Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301001) Joachim21


Joachim21
senior tag

Telekom kapott titánszürke pro maxot, legalábbis ezt írták e-mailben.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#301002) Gubu0101 válasza Joachim21 (#301001) üzenetére


Gubu0101
veterán

Azt mar reg elkapkodtak.Most feher/256Gb van ha meg elerheto.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#301003) Dwatti


Dwatti
addikt

Sziasztok! Egy videóból hogyan tudok ki menteni egy képet nem képernyő fotóval ?
Már több leírást kerestem sikertelenül. Szerkesztés menüben nem találok hozzá semmit.

(#301004) BoneDragon válasza Gubu0101 (#301002) üzenetére


BoneDragon
veterán

Nekem nem is jött értesítés. 🤔

(#301005) Perillustris


Perillustris
senior tag

Sziasztok, telefoncsere esetén átmegy az eSIM beállítás is? (13pro > 15pro).

Perillustris

(#301006) kentucky


kentucky
őstag

Telekomnál van 15 Pro Titanium Blue - 128 GB :C

(#301007) Gubu0101 válasza BoneDragon (#301004) üzenetére


Gubu0101
veterán

:D

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#301008) icecave válasza Perillustris (#301005) üzenetére


icecave
Topikgazda

Nem, jobban jársz,ha átköltözés közben arra nyomsz, hogy később állítsd be az esim-et, mert kavar lehet belőle. Generáltass egy új QR kódot a telekom oldalán, azt olvastasd majd be az új telefonnal, és úgy egyben deaktiválódik a régin.

(#301009) BoneDragon válasza Gubu0101 (#301007) üzenetére


BoneDragon
veterán

Egyik címemre se küldtek. :F

(#301010) Zsolt,72 válasza Perillustris (#301005) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

icecave már leírta, mi a teendő, ha Telekomos vagy.

Yettel feltöltőkártya esetén nem szükséges generálni, a vásárláskor kapott papíron rajta van a QR-kód. A műveleti sorrend fontos: először távolítsd el az eSIM-et a régi eszközről, utána add hozzá az újhoz.

 iPhone 15

(#301011) icecave válasza Zsolt,72 (#301010) üzenetére


icecave
Topikgazda

Sorry, tényleg olyan lett a hozzászólásom, mintha csak Telekom létezne :D

(#301012) atosan


atosan
addikt

Üdv,
Múlt hét csütörtökön vettem az i12-őt Szlovákiában. Beletettem a Telekomos kártyám, adatroaming be, minden oké. Pénteken átváltottam eSimre, fizikainak beletettem a Szlovák kártyát (azon nincs adat), beállítottam, hogy a Telekomról menjen a net. Ma este átugrottam a muterhoz, meg akartam nézni valamit a neten, azt írja adatroaming nincs aktiválva. Telefonon mem találom hová tűnt. Mikor megvettem még iOS 16 volt, azonnal frissítettem 17-re. Kártya korlátlan nettel rendelkezik. Merre találom az adatroamingot?

Maine coon

(#301013) szabonagyur válasza atosan (#301012) üzenetére


szabonagyur
félisten

Beállítások/Mobilhálózat/Adatroaming.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#301014) Aszpirin válasza icecave (#301008) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Telekom esetén nem elég a QR-kód, küldenek egy "aktiváló kódot" is a regisztrált telefonszámra - ami - ha ugyanaz a szám, mint amin az előző eSIM volt, akkor nem árt, ha még él... különben nem lesz, ami megkapja, és hívhatja Wandácskát...
(kb egy hónapja játszottam el, onnan tudom :) )
Szóval ha Telekomos, akkor a régi telefon törlését mindenképp el kell halasztani későbbre, és életben tartani bekapcsolva költöztetés után. Ezután lehet kérni az új eSIM-et, QR-kódot beolvas, aktiválókódot megkap a régi telefonon, aktiválókódot beír az új telefonon, és ezzel a régi telefonon automatikusan inaktiválódik az eSIM, az újan pedig aktiválódik.
Persze mindezt Telekomos esetben.

[ Szerkesztve ]

(#301015) icecave válasza Aszpirin (#301014) üzenetére


icecave
Topikgazda

Tudom, a te leírásodból alapján mentem. A vicc, hogy nekem nem volt sms, legenerálta az új qr kódot, be olvastam és kész.

(#301016) Zsolt,72 válasza icecave (#301011) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

:)

 iPhone 15

(#301017) Aszpirin válasza icecave (#301015) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Igen, korábban én sem tapasztaltam ilyent, nem ez volt az első eSIM-váltásom...
De most egyértelműen volt... talán jobb ha úgy fogalmazok, hogy "küldthetnek" kativáló kódot, és "kérhetik" annak beírását.

(#301018) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Üdv,
Nem biztos, hogy (csak) iPhone téma, de hátha tudtok valami okosat.

3 naptárt szeretnék megjeleníteni a telefonon: egy privát gmail, egy privát Outlook és egy céges Outlook/M365. A céges levelezés és naptár csak Outlookkal érhető el. Próbáltam azt, hogy megosztom Gmaillel a cégest, vagyis, hogy egy ics url-t betolok a Gmailbe, ekkor 2 órás késéssel jöttek át a bejegyzések. Próbáltam megosztani a privát Outlookkal, szintén ics alapon, ekkor mintha csak szimplán beimportálni a naptárt egy alkalommal, de nem jönnek át az utána kreált bejegyzések. A céges Outlook appba nem szeretném felvenni a provát accountjaimat, mert annak szar a widgetje (az egész napos eseményeket elrejti, ha van adott napra más esemény).

Hogyan tudnám ezt megoldani? Cél az lenne, hogy a céges naptárat folyamatosan szinkronizálni tudjam akár külsős naptár szolgáltatóval, akár email fiók naptárával, hogy végül is a magán és a céges naptárbejegyzéseim egy felületen ltászódjanak.

(#301019) cross56 válasza kentucky (#301006) üzenetére


cross56
senior tag

Gyorsan le is csaptam rá. Végre sikerült :D

(#301020) pamesz válasza Aszpirin (#301017) üzenetére


pamesz
tag

Nekem van AW-m, esimmel, ha költözök és kérem a törlést, akkor elvileg az órára ugyanúgy jönnie kell az SMS-nek? Amivel aktiválható az új telefonon a SIM? Ez csak egy gondolat. (Azt elfelejtettem, hogy Telekom.)

[ Szerkesztve ]

(#301021) icecave válasza Aszpirin (#301017) üzenetére


icecave
Topikgazda

Igen, egy kicsit még gyerekcipőben jár a dolog nálunk (vagy lehet csak más a technológia, nem tudom), de ahogy a külföldi költözéses videóket nézem, mármint azt, amiben a két iPhone-t egymás mellé téve megy a dolog, akkor egy ponton az újon kiválasztják, melyik esim számot akarják a régiről átvinni, régin approve-olni kell és aztán a másikon aktiválódik is.

(#301022) Laca1212 válasza M.Eriksen (#300977) üzenetére


Laca1212
őstag

Köszi

(#301023) Braddock válasza szezso15 (#300997) üzenetére


Braddock
őstag

Azért élőben nézd meg vásárlás előtt.
Vannak kifejezetten lencsevédős tokok is: [link]

(#301024) Dr. Oid válasza icecave (#301021) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Legutóbb így csináltam, mert az iCloudból sehogy se akarta visszarakni a mentést, és minden flottul átment készülékről készülékre, inkluzíve eSIM.

(#301025) burgatshow válasza Dr. Oid (#301018) üzenetére


burgatshow
veterán

En mindharmat felvennem a gyari Naptarba a Beallitasok - Mail - Fiokok menuponton keresztul es csak a naptarat valasztanam ki mint szinkronizalando elem.

A Google naptarat Google-kent, a ceges Outlook-ot Exchange fiokkent, a privat Outlook-ot Outlook.com fiokkent.

Ennek az fekudhet keresztbe, ha a ceges tenyleg nem veheto fel csak Outlookon keresztul. Nem tudom, Office 365-ot hasznaltok? Mert pl. ha igen, akkor az outlook.office-com-on be kene tudnod lepni, de akkor a telon is mennie kell a leirt modszernek.

[ Szerkesztve ]

(#301026) Aszpirin válasza pamesz (#301020) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Elvileg igen. Az AW-n multisim van, az SMS-eket elvileg minden uyanahhoz a számhoz tartozó multism megkapja, legalábbis én úgy tudom.

Szerk: NEM: utánanéztem a biztoság kedvéért, éls nagy meglepetésemre ez található a Telekom honlapján: "A Fő SIM-re küldött hagyományos SMS-ek a MultiSIM-re nem érkeznek meg. A MultiSIM-et kezelő eszközre kizárólag akkor érkezik meg a hagyományos SMS, ha címzett a MultiSIM technikai hívószáma."
Na ez teljesen zavaros. egyrészt SMS-t nem SIM-re szoktak küldeni, hanem telefonszámra, másrészt mi az, hogy a multisim technikai telefonszáma???

(nekem épp most lett eSIM-es AW-m /Ultra 2/, múlt hét szerdán igényeltem hozzá a MultiSIM-et online, de előbb fizikai SIM-et kapok, meg kell várjam... ha minden igaz holnap érkezik, aztán válthatom azt is eSIM-re... nem kicsit körülményes a Telekom :) Tanulság: NE online kérjétek a multisimet AW-ba, ha gyorsan kell...)

[ Szerkesztve ]

(#301027) Dr. Oid válasza burgatshow (#301025) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Sajnos M365-ön beállítható, hogy mely appok férjenek hozzá a tenanthoz, és a gyári Mail meg Calendar app tiltva van, csak Outlook a nyerő...

(#301028) burgatshow válasza Dr. Oid (#301027) üzenetére


burgatshow
veterán

Outlookba nem tudod felvenni a Gmailt?

(#301029) syIex válasza Aszpirin (#301026) üzenetére


syIex
veterán

Én jó ideje használom már multi simmel az órát vagy éppen másik telefont. A multisim azt jelenti, hogy kapsz egy sim kártyát aminek van egy telefonszáma és az automatikusan át van irányítva a te számodra ezért csörög ki mindig ezt nem is tudod levenni róla. SMS-t azért nem kapsz rá mert azt a saját számodra kapod, tehát csak akkor tudnád megkapni, hogyha arra a számra érkezne amit az órába "betett" kártya használ. Természetesen, hogyha közeledben van a telefon akkor jelezni fogja hiszen mindent jelez az óra amit a telefon. Remélem érthető volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#301030) Sys85 válasza Aszpirin (#301026) üzenetére


Sys85
veterán

A multisim nem egy klónozott simkártya,hanem egy különálló sim saját technikai számmal (telefonszámmal).
Hívások és adatkeret esetén a szolgáltató rendszere egyként kezeli a 2 simet (mondjuk hogy átirányít),de az sms más.
Az átirányítás sosem működött sms-nél.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#301031) Aszpirin válasza syIex (#301029) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Világos, mint a vakablak :DDD

(#301032) Dr. Oid válasza burgatshow (#301028) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Fel tudom, de annak viszont a widgetje rossz, mert elrejti az egész napos eseményeket, ha van más is aznap.

(#301033) atosan válasza szabonagyur (#301013) üzenetére


atosan
addikt

Én is úgy emlékeztem, de ott csak ez van:


Alatta meg az appok. Ha a mobiladat forgalomba bemegyek, ott meg csak azt kehet kiválasztani, hogy melyik kártyáról menjen.

Maine coon

(#301034) Aszpirin válasza syIex (#301029) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Az Apple szerint:
"2. Ha SMS-eket, MMS-eket, illetve push-értesítéseket szeretne fogadni külső fejlesztésű alkalmazásoktól mobilhálózati kapcsolatot támogató Apple Watchon, a párosított iPhone-nak bekapcsolva kell lennie, és csatlakoznia kell Wi-Fi- vagy mobilhálózathoz, viszont nem kell a közelben lennie. Ahhoz, hogy használni tudja az Üzenetek alkalmazást az óráján, be kell jelentkeznie az iMessage-be az iPhone-ján."
Forrás: https://support.apple.com/hu-hu/HT205547

De ez persze nem segít, ha a telefonon épp nincs eSIM a váltás miatt...

[ Szerkesztve ]

(#301035) burgatshow válasza atosan (#301033) üzenetére


burgatshow
veterán

Majdnem jo, menj tovabb az erintett SIM-re (lathatod a kis nyilat a sor vegen a telefonszamoknal), azon belul lesz az adat roaming kapcsolo az adott SIM-hez.

[ Szerkesztve ]

(#301036) xhege


xhege
addikt

qQyLPz.jpeg
iPhone 14 Pro-val készült fotó. Katt a képre!

(#301037) Zsolt,72 válasza xhege (#301036) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Nem rossz, nem rossz… :D

 iPhone 15

(#301038) atosan válasza burgatshow (#301035) üzenetére


atosan
addikt

A marha, pedig egyértelmű :D
Köszönöm szépen mindkettőtöknek!

Maine coon

(#301039) timelord1987 válasza oba (#300961) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
Egyszer egy Samsung-ba.

(#301040) szabonagyur válasza atosan (#301033) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahh igen dual sim eseteben adott sim alatt van :W

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#301041) burgatshow válasza szabonagyur (#301040) üzenetére


burgatshow
veterán

De igazából szerintem logikus... Mint ahogy az is, hogy ha nincs dual SIM akkor nem visz eggyel mélyebbre.

(#301042) Aszpirin válasza xhege (#301036) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Ez egy fotó? Nem többől készült szürreális montázs? :D

[ Szerkesztve ]

(#301043) xhege válasza Aszpirin (#301042) üzenetére


xhege
addikt

Ez bizony egyetlen kattintás eredménye, amit én követtem el. :K A helyszín Valencia, a fotó semmilyen módon nincs szerkesztve, ez így “esett ki a telefonból”.

[ Szerkesztve ]

(#301044) Max_218


Max_218
tag

Sziasztok!

Ismerkedek a 14 pro max-al,1 hete lett kihozva.
Érdemes telekomos biztosítás helyett az appleCare+-t választani?
Olvastam hogy nálunk csak kerülővel érhető el,de onnantól hogy van rajta csak bekell vinni a boltba..
Sötét mód van ingyenesen beépítve a safariba,vagy használjak más böngészőt?

(#301045) atosan válasza szabonagyur (#301040) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm Neked is :R

Maine coon

(#301046) ittakary válasza Max_218 (#301044) üzenetére


ittakary
nagyúr

Safari sötét módot tudja az alkalmazás, de csak a honlapoktól függ, hogy a tartalmat átváltoztatja e

"csak bekell vinni a boltba"

pont, hogy nem! Apple Támogatás telefonszámát kell felhívni, amikor érvényesíteni szeretnéd magyarországon, sőt kifejezetten kérik, hogy NE szervizbe vidd ha van Care+
neked kell eldönteni, hogy megéri-e, hasonlítsd össze az árakat, hasonlítsd össze az önrészt, stb

(#301047) Pedramek válasza ittakary (#301046) üzenetére


Pedramek
csendes újonc

De, elég bevinni a boltba. Nekem cserélte mar az iStyle és az Almárium is. 2 munkanap volt a csere.
@Max_218
Én mindig kötök az Apple cuccaimra AC+-t, mert sokkal kedvezőbb, mint a szolgáltatók biztosítása, sőt még önrész sincs.
Nekem volt már egy összegben (2 évre) kifizetett AppleCare-em, de Apple Watch-ra a havidíjas konstrukciót választottam.
Nekem UK AC+ van. :)

(#301048) Joachim21 válasza xhege (#301043) üzenetére


Joachim21
senior tag

Miért csodálkoztok, nagyon sok jó képet lőttem már iPhone-nal. Ezt még a 13PM-szal:

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#301049) Noxy válasza Max_218 (#301044) üzenetére


Noxy
veterán

1 napos AW 8-ra az ajánlat, ami 60 napig érvényes a vásárlástól.

Erre a készülékre 79 font maga az AppleCare+ azaz 37.000Ft. Ezen felül a Szifon.com külön díja 10.000Ft, tehát összesen 47.000Ft a 2 éves biztosítás.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#301050) ittakary válasza Pedramek (#301047) üzenetére


ittakary
nagyúr

hogyne lenne önrész...

[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.