Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#196001) urobee válasza egri777 (#196000) üzenetére


urobee
tag

Sziasztok,

App store-ból letöltött alkalmazásnak 3 napos próbaverzióját elindítottam, a 3.nap után lenne havi/heti díja, viszont szeretném lemondani az első kifizetés előtt.

Az Apple oldalán elolvastam, hogyan lehet az előfizetéseket lemondani, viszont nincs a beállításokban "Előfizetések" menüpont, így lemondani sem tudom. Vagy ez csak akkor aktiválódik, ha már megtörtént a kifizetés?
A "fizetési információk"-ban nincs beállítva számlázási opció.

Köszi!

(#196002) Noxy válasza urobee (#196001) üzenetére


Noxy
veterán

Beáll..->iTunes AppStore, bökj az Apple ID-re, Apple ID megtekintése, ezután ott lesznek az élőfizetések.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#196003) urobee válasza Noxy (#196002) üzenetére


urobee
tag

Köszi a választ!

Igen, itt néztem, de egyszerűen hiányzik az a menüpont.
Viszont:
Most megnéztem újra az alkalmazást és úgy néz ki, hogy nem élesítette a próbaidőszakot, mert megint ott a lehetőség, hogy aktiváljam és most dobott is fel egy jelzést, hogy nincs fizetési mód megadva.

Akkor lehet, hogy bug volt és nem is aktiválta az előfizetést? :F

(#196004) Jst válasza Fox Mulder (#195984) üzenetére


Jst
csendes tag

Nálam is ugyanez volt, a kulcskarika a Hardveraprót es a Prohardvert külön oldalnak látja.

(#196005) bnorci71


bnorci71
addikt

Na most komolyan mondjátok már meg én tudatlan fejemnek ha egy Iphone-t akarok visszaállítani benne a Sim hogy a bánatba kapom meg a kódot már 3-t küldtem magától nem írta be és nem küld újat
Icloud fiókba se tudok belépni mert ott is az utoljára kapott kódot kéri amiről fogalmam, de nincsen

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#196006) bnorci71 válasza bnorci71 (#196005) üzenetére


bnorci71
addikt

na nagy nehezen küldött még egy kódot, mégis csak jó ha van az okos kütyü mellé egy butafon is a közelébe az embernek

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#196007) buci30


buci30
addikt

XsMax telfonrol küldtem képet egy Samsung 4K tévére

Elszomorito, hogy maga a telefon kijelzőjén milyen szép a kép, a tv-n meg botrányos.
Teljesen más színek és pixeles is.

De persze kipróbáltam egy Samsung Note 9 -el is és ott sokkal szebb a kép a tévén.

Akkor most ez azt jellenti a telefon kijelzője szépen van optimalizálva maga a telefonhoz így a képek is szépek rajta csak ne akard máshol vissza nézni mert 😬🤮

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#196008) tuzpenge válasza buci30 (#196007) üzenetére


tuzpenge
őstag

Azt jelenti hogy a samsung egy agyonra, természetellenesen túlszaturált fost hoz létre ahogy évek óta ezt teszi, mely a szemnek ugyan tetszetős, de köszönő viszonyban sincs a valósággal (cserébe veled elhiteti hogy iszonyat amit csinál és hogy neked az a jó)!
Ha neked az XS max fényképével problémáid vannak ott vagy veled vagy az adott telefonnal van a gond, de nem általánosan az xs max-al (természetesen lehetnek itt is hibás készülékek. Lehet a tiéd is az.). Én megnéznék a helyedben egy másik példány fotóit is, mielőtt elkönyveled a telefonod, hogy rossz képeket készít.

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#196009) galaxys80 válasza buci30 (#196007) üzenetére


galaxys80
veterán

iCloud fotó és tárhely optimalizálás be van kapcsolva?

(#196010) buci30 válasza galaxys80 (#196009) üzenetére


buci30
addikt

Wifi-n küldtem át a tévére közvetlenül a telefonról tehát nem lett butitva.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#196011) galaxys80 válasza buci30 (#196010) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem válaszoltál a kérdésre.
Attól, hogy WiFi-n küldted át közvetlenül a tv-re az hol zárja ki annak a lehetőségét, hogy egy bélyeg képet küldtél?

(#196012) buci30 válasza galaxys80 (#196011) üzenetére


buci30
addikt

Alap nincs bekapcsolva az iCloud fotó mentés nekem tehát tuti nem belyegkep 😊

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#196013) galaxys80 válasza buci30 (#196012) üzenetére


galaxys80
veterán

Ezzel a válasszal 2 felesleges hsz-t megspórolhattunk volna. ;)

De a kedvedért most dobtam át egy iPhone 7-el készített képet egy Samsung 4k TV-re.
Sehol egy pixel és a színek is teljesen rendben vannak. Szóval a hiba nálad lesz.

[ Szerkesztve ]

(#196014) INMOTEP válasza buci30 (#196007) üzenetére


INMOTEP
őstag

Én ilyet soha nem tapasztaltam ,ne tv -re küld át a képet hanem nézd meg PC -n ! Samsung tv lehet máshogy tömörit valamit kitudja .... Én a videókkal és a képekkel is maximálisan megvoltam elégedve minden iphone ál .Azt láttam amit a képernyőn is minőségben

(#196015) ittakary válasza buci30 (#196007) üzenetére


ittakary
nagyúr

nekem a 65" 4k TV-m egy jó minőségű HDMI 2.0 kábellel van összekötve és soha nem tapasztaltam, hogy szarok lennének a képek, sőt... a 4k videók olyanok, hogy a fűszálat megszámolom ha akarnám...

(#196016) buci30 válasza galaxys80 (#196013) üzenetére


buci30
addikt

Akkor lehet amivel küldöm az a rossz de azt kétlem mondjuk hogy az butitja le.
Egy EZCast nevű cucc ez ami egy tévé okosito amúgy.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#196017) galaxys80 válasza buci30 (#196016) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem ismerem az ilyen okosító csoda cuccokat.
Küld át az iMediaShare programmal.
Vagy tedd rá egy pendrive-ra és teszteld úgy.

[ Szerkesztve ]

(#196018) INMOTEP válasza buci30 (#196016) üzenetére


INMOTEP
őstag

Probáld már ki úgy hogy lemented pc -re a fotót ,és usb ről pendrive ról tv-n megnézed .Rögtön kiderül mi újság

[ Szerkesztve ]

(#196019) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Szerintetek, ha a következő iPhone megkapja a Pencil támogatást, akkor lesz hozzá speckós ceruza, agy ezzel a nagy batárral kell a zsebben rohangálni?

Illetve, mindegyik megkapja a támogatást?

Vagy ha ezekre tudnánk a választ, akkor már halottak lennénk?

(#196020) Eagl3 válasza B.Ricsike (#196019) üzenetére


Eagl3
veterán

Igen, halottak lennénk.

(#196021) hemaka válasza B.Ricsike (#196019) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem lenne rossz egy cerkas iphone, azt szivesen megvennem.

(#196022) Pano válasza hemaka (#196021) üzenetére


Pano
addikt

Attól függ hogy valósítják meg. De a mostani politikájuk alapján kinézem belőlük, hogy tudni fogja, de vedd meg a cerkát külön 60 ezerért. Ha már a "X" széria a magas árak miatt eladási mutatókban rosszabb, ezzel fel lehetne lendíteni a darabeladást :D

[ Szerkesztve ]

(#196023) B.Ricsike válasza hemaka (#196021) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Én is ezért várok a teló váltással!
A munkámhoz nagyon jó lenne, ha lehetne firkálni a képernyőn. (Nyílászáró felmérések készítéséhez)
A füzet-cerka kombó már ódivatú, megelveszik-megnemtalálom, így meg mehetne egyből a felhőbe, aztán hoznám elő mikor csak kell.
Mivel egy iPad is a jövőbeni tervek között szerepel (csak ott várom a megváltást egy normális iPad-ra írt OS-el, ami közelebb van a MacOS-hez, mint az iOS-hez, tehát a kettő között, mert jó lenne kiváltani 99%-ban a laptop-ot), így nem a Note irányba mennék, hanem akkor a szeretett iPhone-ra adnám ki egy középkategóriás 10éves családi kombi árát.
Mondjuk azért bízom benne, hogy lesz külön toll, mert elég **gány lenne az Apple Pen-t használni. Ekkora öngólt csak nem lőnek Almáék! I hope!

(#196024) Gergőke88 válasza B.Ricsike (#196023) üzenetére


Gergőke88
addikt

Egy 10 éves alsó középkategória Golf kombi kb. 1.5m HUF.
Mikor került ennyibe az iPhone? :U

(#196025) HarleyCustom válasza Gergőke88 (#196024) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem tudom hol él...:D
De 10 éves kombi kocsi...
Mondjuk arról nem beszélt,hogy működik-e :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#196026) B.Ricsike válasza Gergőke88 (#196024) üzenetére


B.Ricsike
őstag

De most tényleg! Ne ezen akadjatok már fenn! :) Csak viccnek szántam, illetve szemléltetésnek, hogy nem olcsók ezek a kütyük, nagyon nem! De a lényeg nem ez volt!
De ha összeadsz egy fullos iPad-et meg egy fullos iPhone-t, akkor majdnem ott vagy!
Na mindegy, mégegyszer mondom, nem ez a lényeg! Árakról Apple-nél a, úgysem vitázunk, mert ennyi és készl

[ Szerkesztve ]

(#196027) lugosi válasza hemaka (#196021) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem kizárt, hogy ceruzás iphone legyen.
És remélem nem is lesz.
Egyébként ha még emlékeztek, rögtön az iphone megjelenésekor direkt szándékos koncepció volt, hogy egy tenyérben használt kézi eszköznél ne kelljen ceruzát használni, szemben az abban az időszakban kapható PDA-kkal. Nekem volt olyanom, és volt Note-om is, soha semmi értelmét nem láttam a ceruzának, csak plusz hibaforrás és felesleges akadályozó tényező. Visszalépésnek élném meg egyértelműen, ha ilyenné válna az iphone.

(#196028) lugosi válasza B.Ricsike (#196023) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"A munkámhoz nagyon jó lenne, ha lehetne firkálni a képernyőn."

Most is lehet, és szerencsére még külön cerka se kell hozzá, ott az ujjad.

"(csak ott várom a megváltást egy normális iPad-ra írt OS-el, ami közelebb van a MacOS-hez, mint az iOS-hez"

Nem tartom valószínűnek, hogy lesz ilyen.

(#196029) hemaka válasza lugosi (#196028) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az ujjaddal max. bohockodni tudsz, irni vagy rajzolni biztosan nem.
De szerintem sem lesz, mert az Apple mindig csak a sajat feje utan ment.

(#196030) HarleyCustom válasza B.Ricsike (#196026) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:)
Persze drága...De azért beláthatod,hogy eléggé eltúlzott példa volt ez a kocsi dolog.És azért ott lihegnek az androidos mobilok is az iphone nyakában...Árban és tudásban is...Bőven megközelítik...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#196031) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

BUÉK!

Iphone xs-ben azt írták,hogy lehetőség van gyorstöltésre.Az enyémben sajnos nem működik.(?)
Vettem hozzá egy huawei gyorstöltőt és ugyanannyi idő alatt tölti fel mint a gyári kis iphone töltő ami a dobozban volt.
Mi lehet a gond?Nem kompatibilis vele vagy vhol be kellene ezt kapcsolni (bár utóbbit kétlem)?

November végei-december elejei írásom a hangszóróról az én hibám volt..nem halk a beszédhangszóró.A fóliát le kellett venni. :-/

(#196032) buci30


buci30
addikt

Attetem a képeket pendrive és úgy a tv.
Max és Note9 képek mentek pendrive és úgy mentek a tévére.
Szóval lehet bármilyen teszt én mindig azt hiszem el amit én láttok nem a sok reklám.
Így már a kinti képek szépek nagyon de a benti szoba képek borzasztó a Note 9hez képest.
A videó ugyszint kint szép bent össze vissza ugrál a fókusz kereső ha arc is van a videóban.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#196033) hemaka válasza Elims (#196031) üzenetére


hemaka
nagyúr

Csak akkor mukodik, ha az adapter tamogatja a USB power delivery szabvanyt.
Gyariak kozul a 18, 29, 30, 61, 87 wattos a megfelelo erre a celra.
Mas gyartotol nem tudok, de a tobbiek biztos irni fognak majd par tipust.

(#196034) HarleyCustom válasza Elims (#196031) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“...November végei-december elejei írásom a hangszóróról az én hibám volt..nem halk a beszédhangszóró.A fóliát le kellett venni. :-/...”

Ez komoly?:U

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#196035) herdsman12 válasza B.Ricsike (#196023) üzenetére


herdsman12
őstag

Lehet nem váltasz egy darabig. Azért mielőtt nagyon ráizgulsz az iPhonera rajzolásra, próbálj egy képernyő méretű noteszba rajzolni, írni, hát nem egy nagy élmény. Az iPad már jobb lenne a mérete miatt, de ezek a hajlékony cuccok nem ipari használatra vannak.
Mifelénk az összes ablakos ilyen maradi fajta, még amelyik a Q7-et Porsche Cayennere cserélte is.

(#196036) Elims válasza hemaka (#196033) üzenetére


Elims
veterán

:R :R

Herrelose: Ja,komoly. :-/
Pont illik ide az aláírásod.. :-) :-/

(#196037) HarleyCustom válasza Elims (#196036) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Az igen:D

A másik témához:
A kábelnek nem C nek kell lennie és úgy a gyorstöltő?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#196038) hemaka válasza HarleyCustom (#196034) üzenetére


hemaka
nagyúr

Durva, hogy meg mindig van ilyen, de uj iphone tulajoknal megesik. Telekomnal mindig kulon felhivtam ra a figyelmet anno, de volt olyan 200 IQ-s, aki 20 perc utan jott vissza, hogy nem jo a hangszoro... kys.

(#196039) B.Ricsike válasza herdsman12 (#196035) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Persze, a papír+ceruza nem fog kimenni a divatból egy jó darabig!
Csak az sokszor elveszik, elkallódik, ráborul a kávé stb stb.
Nem nagy kunszt kisebb dolgokra írni vagy rajzolni, sokszor mi is egy kis noteszbe írjuk ha nincs nálunk nagyobb füzet vagy otthon vagyunk, vagy improvizálni kell stb stb. Sokszor van olyan helyzet, ahol nincs más az embernél, csak a telefonja. Na most, innentől adott a dolog, illetve egyszerűbb.
Sőt, már a 2. olyan műszaki ellenőrrel találkoztam, aki Note-ot használ, és csomópontokat rajzol a helyszínen, illetve rögtön tud pl. egy műszaki rajzon vagy konszignáción szerkeszteni, bekarikázni, mellé írni bármi infót, megjegyzést stb stb.
Tehát az életnek számos olyan területe van, ahol nagyon hasznos tudna lenni. (De szerintem ezt az Apple is tudja, csak még nem találták ki, hogy hogy legyenek mások mint a többiek, mégis ugyanolyan hatékonyak!)

Na mindegy, jövő ősszel már okosabbak leszünk! Én csak bízom a legjobbakban!

lugosi: "(csak ott várom a megváltást egy normális iPad-ra írt OS-el, ami közelebb van a MacOS-hez, mint az iOS-hez"

Nem tartom valószínűnek, hogy lesz ilyen.

Egy tökéletes világban lenne..... de tudom hogy ez nem az, csak olykor álmodozom néha erről. Bár szerintem errefelé tendálunk. A Tab lesz az új notebook. És mellé mindenki vesz billentyűzetet, és egeret ha akar.

(#196040) galaxys80 válasza buci30 (#196032) üzenetére


galaxys80
veterán

Akkor vidd szervizbe. Végig kameráztam a karácsonyt I7-el és egyetlen fókusz elvesztés, homály sem volt.
Gondolom az xs sem rosszabb ebben.
Vagy a note 9-et kell használni. :)

[ Szerkesztve ]

(#196041) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Családi megosztásban szeretnék segítséget kérni:

Ha a csoportban lévő gyerek ipadjéről szeretnék vásárolni, kétszer kell beírnom a kódot. Egyszer a az ITunes-ba való bejelentkezéshez, egyszer pedig a vásárlás/letöltés megerősítéséhez.

1. Bejelentkezés az Itunes Store-ba
2.Bejelentkezés szükséges....stb.

itt mindkétszer kódot kér.

Nincs valami olyan beállítás, hogy ne kelljen csak egyszer beírni a kódot?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#196042) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,ma lettem gazdagabb egy Xs Max-al. És eddig soha nem használtam "telefonos bankkártyás fizetést" hogy kell ezt összehozni a telefonon? MKB kártyám van. Köszönöm.

Zero Defect.No Compromise !

(#196043) MasterMark válasza Giovanny (#196042) üzenetére


MasterMark
titán

Mit szeretnél? :F

Telefonnal fizetni érintéssel mint a bankkártyával?

vagy

A telefonon fizetni valamit bankkártyával (pl. az App Store-ban)?

Switch Tax

(#196044) allein válasza HarleyCustom (#196034) üzenetére


allein
addikt

(#196038) hemaka - rákérdeztem én is az iCentre.üzletben, hogy van valami fólia amit le kell venni azon kívül ami a hátlap-előlapot védi? Azt mondták nincs :N

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#196045) allein válasza allein (#196044) üzenetére


allein
addikt

Megkérem szépen ha tudjátok hogyan kell levenni a fóliát, osszátok meg az infót velem is :R nem a nagy fóliáról van szó, az elég nagy ahhoz, hogy az embernek feltűnjön ;]

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#196046) Giovanny válasza MasterMark (#196043) üzenetére


Giovanny
őstag

Szia,telefonnal fizetni érintéssel mint a bankkártyával szeretnék,utána a másik is szóba jöhet,köszönöm.

Zero Defect.No Compromise !

(#196047) galaxys80 válasza allein (#196045) üzenetére


galaxys80
veterán

Nincs más fólia rajta.

(#196048) Eagl3 válasza Giovanny (#196046) üzenetére


Eagl3
veterán

Egyelőre még nem lehet így fizetni, talan a 2019-es évben a CIB bevezeti, de még ez sem biztos.

(#196049) allein válasza galaxys80 (#196047) üzenetére


allein
addikt

Akkor mègis hibàsak voltak a visszavitt kèszülékek :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#196050) Giovanny válasza Eagl3 (#196048) üzenetére


Giovanny
őstag

Ezt nem tudtam... akkor türelmesen várok :)

Zero Defect.No Compromise !

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.