Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#285001) trebrona válasza Lacpac (#284988) üzenetére


trebrona
nagyúr

Semmi gond nincs a 11 videós képességével. Esetleg tudnál példát mutatni, mire is gondolsz konkrétan?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#285002) Sungoo válasza bostone (#285000) üzenetére


Sungoo
addikt

De itt egy 7 éves gyerekről van szó.

(#285003) markknight válasza Bondix (#284997) üzenetére


markknight
veterán

Jah, én is ezt mondom. Kuka.

(#285004) balinlin válasza Bondix (#284997) üzenetére


balinlin
senior tag

Csak az iphone ezt tudja 7 (ami lassan inkább 8) évesen is. Többeket ismerek akiknek még az a fő telefonjuk, az akkura panaszkodnak általában, de arra is feltaláltak töltőt.
Múltkor egy napig én is egy 7-est használtam. Nem mondom, hogy olyan, mint a 14, de élhető.
Kicsi pénzért kisgyereknek éppen jó is lehet. Persze újabb alapvetően jobb.
Amelyik már nem kap új ios főverziót azon előbb-utóbb a támogatott appok száma csökkenni fog, és persze öreg vason a használhatóság is.

(#285005) bostone válasza Sungoo (#285002) üzenetére


bostone
addikt

A hardver mégis elavult. Ne várjunk tőle csodát.
Azon felül egy 7 évesnek is vannak igényei. Sőt, hamarosan 8-10 éves lesz.
Egyébként tőlem, mindenki azt vesz, amit akar, csak tudjon élni a kompromisszumokkal.

(#285006) INGJOKE válasza bostone (#285005) üzenetére


INGJOKE
veterán

Lassan meg 18 lesz és a csajoknál nem menő a régi telefon. :DDD

(#285007) Noxy válasza madgie (#284996) üzenetére


Noxy
veterán

Pld ez: [link]
Az még odébb van, mire az Apple meg a Goo.. ezt ilyen szinten berakja.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#285008) Alonso0180


Alonso0180
csendes tag

Kint van a 16.4.1!

(#285009) juve600 válasza Alonso0180 (#285008) üzenetére


juve600
nagyúr

már jön le :R

(#285010) markknight válasza Alonso0180 (#285008) üzenetére


markknight
veterán

“Dont use mobile data” ahogy az előző 10 alkalommal se..

(#285011) _csocso_ válasza Bondix (#284945) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Hogy legyen más vélemény is, én nem vennék egy 7 éves gyereknek semmilyen telefont. Tudom, hogy nagyon nehéz ez a mai világban, de legkönnyebb a gyerek kézbe nyomni, és legalább elvan vele. Van a családban olyan gyerek aki 3 éves, és csak akkor nyugodt, ha a kezében van. Pszichológusok mondják, hogy ugyanolyan függőséget alakít ki, mint az alkohol vagy a drog. Nem segíti az idegrendszer és a jellem fejlődését. Semmi szükség nincs rá szerintem.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#285012) Sza_Sa válasza balinlin (#285004) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nekem is elég munkára, pedig nem csak nézegetem.

Egyébként tényleg sokkal lassabb mint a 14pro-m.
Én elsőkézből elmondtam a véleményem, de ha nagyobb az igény és nem szeretne az illető csalódni, vegyen inkább egy 13-mat, az biztosan jó lesz pár évig.
De lehet, hogy én vagyok fordítva bekötve, de tutira nem vennék ekkora gyereknek drága (semmilyen) telefont. Aztán majd eltörik, valakinek megtetszik, stb.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#285013) markknight válasza _csocso_ (#285011) üzenetére


markknight
veterán

Már van iPadje

(#285014) markknight válasza Sza_Sa (#285012) üzenetére


markknight
veterán

Óóó, mintha magamat hallottam/olvastam volna. Majd ha ott leszel, hogy ennyi idős a gyerek, akkor majd rájössz, hogy DE.

[ Szerkesztve ]

(#285015) _csocso_ válasza markknight (#285014) üzenetére


_csocso_
senior tag

Testvéreméknél van 2 12 év körüli gyerek, semmi ilyesmi dolgot nem használnak rendszeresen, és nincs is nekik. Megvannak, foglalkoznak más dolgokkal. Persze volt már a kezükben, tudják kezelni, de saját nincs. Nem ülnek rajtuk naponta órákat.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#285016) Sza_Sa válasza markknight (#285014) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Van még 4 évem :D
Majd kiderül, hogy merre haladunk, egyelőre a mi gyerekünk az egyetlen (szinte) egy szállodában, aki előtt nincs tablet/telefon a reggeli alatt

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#285017) markknight válasza _csocso_ (#285015) üzenetére


markknight
veterán

Én 12 évesen már nagyban leültem és "számítógépeztem". Most ebből élek, van meg mindenem, függetlenül attól milyen végzettséget/egyetemet szedtem össze. Szóval van ellenpélda is. Biztos, hogy nem szeretném/fogom hagyni hogy nomád legyen IT terén a fiam, minél előbb elsajátít dolgokat annál jobb, csak az egyensúlyra figyeljen oda.

Hozzáteszem, mindenki úgy neveli a gyerkőcét ahogy akarja, de természetesen mint szülő nekem is van egy álláspontom, ami lehet rossz.

[ Szerkesztve ]

(#285018) balinlin válasza Sza_Sa (#285012) üzenetére


balinlin
senior tag

A gyakorlat mást mond (nem saját, de közeli példák alapján mondom). Tehát lesz telefonja szinte biztosan.
És igen, arra, hogy elhagyja, ellopják, lehúzza a WC-n, pont elég egy olcsó telefon.
Ha ezt tudja normálisan használni, vigyázni rá, akkor később lehet jobb.
Persze ha a pénz nem számít, akkor a 14pro maxot, tudom ajánlani, de biztos jó a játék egy Galaxy Foldon is :))
Ha meg van iPad is már, akkor az ökoszisztéma miatt az iphone jo vonal lehet. Ha meg a szülő(k)nek is iphone van, akkor különösen. (Lokátor, szülői felügyelet….)

(#285019) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

üdv
van egy iPhone 11, sim hibát ír ki
másik kártyával se jó, illetve másik telefonba ugyan az a kártya viszont jó. mi lehet a probléma?

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#285020) lugosi válasza WhiteAngel89 (#285019) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet hogy a simkártya-olvasó.

(#285021) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Annak van valami oka, hogy iPaden felajánlja, hogy kérhetek béta frissítéseket is, iPhone meg nem? :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#285022) M1995 válasza yodamester10 (#284977) üzenetére


M1995
aktív tag

(#285023) Bondix


Bondix
tag

balinlin Így gondolom én is igen, köszi

Igazatok van persze.
Nem szeretnék drága telefon ez az egyik ki tudja mi történik és esetleg kinek tetszik meg stb
Másik h van iPad neki ami tökéletes de én azért szeretnék mert nem élünk együtt az anyuval és ha szeretne beszélni velem akkor nem anyu telefonját kérje el vagy én ne azt hívjam.
Másik a nyomkovetes miatt szeptemberbe suli és...

Másik h nekem 5s óta az összes iPhone megvolt 11promax -ig zárva azóta tartom magam.

Meg így gondoltam az iPad-rol leszedem annak jó az aksi ideje és...😂 Igy meg az aksi idő miatt nem nyomja annyira majd 😂

De amúgy sok ovi társának van, mondjuk ez nem mozgat nem a gyerek dönti el azért 7evesen h mire van szüksége.
Meg én is azt mondtam nem rég h gyereknek telefon ebbe a korba nem kell. De hát van azaz indok ami miatt kell.
No meg haladni kell a korral csak korlátok között, meg mint írtam van komoly indoka is a dolognak.

A nagy kérdés az amúgy h elég lesz az a képernyő idő vagy nem. Persze van töltő csak ugye mindig akkor merül le pont amikor... Mondjuk nekem anno mindig velem volt egy külső aksi mikor buliba indultam pont az aksi idő miatt.

Mostmar megveszem mert nagyon szeretne egyet meg kíváncsi is vagyok hogy mennyire vigyáz rá hogy használja majd... Max tanuló telefonnak jó lesz ha később cserélem is legalább ezen gyakorolja addig a dolgokat :)

Amúgy az miatt gondolkodtam most el, hogy valahol olvastam hogy csak 2-3 órát bír a kijelzo ideje 😳
Persze tudom ez felhasználó függő hogy mire használja 4K videók YouTube tiktok vagy egy kis egyszerű játék néha vagy fényképezés vagy videózás vagy semmi extra és csak telefonálásra..
De ez egyén függő, tehát majd kiderul első pár nap mindenki nyomkodja főleg élete első telefonját "a három napig tartó csoda" aztán nyugi és kiderul mire lesz elég.

[ Szerkesztve ]

(#285024) yodamester10 válasza M1995 (#285022) üzenetére


yodamester10
őstag

Szuper!
Kösz mindenkinek ;)

(#285025) balinlin válasza Bondix (#285023) üzenetére


balinlin
senior tag

Arra viszont figyelj, hogy ne a legkisebb tárhelyes változat legyen, mert az könnyen lehet szűk keresztmetszet.

(#285026) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!

Pro készülék vásárlásán gondolkozom a közeljövőben. Ahogy korábban nézegettem a hivatalos viszonteladók árai kb együtt mozogtak az apple.hu árakkal ha jól emlékszem. Most pl az iSyle majdnem 100ezerrel olcsóbban adja a Prot mint maga az apple. Miért van ez? Csak valami szezonális akció?

Igazából nem sürgős a váltás, szerintetek érdemes megvárni a 15 bejelentését és akkor hátha lehet akciós akár a 14 megmaradt készlet, volt ilyenre példa már a viszonteladóknál?

(#285027) herdsman12 válasza Bondix (#285023) üzenetére


herdsman12
őstag

7 éves gyerek meg a TikTok, hogy jött össze egy gondolatban?

(#285028) Jorus válasza burgatshow (#284995) üzenetére


Jorus
nagyúr

Holnap ezzel megyek majd locsolkodni, megnézem. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#285029) Thewent12 válasza PTomi92 (#285026) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Árfolyam miatt.

(#285030) markknight válasza herdsman12 (#285027) üzenetére


markknight
veterán

Nem bűn a sok művésztől inspirálódni.

(#285031) Sza_Sa válasza herdsman12 (#285027) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Úgy, ahogy 2 közeli ismerősöm gyerekei (8-10 ) lettek az elmúlt hónapokban iskolai zaklatás álddozatai. Az egyiket por tiktokon (is) alázták. Kurva nagy balhé lett belőle.
Ebből az egyik ( sógor fia) azóta másik suliba jár, annyira brutális lett a végén a helyzet.
A gyerekeknél nincs gonoszabbá tehető lény, ők még nem érzik a tetteik súlyát, ezért bármit megtesznek, ha úgy alakul.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#285032) Sys85 válasza PTomi92 (#285026) üzenetére


Sys85
veterán

A viszonteladók lekövették az euro változását,ezért lett mindenhol olcsóbb.Ugye az Apple az árfolyam kockázat miatt erre felénk elég magas euro-forint árfolyammal kalkulált tavaly ősszel,csak azóta elég rendesen esett az euro.Nem akarok hülyeséget írni,de talán valami 450-es euroval számoltak tavaly,most meg bőven 400 alatt van.
Hogy az Apple.hu miért nem csökkentett az jó kérdés,így csak az vesz ott aki nem nézett körül a viszonteladóknál.
Minden drágább az Apple.hu-n nem csak az iPhone,ez vagy 1,5-2 hónapja így van már.

Erre a leárazós dologra nem érdemes várni,az Apple termékeknél nem nagyon szokott ilyen lenni.Ha kifut egy termék,az általában teljes áron szokott,nagyon max ha marad még készleten akkor BF-en leárazzák azt a pár darabot,de erre szerintem nem érdemes várni,mert vagy jut,vagy nem.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#285033) herdsman12 válasza Sza_Sa (#285031) üzenetére


herdsman12
őstag

Inkább hagyjuk...
Nem szalonképes a véleményem, a 8-10 éves gyerekét TikTokozni engedő szülőkről.

(#285034) Sza_Sa válasza herdsman12 (#285033) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nagyon egyezik a véleményünk.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#285035) norbertoth


norbertoth
senior tag

Tud valaki olyan billentyűzetet telóra, amiben ha elkezdek írni egy szót, akkor feldobja a teljes szót és nem kell teljesen leírni?! (magyar szavak)

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#285036) lugosi válasza herdsman12 (#285033) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez szerintem nem az a topik, itt hagyjátok rá most már ezt a gyereknevelés témát.

(#285037) col válasza norbertoth (#285035) üzenetére


col
addikt

SwiftKey billentyűzet

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#285038) mihail38 válasza norbertoth (#285035) üzenetére


mihail38
aktív tag

Gboard ezt a billentyűzetet használom én is :)

(#285039) gyapo11 válasza Bondix (#284997) üzenetére


gyapo11
őstag

Nekem elsősorban az autós navigálás volt a szempont, de lehet vele telefonálni, sms-t küldeni, mp3-at hallgatni, apple payjel fizetni, emailezni, böngészni a neten, fotózni-videózni, otthont vezérelni, számolni, BT eszközökkel kommunikálni (pl. multiméter, roller, bicikli km óra, usb teszter), messengeren kommunikálni, Voip telefonálni, bankolni. Nálam most kb. ezek vannak, biztos van még sok app, ami hasznos lehet. Mivel régebbi hw, gondolom a legújabb social média appokhoz meg játékokhoz nem jó, de ezek nálam nincsenek. Aztán idővel a 15.7.x iOS is kevés lesz appokhoz, és nem lesz újabb letölthető, de ezt tudjuk előre.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#285040) mihail38 válasza gyapo11 (#285039) üzenetére


mihail38
aktív tag

Letőlthető 16.4.1 IOS :K

(#285041) westcoastog válasza gyapo11 (#284992) üzenetére


westcoastog
veterán

Világos, köszi, azóta már elengedtem ezt az ötletet teljesen. :)

(#285042) gyapo11 válasza mihail38 (#285040) üzenetére


gyapo11
őstag

OK, de én a régebbi telókról írtam, nálam 6s plus, a szálat indító kislánynak szánt meg sima 6-os talán. A 6s plus most 15.7.4-et ajánl, 15.7.3 fut rajta. A kérdés az ilyenkor, hogy milyen appokat szeretne használni, folgalmam sincs, hogy egy ilyen korú lánynak mi kell. Biztos nem valamelyik 30 évvel ezelőtti grafikus, programozható HP számológép emulátor, pedig csúcs szuper.
Úgy 10 éve felső tagozatos gyerekeknek találtam flashes játékokat, rettentően rámentek. Közben a flash is már a múlté, talán javascriptes vagy html5-ös játékokat lehetne találni, ahhoz csak egy böngésző kell, nem tudom a 6-os safarija tud-e ilyeneket futtatni. Vagy képregényeket, arra is jó. Lényegében pont a social és a szuper grafikával készült játékok a kérdés. Ha látja a kortársainál ezeket akkor ő is azt akar, és akkor a 6-os nem lesz jó, hamar lemerül, lassú ha egyáltalán fut, mert az oprendszere megállt a 16 előtt.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#285043) TechN7ne válasza balinlin (#285004) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem most a harmadlagos telefonom egy 7 plus amire semmi panaszom (persze itt már 3gb ram és nagyobb akku) ,sokkal jobb választás használtan mint egy sima 8 ,de persze ritka is mint a fehér hollo szép állapotban.
Munkába hordom magammal mert sokkal könyebb és kényelmesebb mint a 13 pro max-om.

(#285044) kchris78


kchris78
veterán

Mit tud a 16.4.1?

(#285045) Lali-213 válasza kchris78 (#285044) üzenetére


Lali-213
senior tag

Pár apróság: Siri és emoji javítás.

(#285046) burgatshow válasza Lali-213 (#285045) üzenetére


burgatshow
veterán

Meg 2 db zero day sebezhetosegnek a javitasa, amit aktivan ki is hasznalnak. Mi sem bizonyitja jobban, hogy instant visszavontak a 16.3.1 downgrade lehetoseget is.

(#285047) norbertoth válasza mihail38 (#285038) üzenetére


norbertoth
senior tag

Köszike! :)

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#285048) tomcsi23 válasza kchris78 (#285044) üzenetére


tomcsi23
veterán

Gmail push-t lelövi. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#285049) esbii22 válasza KillerATi (#284910) üzenetére


esbii22
őstag

Adományoztam 999Ft-ot így a Foreca source-ot használtam tökéletes volt. Amíg az iOS időjárás app csak felhőset irt egész napra addig a weawow (foreca source-al) pontosan jelezte az esőt, szitálást.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#285050) bigdady válasza tomcsi23 (#285048) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nálam se megy Gmail push. Ezek szerint nem egyedi

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.