Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#305001) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Sziasztok, Iphone 11 Pro tudja a makro fotozast?

(#305002) lugosi válasza Redchucky (#304987) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A saját ipad-ed, illetve a családtagok eszközei rá tudnak csatlakozni akkor is, ha a "mások is csatlakozhatnak" kapcsoló ki van kapcsolva. Nézd meg hotspot beállításai alatt, hogy a "Családi megosztás" menüpont nem-e úgy van beállítva, hogy a családba tartozó eszközök automatikusan csatlakozhatnak.

(#305003) Laca1212


Laca1212
őstag

15 pro max-hoz milyen USB-C kábel javasolt? 2.0, 3.0? Milyen egy jó kábel?
Oké, van a dobozában, de kellene még vennem.

(#305004) Fritz Teufel válasza Tsebacsi (#305000) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Rokon éppen bútortervezéssel foglalkozik és iPhone-nal szokta felmérni a helyet, szóval neki bevált, szereti.
Jó kérdés volt egyébként, még nem merült fel és pedig mint kiderül hasznos téma. De, hogy ON is legyek, külsős alkalmazást én még nem láttam a lidarra. Most viszont rákeresek, mert érdekel...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#305005) SharpSA válasza Laca1212 (#305003) üzenetére


SharpSA
veterán

Attól függ milyen célra kell a kábel. Ha van tölteni, akkor mindegy, csak jobb minőségű legyen. Ha adatok másolására is kell, akkor 3.0, 3.1, 3.2.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#305006) Fritz Teufel válasza Fritz Teufel (#305004) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

PLNAR

Ez helyiségek felmérésében profi és a 3D mérési eredményt CAD fájl formátumban képes kimenteni. Ez elég profi applikáció.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#305007) niof válasza Sys85 (#304989) üzenetére


niof
addikt

Így-így, csakis RGB-vel, ami profilozható. Nálam is így volt, pont ahogy írod. Sőt, az első generációs Mi Band-nek is volt RGB és fehér LED-es verziója, nekem előbbi volt, azt is be lehetett állítani. Pl. tudtam, ha narancssárgán villog, email jött, ha lilán akkor Viber, fehér hívás stb... Teljesen jó rendszer volt. És igen, akár a hangszóró sarkában is elférne.
De tartok tőle, bár ez csak az én véleményem, hogy oka volt hogy kivették, nem azért, mert haszontalan volt, vagy technikailag bonyolult, hanem az volt a cél, ha van valami esemény, igenis vedd a kezedbe a telefont és nézd meg. Hozzászoktatták az embereket ahhoz (ezzel is), hogy állandóan a készüléket kell bámulni.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#305008) Tsebacsi válasza Fritz Teufel (#305006) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez 13 pro-val is megy? Abban is van lidar?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#305009) Redchucky válasza lugosi (#305002) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Nincs bekapcsolva a családi megosztás. Úgy tűnik hogy egy restart megoldotta. Remélem :)
Köszönöm a tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#305010) moordavid válasza Laca1212 (#305003) üzenetére


moordavid
aktív tag

Ha csak tölteni akkor még egy olyan mint amit adnak mellé. Ha böszme adatmozgatásra, akkor thunderbolt név alatt az apple oldalán.

"Like tears in rain."

(#305011) Fritz Teufel válasza Tsebacsi (#305008) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Igen, a 12 Pro újdonsága volt.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#305012) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Iphone 11 Pro sracok tudja a makro fotozast vagy azt csak a 13 szeriatol megy?

(#305013) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Egyébként a magasságomat mértük meg a telefonnal egyszer, és a képet el is mentettem. Aztán mostanában voltam orvosnál és a magasságomat is megmérték és a telefon nem tévedett, pont annyi. Szóval használható mérésre minden további nélkül. Például a robotporszívók is lidart használnak és tapasztalataim szerint milliméter pontossággal működik, teljesen megbízható. Az, hogy a telefonon a megmérendő dolgokat kézzel jelöljük ki, ne tévesszen meg senki, a mérés nem vizuálisan fog működni.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#305014) Laca1212 válasza SharpSA (#305005) üzenetére


Laca1212
őstag

Tölteni kell csak.

[ Szerkesztve ]

(#305015) divan válasza autotaxmo (#305012) üzenetére


divan
senior tag

Nem tudja.

(#305016) autotaxmo válasza divan (#305015) üzenetére


autotaxmo
őstag

Basszus, akkor semmiben nem jobb mint egy Iphone 11 sima?

(#305017) MaestroHero


MaestroHero
friss újonc

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy van egy telefonom iphone 14 es 1 eves es 87%os az aksi es nallam mar nem bir ki 1 napot es elvigyem szervizbe vagy meg varjak vele? Es ha elvigyem hova érdemes ?

(#305018) Jorus válasza autotaxmo (#305016) üzenetére


Jorus
nagyúr

Legalábbis makrofotó-képességek terén nincs közöttük különbség. Egyébként nyilván van.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#305019) burgatshow válasza autotaxmo (#305016) üzenetére


burgatshow
veterán

Ilyenkor igazán elővehetnétek a gyári összehasonlító weboldalt.

iPhone 11 / iPhone 11 Pro / iPhone 15 összehasonlítás (a 3. telefon muszájból van mert 3 modellt kell kiválasztani).

(#305020) Sungoo válasza Fritz Teufel (#305011) üzenetére


Sungoo
addikt

Ha a Mérés appra gondolsz, a sima 12-ben is van.

(#305021) Joachim21 válasza burgatshow (#305019) üzenetére


Joachim21
senior tag

Ez már nagyon bonyolult. ;]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#305022) Stauffenberg válasza MaestroHero (#305017) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az Apple azt mondja, hogy 500 ciklus alatt legfeljebb 80%-ig eshet az akku kapacitása, garanciában aligha fogják kicserélni. Ha még garis, akkor hivatalos szervizben tudsz bele friss akkut kérni pénzért.

Az apple.hu kalkulátora:

Egyébként nekem is 87%-os az 14 Pro Max-ben lévő akku és nem nagyon látszik az üzemidőn Megpróbálnék ránézni első körben az akkufogyasztó dolgokra, hátha meg tudsz szabadulni pár felesleges dologtól és üzemidőt nyerni.

[ Szerkesztve ]

(#305023) pamesz válasza SharpSA (#305005) üzenetére


pamesz
tag

Hát nekem tölteni sem tölt mindennel. Rengeteg super chargeos huawei kábel volt itthon, még sok bontatlan is. Na azokat hiába dugom bele, meg se rezzen. Ikeás C-s kábellel működik. Szerintem töltéshez is kell, hogy tudja az Apple szabványt. Olyan kábelt amit gyárilag adnak hozzá, honnan lehetne venni külön? Iszonyat jó minőségű, azonnal “egyenes”, nincs feltekeredve mint a gumis.

(#305024) Ateszpapa válasza pamesz (#305023) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ott a huawei kábelekkel lesz gond.

(#305025) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

usb-c szep uj vilag, meg onmagaval sem kompatibilis

(#305026) lsebestyen válasza pamesz (#305023) üzenetére


lsebestyen
addikt

Három különböző kínai type c kábellel próbáltam már a töltést, mindegyikkel ment. Nem hinném, hogy bármilyen apple szabvánnyal találkozott volna bármelyik is. :B Gyári kábelt ki sem vettem még a dobozból, de ránézésre tényleg nem az a hitvány f0s, mint eddig a Lightning kábelek.

(#305027) Rage47 válasza pamesz (#305023) üzenetére


Rage47
veterán

MFI kabel, igy keress ra

(#305028) Tsebacsi válasza dvdbackuper (#305025) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Inkább az apple-t is mondanám, mint hunyó. Amúgy androidnál is előforduló probléma, sőt, hogy egyes kábelekkel nem megy pl. az Android Auto. Ez ilyen... Valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#305029) dvdbackuper válasza Tsebacsi (#305028) üzenetére


dvdbackuper
őstag

en inkabb visszalepesnek erzem ezt az egeszet
ha nagyanyam huawei kabele nem tolti a telomat, akkor nem mindegy, ha lightningosat kell magammal vigyek? igyis ugyis kell vigyek, amivel tolt a 15gigamaxpro
a cel a valtassal az lett volna, h kevesebb tyukbelet kelljen legyartani, kornyezetvedelem, vagy nem?

(#305030) pourri válasza dvdbackuper (#305029) üzenetére


pourri
aktív tag

a cel a valtassal az lett volna, h kevesebb tyukbelet kelljen legyartani, kornyezetvedelem, vagy nem?

ez egy olyan érv amire mindent ráhúznak, de semmi valóságalapja. :D

(#305031) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Egy kérdés. Ha a beállítások -> általános -> "appfrissítés a háttérben" kikapcsolok bizonyos alkalmazásokat, az mennyire érintheti hátrányosan a teljesítményt?
Itt olyan appokról van szó, amiktől nem várok értesítést (pl facebook, instagram.. + ezek általában eléggé szeretik szopkodni az akkuidőt).

(#305032) Zsolt,72 válasza Pano (#305031) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szia,

nem válik a teljesítmény hátrányára, sőt. :) Inkább az előnyére válik. Nálam is ki van kapcsolva az appok döntő többségénél.

 iPhone 15

(#305033) Pano válasza Zsolt,72 (#305032) üzenetére


Pano
addikt

Köszi.
Csak azt vettem észre, hogy egyes appnál ha kikapcsolom, akkor újra nyitásnál (felébresztésnél) van egy kicsi lagg. Pl Reddit appnál.
Ezért mászott bele a fejembe a kérdés.

(#305034) tetova válasza Pano (#305031) üzenetére


tetova
tag

Nekem alapból minden ki van kapcsolva. Frissítek, ha akarok.

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#305035) aprokaroka87 válasza Pano (#305031) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez most konkrétan azt jelenti hogy ha új verzió érhető el az app store-ban, akkor a háttérben letölti és telepíti onnan?
Vagy pedig lényegében csak annyit hogy folyamatosan megy háttérben az app?

(#305036) Sys85 válasza niof (#305007) üzenetére


Sys85
veterán

Olyan RGB-s Mi Bandem nekem is volt,szerettem nagyon. :D

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#305037) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Google térképnél be lehet kapcsolni valahogy az aktuális sebesség kijelzést?
Köszi

(#305038) Jorus válasza huan (#305037) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#305039) huan válasza Jorus (#305038) üzenetére


huan
őstag

Miért? Ez valami szabályba ütközik?

(#305040) Zsolt,72 válasza aprokaroka87 (#305035) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ez a háttérben futó folyamatok frissítésére vonatkozik.

 iPhone 15

(#305041) Zsolt,72 válasza huan (#305039) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Nem, hanem mert a fejlesztő (Google) nem teszi elérhetővé a számunkra.

 iPhone 15

(#305042) lugosi válasza dvdbackuper (#305025) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Van egy usb-c-n tölthető zseblámpám, van olyan kábel és olyan töltőfej, amivel nem tölt (illetve ezek kombinációja, ez a fej azzal a kábellel stb).

(#305043) divan válasza lugosi (#305042) üzenetére


divan
senior tag

Ezen kellene inkább az EU-nak rugóznia, a szabvány az szabvány legyen.

(#305044) kislaci


kislaci
senior tag

Hali, a lányom iphonejáról nem tudom letörölni a játékokat. Ha hosszan rányomok az ikonjára, csak a mégsem meg a foképernyőről való törlés szerepel. Az én telefonomon a 3. lehetőség a törlés. Na neki ez nincs ott. App könyvtárban meg csak megosztàs van. Köszi a segítséget.

(#305045) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Ezt hol tudom letiltani? Tudja a telefon amikor kocsiba beulok.

(#305046) vargalex válasza dvdbackuper (#305029) üzenetére


vargalex
félisten

Azt már írtam, hogy nekem van egy pici lapos 4000 mAh-s power bankom (céges repi ajándék volt), amibe be van építve egy microUSB és egy lightning kábel. A lightning tölti az iPhone 7-et, az XS Max-ot, de a 12 Minit nem (ezek vannak a családban). Minden más itthoni lightning kábel bármilyen töltőről tölti az összes készüléket. Ez is érdekes...

Alex

(#305047) lindermen válasza -secret- (#305045) üzenetére


lindermen
aktív tag

Ez lehet valami bug, nekem is magától elindult tegnap. Ha nem az akkor én is kíváncsi vagyok hol lehet kikapcsolni :)

ui: Jó a háttered, honnan van?

[ Szerkesztve ]

(#305048) lugosi válasza -secret- (#305045) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem ez lesz?
Beállítások / Térképek / Értesítések / Időérzékeny értesítések

(#305049) Zsolt,72 válasza lindermen (#305047) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Nem bug. :N Információ megjelenítése, egy plusz szolgáltatás.

 iPhone 15

(#305050) Vityaa


Vityaa
tag

Sziasztok,
az normális, hogy Iphone13 mini 34 Gb fotót és videót napokig tölt fel iClouadba :F Tegnap este 7-óta 19 Gb-ot töltött fel wifin keresztül. :O

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.