Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165051) buci30


buci30
addikt

Van már használható publikus béta 11?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#165052) syIex válasza buci30 (#165051) üzenetére


syIex
veterán

Nem is nagyon lesz bug mentes. De már egy : másfél hónap és kint a teljes, szerintem azt már ki lehet bírni. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#165053) bigdady válasza madgie (#165050) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem a töltő adapterek gyorsabban mennek tönkre mint a kábelek. Abból legalább évi 1 új kell a családban

(#165054) syIex válasza bigdady (#165053) üzenetére


syIex
veterán

Én egy jó pár éve iPhone-t használok, de hogy le kopogjam adapter még sosem ment szét. Kábellel már volt bajom párszor, de az is csak a miatt, hogy megtört ugye.. :W

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#165055) bigdady válasza syIex (#165054) üzenetére


bigdady
nagyúr

Még csereprogramban is kellett cserélnem kettőt is

(#165056) B-L-A-C-K válasza bigdady (#165053) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én iPad adaptert használok évek óta, nem volt még gond vele.

(#165057) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Nem tudom mennyire tartozik ide de nem tudom hol kérdezhetném meg. Néhány hónapja vettem egy i6-ot használtan. Semmi gondom vele csak úgy tudom, hogy telekom függő. Hamarosan lejár a hűségem és elképzelhető, hogy váltani akarok. A szolgáltatónál lehet függetleníteni?

(#165058) VoidXs válasza kisapa (#165057) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, de ez nem olcsó, főleg a T-nél.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#165059) Noxy válasza kisapa (#165057) üzenetére


Noxy
veterán

Igen, de mindig csak annak függetlenítik, akivel a szerződést kötötték. Neked már nem fogják.
Én legalábbis így tudom.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165060) bnorci71 válasza B-L-A-C-K (#165033) üzenetére


bnorci71
addikt

pusztán csak érdeklődés

minek van 3 gyári a fiókba?

nálam a 2 fiú fogyasztja a kábeleket és mivel 4 iPhone illetve most már 5 van a családba amikor én is almafogyasztó lettem vettem pluszba legyen a cégnél is vagy a noti táskámba mindig szóval legyen plusz.
Na amikor megvettem az SE gondoltam az eredetit ki se bontom majd eladáskor milyen jó lesz használom a pótkábelt, aztán rájöttem én megveszek valamit 100+ért és azért ne hesználjam hogy majd eladásnál 5e többet adjanak érte...... na nem
Szívem szerint tokot se raknék rá mert sokkal másabb összehasonlíthatatlanul jobb az alu ház fogása mint a szar szilikoné vagy bármilyen toké .... majd az új tulaj örül, hogy kap egy karcmentes telefont....

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#165061) 30z.Samu válasza madgie (#165050) üzenetére


30z.Samu
félisten

"nemtom, mit csináltok a gyári kábelekkel, nekem semmi bajom velük :)"

Kábellel eddig sose volt gondom, leszámítva azt, hogy az egyiket szétrágta a kutya kiskorában. :D

Sic Parvis Magna

(#165062) B-L-A-C-K válasza bnorci71 (#165060) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sokat cserélgetem a telefonokat, és van hogy nem adok vele tartozékokat, így megmaradt. Most is amit vettem bontatlan i7-et nem rég, a tartozékit ki se szedtem, azaz még érintetlen minden, mert nem azokat használom vele, eladásnál meg sokszor imponáló a vevőnek hogy ezek még zsír újak.

[ Szerkesztve ]

(#165063) 30z.Samu válasza B-L-A-C-K (#165062) üzenetére


30z.Samu
félisten

" eladásnál meg sokszor imponáló a vevőnek hogy ezek még zsír újak."

Az i5-öt én is így vettem. :) Meg is lepődtem, hogy minden tartozék bontatlan.

(#165064) vasi89 : :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#165064) vasi89 válasza B-L-A-C-K (#165062) üzenetére


vasi89
addikt

főleg ha nem adod a telefonhoz :DDD

(#165065) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok! iOS 11 beta 5-ben milyen lett a Music app vezérlője lock screen-en? Elvileg csiszoltak rajta. Beta 4-ben még mindig irtózatosan csúnya volt.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#165066) Parson


Parson
addikt

Gyerekek, olvasom a hsz-eket, és tiszta vicc az egész. Az, hogy vannak, akiknél nem megy tönkre az apple kábel, még nem datálja, hogy az minöségre jó is. Minekután nagyon nagyon sokaknál tönkremegy az apple kábel, annak ellenére is, hogy himestojásként van bele bánva, mint pl nálam, mutatja azt, hogy nemes egyszerüeséggel vagy tervezetten, vagy nem tervezetten, de a kábel minösége egyszerüen szar. ès hogy miért? Hasonlitsátok össze a micro-usb kábelekkel, amik hogy hogynem, soha ekkora visszhangot nem kaptak. Persze mindenki azt képzel bele amit akar, de hogy ezeket a kábelvégeket már rég javitani lehetett volna a gyártósorokon a most figyelj: törésgátlónak hivott megoldásokkal, az egyértelmüen csak épp az apple-nek nem érdeke. Innentöl látszik, hogy tervezett hiba. És ismétlem, nem, nem magyarázat az, hogy vannak, akiknél nem megy tönkre.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#165067) vasi89 válasza Parson (#165066) üzenetére


vasi89
addikt

a köztudottan rossz kábelek anyagait használva adták ki tavaly a jack-lightning átalakítót, amire meg vigyázni sem tudsz hiszen a zsebedben törik... szóval na :)

(#165068) kisapa válasza Noxy (#165059) üzenetére


kisapa
senior tag

Akkor se ha adásvételi szerződésem van az első tulajdonossal?

(#165069) galaxys80 válasza Parson (#165066) üzenetére


galaxys80
veterán

Szerintem is vicc.

Az, hogy vannak, akiknél nem megy tönkre az apple kábel, még nem datálja, hogy az minöségre jó is.

Az, hogy vannak, akiknél tönkre megy az apple kábel, még nem datálja, hogy az minőségre rossz is :U

Tényleg lassan kitaláljátok, hogy minden apple termék silány, bezzeg az 1 dolláros e-bay-es cuccok milyen szuperek.

Soha nem kedveltem a kínai szutykokat, de a múltkor félretettem az ellenérzéseimet és rendeltem egy smart case utánzatot és egy flash drive-ot az iPad-hez.
A tok megszólalásig hasonlít az eredetihez csak éppen hol feléleszti-lezárja a kijelzőt hol nem. (Gondolom kici kínai nem a legpontosabban helyezte el benne a mágnest.)
A flash drive valamire biztos jó, amire én vettem (filmekre) arra alkalmatlan. 10-ből 8 film akad vagy el sem indul róla.
Szóval az tuti, hogy én az életbe soha többé nem veszek egyetlen ilyen kínai kacatot sem.

[ Szerkesztve ]

(#165070) vasi89 válasza galaxys80 (#165069) üzenetére


vasi89
addikt

a flash drive pont az amit nem veszünk kínából :) nekem még ipad minire volt kínai smart case ezelőtt 4 évvel, hibátlanul működött és minőségben sem volt nagy gond. De azért egy sima töltőkábel más világ mint a flashdrive. És amúgy elég sok kínai gyártó van aki töredék áron sokkal jobbat ad a gyárinál. De az Apple minősége évről-évre romlik, ezt nem mi találjuk ki, elég csak pl megnézni a 2016os macbookok billentyűzet problémáját, igaz 17ben már javították de na. De a fentebb említett gyári bőrtok is megér egy misét ami 15-ért 1 hónap alatt kopik feketére. Viszont szerintem ezt a témát ne kezdjük el itt újra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#165071) lugosi válasza Parson (#165066) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Az, hogy vannak, akiknél nem megy tönkre az apple kábel, még nem datálja, hogy az minöségre jó is."

vs

"Minekután nagyon nagyon sokaknál tönkremegy az apple kábel, annak ellenére is, hogy himestojásként van bele bánva, mint pl nálam, mutatja azt, hogy nemes egyszerüeséggel vagy tervezetten, vagy nem tervezetten, de a kábel minösége egyszerüen szar."

Ha van akinél jó, az nem jelenti azt, hogy jó, de ha van akinél rossz, az azt jelenti, hogy rossz.
Csak én érzek ellentmondást ebben, vagy kicsit szubjektíven látod a dolgokat?

(#165072) Noxy válasza kisapa (#165068) üzenetére


Noxy
veterán

Passz. Amúgy már régen túl lennél ezen, ha felhívod a T ü..fszolg-t, vagy bemész személyesen.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165073) lugosi válasza vasi89 (#165070) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"És amúgy elég sok kínai gyártó van aki töredék áron sokkal jobbat ad a gyárinál."

Ez kb mennyi ez az elég sok? Erre milyen példák vannak?

(#165074) lugosi válasza kisapa (#165057) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elvileg októberrel változik a jogszabály, azt lehet, hogy érdemes lenne megvárnod, mert ha jól tudom, akkor októbertől hűség lejárta után ingyen kell, hogy függetlenítsenek.

(#165075) buvartacsko válasza Parson (#165066) üzenetére


buvartacsko
addikt

Én 2012 óta ugyanazt a lightning kábelt használom, semmi baja.

Barátnőm nexus 4-hez kapott micro usb kábele viszont 3 helyen foszlott szakadt szét.

(#165076) Noxy válasza galaxys80 (#165069) üzenetére


Noxy
veterán

Ja és tegnap nem is említettem a túlméretezett 30pin-s 4S kábelt, ami + egy csatlakozó cserébe került a telefonon pár éve.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165077) B-L-A-C-K válasza galaxys80 (#165069) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Èrdemes előtte az adott kínai cucc értékelésit elolvasni, véleményt róla, és nem hasraütve vásárolni. Mert mint tudjuk nem csak szart lehet venni onnan. Bár ezt már csak neked többször elmondtuk...

Kábeltéma mindenkinek: aki meg azt mondja hogy a gyári kábel a király, mert neki éppen nem ment tönkre az elég vicces, mert minőségben a legalja, és képesek érte elkérni 7-9 ezreket. Egy normális borítás kellene rá, amit meg is tudnának oldani, csak akkor ugye nem fogyna...

[ Szerkesztve ]

(#165078) kisapa válasza Noxy (#165072) üzenetére


kisapa
senior tag

Elnézést,hogy megzavartalak. Egyébként ha nem tudod a választ nem kell rá reagálni.
lugosi: Neked köszönöm a tájékoztatást. Szerencsére még nem most aktuális csak már keresnek más szolgáltatótól, ezért merült fel mint lehetőség.

(#165079) buci30


buci30
addikt

Hányadik publikus béta van most?
Okés hogy bugos az első katasztrófa volt de azóta már csak javult.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#165080) atees


atees
őstag

Sziasztok! I6ban kijelzőt cseréltem, a hangszóró telefonálásnál halk lett, hol keressem a hibát? Nem az első kijelzőt cseréltem, de eddig ilyen hiba nem volt.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#165081) buvartacsko válasza B-L-A-C-K (#165077) üzenetére


buvartacsko
addikt

Telekomnál 5280 forint. Edigitálnál 4190 forint. Ez messze van a 7-9 ezertől.

Nálam nem ment még tönkre ilyen kábel. A 2012-es i5-höz kapottat használom a mai napig + Magic Keyboardhoz és AirPodshoz mellékeltet.

Azt mondod jobban megérné évente kiadnom 800-1500 forintot egy nem MFI kábelért?

[ Szerkesztve ]

(#165082) Noxy válasza kisapa (#165078) üzenetére


Noxy
veterán

Engem ugyan nem zavarsz.
Neked van egy 1xü problémád, amit egy ingyen telefonnal simán el lehet intézni.
Ráadásul hivatalos helyről kapod a választ.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165083) Parson válasza lugosi (#165071) üzenetére


Parson
addikt

Csak te érzed, minekután még a saját magad által bemásolt idézetet sem tudod értelmezni:
a 'nagyon nagyon sok' az nem az jelenti, hogy 'van akinél'.

Más oldalról nézve pedig a minöség vizsgálata pedig ott kezdödik, hogy általános (és nem himestojásos) használat során mennyi megy tönkre a komplett mennyiségböl. Na most, amire én rávilágitottam az 2 dolog:

1: a meghibásodó micro-usb kábelekhez képest egyszerüen nagyságrendekkel több az apple kábel tönkremenetel, ami az apple kábel árának tükrében ez még egy-két plusz nagyságrendet jelenthetne a fejekben.

2. a megoldás k egyszerü lenne, mégsincs rá igénye az apple-nek. Holott a termékeikkel kapcsolatban meg mindig azt mondják, hogy nem a legelsök, hanem a legjobbak akarnak lenni. Nah köszi.

És végül. èn magasrol teszek rá, hogy ki honnan szerzi be az alternativ megoldását, egy szóval nem dicsöitettem semmilyen 3rd party solutions-t, de ha már bekavartad a storyba: naná, hogy én sem dobálom csak ugy fölöslegesen ki a pénzt az ablakon, éppen ezért bosszantó nekem is amit az apple müvel. Föleg annak fényében, hogy a régi classic iPod-oknál lévö tudomisén hány tüs csatlakozos kábellel évekig elvoltam, és azt kimélni se kellett, olyan jó volt.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#165084) vasi89 válasza lugosi (#165073) üzenetére


vasi89
addikt

Baseus, Blitzwolf, Ugreen, Remax, Orico, Usams, Tronsmart, Aukey. Kapásból ennyi jutott eszembe :)

@Parson: "naná, hogy én sem dobálom csak ugy fölöslegesen ki a pénzt az ablakon," - Nem is vagy igazi Apple fan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#165085) Parson válasza vasi89 (#165084) üzenetére


Parson
addikt

Szerintem a kettö független egymástól, de ettöl még igazad van. :DDD

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#165086) Tibee86 válasza Parson (#165083) üzenetére


Tibee86
veterán

Erre van valamilyen statisztika, vagy miből szűrted le ezeket?
Nekem se ment tönkre soha egy gyári kábelem se, pedig van amelyik már 4 éves is elmúlt. Ennek ellenére nem vennék gyárit, mert kínából jobb minőséget kapni olcsóbban.
Egyébként az egész abból indult, hogy be lett ajánlva egy nem mfi-s kábel amit páran szóvá tették, teljesen jogosan.

[ Szerkesztve ]

(#165087) galaxys80 válasza B-L-A-C-K (#165077) üzenetére


galaxys80
veterán

Ilyenkor jön az, hogy rossz helyről vásároltam. :D

Mellesleg mindkét eladónak nagyon jó értékelései voltak.

(#165088) B-L-A-C-K válasza galaxys80 (#165087) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem az eladó értékelése a lényeg, mert azt arra kapja hogy elküldi, ha rossz intézi. Termék értékelést és véleményt érdemes előtte megnézni.

(#165089) syIex


syIex
veterán

Plusz, ha az eredetik is gyengék mit akarunk a sok kínai vacoktól? :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#165090) Parson válasza Tibee86 (#165086) üzenetére


Parson
addikt

Hagyjuk a kötekedést (láthatóan burokban élsz a témát illetöen), belekötni mindenbe bele tud mindenki. De logikusan gondolkozni már ugy tünik kevésbé megy. Vedd azt a kábelt, ami szerinted jó. Ennyire egyszerü (is tud lenni) az élet. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#165091) madgie válasza vasi89 (#165084) üzenetére


madgie
titán

Nem kábel téma, de ha már ezek a gyártók szóba kerülnek, azt bírom, hogy az összes töltő sípol, amit kínából veszek. Blitzwolf, Ugreen, Aukey, ilyen QC, olyan elosztós, amolyan speckós, bedugom, sípol, mint a rossznyavalya. Kihúzom a fenébe, bedugom az Apple gyári töltőket (van egy pár itthon), síri (Siri? :D) csend.

(#165092) Tibee86 válasza Parson (#165090) üzenetére


Tibee86
veterán

Imádom ezt a fórumot. :D
Tehát akkor ( jobb esetben) a fórumból szűrted le, vagy szimplán így gondolod és ezután ez már tény. Teljesen logikus.
Ha valaki belekérdez vagy nem azt fújja esetleg amit te akkor pedig jön, hogy kötekedik, így a válaszadás is meg van úszva. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#165093) buvartacsko válasza Parson (#165090) üzenetére


buvartacsko
addikt

+1

vegye meg, ajánlja másnak is nyugodtan, de ne vezessünk már meg valakit akinek nincs ebben tapasztalat, elég ritka hogy egy MFI minősítést nem kapott kábel nem döglik meg.

(#165094) vasi89 válasza madgie (#165091) üzenetére


vasi89
addikt

Xiaomi is sípol de csak néha, gondolom valamelyik 220-12V trafó. Viszont igen ezt több helyen is olvastam, hogy sípol. Engem is marhára idegesít amúgy, ezrét használok egy lenovo töltőt viszont amúgy tökéletesen működnek csak idegesítő.

(#165095) Parson válasza Tibee86 (#165092) üzenetére


Parson
addikt

Látom ezt se sikerült felfogni. Leirom. Az, hogy nem mutattam konkrét statisztikát, az nem jelenti azt, hogy az információk csak ebböl a f´orumból vannak. Már csak azért sem, mert ha lett volna annyi sütnivaló, akkor érthetted volna, hogy pl a saját meghibásodások sem innen hanem a saját környezetemböl jönnek, és azok még igencsak a saját tapasztalatok. (Megelözve itt egy elörelátott beszólást: nem, nem csak saját környezetböl vannak infók, bármennyire hihetetlen ez számodra.)
A kötekedés pedig láthatóan folyik annak ellenére, hogy van megnevezett statisztika, vagy nincs. Teljesen mindegy. Az viszont, hogy ezek szerint te szerinted a felvázolt hiba csak kitaláció, bizony jelenti azt, hogy te burokban élsz e téren, és még te kérdöjelezel meg dolgokat (amik valójában tények, szerte a világban, bár én csak európában járkálok, de internetnek hála - amit te is használsz - nem csak személyesen gyüjtök információkat). Gratulálok. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#165096) Tibee86 válasza Parson (#165095) üzenetére


Tibee86
veterán

"Az viszont, hogy ezek szerint te szerinted a felvázolt hiba csak kitaláció, bizony jelenti azt, hogy te burokban élsz e téren, és még te kérdöjelezel meg dolgokat. Gratulálok. :)"
Mutasd még kérlek, hogy hol írtam ilyet? A saját tapasztalatomat írtam le, ahogy te is.
Jól érvelnél, ha mindezt nem úgy tennéd, hogy a másik szájába adsz olyat amit nem mondott. Gratulálok. ;)
Meglepni nem lep meg, itt sokan így tudnak csak, ilyen a fórum színvonala. :(

[ Szerkesztve ]

(#165097) Parson válasza Tibee86 (#165096) üzenetére


Parson
addikt

Eh. Ki irt olyat, hogy ilyet irtál? Te sem érted ezek szerint azt, amit idézel. Picit értelmezni kellene a szöveget, és ezt nem bántásból irom. Az 'ezek szerint' az azt jelenti kedves Tibee86, hogy következésképp / logikusan ebböl következöen, stb. És hogy miért? hát itt irtad:

'vagy szimplán így gondolod és ezután ez már tény' - ebben fgogalmaztad meg azt, hogy ezt kitalációnak véled, még ha nem is szó szerint irtad.

Ennyire egyszerü. Itt mindenkinek el kell magyarázni, hogy tanuljanak meg szöveget értelmezni? Hagyjuk a témát, én befejztem.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#165098) B-L-A-C-K válasza buvartacsko (#165093) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért neked milyen tapasztalod van olcsó kábelekből? Semmi annyi hogy szerinted szar az összes (amúgy ezzel nagyjából egyet értek mert tényleg sok a szar, de lehet jót is venni, úgy mint tokokból), az meg hogy kb én mit ajánlok vagy mit nem pont nem te fogod eldönteni, de szerintem te is tudod meg itt mindenki én ajánlok valamit nem vakon teszem, hanem van benne tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#165099) #24644864


#24644864
törölt tag

Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy tudtok-e olyan programot, ami funkcióját tekintve az csinálná az iPhoneon, hogy készít egy képet megadott időközönként (1 perc, több, kevesebb) és azt elküldi egy címre (ftp-n, vagy emailen)?

Nem gond, ha fizetős a program, lényeg, hogy egy ilyet keresek. Köszi a válaszokat előre is!

(#165100) Noxy válasza #24644864 (#165099) üzenetére


Noxy
veterán

Én ilyenről nem tudok, de az iPhone-t be lehet állítani IP kamerának.
AppStore keres: Home Security.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.