Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#309001) eddie17 válasza burgatshow (#308999) üzenetére


eddie17
addikt

Már a 13 is független volt, nekem is onnan van. :R

(#309002) sipoczgabor


sipoczgabor
tag

Ajánlottak nekem is az esim-et a telekomnál. Van ertelme a bemeresen kivul? Uzemido, netan hivas minosegbe (jelenlegi simem masfel eves)

(#309003) M1995 válasza sipoczgabor (#309002) üzenetére


M1995
aktív tag

Fizikai SIM kártyával ellentétben nem kell beírni reboot után a SIM PIN-t is, nem kopik el. eSIM- Telekom szolgáltatások

(#309004) fery02 válasza M1995 (#309003) üzenetére


fery02
addikt

Én már évek óta kikapcsoltam a SIM jelszókérést az enyémen.
Felesleges plusznak tartom, arra jó csak, hogy megrémissze az embert, amikor mellé nyomunk és kiírja, hogy “már csak 2 próbálkozás maradt” és a családban többekre frászt hozza, mikor évente párszor valamiért újra kell indítani a telefont és a franc emlékszik a pin kódra. 😁
Nem tudom, hogy iPhone-nál ki lehet-e kapcsolni a SIM jelszó kérést, de elég csak átrakni arra az időre olyan telefonba, amin biztosan van rá lehetőség, utána vissza.

Én is szívesen használnám az eSIM-et, csak sajnos Domino-soknak egyelőre még nem engedélyezett. 😕

(#309005) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Valahogy ki lehet deríteni hogy az adott készülék mobil szolgáltatós ha nem áll rendelkezésre semmilyen infó?

(#309006) Oldman2 válasza Bagoly01 (#309005) üzenetére


Oldman2
veterán

A készülékhez tartozó számláról.

Egyébként nem fog veled szóba állni egyik szolgáltató sem.

(#309007) Bagoly01 válasza Oldman2 (#309006) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Írtam hogy nincs semmilyen info, tehát számla sincs.

(#309008) Zsolt,72 válasza fery02 (#309004) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

„Nem tudom, hogy iPhone-nál ki lehet-e kapcsolni a SIM jelszó kérést”

Igen, kikapcsolható a PIN kód kérése.

 iPhone 15

(#309009) burgatshow válasza fery02 (#309004) üzenetére


burgatshow
veterán

Ki lehet kapcsolni iPhone-on is mivel SIM-hez köthető beállítás, nem készülékhez.

(#309010) Bagoly01 válasza Oldman2 (#309006) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Ja egyetlen info áll rendelkezésre a sorozat szám alapján, mégpedig a garancia ideje.
ami 2024.szeptember.
Amúgy 15 pro max.

(#309011) Zsolt,72 válasza Bagoly01 (#309005) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

A Vodafone kártyafüggő iPhone modelleket értékesít, ezért őket ki tudod szűrni (ha van rá módod, hogy kipróbáld). A többi esetére ez nem áll fenn, csak a kapcsolódó dokumentumok tudnának neked segíteni, amik viszont nincsenek…

 iPhone 15

(#309012) Bagoly01 válasza Zsolt,72 (#309011) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Hát igen. Így passzolnom kell sajnos.
Köszi a választ neked is.

(#309013) SoulReaver


SoulReaver
veterán

A messenger értesítési hangja helyett az alapértelmezett jelzés szól, ha írnak.

Messengerben pedig be van állítva minden.

Ez is bug?

(#309014) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Sziasztok!

iphone 12 kerülne anyumhoz, 84% akkuval
Akkut hol érdemes cseréltetni ahol jó áron van és nem kínai szart raknak bele?
isamurai és smartclinicben bízom ilyen tèren, patika munkát végeznek.
Van olcsóbb alternatíva?

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#309015) anderledani válasza LurkerSheik (#309014) üzenetére


anderledani
őstag

Mindkét szerviz amit írtál DRÁGÁBB mint a hivatalos szervizek :C
Nem tudom miért viszi oda bárki is...

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#309016) burgatshow válasza LurkerSheik (#309014) üzenetére


burgatshow
veterán

Senki nem rak bele gyári akkumulátort, csak a hivatalos szerizek. Ezt jó ha tudod.

Nekem iSamurai-jal nincsenek jó tapasztalataim. Mármint a munkafelvétel, tempó mind jó, de a berakott új akku még a leharcolt gyárihoz képest is kevesebbet hozott...

(#309017) fery02 válasza LurkerSheik (#309014) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

CareCenter 34000 Ft és eredetit kapsz vagy pedig iStyle.
Ha eredetit szeretnél, akkor amiket írtál szervizek, azokat felejtsd el!

(#309018) Zsolt,72 válasza SoulReaver (#309013) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Igen, ez a bug velünk van egy ideje, többen is írtak róla.

Nálam éppen működik, de ettől még létező hiba.

 iPhone 15

(#309019) SoulReaver válasza Zsolt,72 (#309018) üzenetére


SoulReaver
veterán

Hihetetlen, hogy nem tudnak vele mit kezdeni… Újraindítás megoldja esetleg?

(#309020) M1995 válasza fery02 (#309004) üzenetére


M1995
aktív tag

Nyilván ki lehet kapcsolni iPhone-on is a SIM PIN kérést, csak akkor elveszett telefonból kiveszik a kártyát és csinálhatnak egy durva telefonszámlát, egyéb visszaélésről nem is beszélve, amíg nem tiltod le. Ezért van hozzá PIN.

(#309021) Zsolt,72 válasza SoulReaver (#309019) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ezt nem tudom, mert nálam pont működik a Messenger saját hangja. Általában véve viszont elmondható, hogy sok kisebb-nagyobb nyűgre megoldás szokott lenni az újraindítás: [link]

 iPhone 15

(#309022) burgatshow válasza M1995 (#309020) üzenetére


burgatshow
veterán

Az EHT-ban foglaltak szerint magánszemélyeknél azért erre elég kevés a lehetőség, mivel a szolgáltató maga fog korlátozni. Persze elhiszem, hogyvalakinek akár 25 ezer forint is sok lehet, ha pár ezerből meg szokta úszni, de azért 100 ezres számlát csinálni nem lehet. Feltöltőkártyásnál eleve nem is lehet.

Ellenben ha nincs PIN a SIM-en, akkor egy újraindítást/bekapcsolást követően is azonnal hálózatra lép a telefon és tud forgalmazni (pl. helyadatokat), míg PIN esetén csak a helyes PIN beírása után lép csak fel a hálózatra a telefon.

Szvsz a PIN mentes SIM ma már többet ér(het), mint az, hogy generálnak egy 25 ezres számlát, vagy emeltdíjasan vásárolnak vele (amire szintén van szolgáltatói limit beállítására lehetőség).

[ Szerkesztve ]

(#309023) Zsolt,72 válasza M1995 (#309020) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Egyetértek. Egy időre magam is kikapcsoltam a fizikai kártya kódját (mert az havidíjas előfizetést tartalmaz), utána inkább visszaraktam.

Az eSIM-en nincs, mert az feltöltőkártyás, sokra nem mennek vele…

 iPhone 15

(#309024) sgeza


sgeza
veterán

Arra nem gondoltok, hogy a kétlépcsős azonosítás sms-ben jön? Fizikai SIM esetén a pin kód hiányával e területen is vissza lehet élni. Nekem is nagyjából az a véleményem, hogy eSIM esetén nem kell pin kód (pont a fentebb leírt előnyök miatt), de fizikai esetén igen.

[ Szerkesztve ]

(#309025) burgatshow válasza sgeza (#309024) üzenetére


burgatshow
veterán

Nem hasznalok SMS alapu ketlepcsost mert nem biztonsagos eleve (pl. sim-swap). PIN kod ide, oda…

[ Szerkesztve ]

(#309026) fery02 válasza M1995 (#309020) üzenetére


fery02
addikt

Szerencsére egyáltalán nem parázok semmitől sem, nem tudok elképzelni magamra nézve olyan élethelyzeteket, amikor külső emberi hatásra megkárosítanának mobileszközileg, például nyugodtan piszkálják ki a sim-emet (még adok is hozzá valamilyen tűt is), azt a 2000 Ft-ot nyugodtan lebeszélhetik róla, valamint pár napja szintén csak olvastam csodálkozva itt az aggodalmakat a biztonsági változtatások terén, hogy nehogy kifigyeljék mögöttünk a passcode-ot vagy mégis milyen távolságra kell még maradni a telefon által megszokott helytől, hogy más biztonsági funkció triggerelődjön. 😁

Persze elhiszem, hogy valaki olyan helyen él, ahol teljesen jogos az ilyesmi aggódás, én sem a legbiztonságosabb helyen élek, de nem engedek meg magamnak ilyen para gondolatokat véletlenül sem, mert felesleges.

(#309027) M1995 válasza burgatshow (#309022) üzenetére


M1995
aktív tag

Egy öreg néni talán infarktust is kapna rögtön, ha meglátja a 25K díjat és nem arra gondol majd a szolgáltató rendezi az ügyet.
Egyéb visszaélést se véletlenül írtam, pl. egy rosszakaród a te számoddal ír üzenetet, regisztrál valahova stb. helyzetek.

Az eSIM-et nem tudja "kivenni" és használni. USA-ban utolsó szériákkal már csak eSIM modelleket árul az Apple, ez a jövő. Lehetne a jelen is, ha a szolgáltatók nem lennének lemaradva.
Bennem csak annyi hátrány merült fel, elromlik a telefonod, régen csak átraktad a kártyát fél perc alatt akár egy sima Nokia tartalék telefonba és elérhető maradtál, most az új eSIM kód generálás kicsit talán izébb szolgáltatótól függően.

(#309028) Zsolt,72 válasza fery02 (#309026) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Pedig egy nagyon is létező problémára adta válaszul a gyártó a 17.3 verzióban érkezett biztonsági intézkedést. Abban igazad van, hogy nem mindenkit érint, de nem ok nélkül vezették be, megvan az oka és háttere.

 iPhone 15

(#309029) Aszpirin válasza fery02 (#309026) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Sokkal komolyabb kellemetlenségeket tudnak okozni neked a SIM-kártya birtokában (főleg ha még PIN-kódod sincs), mint a 2000 forint lebeszélése. Pl. felhasználhatják bűncselekményben, pl. teelfonos csalásbanm vagy akár brahiból betelefonálnak egy bnagy bevásárlóközpontba, hogy bombát helyeztek el. Kiürítés, bombariadó, rendőrségi nyomozás, és pillanatok alatt lenyomozzák, hogy a Te neveden van a SIM-kártya, amiről telefonáltak. Persze ilyenkor sem kell félned (hiszek abban, hogy ha az ember ártatlan, akkor nem kell különösebben félnie az igazságszolgáltatástól), de kellemetlen perceket/órákat biztosan tudnak okozni. Érted már? Szóval NEM jó ötlet a PIN-kód nélküli fizikai SIM-es telefon, és az, hogy évek óta nem történt semmi, egyáltalán nem csökkenti az (amúgy nem túl nagy) esélyét a lopásnak és visszaélésnek.
Az eSIM-nél nincs ilyen probléma, persze ha a telefonod feloldókódját nem 00000000-ra vagy 12345678-ra állítottad :)

[ Szerkesztve ]

(#309030) burgatshow válasza M1995 (#309027) üzenetére


burgatshow
veterán

Az öreg néninek már eleve nagy valószínűséggel feltöltős kártyája van és nem előfizetése. Pont szegények jóhiszeműsége miatt.

A számhamisításhoz eleve nem kell a SIM tulajdonában lennie a rosszakarónak, lásd a mostani kamuhívás kampányokat, vagy amit korábban említettem a SIM-swap "támadást".

De persze értem én, csak ezek a use case-k legalább 15 évesek, ma már nem hiszem, hogy életszerű...

Abban egyetértünk, hogy eSIM a jövő, a kódgenerálásos mizéria meg nagyjából lutri, ha meg te költözteted a SIM-et, akkor (a T-t leszámítva) kb. pont ennyi a művelet, csak a fizikai átszerelés helyett egy SIM deaktiválást kell nyomni a régi készüléken és már mehet is az újba ugyanazzal a setup kóddal. :)

#309029 Aszpirin: mindenki tud költeni elméleteket, hogy miért veszélyes, ha nincs PIN a SIM-en, de a realitás talaján maradva, a készüléklopások 99,9%-a nem a SIM-re irányul. :)

[ Szerkesztve ]

(#309031) Aszpirin válasza burgatshow (#309030) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Ad1. Nagyo rossz - általában is - az az érv, hogy egy könnyen kiaknázható biztonsági rést nyitva hagyunk, mert úgyis van más - nehezebben kiaknázható - biztonsági rés, ami ellen nem tudok egyelőre semmit tenni.

Ad2. A biztonság egyik alappillére, hogy ne rajzoljunk magunkra célpontot (ne váljunk potenciális áldozattá). Az már 100 éves lopási módszer, hogy ha bennehagyod a kulcsot az autóban, beugranak, és elhajtanak vele. Mégsem hagyod (remélem) benne az autóban a kulcsot, mondván, hogy úgysem vistzik el, mert ez már túl öreg módszer lenne... De ha
mégis megteszed, akkor "céltáblát rajzoltál magadra", érted....

A hívószám-hamisításhoz egy icipicit több szakértelem kell, mint az egyszerű SIM-kártya-kipiszkáláshoz, szóval ha ezt a 15 éves módszerre exponálod magad, növeled az esélyét, hogy pont Te válsz áldozattá.

[ Szerkesztve ]

(#309032) eWro


eWro
csendes tag

Sziasztok. Gyors segítségre lenne szükségem. Iphone 8, nullázva. Bekapcsolom, wifin csatlakozva, wifi gyors, működik, viszont egyik gyári applikációt sem akarja letölteni, amikor rámegyek, hogy letöltés előnyben részesítése akkor azt írja, hogy "A Clock nem telepíthető, kérjük próbálja újra később." . Mi lenne a megoldás ilyenkor? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#309033) burgatshow válasza Aszpirin (#309031) üzenetére


burgatshow
veterán

Most találjátok már ki, hogy off vagy on topic... :D Ez egyikőtök így ír a másik úgy...

Persze, hogy nem hagyom benne a kocsiban a kulcsot, de nem is annyira fér bele a zsebembe vagy a táskámba. Ne hasonlítsuk már össze a kettőt.

De ha már a "ne rajzoljunk magunkra célkeresztet" vetületét felhoztad, akkor hidd el, pont nem a SIM PIN-ed lesz, ami el fog téged árulni. :) Elég ha meglesik a személyi adataid, valahogy az okmányaidhoz jutnak, meglesnek az online térben. Én egy bejegyzésemben sem írtam, hogy mindenki hülye, aki SIM PIN-t használ. Pro kontra mindenki eldönti magának hogy jobb neki. Valamit nyersz vele, valamit elveszítesz...

Szerk.: az egész biztonság témának nem a SIM-nél kéne kezdődnie az egyénben, hanem a használat módjától, a nem csapom ki az asztalra a kocsmában, nem 0000 a passcode stb...

[ Szerkesztve ]

(#309034) burgatshow válasza eWro (#309032) üzenetére


burgatshow
veterán

Apple ID bejelentkezés megtörtént?

(#309035) eWro válasza burgatshow (#309034) üzenetére


eWro
csendes tag

Nem, rég volt nálam ilyen öreg iphone, de az XS, XR-eknél már egyáltalán nem csinálta ezt. Ennél lehet ez a probléma?

(#309036) burgatshow válasza eWro (#309035) üzenetére


burgatshow
veterán

Az App Store tartalomhoz szerintem csak akkor férsz hozzá, mindegy, hogy gyári app vagy sem, ha az App Store bejelentkezés megtörtént, ami az Apple ID-val együtt szokott mozogni. De nézd meg, hogy a Beállításokban ha belépsz, akkor megjavul-e.

[ Szerkesztve ]

(#309037) Aszpirin válasza burgatshow (#309033) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Igazad van az off-fal kapcsolatban, szerencsére még tudtam javítani...

Úgy tűnik, nem értetted meg teljesen, amit az 1. pontban írtam. Nem, nem jó érv az sem, hogy kisebb a valószínűsége ennek a visszaélésnek, mint a személyi adataiddal való visszaélésnek. De mindegy, úgy tűnik, ITSec/IPSec kérdésekben eléggé eltér a véleményünk. Van ilyen :)

[ Szerkesztve ]

(#309038) eWro válasza burgatshow (#309036) üzenetére


eWro
csendes tag

Hm, beléptem apple id-be, appstoreba is beléptem konkrétan onnan leakartam tölteni a Calendart, de ott sem engedi. Érdekes..

(#309039) pcnet


pcnet
addikt

Sziasztok!
Ma vettem egy iPhone 12 Minit. Xiaomi 10W-os Qi padon csak stagnál a töltöttség. Tudtok esetleg olyan programot ami mutatja éppen hány W-on tölt a telefon?

Köszi! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#309040) sipoczgabor


sipoczgabor
tag

Omm, meg lenne egy utolso kerdesem mára. Valaki használ armodd itaget? 4es pakk nincs 24 ezer forint. Tapasztalata van valakinek vele kapcsolatban?

(#309041) M1995 válasza fery02 (#309026) üzenetére


M1995
aktív tag

Ez nem túlaggódás, nincsenek rémálmaim, nem a nyóckerben élek, csupán használom a rendszer lehetőségeit. Ha fizikai SIM kártyám lenne, én használnám rajta a PIN-t.

iPhone Passcode: nálam az sem 1234, "Find My" is bekapcsolva, pedig statisztika szerint nem fogják ellopni, nem veszítem el, nincs rosszakaróm a környezetemben. De az ördög nem alszik és kényelmes védelmi megoldások vannak, akkor miért ne, csak rá kell szánni azt az öt percet a telefon beállításakor, bekapcsolni a védelmi funkciókat. Mivel fotók, jegyzetek, jelszavak minden rajta van. Backup kell technikai problémák ellen, hozzáférés védelem kell, hogy akárki ne lássa az adataid. Egyébként meglepően sokan nem foglalkoznak ezzel, csak amikor megtörténik a baj. ("segítsetek, elveszett a telefonom az összes képemmel és nem volt mentés")

@burgatshow
Feltöltősön is lehet 20K és bukhatja. Valakinek 5K is fájna.

"ha nincs PIN a SIM-en, akkor egy újraindítást/bekapcsolást követően is azonnal hálózatra lép a telefon és tud forgalmazni (pl. helyadatokat)"

És ezzel mire jut az öreg néni? Rendőrség megkeresi neki a telefonját? Dehogy. Ellenben PIN kóddal a falu idiótája nem beszéli el a pénzét, nem csinál hülyeséget a nevében pl. érettségi napján betelefonálni suliba, megspórolva bármi kellemetlenséget. Extrémebb esetekről nem is beszélve, gondolom te sem örülnél éjjel négykor a sünök ébresztenének, mert előtte ellopták, elhagytad és még nem vetted észre stb. és a te kártyádról intéztek valakik valami durvát. Névre szóló SIM vásárlás, adategyeztetés tudod miért lett?
Vajon mi életszerűbb: számhamisítás, klónozás, amihez azért érteni is kell vagy alkalom adtán egyszerűen kivenni a SIM kártyát? Statisztika szerint persze nem gyakori, de ha egyszerű a védelem ellene megspórolni egy aggódást, akkor miért ne kódolni? Annyira kényelmetlenség, mint ahogy mindig bezárom az ajtómat, pedig nincs betörés a környéken.

Szerintem egy hordozható eszköznél az a jó, ha más számára csak egy tégla és nem tud semmit csinálni vele. Ennél többet nem tudok hozzátenni.

(#309042) stuckart


stuckart
csendes tag

segítsetek!
15 Pro, 17.3 frissítés óta a gyári időjárás hálózaton nélkül "Az időjárás nem érhető el" üzenet ad főképernyő widget-en.
frissítés előtt ment rendben, nem írta ezt az üzenetet.

[ Szerkesztve ]

(#309043) fery02 válasza stuckart (#309042) üzenetére


fery02
addikt

Ez lehet szimplán csak azért van, mert az Időjárásnak szüksége van hálózati kapcsolatra. 😁

(#309044) stuckart válasza fery02 (#309043) üzenetére


stuckart
csendes tag

Ok, ezt értem. de korábban mindig azt jelezte amit utoljára letöltött hálózatról.
nem írt ki "...nem érhető el" üzenetet frissítés előtt és korábbi iPhone-jaimon sem.

(#309045) fery02 válasza stuckart (#309044) üzenetére


fery02
addikt

Néha nekem is írja egyébként, olyankor rámegyek a widget-re, app-on beül gondolom befrissít magának valamit és főképernyőre visszamenve minden tökéletes.
Azt gondoltam android után kevésbé lesz bugos a rendszer, de rájövök, hogy ugyanannyi bug van itt is, de nem baj, mert így is szeretem. 😁

(#309046) stuckart válasza fery02 (#309045) üzenetére


stuckart
csendes tag

igen, hálózaton rendben van, viszont hálózat megszünését követően kb. 30p-cel eltünnek az adatok.

(#309047) Adee_91 válasza stuckart (#309046) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Az időjárás widget nekem még konkrétan soha nem működött normálisan amióta létezik.

(#309048) Aszpirin válasza stuckart (#309046) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Tipp: használd az Időkép app widgetjeit.
Nemcsak többet tud, de enyhén szólva is jobbak a helyzetjelzései (de pl. ki tudod rakatni a radarképet élő widgetre, az elég király dolog....)
(bár nem kizárt, hogy net annak is kell, mert hát valahonnan frissítenie kell az adatokat/kitett térképet)

[ Szerkesztve ]

(#309049) stuckart válasza Adee_91 (#309047) üzenetére


stuckart
csendes tag

17.3 frissítésig élhető volt, komolyabb gond nélkül működött 15 pro-n és korábbi telefonokon is

(#309050) stuckart válasza Aszpirin (#309048) üzenetére


stuckart
csendes tag

megtartanám a gyári Időjárást, próbálkozom még vele.
ha nem javul, megnézem az Időkép-et

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.