Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#297001) markknight válasza Razzul (#296996) üzenetére


markknight
veterán

Pedig nagyjából mindenben, még az üzemidőben is jobb a tavalyi 14 Pro, mint az idei sima i15. Meg a 120hz szerintem elég nagy fegyvertény.

(#297002) Aszpirin válasza Bilux (#296999) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Köszi! A újan újrakezdtem, már elvégeztem a kézi beállításokat, és sikerült elindítanom a frissítést - most az megy. A régit pedig (egy XS) épp backupolom, biztos ami biztos alapon.

(#297003) baal-amiga


baal-amiga
senior tag

Hogy legyen pozitívum is a 17 kapcsán.
12-n soha nem volt ennyire fluid a 16-os OS. Semmi lagg, pikk-pakk történik minden.
Telepítés után 100%-on tettem le éjjelre, reggel 100-on fogadott. Napközben nonstop 4g, zenehallgatás, 47%-on 2.5 óra sot, bugba nem futottam. Szuper.
Érdekes az is, hogy az xs-emen jobban fut a 16, mint 12-n...

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#297004) lugosi válasza Nite (#296908) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mint arcot mostantól ismeri fel (albumok, személyek és háziállatok).

(#297005) harry3 válasza Razzul (#296996) üzenetére


harry3
őstag

Költői kérdés, de remélem nem, mint előnyként említetted a 15-nél az USB-C-t, ha az ugyan azt az adatátviteli sebességet tudja, mint a Lightning?

[ Szerkesztve ]

(#297006) Årpi válasza harry3 (#297005) üzenetére


Årpi
őstag

Praktikussági szempontból azért lehet előny, de 14 Pro >>>> 15

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#297007) Aszpirin válasza zsoltyyy (#297000) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Jah, vártam a 15-re, és elsőre nagyon belelkesültem attól, hogy OLED-et kapott meg megkapta a dinamikus szigetet, stb - tisztára pro-nak néz ki, csak ugye nem Pro kameraszettel - aztán szembejött egy 14 Pro akciósan - és csináltam egy összevetést pontról pontra. Nekem az jött le, de tényleg, hogy a 14 Pro kb mindenben jobb. Az USB-C-t letojom, mert úgyis épp elég gondom van vele a Mac-emen (próbálj meg egy USB-c-t látatlanban egy iMac "hátába" bedugni - nekem nagyon nem megy, és ez igaz a MacBook Próra is, mindenhol szenvedek, mert az USB-c a mac-eken egy lapos lyuk, ami belemegy, az pedig egy lapos végű, ugyanakkor izé, semmi nem vezeti meg, pontosan össze kell illeszteni a kettőt, hogy be lehessen dugni. A Lightning sokkal jobb ebből a szempontból - szerintem - bár lehet, hogy az iPhone USB-C-lyuka jobban megoldott, mint a mac-eké (?).
Szóval nekem is úgy tűnt, jobban járok a 14 Pro-val, mint a 15-tel. (a 15 pro titánium-árát túlzásnak találom, bár ugye az lenne az igazi, a 3nm-es technológiájú chip miatt)

(#297008) Nite válasza lugosi (#297004) üzenetére


Nite
őstag

elhiszem es latom is a leirast, de nem latok semmi kulonbseget :F

#297007 Aszpirin: segits mar nekem egy kicsit az osszevetesben, mert en is ezen gondolkozok, hogy 14 pro vagy 15!

az usb-c nem erdekel, viszont a 3. zoom kamera sem, valamint a pro kijelzo sem, nekem a 60hz tokeletes, a fokamera miatt viszont keptelen vagyok eldonteni...

48 MP, f/1.8, 24mm (wide), 1/1.28", 1.22µm, dual pixel PDAF, sensor-shift OIS
48 MP, f/1.6, 26mm (wide), 1/1.28", 1.0µm, dual pixel PDAF, sensor-shift OIS

aperatura jobb, focal length rosszabb, pixel meret rosszabb :F

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#297009) Razzul válasza harry3 (#297005) üzenetére


Razzul
senior tag

De igen, előnyként említettem.

#297006: A két telefon nagyon közel áll egymáshoz. A személyes preferenciáktól függően szerintem lehet olyan eset, hogy az i15 felé billenjen a mérleg.

Stat crux dum volvitur orbis

(#297010) oba válasza Aszpirin (#297007) üzenetére


oba
addikt

A sima 15, ha arról beszélsz, ráadásul csak 60 hz, szóval ebből a szempontból is jobb a 14 pro.

(#297011) harry3 válasza Aszpirin (#297007) üzenetére


harry3
őstag

Saját vélemény, de mióta az Apple újrahasznosít az előző évi Pro mindig jobb választás. Hiába kap 1-2 új funkciót a sima, de ne felejtsük el, hogy az nem a Pro utódja, egy hajszálnyival mindig jobb lesz az előző évi Pro. Egyébként mindenki a saját felhasználása szerint választ. Inkább dugok be Lightning kábelt 1-2 naponta egyszer a telefonba, mint hogy az USB-C miatt bámuljam 2023-ban a 60Hz-es kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#297012) zsoltyyy válasza harry3 (#297011) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Biztos sokan lehurrogtok, de nekem a 13pro is jobban kéne, mint a sima 15. És ott is egyedül a kor miatt nem lenne 100%ig egyértelmű a választásom.

(#297013) pzstm válasza Gubu0101 (#296978) üzenetére


pzstm
titán

Megtettem de semmi :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#297014) markknight válasza harry3 (#297011) üzenetére


markknight
veterán

Ez mindig így volt amúgy. Volt idő mikor olyan keretet vágtak a sima kijelzők köré, hogy sírni tudott volna az ember. Meg akkor voltak ezek az elvetemült ötletek, hogy 5C meg aztán XR.. aztán ahogy látjuk ez jött be nekik a kiherélt, de legalább színes, olcsó teló a tavaly megmaradt alkatrészekből.

(#297015) zsoltyyy válasza pzstm (#297013) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Nekem is ott van az opció, gyorsan be is kapcsoltam, mert falra mászok a fb "böngészőtől"

(#297016) Zsolt,72 válasza pzstm (#297013) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ez a verzió fut nálad?

 iPhone 15

(#297017) Benőke


Benőke
őstag

Sziasztok.
Kb ezer éve (na jó nem teljesen) használtam iPhone -t. (6s -t használtam nem emlékszem mikor, de jó sokat, és 13 Minit egy rövid ideig egy sim -el. 13 minit imádtam...)
Androidból vissza szeretnék jönni. Viszont az üzemidő nekem elég fontos. Sok minden van a telefonon és 2 sim is. Egyiknek eSIM nek kell lennie amitől feláll a hátamon a szőr, nem nagyon szeretem de üsse kő.

Viszont a plusz nekem nagy, de nem tudom mennyire bírják dual sim -el a normál méretűek. Határ mellett lakom, olyannyira hogy ha akarom fixen beállítom a határ túloldalán lévő hálózatot, és elég stabil. Szóval előfordulhat napközben hálózat váltás a lakásban mozogva is, ill vissza. Nem tudom almás telefonok is csinálják vagy csak bizonyos droidokra jellemző ez. Samsung ebből a szempontból nagyon jó, mert nem ugrál. Ha fogja a hálózatot nem vált pár százalékkal erősebb hálózatra. Fixen kiválasztani sem jó dolog mert járok át a határon, akkor meg kell :D Ja igen komplikált.
Kisebb készülékben (normál) gondolkodom, de akkor már talán pro (csak a CPU miatt, többi extra fícsör nem érdekel), de ha az üzemidő változó akkor inkább a simából a plus. Nyilván tudom hogy a Plus/max al nagyobb lesz az üzemidő, de nagyon nem vágyom ezekre a tepsikre. Most ilyen van de csak kényszerből...

Aki dual sim ként használja attól szívesen olvasnék pár szót az üzemidőről.
Játék nem érdekel. Sima hétköznapi használat lesz plusz céges fiók jó alaposan megterhelve a szokásos MS vackokkal slack miegymás.
Erősen gondolkodom hogy 14/15 Pro vagy 14/15 Plus. Nagyobb méret csak az üzemidő miatt ötlött a fejembe ha a normál méretűek határesetek.

(#297018) zsoltyyy válasza Benőke (#297017) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Nekem dual sim-el van használva a 12 mióta megvettem. Volt egy kisebb kihagyás, amikor 1 sim-el volt használva. Én nem nagyon vettem észre, hogy jobban merülne, de annyira talán nem is tartozom a hardcore felhasználók közé. Nem a telefonon élem az életem. :DDD

Itt elég stabil a hálózat, szóval arról sokat nem tudok mondani, hogy mennyire hajlamos váltogatni.

(#297019) pzstm válasza Zsolt,72 (#297016) üzenetére


pzstm
titán

Igen

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#297020) oba


oba
addikt

Rendszer szintű EQ létezik? JBL wave 300as BT fülesem van és sajnos a gyártó többek között ezt a modellt sem támogatja a jbl appban, amiben lenne equalizer. Youtube-on hallgatok zenét leginkább.

(#297021) noorbertt


noorbertt
őstag

Van valami jó megoldás arra hogy a Google keep cuccait at vigyem a jegyzetekbe? Sok képes is van, sima küldés esetén nem viszi át a szöveget.

(#297022) Aszpirin válasza Nite (#297008) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Szia! A fókusztávolság annyit jelent ugye, hogy valamivel kisebb képet fog be. De ez nem egyértelműen rosszabb, teljesen egyéni kérdés, nincs olyan skála, ami szerint a rövidebb fókusztávú objektív a jobb. Attól függ, mire használnád leginkább. szóval nem tudom.... Ráadásul ott a széleslátószögű kamera, ha többet akarsz bevenni.
Néhai amatőr fotósként a több mint 10%-kal jobb fényerő (a.k.a. "apertúra") nekem többet jelent, a kisebb pixelméret viszont ezt nagyjából annulálja, mert ki... szóval kellene konkrét összehasonlítás, mert a dolog egyáltalán nem egyértelmű. Ha ezek a paraméterek a legfontosabbak nálad, akkor szerintem várd meg a 15-öst, illetve a 14Pro-val való valós összehasonlító teszteket.
(és lehet hogy máris találtunk egy szempontot, ami miatt valakinek vonzóbb lehet a sima 15)

(#297023) Aszpirin válasza Benőke (#297017) üzenetére


Aszpirin
senior tag

XS-sel használtam dual SIM-et (máig, mert most sikeresen átköltöztem a 14 Pro-ra).
Nincs érzékelhető különbség az 1 SIM-es és 2 SIM-es üzemmódok között.

Az eSIM-nek számomra óriási előnye, hogy amikor Kanadába utazom, az Airalo nevű app-pal vagy az airalo.com honlapon helyben működő eSIM-et lehet vásárolni online és rögtön bevinni felvenni a telóba előre (csak egy QR-kódot kell beolvasni mondjuk laptop-képernyőről), ami az országba megérkezéskor aktiválódik is, és a roamingdíjakhoz képest töredékáron van az embernek 4G sebességű internete. Az Airalo egyébként rengeteg országhoz árul eSIM-eket, és a tapasztalataim alapján tökéletesen máködik.

(#297024) Benőke válasza Aszpirin (#297023) üzenetére


Benőke
őstag

Kétségtelenül megvannak az előnyei de a hátrányai is. Spec nem szeretem mert macerás ha kártyát kell cserélni, de nem vagyok átlagos egy kártyás user sem. Pont ezért az előnyeiből semmit se tudok kihasználni.

Viszont az elég jó hír hogy nincs érzékelhető üzemidő eltérés 2 sim esetén. Még is csak 2x 4G hálózat. Ha 4 de inkább 5 óra képernyő idő kijön belőle az nekem okés. 4 alatt az karcsú, még is csak 3k környéki akkuk. Létkérdés mert privát és melós is egy telefonon. Jó régen volt hogy 2 telefonom is volt néha 3 simmel de az sok volt egy idő után :D.

(#297025) icecave válasza oba (#297020) üzenetére


icecave
Topikgazda

Néhány app esetén igen, pl. Spotify. Egyébiránt a Setting-Apple musicban levő előre definiált pár preset fedi le az állítási lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

(#297026) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Feleségemnek és Nekem is volt 200-200GB icloud előfizetésünk. Én előfizettem 2TB-re, létrehoztam a családot, és megosztottam Vele. Látja is. Annyi kérdésem lenne, hogy tőle akkor így már nem fogja vonna a 200GB havidíjat? Nem kapott mailt h megosztott tárhelyet használ a 200GB helyett, viszont a telefonban ennel nyomát sem látom már, és kicsit elbizonytalanodtam.

koszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#297027) nylontacsko válasza hackeeeee (#297026) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Le kell mondania a 200-as csomagot.
Ingyenes 50esre.
Máskülönben ugyanúgy vonni fogja.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#297028) Gubu0101 válasza Aszpirin (#297023) üzenetére


Gubu0101
veterán

Koszi az infot :C Ezt majd kiprobalom ha szukseg lenne ra.Egyenlore elvagyok az eu-s adatkerettel de sose tudni.Ez amugy megujul vagy eldobos?

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#297029) totopad


totopad
senior tag

Hali! Olyannal találkozott már valaki, hogy a frissités óta a vo-wifi, csak airplane módban hajlandó működni? :D (13PM)
Mindent is próbáltam, a hálózat visszaállitástól kezdve, az újrainditásokon át, de, ha van rendes hálózat,egyszerűen nem csatlakozik a serverre.
Próbáltam ugyanazt a sim-et, droidon és egy 2020-as, SE-n, ott megy. Az enyémen meg nem.

(#297030) Gyufaaa válasza totopad (#297029) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hálózati beállítások alaphelyzetbe állítása után is? Esetleg azt próbáld meg ha még nem tetted.

Nálam eddig anomáila mentes minden. 14PM

Benőke: XS Max óta csak 2SIMel használom. Év elején átköltöztem 14PM-ba. Munkaeszköz. Nincs problémám az akkuval.

[ Szerkesztve ]

(#297031) totopad válasza Gyufaaa (#297030) üzenetére


totopad
senior tag

Az is megvolt, hardreset is, mindent próbáltam, egyszerűen, csak airplane módban hajlandó átálni :D

(#297032) Razzul válasza Benőke (#297024) üzenetére


Razzul
senior tag

A 4 óra kijelzőidő már mindegyik iPhone esetén simán megvan a Plus és a Max típusok pedig rendszerint a legjobb telefonok között vannak ebben a tekintetben, ha éppen nem vezetik a tabellát a teszteken.

Stat crux dum volvitur orbis

(#297033) Gyufaaa válasza totopad (#297031) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Akkor supportnak dobd fel a labdát szerintem.

(#297034) totopad válasza Gyufaaa (#297033) üzenetére


totopad
senior tag

Tegnap este vettem észre, vagy 2 órát szórakoztam vele -normáls esetben nem érvágás a hiánya, de, utazás közben, ha külföldön vagyok, akkor igen, mert igy nem számol roamingot, még nem eu-s területen sem-, simkártya ki-be rakás, router újrainditás, telefon hardreset, beszéltem a t ügyfélszolgálatával, de ők se láttak semmit se, reggel, mikor felkeltem, megint nem ment, erre most nézem, most, hogy most meg megy :D

(#297035) hackeeeee válasza nylontacsko (#297027) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De van rajta 80gb adat, így hogy tudom? Sajnos sehol sem latom..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#297036) MasterMark válasza hackeeeee (#297035) üzenetére


MasterMark
titán

Ott tudod az előfizetéseknél vagy az iCloud-nál.

Nem külön van azon adat, ha jól rémlik akkor a kettő egy tárhely, csak neki annyival több helye van.

Switch Tax

(#297037) nylontacsko válasza hackeeeee (#297035) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Elvileg (!!!)... az nem lesz gond, mivel csak az előfizetési csomag változik.
Használja a nagyobb tárhelyet a megosztással, így nem lehet gond a 80G-vel sem.
Tehát az ugyanúgy meg fog maradni, nem tűnik el.
Nálunk legalábbis így van.
A gyereknek az ingyenes 50ese van és a családi megosztott IC tárhelyet pakolássza tele a nyomi videóival :DDD

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#297038) hackeeeee válasza MasterMark (#297036) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mindenhol azt irja h aktiv elofizetes 2TB (amire megosztottam, termeszetesen). Sehol sem talalom, hogy tudnam valtoztatni az aktiv csomagot.

Megnezem gepen is hamarosan de bongeszoben icloudba belepve is azt irja h 2TB.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#297039) MasterMark válasza hackeeeee (#297038) üzenetére


MasterMark
titán

Beállítások - Saját fejed legfelül - iCloud - Fióktárhely kezelése - Tárhelycsomag módosítása - Kisebb csomagra váltási lehetőségek

Switch Tax

(#297040) hackeeeee válasza MasterMark (#297039) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez megvolt, 2TB-ről lehet valtani..(ez az a teló akivel megvan osztva).

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#297041) Zsolt,72 válasza pzstm (#297019) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Rejtély, hogy miként lehetséges az, hogy ugyanazon sw-verzió esetén egymástól eltérő a menü két külön hardveren, azaz nálad kevesebb beállítási lehetőség látható.

Akkor ezzel most elakadt a megoldást kereső folyamat.

 iPhone 15

(#297042) pzstm válasza hackeeeee (#297040) üzenetére


pzstm
titán

az ő telefonján/eszközén, az ő accountja alatt nézitek?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#297043) hackeeeee válasza pzstm (#297042) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, ez az. Nalam itt 83GB-t mutat.

Azon a keszuleken, modositaskor: (ezt ugy ertelmezem, jogy nincs tennivalo, nem fizetek..)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#297044) markknight


markknight
veterán

Mostanában úgy megy a YouTube, hogy ha teljes képernyőre teszem a videót akkor automatikusan belenagyít. Nektek is?

(#297045) MasterMark válasza hackeeeee (#297043) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor nem fogja vonni szerintem.

Switch Tax

(#297046) PACSA75 válasza hackeeeee (#297043) üzenetére


PACSA75
őstag

Próbáld az előfizetéseknél keresni a megoldást (nem a tárhelynél) - csak tipp.

(#297047) hackeeeee válasza PACSA75 (#297046) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha telon nezem az elofizetesek menupontot ott en sem latom az icoudot, csak az appot amire korabban volt elofizetesem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#297048) hackeeeee válasza MasterMark (#297045) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

En is igy gondolom, meglatjuk.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#297049) nylontacsko válasza hackeeeee (#297048) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Vonni fogja.
Amíg le nem mondod (mondja).
Nálunk is így volt.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#297050) Gicz válasza totopad (#297034) üzenetére


Gicz
addikt

Melyik szolgáltató?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.