Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#290001) Salamander válasza juve600 (#290000) üzenetére


Salamander
junior tag

SE3-on újra működik a telefon és az üzenetkezelés. Nekem már nem fagynak és fel is lehet hívni újra. A többire nem raktam fel, mert vagy hétköznapi telefonnak használom, vagy nem megy fel rá a 16 sem. A gyűjteményemben meg többre esélytelen a felrakása.

iPhone 13 Mini + SE3 + SE1 + 7 + 4S | #StopPutin

(#290002) minek?:S válasza Zsolt,72 (#289997) üzenetére


minek?:S
őstag

Én sem tervezek hosszú távra berendezkedni. Jovoheten viszem szervizbe és remélem nincs komoly baja, addig kihuzom az ideiglenessel, vagy, ha kakukk, akkor néznem kell valami ujabbat :(((

Üdv.:M.

(#290003) IOX válasza minek?:S (#289991) üzenetére


IOX
tag

Próbáld meg egy másik töltővel. Nekem is volt ma egy ilyen megoldás. Csak egy történet. EMAG-tól rendeltem egy cuccot, ami nem vált be. Kaptam hozzá ajándék valamit. Így lett egy ára a cuccnak. Ma visszavittem, érdekes módon a visszárú bizonylaton már volt szemmel is jól látható ára az ajándéknak. Kis kedves cég.

(#290005) Armandus


Armandus
junior tag

Sziasztok!

Az iOS 16.5.1-re frissítés óta van egy problémám. IPVanish VPN-t használok telefonon és működik is. Tegnap óta azonban az internet kapcsolat megszűnik ha Wifiről váltok mobilnetre és vice versa. Az érdekes az, hogy az alkalazás szerint a kapcsolat továbbra is, csak semmilyen internetet igénylő app nem működik és teljesen offline van a telefon (Viberen az üzenetek nem érkeznek meg például). Ha megszakítom a kapcsolatot az alkalmazásban és újra csatlakozok akkor működik, egészen addig amíg ismét fel nem lépek egy ismert wifi hálózatra, vagy ha ezt a műveletet wifin végeztem el, akkor addig amíg ismét nem mobilinternetre csatlakozik a telefon. Ez bug, vagy feature? Mert elég idegesítő.

"A világ olyanná alakul, amilyenné a fiatalságot nevelik." Jókai Mór

(#290006) Zsolt,72 válasza Mr.Talbot (#290004) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Persze, ez még nagyon gyerekcipőben jár. Később lehet jobban kihasználni, ha az Uniós törekvés valóra válik. Majd, egyszer.

Nekem egyelőre megfelel, hogy ilyen formában is nálam vannak az irataim. Volt már, hogy jól jött, amikor másik emelet, másik szobájában volt a tárcám és épp űrlapot töltöttem ki PC-n. Nem kellett elcaplatnom érte, mert kéznél volt a telefonon a szkennelt változat. :)
Apróság, nem is ez lesz később a veleje.

 iPhone 15

(#290008) zaskar


zaskar
senior tag

Sziasztok! Kerékpároztam egy órát, közben a telefon a hátsó zsebemben volt egy nejlontasakban. Mire hazaértem, ez a kép fogadott. Rákerestem apple.com-on, mit is akar ez jelenteni, de nem lettem előrébb. Nem felejtettem el a jelkódot és alaphelyzetbe se akarom állítani a készüléket. Ha kivárom a visszaszámlálást, be fogok tudni lépni? És mi okozhatta ezt?

(#290009) Kommy válasza zaskar (#290008) üzenetére


Kommy
veterán

Valószínűleg a zsebedben beírtad párszor rosszul a passcode-ot. Elméletileg ha lejár az idő és jót írsz be akkor megy minden rendesen.

(#290010) Zsolt,72 válasza zaskar (#290008) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Nagyon valószínű, hogy miközben tekertél, ez történt a telefonnal: [kép]

A kijelző felébredt, kérte a passcode-ot, ami persze túl sok alkalommal ismétlődően rossz volt. Emiatt életbe lépett egy biztonsági protokoll.

Részletek itt: [link]

 iPhone 15

(#290011) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok

A Face ID pontosan hogyan működik? Ha csak ránézek a telefonra (olyan távolságon belül, amin belül működik) akkor azonnal felold a telefon?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#290012) Oldman2 válasza Phobion (#290011) üzenetére


Oldman2
veterán

Feloldani felold, de nem jelenik meg azonnal a Főoldal, suhintani kell ehhez.

És a ránézéstől nem, fel kell ébresztened a kijelzőt valahogyan ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#290013) markknight válasza zaskar (#290008) üzenetére


markknight
veterán

Viszont ha 40 perc után is elrontod, akkor megint várni kell.. és többet.

kb 5-6 éve egy bug miatt így jártam

[ Szerkesztve ]

(#290014) zaskar válasza Zsolt,72 (#290010) üzenetére


zaskar
senior tag

Kösz mindenkinek! Közben eszembe jutott, hogy vagy 3 éve már jártam így, csak futás közben. Akkor nem tasakban volt a telefon, hanem egy hátizsák kis hálós zsebében. Na az ugyanezt idézte elő, csak akkor kevesebb időt számlált vissza. Ki kell találnom valami jobb és biztosabb módszert a sportolás közbeni szállításhoz, mert nem szeretném, ha ez megismétlődne. A különféle karpántok nem az én világom, ha valakinek van más ötlete, szívesen fogadom😊

markknight: ennyit nem tudok várni😀

[ Szerkesztve ]

(#290015) INGJOKE válasza Salamander (#289998) üzenetére


INGJOKE
veterán

16.6 public béta 3 kimaradt. :)

[ Szerkesztve ]

(#290016) yodamester10 válasza markknight (#290013) üzenetére


yodamester10
őstag

Te jó isten ;]

(#290017) Salamander válasza INGJOKE (#290015) üzenetére


Salamander
junior tag

Ahhoz már nincs elég telefonom, ezért nem is tudtam róla. :)

Azt lehet tudni, hogy mikor lesz abból stabil?

iPhone 13 Mini + SE3 + SE1 + 7 + 4S | #StopPutin

(#290018) Razzul válasza Razzul (#287357) üzenetére


Razzul
senior tag

Na megtörtént az üzlet. A telefon olyan ahogy azt vártam, a 3uTools mindenre zöld pipát ír és 100-as pontszámot, True Tone is működik, az akksiban pedig 0 töltési ciklus van.

Az egyetlen furcsaság a számomra, hogy az eladó azt mondta, hogy a Vodás függetlenítést nem csinálta végig iTuneson a telefonon, viszont elküldte a Vodafone e-mailjét leírással ennek menetéről. Ha Windowson rádugom a telefont az iTunesra nem ír ki semmit, a telefon viszont azt jelzi, hogy "No SIM restriction" és teljesen jól működik másik szolgáltató SIM kártyájával. Ilyenkor mi a tök van? :DDD

Stat crux dum volvitur orbis

(#290019) Luck Dragon válasza markknight (#290013) üzenetére

Nem mindennapi bug :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#290020) Kommy válasza Razzul (#290018) üzenetére


Kommy
veterán

Tudtommal alapból függetlenek az a Vodafone által árult iPhone-ok.

(#290021) szabonagyur válasza Kommy (#290020) üzenetére


szabonagyur
félisten

Talan a Voda meg pont fuggo.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#290022) DGery válasza Zsolt,72 (#289996) üzenetére


DGery
aktív tag

Az ki maradt, hogy ugyan azzal az Apple id-val vissza lett lépve a készülékbe, akkor is próbáltuk törölni, de akkor sem ment.
Ami még ki áradt, hogy a teljes céges beállítást végigtolni rajta, de ezt, mivel az iOS15 a cég által már nem preferált úgy tűnik nem.fog működni....

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#290023) yodamester10


yodamester10
őstag

Egy amatőr kérdésem lenne,hogy lehet ha lehet kirakni a gyári maps-on,hogy lássam mennyivel megyek?Nem leltem rá a beállításokban.

(#290024) Zsolt,72 válasza yodamester10 (#290023) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Jelenleg nincs ilyen beállítás benne.

 iPhone 15

(#290025) Zsolt,72 válasza DGery (#290022) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ez így elég rosszul hangzik, nem nagyon lehet vele mit kezdeni. :(

 iPhone 15

(#290026) Razzul válasza szabonagyur (#290021) üzenetére


Razzul
senior tag

Én is úgy tudom, hogy a Vodások még függők. Viszont a telefon teljesen úgy működik, mint egy független készülék. Ilyen egyáltalán lehetséges? :F

Stat crux dum volvitur orbis

(#290027) balinlin válasza Zsolt,72 (#290024) üzenetére


balinlin
senior tag

Ehhez tudok gratulálni nekik

(#290028) Oldman2 válasza Razzul (#290026) üzenetére


Oldman2
veterán

A Beállítások/Általános lapon, a "Szolgáltatói zár" sorban mi jelenik meg?

Ha itt "Nincs SIM-korlátozás" látszik, akkor a készülék szolgáltató független.

(#290029) Zsolt,72 válasza balinlin (#290027) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Senki sem vitatja, hogy lemaradás látható más, hasonló célú alkalmazásokhoz képest. Apránként fejlesztik, úgy gondolom, idővel ez a hasznos lehetőség is be fog kerülni.

 iPhone 15

(#290030) tuzpenge válasza markknight (#290013) üzenetére


tuzpenge
őstag

Akkor van még kb 20 éved hátra......csak addigra el ne felejtsd a kódot... ;] ;] ;] ;]

ˣ

(#290031) Razzul válasza Oldman2 (#290028) üzenetére


Razzul
senior tag

Igen, ott ez jelenik meg de pont azért nem értem, mert a telefon Voda függőként volt hirdetve és az eladó azt mondta, hogy habár a függetlenítést megigényelte, de azt nem csinálta végig.

Stat crux dum volvitur orbis

(#290032) Oldman2 válasza Razzul (#290031) üzenetére


Oldman2
veterán

Amit kiír az a lényeg, nem amit "valaki mond"...

A Yettel is azt mondja hivatalosan, hogy Yettel függőek az általuk árult telefonok, aztán mégsem.

(#290033) eddie17 válasza Razzul (#290031) üzenetére


eddie17
addikt

Amikor pár éve a céges iPhone-t kellett függetleníteni akkor sem kellett semmit tenni, meg lett igényelve és 2 nap múlva már fogadott minden kártyát. Semmi kód semmi voodoo.

(#290034) Lallerboy85


Lallerboy85
tag

Sziasztok! Olyan kerdesem lenne, h kijelzovedobe [Iphone 13] van olyan ami majdnem kiér a tokig és kb telj lefedi a kijelzot? Vettem egyet ami face Id t lefedi, de körben kb 1,5-2mm elmarad, ahova akar a por stb beül…

masik kerdes…van ertelme venni kameravedőt vagy nem ajanlottak? Igazabol sokat hasznalok telot..es korabbrol kiindulva esett kelt mar parszor a regi telom…ezert is kerdezem…Köszi a segitseget!

[ Szerkesztve ]

(#290035) szabonagyur válasza balinlin (#290027) üzenetére


szabonagyur
félisten

Google Maps sem írja ki iOS-n.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#290036) szabonagyur válasza Razzul (#290026) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze, hogy lehet, anno nekünk sem kellett amikor a céges telókat nagyban függetlenítették semmit csinálni, az iTunes rész ilyen ha nem menne magától volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#290037) timelord1987 válasza dvdbackuper (#289967) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!
Már nem érvényes?

(#290038) Oldman2 válasza Oldman2 (#290028) üzenetére


Oldman2
veterán

Tudna valaki olyan iPhone-ról küldeni egy idevonatkozó screenshot-ot, akinek függő a készüléke?
:R

(#290039) lugosi válasza Razzul (#290031) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nincs is mit végigcsinálni azon kívül hogy elindította a szolgáltatónál. iPhone esetén nincs kódbeírás, a szolgáltató elindítja, az Apple függetleníti és kész. Úgy emlékszem a nagyon régi időkben kellett még utána iTunes-ra kapcsolni de az tényleg nagyon régen volt.

(#290040) Zsolt,72 válasza szabonagyur (#290035) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Nem bizony. Ez pedig a Google döntése…

(Ha valós sebesség-kijelzésre van szüksége valakinek, akkor marad a Waze és a HereWeGo.)

 iPhone 15

(#290041) Zsolt,72 válasza timelord1987 (#290037) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ez alapján: [kép] már nem.

 iPhone 15

(#290042) divan válasza Oldman2 (#290038) üzenetére


divan
senior tag

[kép]
Én is megerősítem, semmi itunesra nincs szükség, egy újraindítást mondanak a függetlenítés után, de lehet, hogy ez is csak túlbiztosítás.

[ Szerkesztve ]

(#290043) Oldman2 válasza divan (#290042) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!

(#290044) dvdbackuper válasza divan (#290042) üzenetére


dvdbackuper
őstag

masik simet teszel bele es kesz, nem kell semmit ujrainditani
wifi legyen vagy mobilnet

(#290045) yodamester10 válasza Zsolt,72 (#290024) üzenetére


yodamester10
őstag

:R

(#290046) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

iOS 17 beta 2 alatt bejövő hívásnál csak a keresztnevét írja ki a hívónak. Ezt tudom valahol állítani?

(#290047) revonz


revonz
csendes tag

Bestbuy töltőkábel iphone 8-hoz autóba? :R

https://hardverapro.hu/apro/ps4_slim_pro_pasztazas_takaritas_1_ev_garancia/hsz_1-50.html

(#290048) Parson válasza revonz (#290047) üzenetére


Parson
addikt

Srácok, családi megosztásról lenne egy kérdésem. A helyzet a következő: van 1 szervező (A), és két tag, (B és C) beállítva. B user alatt már fut egy egyéni Apple Music próbaidőszak, mediatárban beállított listákkal, stb. Na most ha a user A (szervező) elindít egy családdal megosztott Apple Music ingyenes próbaidőszakot (ami utána rendesen fizetősen is lesz használva), akkor mi történik a user B egyéni próbaidőszakával és a már beálított zenetárával? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#290049) Fritz Teufel válasza revonz (#290047) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

APPLE Lightning/USB kábel 1m (md818zm/a) - 9899 Huf
APPLE Lightning to USB C kábel, 1m (mx0k2zm/a) - 9899 Huf

Ennél vannak olcsóbbak is, de nem hinném, hogy az olcsók eredetiek is. A CarPaly nem szereti a nem gyári tyúkbelet.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#290050) juve600 válasza Fritz Teufel (#290049) üzenetére


juve600
nagyúr

[link] nekem ez van ,CarPlay megy

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.