Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165751) b.kov válasza 30z.Samu (#165750) üzenetére


b.kov
senior tag

Persze, ez egyéni preferencia.
Nekem 16Gb-os 5S-em van, és a képek, videók miatt érzem szűkösnek.
Ezt megoldottam 1 használt Nikon fényképezővel kb 25k-ért, ami még jó pár évig elég lesz.
Természetesen a telefont ugyanúgy használom, spontán fotózásra muszáj, de pl alkalmakra, nyaralni nagyon bevált a fényképező. :)

(#165752) szekra válasza mukibuci (#165746) üzenetére


szekra
őstag

"3 különböző fiókból"

Nem írta egyértelműen, hogy milyen fiókokból. Az lehet gmail, outlook stb. Ha gmailen belül akkor így valóban nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#165753) bnorci71 válasza dns86 (#165732) üzenetére


bnorci71
addikt

Tipikus Apple. Kinyitod, és használod

na azért ez nem biztos, hogy teljesen fedi így a valóságot :F
akinek nem volt még a kezébe iPhone mire az első hívást lebonyolítja lehet elmegy a haja, de ha volt is a kezébe egy új felhasználó se 2 perc mire aktív lesz

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#165754) 30z.Samu válasza b.kov (#165751) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem bőven elég a mostani 16-os 5S-em, csak az SE-t nem 1 évre venném és hamarosan a 4K is elérhető áron lesz elérhető. Az SE pedig tud 4K-s videót csinálni, 16GB-s tárhellyel sok mindent nem tudsz felvenni, ha úgy adódik. :) Bár eddig se használtam film forgatásra vagy ilyesmi, de azért az SE-nél lehet inkább a 32-es lenne az ideál. :D

Sic Parvis Magna

(#165755) buvartacsko válasza bnorci71 (#165753) üzenetére


buvartacsko
addikt

mire gondolsz pontosan?

(#165756) galaxys80 válasza 30z.Samu (#165750) üzenetére


galaxys80
veterán

Ahogy a világ minden nagyobb városában is.

(#165757) bzs73 válasza dns86 (#165732) üzenetére


bzs73
őstag

Nekem kb 1 hete van meg, ugyanez a véleményem. Minden nap használom, főleg futás, bicajozás közben, nagyon szuper. Az árát meg már kibeszéltük-[ airpods ára], és jól átgondolva azért kijött hogy nem is olyan drága, főleg így hogy negatívumot szinte nem is olvasni róla.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#165758) mukibuci válasza szekra (#165752) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

lehet egy gmail egy outlook + egy akármi más is. a lényegen nem változtat

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#165759) dns86 válasza bnorci71 (#165753) üzenetére


dns86
tag

Szerintem nehéz az Apple megoldásánál könnyebbet mutatni. Mire gondolsz a hozzászólásod alatt?

Apple iPhone 14 Pro Max, Apple Watch S7, iPad 2022, Macbook Air, iMac, Apple TV 4K

(#165760) bnorci71 válasza 30z.Samu (#165738) üzenetére


bnorci71
addikt

hülyenemvagyokból is elhozhatod szerintem annyiért igaz 10hónapra kamatmentesen és az első perctől független nincs hűség miegyéb

buvartacsko dns86

hozz létre apple id-t aktíváld sms-t kapsz amit azon a telefonon még meg, se tudsz nézni,adj meg bankkártyát stb
szóval nem csak hopp beledobom a SIM-t és használom,

OK minimum IQ-val ez végrehajtható ha már okos telefont akar az ember használni

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#165761) dns86 válasza bnorci71 (#165760) üzenetére


dns86
tag

Androidnál is kb most ugyanez a szitu.
A kétlépcsős hitelesítès pedig a te érdeked is.

Apple iPhone 14 Pro Max, Apple Watch S7, iPad 2022, Macbook Air, iMac, Apple TV 4K

(#165762) Atiballer válasza szekra (#165739) üzenetére


Atiballer
csendes tag

Igen, megvan, ott van a hiba (kössz MS), köszönöm a segítséget!

(#165763) szekra válasza mukibuci (#165758) üzenetére


szekra
őstag

Nem külön-külön gondoltam, hogy programon belül van duplazodás, hanem, hogy több fiókot adott egyszerre hozzá. De látom nem akarod érteni. A kérdése nem volt pontos, de inkább hagyjuk.

Szerk.: fentebb olvashatod, hogy még is csak ez volt a baj, erről végleg akkor ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#165764) buvartacsko válasza bnorci71 (#165760) üzenetére


buvartacsko
addikt

minden le van írva magyarul. nem mondanám h nagyon bonyolult lenne. aki ezt nem képes végig csinálni rendesen az használjon nokia 3310-est.

(#165765) b.kov válasza 30z.Samu (#165754) üzenetére


b.kov
senior tag

Egyébként az SE pont az egyik olyan modell, aminek a különböző tárhellyel szerelt verziói között nincs az a hurrdurr nagy árkülönbség (főleg kisebb boltokban), szóval én sem valószínű, hogy a 16-os mellett döntenék. :)

(#165766) bnorci71 válasza dns86 (#165761) üzenetére


bnorci71
addikt

droidot rég használtam nem emlékszek ott is csak google fiókkal lehet elindítani a telefont?

buvartacsko

nem azt mondtam, hogy atomfizika, de nem is plug&play mint ahogy a kolléga írta az airpodsra, ettől függetlenül azért heti szinten van itt kérdés, hogy az sms-t hogyan bányássza elő meg a bankszámla nélkül tovább lehet-e menni

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#165767) Noxy válasza agyhalal (#165718) üzenetére


Noxy
veterán

a “Nincs” fizetési mód csak akkor fog megjelenni, ha az Apple ID létrehozását egy ingyenes app letöltési kísérletével indítjuk.
Apple ID létrehozása bankkártya nélkül
Ki van kommunikálva. (úgy mint itt is, jó párszor)
Ha meg b.kártyával hoztad 1x létre, akkor is ott lesz a nincs opció.
Magyarul, kiveheted a b.kártyádat, ha közben történt vele valami. (pld, elfogyott a pénz)

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165768) vasi89 válasza bnorci71 (#165766) üzenetére


vasi89
addikt

a 7es androidot nem ismerem de a 6os még ment google acc nélkül is.

Azon meg még mindig csodálkozom, hogy zenehallgatásnál ennyire nem számít a hangminőség csak h egyszerű legyen csatlakoztatni, de elengedem ezt a témát örökre. Csak ez olyan mint venni egy fapados prémium autót amiben van parkolási asszisztens mint venni egy "kevésbé" prémiumot fullextrásan de mondjuk parkolási asszisztens nélkül.

De mondjuk az Én véleményem az ipodról is az h mindenre jó kivéve zenehallgatásra. :DDD volt több is de a hangja mindnek nevetséges.

[ Szerkesztve ]

(#165769) buvartacsko válasza bnorci71 (#165766) üzenetére


buvartacsko
addikt

ok

(#165770) Atiballer válasza mukibuci (#165758) üzenetére


Atiballer
csendes tag

Igen, 2 gmail és 1 outlook. Az előző telefonon (lumia 735) össze lettek kapcsolva a névjegyek (facebook-al is), de egy MS frissítés mindent szétbarmolt, mert outlook fiókban is össze-visza van minden. Köszönöm a válaszokat.

És ha az iphone-n összekapcsolunk mindenkit mindenkivel, azt fel is lehet tölteni iCloudra? Vagy mivel oda vcf fájlok kellenek ezért az nem ilyen egyszerű?

(#165771) 30z.Samu válasza bnorci71 (#165760) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egyébként az a habozás tárgya (mert ugye 3k nem is lenne sok havonta érte), hogy akárhányszor elhozok valamit részletre akkor Murphy szerűen mindig beüt a krakk és elég döcögősen tudom csak nyögni havonta a részletet. Az lenne a legjobb, ha egybe kicsengetném és utána nem kell mondjuk attól f*sni, hogy letiltják és nem tudom használni a telefont.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#165772) mukibuci válasza Atiballer (#165770) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

én két outlook fiókot használok. a kézzel összekapcsolt névjegyeket itt is van, hogy szétszedi.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#165773) dns86 válasza vasi89 (#165768) üzenetére


dns86
tag

Hangminőségre:
- Plantronics Backbeat Pro wireless
-Beats Studio
-Skullcandy Crusher wireless
-Beats Pro
-Apple Airpods
Szerintem van valami 'fogalmam' a hangminőségről.

Apple iPhone 14 Pro Max, Apple Watch S7, iPad 2022, Macbook Air, iMac, Apple TV 4K

(#165774) batai15


batai15
félisten

Nagyon bejön ez az se :D Bár hozzá teszem, nem sokkal lassabb a minden napokban az 5s sem.
Furcsa hogy 2gb ram alatt is néha betöltenek a widgetek.,
Kérdéseim lennének a következőek :
Chromeból nem lehet esetleg valahogy a safariba importálni a jelszavakat, könyvjelzőket stb?
Fektetve a safariba eltűnik címsáv, chrome alatt nem és pl mobilarena alatt nem valami jó gépelni.
Valamint az akkustatban egy vonallal ki van húzva mindkettő érték, pedig másodjára töltöttem a telefont.
Ezekre van valami megoldás? egyébként már most szeretem a telefont , meg vagyok vele elégedve.

(#165775) buvartacsko válasza vasi89 (#165768) üzenetére


buvartacsko
addikt

számomra felfoghatatlan hogy mit nem értesz, de hetek óta várom a jobb ajánlatot, a jobb fülest. de mégsem mutat senki jobbat ennél. :)

de talán az elmúlt 1-2 hétben kiderült hogy úgy néz ki nem csak én vagyok egy agyatlan elvakult fanatikus, akinek tetszik az AirPods. :R

[ Szerkesztve ]

(#165776) tboldi válasza dns86 (#165773) üzenetére


tboldi
nagyúr

Most felsoroltál egy csomó terméket, amiktől a fül- és fejhallgató topikokban sírva menekülnek. :DDD
Megjegyzem, én nem kívánok ezen vitatkozni, tök jól elvagyok a Xiaomi Piston Hybridemmel. :)

De hogy egy kicsit ON is legyek: Az Airpods nekem is tetszik és vennék is szívesen, de sajnos nem marad meg a fülemben. Ezért inkább a BeoPlay H5-ös felé hajlanék, de 80k-et nem adok érte, mert most másra gyűjtök. :D
Esetleg még ilyet vennék: [link]

[ Szerkesztve ]

(#165777) dns86 válasza tboldi (#165776) üzenetére


dns86
tag

Ebben igazad van, viszont:
1: úgy gondolom telefonról zenehallgatáshoz több mint megfelelők,
2: mindenki más zenét hallgat, ergo másra van szüksége
Nekem a dübörgő basszusra van szükségem, mert olyan zenét hallgatok. Nyilván a magas hangok is fontosak. Nekem az abszolút favorit a Plantronics Backbeat Pro.

Apple iPhone 14 Pro Max, Apple Watch S7, iPad 2022, Macbook Air, iMac, Apple TV 4K

(#165778) 30z.Samu válasza buvartacsko (#165775) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én ha burkoltan is, de a végén igazat adtam neked. :) Kezdem kapizsgálni miért annyi, amennyi.

batai15: Végül hol vetted meg?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#165779) batai15 válasza 30z.Samu (#165778) üzenetére


batai15
félisten

Ment privát :)

(#165780) Tibee86


Tibee86
veterán

Kéne vennem navigációra valamit csak nem tudom, hogy a 4 arra még jó lehet vagy ahhoz se ártana már egy 4S. Semmi másra nem lenne használva csak navigációnak a kocsiba (google maps), meg esetleg spotify menne közben. Szerintetek?

(#165781) Totheground válasza galaxys80 (#165756) üzenetére


Totheground
addikt

Hat ez itt a vilag legnagyobb varosa es nem hogy elovenni, hanem az emeleten hagyni is mernem a telot amig lemegyek megegy kaveert... Es az is baromsag, hogy Pesten 500 forintert leszurnak meg nem lehet elovenni a telot.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#165782) 30z.Samu válasza Tibee86 (#165780) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem arra a 4S teljesen jó.

Sic Parvis Magna

(#165783) lugosi válasza Tibee86 (#165780) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem a 4s sokkal erősebb hardverben. Nem tudom hogy a használt árában mekkora különbség van, de én tuti az s-t venném még erre a célra is. Ha a kettő közül lehet választani.

(#165784) tboldi válasza Tibee86 (#165780) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha a kettő közül kell választani, akkor 4S. De navira nem lenne jobb a nagyobb kijelző?

Ebből a szempontból én is jobban örültem volna egy 7 Plus-nak legutóbb. Hosszúak a lábaim/karjaim, messze ülök a műszerfaltól, az ülést is koppig hátra kell tolnom a Jazz-ben. :D Még szerencse, hogy ritkán kell a navi, mert a mindennapokban sokkal kényelmesebb nekem a 4,7 inch. :))

(#165785) Tibee86


Tibee86
veterán

Minél olcsóbban lenne a cél. Csak félek tőle, hogy a sima 4-en már nagyon nyögvenyelősen menne a google maps is. Pedig azt már 10 ezer alatt is találni. :D

(#165786) lugosi válasza Tibee86 (#165785) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Végső soron akkor nem nagy kockázat. Arra azért figyelj, hogy mi az ios-verzió követelménye a google maps-nek.

(#165787) adise válasza dns86 (#165741) üzenetére


adise
őstag

és akkor az órád a zsebedben hordod vagy mi?
no offense, de nem ilyen szornyu a helyzet budapesten, hogy ne lehetne utcán telefonálni

(#165788) batai15


batai15
félisten


Ez miért van ? Miért nem mutatja a futási időt meg a használati időt ? Ios 10.3.3

(#165789) Alex91 válasza batai15 (#165788) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg ratoltottel, de van amikor magatol is behulyul...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#165790) Tibee86 válasza batai15 (#165788) üzenetére


Tibee86
veterán

Újraindítás után nem mutatja már.

(#165791) batai15 válasza Alex91 (#165789) üzenetére


batai15
félisten

Fullra volt töltve akkor se írta . Mindegy majd meg javul.
Egyébként ki milyen billentyűzetet használ ? Gboard volt a favorit de itt most a swift tűnik jobbnak egyedül a gesztus alapú kurzor amit a Gboard melett szól meg a hang diktálás, de amúgy gépelni jobb a swiften most. De droidon egy idő után be hülyült

(#165792) adise válasza batai15 (#165791) üzenetére


adise
őstag

a gyári a legjobb, ott is tudsz diktálni

(#165793) vasi89 válasza buvartacsko (#165775) üzenetére


vasi89
addikt

Én egy sennheisert használok, hangminőségben messze jobb a madzagos earpodsnál és mivel még itt sem írta senki, hogy az airpods mérföldekkel jobb lenne így merem gondolni h a sennheiserem hangzásban lekörözi. MAdzagos igen, de pont nem érdekel mert nekem az a fontos h normálisan halljam a zenéimet. Én nem is akarok alternatívát írni mert nem is akarok vezetéknélküli fülhallgatót így nem megyek bele a témába. De én az elejétől fogva azt szajkózom h ennyi pénzért szarul szól, engem más meg nem érdekel.

@dns86: sok mindent próbáltam Én is, fejhallgatókat is, többnyire elektronikus zenével, de fentebb leírtam a véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#165794) b.kov válasza adise (#165792) üzenetére


b.kov
senior tag

+1 a gyárira.

Én Fleksyt használtam droidon előtte, foggal-körömmel kapaszkodtam bele, viszont iOS-en le sem töltöttem, annyira jól használható a gyári. :K

(#165795) Tibee86 válasza batai15 (#165791) üzenetére


Tibee86
veterán

Sokáig a gyárit favorizáltam, de egy ideje már a gboard-ot használom. Idő kell neki mire megtanulja a sokat használt szavakat, de utána ezzel a húzogatós írással villámgyorsan lehet gépelni.

(#165796) atees


atees
őstag

Update airpods ügyben: 4. nap használat, belőttem apple musicot, letöltöttem zenéket, hát sokkal szebben szól, mint az online spotify (jó persze egyértelmi) vezetékes füleshez képest szerintem jóval jobb.
Ma telefonáltam is vele, na az viszont brutál jó és akivel beszéltem az is azt mondta hogy jól és tisztán hall.
Ismét csak azt mondtam, nagyon jó cucc.!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#165797) galaxys80 válasza Totheground (#165781) üzenetére


galaxys80
veterán

Azt mondtam, hogy minden nagyobb városban van olyan hely. Nem azt, hogy az egész város egy gettó.

(#165798) agabe válasza atees (#165796) üzenetére


agabe
addikt

Spoty is kb hasonlo minoseget tud (nem csak letoltve), persze ha online akarod, akkor ahhoz kell adatmennyiseg, es persze be kell allitani, hogy a legjobb minosegben (kituno) jojjon a stream is.
Nincs igazi kulonbseg a hangminsoegben sem egyik sem masik javara, csak ugyanazon minoseget kell osszehasonlitani ;)

(#165780) Tibee86:
spoty es navi akkor mehet egyutt (esetleg) 4S-en ha spoty nem stremelve jon hanem le van toltve, de nem tuti.
5C-n probaltam spoty stream kozben (bluetoothon ment hagszoroba a zene) bongeszni otthoni wifin es, es a ketto (vagy ha a bluetooth adatforgalmat is szamitjuk harom) folyamat nem ment egyutt mar azon sem ebben a formaban.

[ Szerkesztve ]

(#165799) banánocska válasza Noxy (#165708) üzenetére


banánocska
aktív tag

Ne haragudj. Igy vette a telefont a srac, tartozassal mogotte, es csak kivancsi volt. Koszonom a segitseget :)

(#165800) Noxy válasza banánocska (#165799) üzenetére


Noxy
veterán

Nem haragszom, de eddig nem írtad, hogy ez egy használt iPhone.
Nem hogy független lesz, de valszeg hamarosan egy iPod lesz belőle, mert nem fizetés esetén egy idő után le tiltják az IMEI-t.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.