Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) ZooLee válasza privacy99 (#26000) üzenetére


ZooLee
őstag

Hát, az SMS-hez még annyit lehet beállítani, hogy ismételje a jelzést (SMS hangot) két percenként 1, 2, 3, 5 vagy 10 alkalommal. Ezzel max 20 perccel ki tudod tolni az értesítést, de rohadt idegesítő lesz :)

Hely, mennyire jó is a BB beállítható LED-je: 9 szín × 2 árnyalat × a villogás hossza...

[ Szerkesztve ]

(#26002) Badb0y válasza Xero (#25998) üzenetére


Badb0y
addikt

1. Na, ez jól hangzik. Tudsz róla mutatni valamit, hogy is működik JB-s telkón ? Vagy elég, ha prog nevet adsz, utána nézek.

2. Igen, ez be is volt állítva, a probléma vele, hogy kb. pár mp-ig mutatja, tovább nem.

3. Beállítottam, most jelez egyből, nagyon király, köszönöm. Hogy érted, hogy ebben a hónapban ? Fizetős lesz köv hónaptól ? Vagy megszűnik ?

4. Nem hinném, hogy sokat, mert az a térkép kb 1pixeles képekből van sztem megtöbbszörözve. Majd meglesem, de tetszik nagyon, hogy működik :) Akármennyire minimál.

5. Van egy ilyen intranetes user/pw páros, ezt kellene beadni. Androidon leap manager program volt. IOS-re amit találtam, hogy itunesen keresztül lehet valami config manageren keresztül ezt beállítani.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#26003) Badb0y válasza privacy99 (#26000) üzenetére


Badb0y
addikt

1.
Mert jobban kézre áll a főképernyőn, hogy befejezek valamit, kimegyek főképernyőre, és nem kell felfelé turkálnom, hanem gyorsba odanyomok képernyőre ami le is zárja.

2.
Erős, de így meg nem tudom történt-e valami a telefonon, vagy nem. Hanem rá kell nézni. A rezgőjét még ha be is kapcsolom, az annyira kaki, hogy kb. hangya fing jobban érezhető, mint ez a rezgés.

Egyébként szép, dizájnos, ha nem fog belassulni, lehet vissza is váltok apple-re, de ha ez is belassul, a hajam kitépem szálanként.

Belassulás alatt értem elkövetkezendő 2 évet minimum. Nem játékokra gondolok, az nem érdekel, hanem sima appok.

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#26004) Xero válasza Badb0y (#26002) üzenetére


Xero
nagyúr

1. A neve Activator. Sok egyéb finomságot tud. Kb bármire be tudod állítani a lezárást. Akár arra is, hogy megrázod a készüléket.

2. Ahogy fentebb is szerepel az ismétléssel ki lehet tolni a dolgot, de kb ennyi. Jailbreak után ez is megoldható. Konkrét tweak-et nem tudok rá név szerint, de már találkoztam ilyennel.

3. Január végétől nem lehet beállítani, csak az üzleti előfizetőknek. Az addig beállítottak viszont megmaradnak.

4. Nyilván nem sokat, nem is kell vele igazán foglalkozni értelmesebb mobilnet előfizetés mellett.

5. WPA vagy WPA2 Enterprise-t válaszd a wifi security lehetőségeknél.

(#26005) Ck.


Ck.
addikt

Udv szakik,

Valahol regebben azt olvastam, hogy az i5 erzekeli, hogy pl. zsebben, kezben, vagy eppen asztalon van, es ennek megfeleloen modositja a rezges tipusat, erosseget. Ez tenyleg igy van? En nem tapasztaltam ilyen automatizmust.

[ Szerkesztve ]

(#26006) kenny123 válasza Ck. (#26005) üzenetére


kenny123
addikt

Ezt olvastam én is, de csak egy hír volt, miszerint fejlesztik a technológiát/dolgoznak rajta.

yo

(#26007) rayoliviero válasza Xero (#25995) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, köszönöm szépen. :R

(#26008) Badb0y válasza Xero (#26004) üzenetére


Badb0y
addikt

1. Hát, ez nagyon jól jönne. Jailbreak egyébként engedett itt a topikban ? Nem rinyál senki, hogy húha mekkora bűntényt követtünk el, hogy elejtettünk egy hajszálat ?

2. Egyre jobban várom.

3. Na, akkor ez nagy mák :) Ha telefonon beállítottam, kell még valamit gmail-en állítani ? Mert így már tetszik, hogy egyből jelez.

4. ok, egyébként leszedtem primo Hungary-t. Olvastam, hogy ez csak próbaverzió. Amikor leszedtem a programban is és letöltéskor is kerestem, hol írnak ilyet.
Tényleg, csak próba verzió ?

5.
Köszönöm, wpa2 enterprise jó a leap-es rendszerekhez. Most már rácsatlakozott.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#26009) Kashim válasza Badb0y (#26008) üzenetére


Kashim
őstag

Jailbreak maga nem tilos, csak ha warezzal vegyítik.

(#26010) bull84ghia válasza golya32 (#25992) üzenetére


bull84ghia
őstag

Írj pü-t talán akad egy ;)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#26011) nyirir


nyirir
csendes tag

hello egy olyan kerdesem lenne hogy az iphone4-en lock gombja elromlott, vagyis hogy erosebben kell nyomni mint ahogyan kellene. ki kell cserelni szerintetek vagy valamo piszol ment csak be ala? valaszotokat elore is koszonom!

(#26012) M@te válasza nyirir (#26011) üzenetére


M@te
senior tag

esélyesebb hogy cserélni kell. eltört benne a tartó pöcök

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#26013) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Sziasztok

Az sms-el történő híváselutasítást , hogy tudom beállítani ?

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#26014) nord_ válasza merkucyo (#26013) üzenetére


nord_
veterán

Beállítások - Telefon - Válasz az Üzenetekkel.
(Logikus. :) )

(#26015) Badb0y


Badb0y
addikt

Aksi kímélésre van valami megoldás ? Mert merül elég gyorsan, pedig se wifi, se BT nincs bekapcsolva. Van valami köztudottan aksi gyilkos alkalmazás ami fut, de érdemes kilőni ?

Pl. játékok kilépnek rendesen, ha főképernyőre lépek ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#26016) privacy99 válasza Badb0y (#26015) üzenetére


privacy99
senior tag

Nálam a viber, hogyha nem lövöm ki végleg, nagyon szívja az akksit. Játékok csak akkor ha futnak is, bár 5-6 appnál sosem fut több nálam, valahogy reflexből kilövöm őket mielőtt lezárom a képernyőt, ezért nekem nagyon lassan merül.

(#26017) vans?


vans?
őstag

Nalatok is csinal olyat a Sync.ME, hogy van, aki nincs bent a fb listaban? Tehat nincs a kivalaszthatok kozott, pedig gepen siman meg tudom keresni a Friends listaban. Tudom, nem egy kardinalis problema, de eleg idegesito. Van megoldas?

hábm bábm

(#26018) merkucyo válasza nord_ (#26014) üzenetére


merkucyo
aktív tag

:R

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#26019) Badb0y válasza privacy99 (#26016) üzenetére


Badb0y
addikt

De, hogy lövöd ki ? Megnyomod home gombot nem ? Mert leszedtem egy játékot, én exit vagy quit-et nem találtam benne.

Az is kicsit fura, hogy wifit csak menüből lehet bekapcsolni :(

Nekem hallod reggel szedtem le töltőről, játszani nem játszottam, de most 30%-on van i5 :(

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#26020) Xero válasza Badb0y (#26019) üzenetére


Xero
nagyúr

Dupla home gomb.

(#26021) M@te válasza Xero (#26020) üzenetére


M@te
senior tag

ha kilövöd a multitaskból attól még működik. ha totál ki akarod kapcsolni akkor az élrtesítésekben kell kikapcsolni mindent a viberen belül.

más. miért van az hogy pár napja ha kapok valami értesítést pl intagram vagy sms (lezárt képernyő) akkor van hogy akár fél percig is világít és csak aztán alszik el. eddig 5-6 mp volt ez az idő.

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#26022) Xero válasza M@te (#26021) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha kilövöd a futó programok közül már nem szívja az aksit.

(#26023) Möhe válasza Badb0y (#26019) üzenetére


Möhe
addikt

SYS Activity Manager Plus

ennek pölö van memória pucoló funkciója ,ha már másra nem is jó (pár hete még ingyé vót)
keress hasonló appot,ez megteszi 1 lépésben azt amit te a dupla home gomb és az egyenkénti bezárással

(#26024) Eriqo válasza ZooLee (#25978) üzenetére


Eriqo
csendes tag

Köszönöm a bő választ ZooLee :)

Ráfázás témájában én is pont az általad is linkelt, elolvadt töltőre gondoltam.
Amúgy szerintem is igazából csak a töltő meghosszabbítása az ilyen dokkoló, ezért remélem, hogy nem lehet komolyabb baj.

Amúgy nekem ez lenne a konkrét kiszemeltem:

http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltelefon_alkatresz/toltocsatlakozo/iphone_dokkolo_dock_4_4s_legolcsobban_1693881749.html

Ez Dock Connector bemenetes.

[ Szerkesztve ]

(#26025) peterpal12


peterpal12
csendes tag

Sziasztok,segítségeteket szeretném kérni, másodszorra sikerült úgy leejtenem az iphone 4-et,hogy a fent lévő beszédhangszórója elszállt...szerencsére a kijelzőjének semmi baja,pedig a kezemből esett ki,de mostmár eléggé meguntam a dolgot,tudnátok valami olyan tokot javasolni,ami megvédené ezeknél a leejtéseknél? Vapor pro-ra gondoltam bár nem tudom mennyire megbízható,mit tudtok róla,esetleg mit javasolnátok?

(#26026) atirag


atirag
őstag

Nagy bajom van és ha valakinek volt ilyen akkor segítsen. Kedves kislányom vásárolt az angry birds rio-ban 3 tételt amit nem értem,hogy miért kell így megcsinálni.
Nem lehet ezt letiltani valahogy? Csak mert elköltött 2 perc alatt 18ezeret :Y
Nem lehet ezt valahogy vissza kérni?

Köszönöm a segítségeteket.

(#26027) Kommy válasza atirag (#26026) üzenetére


Kommy
veterán

Settings (beállítások) / General (általános) / Restrictions (Korlátozások) / Enable restrictions (korlátozások bekapcsolása) / beéírsz egy kódot / megerősítsed / In-App Purchases (vásárl. alk.-ban) --> OFF

[ Szerkesztve ]

(#26028) atirag


atirag
őstag

És ezt nem lehet valahogy visszakérni téves vásárlás címen?

(#26029) ittakary válasza atirag (#26028) üzenetére


ittakary
nagyúr

De visszalehet! [link]

Valami Express Lane-t kellene keresned és ott beírni ANGOLUL a problémádat.

(#26030) Kommy válasza atirag (#26028) üzenetére


Kommy
veterán

Írj a supportnak de 2 szer kell minimum kattintani ahhoz, hogy vásároljál, így nem nagyon hiszem hogy visszaadják, ráadásul visszavonni nem tudja amit vettél.

[ Szerkesztve ]

(#26031) atirag válasza Kommy (#26030) üzenetére


atirag
őstag

Most már nem lehet. De ez nem igazán jó ahogy van. Ha nem hagyja abba akkor simán elkölt 100k-t Azért szerintem ez nem jó így.

(#26032) Kommy válasza atirag (#26031) üzenetére


Kommy
veterán

Véletlenül ezek a tranzakciók előtti 15 percben nem írtad be az Apple id-hoz való jelszót, mert ha igen akkor azt nem kéri.

(#26033) peterpal12


peterpal12
csendes tag

Griffin survivor vélemények tapasztalatok?

(#26034) tajati


tajati
aktív tag

Üdv!

Nem találtam ipad topicot...Akadt egy kis elverni való pénzem :) tudnátok ajánlani ipadra akció v. szerep játékot aminek szép grafikája.

üdv t.

[ Szerkesztve ]

(#26035) atirag válasza Kommy (#26032) üzenetére


atirag
őstag

De igen mert pont akkor töltöttem le az új rio-t amit az egyik oldalon ajánlottak pont ma. És elkezdett játszani vele.
Kis idő eltelt és egyszer csak mondta,hogy volt pénze és vásárolt :F
Ami nem olyan furcsa mert a litle pet shop-ban szokott vásárolni amit ő gyűjt össze.
Így hirtelen nem is tűnt fel. Még akkor sem mikor mutatta az anyjának,hogy milyen cucc van ebben a játékban ami mindent visz. Csak megnézetem a telefonom és láttam a vásárlást.
Kíváncsi leszek mi lesz ebből. De ha nem adják vissza akkor elég nagy butaságnak tartom ezt!!

(#26036) Ragnar95 válasza tajati (#26034) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csak 4 iPad topic van végülis :DDD
Infinity Blade 2 verhetetlen kb grafikában, Shadowgun szintén elég komoly, bár a sztorija nem túl nagy szám szerintem, illetve GTA Vice City és Modern Combat 4 se rosszak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26037) erdoke válasza Kommy (#26032) üzenetére


erdoke
titán

Be lehet állítani, hogy minden vásárlásnál kérje a jelszót...

A legjobb aláírás a héten

(#26038) atirag válasza atirag (#26035) üzenetére


atirag
őstag

Írtam az apple supportnak. nem sokat remélek bár kíváncsi lennék most már a híres google playen tényleg úgy működik e mint ahogy mondják. Mert szerintem nem kellene így lennie egy ilyen terméknek. Mert pont rengeteg gyerek játszik velük és nem tudják mit csinálnak. Még ha el is van mondva nekik,hogy nem szabad.
És értem,hogy vannak beállítások,de alapból nem tudja az ember. Én most már tudni fogom de ez 20k tanulsági pénz volt. Csak tényleg az a bajom,hogy mi van ha nem áll meg :F

(#26039) Ragnar95 válasza atirag (#26038) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ennél biztonságosabbra nehéz megcsinálni. Ígyis sokan vannak felháborodva,h még az ingyenes appoknál is jelszót kér az AppStore...De ahogy írták, hogyha kisgyerek is használja a telót, be kell állítani,h minden vásárlásnál jelszót kérjen és le kell tiltani az appon belüli vásárlásokat :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26040) Kommy válasza erdoke (#26037) üzenetére


Kommy
veterán

Igen be lehet állítani ugyan ott ahol a le lehet tiltani az In-app purchases-t is, de attól még az alapbeállítás a 15 perc ami a felhasználók 99%-nál így is van mivel nem is tudnak róla., hogy ez állítható, ráadásul rengetegen sírnak, hogy miért nem lehet megjegyeztetni a jelszót vele.

(#26041) TheMarci válasza atirag (#26038) üzenetére


TheMarci
addikt

Hülye dolog, de a használati utasításában benne van. Nem lehet mindenhova mindent kiírni sajnos.

"Korlátozások:
...
- Jelszavak kérése:  Egy Ön által meghatározott időtartam letelte után meg kell adnia az Apple
ID-ját a programból vásárlásokhoz.
- Vásárlás alkalmazásban:  Amikor a Vásárlás alkalmazásban funkció ki van kapcsolva, nem lehet
kiegészítő tartalmakat vagy funkciókat vásárolni az App Store áruházból letöltött alkalmazásokhoz.
..."

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#26042) atirag válasza Ragnar95 (#26039) üzenetére


atirag
őstag

Az app letöltésekbe nem tudok belekötni,de ha ez biztonságos akkor nekem komoly téveszméim vannak.
Ha egy gyerek le tudja tölteni a 20euros játékokat akkor az nem biztonságos. Mert ha ez nem történik akkor sose tudom meg,hogy le lehet tiltani az ilyen vásárlásokat. És nem arra kellene menni,hogy hagy töltsön bármit a felhasználó és ezzel sok olyan pénz befolyjon amit nem is akartak elkölteni a userek az szerintem inkább hibás rendszer.
Nem mondom,hogy lehúzás pedig azt is mondhatnám. De alapból inkább úgy kellene lennie,hogy ne tudjon ilyet csinálni a gyerek.

Themarci: A fenti véleményem fenntartva csak azt tudom mondani,hogy pont Amerikában nem kellen így működnie. Mert ezzel nem védik a felhasználót az ilyen esetleges tévedésektől.
Ha egy felnőtt le akarja tölteni akkor ő meg is érti amit ír a játék.

És persze én most más szemszögből nézem ezt a témát,de sok olyan embert ismerek aki nem ismeri az ipadjét és ő is a lányának vagy fiának vette.

[ Szerkesztve ]

(#26043) Ragnar95 válasza atirag (#26042) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Alapból úgy van beállítva, hogy több felhasználónak kedvezzen, tehát felhasználóbarátabb legyen és az a mostani megoldás....Akinek extrém igényei vannak vagy eltérőek az átlagostól, az azért ne legyen rest szétnézni a beállításokban vagy elolvasni a használati útmutatót, esetleg itt kérdezni még mielőtt megtörténik a baj....
Lehet, hogy ez drága tanulópénz volt, de ezért nem az Apple-t kell hibáztatni....Ott van a beállításokban a megoldás a dologra...
Azért a legtöbb felhasználó felnőtt vagy legalábbis elég idős ahhoz,h ne szórja el így a saját/szülei pénzét, pont ezért így lett kitalálva az alapbeállítás...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26044) atirag válasza atirag (#26042) üzenetére


atirag
őstag

És vajon a google play az miért olyan amilyen :(

Ragnar95.

Értem az álláspontot,de a többségnek ha kiírja mit állítson át és akkor tud letölteni akkor szerintem az a BIZTONSÁGOS.(Mert akkor tudja ,hogy kell ilyet egyáltalán csinálni) És nem ez. Mert ha játékot akar letölteni akkor kér apple id jelszót. A játékban meg alapból nem így van :F
Főleg manapság amikor szinte embert nem ismerek aki nagyon olvasná a használati utasítást. Főleg az internet korában.

[ Szerkesztve ]

(#26045) Tibee86 válasza atirag (#26042) üzenetére


Tibee86
veterán

Megértem, hogy bosszant a dolog, de le van írva a használati utasításba, hogy le lehet tiltani az app.-on belüli vásárlást. Ha nem lehetne tiltani, akkor érteném, hogy miért gondolod hibásnak a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#26046) atirag válasza Tibee86 (#26045) üzenetére


atirag
őstag

Ige ezt már többen mondtátok. És több is veszett már oda. Csak azt nem értem,hogy miért nem lehet alapból a játékban is az ami az appstore.ban.
Hogy értsd a logikám. Ha az appstorból csak jelszóval tudok letölteni akkor a játékban miért nem . Tehát miért nem egyforma a megoldás? Vagy ez vagy az.
Főleg ha nem áll meg akkor simán elköltött volna 100k felett. Azért az már több mint tanulópénz.

[ Szerkesztve ]

(#26047) Ragnar95 válasza atirag (#26044) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Látom nem érted a dolgot....
Azért nem kért jelszót a teló, mert az elmúlt 15 percben te már beírtad egyszer a jelszót vásárláshoz (akkor is, ha az csak letöltés volt, mivel az app ingyenes volt), így a telefon azt hitte, hogy te vagy az továbbra is, aki használja....
És teljes mértékben igaza van Tibee86-nak. Lehet szidni az Apple-t, de ők megteremtették a vásárlás letiltásánák lehetőségét, arról már nem ők tehetnek, hogy te nem olvastad el a használati útmutatót és így nem tettél meg mindent az ilyen esetleges malőrök elkerülése érdekében.... :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26048) atirag válasza Ragnar95 (#26047) üzenetére


atirag
őstag

Értem amit mondasz. Csak nem tudok azonosulni azzal a dologgal,hogy letöltök egy játékot és utána gyerek akár 100k felett tud vásárolni mert én nem ismerem a játékot és az ipad beállítását.
És kíváncsi lennék ki az aki elolvassa a használati útmutatót az utolsó nokiája óta.
Igazából költői kérdés volt.

(#26049) #33846528


#33846528
törölt tag

simán balszerencsés voltál, sajnos... ha jo fejek a supportnal akkor esetleg vhogy visszaadják a pénzt, bár egyelőre nehezen tudom elképzelni ezt.
nem beszélve arról, hogy ez a 15 perces beállítás teljesen jol van így.

[ Szerkesztve ]

(#26050) vans? válasza atirag (#26048) üzenetére


vans?
őstag

Ilyenkor nem kerdez ra amugy, hogy biztosan meg akarod-e venni? Nem tudom, hany eves a lanyod, de en ha odaadom a telefonomat az unokahugaimnak, es van valami eddig nem latott dolog, amit esetleg nem ertenek, akkor holtbiztos, hogy odahozzak, hogy "mostmicsinaljak". Tudom, hogy ez nem segit, de azert beszelj a lanyoddal. :) Remelhetoleg visszakapod a penzt, bar tul sok eselyt en sem latok erre.

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.