Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122001) Slyer válasza kali (#121998) üzenetére


Slyer
senior tag

és ha egy másik garanciális telefon kíséretében vinném vissza a töltőfejet az megoldás lenne?

(#122002) ForRedGlory válasza HUTCHDB (#121992) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Annyira nem, de idővel változik az ember :D

(#122003) Rage47


Rage47
veterán

14-e óta nem csinál backupot a telom. volt mar home+power újraindítás, volt mar iCloud backup ki/be kapcs, akartam torolni a backupot, de nem engedi.
totál el van kurva

(#122004) 30z.Samu válasza Rage47 (#122003) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem se, de én rájöttem miért...user error. Azért nem csinál, mert amikor leteszem a kütyüt, kilövök minden alkalmazást és a wifit is. Így ha töltöm, nem tud szerencsétlen csinálni, mert nem hagyom neki. Így én manuálisan oldom meg, amikor éppen használom. :)

Sic Parvis Magna

(#122005) Rage47 válasza 30z.Samu (#122004) üzenetére


Rage47
veterán

manuálisan sem csinál.
WiFi-t sosem lövöm ki

(#122006) kali válasza Slyer (#122001) üzenetére


kali
legenda

nem szabályos, más kérdés, hogy kiderülne - mert belenéznek a töltőfejbe és ellenőrzik az azonosítóját, illetve párosítják a készülékhez -, vagy sem - mert nem foglalkoznak vele -, azzal viszont számolni kell, hogy nem feltétlenül azonnalos a csere, ráadásul előfordul, hogy a telefont is szeretnék mellékelni a garis ügyintézéshez, ezzel számolni kell.
mióta megszűnt a direkt szervizes szekció a telekomnál, én azt szoktam javasolni, hogy ne azon keresztül történjenek a garis ügyintézések, hanem közvetlenül a megfelelő apr-eknél, már ha erre van lehetősége az illetőnek.

[ Szerkesztve ]

(#122007) galaxys80 válasza 30z.Samu (#122004) üzenetére


galaxys80
veterán

Én semmit nem lövök ki, mégsem csinál.
Manuálisan mondjuk nekem megcsinálja.

(#122008) TheMarci


TheMarci
addikt

iTunesban, amikor hozzádugod a telefont, lehet választani, hogy hova backupoljon, a gépre, vagy iCloudba, ott nem lehet, hogy nem az iCloud van kiválasztva?

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#122009) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Apple iPhone 5s 64GB-s telefont szeretnék venni. PartNero GSM-nél találtam a legjobb árat, 160k. Mi a tapasztalat velük, (fura, hogy nincs ÁSZF az oldalon) illetve az ott vásárolt készülékre is érvényes a 2 év szavatosság?
Fogyasztók magyarországi vásárlásaira jogszabályon alapuló kötelező jótállás vonatkozik, időtartama a garanciális igény esetén a garanciális időszak a leszállítás időpontjától számított 1 év, a Polgári Törvénykönyv alapján pedig szavatossági igény érvényesíthető, amelynek időtartama a leszállítás időpontjától számított 2 év. Az ilyen igényekre a helyi jogszabályok által meghatározott feltételek és követelmények vonatkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#122010) Sur1G válasza pinnacle (#122009) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Én I6 vettem ott, zsugorfólia is rajta volt még a dobozon. Előttem bontották ki, korrektek voltak. Viszont a telefon amit kaptam, Német Vodafone hálózathoz tartozó volt (viszont független). A letiltás veszélye fent áll, bár szerintem nem kerül rá sor, de én inkább kihagyom legközelebb.

(#122011) Zeds1993


Zeds1993
újonc

Sziasztok!
Előző modelleknél tipikus probléma volt az alumínium tokokkal kapcsolatban az árnyékolás. Vettem egy iphone 6-ot és hiába a korábbi tapasztalat, alumínium tokot néztem ki, remélve hátha valamicskét változtak a dolgok. Úgy értem a piacon infóban feltüntetve jelzik a 6-os modellre szabott tokoknál már tulajdonságnál többek közt, hogy "az antenna nyílásokat is szabadon hagyja, így nem kell térerő árnyékolástól sem tartani". Ám hogy erre mennyire lehet adni, azt nem tudom. :) Hátha valakinek van tapasztalata ez ügyben, hogy mennyire okoz problémát a térerőben jelenleg is az alumínium tok.

(#122012) theomo válasza Rage47 (#122003) üzenetére


theomo
tag

Nekem is ilyen gondom volt, aztán külföldi fórumon olvastam, hogy a hálózati beállításokat kell törölni, utána egy home+power újraindítás, aztán törölni kell a telefonról a korábbi mentést, nekem és ahogy olvastam másoknak sem engedte egyszerre, de 4 vagy 5-re ment, utána menni fog a mentés. Próbáltam működik.

Teomo

(#122013) pinnacle válasza Sur1G (#122010) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Az üzlet sem néz ki túl jól kívülről. Még a B-Tel-re, (telefonÁruház)-ra gondoltam. Velük van valakinek tapasztalata? Nem tudom, hogy a 2 év szavatosság csak az Apple hivatalos partnereire érvényes vagy minden magyarországi vásárlásra? Apple oldalán sem írnak erről. Ha a PTK szerint jár a 2 év, lehet, hogy nincs különbség, csak számla legyen.

(#122014) Sur1G válasza pinnacle (#122013) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Az előző telefonomat (Nexus 5) a B-Telnél vásároltam. Megrendeltem kihozták és rendben volt a telefon. Egy B-Tel garancia papírt, illetve Áfás számlát adtak. Tippem szerint hasonló telefonokat árulnak mint a PartNero.
Én úgy tudom, hogy a +1 év szavatossági garancia csak magánszemély által vásárolt hivatalos apr boltból származó telefonra él. Az Apple ügyfélszolgálatos hölgy azt mondta, hogy a szürke importból származó telefonokra csak az 1 év garancia él. Javítás esetén nem indul újra a garancia, vagy az eredeti lejáratáig vagy +3 hónap garancia adható rá. Viszont itt volt akinek újra indult, szerintem ők se tudják, hogy megy. A szavatosság érvényesítésére biztos, hogy kell magánszemély számára szóló, hivatalos boltból származó számla.

[ Szerkesztve ]

(#122015) pinnacle válasza Sur1G (#122014) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! A doboz kibontása előtt, a szériaszámból, meg lehet tudni, hogy kintről behozott "hálózatos telefon", vagy csak aktiválás után tudom itt megnézni.
Te honnan tudtad meg, hogy Német Vodafone-os? Egyébként volt már arra példa, hogy boltban vásárolt telefont letiltottak? Gondolom ennek híre menne.

(#122016) oszy


oszy
veterán

Miért lassú a másolás a fotók programmal? Rátettem a készüléket, hogy másolja át azt a pár videót és fotót (kb. 6 db 2-3 perces és 8 fotó). Olyan szinten belassult a Mini, mint még soha. A böngészőt alig bírom megnyitni... Pedig a másolás utáni törlés sincs kipipálva. Safari, iTunes, fotók. Ennyi megy egyszerre.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#122017) oszy válasza oszy (#122016) üzenetére


oszy
veterán

Bocsánat! Nem ide akartam! :U

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#122018) Rage47 válasza theomo (#122012) üzenetére


Rage47
veterán

köszi, kipróbálom

(#122019) -axxon- válasza oszy (#122017) üzenetére


-axxon-
tag

sziasztok!

Keresnék olyan appot iphonra/ipadra amivel fekete-fehér képen lehet egy színt kiemelni, mint az alábbi képen.

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#122020) bigdady válasza -axxon- (#122019) üzenetére


bigdady
nagyúr

Like :)

(#122021) Bossattila válasza agabe (#121999) üzenetére


Bossattila
csendes tag

Pl apple music meg hasonlokhoz nem jo a kartyam amit mutat 3fele lehetoseg kozul pont nincs maestro card :(

GALAXY NOTE 4., GALAXY NOTE 10.1 LTE, SAMSUNG GALAXY TAB S 10.5 LTE, LUMIA 830, Iphone 6S , IPad AIR 2

(#122022) galaxys80 válasza TheMarci (#122008) üzenetére


galaxys80
veterán

iCloud van kiválasztva. Ios 9 óta van ilyen elég sok embernél. Elvileg 9.0.2 javította ezt, de gyakorlatilag ugyanolyan rossz maradt.

(#122023) bigdady válasza Bossattila (#122021) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mastercard inkább

(#122024) agabe válasza Bossattila (#122021) üzenetére


agabe
addikt

A maestro a mastercard beteti kartyaja, mig pl. a normal mastercard a hitelkartya. Olyan mint a visa-nal a visa electron es ha jol emlekszem visa electront elfogad ha sima visa volt kijelolve, ezert ha mastercardot jelolsz ki szerintem a maestro-t elfogadja, persze ez kibocsajto banktol fugghet, es a beteti kartya tipusatol is, de ha nem valami korlatozott fajta el kell fogadnia. Itthon kb 2011-tol mar az osszes,kibocsatott maestro kartyanak olyannak kellett lennie amit elektronikus vasalrasoknal is lehet hasznalni elotte lehetett olyan amivel neten nem tudtal, de ez is bank fuggo, es asszem annak nem volt biztonsagi kodja. Ha a tiednek sem volt, akkor valoban nem fogadja el az itunes, stb, de semmi mas netes fizetesi lehetoseg sem.
Beteti kartyaval csak a bankszamlan, vagy ezen belul elore meghatarozott osszegig, esetleg elkulonitett reszeig vagy meghatarozott modon lehet vasarolni (kibocsajto bank hatarozza meg) mig hitelkartyaval tul is lepheted a bankszamlad egyenleget.

[ Szerkesztve ]

(#122025) Bossattila válasza agabe (#122024) üzenetére


Bossattila
csendes tag

Hmmm koszonom na akkor megis probalom holnap mamar nincs energiam :) akkor legalabb a bankal nem kell szorakozni :D igyis asszony orul mert lenyultam a sim kartyajat 1napra:D mondjuk mar akkor nem tetszett neki a telefon mikor rohangaltunk egyik uzletbol a masikba :D

[ Szerkesztve ]

GALAXY NOTE 4., GALAXY NOTE 10.1 LTE, SAMSUNG GALAXY TAB S 10.5 LTE, LUMIA 830, Iphone 6S , IPad AIR 2

(#122026) Sur1G válasza pinnacle (#122015) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Van egy ingyenesen hívható Apple ügyfélszolgálati telefonszám (keress rá neten), ott megmondanak mindent, amit tudnak a telefonról a sorozat vagy az IMEI szám alapján (meglepően kedvesek). Ha rákeresel neten, akkor 2012-es évben voltak a tömeges letiltásokra példák, azóta szerintem nem nagyon. Nem tudom, hogy hozzák ki ezeket a telefonokat a boltból, de lehet úgy megoldják, hogy alapból sose fogják letiltani. Ettől függetlenül én nyugodtabban alszok, ha tényleg nem lehet tiltani, és fizetek inkább többet ezen túl.

[ Szerkesztve ]

(#122027) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Kolcsonadtam par napra az I5 om. Az en id-m al van bejelentkezve.
Mit kapcsoljak ki ,hogy ne lassam a hivaslistajat?

(#122029) oszy


oszy
veterán

Hogyan lehet visszavonni azt a lépést, ha a SIM kártyán lévő számokat importáltam?

És az iTunes miért akarja visszaállítani a telefont ha csatlakoztatom? Most állítottam be újként! :F

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#122030) bigdady válasza agabe (#122024) üzenetére


bigdady
nagyúr

A normal mastercard is lehet beteti kártya, igazából alapból az. A mastercard dombor a maestro nem. Ennyi
Uez visa-nál: classic es visa electron

[ Szerkesztve ]

(#122031) catroot válasza -axxon- (#122019) üzenetére


catroot
veterán

Én inkább beemelnék ide valamit. :DDD

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#122032) pinnacle válasza Sur1G (#122026) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#122033) buci30


buci30
addikt

Lehet mert tudni mikor jön ki az Apple tv?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#122034) RazoR


RazoR
veterán

APR-ben lehet biztosítást kötni nem ott vásárolt készülékre? Bocs ha nagy bullshit a kérdés! :B

(#122035) Ragnar95 válasza RazoR (#122034) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem lehet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#122036) RazoR válasza Ragnar95 (#122035) üzenetére


RazoR
veterán

Elég pofátlan a T.fos a biztosítás árával az olyan árkategóriájú készülékeknél mint a 6-6s

(#122037) TheMarci válasza RazoR (#122036) üzenetére


TheMarci
addikt

Nekem nem tűnik vészesnek, fizetek havonta valami 2-3000 Ft-ot, önrész 25000, cserébe ha bármi lesz a telefonnal adnak újat. Ingyen sehol nem kapsz új telefont.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#122038) szabogabor10 válasza bigdady (#122030) üzenetére


szabogabor10
veterán

Masterből se mind dombor.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#122039) w333 válasza TheMarci (#122037) üzenetére


w333
félisten

Nekem nem tűnik vészesnek

Havi 4000 Ft és önrész 33000 Ft ? :U 2 év alatt kifizeted a telefon 50% -t :Y

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#122040) Zjunior válasza TheMarci (#122037) üzenetére


Zjunior
veterán

Semmi értelme :(

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#122041) KraX válasza -axxon- (#122019) üzenetére


KraX
őstag

Ez igen! ;)

For the God Emperor!

(#122042) TheMarci válasza Zjunior (#122040) üzenetére


TheMarci
addikt

Oké, de ha holnap ellopják a telómat, akkor ki fogja kifizetni nekem?

@ w333: Havi 3000, önrész 25000. Még mindig olcsóbb, mint egy új telefon.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#122043) RazoR válasza TheMarci (#122042) üzenetére


RazoR
veterán

Szerintem pofátlanul sokat kérnek. iStyle-ban egyszeri 5900 és plusz 1 év teljeskörű gari+biztosítás törésre meg mindenre! A 3 éves határozatlan idejű is 13ezer és nincs önrész ha baja lesz a telefonnak!

(#122045) Gsx-rr válasza TheMarci (#122042) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem tudom,hogy tudnak valakitol ellopni egy telefont!

(#122046) TheMarci válasza Gsx-rr (#122045) üzenetére


TheMarci
addikt

Amikor futni megyek, általában a kocsiban hagyom, random Bp-i erdő széleken, ahol meg előszeretettel törik fel a kocsikat.

Do You Dream?

(#122047) Gsx-rr válasza TheMarci (#122046) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Koss Cascot! Az amugy se art!

[ Szerkesztve ]

(#122048) bigdady válasza szabogabor10 (#122038) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szerintem miota megvette a cirrus maestrot azota csak domborja van ha jol remlik

(#122049) Real Ghoost válasza Gsx-rr (#122045) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Kívánom, hogy ne is tudd meg, de ez nem volt valami konstruktív hozzászólás...

(#122050) bigdady válasza Real Ghoost (#122049) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szerintem meg nem hulyeseg amit mond...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.