Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99001) boratsagdiy válasza _Csaba_ (#98999) üzenetére


boratsagdiy
tag

Rendben igy már értem !

Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#99002) bigdady válasza B-L-A-C-K (#98963) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem tudom, gyárit sosem hasznltam. De gondolom ugyanannyit.

(#99003) buci30


buci30
addikt

Megvettem anno az Sygic navit.
Párom telefonja saját apple id-jével felvettem a családi megosztásba.
Így gondolom nem kell neki is megvenni még egyszer. De ezt hogy tudom elérni mert eddig nem sikerült... :F

szerk:
Az én ID-mel kéne leszedni ujra és akkor lenne csak jó?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#99004) _Csaba_ válasza buci30 (#99003) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Milyen készüléke van?

(#99005) buci30 válasza _Csaba_ (#99004) üzenetére


buci30
addikt

Nekem i6 neki 5s

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#99006) blokad válasza buci30 (#99003) üzenetére


blokad
senior tag

Az updates-purchased fül alatt találod :) elvileg

(#99007) madle


madle
őstag

Hali, kellene nekem sürgősen egy Autós Lighning töltő VAGY egy USB-s adapter amivel működik a Lightning töltő. Néztem eBay-en Belkin-t Kínából ilyen 900Ft körül mocorognak, azok eredetik lehetnek vagy felejtsem el? Kirándulásra megyünk és kellene állandó energiaellátás a telónak mert GPS lesz.

(#99008) oliwire válasza madle (#99007) üzenetére


oliwire
őstag

Ha Angliát állítod be keresésben az országnak, lehet hogy 500-1000 Ft-tal többe fog kerülni, de kb egy hét alatt itt lesz a töltőd. Tokot, fóliát is mindig onnan szoktam, hamar megérkeznek a cuccok.

(#99009) madle válasza oliwire (#99008) üzenetére


madle
őstag

Okés ,de szerinted elég egy sima USB adapter vagy lehet komplett Lighning autós töltőt rendelni normálisat, ami kompatibilis?

(#99010) TheMarci válasza madle (#99009) üzenetére


TheMarci
addikt

Teljesen jó egy szivargyújtó - usb.

Do You Dream?

(#99011) buci30 válasza blokad (#99006) üzenetére


buci30
addikt

Ugy szedtem le igen.
De ki írta 7nap proba ezt is megvártuk hátha utána vált át de nem. Ugyan úgy meg kellene vennie....

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#99012) _Csaba_ válasza buci30 (#99005) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Ha megosztottad vele családi megosztással akkor legelőször el kell fogadnia hogy családtag, onnantól meg látnia kell az applikációt.

(#99013) madle válasza TheMarci (#99010) üzenetére


madle
őstag

Okés akkor nézek valami normálisat. Köszi!

(#99014) agabe


agabe
addikt

MM-ben 200ezer az I6...ha epp valaki most akarna venni :))

(#99015) polonic válasza agabe (#99014) üzenetére


polonic
félisten

Nekem 221-et ir ki a 16 gigasra

(#99016) buci30 válasza _Csaba_ (#99012) üzenetére


buci30
addikt

Ezen már rég tul vok...
Mondtam ugy is szedtem le arról a részről de akkor se ugy van ,mintha megvette volna.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#99017) heidrich


heidrich
senior tag

Sziasztok!

Srácok az mitől lehet, hogy mobilneten egyáltalán nem megy a Facebook Messenger? Folyamatosan azt írja ki, hogy kapcsolódás én nem tudok üzetetet küldeni és fogadni. Ahogy WiFi-re kapcsolódok egyből működik is. Nem VOIP alapon akarok hívni, csak simán chatelek.

Ti tapasztalatok ilyet? Természetesen már próbáltam újraindítani a telefont és újratelepítettem az appot de a probléma nem oldódott meg.

Ha nincs megoldás hívom az ügyfélszolgálatot... :F

Köszönöm. :)

(iPhone 6, iOS 8.1.2; Telekom LTE)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#99018) jozsi252


jozsi252
veterán

Van egy 2013.10.27.-i iPhone 5s vásárlásom a Telekomnál, amit 2 év hűségidőre vásároltam. 2-3 hete találkoztam azzal a problémával, hogy a készülék bal szélén fent szabad szemmel is látható sárga folt/csík van. Nos úgy tudtam hogy az Apple készülékeire 1 év garancia van, viszont 2 év szavatosság. Ha már a szavatosság él, akkor a vásárlónak kell bizonyítani a hibát.
Besétáltam az Árkádba mégpedig az egyik T-Pont-ba. Onnan szépen elhajtottak. Jó.. Apple felhív, ott pedig közlik hogy kellett volna foglalkoznia ezzel az ügyintézőnek, mivel 2 év hűséget vállaltam, és a szavatossági időn belül vagyok még bőven, illetve a hiba is látható. Jó mondom akkor ez szívás.
Ezek után bementem a Westendbe, mivel ott elég nagy T-Pont van, ott ugyanúgy elhajtottak. De mondtam a szervizesnek hogy az Apple-nél azt mondták hogy át kell venni a telefont.
De hogy ő nem veheti át.. Vigyek be 1 szakvéleményt egy független szerviztől, és akkor talán.

Ezek után bementem iStyle Andrássy-ba, ahol a szervizes mondta hogy át kellett volna venni a készüléket a Telekomnak mivel még hozzájuk köt a 2 éves hűségem, meg a szavatossági idő, meg stb stb.. De ha beviszek minden papírt, akkor elvileg ők is el tudják intézni az Apple-el a cserét, és akkor nem kell visszavinnem a Telekomhoz, hanem ők elintéznek mindent. Nos jelenleg itt tartok. Jövő hét hétfőn viszem be a telefont az iStyle-ba minden papírjával együtt.

A fő kérdésem az lenne hogy akkor most át kellett-e volna vennie a Telekomnak a hibás telefont, vagy pedig nem? Valakinek van már ilyen tapasztalata hogy az 1 év lejárta után sikerült-e gariztatni a Telekomnál a készüléket, avagy az iStyle-nál hálózatfüggő telefont?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#99019) kovsol


kovsol
titán

Egyszerűen nem tudom telepíteni az iPhone drivert Windows 8.1 Pro N windowsra.
Eltávolítottam a drivert többször, elkezdi telepíteni és végül nem sikerül neki. Neten találtam egy leírást, hogy C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers könyvtárt adjam meg neki és majd megtalálja a drivert. Na nekem ez se segített.

kép

iTunes felismeri, de a sajátgépben nincs ott a telefon, és a fényképeket, videókat amit a kamerával készítettem nem tudom lementeni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#99020) Zjunior válasza buci30 (#99003) üzenetére


Zjunior
veterán

Nem, ugyanúgy neki is felhő jelnek kellene lennie:)
Akik be vannak véve azoknak :K

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#99021) xors


xors
senior tag

Tudom, hogy lerágott csont, meg mindenki unja, de azért valaki mondja már meg pls, milyen üvegfóliát vegyek iphone 4s -re kb. 3ezerért?
néztem otao -t
xprotector -t
de nem igazán tudom melyik a jobb?

apropó, kökiben megkérdeztem egy ilyen gsm pultnál, hogy mennyi az annyi, és HÉT ezerért akarta nekem a csávó adni felpakolással együtt... azt már nem mertem megkérdezni milyen márka :C

[ Szerkesztve ]

(#99022) buci30 válasza Zjunior (#99020) üzenetére


buci30
addikt

Most mi van????
Mondom már túl vok ezen a családi megosztás beállításon más app már sikerült is így.
De a Sygic valamiért nem.
Letudom szedni ugy neki de amikor elindítom akkor 7nap indul el. Érti? :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#99023) kali válasza jozsi252 (#99018) üzenetére


kali
legenda

át kellett volna venni a t-nél; link (a végén a szavatosságra vonatkozó szabályok)
a szolgáltató is csak továbbítja a gyártói szervizhez a készüléket - és ha ott kérik a bizonyítást, elég lesz majd akkor intézni -, de mivel te elsődlegesen a szolgáltatóval állsz szerződésben a készülék kapcsán, ezért intézniük kell!

(#99024) hdanit610 válasza jozsi252 (#99018) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Én nem telóval, hanem iPad minivel játszottam ezt el. A történet egyszerű, 2 hónappal a gari lejárta után se kép, se hang eseményt produkálta, de a T-től volt a készülék. Én eleve kihagytam a telekomot a játékból és egyenesen az iCentre-hez vittem a számlájával együtt. 4 nap múlva már a kezemben volt az új mini, ráadásul iOS 7.1.2-vel, amit eszem ágában sem volt frissíteni 8-ra. :D

Szóval igen, ki fogják tudni cseréltetni szavatosságban és ezentúl te se menj a t-hez, hanem eleve hazai APR-hez. :))

(#99025) Zjunior válasza buci30 (#99022) üzenetére


Zjunior
veterán

:K

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#99026) buci30 válasza buci30 (#99022) üzenetére


buci30
addikt

értem felhő azaz ,hogy már megvan fent... :)

Na de nincsen felhő megnéztem de viszont ott van a családi megosztás ,hogy lehetséges a programnál. Akkor ? :Y :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#99027) heidrich


heidrich
senior tag

Igaz nem írt senki rá de gondoltam megosztom, hogy a Facebook Messenger kapcsolódási hibát megoldotta egy hálózati reset. :)

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#99028) univerzita válasza kovsol (#99019) üzenetére


univerzita
addikt

Nálam Windows 8.1 felismeri a iPhone-t és ha megnyitom akkor a Internal Storage ban a DCIM mappában vannak a képek és videók. És iTunes-al nem lehet átmásolni?

(#99029) catroot válasza B-L-A-C-K (#98972) üzenetére


catroot
veterán

Nekem eddig nem volt gond. Tegnap este már nem volt ott. Aztán reggel igen. Most viszont megint nincs.

Persze a beállítások nem változtak. A GPS is be van kapcsolva.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#99030) kovsol válasza univerzita (#99028) üzenetére


kovsol
titán

iTunesban olyant találtam csak, hogy a pc-n a képek könyvtáramat telefonra szinkronizálja, de olyant nem, hogy a telefon képeit a pc-re.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#99031) univerzita válasza kovsol (#99030) üzenetére


univerzita
addikt

Ted fel a gépre a Syncios nevű programot, ezzel játszva mogoldod.

(#99032) bigdady válasza kali (#99023) üzenetére


bigdady
nagyúr

Es mi van a szavatossaggal az apr által kicserélt keszulekeknél ahol 90 nap jotallast adnak? Ott is van ilyesmi? Ha igen akkor mikortól számitják?

[ Szerkesztve ]

(#99033) kovsol válasza univerzita (#99031) üzenetére


kovsol
titán

Köszönöm, sikerült átmenteni így a képeimet közvetlenül a gépre, és nem kellett felhőbe, majd onnan gépre.

May the Force be with you!

(#99034) hdanit610 válasza bigdady (#99032) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Én újra 1 év garit kaptam.

(#99035) Diokhan válasza univerzita (#99028) üzenetére


Diokhan
addikt

Dettó! Azzal jobbra balra lehet másolni, nem kell szinkronizálgatni es mindenféle külső appot feltenni!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#99036) antonx


antonx
csendes tag

Sziasztok .
Kontakt kép nagy méretre kérnék segítséget . Korâbbi hozzászólás szerint iCloud bán tárolt kontakt ok esetén teljes képernyőjén adja a hívó képét . Én gmail ból át pakoltam mindent , de ugyanaz az eredmény . Megoldás ?

The year : 2011

(#99037) petya0426


petya0426
tag

Ha létrehozok egy naptár bejegyzész egy adott időpontra, akkor miert mutat egy órával kevesebbet a napi nézetben? Többször megfigyeltem már, de nem jöttem rá.
Tehát pl a fodrász bejegyzést 10:30-ra időzítettem, erre EZT mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#99038) kovsol válasza petya0426 (#99037) üzenetére


kovsol
titán

GMT időzónában mutatja, azt nem tudom miért.

May the Force be with you!

(#99039) kali válasza petya0426 (#99037) üzenetére


kali
legenda

pedig ott írja az időpont után zárójelben; gmt = greenwich mean time, amihez képest mi +1 óra időzónában vagyunk; link
közrejátszhat benne a telefon regionális beállítása, illetve a naptár beállításaiban az időzóna felülbírálása is.

[ Szerkesztve ]

(#99040) petya0426 válasza kali (#99039) üzenetére


petya0426
tag

És hogyan tudom ezt módosítani ? Ha átírom UTC-te, ugyan igy mutatja. :/

(#99041) kali válasza petya0426 (#99040) üzenetére


kali
legenda

amikor létrehozod az eseményt, akkor az időpont kezdete alatt az időzóna megfelelő(re beállítva)?
most próbáltam, úgy nem írja ki külön a gmt időt is.

[ Szerkesztve ]

(#99042) petya0426 válasza kali (#99041) üzenetére


petya0426
tag

Ha létrehozok egy új eseményt, akkor automatikusan kiírja,hogy budapesti időzóna : kép

(#99043) agabe válasza polonic (#99015) üzenetére


agabe
addikt

Nem webshop-ban, es valoszinuleg nem orszagos akcio.
Stop-Shop MM-ben (meg ki tudja meg melyikben) akcios 220ezerrol 199900-ra learazva.

(#99044) kali válasza petya0426 (#99042) üzenetére


kali
legenda

úgy csináltam én is, és nem görcsöl külön a gmt idő kiírásával is;

n

a naptár beállításában az időzóna felülbírálása kikapcsolva, illetve maga a készülék időzónájának a beállítása budapest?

(#99045) Ragnar95 válasza petya0426 (#99042) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Beállítások>Mail,Kontaktok,Naptár alatt nézd meg, hogy a Time Zone Override min van és állítsd át a másikra, néha meghülyül.
Illetve azt is nézd meg, hogy ha iCloud be van kapcsolva, iCloud.com-on mire van állítva az időzóna.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#99046) petya0426 válasza kali (#99044) üzenetére


petya0426
tag

Igen, minden így ahogy mondod . :F

(#99047) petya0426 válasza Ragnar95 (#99045) üzenetére


petya0426
tag

ezekezek Kozul melyik a Time zone overide?

[ Szerkesztve ]

(#99048) agabe válasza petya0426 (#99047) üzenetére


agabe
addikt

az idozona felulbiralasa.

(#99049) petya0426 válasza agabe (#99048) üzenetére


petya0426
tag

Az ki van kapcsolva ahogy Kali javasolta, s hiába kapcsolgatom sajnos.

(#99050) kali válasza petya0426 (#99049) üzenetére


kali
legenda

itt is budapest van beállítva; beállítások -> általános -> dátum és idő -> időzóna?
vagy esetleg automatikus beállításon van?
beállítások -> általános -> nyelv és régió -> régió; magyarország?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.