Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#296001) sgeza válasza Flashback (#295889) üzenetére


sgeza
veterán

Alapvetően az Xcode-dal lehetne (apple fejlesztő környezet), de az csak Macre van. Windows-ra készültek ipa feltöltésére szolgáló progik. Én a sideloadly-t használom, de ha jól láttam, a 3utools is tud ilyet, de azt még nem próbáltam.
https://sideloadly.io/
A rátöltéshez kell apple id, aki a tesztelést végző fejlesztő (elviekben). Én a biztonság kedvéért erre létrehoztam egy külön felhasználót. Nem kell, hogy egyezzen a készüléken használt id-vel, semmi jelentősége, hogy "ki" tölti fel az alkalmazást.
Annyi szépséghibája van, hogy mindig csak egy hétig működik. De nem törlődik semmi, tehát annyi a teendő csak, hogy hetente újra elvégzed a rátöltést. Az alkalmazás adatai megmaradnak.
Ha van fejlesztői előfizetésed (ennek nem ismerem a részleteit), akkor egy évig tud működni az egy hét helyett.

[ Szerkesztve ]

(#296002) ADAM1337 válasza Zsolt,72 (#295994) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Érdekes lenne, hogy felfelé be van zárva, bár mondjuk overlay binding se megy úgy mint a droidon valamiért.
Túl jó lett volna ha működik mind a 2 platformon, lehet 14 napon belüli elállás lesz így ebből.
Köszi én át csúsztam felette.

(#296004) Wajk válasza Flashback (#295989) üzenetére


Wajk
addikt

szóval legjobb esetben is az akksikapacitásod 60%-át használnád ki? Csak nyugodtan. :) A megbontást én sem szeretem, de a kis SE telefonom 7 éves, újkorától kb két naponta vagy sűrűbben volt töltve, hogy este rátettem töltőre, reggel levettem. kb. 10-20% - 100% között használtam. Eredeti akksiban azóta is benne.

Sosem néztem a degradációt, de akkor annyian kiváncsiak voltak rá, hogy 3Utools-szal megnéztem. Mostmár úgyis csak másodlagos telefon, de még mindig az eredeti akksival, mivel nincsen anomália, hirtelen merülés ilyesmi. Pont annyit is éreztem újkorához képest ~20% használati idő csökkenést.

Hogy 6-7 év után lenne 90%-os az akksi úgy hogy 20-80% között tartottam volna elejétől kezdve? Nem kössz :)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#296005) Shyciii válasza Wajk (#296004) üzenetére


Shyciii
veterán

Az jól hangzik. Nekem fél év után a 99%-on vett Iphone 13 Pro 90%-ra esett :D
Rejoy-on vettem. Már beszéltem velük. Visszaküldöm, és kicserélik gariba az akksit, úgyhogy mikor lesz olyan 5-10 napom mikor nem baj, hogy egy céges alsó kategóriás telóval szívok, akkor meg is ejtem.

(#296006) Flashback válasza Wajk (#296004) üzenetére


Flashback
addikt

Szíve joga mindenkinek, én beleférek a 85%-ba böven. Töltö is van a közelembe gyakran.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#296007) CyberPunk666 válasza Wajk (#296004) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Az akkumulátorok esetén a végfelhasználó számára igazából az idő az ami lényeges, hogy azt hogyan hozzák ki az nem.
Ez azért fontos, mert akkor is csökken az idő, ha az akku nem romlik. Mert egyre nagyobbak a képek a neten, mert egyre többet tudnak az appok stb.

Ha tudnál időutazni és ugyanazt a telefon ugyanúgy és ugyanarra használnád ma és 6 évvel ezelőtt, ma ugyanaz a telefon sokkal gyorsabban merülne, mert nőtt a terhelés.

Hiába van a régi telefonnak 90% aksiállapota, ha így feleannyi ideig bírja, mint amikor új volt.

(#296008) Pedramek válasza IntelKiller7 (#295960) üzenetére


Pedramek
csendes újonc

Ennek azért nézz utána még egyszer, mielőtt félrevezeted az embereket. Vannak olyan államok az USA-ban, ahol nincs sales tax :)

(#296009) Noukoum válasza Wajk (#296004) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez a kép mikor készült?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#296010) Wajk válasza Noukoum (#296009) üzenetére


Wajk
addikt

kb 1 éve, ~6 éves volt akkor. akkor is felmerült a szokásos téma :D

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#296011) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!
Egy feltehetöen furcsa kérdésem lenne. Vajon a 10xes nagyítás a 15 pro maxban amit reklámoz a hivatalos alma oldal is, az vajon képes lehet minőségben közel megegyező képet lőni az s23 ultra 10x es objektívjéhez képest? Mert ugye ebben 5x-ös lesz, de objektív szintet ígér az oldal... igazábol ez a sarkalatos pont ami visszatarthat majd a "sötét oldalon".
Van esetleg már pár tesztfotó/tesztvideó erről?

(#296012) Noukoum válasza Wajk (#296010) üzenetére


Noukoum
veterán

Szóval akkor évente beletettél 125 ciklust, azaz átlagosan 3 naponta töltötted fel. Egy olyan telefont ami már a megjelenésekor se bírt ki 1 napot.
A mai telefonhasználati szokások mellett teljesen életszerűtlen a tapasztalatod.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#296013) merqree válasza Noukoum (#296012) üzenetére


merqree
őstag

Vajon töltési cuklusnak számít-e, hogy pl: 30%-on rádugom a töltőre, 65% kiveszem, és megyek autóval, ahol kb 85%ra feltölt. Ez vajon töltési ciklus vagy sem?
Mert én pl jellemzően így. össze-vissza töltögetem a telefonomat.
És ugyebár így simán el lehet lenni ,három napig, vagy tovább.

Szóval tényleg nem tudom/ismerem a dolgot, nem is hegyezem a cerkámat arra, hogy hány százalékos az akksi a telefonomban. Használom és kész.

(#296014) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok!

A Fitnesz alkalmazás szeptember 9-e óta nem mutatja a megtett távolságot. Néztem, hogy mit ajánl az Apple, a rendszerszolgáltatásoknál minden engedélyezve van, korábbi adatokat látom is, de azóta nullát mutat. Érdekes, hogy az Egészség alkalmazásban viszont látszik. Bármi ötlet esetleg?

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#296015) Noukoum válasza merqree (#296013) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha 100-ról 90-re meríted és feltöltöd, ezt 10-szer egymás után megcsinálod, az egy ciklus. Azaz 100%-nyi akkumulátorkapacitás felhasználást tekintenek 1 ciklusnak.

Jól teszed egyébként hogy nem foglalkozol vele, bolond biztos a lítiumos akkumulátor. Amit szükséges megtenni azt egy olyan gyártó mint az Apple megteszi gyárilag. De szimpatikus (volna), ha a felhasználó lehetőséget kapna hogy még jobban kímélje az aksit. Lásd optimalizált akkutöltés.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#296016) merqree válasza Noukoum (#296015) üzenetére


merqree
őstag

Köszönöm, így már értem! :R

(#296017) Zsolt,72 válasza merqree (#296013) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Nem, ez nem egy töltési ciklus.

A gyártó magyarázata:

Forrás: [link]

 iPhone 15

(#296018) tuzpenge válasza Noukoum (#296012) üzenetére


tuzpenge
őstag

+1. A 7-es már újonnan sem bírt ki 1 napot (24 órát) ha használva volt. Nem extrémen csak telefonálás, email, üzenet, némi netezés (semmi facebook meg youtube meg ilyenek). Teljesen életszerűtlen volt vadi újan is a 2 nap.. nemhogy a 3..... persze lehet ha csak bekapcsoltad letetted az asztalra és nézegetted akkor lehet úgy elment 2 napot..

Szerk: most látom SE-ről van szó nem 7-ről. Bocsánat arról nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#296019) joey04 válasza kkdesign (#296011) üzenetére


joey04
titán

10x-et reklámoz?

Amúgy nem lesz olyan jó mint az ultra féle 10x, az tuti. Az még oppo vivo párosnak sem megy.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#296020) Flashback


Flashback
addikt

Valaki már árulja az új iphonet :D
[link]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#296021) lugosi válasza kkdesign (#296011) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A petapixel fogja tesztelni, illetve mkbhd is, szerintem őket figyeld majd.

(#296022) kkdesign válasza joey04 (#296019) üzenetére


kkdesign
senior tag

Igen:
Pro kamera­rendszer

48 megapixeles fő kamera
Ultraszéles látószögű kamera
Telefotó

Szupernagy felbontású fotók
(24 és 48 MP)

Továbbfejlesztett portrék fókusz- és mélységállítással

Akár

10x

optikaizoom-tartomány

Erre gondolok. Ez az ami miatt elindult bennem hogyha ertekelheto foto video szuletne 10xen azaz legalabb 90%ban eléri amit az s23 ultrám 10x es obival akkor megfontolnám a váltást.

(#296028) feddel


feddel
senior tag

Már az összes értesítès beállítást megnéztem, de nem tudom miért nem csorog a Viber ha hívnak. Másnál is? i11 friss OS

(#296030) joey04 válasza kkdesign (#296022) üzenetére


joey04
titán

Ötszörös optikai zoom nagyításhoz, kétszeres optikai zoom kicsinyítéshez, tízszeres optikaizoom-tartomány
Akár 25‑szörös digitális zoom

Így érti. Nem lesz olyan, mint az ultra dedikált 10x-e. esélytelen. Az oppo tudja azt hozni minőségben, és az sem minden esetben.

Viszont 10x alatt vélhetően ez fog jobb képeket csinálni. Ameddig ki nem jön az s24 ultra.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#296031) markknight


markknight
veterán

Most láttam neten, hogy a 15 Pro-n be tudod állítani, hogy az action button ne csináljon semmit nyomásra.. kemény :DDD :DDD

(#296032) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

10x optical zoomot úgy kell értelmezni hogy (ultrawide minimum) 0,5x -> (telefotó max) 5x = 10x optical range.. marketing gimmick.

(#296033) aprokaroka87 válasza markknight (#296031) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

De ez így a jó.
Ha nem szeretnéd használni, vagy nem tetszik amit nyújt, akkor be állítod hogy ne csináljon semmit.
Így aki retteg hogy mi lesz ha benyomódik zsebben, az egyszerűen nem rak rá funkciót.

(#296036) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Gyors kérdés: Yettel adatsim (eSim) még mindig nagyon meríti a készüléket? Egy 12 Mini-be lenne, a fizikai SIM Telekomos...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#296037) eddie17 válasza vargalex (#296036) üzenetére


eddie17
addikt

Nekem hang+adat Yettel eSim van és nem merül jobban tőle. Teljesen jó a térerő, nem dobálja el, én meg vagyok elégedve vele. :K

(#296038) galaxys80 válasza markknight (#296031) üzenetére


galaxys80
veterán

Ha nem lehetne, akkor az lenne a bajod…..

(#296039) vargalex válasza eddie17 (#296037) üzenetére


vargalex
félisten

Csak adatsim-el kapcsolatban olvastam pl. itt és itt is ilyen gondot. Hang+adat SIM esetén nincs ilyen probléma.

Alex

(#296040) kid46


kid46
tag

Sziasztok. Hogyan tudom youtube musicrol letoltott zenet beallitani csengohangnak? Probalkozom de nem megy. (Vagy) fizessek inkabb elo apple musicra ? Koszi

(#296041) victorhun7 válasza eddie17 (#296037) üzenetére


victorhun7
tag

[link] Rengetegen találkoztak már azzal a jelenséggel, hogy az adatkártyák jobban merítik a telefonokat, mint az adatopciós hangcélúak.
Online vagy net apn-el használod?

A net apn pedig publikus ip címet jelent a telefonodnak, ami így kikerül a netre és a telefon oprendszere kell foglalkozzon a tűzfalazással. Ez alapból egy időnként frissített oprendszerű telefonon nem gond, csak éppen erőforrásigényes, így logikusan többet kell fogyasszon ilyenkor a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#296042) kleinguru válasza markknight (#296031) üzenetére


kleinguru
addikt

Az idei verziót kihagyom, de nagyon nem tetszik a változás.
Érdekes lesz majd a véletlen nyomások kezelése, mert a korábbi kapcsolót elég nehéz volt véletlen átállítani. Most azt gondolom, hogy a semmi lenne nekem beállítva.
Meglátjuk, mik lesznek a tapasztalatok.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#296043) vargalex válasza victorhun7 (#296041) üzenetére


vargalex
félisten

A második bekezdéssel nem telesen értek egyet. Ugyanis attól, hogy nem publikus IP címet kap a telefon, még tűzfalaznia kell, hiszen az adott tartományból is érkezhet támadás... Csak nyilván esetleg kevesebb...

Egyébként a csak adatkártya használható az Online APN-el?

Alex

(#296044) Zsolt,72 válasza kleinguru (#296042) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Érdekes lesz majd a véletlen nyomások kezelése, mert a korábbi kapcsolót elég nehéz volt véletlen átállítani.

Talán lesz rá beállítási lehetőség, hogy milyen hosszú vagy mennyire erős nyomás hatására működjön a haptikus gomb, [valahogy ilyen formában] .

 iPhone 15

(#296045) lugosi válasza kleinguru (#296042) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A telefon oldalán van, szerintem nem könnyen nyomódik be magától, de ez mind csak látatlanban történő találgatás, ha kijönnek a tesztek, szerintem kitérnek erre is mert ez elég szembetűnő változás.

(#296046) waccamár válasza kleinguru (#296042) üzenetére


waccamár
senior tag

Amúgy van innen a csoportból valakinek már valamilyen valós használati ötlete erre a gombra? Kíváncsi vagyok, ki mire használná (akár csak elméletben is, akkor is, ha eszedben sincs frissíteni).

Nekem mióta AW-m is van, a kapcsolóm mute-ban van nonstop, hónapok óta nem nyúltam hozzá.

A gyakran használt funkciók a locksreenen alapból: zseblámpa, fényképező.

A dupla hátsókopp volt egy ideig a screenshot, de arra is van ugyan ilyen egyszerű billentyűkombó, szóval töröltem.
A tripla hátsó kopp meg a Shazam.

Nem igazán tudnám ezt a programozható gombot beilleszteni a felhasználó szokásaim közé. Persze, valószínű játszadoznék vele, de én nem látom a problémát, amit megoldott.

(#296047) aprokaroka87 válasza waccamár (#296046) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Telefon vakuja mint " zseblámpa " ?

(#296048) waccamár válasza aprokaroka87 (#296047) üzenetére


waccamár
senior tag

igen, de ezen mi a meglepődés? te nem szoktad erre használni sötétben soha? még a lockscreenen az ikonja is egy zseblámpa. Vagy én értem félre a kérdésed?

(#296049) oszy válasza kleinguru (#296042) üzenetére


oszy
veterán

Nekem is épp ez jutott eszembe, hogy véletlenül benyomódhat a gomb. Ami a kapcsolónál nem fordult elő. Max. nagyon ritkán. :) Mondjuk nekem ritkán nincs némítva.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#296050) burgatshow válasza markknight (#296031) üzenetére


burgatshow
veterán

Nekem a Watch Ultran is igy van. Amire szeretnem hasznalni az a fejleszto balfaszsaga miatt nem lehet (meg), a gyari megoldasokra meg nincs szuksegem.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.