Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165551) lugosi válasza bigdady (#165550) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elég gáz is ez. Ahelyett hogy cserélnék. Micsoda sufnimegoldás egy szolgáltatótól. 😱

[ Szerkesztve ]

(#165552) Clemi válasza bigdady (#165550) üzenetére


Clemi
veterán

Szerintem cserélik a kártyát... nekem legalábbis azonnal és ingyen cserélték.

(#165553) 30z.Samu válasza lugosi (#165551) üzenetére


30z.Samu
félisten

De nekem ez is fura, mert én simán ki tudtam "törni" belőle, úgy lett kialakítva maga a kártya.

Sic Parvis Magna

(#165554) oszy válasza 30z.Samu (#165553) üzenetére


oszy
veterán

Újabban már ilyenek!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#165555) Bkrisz9 válasza lugosi (#165551) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Csak az kaphat ujat aki neven van a kartya szoval ha pl. apuci fia bemegy akkor neki nem adnak de meg tudjak neki vagni.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#165556) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! Létezik vhol azoknak az appoknak a listája amiket valamikor régebben telepítettem már app store-ból de közben el lett távolítva a készülékről?

(#165557) 30z.Samu válasza Astery (#165556) üzenetére


30z.Samu
félisten

Elméletileg az AppStore-ban is meg tudod nézni.

Sic Parvis Magna

(#165558) -secret- válasza Astery (#165556) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem találtam ilyent Google keresőbem. Milyen appot keresel egyébként?

(#165559) nord_ válasza Astery (#165556) üzenetére


nord_
veterán

App Store - Megvásárolt elemek.

(#165560) Astery válasza nord_ (#165559) üzenetére


Astery
senior tag

Köszi tényleg ott vannak. Nem vettem észre.

(#165561) buci30


buci30
addikt

Kint van az új fejlesztői béta de nem mutatja a telefon a frissítési lehetőséget.
Ezt is iTunes dobjam fel vagy kell neki majd automatikusan mutatni így várjak délutánig?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#165562) 30z.Samu válasza buci30 (#165561) üzenetére


30z.Samu
félisten

Valaki Beta-zik 5S-el? Ha igen, mik a tapasztalatok?

Sic Parvis Magna

(#165563) galaxys80 válasza -secret- (#165558) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem kell ehhez Google kereső. Elég az AppStore megvásárolt elemek.

(#165564) -secret- válasza galaxys80 (#165563) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ja igen, rosszul értelmeztem a kérdését.

(#165565) endre166 válasza 30z.Samu (#165562) üzenetére


endre166
tag

5s-en már a ios 10 is nagyon lassú, szerintem nem éri meg ios 11-re frissiteni

(#165566) 30z.Samu válasza endre166 (#165565) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem tudom, hogy mennyivel volt gyorsabb mondjuk a 9-essel, de én a 10-essel egyáltalán nem érzem lassúnak. Legalábbis az 5-öshöz képest rohadt gyors és azt se éreztem lassúnak. Vagy nekem van birka türelmem, nem tudom. :D Viszont az tény, hogy az Androidos telefonomhoz képest sokkal használhatóbb volt az 5-ös is. Nem fagyott, nem lassult.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#165567) endre166 válasza 30z.Samu (#165566) üzenetére


endre166
tag

Hát ideiglenes készüléknek használtam 5s-t, de i7 plus utána és rettentő lassú volt hozzá képest.Nyilván ha előtte nem használtál csúcskategóriásat nem fogod észrevenni ezt a lassúságot.

(#165568) 30z.Samu válasza endre166 (#165567) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nyilván gyorsabb egy 7-es vagy akár egy SE is. Viszont amire én használom a telefont, arra még az 5-ös is jó volt, csak közben úgy alakult, hogy minimális ráfizetéssel szert tudtam tenni egy 5S-re.

Sic Parvis Magna

(#165569) endre166 válasza 30z.Samu (#165568) üzenetére


endre166
tag

Itt egy speed test, láthatóan lasabb az ios 11

[ Szerkesztve ]

(#165570) aujjobba válasza endre166 (#165569) üzenetére


aujjobba
addikt

A béta szoftver egyrészt nem végleges, másrészt meg debug módban fut, azaz rengeteget naplózik annak érdekében, hogy a fejlesztők könnyebben tudják meg hol van hiba a rendszerben.
Végleges szoftverrel sebességre összehasonlítani szerintem értelmetlen.

Én nyomogatom néha az 5s-en a bétát, nem idegesítően lassú, simán használható.

(#165571) agabe válasza endre166 (#165565) üzenetére


agabe
addikt

Nem a 7-eshez kell mérni, és teljesen használható.
9-esnél 10-es picit lassabb, 11-es (béta) is picit lassabb mint 10-es, de mindegyikkel elég jól használható az 5S nem lesz idegesítő 11-estől sem csak persze az újabbakhoz képest (6S, SE, 7) lassabb.
Az SE amúgy most nagyon megéri ha jól használható készülék kell valakinek 80-85ezer Ft környékén újonnan, és ez a méret kell neki, vagy cak megfelelő. Igaz az 16GB tárhely, de sokaknak bőven elég.
A használtpiaci ára meg 60-70ezer között kellene, hogy legyen még fél év garival is, de a tulajok el vannak tévedve :D

(#165572) 30z.Samu válasza endre166 (#165569) üzenetére


30z.Samu
félisten

Majd meglátjuk mit hoz a végleges rendszer, de szerintem annyira nem vészes a helyzet. Az újabb telefonokhoz képest pedig nyilván lassabb lesz, elvégre 4 éves a hardver. :)
agabe: Igen, azt néztem én is, hogy at SE-ket érdekesen árazzák be az eladók. :F

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#165573) ReFleXx válasza bigdady (#165550) üzenetére


ReFleXx
addikt

Voda is ezt csinalta, microt vagta nanora, nem csereltek.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#165574) B-L-A-C-K válasza ReFleXx (#165573) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem 1-2 éve mikor kértem új kártyát adtak free.

(#165575) bnorci71 válasza ReFleXx (#165573) üzenetére


bnorci71
addikt

hát az valami nagyon sufni partnerük, nekem eddig mindegyiket cserélték ami a családba van

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#165576) lugosi válasza Bkrisz9 (#165555) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ugyan már... Vágatni vágathat nem jogosult, cseréltetni nem cseréltethet? Mi alapján?

(#165577) BaLee válasza lugosi (#165576) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Pedig baromi egyszerű. Egyikhez papírozni kell és igazolnod kell, hogy te vagy a sim kártya birtokosa (aláírás stb.) viszont egy vágáshoz nem kell papír, azt jófejségből megcsinálják neked, amúgy is bármelyik mobil üzletben kivágathatod.

(#165578) lugosi válasza BaLee (#165577) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyáltalán nem egyszerű.

1. "sim kártya birtokosa (aláírás stb.)" Ez eleve nem jó. A birtokos az, aki birtokolja, tehát akinél van. Ez pedig evidens módon mindkét esetben az, aki beviszi. Tudomásom szerint a sim kártya pedig minden esetben a szolgáltató tulajdona (ugye tudjuk, hogy birtokos =/= tulajdonos).

2. Ha a birtokos vágathat, akkor miért nem cseréltethet, fordítva, ha nem cseréltethet, akkor még miért vágathat? Érted... Mitől jogosult az egyiket megtetetni, a másikat meg nem. Ha meg egy szolgáltató jófejségi alapon működik és nem szabályok alapján, az már onnantól a no comment kategória. Számomra elképzelhetetlennek tűnik, hogy ilyen összevissza működjenek.

Elképzelhető az, hogy ha nem a szerződő megy be, akkor neki jófejségből ilyen sufni módon megvágják a kártyát. Oké. De csere esetén már nem jófejek? Szóval mitől lehet az egyiket és mitől nem a másikat?

(#165579) vasi89 válasza BaLee (#165577) üzenetére


vasi89
addikt

persze csak ha meg tönkremegy a sim kártya, ettől függetlenül akkor is erre fogják, és fizetheted a cserét ami egy tönkrement sim esetén ingyenes. De amúgy utóbbi időben a telenor is csak vágta a kártyákat és nem cserélte.

(#165580) batai15 válasza endre166 (#165565) üzenetére


batai15
félisten

dehogy lassú.. haggyuk már ezt a hülyeséget.
Ok nyilván a jobb középkategóriás telefonok picit gyorsabbak, de az 5s sem lassú. még .

[ Szerkesztve ]

(#165581) mukibuci válasza lugosi (#165578) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha szétvágod a kártyád, akkor nem kell papirozni semmit, ha cseréled, akkor az előfizetőnek alá kell írnia. nem te vagy az előfizető -> nem tudod aláírni -> nem cserélik ki

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#165582) vasi89 válasza batai15 (#165580) üzenetére


vasi89
addikt

ez olyan mint amit a minap láttam. Eladó 1.4es törött golf. Majd alatta a komment,

-ez mitől tört így össze, ha csak 1.4es?
-szerinted azzal csak 50el lehet menni?
-igen

hát na :DDD

(#165583) BaLee válasza lugosi (#165578) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szerintem meg tök egyszerű, csak te bonyolítod. ;)

A birtokos az a tulajdonos (aki szerződésben áll a szolgáltatóval, értsd a nevén van a kártya és intézkedhet vele kapcsolatban) attól, hogy nálad van a sim kártyám még nem leszel a birtokosa. Szolgáltató szemszögéből meg pláne nem.

Az meg pusztán a szolgáltató jófejsége, hogy nem elhajt a fenébe, hanem próbál segíteni és kivágja neked a simet. Ha tönkremegy azért nem ő lesz a hibás, mert 1. papír sincs róla, 2. te kérted meg, hogy csinálja meg, benne van a rizikó. De ha végletlenül tönkremenne, tuti, hogy ha ugyanoda visszamegy a tulaj kicserélik neki ingyen egy másikra. Mert nem hülyék.

A szolgáltatónak az lenne a legegyszerűbb, hogy elhajtana, hogy csak a tulajjal áll szóba és akkor mehetnél a következő gsm boltba ahol kivágnák neked, a rizikó ugyanúgy benne van. Amúgy én még nem hallottam olyat, hogy vágásnál tönkrement a sim, pedig egyik haverom mobilos boltban dolgozik és több 100 sim-et kivágtak már. Csak nem szabad fordítva betenni a vágóba. :P

(#165584) bnorci71 válasza lugosi (#165578) üzenetére


bnorci71
addikt

pedig a gyerekét nekem kellett kérni hogy cseréljék mert az én nevemen van a cégest meg a cégnél az informatikus adta és intézte a kapcsolattartóval az aktiválást

Após viszont a feltöltőset simán a nevére íratta most amikor a mizéria volt vele, pedig az az én nevemen volt.

rossz példa
Bankszámla enyém, nejemnek is van társkártyája mégse intézhet semmit a bankba, ha bemegyünk együtt feljogosíthatom őt is, mindenre, utalás Kp felvétel fiókba, megbízás adás, de megszüntetni csak én tudom a számlát.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#165585) Noxy válasza BaLee (#165583) üzenetére


Noxy
veterán

Atya isten. Ennyit lovagolni egy SIM vágáson. Több mint 100db meg vágtam. Senki ne hozta vissza.
Ha meg a szolg.. vágják meg és elb.. rögtön kap egy újat. Vagy van aki arra is allergiás nehogy má a 300e iPhone-ba vágott SIM legyen? (ami normálisan működik)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165586) 30z.Samu válasza Noxy (#165585) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez a "jó az után gyártott is vagy inkább gyári kábelt vegyünk" szinonimája? :D

Sic Parvis Magna

(#165587) lugosi válasza BaLee (#165583) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"A birtokos az a tulajdonos"

Jajdenagyonnem. :N Ennek nézzél utána mert ez pont nem igaz.

mukibuci:
"ha szétvágod a kártyád, akkor nem kell papirozni semmit"
Igen, csak azt az életben nem bizonyítom rájuk, hogy ők vágták meg. Egyébként meg ez nem a szolgáltató tulajdonát képező kártya szándékos megrongálása? Csak zárójelben hozzátéve, hogy 1. a kártya a szolgáltató tulajdona, 2. a nano sim vékonyabb is mint a régi micro sim, pár embernél okozott problémát a telefon érintkezőinél.

[ Szerkesztve ]

(#165588) Clemi válasza lugosi (#165587) üzenetére


Clemi
veterán

A lényeg, hogy akinek a nevére regisztrálták a kártyát, nevezetesen az előfizető, annak cserélik a SIM-et. Legalábbis a T-nél az anyósom hiába akarta cseréltetni, szóba se álltak vele, mert az én nevemen fut a szám. A vágás mondjuk szóba se került, mivel előtte nekem már 2 SIM esetén is szó nélkül és ingyen cserélték.

(#165589) Rico33


Rico33
aktív tag

Akkor én mekkora sarlatán vagyok, vettem a sárkánynak meg magamnak is 6s-t, az én normál sim kártyámat egy helyre kis ollóval belefaragtam a tálcába, anyáét majd 2 hét múlva ha hazamegyek :C
Persze 2 wolfenstein kábelt is vettem ha már az a preferált jó minőségű használható megvehető utángyártott :D

(#165590) Tibee86 válasza Rico33 (#165589) üzenetére


Tibee86
veterán

Én is kivágtam a sajátomat, kicsit megreszeltem, hogy vékonyabb legyen és tökéletes. Akkoriban még nem is volt a telenornak nano simje.

[ Szerkesztve ]

(#165591) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Semmi infó nincsen még a Keynote dátumról? :)

(#165592) Alex91 válasza koxkids (#165591) üzenetére


Alex91
félisten

Az iden erdeklodes hianyaban elmarad! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#165593) 30z.Samu válasza Alex91 (#165592) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szépen csendben felkerülnek a polcokra az új termékek. :D

Sic Parvis Magna

(#165594) batai15 válasza 30z.Samu (#165593) üzenetére


batai15
félisten

Jut is eszembe ha minden jól megy napokon belül meg lesz az se :)

[ Szerkesztve ]

(#165595) 30z.Samu válasza batai15 (#165594) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na az zsír! :)) Hol veszed?

Sic Parvis Magna

(#165596) batai15 válasza 30z.Samu (#165595) üzenetére


batai15
félisten

Nem hivatalos boltba az tuti ;p/ennyim lenne telefonra lennének más jelöltek is házon belül is /
Egyenlőre mobilcorner tűnik a legjobb választásnak páran ajánlották már kiszállítással ~94 a 32 gigás szpészgréj

[ Szerkesztve ]

(#165597) 30z.Samu válasza batai15 (#165596) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, annyiért tényleg korrekt és érdemes inkább újonnan megvenni, mert a használt piacon el van gurulva a gyógyszer. Arra is kíváncsi leszek egyébként, hogy lesz-e SE 2.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#165598) batai15 válasza 30z.Samu (#165597) üzenetére


batai15
félisten

Nem kicsit vannak elgurulva az árak.. 16 gigás 80..(ahogy nézem árulják is egy ideje ,rájuk nem fogok írni úgyse lehet velük beszélni ) egyet láttam ami jó árba lenne 99 istyle vétel ,32es de inkább vatta új legyen teljesen .
Se 2 valóban jöhetne , bár azt hiszem hogy az jóval drágább lenne akkor meg inkább 6s már .

[ Szerkesztve ]

(#165599) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok
Még az airpods témához visszatérve picit.
Nemakarok senkit újabb vitára ingerelni ezzel.
:)
De ez is sokkal kevesebbett bír akuról is, nincs benne mikrofon.
[link]

(#165600) 30z.Samu válasza batai15 (#165598) üzenetére


30z.Samu
félisten

"ár azt hiszem hogy az jóval drágább lenne "

Nem olyan biztos az, ez sem indult olyan drágán. Persze kár spekulálni rajta, most már tényleg nincs sok hátra a Keynote-ig. :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.