Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#181001) Lefty válasza Clemi (#180995) üzenetére


Lefty
addikt

Szerintem a folia gatya. En is par napja tettem fel eredeti Nillkint i7-re, full undorito az is.

(#181002) tboldi válasza Clemi (#180995) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egy fórumtársnak írtam meg nemrég, hogy én hogyan csinálom:

Azt javaslom, próbáld meg viszonylag pormentes környezetben feltenni, alaposan tisztítsd meg, és miután bepozicionáltad, az aljáról/tetejétől kezdve simogasd fel hosszanti irányba. Ha valahol nem jó, óvatosan szedd fel a közelebbi sarkát (ha van egy-két porszem, a mellékelt ragasztós csíkkal szedd ki) és bentről kifelé haladva simogasd rá újra.

Az eredmény: [kép1], [kép2], [kép3], [kép4], [kép5]

(#181003) Clemi válasza tboldi (#181002) üzenetére


Clemi
veterán

Ez az a helyzet, hogy garantáltan pormentes és nem is látszik porszem a buborékok alatt.
De egyébként csak tippnek, az Ikeában vettem szösz leszedő ragadós hengert és a felhelyezés előtt azzal átgörgetve a felületet tuti pormentes lesz.

(#181004) Electus


Electus
csendes tag

Ez a kép mennyire fedi a valóságot hogyha 100% pontosan tesszük fel a 3d cp maxot? Fehéren és feketén is ugyanilyen?

(#181005) tboldi válasza Electus (#181004) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nagyon picikét belelóg a képbe, de minden élén egyformán, ha pontosan van felhelyezve. A képen el van csúszva felfelé.

Clemi: Nem is a pormentességen van a nagyobb hangsúly, inkább a technikán. :)

[ Szerkesztve ]

(#181006) Electus válasza tboldi (#181005) üzenetére


Electus
csendes tag

Értem. Vajon akkor ha pontosan van feltéve akkor csak ezt a fekete kis szegélyt takarja ki pont vagy már a képernyőbe is belemegy?

(#181007) tboldi válasza Electus (#181006) üzenetére


tboldi
nagyúr

Belemegy, de csak pár pixelsornyit maximum. Elsőre furának tűnhet a csupasz kijelző után, de hozzá lehet szokni.

(#181008) hmatthew19


hmatthew19
tag

Sziasztok! Tegnap este frissitettem a Messengert és azóta újraindul mindig amikor bele lépek vagy percekkel később. Mi lehet a gond? Tapasztalta más is? iPhone 6

HM

(#181009) Zjunior válasza hcl (#180993) üzenetére


Zjunior
veterán

Ilyen alapon a pékségbe is beviheted nem?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#181010) hcl válasza Zjunior (#181009) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A fene tudja, hiszen ha az Apple-vel kell lekommunikálni, akkor végülis kérhetné akárki is, aki igazolni tudja, hogy legálisan jutott a telefonhoz. Az Apple-t hol érdekli, kinek a kártyájával használják... Feltöltőst főleg...
Pont ezért kérdeztem, hogy van-e erre valami konkrét tapasztalat, de ha nem lehet, akkor elhiszem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#181011) #53667584 válasza hmatthew19 (#181008) üzenetére


#53667584
törölt tag

Én ugyan töröltem a Facebook profilom, így megszabadultam ettől a szeméttől, de az asszonynak is ugyanezt csinálta 1-2 hete. Valamikor csak a messenger indult újra, valamikor a telefon, valamikor csontra fagyott az egész. Aztán egyszercsak megjavult.

(#181012) hmatthew19 válasza #53667584 (#181011) üzenetére


hmatthew19
tag

Nekem is csinálta korábban, egy frissítés megoldotta, aztán tegnap miután lefrissitettem azóta folyamatosan ezt csinálja és már válaszolni se tudok senkinek . Ideiglenes alternatívát kell keresnem

HM

(#181013) Atikusz válasza hdanit610 (#180936) üzenetére


Atikusz
senior tag

A függetlenítési kérelmem másnapján, azaz tegnap már független volt a telefonom. Tehát a 2 hét helyett 24 óra alatt megtörtént a függetlenítés és restore-t sem kellett csinálni. :C

[ Szerkesztve ]

(#181014) Coc@s válasza Atikusz (#181013) üzenetére


Coc@s
őstag

T-nél elvileg a következő munkanap már jön az SMS.
Én anno pénteken indítottam a folyamatot, hétfőn jött az SMS.

18 éve itt

(#181015) leslieke válasza hmatthew19 (#181012) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Reggel frissítettem, azóta megy a Messenger, nem dobott ki egyszer sem, i7, legfrissebb ios.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#181016) vasi89 válasza Clemi (#180995) üzenetére


vasi89
addikt

biztos hogy eredeti a fólia? nekem nyomkodni sem kellett, szinte magától tűnt el alóla a levegő.

(#181017) hmatthew19 válasza leslieke (#181015) üzenetére


hmatthew19
tag

Ne is dobjon ki legalább mást! :)

HM

(#181018) leslieke válasza hmatthew19 (#181017) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Töröld le és telepítsd újra, hátha megoldja.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#181019) Clemi válasza vasi89 (#181016) üzenetére


Clemi
veterán

Ezt rendeltem és a csomagolás illetve belül minden tartozék Nillkin feliratokkal volt tele. Tettem már fel korábban nem egy fóliát de mind úgy működött, hogy beigazítottam, finoman megnyomtam a közepén és magától rásimult buborék nélkül a felületre. Ha volt is esetleg valami kis elállás, az másnapra nyomtalanul eltűnt, de most a második fóliám is ugyanilyen lett, illetve nem ennyire de itt is vannak elég nagy buborékok körben a szélén. Talán kifogtam egy selejt szériát?

[ Szerkesztve ]

(#181020) vasi89 válasza Clemi (#181019) üzenetére


vasi89
addikt

eredetinek tűnik, egyébként sok vacak fóliám volt nekem is de ilyen hibával nem találkoztam. Szerintem simán reklamáld meg vagy kérj újat. Valami gyári hibás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#181021) Chereiose válasza Chereiose (#180985) üzenetére


Chereiose
addikt

Na megnéztem, ez jó állapotú akksinak számít még?

(#181022) kchris78 válasza Chereiose (#181021) üzenetére


kchris78
veterán

Hát ez már nem... Pedig csak 328 ciklus van benne... Valahogy érdekes módon lehetett kezelve (túlmelegedés stb) hogy ilyen kevés ciklus alatt lezakkant 82%-ra... Ha 1 éven belül lennél és 80%alá menne gariban cserélnék.

(#181023) Clemi válasza vasi89 (#181020) üzenetére


Clemi
veterán

A reklamáról már lekéstem sajna, mert még szeptemberben rendeltem.

(#181024) Chereiose válasza kchris78 (#181022) üzenetére


Chereiose
addikt

Nem tudom, sokszor tettem fel csak kevés időre tölteni meg ilyesmi, de ez elvileg nem árt neki. Meg amúgy lehet hülyeséget ír, teljesen jó az akksi, nem merül hamar.

Szerk.: Ez a progi a 14 ciklusos macbookomra is azt írja, hogy csak 98%, szóval szerintem hülyeség az is.

[ Szerkesztve ]

(#181025) tboldi válasza Chereiose (#181024) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerk.: Ez a progi a 14 ciklusos macbookomra is azt írja, hogy csak 98%, szóval szerintem hülyeség az is.

Nem feltétlenül. Nálam elég hamar lement 93%-ra a MacBook Air, és attól függően, hogy éppen hogyan használtam (töltőről vagy aksiról, teljes lemerítés előtt vagy után, stb.) mindig 93 és 97 között "ugrált". 160 ciklussal adtam el karácsony előtt, akkor 95% körül volt éppen.
Lényeg a lényeg: minden attól függ, hogy hogyan használod.

szerk.: A MacBook Próm most 27 ciklusnál tart, még 100%-os, az iPhone 8 Plus szintén 100%-os, 35 ciklussal. Tavaly november végén vásároltam mindkettőt. :))

[ Szerkesztve ]

(#181026) vasi89 válasza Clemi (#181023) üzenetére


vasi89
addikt

Ez esetben aynnit tudok segíteni hogy Én innen rendeltem és tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#181027) Chereiose válasza tboldi (#181025) üzenetére


Chereiose
addikt

És akkor mi lenne a megfelelő használat a macbookhoz? Mostanában töltőről használom, elôtte akksiról ment amíg nem esett be 10% körülre. Tehát változó, de nem értem 14 ciklussal hogy romlott 2%-ot, 1,5 hónapos gép :U

(#181028) tboldi válasza Chereiose (#181027) üzenetére


tboldi
nagyúr

Apple notebookok topik összefoglalójában megtalálod. :)

[ Szerkesztve ]

(#181029) Kommy válasza Chereiose (#181027) üzenetére


Kommy
veterán

Erre az aksi témához kapcoslódóan, minig mindenki írja, hogy nem szabad a telefont töltőn hagyni ha feltöltött. Én minden éjjel töltöm teljesen mindegy hány %-on van az aksi, a telefon első nagyjától kezdve, és 96 %-os az aksim: [kép]

Tehát ha van töltésre lehetőséged töltsd nyugottan, ha meg nicns akkor menejen aksiról. 1-2 havonta le kell meríteni 10%-ra és készen is van. Szerintem az adott eszköz van értünk nem pedig miértük.

(#181030) Alg


Alg
veterán

Nah megoldottam a kontaktok problémáját, a már bevett megoldással: gyári appot kidobtam, helyette lett Simple Contacts. Azt még nem tudom hogy ez visszafele is szinkronizál-e, gondolom igen ha össze van kötve.

Illetve rendeltem NakedWrap-et, mivel pont groundhog day-es féláron adták, így 18 dollár volt 2 csomag (fényes+matt, még nem tudom melyiket teszem fel) postával.

Már csak egy jó bill alkalmazás kéne :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#181031) MasterMark válasza Alg (#181030) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem android, nem kell mindenre mindenféle app. ;] A gyárival mi a baj?

Switch Tax

(#181032) leslieke válasza Kommy (#181029) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én is így vagyok vele, azért persze kiváncsi vagyok. 11.3 mit fog majd mutatni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#181033) Alg válasza MasterMark (#181031) üzenetére


Alg
veterán

A calendarnak nem működött a widgetje, a contacts-ban meg nem tudtam kiszűrni hogy csak azokat mutassa amihez telefonszám van így tele volt szemetelve.

A bill-t szerintem meg tudom szokni, bár jó lenne egy kicsit intelligensebb verzió, ami magyarra állítva csak a magyar ékezetes betűket dobja fel hosszú nyomásra és a spec karakteres oldalról magától visszaugrik a betűsre. (szerk: és nem dob elém random 3 különböző kiosztást attól függően hogy szerinte mit kéne az adott mezőbe írni...)

Azt már le sem merem írni hogy időjárásra Időképet, céges emailre Outlookot, privát emailre Gmail appot, térképre Google mapset, navira Waze-t raktam fel ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#181034) Coc@s válasza Alg (#181033) üzenetére


Coc@s
őstag

Időkép egy dolog.
De minek kellett Outlook és Gmail appot föltenni, mikor be lehet állítani a saját levelezőjében!? :F

Nekem is Outlook (Exchange) a céges, privátra használok Gmail-t, emellett használok 2 t-online-os, egy t-email-es és egy egyéb privát címet, az utóbbiakat POP3-ként.

Nagyon kevés dologra kell külön app.

A WAZE nálam is alap. :K

[ Szerkesztve ]

18 éve itt

(#181035) leslieke válasza Alg (#181033) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Van amire én is külön appot használok, ilyen nálam is a Gmail vagy a Waze is. Szerintem nincs ezzel gond.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#181036) xors


xors
senior tag

Van akinek az iMessage üzenetek megjelítési sorrendjét nem javította az új iOS 11.2.5 (legjújabb)?
Mert nálam még mindig össze-vissza keveri... :(((

(#181037) Clemi


Clemi
veterán

Még most se jövök rá, hogy miért van az a fura helyzet, hogy a névjegyzékben megnyitott névjegynél ott van a Face Time hívás, :C de ha kiteszem a kedvencek közé, az onnan megnyitott névjegyen már nincs ott. :W :W De ez csak ennél az egy névjegynél van így (ez ráadásul pont a nejem), bármelyik másikat kiteszem, ott van a Face Time. :F :F

Találtam viszont egy másik turpisságot, aminek szintén nem jövök rá a miértjére. :F Ha a névjegy szerkesztésnél, a profilkép szerkesztéséből választom a kép választása menüt, akkor csak a telefonról enged képet választani (vagy készíteni egy képet) és az így betett kép csak egy kis karika marad a hívó név mellett bejövő hívásnál. :F Ha viszont a Fájlok alkalmazással bármilyen külső forrásból választom ki akár ugyanazt a képet (nálam a OneDrive filmtekercs mappa) akkor a kontaktnál a kép ott van a kis karikában, de bejövő hívásnál az eredeti kép megjelenik teljes képernyő méretben a bejövő hívás hátterének. :C

(#181038) Rage47 válasza Clemi (#181037) üzenetére


Rage47
veterán

Elég bonyolult a problémád.
Csak annyit fűznék hozzá, hogy egyetlen kontaktomnál, a húgomnál csinálta azt a rendszer, hogy nem syncelte át az új telefonszámot a Mac-re. Sehogy sem, semmit nem syncelt, még iCloudból is ki-be léptem mindenhol. Újra kellett egyszerűen kreálnom a kontaktot! Ezek után az órámon még mindig a régi kontaktot látta. Na ez ilyen, valami nagyon szarul működik a kontaktoknál iCloud syncben.
Kreáld újra a hibás kontaktod.

[ Szerkesztve ]

(#181039) fabko


fabko
tag

Sziasztok,

iPhone 4S, IOS 6.1.3. Az iMessage és a FaceTime szolgáltatásokhoz nem tudom hozzárendelni a telefonszámom, ki van szürkülve mindkét helyen. A szolgáltatások ki-be kapcsolását próbáltam, hiába, csak az email címet lehet kiválasztani.
Köszönöm szépen a segítséget.
UI: 1db 4S-re simán felment az IOS 6, egy másikra kb. ötödik próbálkozásra, egyre (8GB modell) pedig tizedikre sem.

(#181040) Totheground válasza Alg (#181033) üzenetére


Totheground
addikt

Protipp: ranyomsz a gombra, ami atvisz a szamokhoz es speci karakterekhez, nem engeded fel, hanem oda swipeolsz, ami kell es ott engeded el. Beirja azt a karakter/szamot es visszadob a betukre.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#181041) Clemi válasza Rage47 (#181038) üzenetére


Clemi
veterán

Igazad lett.... teljesen töröltem és újraépítettem a névjegyet. Így már jó. De hogy mi volt a baja.... na ez a rejtély.

(#181042) galaxys80 válasza fabko (#181039) üzenetére


galaxys80
veterán

Ios 6-on nem működik már a FaceTime.

(#181043) jilian


jilian
addikt

Helló!

Adott az Apple ID-m $9.84 egyenleggel. Mindez egy United States régióval.

Nos addig nem tudok régiót váltani amíg ez az egyenleg teljes egészében megvan.

Találtam valamit, hogy le tudjam vásárolni de sajnos az $9.99 !!!!

Tehát hiányzik $0.15 dollár

Próbáltam meg vásárolni és a fennmaradó összeget Paypal -lal rendezni de sajnos a PayPal -om eurós és azért nem engedi mert ugye ugyanolyan régiósnak kellene lennie mint az iTunes -es Account.....

Tehát mi a megoldás arra, hogy a jelenlegi US régiós accomra 0.15 dollárt tegyek?

(#181044) szabogabor10 válasza jilian (#181043) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szia!

Tudtommal gift card-dal lehet feltölteni Apple ID egyenleget, de abból asszem $10 a minimum. Tehát ilyen pici összeget sehogy se tudsz rátenni. És mivel nincs amerikai fizetőeszközöd (gondolom), ezért ez szívás. Amit tenni tudsz szerintem, hogy elköltesz amennyit tudsz, és írsz nekik, hogy töröljék a fennmaradó egyenleget.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#181045) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Iphone 5 telót vettem, de nem tudja a 4G-t. 4G kipipálva, a kártya is tudja, mégis csak 3G-t használ.
Tmobil telefon volt eredetileg, szolgáltató által küldött email-ről lett függetlenítve.
Mi lehet a gond?

(#181046) szabogabor10 válasza betyar1974 (#181045) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szia!

Az iPhone 5 nem támogatja a B20 LTE sávot, így az ország nagy részén nem lesz 4G-d.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#181047) betyar1974 válasza szabogabor10 (#181046) üzenetére


betyar1974
senior tag

Pedig pont ezért(4G) vettem, akkor ez megsz@vtam! :W
Azért köszi! :R

(#181048) jilian válasza szabogabor10 (#181044) üzenetére


jilian
addikt

Van olyan opció a végén, hogy más egyenleg.
Szerintem lehet csak tudni kéne, hogy ilyenkor az apple vesz-e le magának belőle.

(#181049) szabogabor10 válasza jilian (#181048) üzenetére


szabogabor10
veterán

Hidd el, nincs más módja az egyenleg feltöltésének. Esetleg az iTunes Pass, de az in-store módszer.
Mit értesz amúgy más egyenleg alatt? Tudtommal 1 db egyenleg van minden Apple ID-n.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#181050) jilian válasza szabogabor10 (#181049) üzenetére


jilian
addikt

Áhhh most olvasom, hogy megy a küldéses mizéria....

Akkor elköltök amennyit tudok.

Hol kell jeleznem, hogy töröljék a fennmaradó összeget?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.