Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#223001) telefonmágus válasza szasanyi (#222996) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Ez csak egy iphone,semmi több

Ha többre vágy,akkor valami más kell neked

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#223002) radi8tor válasza Tibee86 (#222998) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De app-al sinán megoldható.

⭐ Stella

(#223003) burgatshow válasza Tibee86 (#222998) üzenetére


burgatshow
veterán

Lehet nem jól értelmezem az írásod, de lehet külön állítani az ébresztő hangját. Mindig is lehetett...

(#223004) Tibee86 válasza burgatshow (#223003) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem lehet külön állítani most se és korábban se lehetett, a csengő és értesítési hanggal együtt csak...
Mióta bejött az alvás funkció elvileg ott már lehet, de nem használom és nem is próbáltam azt.

(#223005) Prowler válasza szasanyi (#222996) üzenetére


Prowler
senior tag

Sok minden inkább megszokás kérdése, itt nincs AOD de minden értesítésnél felvillan a kijelző (ha úgy állítod be). Itt inkább az Értesítési Központból (vagy mi a neve magyarul) tájékozódsz. LED már évekkel ezelőtt kiveszett, nekem talán a Galaxy S7-en volt utoljára.

Akku idők nálam jól alakulnak, 8+ és most 11 is nagyon sokáig bírják, viszont 3G/4G hívás alatt az iPhoneok szerintem gyorsabban merülnek mint az Androidos telefonok szóval ha sok olyan hívásod van akkor lehet gyengébb az üzemidőd a vártnál.

Veremivadék Undorkutya

(#223006) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

ios14 beta 4 mikor varható körülbelül? :)

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#223007) col válasza burgatshow (#223003) üzenetére


col
addikt

Csakis az alvás funkciónál lehet külön állítani, önállóan nem.

Tibee86
Nekem valahogy nem jött be az alvás funkció, mert az előtte riasztás, hogy ideje lefeküdni idegesített :) Amúgy nem rossz funkció.
(De most nézem, mintha ez is átalakult volna :D Majd tüzetesebben megnézem ismét akkor :) )

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#223008) Prowler válasza col (#223007) üzenetére


Prowler
senior tag

Ki tudod kapcsolni és akkor nem fog figyelmeztetni hogy fellőtték a pizsit :D

Veremivadék Undorkutya

(#223009) col válasza Prowler (#223008) üzenetére


col
addikt

:C :DD

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#223010) hemaka válasza WhiteAngel89 (#223006) üzenetére


hemaka
nagyúr

jövőhét szerda ha minden igaz

(#223011) Sify válasza Prowler (#222992) üzenetére


Sify
senior tag

Igen benne van a bétában. De szerintem nem nagyon használható. Beállítottam hogy 2 koppintásra csináljon képernyő fotót. Lerakom az asztalra a telefont és már lövi is a képet. :-) Vagy autóban tartóban van a telefon és egy kis bukkanónál már lövi is a képet, és ráadásul egy 30 perces utam alatt legalább 40 képet csinált. :Y Ez így használhatatlan egyenlőre.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#223012) col válasza Sify (#223011) üzenetére


col
addikt

:Y

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#223013) joey04 válasza szasanyi (#222996) üzenetére


joey04
titán

a kritika (nagyrészt) jogos, de egyik sem újszerű. vásárlás előtt ezeknek utána lehet járni, pláne hogy apple termék, de minden hibája, hiányossága világgá van kürtölve mindenhol :D és akkor nem lenne negatív tapasztalat. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#223014) Prowler válasza Sify (#223011) üzenetére


Prowler
senior tag

Köszönöm hogy megnézted! Melyik menübe rejtették el?

Ezek szerint akkor még kell hangolni kicsit a dolgon :DDD

Veremivadék Undorkutya

(#223015) 485


485
aktív tag

Sziasztok, hogyan tudok gépről a legegyszerűbben pár ezer fotót átrakni xs maxra? Nem iphonos képek.

(#223016) col válasza 485 (#223015) üzenetére


col
addikt

Én a 3utools programot ajánlom, ha Windows-os a géped.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#223017) Sify válasza Prowler (#223014) üzenetére


Sify
senior tag

Beállitások / Kisegítő lehetőségek / Érintés / Koppintás hátul (legalul található)

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#223018) MasterMark válasza szasanyi (#222996) üzenetére


MasterMark
titán

Egy érintésre tudja kelteni a kijelzőt és akkor ott van minden, a vakut tudja villogtatni értesítésre.

Alvás funkcióval lehet normális ébresztőt csinálni, a riasztás nem teljesen erre való.

A hangállítást a beállításokban külön lehet szedni.

Switch Tax

(#223019) Prowler válasza Sify (#223017) üzenetére


Prowler
senior tag

:R

Veremivadék Undorkutya

(#223020) col válasza szasanyi (#222996) üzenetére


col
addikt

Tudod, azért meglepő, hogy "csak" egy negyedmillás készülék megvásárlása UTÁN , annak használatakor szembesülsz ezekkel. Ilyen beruházásnál pláne utánanéz még a vásárlás előtt az ember, hogy mit vesz, mit tud, nekem megfelel-e, vagy nem. Tele van tesztekkel, véleményekkel, tapasztalati leírásokkal a net ezekről (is), csak kicsit kellett volna foglalkozni vele ELŐTTE. Szerintem ha egy pár ezres eszközt veszel, előtte azt is megpróbálod megismerni és utánajárni a technikai, műszaki paramétereinek. Nem sajnállak - elnézést -, mert magadnak okoztad a gondatlanságoddal, persze lehet ettől még szidni az Iphone-t is, az egyszerűbb. :(

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#223021) MasterMark válasza col (#223020) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyenekre szerintem senki nem gondol előtte. Ki kell próbálni, és akkor kiderülnek ezek a használat közbeni dolgok.

Switch Tax

(#223022) galaxys80 válasza MasterMark (#223021) üzenetére


galaxys80
veterán

Ez nem igaz szerintem. Én 2 éve váltottam MAC-re, sok év Windows után. 0 tapasztalatom nem volt előtte. Vásárlás előtt viszont kismillió kérdést tettem fel a topikjában. :) Minden számomra lényeges dologra rákérdeztem. A használatba vétel után nem is ért semmi különösebb meglepetés. Azóta is boldogan használom.

[ Szerkesztve ]

(#223023) col válasza MasterMark (#223021) üzenetére


col
addikt

Szerintem az akku időre bőven van információ, az értesítési LED hiánya is régi dolog. Az AOD esetében csak meg kellett volna kérdezni egy régebbi Iphone használót. Sok dolgot meg lehet tudni előre, ha az ember keres rá módot.
Saját tapasztalat, hogy én általában minden új és még ismeretlen eszköz esetében próbálok fórumokon, vásárlói visszajelzések alapján minél több infót megtudni.
De ok, nem akarok se veszekedni, se vitatkozni, én másként intézem a vásárlásaimat. :)

Épp ahogy galaxys80 kollega is írta :C

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#223024) 485 válasza col (#223023) üzenetére


485
aktív tag

Sajnos tényleg nincs tökéletes telefon, én is évek óta ugrálok androidról ios-re és vissza, ami jó androidban, szar az ios-ben, és fordítva szintén.

(#223025) col válasza 485 (#223024) üzenetére


col
addikt

Nincs persze. Mivel a felhasználói igények is alapvetően különbözőek (és valljuk be esetenként túlzóak is), nehéz is ezeket maradéktalanul kielégíteni. Valóban mindkét op rendszernek (IOS és Android) megvannak az előnyei, hátrányai. Van amiben az egyik jobb, van amiben a másik. Nekem is hiányzik például több minden az IOS-ból, de ennek ellenére jól megvagyok vele és amit meg lehet szoftveresen pótolni, azt próbálom :) .
Itt most nem is ez volt a kérdés, hanem az, ha valaki vesz egy nem olcsó eszközt, akkor előtte kb tájékozódik róla amennyit csak lehet. Nekem mondjuk "könnyű" dolgom volt, mert én "ajándékba" kaptam az első Iphone-omat és menet közben tanultam és ismertem meg. Azóta már a 3.-at nyúzom elégedetten, de az eredeti is megvan még, amin kezdtem.
De ugyanakkor mostanában vettem egy Androidos tabletet is és azt is használom, sok gondom nincs vele, de telefonnak továbbra is Iphone-t fogok használni :D

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#223026) Wmwinters01 válasza col (#223025) üzenetére


Wmwinters01
tag

Adom az érvelésedet én is. Én még egy sima fejhallgató/fülhallgató után is szét olvasom a teszteket és a PH fórumokat, videót nézek róla, 3-4szer megtapogatom ha van rá mód és csak azután veszek, pedig amiket vettem cél eszközök tized annyiba se kerültek :D
(Ez már lehet amúgy nálam a kényszeresség jele, mindig vitatkozunk párommal hogy túl tolok egy-két dolgot :U :)) ) (Embere válogatja ugye, hogy ki mennyire akar tájékozódni)
Most is pl az új SE-n gondolkodom elég erőteljesen, azt még sajnos nem volt módom összetapogatni, megnézni milyen... régim van, az nagyon bevált, mondjuk elég alap dolgokra használom - email, telefon, msg meg néha játék- és így is bír majd egy napot ha nem nyúzom annyira.
(Na pont az akuidő az amit tudok kifogásolni az iphoneoknál, de a szoftver része és a régi androidos telefonjaim emléke mindig visszarángatja a fantáziámat hogy márpedig ez nekem eléggé megfelel és bejött :D )

[ Szerkesztve ]

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#223027) col válasza Wmwinters01 (#223026) üzenetére


col
addikt

:)
Én is új SE-re váltottam (ráadásul I7 plusról), nem bántam meg. Nejemnek régi SE-je van.
Ha az elmondott dolgokra szeretnéd használni, akkor szerintem bátran vágj bele, nem fogsz csalódni.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#223028) herdsman12 válasza szasanyi (#222996) üzenetére


herdsman12
őstag

Ezzel az “ismertetővel” valamint a hozzáillő árral tuti az újabb pozitív értékelés az aprón. :D

(#223029) Wmwinters01 válasza col (#223027) üzenetére


Wmwinters01
tag

Többek között, de elég gyakran kell most a WAZE is, a céges autó beépített GPS-ben nem bízok, kétszer olyan helyekre vitt el, hogy a WAZEnak is feladta a leckét... Bár ugye tölteni tudom, menet közben szóval az még kb mindegy is :D
Viszont ja, másra nem igen kell, ha valami olyan van, azt gépről megcsinálom :D Már elkezdtem beadagolni páromnak hogy mobil csere lesz (rávágta hogy jó, de akkor ő is szeretne egyet :D ) szóval kicsit várok amíg lejjebb kúszik az ára :D

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#223030) col válasza Wmwinters01 (#223029) üzenetére


col
addikt

Vegyél egyet a nejednek is, ezzel talán enyhül a "bűnöd" :D
Nem tudom, mikor megy lejjebb az ára, ha egyáltalán megy majd lejjebb.
Most olvastam, hogy a Qualcomm szerint késni fog a 12-es széria piacra dobása kb egy hónapot, tehát az sem fogja siettetni ezt az árváltozást.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#223031) Wmwinters01 válasza col (#223030) üzenetére


Wmwinters01
tag

Az lesz :D neki is a régi SE-je van, bár ő lényegesen kevesebbet használja mint én, de hát ugye ilyen ez a popszakma .. :D
Az egy hónap még belefér, ősznél előbb úgyse fogom lecserélni, ismerem magam annyira :D

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#223032) anorche1


anorche1
őstag

istyle mammutban egy i8+ aksi csere mennyi ideig tarthat? Az istyle 1-6 orat ir. 1 ora tok okes, de a 6 picit sok. Mi a tapasztalat?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#223033) lugosi válasza anorche1 (#223032) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Érdemes lehet tőlük megkérdezni a napi leterheltséget.

(#223034) 485 válasza col (#223016) üzenetére


485
aktív tag

Letöltöttem, köszi, de nem tudom mit kell csinálni. Nem találok erre megfelelő ikont.

(#223035) col válasza Wmwinters01 (#223031) üzenetére


col
addikt

:C :DD
Nejem egy 5S-t váltott vele és ő rendszeresen használja. Sokszor már a laptopját sem veszi elő, ha e-mailt kell írnia, vagy a különböző közösségi applikációkban ír/válaszol. Emellett szinte állandóan a fülében a BT füles és zenét hallgat, meg sokat játszik is. A régi LG-jét is ezért cseréltük, mert a játékai rendszeresen lefagytak, lelassultak és nem győztem már hallgatni a "morgását". De amióta Iphone-t használ, már lényegesen több dologra is használja a telefont, pedig nem egy technikai guru. (Teljesen meglepett múltkor, amikor önállóan telepítette a Simple-t és regisztrálta a kocsit, bankkártyát, hogy parkolni tudjon, amikor nem voltam vele.) :D
Előre is sok sikert és örömet hozzá nektek :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#223036) col válasza 485 (#223034) üzenetére


col
addikt

Hol akadtál el?
Csatlakoztatni a telefont, elfogadni megbízható gépként, aztán ha csatlakozott, az IDevice résznél a Photos menüpontnál Importálhatod a képeket a telefonra.

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#223037) 485 válasza col (#223036) üzenetére


485
aktív tag

Igen, ezek ok, viszont amikor lehet választani, hogy mit importáljon, mappát vagy képet, nem látja a gépen lévőket, se mappát, se képet

(#223038) Wmwinters01 válasza col (#223035) üzenetére


Wmwinters01
tag

Nők és a technika... :U :DD
Ezt a Simple regisztráció, vonat jegyvásárlást már mi is megjártuk :D Általában ha képzésre kell mennie BP-re akkor elviszem, mert viszonylag sokat dolgozom ott, de egyik alkalommal pont ellenkező irányba kezdtem a napot, szóval hívott h vonatjegyet e-jeggyel szoktunk-e :D kb 10perc alatt megcsinálta (és vett 2 jegyet, mert a MÁV logikát nem értette :D :D) azóta elvan és megoldja simán :D de igen, nálunk is "hatalmas" technológiai forradalmon ment át :D
Játszani tableton játszik, bár azt nem engedi lecserélni, pedig már ezer éves ... :D hozzá nőtt... Samsung Galaxy Tab S2.

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#223039) col válasza Wmwinters01 (#223038) üzenetére


col
addikt

:C :R
Azért akkor ezek - a 2 nő teljesítménye - igen jó reklám az IOSnak/Iphone-nak. :) Lehet kéne valami "díjazást" kérnünk az Apple-től. :D

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#223040) Wmwinters01 válasza col (#223039) üzenetére


Wmwinters01
tag

3 új SE? :D

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#223041) col válasza Wmwinters01 (#223040) üzenetére


col
addikt

:R :C

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#223042) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Egyik ismerősöm ideadta az Iphone telóját egy watch társaságában. Nem nagyon értek hozzá, mert nem volt ilyen telefonom, de frissíteni kellene a szoftvert a watch-on. A telón a legújabb szoftver van. Párosításnál elindul a folyamat és kiírja, hogy frissítés szükséges. De ahogy elkezdené, rögtön a párosítás törlés jön be és onnan sehova tovább és ezt eljátssza 10x is egymás után. Van olyan is, hogy rámegyek a frissítésre és bejön a telefon szoftver frissítés menü, de ugye az a legújabb, ez megint zsákutca.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#223043) tboldi válasza WhiteAngel89 (#223006) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jövő hét kedd vagy szerda szerintem.

szerk.: Ja, hemaka már megválaszolta. :D

[ Szerkesztve ]

(#223044) SidCorky válasza MasterMark (#223018) üzenetére


SidCorky
senior tag

Mit takar a normális ébresztő? Mármint mit tud, amit a sima riasztás nem?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#223045) burgatshow válasza FrezeR (#223042) üzenetére


burgatshow
veterán

Azt meg tudod mondani, hogy milyen telefon és milyen iOS van rajta, illetve hogy milyen órád van?

Telefonon a Beállítások (Settings) - Általános (General) - Infó (Info) menüpont

Az óra generációja pedig az óra hátlapján van felírva az érzékelő peremén. Olyat keress, hogy Series N ahol N egy szám 1-5 között.
Sajnos el tudom képzelni, hogy nem támogatott operációs rendszer párosításban vagy...

(#223046) FrezeR válasza burgatshow (#223045) üzenetére


FrezeR
senior tag

Iphone 6 a telefon és series 4 a watch.

(#223047) col válasza FrezeR (#223046) üzenetére


col
addikt

Ezt próbáltad?
Ha az Apple Watch nem kapcsolódik az iPhone-hoz, vagy nincs párosítva vele

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#223048) burgatshow válasza FrezeR (#223046) üzenetére


burgatshow
veterán

Oké, akkor az biztosan nem áll fent, hogy a telefon újabb. Így próbálod?

(#223049) FrezeR válasza burgatshow (#223048) üzenetére


FrezeR
senior tag

Rányomok a wacth-on a párosítás indítására miután kiválasztottam a nyelvet, a telefonon is rányomok a párosításra. Bejön egy gömb alak az órán, felétartom a telót, hogy a kis ablakba észlelje az óra kijelzőjét. Ezután kiírja a telefon, hogy az apple watch frissítése, felugrik egy pillanatra egy kis ablak, hogy frissítés alatta, hogy megszakítás, de rögtön el is tűnik az ablak és írja, hogy a párosítás törlése. És visszadob az elejére az egész folyamatnak.

Ha arra megyek, hogy frissítés kihagyása és apple watch beállítása, eljutok addig, hogy jobb vagy balkezes, meg hol legyen a digital crown és megint ugyan úgy kiírja, hogy párosítás törlése. Eddig jutok el bármit is csináltam vele.

Az órán semmit nem tudok megnyitni, nincs menü, hanem csak a nyelvet és régiót állíthatok, utána jön a párosítás, vagy beállítások visszaállítása és kezdi elölről az egészet.

Ha kézi kapcsolódásra megyek, akkor ugye megadom a számokat amit az óra kiír, utána jön, hogy frissíteni kell, arra rányomok de a telefon szoftverének frissítési menüje jön be, az meg naprakész.

[ Szerkesztve ]

(#223050) szaki04 válasza FrezeR (#223049) üzenetére


szaki04
senior tag

Szerintem 6s-től tudja párosítani a watch 4-et. I6- tal nem fog menni.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.