Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#207001) burgatshow válasza mtomi95 (#206996) üzenetére


burgatshow
veterán

Csak próbálj valami "viszonylag" újabb kijelzőt találni, az 5S széria hajlamos volt ledobni idővel a ragasztást, aminek következtében a kijelző szélétől befelé elindult egy "sárgásodási" folyamat.

(#207002) burgatshow válasza aujjobba (#206691) üzenetére


burgatshow
veterán

Igazából igaz, amit írtam, amit te írsz az ezen felül és természetesen működik. :)

(#207003) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Elfelejtettem, hogy a Wallet fizetés most hogy a bánatban működik? Alig tudok fizetni vele. Odatartom a terminálhoz, nem történik semmi, pedig ujjam a home gombon, ahogy szokott lenni. Néztem a gomb dupla nyomására készenlétbe lehet helyezni, de ez meg jellemzően nem sikerül, vagy elfelejtem. Tényleg bénázni kell az alkalmazás megnyitásával? Annyira jól működött eddig, most meg csak a szívás van vele. Persze az app nem dobott fel semmit, hogy figyelj te hülye, mostantól így és így fizethetsz... :(((

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#207004) burgatshow válasza TigerCat (#207003) üzenetére


burgatshow
veterán

Semmi nem változott...

(#207005) mtomi95 válasza burgatshow (#207001) üzenetére


mtomi95
senior tag

Van itthon 5S, ez egy négy éves készülék, de nincs sárgásága!
Öcsémnek tervezem eladni alkatrésznek, mert az ő SE-jében egy nagyon rossz minőségű utángyártott kijelző van.

Itthon is ki lehet cserélni? Vagy inkább szervizhez vigye?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#207006) dud998 válasza Gergőke88 (#206986) üzenetére


dud998
őstag

13.1 béta, nálam teszi a dolgát.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#207007) csaba1203 válasza TigerCat (#207003) üzenetére


csaba1203
addikt

Napi szinten használom. Home gomb duplán, odatart és örül kb ennyi nálam i7.

[ Szerkesztve ]

(#207008) K1nG HuNp válasza csaba1203 (#207007) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Miota van itthon apple pay hasznalom, nekem is flawless. Legfrissebb betan vagyok.

Ha le van zarva a kepernyom akkor dupla katt, ha addigra nem olvassa be az ujjam akkor odatartom, de amugy ir mindent, hogy tarthatod e mar vagy meg kell a touchid.

Nem lehet hogy a raise to wake meg a duplakatt osszeakad es belepsz a telefonodba mielott meg tudnad nyomni ketszer a gombot? (nalam raise to wake off)

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#207009) odrif válasza galaxys80 (#206992) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Most már az Államkincstár app is javítva lehetne.

20 éve a Prohardveren

(#207010) H0r1


H0r1
tag

Sziasztok!

Podcast alkalmazás nálam megtalál valamit, amit a mellettem ulo kollegaknak nem. Ha kikuldom a linket, annyit ir nekik, hogy nem lehet kapcsolodni :\ Szerintetek ez most mi?!!?!

(#207011) tboldi válasza H0r1 (#207010) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem hallgatok podcastokat, szóval csak tippelek: explicit szövegek?

(#207012) syIex


syIex
veterán

Azaz új pitaka tok tényleg komolynak tűnik és nekem való mivel minél vékonyabb annál jobb, viszont a mágneses autós töltő rész meg nagyon ott van és Xs esetén mindennapos használatban volt szóval azért én meg gondolkozom majd rajta. Meg persze az is kérdéses lesz, hogy a gyári átlátszó mennyire lesz vastag és “kibírhatatlan”. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#207013) H0r1 válasza tboldi (#207011) üzenetére


H0r1
tag

Végignéztem a beállításokat, sőt ki is kapcsoltam a képernyőidőt. Nem oldotta meg egyiken sem :(

(#207014) Gergőke88 válasza dud998 (#207006) üzenetére


Gergőke88
addikt

Köszi, egy újratelepítés megoldotta.

(#207015) oszy


oszy
veterán

Hogyan lehet betűtípust változtatni. Találtam egy ilyen menüt, de az üres. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#207016) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
iOS 13 alatt a zárolási hangot (hangerejét) lehet valahol állítani?
Rohadt hangos nekem, mikor lezárom a kijelzőt, miközben pl a csengőhang tök halkra van véve.
Köszi

(#207017) Maxxy10 válasza mtomi95 (#207005) üzenetére


Maxxy10
addikt

Nem olyan könnyű mint egy 6-6s de nem olyan nehéz.
Egy kis help: ifixit

(#207018) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Valaki tapasztalt olyat, hogy ha megosztom a telefonról a mobilnetet, nem lehet rá csatlakozni?
Semmivel nem tudok csatlakozni.
A macbookkal amikor rácsatlakozok pár másodpercig rajta van, utána már le is csatlakozik.
Telekomos vagyok, és iphone xr.
Ismerőseim is tapasztalták ezt.
Mi lehet a teendő?
Ios 13 :)
Előre is köszönöm.

(#207019) tboldi válasza jeromosi (#207018) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam a Nintendo Switch nem akar csatlakozni a XS Maxra, mással még nem próbáltam.

(#207020) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Sikerült megnèznem az új szèriàt. Hàt az a kamera kialakítàs èrdekes, szokni kell a szemnek az biztos.

Ugye a mèret is kèrdèses volt nàlam: a sima i11 pro-t azonnal ki is zàrtam, nekem olyan jàtèktelefon èrzèse volt (a mèrete és nem a minősège miatt). Igazàból ami meglepett az a sima i11. Szerintem jó a kijelzője, nem èreztem az alacsony felbontàst, fènyerő is rendben van.

Mivel a i11 Pro szèria elèg nehezen szerezhető be, ezèrt most inkàbb egy i11 és egy tavalyi XS Max-on gondolkodtam el, kèsőbb pedig vàltanèk 11 Pro Max-re. Azonos àrban melyiket èri meg , vagy melyiket ajànlanàtok, azonos àrban?

[ Szerkesztve ]

(#207021) tboldi válasza FuRiONight (#207020) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha mindenképp cserélni akarod 11 Pro Maxra később, akkor a sima 11-et mondanám, szerintem könnyebb lesz eladnod. Ha viszont megtartanád hosszabb ideig, akkor inkább a XS Max felé hajlanék.

(#207022) allein válasza allein (#206952) üzenetére


allein
addikt

Sziasztok. Erre valaki, van még valakinél ilyen jellegű probléma? Elvégre egy fizetős app-ról van szó. Nem értem miért mutat teljesen más adatokat ami a tárhelyet illeti.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#207023) TigerCat válasza csaba1203 (#207007) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Eddig csak odatartottam, ujjam a home gombon és kész is volt. Dupla katt sosem kellett...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#207024) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Friss telepites a telefonom reggel ota 16 szazalekra merult. Fantasztikus jo ez az Ios 13

(#207025) tboldi válasza allein (#207022) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tippem szerint ha törölsz egy fájlt, az nem tűnik el véglegesen, csak ha szükség van arra a helyre, amit korábban foglalt. Az iOS ezt belekalkulálja, más appok meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#207026) FuRiONight válasza tboldi (#207021) üzenetére


FuRiONight
őstag

1 èvet kevès telefon húz ki nàlam, főleg ag idei felhozatal 1 hónapot sem.

Az i11 mellett a UW kamera/èjszakai fótózàs legfőbb èrv az A13 mellett. XS max mellett pedig az anyaghasználat ès a kijelző (ès persze a vèkony kàva).

(#207027) allein válasza tboldi (#207025) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm az infót. Azt lehet tudni, hogy mikor jön ma 13.1 frissítés? 24. jön a frissítés.

(#207024) Gsx-rr Nálam is gyorsabban merül (XS Max), bízunk benne 13.1 után jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#207028) odrif válasza Gsx-rr (#207024) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Kicsit várni kell még vele.
1-2 nap alatt be szokott a rendszer állni, bár holnap már megkapjuk a 13.1-et ami javít egy két hibát.

20 éve a Prohardveren

(#207029) MasterMark válasza Gsx-rr (#207024) üzenetére


MasterMark
titán

Hagyd töltőn egy napig. Főleg új rendszer csomó mindent csinálna még. Lehet az szívja le.

Switch Tax

(#207031) Gsx-rr válasza MasterMark (#207029) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Egesz ejjel azon van 2 napja

(#207032) aujjobba válasza #72445440 (#207030) üzenetére


aujjobba
addikt

Nagyon remélem, hogy nem az aktuális publikus béta jön ki véglegesként holnap.
Erősen bugos, a Mail össze is omlik néha.

(#207033) odrif válasza aujjobba (#207032) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Igen.
A mail nálam is problémás. Remélem javítják.

20 éve a Prohardveren

(#207034) tboldi


tboldi
nagyúr

Megnyomkodtam az új modelleket én is, de még mindig semmi ingerencia, hogy cserélnem kéne.

Ami viszont szemet szúrt, hogy tök ugyanazok a beállítások mellett jóval sárgásabb tónusú a 11 Pro Max kijelzője a XS Maxoménál.
És a kamera bump nem olyan visszataszító, mint ahogy a képek láttán gondoltam. :D

(#207035) Gabady


Gabady
aktív tag

Watch OS 6-ra való firssítés óta az óra nem mindig éled föl koppintásra, gombnyomásra... Tapasztaltatok már ilyet?

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#207036) TigerCat válasza tboldi (#207034) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem pl. baromira bejön az új 11 Pro. A hátulját nem nézegetem, de azzal sincs bajom. Csak baromi drága, így mégis marad a 8. Inkább megyünk utazni... :D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#207037) tboldi válasza Gabady (#207035) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam minden rendben a Series 4-gyel.

(#207038) Gabady válasza tboldi (#207037) üzenetére


Gabady
aktív tag

Az iOS 13 frissítés után nyomtam a telefonnak egy restore-t, hogy szűz telepítés legyen, majd ugye a fiókból visszaállítás és utána újra szinkronizált mindent az órával...

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#207039) SidCorky


SidCorky
senior tag

Másnak nem fagy le az új iOS? Múlt héten egyszer meg ma is olyat csinált, hogy bt fejesen megy tovább a zene, de nem reagál semmire, először lezárva csinálta ezt, sehogy nem lehetett felébreszteni, ma meg a Messengerbe belépve játszotta el ugyanezt, se az érintésre, se a gombokra nem reagált. Még jó hogy volt nálam iPad, így ki tudtam guglizni, hogy kell force restartot csinálni (érdekes módon iPadről rá tudtam csatlakozni az X hotspotjára, ami látszólag halott volt :D ). Így az újraindítás megoldotta, de azé na.

A mai újraindítás után még olyat is sikerült bugzania, hogy mindenre reagált a teló, tudtam nyomkodni, tapicskolni, görgetni, viszont a főképernyőt nem tudtam lapozni, csak lennt a pöttyökkel, a lapozást nem érzékelte, ezt is csak egy restart oldotta meg.

Kíváncsi vagyok, hogy a 13.1 alatt is lesz-e ilyen.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#207040) marlboromen válasza SidCorky (#207039) üzenetére


marlboromen
aktív tag

én annak is tudnék már örülni ha lehetne vele telefonálni. Az öreg droidba van a kártyám, reggel megint kétszer eldobta a hálózatot, feladtam. :(( Már abból tudnom kellett volna hogy nem kéne felrakni hogy ios13.

(#207041) Gomba válasza tboldi (#207034) üzenetére


Gomba
senior tag

Igen. Tényleg sárgább a kijelzője. (mondjuk én az X-et nézegetem a 11 pro mellett/előtt). Viszont hosszú távon sokkal nyugtatóbb ez a szemnek - legalábbis nekem hétvégén ez volt a tapasztalatom. Olyan mint a nappai night shift üzemmód :DD
Ettől függetlenül kicsit túl sárgának érzem. Illetve az éjjeli üzemmód képek is kicsit talán túl sárgába hajlóak.

Ép hardverben ép szoftver

(#207042) natë


natë
nagyúr

Xr üveg simán jó 11-re, ugye?

(#207043) markknight válasza tboldi (#207034) üzenetére


markknight
veterán

Nekem is sárgás, de eddig fel sem tűnt mert alapból a true tone be van kapcsolva.

(#207044) burgatshow válasza #72445440 (#207030) üzenetére


burgatshow
veterán

Remélem nem mert csilliárd helyen bugos a dev 3-as béta a 13.1-ből:
- Mail.app
- Shortcuts.app automation totál nem működik
- Helyenként nem syncel a Reminders.app / Calendar.app / Notes.app
- WatchOS 6-tal is össze-vissza syncel
- Notification-ök sem megbízhatóan jönnek

Csak hogy párat említsek. :)

(#207045) huan


huan
őstag

Sziasztok!
E-mail küldésekor, ha több fiók is van beállítva, akkor mi alapján válassza ki, hogy melyik címről küldi el a levelet, azaz melyik lesz a feladó? Mert nem mindig ugyan az és nem találok összefüggést közötte.
Köszi!

(#207046) tboldi válasza Gomba (#207041) üzenetére


tboldi
nagyúr

A 8 Plus hidegsége után a XS Max is kicsit furcsa volt elsőre, de számomra pont jó ez a színhőmérséklet. Alapvetően a melegebb színeket szeretem, de a 11 Pro Maxot már túl soknak találtam.

Amúgy én nem használom a True Tone-t, sokszor túlzásokba esik azokban a környezetekben, ahol előfordulok. :D
És a Nightshiftet sem szoktam bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#207047) Gomba válasza markknight (#207043) üzenetére


Gomba
senior tag

True tone bekapcsolva x-en és 11 pro-n is látszik, hogy sárgásabb. Legalábbis én is bekapcsolt true tone-nal használom. (nyilván így kevésbé kékes, de még így is látványos)

Ép hardverben ép szoftver

(#207048) Gomba válasza tboldi (#207046) üzenetére


Gomba
senior tag

Amikor egymás mellé raktam a kettőt nekem sem tetszett elsőre.
Viszont az X azért bántotta néha a szemem ha fáradtabb voltam / jobban fárasztotta.
Tehát van előny is és hátrány is.

Ép hardverben ép szoftver

(#207049) burgatshow válasza huan (#207045) üzenetére


burgatshow
veterán

A beállításokban megadott fiók lesz az alapértelmezett ha az egyesített Inbox nézetben vagy, azonban ha explicit megnyitod az egyik fiókot, akkor azt állítja be feladónak ami a fiókhoz tartozik.

Ha pedig külső appból / share sheetről küldesz levelet, akkor is a beállított alapértelmezett lesz kiválasztva.

[ Szerkesztve ]

(#207050) tboldi válasza Gomba (#207048) üzenetére


tboldi
nagyúr

Persze, leginkább egyénfüggő a dolog. :K

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.