Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#304001) Sungoo válasza Zsolt,72 (#303997) üzenetére


Sungoo
addikt

Akkor kezdhetem a krumplit raktározni. ;]

(#304002) Noxy válasza sgeza (#304000) üzenetére


Noxy
veterán

Most csak ugye csak viccelsz, hogy nem látod, mikor, hányszor beszéltél vele, az adott napon. :W [kép]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#304003) golfvariant válasza Sungoo (#304001) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Minden tiszteletem főispán uram ;]

(#304004) kchris78 válasza sgeza (#304000) üzenetére


kchris78
veterán

Ha az elozmenyekben a kontakt i-beture ranyomsz, lass csodat :).

[ Szerkesztve ]

(#304005) Zsolt,72 válasza Sungoo (#304001) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

:C A saját 6210-em utoljára tavaly volt hálózatra csatlakozva, kicsit használtam telefonálásra, teszt jelleggel.

 iPhone 15

(#304006) i400 válasza Sungoo (#304001) üzenetére


i400
senior tag

Slenderman?

(#304007) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nálatok megy az OTP app?

(#304008) niof válasza lugosi (#304007) üzenetére


niof
addikt

Nope...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#304009) nikilauda válasza lugosi (#304007) üzenetére


nikilauda
senior tag

Van valami gond, többen jelezték.

(#304010) dud998 válasza Sungoo (#304001) üzenetére


dud998
őstag

Előléptetnek? ;]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#304011) zz13zolika válasza sgeza (#304000) üzenetére


zz13zolika
csendes tag

Köszönöm!

Akkor egy újabb OK a visszaváltásra :C

(#304012) lugosi válasza niof (#304008) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi. Még jó, hogy nem pont most kéne utalnom.
Ja, de. :(((

(#304013) Tsebacsi válasza zz13zolika (#304011) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Viszonlátásra :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#304014) zzola válasza Tsebacsi (#304013) üzenetére


zzola
félisten

Tény és való, hogy a hívás statisztika szekció kb. egy Nokia 1610-es szintjén van. Szégyen.
És nem is próbálnak "új" funkciókat bevezetni, ami más mobilon vagy 15 éve elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#304015) s.Oliv3r válasza zzola (#304014) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Sajnos igazad van.

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#304016) Tsebacsi válasza zzola (#304014) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Agyalok mi mindenre van még itt szükségetek? Az i betűre nyomva minden infót megad: Ki hívott / Kit hívtál, mikor, meddig tartott, melyik kártyádról. Mire van még szükségetek???
1 dolog engem is zavar: A tárcsázó valóban buta, és a beírt számokba 2 szám közé nem tudsz beírni semmit, ha pl. a kapott szám előtt nincs ország vagy körzet/szolgáltató szám, akkor körülményes beírni, de ennyi...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#304017) Sungoo válasza dud998 (#304010) üzenetére


Sungoo
addikt

Engem!? Soha! ;] :DDD

#304006i400?

(#304018) zz13zolika válasza Tsebacsi (#304013) üzenetére


zz13zolika
csendes tag

Ájfon FAN, szinte meggyőzhetetlen :DD
De amikor a munkádból adódóan napi 20 - 30 bejövő hívásod van, és két héttel késöbb tudnod kellene, hogy egy adott emberrel mikor beszéltél utoljára, hát nem tudom, de biztos vagyok benne, hogy ez 2023 -ban életszerübb mint facetimon hüvelykujjal Likeokat dobálni. :Y

(#304019) lsebestyen válasza zz13zolika (#304018) üzenetére


lsebestyen
addikt

De most nem értem miért szeretnél egy telefont használni telefonálásra. Vegyél nokia 3310-et te is. ;] ;]

(#304020) s.Oliv3r válasza zz13zolika (#304018) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

:R

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#304021) Tsebacsi válasza zz13zolika (#304018) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Eddig ezek a problémák nem lettek említve, most jöttél velük elő. :U
Valóban az is probléma, hogy a lista igen rövid egy android (pl. samsunghoz képest).
Biztos ennek is van oka...

"Ájfon FAN, szinte meggyőzhetetlen" - Itt most remélem magadra gondoltál, mert rólam ez nem mondható el...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#304022) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Ha már telefonálás és kontaktok. Azt be lehet állítani, hogy a Teams, Viber hívásokat ne lássam a híváslistában?

(#304023) i400 válasza Sungoo (#304017) üzenetére


i400
senior tag

A tetoválásod ezekszerint nem Slendermant akar ábrázolni.

(#304024) Zsolt,72 válasza Tsebacsi (#304021) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Valóban az is probléma, hogy a lista igen rövid egy android (pl. samsunghoz képest).

Volt több Samu is nálam (kedveltem is), de már 5 éve váltottam, így nem vagyok teljesen naprakész. Mennyit tud a koreai telefon listázni, amihez képest „igen rövid” az iOS 2000 darabos megjeleníthető listája?

 iPhone 15

(#304025) Big_Boss válasza golfvariant (#304022) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

(#304026) Tsebacsi válasza Zsolt,72 (#304024) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Látod, hogy nekik nem elég, nekem eddig 2 év alatt 1x volt gond, hogy nem tudtam visszakeresni valamit.
A droid tudtommal szinte korlátlan, évekre visszamenőleg tárolja, mert dinamikus a memória amit arra használ.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#304027) Zsolt,72 válasza Tsebacsi (#304026) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Értem, erre a dinamikus részre (kvázi korlátlanságra) eddig nem volt információm. Érdekes, nyilván ez komoly szempont olyan felhasználó részére, akinek ez fontos szempont pl a munkája végett.

 iPhone 15

(#304028) Aszpirin válasza Tsebacsi (#304016) üzenetére


Aszpirin
senior tag

A probléma az, hogy a híváslista túl rövid. Ebbe én is beleszaladtam. Kellett volna a telefonszáma valakinek, akit pontosan tudtam, hogy mikor hívott, de sajnos az már túl rég volt, a híváslista nem ért odáig vissza....
Ja, mellesleg iPhone-használó vagyok 3G-től kezdve, előtte Nokia 6310-esem volt, szóval lényegében nem ismerem az Androidot, nem is hasonlítom azzal. De az, hogy mondjuk egy 2 hónappal ezelőtti hívás adatai elvesztődnek, nekem eddig néhányszor már problémát okozott. De hát manapság már ki használja telefonálásra a telefont, ugye? Csak mi, öregek.

[ Szerkesztve ]

(#304029) -Skylake- válasza zz13zolika (#304018) üzenetére


-Skylake-
addikt

hat pedig...kurvara nem eletszerubb :) mmint no offense, de onmagaban a "normal" telefonhivas sem tul eletszeru 2023ban... mmint ok, neked PONT olyan munkad van, en meg csak akkor telefonalok 0630-al kezdodo szamrol mondjuk facetime helyett, mikor a; nyomorult bankom hiv, b; nyomorult telemarketing hiv. btw radio sincs a zajfonon :(

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#304030) Aszpirin válasza -Skylake- (#304029) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Hát persze hogy nem életszerű a telefonálás 2023-ban. Csak a Tittok meg a Viber meg a Whatsapp meg ezek az adatszerző "ingyenes" appok életszerűek. A magyar nyelvet meg be kellene tiltani, mert az sem életszerű már 2023-ban... :W

[ Szerkesztve ]

(#304031) Aszpirin válasza Zsolt,72 (#304024) üzenetére


Aszpirin
senior tag

2000? Az teljesen kizárt, vagy még időben is korlátozva van. 2 hónappal ezelőtti hívást nem tudtam visszakeresni, szó sincs ott 2000 hívásról a listában.

(#304032) s.Oliv3r válasza Zsolt,72 (#304024) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Hol van 2000 darabos megjelenítő lista az iOSben?

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#304033) Big_Boss válasza Aszpirin (#304031) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

iOS17-től 2000 a max limit.

(#304034) divan válasza Aszpirin (#304031) üzenetére


divan
senior tag

Pont az IOS 17-el növelték meg ezt a számot.

(#304035) ColdMan válasza Aszpirin (#304031) üzenetére


ColdMan
tag

Droidnál a híváslistában egy szám/kontakt egyszer szerepel, a legutóbbi hívásnál. A többi időpontot a részleteknél tudom megnézni.
IOS esetén minden nap szerepel, és napi összesítés van.

Ha egy illetővel beszélek 10 napon keresztül, minden nap.
droid listában: 1 tétel, az utolsó napon
ios esetén: 10 tétel

Ezért lehet az, hogy akinek naponta sok hívása van, hamar "betelíti" a listát.

[ Szerkesztve ]

(#304036) Aszpirin válasza Big_Boss (#304033) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Á, íigy már értem. Akkor jó irányba feljődött :R

(#304037) M1995 válasza Aszpirin (#304028) üzenetére


M1995
aktív tag

Ha fontos, miért nem mented el a számot? Vagy csinálsz emlékeztetőt kivel mikor beszéltél, ha ezt annyira fontos tudni?

(#304038) Aszpirin válasza ColdMan (#304035) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Na, valami ilyesmi jó lenne iOS-re is.
(érdekes, az üzeneteknél van ilyen...)
De azon sajnos ez sem segt, hogy valaki nincs a kontaktok között (mert nem veszek fel mindenkit, aki egyszer felhív), de visszakeresni már nem tudtam, pedig napra/óráar pontosan tudtam, mikor hívott... De ez még a nyáron volt, a visszakeresési kíérlet sem iOS 17-tel történt, szóval ha iOS 17-ben megnövelték 2000 hívásra a limitet, az nálam megoldja ezeket a szituációkat, 2000 hívást egy egész év alatt sem fogadok....

(#304039) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ha már telefonálásról van szó, akkor van egy vatta új bugom, csörög a telefon, de nem csörög :DDD Azaz van egy bejövő hívás de semmi jelzés, csak a hívóképernyő. Se rezgés, se csengőhang, se a watch rezgése vagy hangja, semmi. És nem egytized másodperces véletlen megcsörgetések, hanem normál bejövő hívások. Ez már szerintem az MI, nem akarja a telefon hogy dolgozzak ;]

(#304040) Aszpirin válasza M1995 (#304037) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Jaj, de okos vagy :R Te mindig mindenkinél tudod előre, hogy fontos lesz 2 hónap mlva, és elmented azokat? Emlékeztető meg nem kellett, mert pontosan tudtam, hogy mikor beszéltem, és kivel. Csak a telefonszáma kellett volna.

Imádom a tökéletes embereket, bár nem irigylem őket... hogy lehet együtt élni ekkora tökéletességgel, bölcsességgel és tudással, szar lehet a sok buta ember között :D

[ Szerkesztve ]

(#304041) Aszpirin válasza lugosi (#304039) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Nálam a céges számomon egy időben az volt, hogy nem is jelzett semmilyen módon, hanem a szolgáltató küldött egy SMS-t, hogy nem fogadott hívásom volt. Pedig NEM telefonáltam mással.
De azt hiszem, ezt a szolgáltató (Vodafone) számlájára kell írnom, mert spontán "elmúlt". Mindenesetre rém idegesítő volt, mindenkit vissza kellett hívnom, aki megpróbált hívni.

(#304042) ColdMan válasza lugosi (#304039) üzenetére


ColdMan
tag

Fókusz beállításainál minden OK?

(#304043) esbii22 válasza lugosi (#304039) üzenetére


esbii22
őstag

Nálam most FaceTime után maradt sötét a kijelző. Letettem oldalsó gombbal de nem reagált semmire úgy egy jó 10-15 mp-ig. Aztán életre kelt a kijelző. :DD

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#304044) M1995 válasza Aszpirin (#304040) üzenetére


M1995
aktív tag

Ja már értem, megoldás keresése helyett csak hisztizni akarsz. Meg személyeskedni. Akkor valóban kár javaslatokat írni. :U

Nekem nincsen ilyen szituáció, hogy tudnom kellene 2 hónappal ezelőtt kivel beszéltem. Ha akad olyan hívás, amiről sejtem még kellhet, akkor rögtön azt a számot elmentem névjegyzékbe, akár jegyzetbe, akár emlékeztetőbe. De akkor te nem mentsd el, csak nyafogj. Egy dolog, hogy nincs iOS előzményekben minden részletre kiterjedő lehetőség és egy dolog az user error aki semmit nem tesz a probléma ellen, csak panaszkodik.

(#304045) zzola válasza M1995 (#304044) üzenetére


zzola
félisten

Semmi értelme nincsen amit mondtál. Az nem felhasználói hiba, hogy egy fél millás telefon nem tudja a hívásokat elvárható szinten sem kategorizálni.
De ugye tudjuk, ha neked nem kell híváslista visszanézhetősége, kategorizálás stb. akkor másnak nem is lehet szüksége rá. :U

(#304046) Tsebacsi válasza zzola (#304045) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Továbbra sem tart senki pisztolyt a fejetekhez, hogy Apple terméket kell használnotok :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#304047) zzola válasza Tsebacsi (#304046) üzenetére


zzola
félisten

Vártam már ezt a választ. A megmondó fanboy.

(#304048) vargalex válasza M1995 (#304044) üzenetére


vargalex
félisten

Viszont ezeket a javaslatokat (nem csak konkrétan erre az esetre gondolok, hanem arra, ha valakinek felmerül egy problémája, ami a "másik oldalon" nem létezik) nem megoldásnak, hanem workaround-nak hívják...

Alex

(#304050) Aszpirin válasza M1995 (#304044) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Úgy emlékszem, hogy már más is megkért, hogy vegyél vissza a pökhendi stílusodból, ha azt szeretnéd, hogy komolyan vegyenek.
Apple-fanként elismerek egy konkrét hiányosságot, ami már nekem is okozott bosszúságot, erre te ezt "hiszti"-nek meg nyafogásnak nevezed. Csak szólok: attól még, hogy neked nem okoz problémát egy nyilvánvaló hiányosság, amit több fórumtársad is felhoz, az a hiányosság nem lesz user error.
Bár most már levegőbe boxolunk, mert úgy tűnik az iOS 17-ben akkor javítottak rajta, vagyis az Apple is hiányosságnak érezte. Valósznűleg elég sokan jelezhették.
Amit írtál, az nem javaslat volt, hanem áttételesen megfogalmazott "a hiba benned van" az irányomban. Azt a "tanácsot" Te magad sem tudnád megfogadni, betartani, annyira cinikus. Ezért válaszoltam ennek megfelelően.
Részemről innentől kezdve IGNORE ON a hozzászólásaidra.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.