Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) Scoobyka


Scoobyka
addikt

valaki nem szertne eladni ki nem bontott earpodjat nekem? Ha van ilyen pm-ben keresetek meg. Koszonom :R

(#61002) vadászcsiga válasza TheMarci (#61000) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Lehet. Van posta Mo-n :D

Egyébként tényleg. Mármint gariztatják akkor is ha postán küldöd

[ Szerkesztve ]

(#61003) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek kérni. Igaz, kicsit a topic szabály ellen megyek -de szerintem még tűréshatáron belül-, de máshol nem kaphatok erre választ.
Valamint igazi szakmai emberektől szeretnék "hallani" információkat, akik tudják mit beszélnek és maradnak a realitás talaján (nem csak érzelmi szempontból nyilatkoznak).

Szeretnék mobilt vásárolni és ebben benne van az iPhone 5 is, mint lehetőség.
(versus Nokia Lumia 920)

Nagyon húz felé a szívem, csak mivel több, mint 200.000 Ft-ba kerül nem szeretnék csak úgy fejest ugrani a dologba körüljárás nélkül. Akárhogy nézzük ez egy magyar dolgozó embernek nem kevés pénz, ezért jól megfontolandó.

Tehát a kérdésem főként az lenne, hogy milyen -szakmai és felhasználói- érvek szólnak az iPhone mellett? Érdekes módon erre nagyon kevesen tudnak nekem egyértelmű választ mondani :(

Csak szeretném átlátni, hogy miért adok háromszor annyi pénzt valamiért, miért érdemes?
Kérdeztem iPhone-t használó ismerősöket, de egyik se tudott nekem olyan érvet mondani, ami miatt megérné a többszörös árat. Bennetek reménykedem, hogy ti jobban látjátok.

A következő érveket hallottam eddig (ez nem apple fikázásra megy ki! Mint írtam, szeretnék vásárolni egyet ha az érvek diktálják!)

- Gyors és gördülékeny, stabil, (ezt a nokia lumia 920 WP8-a is hozza)
- Minőségi terméket kapsz, rendesen összerakva, minőségi anyagokból (ebben van valami, de akkora minőségi különbséget nem látok anyagban).
- Rengeteg jól megírt App van rá, ami MŰKÖDIK. (ezt elismerem és jó érv, de tényleg megér háromszoros vételárat? Ez nekem kicsit úgy érződik, mint ha átlagos otthoni használatra akarnék egy fél milliós Photoshop csomagot venni)
- Tényleg hozzád igazódik, élmény használni (az a baj, hogy vásárlás előtt ez nem érv, mert ehhez már birtokolni kell egyet, hogy értsd)

Most jelenleg úgy vagyok, hogy érzelmi szinten már holnap venném, de ha bezavar a logikai agyam, az azt diktálja, hogy kiadok több, mint 200.000 Ft-ot egy telefonért, amiben nem látom a felár előnyeit és kapok érte fele annyi garanciát (1 év), tehát még több évre se tudok biztosan tervezni.

Tud valaki tényleg olyan szakmai előnyt felsorolni, ami alátámasztja a vételárát a telefonnak? Ha igen, már veszem is! Tényleg :) Segítsetek tájékozódni nekem, előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#61004) TheMarci válasza vadászcsiga (#61002) üzenetére


TheMarci
addikt

Jó, de a királyi postát akkor is úgy képzelem el, mint valami fekete lyukat, hogy feladok valamit, és egyszer csak felbukkan a címzettnél, néha meg elveszik az éterben, és ki tudja, melyiket, mikor, miért. :)

Do You Dream?

(#61005) matyi19 válasza icecave (#60992) üzenetére


matyi19
őstag

Én igaz választ adtam a kérdésekre, de biztos ami biztos Én print screen-t is csináltam róla. :B

szerk.:
Nekem is megvan dropboxban is :C

[ Szerkesztve ]

(#61006) icecave válasza matyi19 (#61005) üzenetére


icecave
Topikgazda

Na, nem ciki az, nekem is van az is, dropboxban. Biztos, ami biztos :D

(#61007) TheMarci válasza Pano (#61003) üzenetére


TheMarci
addikt

Legfőbb érvnek a működiket mondanám. Esetek 99.9%-ában. Nem fagy le hívás közben, nincs olyan, hogy nem ébreszt reggel, vagy beragad egy app, és lemerül az akksi. Bármikor kell, megnyomod a home gombot, és 1 mp alatt megnyit egy appot, nem 9 szer 10 ből, hanem mindig. Hogy neked megéri -e, azt meg már csak te tudod.

Do You Dream?

(#61008) Lyndon


Lyndon
tag

Kedves Felhasználótársak!

Sima 4-es iPhone készülékemnél (16GB, magyar Vodafone függő, iOS 7.0.4) az alábbi hibákra lettem figyelmes:

- a hangosító gomb nem reagál semmilyen erősségű nyomásra
- a némító gomb nem reagál semmire, a telefon "beragadt" rezgő üzemmódba.

Ezeken az igen szembetűnő hibákon kívül már több hónapja meglehetősen rosszul működik a Home homb, csak nagyon erős nyomásra reagál, illetve mintha a térerő is gyenge lenne, és mobilnet használata közben gyakorta "dob le" a hálózatról. Gyanítom, hogy ezen hibáknak nincs közük a fentiekhez, de azért leírom.

Újraindítás, DFU-módban újraindítás nem segített.

Bárkinek bármilyen ötlete van a hibák mibenlétére, javítására vonatkozóan, szívesen várom! A "vidd el szervizbe!" -jellegű hozzászólások jogosságát nem fogom vitatni, de nagy megtiszteltetésnek veszem, ha ennél azért továbbmegyünk.

:R

(#61009) vadászcsiga válasza TheMarci (#61004) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem még soha semmim nem veszett el (kopp kopp kopp), de van ajánlott, értek biztosított csomag stb

[ Szerkesztve ]

(#61010) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Az i5 wifi-nek a maximális letöltési sebessége mennyi Mbps lehet speedtest szerint?

(#61011) VoidXs válasza B-L-A-C-K (#61010) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az elméleti határa 600 Mbps, de a legtöbb n vevő 150, szerintem az is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61012) ThuG4LifE válasza Lyndon (#61008) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Hardware hibak ... Szervizen kivul nincs mas megoldas. :U

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#61013) matyi19 válasza B-L-A-C-K (#61010) üzenetére


matyi19
őstag

(#61014) irgum válasza B-L-A-C-K (#61010) üzenetére


irgum
addikt

Másoltam már wifin 12MB/s-al wifin gépre. Speedtesten maximum 80 megabit a 120-as net.

Egyébként 150mb/s a maximum, az is 5ghz-es hálózaton csak. 2.4-esen meg 74mb/s

[ Szerkesztve ]

(#61015) nofi


nofi
őstag

Ma poénkodtam a slow motionnel. Ennyit számítana egy állvány, vagy a tömörítés sikerült ennyire gyatrán?
kutyám

Nézegettem más 5S slo-mo videókat és ott tűéles kép volt...

Xbox GT: nozsolt

(#61016) B-L-A-C-K válasza irgum (#61014) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem a 80/20-as digi neten ami gépen kábellel 88/27-et lát az telefonon csak 38/24 2,4 GHZ-n...Akkor ez nem is reális. Valami nem klappol akkor vagy a routeren, vagy a telón...

(#61017) Lyndon válasza ThuG4LifE (#61012) üzenetére


Lyndon
tag

Oké, de mik lehetnek a lehetséges okok?

(#61018) Brumi˘ válasza B-L-A-C-K (#61016) üzenetére


Brumi˘
addikt

Wifin nálam is 40/25 körül szokott hozni, 80/20 digi, tp-link 1043nd.

(#61019) ThuG4LifE válasza Lyndon (#61017) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Anyagfáradás, sérülés (ütés) ...

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#61020) B-L-A-C-K válasza Brumi˘ (#61018) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor csak reális...

(#61021) irgum válasza B-L-A-C-K (#61016) üzenetére


irgum
addikt

Apple routeren 5ghz-en mérek max 80mb/s-ot a speedtestel. Viszont 2.4ghz-en nekem is 40 mb/s a maximum. Helyi hálózaton belül jóval többet mérek, mint interneten. Nem tudom miért, de biztos van magyarázat rá.

(#61022) Keksz


Keksz
senior tag

A hid/Broen 2x2-ben egy Iphone 5-tel detonálnak/időzítenek be egy kocsiba helyezett bombát.

Elég drága bomba lett így.
Ami vicc h a fazon videóra veszi vmi gagyifonnal :-)

(#61023) Maxximus válasza Pano (#61003) üzenetére


Maxximus
őstag

tudod mit szoktam ilyenkor csinálni ha kinézek egy telefont ami mondjuk ráadásul ismeretlen oprendszerrel működik vagy szimplán csak megtetszik? Szétnézek itt az apróban, várok egy jó vételre max 1-2 hete és megveszem. Nem jön be 2-3 hét használata után? Nem gond...vagy árában vagy max 5 ezer ft buktával eladom. I5-öt lrgutóbb függetlent még augusztusban vettem fehéret 4 hónap garival 112-ért. El lehetne most ennyiért adni? Igen. (Húgomnak adtam mondjuk...nem hagyta, hogy eladjam,inkább az S3-tól vált meg :DDD )
Szóval sztm ez a legegyszerűbb módja. Én nem szoktam sokat problémázni ezen.Űgyis mentközben ismered meg a telefont. Kár, hogy nem lehet ilyeneket bérelni..

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#61024) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Ha az itunes nem találja wifin keresztül a telefont rá lehet keresni manuálisan valahogy?

(#61025) Keksz válasza GeGexx (#61024) üzenetére


Keksz
senior tag

Ha rá lehet nekem is árulja el vki ;-D

(#61026) dabgergo


dabgergo
őstag

Megyek ki külföldre több hónapra, és az lenne a kérdsem, hogy T-s előfizetést fel lehet-e valahogy függesztetni ha már nem köt hűség? A honalpon nem találtam infót erre vonatkozóan, hátha itt vki tud segíteni.

(#61027) GeGexx válasza dabgergo (#61026) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Szüneteltetni lehet viszont azért fizetni kell de csak egyszeri díjat.

(#61028) dabgergo válasza GeGexx (#61027) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi az infót! Tudod esetleg h mekkora összeget?

(#61029) agabe válasza Pano (#61003) üzenetére


agabe
addikt

lumia 920 kiraly telefon...nekem az meretben nagy lenne, ezert nem hasznalok wp telot, vagy androidot (szinten nagy).
van nehany app ami azon nem mukodik olyan jol, push uzikkel is bajok vannak neha, de ha pont azt az appot nem hasznalnad ami problemas, akkor nincs igazi ok amiert iphone-t kellene valasztani...nekem (ahogy irtam is) fokent a meret miatt felel meg, es sajna nincs nagyon alternativa ami ne lenne joval nagyobb.
Ha a merettel nincs bajod, akkor javaslom kiprobalasra a lumia 920-at is, de ahogy mas is irta hasznaltan kivarva egy-egy jo vetelet lenne erdemes venned egy telot ami ha bejon es ujat akarsz, akkor a hasznaltat eladod, de igy tobb tipust is ki tudnal probalni, mert hasznalat kozben derul ki tenyleg neked melyik a legmegfelelobb.

[ Szerkesztve ]

(#61030) rooney8


rooney8
aktív tag

üdv
van egy icloud backup-om. a telefont restore-oltam és új készülékként állítottam be. a fontosabb adatokat így is szinkronizálta (naptár, kontaktok), viszont a képeket elfelejtettem manuálisan lementeni. ha bemegyek az icloud beállításokban, akkor látom, hogy a fényképeknél ~1gb méretet ír, már csak az a kérdés, hogy azt hogy tudom a telóra/gépre varázsolni?

(#61031) Szecsy


Szecsy
aktív tag

Segitenek kerlek nekem abban hogy mik azok a jokis jatekok melyeket multiplayerbe lehet jatszani Ipad phone kozott?! Es ami jois:) Koszonom

(#61032) Pano


Pano
addikt

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!

(#61033) fodin


fodin
tag

Sziasztok!

Létezik olyan alkalmazás, mellyel viszonylag könnyedén elmenthető a naptárba egy kontakt, hogy a naptáremlékeztető jelzésekor egy mozdulattal hívható legyen, és ne kelljen a telefonkönyvből kikeresni?

Nem ismerem az IOS-t, egy ismerősöm keresne ilyen lehetőséget, mert korábbi Nokia telefonján volt ilyen opció és sűrűn használná is.

Köszönöm az ötleteket előre is!

(#61034) Ragnar95 válasza GeGexx (#61024) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Telefonban Beállítások>Általános>iTunes wifi szinkronizálás

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#61035) FrankMonzano válasza Pano (#61003) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Mik meg az alternativak ?
Igazat kell adjak Maxximus forumtarsnak,ezt csak ugy tudod meg ha hasznalod x ideig,megismered a rendszert/gyarto telefonjat.
Vegyel egyet hasznaltan,ha nem tettszik add el.
Erdemes meg elmenni egy Media Marktba es ott tobb keszuleket vegignyomkodni.
Sajnos az a tapasztalatom,hogy par perc nyomkodas meg nem eleg ahhoz,hogy messzemeno kovetkezteteseket vonjunk le,ezt tapasztalatbol mondom.
Erdemes leszukiteni a kort 2 telefonra,es azok kozul donteni majd megvenni hasznaltan(foleg ha ilyen draga telefonrol van szo,es meg nem volt neked),mivel kitudja tenylegesen be fog e jonni a keszulek.
En is filozok egy i5-on,csak tul draganak tartom ar/ertek aranyban,igy most egy LG G2-t nyuzok.
Elnezest,nem akarom ezzel lazitani a forumot,csak a szubjektiv velemenyemet mondtam el.

[ Szerkesztve ]

(#61036) vans?


vans?
őstag

udv!

mire kell odafigyelni hasznalt iPhone vasarlasanal? gyari fuggetlen, tehat csak a lopas lehet problema, hol is vannak a lopott iPhone-ok serialjai? Az indikatorokat is meg kell nezni, ha jol tudom, ezt hol talalom? Mert az i4-emben nemigen latok semmi indikatort.

Koszi!

hábm bábm

(#61037) Blyan válasza Maxximus (#60983) üzenetére


Blyan
félisten

Ez a legjobb :D

Easier to use with one hand Yes vs No The design of the phone is smaller, making it easier to use with one hand.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#61038) Tibee86 válasza vans? (#61036) üzenetére


Tibee86
veterán

Ugyanarra, mint bármilyen másik telefon vásárlásánál.
Attól függ, milyet akarsz venni, 5-ben máshol vannak az indikátorok, mint 4/4s esetében.

[ Szerkesztve ]

(#61039) Blyan válasza vans? (#61036) üzenetére


Blyan
félisten

Indikátorok, i4/S [link]

5S/C/5 [link]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#61040) vans? válasza Blyan (#61039) üzenetére


vans?
őstag

:R

hábm bábm

(#61041) -HajTömeg- válasza FrankMonzano (#61035) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Én meg LG G2 és iphone 5c közt vacilálok.
Megírnád -akár privátban- ,hogy miért gondolkodsz a cserén?

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#61042) zaskar


zaskar
senior tag

Tudom, hogy számtalanszor előjött már a téma, de minél többet olvasok utána, annál jobban összezavarodok.
Win 7-et akarom újratelepíteni, de az is lehet, hogy új gépre költözök át. Megvan a backup mind az iphone-hoz, mind az ipad-hez. Jó nagy mentések, mert mindkettő 64 gigás készülék. Ha újratelepítem a rendszert, és vele együtt az itunes-t, akkor hogyan járjak el, hogy ismét felismerje a készülékem, és ne akarjon mindent letörölni róla? Jó lenne ha valaki leírná - akár szájbarágósan is - , vagy tudna linkelni valami szemléletes leírást hozzá. Emiatt halogatom már a telepítést/gépcserét egy jó ideje.
Köszönöm előre is!

(#61043) atillaahun válasza M@te (#60997) üzenetére


atillaahun
veterán

... és (#60998) vadászcsiga

Köszönöm. :)
Egyébként ma reggelre helyrejött magától. :F Vagy legalábbis nyomkodott rajta valamit aztán már jó. Remélem így is marad. :U

[ Szerkesztve ]

(#61044) matyi19 válasza -HajTömeg- (#61041) üzenetére


matyi19
őstag

Eléggé nem egy kategória a kettő, pl. nagyon nagy a méretbeli különbség.
Én is rengeteget gondolkodtam, mikor eladtam az i4s-t, hogy mit vegyek.
Nekem akkor szóba sem jött az LG G2 (ami pl. híres arról, hogy nem igazán foglalkozik a szoftal).
Én akkor ezeken gondolkodtam: i5, SGS4, HTC One, és végül tesztek, fórumozások után az i5 maradt, amit nem bántam meg. Egyáltalán nem mondanám magam Appla fun-nak, ezért is gondolkodtam androidon...
Nálam elég fontos volt a méret is, de nem ez alapján döntöttem, viszont sokszor egy szűkebb farmerban az i5 is nagynak tűnik...
Nyomkodtam SGS4-et, de nagyon kiábrándítóak voltak a laggjai, menübe lépéskor, névjegy, tárcsázó...
A One ezzel szemben nagyon, gyors, gördülékeny, viszont annál a kamera nem a legjobb.
Erre még rá jön az is, ha úgy döntök fél, egy év használat után el akarom adni...úgy általában az androidos telefonok nem tartják az árukat.
Illetve szoftveresen is, 1-2 évet tuti támogatva lesz az i5, ami a másik két készülékre nem biztos hogy elmondható...
Lényeg ami lényeg, nem csak a felsorolt szempontok alapján az i5 maradt.

(#61045) -HajTömeg- válasza matyi19 (#61044) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Igen, a méret dolog döntő lehet,de lövésem sincs,hogy jól járok vele,ha nagy -mert nyilván gyönyörűek rajta a képek,weboldalak- , vagy átok lesz,hogy nem érem át a képernyőt. :U
A G2 már talán nem laggol.
5c meg picinek tűnik. Nehéz ügy ez :D
Egyébként amivel sokan szívnak most, hogy a 4 a legújabb frissítéssel lassú, ez 5-nél nincs meg?
Ott minden oké szoftveresen?

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#61046) Parson válasza -HajTömeg- (#61045) üzenetére


Parson
addikt

Én az 5c-t választanám. De ez egyéni izlés kérdése (is).

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#61047) szabi18sz


szabi18sz
csendes tag

Helló!

Egy hónapja vásároltam egy kijelzőhibás iPhone 4-et.

Hardveresen már rendben van, viszont most nem tudok tovább lépni, mivel az iTunes-os restore után, 21-es hiba kódot ír ki. Alapból nem ad semmi képet. Ha rádugom USB-re, az apple logó 6-7másodpercenként ki-be kapcsol, nem boot-ol be, és csak recovery módba tud továbblépni. Próbáltam DFU módba majd redsnow-val PwnedDFU-ba is de semmi eredménye. SHSH-k megvannak. Letöltötem az összes, a teló által eddig használt firmware-t, és próbáltam feltolni a telóra, de mindig csak a villógó alma jött be reboot után.
Ha TinyUmbrella segítségével próbálok, egy régebbi firmware-t felrakni, iTunes-on akkor 11-es hibakódot kapok.
Ha a hosts fájlból kikommentelem a 'gs.apple.com' sort pedig 3194-es error lesz, de úgy tudom ez azért mert ilyenkor nem tud komunikálni az Apple-el.
Redsnow-ban Recovery Fix is sikeres lezajlott, de a hiba reboot-olás után ugyanúgy meg marad. :W

Tudnátok segíteni a próblémámban? :F

Már kihívásnak veszem, hogy ebbe a telefonba, még valaha életet lehelek, szóval elöre is köszönöm segítségeteket :R

(#61048) icecave válasza -HajTömeg- (#61045) üzenetére


icecave
Topikgazda

Nincs, 5-ön minden gyors, és akadásmentes, nem kell semmiféle kompromisszumot kötni.

(#61049) buvartacsko válasza icecave (#61048) üzenetére


buvartacsko
addikt

Persze csak akkor ha a kontraszt növelése be van kapcsolva. :)

(#61050) adam3 válasza buvartacsko (#61049) üzenetére


adam3
aktív tag

Kontraszt növelés bekapcsolásával gyorsulás biztos nem lesz, maximum a mozgás csökkentés bekapcsolásával. De ez sem akadást szüntet meg, hanem a hosszabb ideig tartó animációk miatti lassulás érzést...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.