Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) tomcsi23 válasza bobooo (#71992) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nyomj egy ##21# hívásra.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#72002) bobooo válasza tomcsi23 (#72001) üzenetére


bobooo
addikt

:Y

ezer hála !:) biztos nem találtam volna rá megoldást magamtól :Y

(#72003) McNamara


McNamara
Ármester

i5-ről (iOS 7.1) vissza tudok tenni iCloud mentést 3GS-re?

(#72004) #51177472 válasza McNamara (#72003) üzenetére


#51177472
törölt tag

Mivel regebbi rendszerre nem rakhato vissza iOS backup, igy nem sajnos.

(#72005) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, miért van az, hogyha iPhone 5-ről képeket feltöltöm dropboxra, vagy akár elkülöm messengeren valakinek, nem adja vissza ugyan azt a minőséget?
telefonon megnézve full éles a kép, telefonon belépek dropboxra ott megnézem full homályos.
Akárhova töltöm fel a képet, veszt a minőségéből.

(#72006) Ragnar95 válasza #51177472 (#72004) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Viszont amit syncel az iCloud (naptár, jegyzetek, fotóadatfolyam, emlékeztető, kontaktok,s tb), az átvihető, mivel ahhoz csak be kell lépni az iCloudba, de tény,h maga a backup nem rakható át

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#72007) #75376384 válasza gergo5991 (#72005) üzenetére


#75376384
törölt tag

szerk.: félreértettem a kérdést, késő van bocs. :D

[ Szerkesztve ]

(#72008) -secret- válasza #75376384 (#72007) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Inkább korán. :D :O

(#72009) buci30


buci30
addikt

Nekem ugy tűnik mint ha az uj iOS 7.1 jobban
enne az aksit szerintem :(
Gyorsabb lett, de többet eszik :( (5s)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#72010) domerator válasza buci30 (#72009) üzenetére


domerator
veterán

Nekem pont ellenkezoleg tunik 5c-n, de majd ma kiderul. Mindenesetre a 100%-ot hosszabban tartja.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#72011) FrankMonzano válasza #51177472 (#71985) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Ebben mi a bullshit ?
Az,hogy elmondtam egy velemenyt,aminek raadasul van realitas alapja ?
Nem lefikaztam az iOS-t,pusztan csak felvazoltam a mostani helyzetet.

nederlanden : anno volt 3gs-em,akkor nem tetszett az ios,gondoltam megnezem most,hogy mi a helyzet ezen a fronton...

(#72012) legiaap


legiaap
nagyúr

Olyan helyen melózok ahol állandóan ugrál, elmegy a térerőm. Az egyik pillanatban még 4G-n nyomulok, míg a másikban 3G, EDGE vagy GPRS fogad. Ez lehet az oka szerintetek, hogy gyorsan merül az 5S-em?
Ez ellen meg csak max. annyit tudok tenni, hogy amíg melózok repülőbe tolom mi?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#72013) Kommy válasza legiaap (#72012) üzenetére


Kommy
veterán

igen ez könnyel lehet a merülés oka, mivel ekkor álladóan fel le kell csatlakozni a hálózatról ami munkával jár ami pedig fogyasztással.

(#72014) kali válasza legiaap (#72012) üzenetére


kali
legenda

igen, egyértelműen jobban merül a telefon, ha állandóan keres és ugrál a különböző hálózati módok között.

(#72015) nord_ válasza legiaap (#72012) üzenetére


nord_
veterán

Nem kell repülőbe tolni, elég kikapcsolni az adatforgalmat.

(#72016) legiaap válasza nord_ (#72015) üzenetére


legiaap
nagyúr

Oké ma kipróbálom azt és meglátom a hogy fog teljesíteni úgy.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#72017) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Safari nem akarja behozni az alábbi webhelyet: katt. Ternészetesen másik bőngésző gond nélkül behozza.

Nálatok?

7.1 5c

(#72018) McNamara válasza Ragnar95 (#72006) üzenetére


McNamara
Ármester

Lenyeg, hogy a telefonszamok legyenek meg, tobbi nem szamit. 2 hetig fogom csak ugyis hasznalni.

(#72019) TheMarci válasza Vasinger! (#72017) üzenetére


TheMarci
addikt

osx alatt chrome sem hozza be ssl hibára gyanakodva.

"Cannot connect to the real wiki.sch.bme.hu

Something is currently interfering with your secure connection to wiki.sch.bme.hu.

Try to reload this page in a few minutes or after switching to a new network. If you have recently connected to a new Wi-Fi network, finish logging in before reloading.

If you were to visit wiki.sch.bme.hu right now, you might share private information with an attacker. To protect your privacy, Chrome will not load the page until it can establish a secure connection to the real wiki.sch.bme.hu."

Do You Dream?

(#72020) nord_ válasza Vasinger! (#72017) üzenetére


nord_
veterán

Se 7.0.6, se 7.1 nem hozza be. Szólj az informatikusoknak, hogy rendesen csinálják meg azt az oldalt. :)

(#72021) default.


default.
őstag

sziasztok!

voltak itt ilyen kommentek, hogy "teljes visszaállítás" meg "sima frissítés", na most ez mit jelent ?
én simán a beállításokban a szoftverfrissítésre rámentem és szépen frissítette magát.
ezt máshogy is lehet / érdemes csinálni ?
erről, meg úgy általában backup és hasonlókról bővebben hol tudnék olvasni ?

köszönöm előre is!

(#72022) -secret- válasza default. (#72021) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

(#72023) #51177472 válasza FrankMonzano (#72011) üzenetére


#51177472
törölt tag

Igen.

(#72024) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Tegnap írtam ugye hogy 7.1-nél i5 alatt reggelre végig nyugalmi állapotban ~10%-ot merült a készülék, csináltam egy aksi kalibrálást ami segített is, ma reggelre csak 1%-ot ment le. Viszont az üzemidőtől még mindig nem vagyok elájulva, jelenleg ezt produkálta átlagos felhasználás mellett:

(#72025) baradi


baradi
senior tag

Sziasztok,
Ha csak adatforgalomra allitom, mert nincs elerheto 3G, ahogy kollega is kerdezte, akkor ez a hivasokat nem erinti, csak a net-et, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#72026) kali válasza baradi (#72025) üzenetére


kali
legenda

szia,

elvileg semmi ilyen probléma nem mutatkozhat, amennyiben mégis, úgy abban a szolgáltató (is) ludas.

(#72027) baradi válasza kali (#72026) üzenetére


baradi
senior tag

Koszonom szepen !

(#72028) nord_ válasza B-L-A-C-K (#72024) üzenetére


nord_
veterán

Az "átlagos felhasználás" tág, megfoghatatlan fogalom. Pl. a kijelző fényereje is jelentősen befolyásolja a használati időt: nagyon nem mindegy, hogy otthon, este a félhomályos szobában wifin keresztül netezel vagy munkahelyen, napsütötte ablak mellett 3G-n. Ezért tartják sokan értelmetlennek az ilyen képernyőmentéseket - teljesen jogosan, mert a lényeget ez nem mutatja, nem tudja mutatni.

(#72029) B-L-A-C-K válasza nord_ (#72028) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze hogy tág, nem is tudom összehasonlítani senkiével se mivel mindenki máshogy használja. Viszont az enyémhez igen, az előző i5-öm volt hogy 8 óra felett is tudott a régebbi iOS 7-tel, hasonló használattal. Mivel minden napom szinte azonos, ezért nincsenek nagy eltérések a használatban...

[ Szerkesztve ]

(#72030) skynet666


skynet666
tag

Sziasztok!

Tegnap feltettem i5s-re a 7.1-et és azóta állandóan látszik a helymeghatározás ikonja. Kilőttem minden alkalmazást, újra indítottam, ki-, be kapcsoltam a helymeghatározást...

Szerintetek csak ott ragadt az ikon, vagy valami folyamatosan pörgeti? Hol tudnék utánajárni?

Köszi előre is...

(#72031) nord_ válasza skynet666 (#72030) üzenetére


nord_
veterán

Beállítások - Adatvédelem - Helymeghatározás menüben nézd meg, melyik használja folyamatosan. (Lila nyíl.)
Ha egyik sem, Home+Power gomb egyszerre, hosszan nyomvatartással indítsd újra a telefont.

(#72032) B-L-A-C-K válasza skynet666 (#72030) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha beállítások -> adatvédelem -> helymeghatározás kompletten ki van lőve akkor nem lenne szabad megjelenni. Így arra gondolok hogy beragadhatott, így csinálj egy home + power gombos újraindítást.

nord_: Úgyanz írtuk le majdnem, csak 8 másodperccel elkéstem...:D

[ Szerkesztve ]

(#72033) polonic válasza B-L-A-C-K (#72032) üzenetére


polonic
félisten

a home + power gombos újraindítás miben különbözik mondjuk a sima kikapcs-bekapcstól?

(#72034) B-L-A-C-K válasza polonic (#72033) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Teljes feltöltés esetén ha újraindítód így majd leveszed a töltőről újra kalibrálja az aksit, azaz a %-os kijelzés pontosabb lesz. Illetve ha így újra indítod az esetleges bent ragadt dolgokat kilövi, míg sima újraindítás ez nem oldja meg.

Pl ma volt egy 4S nálam, a facebook nem ment, beléptem és kidobott egyből, letöltetem újra raktam ugyan ez, sima újraindításnál szintén, home + power-es reset után pedig gond nélkül ment.

[ Szerkesztve ]

(#72035) skynet666 válasza B-L-A-C-K (#72032) üzenetére


skynet666
tag

Akkor természetesen eltűnik az ikon ha kinyomom a helymeghatározást, de az nem végleges megoldás, mert kell :)

(#72036) B-L-A-C-K válasza skynet666 (#72035) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt hittem úgy sem tűnik el nálad, ha volt h+p reset, és úgy is ott van úgy hogy elvileg minden alkalmazásnál kilőtted, csak alapból be van kapcsolva akkor nincs ötletem rá...

(#72037) skynet666 válasza B-L-A-C-K (#72036) üzenetére


skynet666
tag

h+p reset még nem volt... megpróbálom, köszi! Ha megoldja a problémát majd írok, hátha másnál is előjön...

(#72038) nord_ válasza skynet666 (#72035) üzenetére


nord_
veterán

Akkor ne nyomd ki a helymeghatározást, hanem nézd meg a listában, mi használja.

(#72039) B-L-A-C-K válasza nord_ (#72038) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt már írtuk neki...:) Bár lehet folyamatos user error van... ;]

(#72040) skynet666 válasza nord_ (#72038) üzenetére


skynet666
tag

Paff elnéztem... azt hittem a szürke nyilat kell figyelni, abból sok volt. Viszont a lilát kell, mert az nem régi használatot jelöl... A google az. Kilőttem, eltűnt az ikon.

Mondjuk ez nem old meg minden problémát mert szeretem az asszisztenst használni, de újrahúzom az alkalmazást és ha nem javul várok valami frissítésre, és addig kikapcsolva tartom.

Köszönöm!

(#72041) legiaap válasza B-L-A-C-K (#72024) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az akksi kalibrálás alatt akkor a fentebb írt Home + Power combot érted?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#72042) B-L-A-C-K válasza legiaap (#72041) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen

(#72043) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

VLC-n kívül mik az az ajánlott Media player app-ok, amik iPhone 4-en használva, 720p-s videonál nem közlik, hogy az eszköz túl lassú?

nPlayer jó, mert simán jó lenne, mert iphone 4-en, 720p-t akadás mentesen viszi. Viszont drága az alkalmazás sajnos. ezért keresek mást.

(#72044) czanga válasza czanga (#72043) üzenetére


czanga
őstag

Lejárt az időm, sorry. :U

Szóval pluszban AC hangot is kezelje, ha lehet.

(#72045) majestic


majestic
őstag

Segítsetek légyszi. Melyik szerintetek a legjobb zene lejátszó progi, ami átveszi az iPhone-ra felrakott zenéket és equalizer is van benne. Az ár nem lényeges!

Előre is köszi mindenkinek.

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#72046) _Csaba_ válasza czanga (#72043) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Ace playert próbáltad?

(#72047) Ragnar95 válasza majestic (#72045) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Capricciot szokták is a vájtfülűek ajánlani a hangzása miatt

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#72048) nederlanden válasza FrankMonzano (#72011) üzenetére


nederlanden
senior tag

Ilyen véleménnyel/érzésekkel én biztos váltanék holnap reggel droidra.Már többször irtam,h nekem is volt jó pár minden kategóriából,de ilyen letisztúltan és pörgősen egyikkel sem tudtam "dolgozni" mint az i4s és most az i5s-sel.
/teljesen hibátlan az akku is a 7.1-el,csak az tévesztett meg,h maga a frissítés(kb.40p) azalatt a készenlét alatt volt.Most per-pill. 14h készenlét és 3h használat (90% beszéd)mellett 76%-on vagyok,és még 1 apró hiba nem volt.(5s 7.1)

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#72049) czanga válasza _Csaba_ (#72046) üzenetére


czanga
őstag

Igen, még régebben, de jelenleg, pont a 3.2 -es verziónál írják, hogy AC3 audio codec is not supported.

Viszont keresgélve sokan ajánljátok az AVPlayer-t. :K

Azon felül mik amig még jók? (ha vannak... :U )

(#72050) Ragnar95 válasza czanga (#72049) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

nPlayer, AVPlayer és CineXPlayer, amik használhatóak, amilyen sorrendben írtam őket, olyan sorrendben ajánlottak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.