Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#287001) Gubu0101 válasza Bubu 67 (#287000) üzenetére


Gubu0101
veterán

Amikor mar erzed,hogy nagyon keves a napi hasznalatban.Kb 80% korul mondtak.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#287002) Bubu 67 válasza Gubu0101 (#287001) üzenetére


Bubu 67
csendes újonc

Akkor jó vagyok még!🙂🙂🙂Hol ajánlott a csere? Gagyit nem szeretnék!😄

(#287003) Gubu0101 válasza Bubu 67 (#287002) üzenetére


Gubu0101
veterán

Na azt passzolom,sose csereltettem meg egyik telefonomban sem :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#287004) szpeti40


szpeti40
addikt

Most hogy kezdem belakni a telefont, nekem van céges meg saját számom, ez a samuban megoldott volt, mert betoltam a 2 kártyát és ennyi. iPhone-nál viszont nincs ilyen, és egy kis ideig nem szeretném még esimre átrakni az egyiket.
Az jó ötlet lehet, hogy egy telefonba berakom az egyik sim-et, beállítok rá hívásátirányitást és otthon lerakom az asztalra? Így nem kell 2 telefont hurcibálnom. Azt olvastam, hogy ennek van plusz díjja, de csak akkor ugye, ha a telekom oldalán igénylem ezt?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#287005) Sys85 válasza Bubu 67 (#287002) üzenetére


Sys85
veterán

Én csak gyári Apple-t rakatnék bele,hiába hirdeti magát úgy sok szerviz hogy “gyári minőségűt” raknak bele.A gyári minőség fogalmát szeretik elég rugalmasan kezelni,így nagyon változó hogy milyen minőségű akkut raknak bele.
Gyári Apple akkut csak hivatalos szervizekben raknak bele (hiába állít mást sok kisszerviz),csak ők kapnak ilyet.
Istyle,iCentre,Carecenter.
Az összes szervizt megtalálod az apple oldalán az üzlet/szerviz keresőben,ami ott nem szerepel,az nem hivatalos szervizpartner.

Amúgy elvileg az egyik akkubeszállítója az Apple-nek a Deji,lehet ilyen márkájú akkut kapni is (persze alma logo nélkül),viszont én cseréltem már iphone-ban gyári akkut ilyenre,de messze nem hozta/hozza azt amit a gyári akkuval.Pedig ugyanaz a gyártó.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#287006) atosan


atosan
addikt

Évek óta némítva használom a telefonjaim, óra jelez amit kell. Ha némában van akkor a játék hangok sem mennek. Lehet ezen változtatni?

Maine coon

(#287007) PACSA75 válasza szpeti40 (#287004) üzenetére


PACSA75
őstag

Persze, ez a megoldás életképes, ennek csak az a hátránya, hogy arról a számról nem tudsz majd hívást indítani (hiszen nem lesz nálad).
De miért nem akarsz eSimet? Bármikor vissza lehet csinálni, ha másik telefonban lenne arra a számra szükséged.

(#287008) szpeti40 válasza PACSA75 (#287007) üzenetére


szpeti40
addikt

Mert a céges sim-et tudom (a magán feltöltős) csak esimre rakni és nem vagyok biztos benne hogy én eljárhatok-e ebben. Bár telekom oldalán hozzáadtam a fiókomhoz az előfizut, ott van esimre váltás gomb.
Akkor ha jól értem, ha átrakom esimre, azt bármikor visszarakhatom fizikai sim-re, ami ugye a fiókban pihen?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#287009) Scholes9 válasza oszy (#286972) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:R

A Ringke Fusion X tok is nagyon jónak tűnik. Az oldalsó részek érdessége miatt jó kézben fogni a telefont. Egyelőre nem Magsafe töltéssel fogom használni a készüléket, később valószínűleg kipróbálom majd :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#287010) Zsolt,72 válasza atosan (#287006) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Úgy tudom, nem lehet.

A némítás szinte “mindent visz”, leszámítva pl. a zene vagy video hangot és az ébresztőt.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15

(#287011) kali válasza szpeti40 (#287008) üzenetére


kali
legenda

A fiókban pihenőre már nem, ami egyszer inaktív lett, az az is marad, új fizikai SIM kell.

(#287012) PACSA75 válasza szpeti40 (#287008) üzenetére


PACSA75
őstag

Természetesen bármikor visszafordítható ez a folyamat. Lehet, hogy te személyesen aplikációból nem tudod megoldani, de a szolgáltató igen. A fizikai sim maradjon meg, azon van egy ICC (azonosító), azt kell majd megadnod, mikor vissza akarod rá tenni a telszámot. Anno dolgoztam jármű nyomkövetéssel foglalkozó multinál, ahol még én is csináltam ilyen sim transzfereket, úgyhogy bízz bennem☺️.
Ja, és persze nekem is volt céges számom, aminek a mozgását állandóan kértem a szolgáltatótól eSim vs fizikai.

Viszont mivel céges szám, elofordulhat, hogy cég szinten nincs erre jogosúltságod, de szerintem a flotta felelős biztos segít ebben, ha neked nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#287013) PACSA75 válasza Zsolt,72 (#287010) üzenetére


PACSA75
őstag

Ezt sajnos elég bután oldotta meg az Apple. Amit a felhasználó indít el, annak kellene működjön a hangja. Ha a video (pl YT) így működik, akkor játéknál is így kellett volna megoldani 🙄.

(#287014) Zsolt,72 válasza PACSA75 (#287013) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Egyetértek veled. Én is meglepődve tapasztaltam, hogy megszűnt a játék hangja….

 iPhone 15

(#287015) Bubu 67 válasza Sys85 (#287005) üzenetére


Bubu 67
csendes újonc

Köszönöm!

(#287016) lugosi válasza PACSA75 (#287012) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ugyanarra a simre nem fogja tudni, legalábbis a telekomnál nem.

(#287017) PACSA75 válasza lugosi (#287016) üzenetére


PACSA75
őstag

Pedig megoldható lenne. Nincs tapasztalatom a Telekommal, hiszek neked.

(#287018) markknight


markknight
veterán

Ebből a Spigen EZ Fitből van ilyen alzában: [link]
Számít valamit a végén, hogy "sensor open"? Láttam már nem sensor openest, de marhára semmi különbség a kettő közt.

[ Szerkesztve ]

(#287019) szpeti40 válasza PACSA75 (#287012) üzenetére


szpeti40
addikt

és kali

Köszi a válaszokat :R

"Viszont mivel céges szám, elofordulhat, hogy cég szinten nincs erre jogosúltságod, de szerintem a flotta felelős biztos segít ebben, ha neked nem megy."

Igen, emiatt nem akarom még piszkálni a dolgot, ha bejön az iOS, majd akkor átrakom eSimre :D

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#287020) Tibee86 válasza PACSA75 (#287013) üzenetére


Tibee86
veterán

Pont az lenne a butaság, ha úgy működne ahogy te írod.
Milyen jó lenne ha mondjuk egy rendelőben várakozás közben vagy este az asszony mellett mikor ő már alszik -de ezeregy példát lehetne mondani- üvöltve indulna el a bugyuta játék, miközben a telefon le van némítva.

[ Szerkesztve ]

(#287021) esbii22


esbii22
őstag

16.5 RC kint, jövő héten érkezik mindenkinek.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#287022) Imi1981 válasza Tibee86 (#287020) üzenetére


Imi1981
veterán

Ezért lenne jó a média hangerő a csengőhang és az ébresztő külön hangerőállítás lehetősége. Ha már némán indul a játék mert némítva van a telefon (ez nem is baj) legalább a hangerő növelésere reagáljon és adjon rá hangot ! Először játszottam és nem tudtam mi a baj ! Legalább a hangerő gombra hangosodna de nem semmit nem csinál! Vagy valami figyelmeztető ablakot dobna fel miért nem tudok hangerőt adni a játékra de semmi. Ha lenne külön hangerő állítási lehetőség akkor mielőtt indítod a játékot meg tudod nézni milyen hangerőre van állítva. Ios-on ez valamiért lehetetlen küldetés.
Van sok szerethető funkciója az ios-nak de nagyon sok idegesítő hülyesége is.

[ Szerkesztve ]

(#287023) Tibee86 válasza Imi1981 (#287022) üzenetére


Tibee86
veterán

"Ha lenne külön hangerő állítási lehetőség akkor mielőtt indítod a játékot meg tudod nézni milyen hangerőre van állítva."
Teljesen felesleges plusz kör lenne, hogy még nézegesse az ember indítás előtt, hogy vajon le van e halkítva vagy nincs. Főleg úgy, hogy ott a telefon oldalán a fizikai kapcsoló erre.

[ Szerkesztve ]

(#287024) Imi1981 válasza Tibee86 (#287023) üzenetére


Imi1981
veterán

Egy gombnyomás ember micsoda felesleges kör :U . Ha hangerő növelésere reagálna az is jó lenne és nem kéne némításból kivenni a telefont. Attól még az értesítések hivasok némán jönnének. Nem kell kapcsolgatni vissza néma módba játék után mert az teljesen felesleges plusz kör 🙂.

[ Szerkesztve ]

(#287025) gyapo11 válasza Tibee86 (#287020) üzenetére


gyapo11
őstag

Viszont egy kérdést földobhatna, hogy le van tiltva a hang, akarod-e hogy ez az app mégis hangos legyen? Vagy előre be lehessen állítani, hogy melyik app lehessen hangos némított állapotban. Bármikor kaphatok egy videó linket, csak én tudom eldönteni, hogy akarok-e hozzá hangot. Bent vagyok fejtágításon némítva a teló, de kimehetek klotyóba, büfébe stb. és éppen hallani is akarom, amúgy meg legyen néma. A legegyszerűbb, ha némítom akkor minden legyen néma, ha mégis mehet a hang akkor föloldom a némítást.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#287026) Noxy válasza gyapo11 (#287025) üzenetére


Noxy
veterán

Most ha némítva van a teló, honnan tudod hogy videó linket kaptál?
Unalmadban a telót nézegeted? :U
Tök valós élethelyzet. Valszeg soknak igénye lenne rá. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#287027) lugosi válasza gyapo11 (#287025) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tartanám jó ötletnek, mert ebben az esetben szoftveresen felülírható, felülbírálható lenne a kapcsoló állása. Ez tudomásom szerint jelenleg csak abban az esetben lehetséges, ha a telefon elveszett, és hangjelzést küldesz rá, az hangos lesz a kapcsoló állásától függetlenül, de más, főleg külső app szerintem nem lenne jó, ha ezt kikerülhetné. Onnantól a kapcsoló csak egy nem kötelező ajánlás lenne.

(#287028) Tibee86 válasza gyapo11 (#287025) üzenetére


Tibee86
veterán

A média hangerőt tudod szabályozni a hangerő gombokkal függetlenül a némító kapcsoló állásától, egy youtube link előtt le tudod halkítani a telefont ha nem akarod, hogy hangja legyen a videónak. Feltételezi a rendszer, hogy egy videót vagy zenét hanggal akar az ember megnézni/hallgatni, hiába van némítva a telefon, egy játék szerintem nem ez a kategória.
De továbbmenve akkor szerinted úgy lenne a jó, ha némítva van a telefon és megnyitom a spotify-t/youtube-ot/tiktok-ot akkor azoknak ne legyen hangjuk.

[ Szerkesztve ]

(#287029) burgatshow válasza lugosi (#287027) üzenetére


burgatshow
veterán

Az Emergency (hálózati és kritikus) értesítések is figyelmen kívül hagyják.

(#287030) Noxy válasza Tibee86 (#287028) üzenetére


Noxy
veterán

Valszeg beégett egy hangos YT videóval a "fejtágítás" alatt, és innen jöhetett az ötlet. :)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#287031) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Úgy néz ki, hogy az 15 Pro és Pro Max méretei mások lesznek mint a 14-es sorozat méretei. Egy milliméterrel keskenyebbek és rövidebbek, fél milliméterrel vastagabbak lesznek. A kamerákon nincs látható változás. A sarkokon lesz egy pici rádiusz, de a szögletes dizájn megmarad. A kijelző méretek is változatlanok, minden modell megkapja a Dinamic Island-et. A gombok változnak a Pro modelleken, de mechanikusak maradnak. A némító kapcsoló is gomb lesz, a hangerő gombok egybe lesznek vonva. Az USB-C minden modellnél adott lesz.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#287032) Garada válasza Fritz Teufel (#287031) üzenetére


Garada
őstag

Kitől származnak a spekulációk?

(#287033) Fritz Teufel válasza Garada (#287032) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Megvannak a dummyk:








appleinsider

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#287034) Zsolt,72 válasza lugosi (#287027) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Van egy másik lehetőség is, amikor szoftveresen felülírható a Némítás gomb funkciója: ha az Assistive Touch-ban a választható gombok egyikének a némítást választod. [kép]

Próba kedvéért beállítottam, de számomra borzasztóan zavaró volt, amikor rápillantottam a fizikai gomb állapotára és az nem a valóságot mutatta. 🙂

 iPhone 15

(#287035) markknight válasza Fritz Teufel (#287033) üzenetére


markknight
veterán

Mi ez, 14 Pro? ;]

(#287036) Fritz Teufel válasza markknight (#287035) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Még a Pro anyagában változhat (titán), de szerintem azt sem lépik meg. Nem jött össze a szilárdtest gomb gyártása ami a nagy dobás lehetett volna, így maradtak a konzervatív változtatásoknál. Majd jövőre megint megpróbálják, addig lehet reszelgetni a yiled-en.
A cikk alapján viszont kényelmesebben simulnak tenyérbe a Pro modellek. Már akinek akkora :D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#287037) markknight válasza Fritz Teufel (#287036) üzenetére


markknight
veterán

Persze, vastagságon változtatni kell, nehogy a tavalyi tokokkal kompatibilis legyen.

[ Szerkesztve ]

(#287038) Fritz Teufel válasza markknight (#287037) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Szerintem az akksi kapacitása miatt kellett módosítani. A tokból így is, úgy is kiesne a körkörös méretszűkítés miatt. A káva viszont baromira keskeny lesz így. Jövőre már kell majd hajlítani is rajta egyet, mert elfogy a széle ;] :D
Bár, ebben az esetben meg lennének dobálva almákkal a rajongók részéről :DDD

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#287039) markknight válasza Fritz Teufel (#287038) üzenetére


markknight
veterán

A káva? Miből gondolod hogy azon változtatnak? Meglepne.

Idén megpróbálok nem váltani feljebb :D

[ Szerkesztve ]

(#287040) Fritz Teufel válasza markknight (#287039) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nem változik a kijelző mérete és keskenyebb valamint alacsonyabb lesz 1-1 milliméterrel. Vagyis honnan vesznek el? ;-)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#287041) markknight válasza Fritz Teufel (#287040) üzenetére


markknight
veterán

Ja, hogy így. Nekem ez a 1-1 mm nem esett le a képek alapján :D Amúgy pont mindegy, mert belerakod egy bumszli tokba, aztán máris olyan kerete lesz a telefonnak, hogy fekszünk.

Más:
Ezt a Spigenes EZ fit fóliát én is kipróbáltam, tényleg nagyon profi. Nincs az, hogy a srác benézni aztán fél miliméterrel minden arébb van, vagy csálé a fólia. Ajánlom.

(#287042) markknight válasza markknight (#287041) üzenetére


markknight
veterán

Ja és amúgy érdekesség, hogy~6 hónap 14 Pro pucér használat után egy apró hajszálkarc sem volt a kijelzőn.

(#287043) szpeti40 válasza markknight (#287042) üzenetére


szpeti40
addikt

Ezt mondjuk jó tudni, de én így sem merném pucéron használni :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#287044) Citroware


Citroware
addikt

Vannak ezek a MagSafe-es töltős tartók, amin kényelmesen egyidejűleg lehet tárolni a telefon, az AirPods és Apple Watch mindegyikét.

Nem lesz-e negatív hatással mindegyik készüléknél az akku élettartamára?

Két okból is felmerül a gondolat, mert egyes internetes források ezt sugallták.
1. A vezetéknélküli töltés káros az élettartamra, jobban felmelegszik tőle az akkumulátor, kevésbé hatékony.

2. Ha az ilyen tartón lesznek tárolva az eszközök, akkor garantált, hogy az idő nagy részében 100%-os töltöttségen fognak állni, és ez szintén károsan degradálja.

Jogosak az aggodalmak? Inkább jobb nem ott tárolni?

(#287045) Fritz Teufel válasza Citroware (#287044) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Minden további nélkül tárolhatod ott a telefont, de ne legyen áram alatt ;-) Amiket írtál, az megállja a helyét. Kivéve, hogy nem káros degradációt még nem láttam :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#287046) bigrob válasza Citroware (#287044) üzenetére


bigrob
őstag

1. Én soha nem is töltöttem a 14PM-et kábellel. Köszöni jól van. Telefon szabályozza mennyit kér. ESR vezeték nélküli bázissal.
2. Ha be van kapcsolva az optimalizált töltés 80%-ig tölti és ébresztő előtt tolja fel 100%-ra.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#287047) gippazoid válasza Pyttawrx (#286922) üzenetére


gippazoid
senior tag

Azért kell a kikapcsolás, mert céges telefon, munkaidő után nyugodtan ki lehet kapcsolni és csak másnap reggel kell megint. Így ráérne olyan 1,5 hetente tölteni, nem 3-4 naponta.
Ha nem 2022 SE lenne, talán fontolgatnám, hogy átköltözöm iPhone-ra, de így nem.

Androidnál a MediaTek chipset tudott ilyet utoljára (a régiek), a mostanában uralkodó SnapDragon nem tudja, az Exynos-ról nincs infóm de azt kerülném, a legújabb MediaTek sem biztos, hogy tud ilyesmit.

Gippazoid Novelties Inc.

(#287048) xhege válasza szpeti40 (#287043) üzenetére


xhege
addikt

Én nagyon ritkán használom pucéran, többnyire fel vagyok öltözve mikor telefonozok…. :U :D

(#287049) Citroware válasza xhege (#287048) üzenetére


Citroware
addikt

Én pedig egyáltalán nem. A fene sem tudja követni, hogy mikor mit lát és mit hallgat le, miután már arcfelismeréskor is automatikusan bekapcsol a kamera, a hallgatózás pedig Siri mellett folyamatosan zajlik, de már nélküle is viszont láthatóak voltak a feldobott reklámokból, úgyhogy szexelni sem szeretek mellette.
Egyesek pedig még felveszik maguknak az akciót is, felmegy cloudba. Csodálatos. Lehet ebben bízni, hogy senki más nem fog hozzáférni, egy ilyen mai világban?!

(#287050) Fritz Teufel válasza bigrob (#287046) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A Warwick Egyetem tesztelte a dolgot, íme az eredménye:
How Long Can You Leave Your Phone On A Wireless Charger?

xhege: minek, úgysem látja senki? Még a végén nyakkandőt is kötsz ;] :D

Citroware: a Teslánál van ilyesfajta tanulság ;-)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.