Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) bigdady


bigdady
nagyúr

Ausztriában a Saturnban milyen garit adnak az i5-re? Tudja vki?

(#40002) ittakary válasza bigdady (#40001) üzenetére


ittakary
nagyúr

apple gyári. veheted!

(#40003) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy egy Iphone 4 eléggé össze-vissza pozícionál? Indítok egy google mapst pl. külső helyszínen és lerak egy adott helyre, ami viszonylag pontos is, majd pár másodperc elteltével gondol egyet és arrébb rak 5-10-20 m-rel. Vagy akár fordítva... :F

(#40004) Blyan válasza bigdady (#40001) üzenetére


Blyan
félisten

És milyen áron adják, hogy egy Saturnban megér venni?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#40005) privacy99 válasza Blyan (#40000) üzenetére


privacy99
senior tag

Én úgy látom, hogy sebességben nem lassabb, csak kicsit túl hosszúra állították az animációkat.

(#40006) VoidXs válasza kbadam83 (#39996) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azért az iOS 6.1.2 + JB-t nem veri le semmi: [link]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#40007) kbadam83 válasza VoidXs (#40006) üzenetére


kbadam83
senior tag

De még nekem volt 28% az akksiba :P Ha végig merítem megközelítettelek volna :D

(#40008) privacy99 válasza VoidXs (#40006) üzenetére


privacy99
senior tag

A gyári iOS 6.1.4-en kívül:

[ Szerkesztve ]

(#40009) kbadam83 válasza privacy99 (#40008) üzenetére


kbadam83
senior tag

Amennyit én használom a vasat a 2 nap egyszerűen szóba sem jöhet :DD

(#40010) privacy99 válasza kbadam83 (#40009) üzenetére


privacy99
senior tag

Ez nekem is csak egyszeri rekord, valamiért kibírtam órákon át, hogy ne nyúljak hozzá :D De az átlag 1 nap alatt van :D

(#40011) VoidXs válasza privacy99 (#40008) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha mondjuk csak neteznék, az enyém is kibírná, csak játékra használom, ott pedig 100%-ra van terhelve a chip.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#40012) Blyan válasza privacy99 (#40005) üzenetére


Blyan
félisten

Az animációkon majd még alakítanak, meg persze kell egy kis akadásmentes optimalizálás. Működésbeli bajok nem lesznek vele, ebben biztos vagyok.

Ennyire akadt anno a 6-os béta is. Azt most száguld mint állat.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#40013) Onderon


Onderon
senior tag

a dizájnon megy a vita, holott az egyre silányabb apple termékek sokkal nagyobb vitát kellene generáljanak. és itt most nem feltétlenül a kopásról beszélek. ha körbenézek magamkörül, jóformán egy olyan macbookról sem tudok (legyen az sima, pro vagy air) aminek ne lett volna valamilyen hibája 1-2 éven belül. és ugyanígy van az iphone-okkal is. elég ha csak a haverom alig 1 éves múlt macbook air-jére gondolok ami egy hete adta meg magát. vagy az én féléves iphone5-öm, aminek recseg a home gombja és por ment a kamerájába/elé/rá. arról nem beszélve, hogy ez már a 3ik iphone5-öm, mert előtte az egyiknek wifi baja volt a másiknak meg a kijelzője csinált furcsaságokat. de mondhatnék még sok sok példát a társaságomból, mert mindig valakinek baja van a macbookjával vagy a telefonjával, ami azért gáz szerintem. mert nem egy középkategóriásnak beárazott termékcsaládról beszélünk, hanem súlyos extra pénzt fizet mindenki azért, mert azt hiszi prémium minőséget kap. érdekes viszont, hogy az asztali gépekkel és az ipad-ipoddal többnyire nincsen baj.

[ Szerkesztve ]

(#40014) Blyan válasza Onderon (#40013) üzenetére


Blyan
félisten

Magunk közt szólva, nem az Apple teszi össze a készülékeket, még csak nem is maga gyártja az alkatrészeket bele. Sajnos az egyre nagyobb tömegtermelés egyre több hibát is hoz elő.
Változni nem nagyon fog, kivéve ha majd megint visszaesik a forgalom a 3GS körüli értékre.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#40015) drosan


drosan
tag

Sziasztok!
Ez a dokkoló eredeti lehet vagy csak valami utángyártott? [link] :F
Gyanúsan olcsónak tűnik...

(#40016) Teszla_


Teszla_
senior tag

Korábban már kérdeztelek titeket egy olyan problémával kapcsolatban, hogy az iTunes mindig azt írja ki nekem, hogy az iPhone szoftverét vissza kell állítani, mert valami kínja van vele. Gondoltam ma rászánom magam, mert csak halogattam a dolgot és egyre többször omlottak össze a programok is (Safari, Facebook, stb.). Rá is nyomtam, hogy legyen akkor egy visszaállítás, erre kapom az üzenetet, hogy a 6.1.4-es szoftvert tenné fel nekem, holott én 6.0.2-t használok, mivel ennél még csak akkor lóg a telefon 3G-n, ha én is akarom.
Ezek szerint most két választásom van?
1. Maradok a 6.0.2-nél, de nem tudok szinkronizálni az iTunes-szal
2. Felteszem a 6.1.4-et és nézem, ahogy nap végére teljesen lemerül a telefonom (mert már az akksim se bivaly, így is lemerül nap végére, 3G-n meg szerintem estig se bírná).

Nem lehet sehogy sem "újrahúzni" a szoftvert, hogy 6.0.2 maradjon?
Elnézést, ha láma kérdéseket tettem fel, de ennyire nem vagyok járatos iOS témában.

(#40017) Blyan válasza drosan (#40015) üzenetére


Blyan
félisten

Nem tudom, hogy eredeti-e, de az iStyle is árulja, így nyilván gikszermentesen használható.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#40018) DanielK válasza Teszla_ (#40016) üzenetére


DanielK
addikt

6.1.4-nél is lehet ki-bekapcsolni a 3G-t, egy csúszkával a mobiltelefon menüpont alatt. :U

(#40019) vadászcsiga válasza Blyan (#40004) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Saturn.at-n megnézheted, de szerintem nem annyira olcso ott sem. Függetlenül legalábbis, függő lehet de azzal meg itthon nem sokat kezdesz.

[ Szerkesztve ]

(#40020) Teszla_ válasza DanielK (#40018) üzenetére


Teszla_
senior tag

Értem, köszönöm, akkor szerintem frissítek és remélhetőleg nem bánom majd meg. :R
Még 6.0.2 után olvastam, hogy kihagyták a 3G csuszkát, ezért gondoltam, hogy a 6.1.4-ben sincs ilyen lehetőség.

(#40021) Blyan válasza vadászcsiga (#40019) üzenetére


Blyan
félisten

Ja, nem akarok venni, pont azért kérdeztem, mert idehaza egy Saturnban tuti apple.hu áron felül lehetne venni.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#40024) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Sziasztok
Pécsről írok és úgy tűnik hogy a t-mobile hálózat fejlesztést hajtott végre mert délelött óta LTE-re csatlakozik az i5-ös. Vagyis ha elérhető mert volt 2 fél órás szünet amikor visszaváltott 3g-re. Lemértem a speedtest nevű programmal és 17-30 megabit között van a letöltés!
Más is meg tudja erősíteni esetleg?

(#40025) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy az asszony sikeresen összetörte az Iphone 4 es telefonja kijelzőjét... ennek a cseréje mi pénzt kóstál és hol érdemes megcsináltatni?? Az "üveglap tört csak össze" ... előre is köszi.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#40026) TheMarci válasza plejik (#40025) üzenetére


TheMarci
addikt

i-doki.hu, appsolute.hu, valamelyik oldalon úgy emlékszem, van árlista.

Do You Dream?

(#40027) VoidXs válasza plejik (#40025) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Előfordult már itt is, egy havernak 7000 forintjába került.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#40028) oszy válasza TheMarci (#40026) üzenetére


oszy
veterán

http://i-doki.com ;)

védőfóliát hol és milyet érdemes vásárolni? mert ami most van rajta az nagyon vastag és hamar "karcolódik".

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#40029) plejik válasza TheMarci (#40026) üzenetére


plejik
addikt

:R

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#40030) leroyclub válasza Csabee. (#38868) üzenetére


leroyclub
senior tag

Megcsináltam a video alapján, de nekem a vége felé ujraindul a telefon és minden ugyanugy van mint elotte (unexpected erro 2681 ha jol emléxem) :S Szóval továbbra sem akar sikerülni ujratenni ezt a 6.1-et. Valami más ötlet, vagy jobb leírás?

[ Szerkesztve ]

(#40031) leroyclub válasza leroyclub (#40030) üzenetére


leroyclub
senior tag

2831 a hibakód most megnéztem csak már nem engedte szerkeszteni.

(#40032) Csabee. válasza leroyclub (#40031) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Van mentett SHSH-d?

Üdv: Csabee.

(#40033) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hali!

Valaki ebay-en (vagy bárhol máshol) vásárolt már fekete színű középső keretet? Gondoltam lecserélem a gyári ezüst színűt, de nem akarok valami nagyon gagyit venni, meg ugye azt se akarom valami sz@rtól térerő gondok legyenek. Elég változó árakon van, ezt néztem amúgy, ehhez csavarok, és gombok is vannak, de ugye fogalmam sincs minőségben milyen.

Amúgy nem nézne ki rosszul...

(#40034) bigdady válasza B-L-A-C-K (#40033) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem van egy felesleges ilyenem jó áron és még a gari is megmarad (már ha van) :)

(#40035) B-L-A-C-K válasza bigdady (#40034) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi, de az ilyen védő kereteket utálom, volt már de 1 perc után le is vettem...:)

(#40036) Blyan válasza B-L-A-C-K (#40035) üzenetére


Blyan
félisten

Nem kapsz olyan minőséget, mint a gyári, de ez sem lesz sokkal rosszabb. Viszont ha kopik feltűnőbb lesz.

És nullára kell hozzá szétszedni a telefont. Ennyit nem ér meg szerintem.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#40037) B-L-A-C-K válasza Blyan (#40036) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Fagyallo kolléga 3 ezer forintért kicserélné, és ezért kellene jó minőségű hogy kopni se kopjon...

(#40038) Blyan válasza B-L-A-C-K (#40037) üzenetére


Blyan
félisten

Jah, így már értem. Hozott alkatrészből is dolgozik? Ezt nem tudtam. Így már más fekvése a dolognak.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#40039) B-L-A-C-K válasza Blyan (#40038) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kérdeztem tőle ha viszem mennyiért vállalná, azt mondta ennyiért beszereli, viszont ha nem fog úgy működni pl a térerő nem tud garanciát rá vallani.

(#40040) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#40039) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

*vállalni

(#40041) Blyan válasza B-L-A-C-K (#40040) üzenetére


Blyan
félisten

Korrekt

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#40042) Kashim


Kashim
őstag

Teljesen más élmény iOS7 egy i5-ön. Jó lesz ez, csak farigcsáljanak még pár apróságon.

(#40043) Blyan válasza Kashim (#40042) üzenetére


Blyan
félisten

Ergo, mindenki vegyen i5-öt és felfele. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#40044) Xero válasza Blyan (#40043) üzenetére


Xero
nagyúr

I5-t már ne. ;]

(#40045) Kashim válasza Blyan (#40043) üzenetére


Kashim
őstag

Valószínű i4S-en is jó még. i4-re már felesleges lesz felrakni, okádék az egész.

Xero
Jó lesz az még egy-két évig szerintem bőven.

[ Szerkesztve ]

(#40046) Xero válasza Kashim (#40045) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha valaki most akar készüléket venni, annak én már nem javasolnám.

(#40047) ittakary válasza Xero (#40046) üzenetére


ittakary
nagyúr

Amugy tudod, minden arfuggo. Multkor ki lettem oktatva, hogy ilyet tilos mondani h ne vegyel valamit. Ami vegulis tru :) 100ba akar mostvennek egy i5ot :) ez meg nem olyan elrugaszkodottan k. keves penz erte. T fuggoek vannak 120 korul szoval nincs mar messze (par honap) es 100 is siman jatszani fog.

(#40048) B-L-A-C-K válasza ittakary (#40047) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én meg úgy vagyok vele hogy az 50 ezer forintos i4 is tökéletes "nekem", attól hogy pár másodperccel hamarabb töltenek be a weboldalak i5-ön számomra nem ér ~80 ezerrel többet. :)

(#40049) Xero válasza ittakary (#40047) üzenetére


Xero
nagyúr

Én meg úgy vagyok vele, hogy a megjelenéskor megveszem az újat kb 100e-ért a szerződésemben és jónapot.

Anno a 3G-vel nagyon megjártam. Ott átugrottam a 4-et, lévén sokat csúszott a hűségidőm lejártához képest és akkor már úgy voltam vele, hogy megvárom a 4S-t. Nem bántam meg, de a végére már nagyon gyatra volt a dolog. Soha többé nem akarok így járni és ezért ragaszkodom a megjelenés napján/hetében vásárláshoz. Így tuti biztos, hogy arra a két évre jó lesz.

(#40050) ittakary válasza Xero (#40049) üzenetére


ittakary
nagyúr

Te hosszutavra gondolkodsz, igy neked tenyleg a szolgaltatos telefonok kellenek, neked lettek kitalalva a husegakciok.
De nekem, fel evente uj telefonom van, ha az elmult ket evet nezzuk. Nem kothetem le magam sehol sajnos, mert nem akarom :) en azt a logikat kovetem, amit pl a PCnel sokaig a VGA vasarlasoknal: mindig a kifuto generaciot hasznalom, igy kvazi mindig egy eves csuszasban vagyok.

Sokrol maradok le? Amig a VGAkrol beszelunk: biztos hogy nem, a csucs VGAk megjelenesuk utan 1-2 evig szjnte kompromisszummentesen viszik maxin a jatekokat kivetel nelkul.

Telefonnál? Itt mar bizony tobbrol, kicsit kellemetlen is ez nekem, de egyszeruen a legujabb generacioval annyival nagyobb az anyagi bukta, mikozben alig nyujt plusz valami pluszt... :( Csak nezzuk meg: i5 es SGS4 kb ugyanazok mint az elodeik. Jo nyilvan az i5 hozott azert nem keves pluszt, de ez nekem keves volt. nem volt meg a Handras altal oly sokat emlegetett INSTANT GET erzes... oszinten: a szivemben kihunyt a tuz az iPhone fele: rettenetes mertekben unalmas lett szamomra... Nagyon nagyon kell egy utos iOS 7 az Apple-nek. Ha nagyon eltalaljak jovok vissza egy i5-tel a kovetkezo i5S megjelenese utan :)

De visszaterve: ha talalnek magyon olcson i5-ot akkor biztos nem varnam ki a szeptembert, hanem akar most azonnal adnam el az S3mat :) ha nagyon olcson talalnek i4et akkor vegre lenne egy normalis bulitelefonom, ami azert minisegi, de nem feltenem annyira, mert nem olyan draga :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.