Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#278001) lajosx válasza Sys85 (#277988) üzenetére


lajosx
őstag

Köszönöm veszek akkor átalakítót. :R

Noxy

köszönöm szépen :R

(#278002) tothjozsi96 válasza kleinguru (#277997) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ugyanezt gondolom én is. Én egy iPhone 11 Pro 256Gb-os telefont használok, megjelenésekor vettem, ezt én is inkább elvittem a CareCenter-be. De a családban iPhone 7 és SE telefonok vannak, ezekbe teljesen jó szolgálat tud tenni a NOHON akku is.

(#278003) zojjektum


zojjektum
senior tag

A múlt héten rendeltem egy ilyen spigen tokot [link] , mert sokan megelégedéssel nyilatkoztatok a márkáról.
Azt kell, hogy mondjam, hogy nálam felkerült a “soha többet ilyet” polcra. Ilyen tokot, ilyen illesztéssel, bármelyik random kínainál lefröccsentenek 1 dollárért.


Ha véletlenül, valami csoda folytán rá fog illeszkedni, akkor megkövetem magam.

(#278004) adika4444 válasza Noxy (#277994) üzenetére


adika4444
addikt

A minőséget meg kell becsülni. Főleg, ha az ilyen egyedülálló.

Azért a jövőben kétszer is átgondolom, rendelek-e közvetlen az Apple-től.

üdv, adika4444

(#278005) bendi806


bendi806
aktív tag

Sziasztok
iPhone 7esrol lenne shk

kicsit csináltam egy hülyeséget, a home gomb nem volt működőképes nálam, de ugye szoftveresen pótoltam
most csináltam, egy rendszer visszallitast ,de ugye mikor újraindítom, akkor első bekapcsolásnal, nyomjam meg a home gombot, és ez így nem működik tovább, magyarul nemtudom bekapcsolni...

ilyenkor mi a teendő?
köszönöm a segítséget

(#278006) Cyberbeni válasza bendi806 (#278005) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Elvileg bekapcsolás után egy ideig nem kell home gombot nyomni, szóval kikapcs-bekapcs és lehet tolni: https://www.youtube.com/watch?v=WkChEgaj9zk

(#278007) tothjozsi96 válasza bendi806 (#278005) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ha nem működik amit az előttem hozzászóló írt, akkor a Touch ID csatlakozóját le kellene húzni, és így érzékeli a telefon hogy nincs Home gomb, ha jól gondolom. Ehhez viszont szét kell szedni a telefont.

(#278008) bendi806


bendi806
aktív tag

köszönöm szépen a segítséget 🙂

(#278009) Malfroy válasza zojjektum (#278003) üzenetére


Malfroy
aktív tag

sajnos kifogtál egy defektes darabot.

(#278010) Oldman2 válasza bendi806 (#278008) üzenetére


Oldman2
veterán

A Fókusz módoknál meg lehet-e azt csinálni, hogy egy Fókusz akkor aktiválódjon, amikor elmegyek Otthonról?

Úgymond az "Utcán"

Ahogy nézem, az Otthonra érkezés és Távozás alapból megy.

(#278011) haxiboy válasza KubanitoS (#277976) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekem is csak úgy sikerült hogy egy svédországban élő barátom segített.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#278012) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy mit kell be állítani iphone-on hogy a másodlagos kártya ami egy telekomos esim a hívások ne jöjjenek csak az adatforgalom.Párom kórházba került neki szeretnék aktiválni esim-et iphone 12 pro max-ra és így most jönnek a hívások is.

(#278013) Sys85


Sys85
veterán

Nem szifon,de Apple téma.
Ma megint egy lépéssel beljebb léptem az Apple féle elnyelős futóhomokba.Iphone,utána Airpods Pro,ma meg egy ATV 4K 2022.Hát eddig azt hittem elég a kis droidos tvboxom,tévedtem,ez sokkal jobb médialejátszó,villámgyors,sehol egy puffer animáció.Vannak olyan mkv-k amiknél a droidos box kifutott az erőből,ez nem.
Most azt mantrázom,hogy “Nem kell újra AW,nem kell Macbook!Nem kell újra AW,nem kell Macbook!”,remélem segít. :DDD

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#278014) dud998 válasza Sys85 (#278013) üzenetére


dud998
őstag

Nem, nem fog. ;]
Egy Apple Watch még tuti kell neked. :P
De amúgy igen. Amíg csak egy iPhone-od van, nem tudod milyen. Ha már van több Apple terméked és látod hogy milyen szépen együtt dolgoznak és semmit se kell mókolni, na akkor szippant be a dolog igazán. Nincs gond, egyszerűen csak használod és kész. :K

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#278015) bigrob válasza Big_Boss (#278000) üzenetére


bigrob
őstag

Köszönöm szépen! :R :R :R

Én is mantrázom, hogy "Nem kell az az AW... Még! ;] "

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#278016) Sungoo válasza Sys85 (#278013) üzenetére


Sungoo
addikt

Az AW “felhőből” harmadszorra szabadultam meg, úgy érzem, egy cseppet sem hiányzik. Tarts ki, elmúlik! :D

(#278017) Cyberbeni válasza Sys85 (#278013) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Tippre amúgy a TV bármiféle box nélkül lejátszana bármit. 2 éve vettem egy legolcsóbb full HD tv-t a konyhába (LG 32LM6300PLA), hogy ebéd közben tudjak sorozatot nézni, ne csak reklámot és vígan mennek rajta az otthoni Plex szerverről a 1080p tartalmak. 4k/8k TV-kbe meg jobban is van szufla, mert azokat direkt arra tervezték, hogy a 1080p vagy rosszabb adásokat minél jobban felskálázzák.

(#278018) Sys85 válasza dud998 (#278014) üzenetére


Sys85
veterán

Ipad még 1x nem kéne,azt én nem használom ki,ágyban a mobilon netezek,ipad (amíg megvolt) sokszor ki volt kapcsolva a szekrényen.
Jóformán akkor használtam csak,amikor egyedül kajáltam és azon ment valami yt videó,szóval az nem csábít.
Macbook/Mac Mini nagyon piszkálja a fantáziámat,de eléggé rágyógyultam az évek alatt a Windowsra,így teszt jelleggel lehet egy régebbi Mini kéne (már nézegettem őket HA-n),hogy egyáltalán mennyire barátkoznék meg az MacOS-szel.
De tartom magam (egyelőre :DDD ),nem hagyok az ördögi csábításnak (egyelőre :DDD ).

Az AW csábítás mindig megvan,de most úgy néz ki hogy egy erős racionális érv is lesz amellett hogy “NE!”.
Nagy eséllyel új munkahelyem lesz egy acélszerkezetes cégnél és ott nagyon hamar szétkarcolnám,vagy akár be is törném a kijelzőt.Ilyen környezetbe nem való drága óra,oda jó egy Mi Band is,de azért még azt is sajnálná az ember.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#278019) Imy


Imy
veterán

A következő aproblémám.
A Wifi be van kapcsolva, de nem tudom kikapcsolni.
Ha felhúzom az ujjamat a kijelzőn és ott nyomok rá, akkor ugyanúgy aktív marad a wifi. A mobilnetet és a bt-t tudom ki-be kapcsolni.
Ha a Beállításokból próbálom, akkor pedig a csúszkát nem tudom elhúzni.

A telefon többször volt újra indítva, de a helyzet ugyanaz. A gyári beállítások/visszaállítások lehetőség nem lehetséges, mert céges telefon, és cégfelügyelete alatt áll, és problémás minden ilyen dolog....

(#278020) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Ti használjátok az adatörlőt ami jár a telefonok mellé? Próbáltam de mindig hibát ír, elég ha simán alapba állítom a telefont? Több mint egy órája kinlodok vele. Boot pendrive stb. Nem is értem egy átlag ember hogy a fenébe hasznàlja🤷‍♂️elindul és ezt írja az adattörlés nem sikerült Kérjük próbálja meg ismét. Kérjük segítsen a probléma azonositásában, küldjön nekünk egy hibajelentést🤷‍♂️

(#278021) Sungoo válasza lajosx (#278020) üzenetére


Sungoo
addikt

“Adatörlő, ami jár a telefon mellé” Hogy mi!?

(#278022) Sys85 válasza Cyberbeni (#278017) üzenetére


Sys85
veterán

Lejátszik,de nem tökéletesen (2018-as UK szériás LG).
Van hogy dts hang csúszik,soundbaron kell korrigálnom,aztán vissza egy másik filmnél,mert akkor meg az elállítás miatt ott csúszik.
Nagy bitrátájú 4K filmeknél sokszor már szenved,van amikor pufferel is változó mennyiségben.Plexben a transzkódolás ki van kapcsolva,mert nagy bitrátájú 4K mkv-hoz csirke a kis EliteDesk Minimben lévő i5-6500.
Alapvetően sima 1080p-s filmekhez elég lenne a tv.
Stream appok is lassúak már a tv-n (2018-ban sem volt csúcskategória).
A 4K-s filmek és a streaming miatt vettem külső médialejátszót,jobb is lett,de nem lett tökéletes.
Most a ATV-vel minden úgy megy ahogy azt eddig is elvártam volna.

Droidos box-szal is voltak küzdelmek.
Prime Video pl nem érhető el hivatalosan (Android TV Play áruháza),pendriveról raktam fel apk-ból,elég eklektikusan is működik.Vicces,mert amúgy a távján is van Prime Video gomb,de az áruház nem listázza…
Plex is néha úgy be tud lassulni,hogy az ideg szétvág.
VLC sem látta rendesen a dlna szervert,szinte használhatatlan volt.ATV-n mindent lát és gyönyörűen visz is.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#278023) trebrona válasza Sungoo (#278021) üzenetére


trebrona
nagyúr


[link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#278024) Sys85 válasza Sungoo (#278021) üzenetére


Sys85
veterán

Nem hallottál még róla? [link]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#278025) dud998 válasza Sys85 (#278018) üzenetére


dud998
őstag

:R

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#278026) szabonagyur válasza Sungoo (#278021) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kötelező kód amit adni kell a telóhoz is, ezzel ha letörlöd az előzőt akkor minden adatot töröl, ez lenne a célja.

Magyar specialitás csak tudtommal :DDD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#278027) lajosx válasza szabonagyur (#278026) üzenetére


lajosx
őstag

Csak egy kalap szar🤷‍♂️ száz helyen kell regisztrálni bootolható usb csinálni meg csomó hülyeséget és aztán csinálja 15 percig és hibát ír. Egy vicc az egész, nem is tudom minek kinlódtam vele :F

[ Szerkesztve ]

(#278028) Oldman2


Oldman2
veterán

Valahol be lehet állítani azt, hogy egy adott app más nyelven fusson, mint a rendszer nyelve. Hol?
Nem találom … :W

(#278029) icecave válasza Oldman2 (#278028) üzenetére


icecave
Topikgazda

Beállítások és ott legörgetsz az appok közé. Ott lesz mindegyiknél nyelv beállítási lehetőség, ami támogatja.

(#278030) lugosi válasza Oldman2 (#278028) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha magában az appban nem lehet állítani, akkor nem. Van amelyik csak a rendszer nyelvét tudja használni, vagy ha az nem támogatott, akkor pl a fejlesztő által meghatározott nyelven fut.

(#278031) Sys85 válasza Oldman2 (#278028) üzenetére


Sys85
veterán

Beállítások-Lejjebb az érintett app-Előnyben részesített nyelv.Itt ki tudod választani (ha van az appban olyan nyelv támogatva) amit szeretnél.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#278032) Sungoo válasza Sys85 (#278024) üzenetére


Sungoo
addikt

Vessetek a vérmókusok elé, de nem hallottam róla! :Y Hogy mik vannak!?

(#278033) #86564352 válasza Oldman2 (#278028) üzenetére


#86564352
törölt tag

Beállítások, adott app és ott felkínálja. Ha belerakta a fejlesztő ezt az opciót.

(#278034) BeastMode válasza Oldman2 (#278028) üzenetére


BeastMode
őstag

Beállítások és ott bármelyik appba ha belemész, ott lesz, hogy előnyben részesített nyelv.
Hoppá, páran megelőztek, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#278035) dud998 válasza szabonagyur (#278026) üzenetére


dud998
őstag

“Magyar specialitás csak tudtommal :DDD

Igen és valaki ezzel megint keresett egy kis pénzt. :(((

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#278036) JamesHun


JamesHun
addikt

sziasztok,

én vagyok vak, vagy nem tudok más hangerőt beadni az ébresztés / riasztásnak és a csengőhangnak?

SeriesX: JamesSHun

(#278037) Sys85 válasza dud998 (#278035) üzenetére


Sys85
veterán

És még büszkék is rá! :DDD


Szerintem kb semmire sem jó ez.
Aki nem tudja hogyan kell letörölni egy eszközt,az valószínűleg úgyis olyanhoz fordul aki tudja,az meg nem egy ilyen kódos hülyeséggel fog bohóckodni.
A “hasznosságát” nagyon jól mutatja,hogy az NVMe ssd-khez nem is használható.Végülis nincsen még kismillió laptopban és asztali gépben.Már a 2015-ös HP EliteDesk Minimben is NVMe ssd van.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#278038) lugosi válasza JamesHun (#278036) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az összefoglalót tilos elolvasni! ;]
(Nem lehet.)

(#278039) szabonagyur válasza Sys85 (#278037) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kód jár kb egy ideje minden adat tárolásra alkalmas eszköz mellé. Hát ez van sajna.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#278040) juve600 válasza szabonagyur (#278039) üzenetére


juve600
nagyúr

de kód nélkül is tudod törölni meg kód nélkül is el tudod adni a telót :)

(#278041) Malfroy válasza juve600 (#278040) üzenetére


Malfroy
aktív tag

:K

(#278042) dud998 válasza Sys85 (#278037) üzenetére


dud998
őstag

:K

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#278043) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Hol kell reklamálni? Én ezt a kódtörlő izét még soha nem láttam. Ez teljesen új nekem. A piszok Yettel nem csomagolta mellé... vagy csak benne hagytam a dobozban??

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#278044) Imy válasza Imy (#278019) üzenetére


Imy
veterán

Erre valakinek valami ötlete?

(#278045) szabonagyur válasza juve600 (#278040) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem mondtam, hogy nem.

Igazából talán egy merevlemez és társainál érdekes lehetne, hogy nem csak sima formázás amit vissza lehet állítani.

De mindegy, ez nagyon OFF.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#278046) szabonagyur válasza Fritz Teufel (#278043) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mellé teszi a csomagba, nem a dobozba.

Amúgy meg minek neked :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#278047) Fritz Teufel válasza szabonagyur (#278046) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Semminek. Kód nélkül is leírtok mindent, ha úgy akarom :D

Egyébként nem értem. Az iPhone használata elvileg sokkal egyszerűbb mint a bonyolult Droidé. Erre rokikocsikat (törlőkód) kell gyártani, hogy valaki megcsináljon rajta egy egyszerű gyári visszaállítást? Valaki füllent, az a gyanúm... :F

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#278048) bigrob válasza JamesHun (#278036) üzenetére


bigrob
őstag

Pont ma kérdeztem: [link]

Válasz: [link]

Balf@sz voltam és továbbra se jöttem rá a melóban, de mire hazajöttem, hogy jobban elmélyüljek a kérdésben már jött is a megvilágosodás kollégától: [link]

Kicsit fura, hogy nem lehet az óra appból külön, de teszteltem és így királyul működik!

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#278050) Oldman2 válasza icecave (#278029) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi a tippeket, jó helyen kerestem…

A lényeg, hogy csak akkor jelenik meg a választható nyelv lista, ha több nyelv is van telepítve az Általános/Nyelv és régió alatt.
Felvettem ott az angolt és egyből megjelent a Nyelv választás lehetősége a Parancsok appban.
:C

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.