Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#303001) Gubu0101 válasza zoltanz (#302999) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekem nem volt ilyen.Esetleg nezd meg az icloudban,hogy elmenti-e a telefont.Eleg hulyen van megfogalmazva :DDD En mikor telefont csereltem,akkor az elozmenyeket is vissza toltotte icloudbol.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#303002) Stauffenberg válasza Aszpirin (#302996) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"De az ABC-nézet nagyon rendben van."

Azon nem nagyon volt mit kitalálni. ;] A többi kapcsán meg azt mondom, pont veled beszéltünk arról, hogy neked eléggé zéró közeli Android ismereted van, de mindegyikre van egy értelmes megoldás abban a rendszerben.

De én nem panaszkodom, mert mint írtam a MacOS-es logikát is tudom jól használni iOS-en, ott sem járkálok az appkönyvtárba, ami nincs a Dock-on, azt nem használom sűrűn és elég a Spotlightból indítani.

(#303003) Zsolt,72 válasza Sungoo (#302993) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

A Spotlight (számomra) annyira jól működik, hogy teljesen felesleges mellette a Könyvtár.

 iPhone 15

(#303004) xhege válasza Zsolt,72 (#303003) üzenetére


xhege
addikt

:K

(#303005) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki hogy az apple one számlázási dátumát lehet-e módosítani?!

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#303006) Aszpirin válasza Stauffenberg (#303002) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Nem is hasonlítgatok semmit az Androidhoz.

(#303007) Aszpirin válasza Stauffenberg (#303002) üzenetére


Aszpirin
senior tag

"a MacOS-es logikát is tudom jól használni iOS-en, ott sem járkálok az appkönyvtárba, ami nincs a Dock-on, azt nem használom sűrűn és elég a Spotlightból indítani."

Pedig mind MacOS-en, mind iOS-en jól jön az az ABC-sorrendű lista nézet (MacOS-en Finderben), amikor tekerítani szeretnél az appok között. Én időnként megteszem, MacOS-en már csak azért is, mert mosztanában szinte mindegyik főverzióval "elavul" (kiszürkül) egy-két-több progi, amit már nem frissítenek, a rendszer karanténba teszi, nem lehet indítani, stb...

[ Szerkesztve ]

(#303008) M1995 válasza Stauffenberg (#302995) üzenetére


M1995
aktív tag

“App Library esetén meg ha fent a keresésbe belekattintasz, kapsz ABC sorrendben kilistázást”
Nem muszáj fent a keresés mezőben ujjtornázni, bárhol középen két oszlop között lefelé swipe. (mint főképernyőn a Spotlight előhívása)

(#303009) Stauffenberg válasza M1995 (#303008) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha már ujjtorna: Ha úgyis ott van a főképernyőn a keresés gomb, igazán jó lenne, ha a képernyő közepén lefelé suhintással is le lehetne hozni a vezérlőközpontot meg a notifikációkat. Teljesen redundáns, hogy ott suhogass a keresésért, ahol amúgy is van egy keresés gomb.

Ráraktam a hátlap kopogtatásra a vezérlőközpontot és a notikat, de mondjuk háromból két alkalommal meg is csinálja amit kérek és néha ha újrázok, mert nem vette be elsőre, akkor meg elfelejt számolni és a másikat adja be.

(#303010) meroly válasza esbii22 (#302980) üzenetére


meroly
veterán

A frissítés átmenetileg nem elérhető. 17.0.2 vagy 3 al is ezt csinálta toroltem hagytam. Most a 17.1-re is ezt írja.

Impossible is nothing

(#303011) Norbi887 válasza Norbi887 (#302891) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Valaki ehhez kapcsolódóan információ? :U
(SnapChatnél is előfordult egyszer, ha jól emlékszem.)

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#303012) M1995 válasza Stauffenberg (#303009) üzenetére


M1995
aktív tag

Keresés gombot azért rakták ki, mert sokan nem tudtak a gesztusról, hogy lehet keresni. Én ki is kapcsoltam a gombot. Amúgy sokan hihetetlen alap módon használják, új mobil és 20-30 percet se szánnak rá útmutatókat, tippeket, videókat átfutni. (és nem is a shortcuts féle összetettebb dolgokra gondolok)

(#303013) Aszpirin válasza M1995 (#303012) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Bakker, nem fogjátok elhinni, de én ezt a keresés gombot most vettem észre :D Mióta vsn ott? :D És főleg: hogyan lehet eltüntetni? Beállításokban rákerestem arra, hogy "Keresés", és nem találom a kikapcsolási lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#303014) esbii22 válasza meroly (#303010) üzenetére


esbii22
őstag

iTunes-al próbáltad frissíteni ?

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#303015) M1995 válasza Aszpirin (#303013) üzenetére


M1995
aktív tag

iOS 16 óta. Érdekes csak Face ID modelleken.

Home screen beállításoknál tudod kikapcsolni. Természetesen a swipe Spotlight módszer marad.

[ Szerkesztve ]

(#303016) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Jó lett az új Chrome frissítés egyébként, megnyitva friss, új oldalként a Prohardvert mindig van lennt egy szép nagy szürke csík. Csinos. :C

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#303017) vargalex válasza Norbi887 (#303016) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam nem ilyen a friss Chrome sem. Kezdetektől azt használok IOS-en is. XS Max. Igaz, még IOS 16.7.2.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#303018) Aszpirin válasza Norbi887 (#303016) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Ó, ez egy nagyszerű ficsör :D

(#303019) meroly válasza esbii22 (#303014) üzenetére


meroly
veterán

Feldobta a lehetőséget de nem mertem nehogy elb.szodjon valami.
Megprobaljam? Akku csere előtt simán lementek a frissítések.

Impossible is nothing

(#303020) Norbi887 válasza Aszpirin (#303018) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Bejony, tökre első iPhone gen.-t idéző kijelzőméretet idéz :D :P
De sajnos SE-n még rosszabb amúgy, hogy ilyen.

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#303021) FerNandor


FerNandor
őstag

Lenne ismét néhány kérdésem:
1. Egy 5-6 évvel ezelőtti iphone megy még rendesen, használ itt még valaki olyat?
Gondolok itt a jövőre, mert hosszú távra vennénk telefont, így figyelembe véve azt, hogy addig használnánk, amíg csak lehet. (most már valószínű az Iphone 15 pro-t, mert az talán időtállóbb pl a jobb kijelző miatt. Mi tuti nem fogjuk lecserélni mostanában, ennyi pénzért se vettünk még soha telefont, ha belegondolok, akkor kicsit ki is hagy a szívem :U)
2. Nincs más apple termékünk és nem is volt még soha. A pro verziónál a proraw mit jelent fotóknál pontosan? Rendes raw file ez? Tudom mondjuk windowson lightroomban szerkeszteni vagy ez hogyan megy alapesetben?
3. Látom ez a magsafe nem egy rossz dolog. Van ilyen magsafe-es utángyártott, akár aliexpressről jó minőségű pl autós tartó, amit érdemes beszerezni?
4. Fülhallgatónak az itt ajánlott Anker soundcore-t gondoltam beszerezni. Az a helyzet, hogy az utóbbi időben szinte soha nem volt alkalom, hogy fülesen keresztül hallgassak bármit, így pl egy airpodsnak nem is látnám értelmét.

Olvasom egy ideje a topicot, nagyjából kezdek képben lenni, de ha van bárkinek még valami fontos tippje vagy megegyezni való ténye androidról váltással kapcsolatban, szívesen veszem. De az összefoglalót is átolvastam már többször.

Ja még valami. A telefonnal tudok nfc-vel a hozzá társított Mastercard kártyámmal vagy revoluttal fizetni, ugye? Mert itt az nfc-ben is van valami korlátozás.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#303022) esbii22 válasza meroly (#303019) üzenetére


esbii22
őstag

Legyen mentésed iCloudba meg iTunes-al is csinálj gépre. Barátnőmnek ma frissitettem 16.7.1-ről 17.1re iTunes-al hiba nélkül.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#303023) meroly válasza esbii22 (#303022) üzenetére


meroly
veterán

Már nyomom, mentésem mindig van, az én félelmem az, hogy a telót teszi tönkre, de csaknem. Írok ha lefutott.

Impossible is nothing

(#303024) Aszpirin válasza FerNandor (#303021) üzenetére


Aszpirin
senior tag

1.
Ez a pont megosztó lesz, sokan nem értenek velem egyet. XS-em volt szeptemberig, tehát 5 éves gép. 83%-os akksival, tökéletesen, gond nélkül, gyönyörű képel, stb, teljesen használható. Aki megvette tőlem, az ugyanaz az arc volt, aki a 2016 tavaszi SE-met is megvette, amikor é vettem az XS-t. Arról hívott fel, tehát az 7 éves, és használta még, kb két héttel ezelőtt. Szerinte teljesen jól használható, kutya baja - persze cserélt benne akksit.
Két dologra kell számítani, ha egy 5-6 éves iPhone-t veszel, és hosszabb távra tervezel vele:
a) hamarosan bejátszik egy akkumulátorcsere, ami 20-40 ezer forint közötti összeg, attól függően, hogy yárit vagy utángyártottat szeretnél.
b) kb a 5 éves lesz, amikor kijön az utolsó rátehető iOS-főverzió, és kb 7 évesen megszűnik mindenféle támogatás rajta, nem kap majd biztonsági frissítéseket sem.

2.
a Pro Raw az egy DNG (Digital NeGative), tehát szerintem igen, egy "rendes" RAW-fájl, amit pl. LightRoom-ban szerkeszthetsz (már csak azért is, mert a DNG-t az Adobe fejlesztette ki), illetve "előhívhatsz" JPG-vé vagy egyébbé

3.-4 passz, de biztos igen :)

[ Szerkesztve ]

(#303025) szezso15 válasza FerNandor (#303021) üzenetére


szezso15
addikt

Az utolsó kérdésre igen, tudsz, naponta használom. :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#303026) M1995 válasza FerNandor (#303021) üzenetére


M1995
aktív tag

Gondold át:
most 15 Pro 5-6 évre, azt a 6. évben nehezebb eladni
vagy 3 év után eladni és akkori újabbat, így mindig gari

(#303027) Aszpirin válasza M1995 (#303026) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Ugye érzékeled, hogy kb azt kéred, gondolja át, hogy kb 6-szor annyi pénzért vesz telefont, mint amennyit a leírás a alapján szánna rá (vagyis amennyiért az 5-6 éves iPhone-t megkapja)? Ha csak 1-2 évig használ egy most 80ezerért megvett XS-t (én annyiért adtam el, makulátlan állapotban, és 1-2 év még tuti benne volt az akksijában, mellesleg 2 hetet kellett várnom a vevőre, annyira volt nehéz eladnom), akkor is - objektíve- jobb gazdasági döntést hoz. Nem mindenkinek van fél milliója telefonra.

[ Szerkesztve ]

(#303028) sgeza válasza Aszpirin (#302994) üzenetére


sgeza
veterán

Pont így használom én is.

(#303029) Stauffenberg válasza FerNandor (#303021) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A ProRAW nem hagyományos RAW, de a desktop Lightroom is viszi. Előre van gyurmázva, hasonló a képe a gyári Jpeg/HEIF fájlokhoz, de jobban húzható és nincs annyira fossá élesítve. Darabja 70-100 MB, ami masszív.

De tudsz hagyományos RAW-t lőni külső kamera appal (ezt a nem Pro iPhone-ok is tudják). Ott nincs zajszúrés meg HDR bűvészkedés.

(#303030) FerNandor válasza Aszpirin (#303027) üzenetére


FerNandor
őstag

Nem, épp azt tervezem, hogy veszünk most két 15 pro-t és addig használjuk, amíg lehet. Ezért kérdeztem, hogy jelenleg egy 5-6 éves iphone-nal mi a helyzet. Hogy tudjam kb hogyan alakul majd az életút. Ezért vagyok rosszul, mert két telefont kell egyszerre venni, de az android vonalt nem tartom igazán érdemesnek már, vagyis nem az androidot, hanem a felhozatalt. De mivel mi nem cserélgetjük a telefonokat, ezért úgy tervezek vele, hogy ameddig csak lehet, addig használjuk.

Stauffenberg ezt a külső appot hogy hívják amúgy?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#303031) Aszpirin válasza FerNandor (#303030) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Ja, akkor elnézést, főleg M1995-től, ezt figyelmetlenül olvastam, és benéztem.
A z 1. pontom azért áll, 15 Pro 6 év múlva még tuti teljesen használható lesz, és el is tudod majd adni kb a jelenlegi ára hatodáért.

[ Szerkesztve ]

(#303032) sgeza


sgeza
veterán

Kint a 17.2 beta.

(#303033) dud998 válasza sgeza (#303032) üzenetére


dud998
őstag

És végre benne lesz a Journal app is: [link]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#303034) Oldman2 válasza dud998 (#303033) üzenetére


Oldman2
veterán

Kérdés, hogy "World Wide" benne lesz, vagy csak az USA-ban?

(#303035) dud998 válasza Oldman2 (#303034) üzenetére


dud998
őstag

Na az majd kiderül. 😃

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#303036) niof válasza Zsolt,72 (#302992) üzenetére


niof
addikt

Hát, nekem amióta van, úgy van, hogy 1 üres oldal a home képernyő, ha balról húzok, két widget van, ha jobbra, akkor meg az appkönyvtár. És ezt minden egyes frissítéskor átrendezik. Ilyenkor beletelik vagy egy hét, mire megszokom, hogy hova tette az appokat, amiket megszoktam, hogy hol van az ikonjuk. Tök bosszantó.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#303037) niof válasza Aszpirin (#303007) üzenetére


niof
addikt

Ez mindenhol így van. Windowson is a start menüben a legértelmesebb az abc sorrend, meg az, ha egy betűre kattintasz, beúszik az abc, és tetszőleges betűhöz tudsz így ugrani.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#303038) Zsolt,72 válasza niof (#303036) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Értem, neked ez akkor tényleg elég rosszul jön ki. Nálam úgy van a kezdőlap, ahogy a fejlesztő összerakta, nem nyúltam hozzá az elmúlt 5 évben. :) Minden másra ott a Spotlight. :D

 iPhone 15

(#303039) lugosi válasza Aszpirin (#303013) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“És főleg: hogyan lehet eltüntetni? Beállításokban rákerestem arra, hogy "Keresés", és nem találom a kikapcsolási lehetőséget.”

Beállítások / Főképernyő és appkönyvtár / Keresés - megjelenítés a Főképernyőn -> ki.

(#303040) sgeza válasza dud998 (#303033) üzenetére


sgeza
veterán

Valóban van. És ezzel a lendülettel töröltem is. :)

[ Szerkesztve ]

(#303041) Aszpirin válasza lugosi (#303039) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Köszi! Eli is tüntettem...

[ Szerkesztve ]

(#303042) oba válasza niof (#303036) üzenetére


oba
addikt

Ha ennyire bosszantó és ennyire fontos az üres kezdőoldal (ami nem tudom miért jó), akkor itt az ideje az üres oldal és az appkönyvtár közé berakni egy plusz oldalt ahol a legfontosabb appokat kirakod. Azoknak a sorrendje soha nem fog változni.

(#303043) meroly válasza esbii22 (#303022) üzenetére


meroly
veterán

30 perce Az iPhone előkészítése a szoftverfrissítéshez: [kép]

Impossible is nothing

(#303044) dud998 válasza sgeza (#303040) üzenetére


dud998
őstag

:DDD

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#303045) xhege válasza oba (#303042) üzenetére


xhege
addikt

Nálam pontosan így van. :K

(#303046) niof válasza Zsolt,72 (#303038) üzenetére


niof
addikt

Szoktam használni a spotlight-ot is, meg a keresőt is, de leginkább az appkönyvtárat. Mondjuk valaki írta, és egyet is értek, hogy az appok elrendezése/csoportosítása egy agyrém. Pl. tök jó lenne, ha lehetne 1-2 saját csoportot létrehozni, és azokat kitűzni felülre, vagy max. a második sorba.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#303047) niof válasza oba (#303042) üzenetére


niof
addikt

Hogyhogy miért jó? Mert én így szeretem? Droidon is így használtam, és tökre megörültem neki, mikor itt is meg lehetett tenni ezt végre anélkül, hogy lenne még egy plusz képernyő (vagy több), ahol össze kellene tömöríteni az appokat. Amíg nem volt appkönyvtár, akkor is megoldottam, jobbra húztam mindent, a következő oldalra.
Egyébként ezzel szorosan összefügg, hogy azért szoktam sírni OS verzióváltásnál, hogy miért nincs még mindig egy olyan óra widget, mint ami a lockscreen-en is van.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#303048) esbii22 válasza meroly (#303043) üzenetére


esbii22
őstag

Nálam kb 20 perc alatt lezajlott minden.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#303049) szabonagyur válasza Norbi887 (#303016) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem iPaden ilyen, fekvo modban meg zavarobb. :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#303050) zoltanz válasza Gubu0101 (#303001) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Esetleg nezd meg az icloudban,hogy elmenti-e a telefont.Eleg hulyen van megfogalmazva :DDD En mikor telefont csereltem,akkor az elozmenyeket is vissza toltotte icloudbol."

Köszönöm! Értem.Nem találtam ilyet, csak a kontaktokat menti. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.