Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165801) bigdady


bigdady
nagyúr

Háttérben facebook hangot használt vagy ezt hogy kell érteni?

(#165802) nord_ válasza Tibee86 (#165780) üzenetére


nord_
veterán

Se 4, se 4S!
Még a Waze-t se bírta a 4S, napi rendszerességgel kidobálta a navit... Lehet mondani, hogy az volt a baj, túl sok progi futott a háttérben: de nem, mindegy volt, hogy kilőttem-e az összes appot vagy nem...
Azt is lehet mondani, hogy biztos az én telefonom szenvedett csak ettől a problémától, de sajna ez se igaz: a feleségemnek is 4S volt, neki is ugyanezeket produkálta.

Lényeg a lényegben: 4S max zenehallgatásra jó, már navira is gyenge.

(#165803) kchris78 válasza szabogabor10 (#165742) üzenetére


kchris78
veterán

Aggodalmat ne keltsunk azert mar! Lehet van egy-ket kornyek Budapesten ahol igaz az amit mondasz de altalanosan azert ezt igy eros kijelenteni hogy meg a telefont se veszi elo az ember. Mindenki kezeben ott az okostelefon nem egy olyan nagy durranas hogy kiraboljanak, mert elovettel egy telefont az utcan.. Kek metro piros metro hetek ota hasznalom az airpodsot is. meg se nezik az embert ha igen csodalkozik aki nem ismeri. mondjuk bkvn nem annyira jo, annyira hangos a kozlekedes...

(#165804) RWD válasza 30z.Samu (#165731) üzenetére


RWD
tag

Még csak felmérem a terepet. De lehet lassan rászánom magam...a forrás továbbra is képlékeny.

(#165805) Tibee86 válasza nord_ (#165802) üzenetére


Tibee86
veterán

Ez nem hangzik túl jól, kár volt akkor eladni az 5S-t.
Szereztem ingyen 4S-t, egy próbát azért teszek vele, hátha. :D

(#165806) danilla válasza Tibee86 (#165805) üzenetére


danilla
őstag

En se nagyon eroltetnem ezt a 4s-t :) Nem hasznalhatatlan, de tud bosszanto lassulasokat eloidezni. En csak zenehallgatasra tartottam meg (egy logitech hangszoro dock-ban csucsul), de a zeneszam/album kivalasztasa (apple music/spotify) is neha eleg nyogvenyelosen megy. Ebben persze ludas leginkabb a legujabb ios (ami meg rament).

https://twitch.tv/ddplayzone

(#165807) Tibee86 válasza danilla (#165806) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem akarom én semmire használni csak néha navigációra, aztán vágom be a kesztyűtartóba. :D
Hétfőn teszek vele egy próbát, ha nagyon nem bír el még a google maps-szal se akkor marad a fő telefon erre a célra is.

Egyébként tud már a google maps-szon kívül bármelyik navi olyat, hogy meg lehet benne jelölni több címet és utána a térképen azokat mutassa egyszerre? Szerintem már több mint egy éve néztem át az összeset, akkor egyikben se volt ilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#165808) 30z.Samu válasza Tibee86 (#165807) üzenetére


30z.Samu
félisten

A sima 5-ös sem olyan drága már.

Sic Parvis Magna

(#165809) #04441088


#04441088
törölt tag

A 8 mikor jelenik meg pontosan? És tényleg 1000 dolcsi körül, fölött fog kezdeni, van hivatalos információ vagy csak a neten megjelenő találgatások?
Esetleg tudtok olyan üzletet, ahol hivatalos garanciával árulnak Apple termékeket és el lehet hozni 120-150 k önerővel + 0 % thm-el 10-12 hónapra a maradandót? :R

[ Szerkesztve ]

(#165810) 30z.Samu válasza #04441088 (#165809) üzenetére


30z.Samu
félisten

Senki nem tud pontos infót a megjelenésről, az majd a Keynote-on derül ki. Amiről szintén nincs pontos infó. :D

Sic Parvis Magna

(#165811) Tibee86 válasza #04441088 (#165809) üzenetére


Tibee86
veterán

"A 8 mikor jelenik meg pontosan?"
Idén. ;] Ha rögtön megrendeled akkor talán még idén hozzá is juthatsz, de biztos nagyon nagy hiány lesz belőle.

"És tényleg 1000 dolcsi körül, fölött fog kezdeni, van hivatalos információ vagy csak a neten megjelenő találgatások?"
Nincs hivatalos ára még, csak a neten lévő pletykák. Az szinte biztos, hogy nem kettessel fog kezdődni az árcédulája.

30z.Samu: Lassan de biztosan eljutunk a 7+-ig. ;] Onnan indultunk, hogy minél olcsóbban kéne valami ami forrhat a műszerfalon akár egész nap, max egy 10-est lennék hajlandó rááldozni egy 4-re, de közben lett ingyen egy 4S. Ha ez alkalmatlan egy navigáció program elfuttatására akkor használom a 7-et erre.

[ Szerkesztve ]

(#165812) 30z.Samu válasza Tibee86 (#165811) üzenetére


30z.Samu
félisten

Vagy veszel valami GPS-t. ;]

Sic Parvis Magna

(#165813) Noxy válasza Tibee86 (#165807) üzenetére


Noxy
veterán

Sygic: Megtervezed az útvonalat. Mutatja a térképen, ezután hosszan ráböksz a térképre az adott helyre és 2 mp után már be is tervezte az útvonalba. Ezt így eljátszod a többi címmel is.
iGo:
Útvonal menü, útvonal szerkesztés. Itt hozzáadod a sorban a címeket, tervezés, és ott lesz az összes a térképen.
Amúgy tényleg gyenge a 4S ehhez. Én nagyon nyomott áron vettem erre egy letiltott 5S-t.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165814) Imy


Imy
veterán

Valaki iPhone mellett használ androidos telefont?

Azért, mert ha kapok egy droidos telefont, akkor azon hogyan lehetne megoldani, hogy a névjegyek szinkronban legyenek automatikusan?

(#165815) batai15 válasza Imy (#165814) üzenetére


batai15
félisten

Apple-on hozzá adod a Google fiókot , és innentől kezdve amit az eggyik fiókba be viszel a másik szinkronizálja

(#165816) syIex válasza Imy (#165814) üzenetére


syIex
veterán

Én most váltottam nem régen iPhone 7-ről Samsung S7 Edgere. Nagyon kellemes csalódás, viszont a névjegyzéket sajnos nem tudtam megoldani sehogy. Vagy egy ios app amivel ki tudod menteni a névjegyzéket utólag olvastam csak utána és akkor azt utána elvileg rá tudod tenni az android készülékre. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#165817) Tibee86 válasza Noxy (#165813) üzenetére


Tibee86
veterán

Oké, ez működött korábban is, de így körülményes nagyon...
Tegyük fel van 10 címem és szeretném tudni milyen sorrendbe lenne érdemes menni. Arra a megoldás jó, hogy mikor először beütöm mindet akkor meg tudom nézni, de ahogy az elsőt megadom célpontnak a többi megy a levesbe.
Google maps-ba teljesen egyszerűen meg van oldva, be lehet csillagozni a címeket, látom az összeset és ott vannak mindig.
Letiltott pont a google maps illetve a spotify miatt nem játszik.
Na mindegy, most már nagyon kíváncsi vagyok erre a 4S-re, nem gondoltam volna, hogy ennyire gáz már erre a célra is.

(#165818) csacsi67 válasza syIex (#165816) üzenetére


csacsi67
addikt

icloudbol pc-röl app nélkül kimenthetö . ha nem volt az ios eszközöd a gmaillal szinkronizálva. de van más egyéb alternativa is .de ha már nincs meg az ios készüléked ez a legegyszerübb.

(#165819) Noxy válasza Tibee86 (#165817) üzenetére


Noxy
veterán

Az életben nem használtam navira a GMaps-t. + 99% -ban csak egy fix uticélra tervezek.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165820) bigdady válasza Noxy (#165819) üzenetére


bigdady
nagyúr

A dugó elkerülésére kell a net.

(#165821) ntomi0730 válasza Tibee86 (#165817) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Van az igo szüliapp, ha akkoriban letöltötted, tudod használni, mert abban benne van a sorba rendezés.

(#165822) Noxy válasza bigdady (#165820) üzenetére


Noxy
veterán

iGo Eu-hoz igen.
Ami meg most van az AppStore-ban nem tudom. (Nem veszem meg 2x)
De hiába fizetett valaki érte 86€ csak NyEu-ra van. Az NNG-nél még nem bontották le a vasfüggönyt.
Sygic-nél külön meg kell venni ezt a funkciót.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165823) Noxy válasza ntomi0730 (#165821) üzenetére


Noxy
veterán

Ez az egy lebutított, minimális funkciókkal rendelkező navi app.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165824) bigdady válasza ntomi0730 (#165821) üzenetére


bigdady
nagyúr

Abban nem frissul a terkep. Még a Kecskemét elkerülőt semmismeri

(#165825) ntomi0730 válasza Noxy (#165823) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Tudom, de a sorba rendezés benne van. használtam. de sajnos csak itthon mükszik.

(#165826) Tibee86 válasza ntomi0730 (#165821) üzenetére


Tibee86
veterán

Régen megvettem a rendeset, de arra amire nekem kell nem jó az se. Köztes úti célt meg lehet adni szinte az összes programban, de nekem nem arra van szükségem. Megjelölni akarom a címeket (nem menteni, kedvencekhez adni stb.), ami után szabadon eldönthetem melyikre akarok menni, és egy cím elérése után ugyanúgy legyen ott a többi, nem kelljen elölről beírkálni az összeset. Ezt egyelőre ahogy látom még mindig csak a google maps tudja kivitelezni.

(#165827) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Iphone 7 Plus om van, vodánál vásárolt, sosem piszkált. Feltettem a legujabb béta szoftvert hogy kiprobáljam milyen lesz, majd visszatelepitettem a 10.3.3 at de azota folyton egy SMS bombáz:

Ez a bizonyos szám: +3630 344 4223

REG-RESP? és egy rakat szám és betüsor.

Azt írja még hogy az iMessage és a FaceTime várakozik az aktiválásra csak nem tudom miért és meddig. Mi történhetett? A telefon elég sokat rendetlenkedett az utóbbi időben az 5Ghz es wifit se vette mindig és volt hogy képtelen volt Wifiről mobilnetre visszaállni ha eltávolodtam onnan ahol volt wifi. Ilyenkor persze internet sem volt, vagy repülő mód és újra be vagy restart segitett csak. Valami ötlet?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#165828) ntomi0730 válasza Tibee86 (#165826) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Értem, akkor félre értettelek.

(#165829) Noxy válasza Tibee86 (#165826) üzenetére


Noxy
veterán

"ami után szabadon eldönthetem melyikre akarok menni, és egy cím elérése után "

iGo: útvonal, útvonalszerk.., EGYEBEK (alul), átrendezés.
Azt állítasz be köv.. címnek amit akarsz, és a többi hátra lévő is ott marad.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165830) domerator


domerator
veterán

Melyik az a PC progi, amivel egyenként lehet visszatenni az iphone-ra az itunes bacupból a mentéseket? Hibabehatárolás miatt kellene egyenként visszatenni az appok mentéseit (Numbers, Onenote satöbbi), hogy mi okoz hibát.
Az iBackupbot képes erre? (mintha úgy emlékeznék)... ha nem akkor melyik?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#165831) syIex válasza domerator (#165830) üzenetére


syIex
veterán

ITunes?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#165832) Noxy válasza BogyóBP (#165827) üzenetére


Noxy
veterán

Pont most piszkáltad egy béta szoftverrel. :K

Ez a bizonyos szám: +3630 344 4223

Ez meg nem más mint valszeg a szogáltatód Okosságok & Egyéb SMS b0mbája. [kép] :)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165833) BogyóBP válasza Noxy (#165832) üzenetére


BogyóBP
addikt

Jó de nekem mi közöm ehhez ha vodafonos vagyok? Az Apple is hivatalosan engedélyezi a fel és lefele frissitést, le is van írva az oldalukon nemtudom ezzel mit lehet elrontani, egyáltalán hogy regisztrál ez a szolgáltatás? Az Imessage opciot ha bekapcsolom csak az icloud cimem látszik de a telefonszámom nem.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#165834) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

üdv.
macos en milyen szoftverrel tudok beállítani az iphoneomra csengőhangot ituneson kívül?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#165835) talamasca válasza WhiteAngel89 (#165834) üzenetére


talamasca
senior tag

Pl. iMazing vagy Anytrans, de szerintem felesleges ezért plusz programot telepíteni.
Teljesen egyszerűen megoldható az iTunes-szal.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#165836) Noxy válasza BogyóBP (#165833) üzenetére


Noxy
veterán

Lökd ki a SIM-t, majd
reset. (a bekapcsoló gombot és a hangerő le (-) gombot
egyszerre nyomva tartani.)
Rakd vissza a vodás SIM-t.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165837) WhiteAngel89 válasza talamasca (#165835) üzenetére


WhiteAngel89
aktív tag

köszönöm.

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#165838) aujjobba


aujjobba
addikt

Most, hogy az ios11 meghozza a mobilnet kapcsolot es a fajlkezelot, vajon mi lesz az a hianyossag ami miatt majd konstans sirni fognak a népek?
;]

(#165839) 30z.Samu válasza aujjobba (#165838) üzenetére


30z.Samu
félisten

Valamit ki fognak találni, ne izgulj! ;]

Sic Parvis Magna

(#165840) bnorci71 válasza Tibee86 (#165807) üzenetére


bnorci71
addikt

csak úgy halkan kérem navira miért nem navit akarsz?
a rigó simán tudja hogy sorba rakja neked a címeket, gondolom ezért akarod látni a térképen, volt hogy 15címmel próbáltam és simán ment neki

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#165841) danilla válasza aujjobba (#165838) üzenetére


danilla
őstag

Azon fog menni a siras, hogy a fajlkezelo nem is fajlkezelo ;) (mert ugye a Files csak a felhoben tarolt adatokhoz fer majd hozza)

https://twitch.tv/ddplayzone

(#165842) aujjobba válasza danilla (#165841) üzenetére


aujjobba
addikt

Ebben nem vagyok biztos, nalam megjelenik az "on my iphone" lehetoseg is benne, csak nem tudok oda menteni semmit, inaktiv a gomb.
Valoszinu ez valtozni fog, maskulonben semmi ertelme hogy ott a lehetoseg.

(#165843) Tibee86 válasza bnorci71 (#165840) üzenetére


Tibee86
veterán

Miért, a google maps micsoda?
A kérdésre válaszolva egyébként az évek alatt megtréfált már szinte kivétel nélkül az összes nagyobb navi app, vagy fogalma nem volt a címről, vagy a házszámot lőtte be nagyon szarul. A google maps eddig nem, pedig már jó ideje használom. Másfelől ebben látom a forgalmat és van street view ami a többiben ugye nincs. Nem nagyon tudok semelyik részébe belekötni, magasan ez vált be a legjobban navigációnak.
Nem írom le sokadjára ugyanazt, de a lényeg, hogy nekem nem arra van szükségem, hogy köztes pontokat tudjak megadni, azt régen is tudta szinte mindegyik.

[ Szerkesztve ]

(#165844) BogyóBP válasza Noxy (#165836) üzenetére


BogyóBP
addikt

Kiprobáltam egy másik simmel is, de semmi. Nem értem. Az általad leírt megoldás miben különbözne a simkártya cserétől?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#165845) agabe válasza aujjobba (#165838) üzenetére


agabe
addikt

Nekem (ha ugy allitom be) wifin hatterben , es telefon inaktiv allapotaban is felhobe szinkronizalo google photos, flickr stb kellene, meg a filekezelot meglatjuk mennyire lesz szabad atjarasu egyeb progik kozott.
Masnak biztos van meg mas egyeb ami kellene neki, szoval nem lesz tokeletes ios11-el sem mindenben, de sem droid sem szifon nem az es szerintem sosem lesz ezt el kell fogadni.

(#165846) lugosi válasza Tibee86 (#165843) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A street view nagy segítség tud lenni mikor egy pontos címet kell megtalálni (pl üzletet vagy ilyesmit és látod a street view-n hogy oké nem 63/c de jó helyen jársz). Ezt én is nagyon szeretem.

(#165847) batai15 válasza Tibee86 (#165843) üzenetére


batai15
félisten

Google maps vitt már félre el autópályán , de a Sygic még ott se tévedt.

(#165848) aujjobba válasza agabe (#165845) üzenetére


aujjobba
addikt

Szerintem ennek az uzemido latna karat.
A fajlkezelo jo lesz szerintem, legalabbis a produktivitas vonatra most felultek az uj ipad + ios11 tekinteteben.

Persze, egyik rendszer se tokeletes, nalam eleg sok ios bug szembejott mar amire igencsak rancoltam a szemoldokom, de igazabol semmi nem hianyzik nekem a droidbol ami nincs ios-en.
Ja de megis egy valami, bar arra tartok egy droidos tabletet: torrent.

(#165849) Ufff válasza batai15 (#165847) üzenetére


Ufff
senior tag

Engem egyszer a sygic nagyon megszivatott.
A Here (We Go) jött be eddig a legjobban. Az Igo sem rossz, csak minek fizessek érte egy valag pénzt, ha van teljesen jó alternatívája ingyen, forgalomfigyeléssel.

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#165850) bigdady válasza batai15 (#165847) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sygicet akkor töröltem mikor Pesten a Váci úton nem tudott házszám szintű találatot hanem a közepére vitt...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.