Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#280001) Sys85 válasza HoppMaster (#280000) üzenetére


Sys85
veterán

Az enyémnek?Az bizony DIY. :)
Hoco mezei mágneses tartó [link] +öntapadós fémlap a gyári Apple Magsafe töltő hátulján.A Hoco tartó tartja a Magsafe töltőt,ami meg a a telefont. :D
Már többször linkeltem a fotót: [link]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#280002) HoppMaster válasza Sys85 (#280001) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Ahha akkor itt van a kutya elásva DIY, az a tapadós rész kilőve nekem nincs ahova feltapadjon a műszerfalra.

(#280003) Sys85 válasza HoppMaster (#280002) üzenetére


Sys85
veterán

Fekete szivacsos ragasztós,nem tapadókorongos,hasonló mint a Gopro tartók ragasztója csak vastagabb,emiatt nem feltétlen kell neki sík felület.Mindenhol is megáll ahol van egy cirka 2,5x3,5 centis nem túlságosan íves felület.Iszonyat stabil,bár ha egyszer lekerül valamiért akkor szerintem a nyomai eltüntetéséhez matricaeltávolító fog kelleni. :)

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#280004) Morgenstern válasza Imy (#279982) üzenetére


Morgenstern
junior tag

Itt hardveraprón 190 azt hiszem. Kicsit többért lett volna új 11-es, de mindenképp Pro-t akartam az OLED és a kamera miatt.

(#280005) baal-amiga válasza Imy (#279996) üzenetére


baal-amiga
senior tag

89%-os akkuval tuti nem vennék főleg 2 éves telefont. Akkucsere-macera, idő stb. és ott vagy, amennyiért tuti jó állapotú készüléket is kifoghatsz.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#280006) Lien válasza Sys85 (#279980) üzenetére


Lien
tag

Köszönöm, akkor ez egy megerősítés. Lehet holnap elviszem a telefont akkut cserélni ennyi idő után. Van egy bolt aki korrekt áron garanciával dolgozik, ismerősöm is volt már ott, úgyhogy ez is egy referencia rá, fogom kérni még ha 500 forint is a tisztítás, mert így nagyon rossz, hogy maximum hangerőn nem hallok a metrón, villamoson stb.

(#280007) Sys85 válasza Lien (#280006) üzenetére


Sys85
veterán

A hangszórórács ilyen “fonott”,nem sima “csibeháló”,így sok dzsuva ami már mélyebben van az belülről nem jön ki máshogy.
Én azt hittem a hangszóró haldoklik a hetesen,ki is cseréltem,aztán szedhettem szét ismét mert ugyanolyan volt,akkor vettem észre hogy szép kis réteg retek van belül a rácson,a zseblámpa fénye alig jött át rajta,pedig kívülről már tisztának látszott.
IPA+fogkefe+iqos tisztítópálca kitakarított mindent. :)
Azóta is szuper.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#280008) Imy válasza baal-amiga (#280005) üzenetére


Imy
veterán

2 éves készüléknél a 11% avulás nem sok, de igazad van hogy macera, és pénz.
Lehet tényleg érdemesebb a 11 újat megvenni. Ahogy nézegetem a 12 nem nagy előrelépés a 11-hez képest. Jó, OLED kijelző, de kamerában sem sok, annyi, hogy az éjszakai képei szebbek.

(#280009) bigrob


bigrob
őstag

iStyleban vagy valahol engedik hogy felpróbáljon az ember különböző Apple Watchokat?
41-44-49mm is még képben van, meg az asszony is fel szeretné próbálni.. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#280010) Sys85 válasza bigrob (#280009) üzenetére


Sys85
veterán

Így távolról megjósolom hogy a 41mm lesz a nyerő. :D
44mm már egy átlagos női csuklóra nagy (persze ha ilyen Brünhildás keletnémet úszónő alkata van akkor nem :DDD ),a 49mm (Watch Ultra) meg még férfi csuklón sem nevezhető kicsinek,hát még egy női csuklón!Az instant krumpli minden tekintetben. :D

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#280011) bigdady válasza Sys85 (#279984) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pitaka erősebb igen. Apple szilikon nekem leesik a kocsiban pitaka nem

(#280012) lypen99 válasza bigrob (#280009) üzenetére


lypen99
aktív tag

MM?

(#280013) sharp4 válasza bigdady (#280011) üzenetére


sharp4
őstag

Apple Magsafe tok +ESR Magsafe tartó tökéletesen tart!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#280014) Sys85 válasza bigdady (#280011) üzenetére


Sys85
veterán

Van több Magsafe tokom.
ESR bőr,Uniq átlátszó TPU,Xpro szilikon,gyári Apple szilikon.
Egyikkel sem esett még le a Focusban a gyári Magsafe padról.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#280015) bigrob válasza Sys85 (#280010) üzenetére


bigrob
őstag

Jó, abban én is biztos vagyok, hogy NEKI mi lesz jó, a nagyobb kérdés, hogy NEKEM mi lesz jó.. :DDD
Még nem engedtem el az Ultrát (sajnos), bár szerintem csak az akksi miatt fölösleges lenne őt választani.

Amilyen jól jön a darts vb fogadás, meglehet még az ultra is.. :DDD

#280012 lypen99
MM-ben csak ki van rakva, de nem tudom felvenni a lopásgátló miatt nem?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#280016) Sys85 válasza bigrob (#280015) üzenetére


Sys85
veterán

Nekem S7 45mm volt,a nem túl vékony,inkább erősen férfias csuklómon az volt nekem ideális.
Az ultrát 1x volt alkalmam egy ismerősnél felpróbálni.
Durva és maszkulin,de nekem nem kéne.Ugyanaz a bajom vele mint a Vostok Lunokhod 2-vel.Kényelmetlenül nagy.Mondjuk a Lunokhod mellé 194g is (szerintem embert is lehetne vele ölni :DDD ),de ettől függetlenül nekem az Ultra is nagy (nem tömegre).

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#280017) e34power


e34power
csendes tag

Sziasztok, hatha jart mar igy valaki.. addot egy iphone ami folyamatosan feltolti a fotokat az icloud -ba.. a tarhely elfogyott, ki lett bovitve 200gb -ra de a fotokat nem hajlando feltolteni mert keves a tarhely (150gb szabad jelenleg), mit lehet ezzel kezdeni..? Koszonom

(#280018) sethi válasza Sys85 (#280016) üzenetére


sethi
senior tag

Nekem is 7-es van. Nagynak érzem pedig nem vagyok egy kis nyüzüge alkat. Igazából az nem tetszik benne hogy az összes szíj keskenynek hat rajta. Most kaptam egy link bracletet az jól mutat rajta

(#280019) koxkids válasza bigdady (#280011) üzenetére


koxkids
őstag

Milyen tartóról? Pitaka tartó sajnos nem Magsafe tok kompatibilis, az csak saját, Pitaka tokkal patika ;] haha

Nekem Magsafe tokkal, Alis Magsafe tartóval és Brodit konzollal tökéletes a 12.

(#280020) sethi válasza koxkids (#280019) üzenetére


sethi
senior tag

A mag ez mount tényleg nem magsafe kompatibilis. A mag ez 2 viszont igen. Nekem most tavtical tok van a telefonon ami magsafe kompatibilis, de a pitaka tartó masszívan tartja, és ugyan így az esr magsafe tartó is

(#280021) bostone


bostone
addikt

Ár-érték arányban melyik a legjobb iPhone, ha az SE nem kerülhet a látómezőbe?

(#280022) KillerATi válasza bostone (#280021) üzenetére


KillerATi
tag

Olcsóbbak közül a 11 drágábbak közül a 13pro szerintem.

(#280023) bigdady válasza koxkids (#280019) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mindegy milyen ha a pitaka magez nem esik le róla a gyári magsafe szilikon meg igen

[ Szerkesztve ]

(#280024) kleinguru válasza e34power (#280017) üzenetére


kleinguru
addikt

Próbáld meg újraindítani a telefont, segíteni fog szerintem.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#280025) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Kitöröltem az icloudos mailokat, és az icloud tárhelyen a mailok, még mindig 2 gb-ot felhasználnak, A kukát is kiürítettem.
Használok gmailos fiókot, de ha jól gondolom, azok a mailok nem tárolódnak az icloudban.
Mitől lehet ez, hogy a tárhelyen még mindig foglalja valami mail a helyet, és hogy tudnám kitörölni?

Előre is köszi.

(#280026) Noxy válasza jeromosi (#280025) üzenetére


Noxy
veterán

Sztm sehogy. Kb 30 nap mire felszabadul a hely.
Képeknél szintén uan ez a szitu.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#280027) jeromosi válasza Noxy (#280026) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Köszi, akkor várok türelmesen. :D

(#280028) bodorjanos válasza Imy (#279992) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Szia!

Nem feltétlen lesz kellőképpen objektív a megnyilvánulásom ;)

Nekem van egy 11-esem (előtte egy 8-as amivel nem tudtam megbarátkozni és egy se 2016-om volt) és akkor amikor vettem opció lett volna a 12 mini (azt a méretet imádom) de a nagyobb aksi és üzemidő miatt a 11-et választottam.

Azóta nagyon sokszor belém hasított, hogy rossz döntést hoztam és a 12 minit kellett volna választani, mégis csak oled, kisebb méret, újabb vas, stb. Tulajdonképpen meg vagyok elégedve a 11-el, bár van androidos telóm is, ami 90hz-es kijelzővel szerelt. Így amikor visszatérek iphone-ra kell pár nap amíg megszokom a "röcögést" persze a rendszer fluid, de a 90 hz->60 hz érezhető. És az oled -> lcd is nagyon szembetűnő, de ha nincs előtted mindig egy jó minőségő oled-es telefon is, akkor az iphone 11-nek is igazán szép képe van.

Én amit ajánlok és tudom nagyon pénztárca függő a dolog (nekem sanszos, hogy a 11 lesz az utolsó iphone-om, mert olyan drága kezd lenni, hogy ennyit nekem már nem ér meg) de én biztos, hogy a minél frissebb vasat venném meg rendes garival, főleg ha nem 1-2 évre tervezel vele, hanem 4-5 évre. Sanszos, hogy 4-5 év múlva a 11 már kifut a támogatásból. (bár a iphone se 2016 szeptemberig megkapta a legújabb frissítéseket, így 6 év teljes supportot kapott) Például a 11-ben már nem működik a face id feloldás fekvő módban ... (nem tudom ez mennyiben hardveres vagy szándékosan nem rakták bele, hogy "vegyéé" újabbat) és ha jól rémlik van további 1-2 olyan funkció, ami már 12 vagy 13-14-én működik csak.

Tehát ha én most vennék akkor új, garis mellett tenném le a voksomat. A többit meg a pénztárca dönti el sajnos :(

Ez csak a személyes véleményem átitatvan a bennem folyamtosan vívódo androidot vagy ios-t használjak elsődeleges telefonnak problémakörrel ;)

Ha a HW apróról veszed a 11-et és még nem volt aktiválva akkor a gyári gari az aktiválás után indul, ha jól tudom (javítsatok i, ha nem így van!), de tény a gari csak 1 év lesz rá így. Ha boltban vennéd akkor minimum 2 év vagy 3 az ár függvényében.

(#280029) #86564352 válasza bodorjanos (#280028) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hardveresen újabb Face ID van az újabb készülékekben.

(#280030) dud998 válasza Sys85 (#280016) üzenetére


dud998
őstag

Én még nem láttam kicsi Vostok Europe órát, olyanok mint az első szovjet mikró: nem fért ki a gyárkapun. :DDD
Viszont minőségi darabok, kb. egy atomrobbanást is túlélne. És mindegyiket egyesével átnézik, letesztelik. :K
Egyszer szeretnék egyet. :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#280031) bodorjanos válasza #86564352 (#280029) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Köszi az infót! Ennek nem olvastam utána.

(#280032) e34power válasza kleinguru (#280024) üzenetére


e34power
csendes tag

Azt mar probaltam tobbszor, de sajnos semmi.. :(

(#280033) xhege válasza bodorjanos (#280028) üzenetére


xhege
addikt

Vannak nekem is hasonló érzéseim droid vs IOS fronton. Én vándorlok sokszor a kettő között. Mikor visszatérek droidra élvezem a szabadságot, illetve azt, hogy hasonló tudást hardveresen sokkal kedvezőbb áron kapok. Aztán mindig vannak idegesítő dolgok, akadozások ami miatt visszatérek az almához és élvezem a stabilitást, megbízhatóságot. :)

(#280034) Sys85 válasza dud998 (#280030) üzenetére


Sys85
veterán

Nekem volt egy rövid ideig,egyik cimborámtól szereztem patika állapotban jó áron (van egy halom órája aztán az asszonya begurult rá és megritkítatta vele a gyűjteményt :D ).
Szép,nagyon minőségi,de nekem annyira nehéz volt csuklón a 194g,hogy nem volt jó hordani.Egy iphonet nyomj össze kb negyed akkorára és rakd a csuklódra.Kb. :D
Ha az órával a csuklómon meglendítettem volna izomból a karomat ütöttem volna akkorát mint Mike Tyson. :DDD
Szóval eladtam.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#280035) Oldman2 válasza xhege (#280033) üzenetére


Oldman2
veterán

Akkor nem vagyok egyedül...
:R

(#280036) Luck Dragon válasza Sys85 (#280016) üzenetére

Eléggé feltűnő órák. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#280037) dussy válasza xhege (#280033) üzenetére


dussy
őstag

Melyik a két utolsó telefon?

Oldman2: de nem ám. :U

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#280038) xhege válasza dussy (#280037) üzenetére


xhege
addikt

Ami nálam volt droid legutóbb az az S22 Ultra és a Pixel 7 Pro volt. Jelenleg egy iPhone 13 Pro van használatban.

[ Szerkesztve ]

(#280039) bodorjanos válasza xhege (#280033) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Igen, igen... Szintén zenész. Én annyival megspékelve, hogy van egy apple watch 3-am és a Poco X3 Pro-m mellé egy galaxy watch 4 wear os-el... És akkor itt kezdődik a folyamatos és végeláthatatlan vívódás :) Poco X3 qualcomm 860-as erős procival, 90 Hz-es LCD panellel 8 GB rammal és 256 GB tárhellyel újonnan 82 volt. Erős, gyors, de a miui-val néha megröccen és a 90 hz-es képernyő frissítésnél ez még jobban érezhető. Emellett ott galaxy watch 4 (42.000-ért vettem) szuper számlapokkal, amire mindent kirakhatok, amit csak szeretnék egy rahedli olyan adattal ami az apple watch 3-asra nem tehető ki. (persze lehet nem is kell ennyi infó egy számlapra, mint amennyit kipakolok...) Plusz EKG, véroxigén ami mindkettő jól jön néha...

De ha fizetni kell OTP-s kártyával, akkor hiába van benne google pay (vagy wallet most a neve), ha a bank nem támogatja. Akkor marad a revolut vagy a curve kártyás "áthidaló" megoldás, ami vagy megy, vagy nem.

Ezzel szemben ott az iphone 11 fluid rendszerrel (amikor vettem 210 volt az ára) a régicske watch 3-al, de ezzel a fizetés egy álom, sose volt vele gondom. Cserébe számlapokkal limitáltan lehet vigéckedni, de legalább ami rajta van az jellemzően jól működik. Widegetek terén android jobban el van látva, de az iphone egységesebb képet ad.

Ja és akkor a frissítés. Androidon van amíg van, ios-en azért a 4-5 év meg szokott lenni. A MIUI-hoz képest rendszeresebben is érkezik jellemzően. És a költözés.... Ha új telót veszel. Az IOS-en elég jól meg van csinálva. Ha android fronton márkát is váltasz, na akkor a könnyű költözés se olyan könnyű már.

Mindkettőnek nagyon sok előnye és hátránya van. A legnagyobb visszatartó erő, ha most kéne vennem új telót, az az ár. Ha mókolni van kedvem, akkor android, de ahogy öregszem egyre jobban örülök, ha valami csak működik és ennyi.

De bocs, nem flame háborút akarok indítani, csak kiventilláltam magamból az érzéseimet :D

[ Szerkesztve ]

(#280040) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Ja és a "paraszt" angolomat Siri határozottan jobban érti, mint a google segéd. Na az még sosem csinálta azt, amit én szeretnék :D

(#280041) INGJOKE válasza bodorjanos (#280040) üzenetére


INGJOKE
veterán

Gííív miii kvikli bikoz dáj. :DDD :DDD :DDD

(#280042) bodorjanos válasza INGJOKE (#280041) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Valami ilyesmi :) Egy sima hívást a google segéddel nem sikerült még rendesen összehozni. :D Hívtam már amerikát, miközben a szüleimet akartam. Kiguglizta amit szerinte mondtam és már hívta is :D
Szerencse a nemzetközi előhívószámot nem rakta elő, így nem vertem magam komolyabb költségekbe. De a "kól apa" google esetén nem jól kezelt, az biztos :D

[ Szerkesztve ]

(#280043) dud998 válasza Sys85 (#280034) üzenetére


dud998
őstag

:DDD

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#280044) KillerATi válasza xhege (#280033) üzenetére


KillerATi
tag

Ugyanez van nálam is, néha át nézek droidra, tetszik hogy olcsóbban kapom “ugyanazt” a tudást, de valahogy sose sikerül megszokni, és mindig vannak idegesítő apróságok, ami miatt valahogy mindig vissza térek az iPhonehoz

(#280045) xhege válasza bodorjanos (#280039) üzenetére


xhege
addikt

Nálam az óra nem kérdés. Az Garmin, és mindkét rendszerrel tökéletesen megy.
Illetve én mindenre Google megoldást használok (jegyzetek, drive, fotók, térkép).
Az is tény, hogy a drágább iPhone esetén tényleg el tudsz lenni szinte kompromisszumok nélkül 4-5 évig egy akksi cserével. (Mondjuk én egy évet sem tudok kihúzni ugyanazzal a telefonnal :U )

(#280046) markknight


markknight
veterán

Van valamilyen biztos módszer arra, hogy miként töröljem a letöltött iCloud Drive fájlokat a telefonról? Egyesével megy nekem is, de úgy összesen szeretném nullázni azt a 8 gigát.

Gépen van rá lehetőség, telefonon még nem találtam meg.

(#280047) bodorjanos válasza xhege (#280045) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Én is google mellett tettem le a voksom. Egy domainem be van alá húzva és ezért én is a google szolgáltatásait használom. Meg kell jegyezni, azért a google kliens szoftverei valahogy kezesebbek android alatt (pl.: sötét módot támogatja, míg az ios-es verziók nem mindig)
"Sajnos" vagy szerencsére nincs olyan sok pénzem (meg nem is feltétlen költenék ennyit), hogy mindig a csúcs kategóriás mobilokat vegyem és cserélgessem. 2-3 évente cserélem az iphone-t, de közben vannak közép kategóriás andoidos telefonjaim. Redmi Note 3, Xiaomi Mi 9 Lite, Poco X3 Pro. Ezek cserélődnek azért :)
Garmi jó opció, bár én nem annyira a sport funkciókat használom, hanem inkább az okos funkciókat, bár lehet ezek megvannak már garminon is....

[ Szerkesztve ]

(#280048) Sys85 válasza markknight (#280046) üzenetére


Sys85
veterán

A Fájlok appon belül,az adott mappában jobb felül a 3 pötty után a Kijelölésre kattintva lennie kéne bal felül egy Összes kijelölése opciónak.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#280049) markknight válasza Sys85 (#280048) üzenetére


markknight
veterán

És innen, hogyan tovább?

Fyi: Nem iCloudból akarom törölni a fájlokat, csak a telefonról. Ha mindent kijelölök, akkor sem dobja fel a lehetőséget, hogy "remove downloads"

[ Szerkesztve ]

(#280050) xhege válasza bodorjanos (#280047) üzenetére


xhege
addikt

Én többnyire a felső kategóriában vásárolok, de így a cserélgetés nem kerül különösebben sokba. Meg hajt az újdonság iránti vágy (szerencsére csak a telefonok esetén, az asszony már régi :D ). Mostanában az Xperia telefonok piszkálják a csőröm, pedig nem kellene.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.