Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#233001) CharlieDrop válasza Gaben92 (#232996) üzenetére


CharlieDrop
veterán

iPhone, ami EU garis? Az mi? :F

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#233002) insight válasza domerator (#233000) üzenetére


insight
aktív tag

Ha a javult állapot marad, a mini is marad :DD

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#233003) marsu. válasza Gaben92 (#232996) üzenetére


marsu.
senior tag

Két napos számláról:
Extreme Digital-eMAG Kft.
1074, Budapest, Rákóczi út 70-72.

(#233004) Szabi® válasza Gaben92 (#232996) üzenetére


Szabi®
addikt

Ha már a megbízhatóság...Én a konzolvilággal szívok most.Rendeltem tőlük egy terméket, és egy agyonkarcolt/használt valamit kaptam.Ügyfélszolgálat csak papíron van, mert fel nem veszi senki.
Nem nagy érték, 16000 forint, de jó tanuló lecke volt. :)

(#233005) Marci93


Marci93
tag

Sziasztok!

Megvettem életem első Apple bőrtokját i12 Prohoz. Ahogy a képen látszik (remélhetőleg), a tok egyik sarkában nem tökéletes az anyag, ami így valamennyire megtöri az egyébként homogén összképet.
Érdeklődnék azoktól, aki használtak már hasonló tokot, hogy érdemes-e cseréltetni emiatt vagy ilyesmi jelenség nem ritka / hamar elhasználódik a tok annyira, hogy fel se tűnjön ez.

Elég borsos áron mérik, emiatt is gondolkodtam el a szitun.

Köszi!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#233006) tboldi válasza Marci93 (#233005) üzenetére


tboldi
nagyúr

Eddig 4 gyári bőrtokot vettem, mindegyiken volt hasonló tökéletlenség. Ez ilyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#233007) ILLDisPozed válasza tboldi (#233006) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

Nálam is 2-ből 2.

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#233008) Szabi® válasza Marci93 (#233005) üzenetére


Szabi®
addikt

Jól néz ki amúgy. Ez a balti kék szín ?

(#233009) Gaben92 válasza CharlieDrop (#233001) üzenetére


Gaben92
őstag

Monitort vettem, garijegyben benne volt, hogy csak a vásárlási országban él a gari. TV, mosógép, stb. ugyanez. iPhone ha elhasal egy 1 hónapos kiküldetésen akkor le se szarják, hogy Magyarországon vetted, legarizzák bárhol EU-n belül. Abban nem vagyok biztos, hogy EU-n kívül is emiatt írtam EU garit.

marsu.: Ja tényleg ezek összeolvadnaak(tak?) az edigitallal. Tökre elfelejtettem. :U

Szabi®: Mindenhol be lehet szívni ilyeneket, a kérdés az, hogy hogy állnak hozzá a dologhoz. Apple Klotild 5S-t cserélt alsó panel hiba miatt gariban. Mikor megjött a cserekészülék még ott a helyszínen 0 percesen fel lett rakva az üvegfólia. A készülék gyári hibás volt, 1 órán belül tövvször újradindult és DFU-ba kapcsolt aztán egyszercsak DFU-ban maradt örökre és még a szerviz se tudott vele mit csinálni. Készülék vissza, cserekészülék jött megint a 10k HUF-os üvegfólia meg ment a darálóba a régivel együtt... Az üzletvezető nő meg széttárta a kezét, hogy le van írva, hogy a hibás készülékeken ha volt üvegfólia az bukta, nem tudnak vele mit csinálni. Mondtam neki, hogy 3 órája rakta fel a koma aki ott ül egy vatta új telefonra... Ez van sajnos, annyit tud tenni, hogy felajánl valami gagyi műanyag fóliát ingyér.

Ehhez képest a bankban mikor összekeverték a biztosítási accountjainkat (én léptem be és az asszony nevével üdvözölt és az ő nevét láttam az én biztosítási számommal) munkaidőn kívül vasárnap este 7-kor remegve hívott az ügyfélszolgálat (jeleztem, hogy 0/24 minél hamarabb hívjanak mert hétfőn hozzák az autót és nem tudok biztosítást kötni), hogy javításk a dolgot és a faszit gyakorlatilag úgy kellett lecseszni, hogy ne kérjen már annyiszor elnézést.

Hozzáállás.

De mostmár fejezzük abba, mert nagyon nagyon offban vagyunk...

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#233010) herdsman12 válasza Gaben92 (#232989) üzenetére


herdsman12
őstag

Fura lenne, ha bankkártyás vásárlásnál a chargeback nem működne.

(#233011) Marci93 válasza Szabi® (#233008) üzenetére


Marci93
tag

:K egyébként tényleg nagyon szép a tok, márcsak a telefon hiányzik belőle :))

@tboldi @ILLDisPozed, köszi a válaszokat. szerintem megtartom :)

(#233012) Jaded válasza Marci93 (#233005) üzenetére


Jaded
senior tag

Ilyen lesz a másik is, legfeljebb a másik sarkán :DDD

Renault Megane IV Limited

(#233013) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Sziasztok! Használt iPhone esetén mindegy, hogy melyik országban vásárolt a készülék? X-et nézegetem magamnak, elkövetkező egy évre, de még nem volt használt almám :) Van e valami, amire érdemes figyelni vásárláskor az akksi allapotán kívül? Köszönöm :R

(#233014) Bagan


Bagan
aktív tag

Arukereson iphone 12 minit vannak boltok akik 260-275 ezer kozott aruljak. Hogy lehet olcsobb mint apple.com rol? Gondolom áfával játszhatnak.
Ilyen forrásból vett telefont letilthatják, vagy erhet valami kedvezőtlen helyzet?
koszonom!

(#233015) -secret- válasza Bagan (#233014) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nincs szavatossagod ha maganszemelykent vasarolod. Ennyi.

(#233016) HarleyCustom válasza Bagan (#233014) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Olyan boltból vegyed, ami már megbízhatóbb, régebben a piacon van.
Nyugodtan veheted olcsóbb helyen csak trükköznek az Áfá-val.... 1 év Apple garid lesz....ahogy előttem is mondták. Esetleg a bolt még adhat plusz egy évet, de az már hozzájuk szól ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#233017) telefonmágus válasza Bagan (#233014) üzenetére


telefonmágus
senior tag

238000ft a nagykerben a 64es,szóval simán lehet

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#233018) joey04 válasza telefonmágus (#233017) üzenetére


joey04
titán

12 pro max mennyi?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#233019) telefonmágus válasza joey04 (#233018) üzenetére


telefonmágus
senior tag

12pro max 128 407000 környékén mozog,de ritkaság még

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#233020) lugosi válasza HoldfenyLuna (#233013) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem teljesen mindegy, vannak országok ahonnan származó példányokban nincs facetime videó, vagy mindig van kamerahang.

(#233021) -secret- válasza lugosi (#233020) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hmm igaz ez ki is ment a fejemből.

(#233022) insight válasza insight (#232994) üzenetére


insight
aktív tag

A megoldás az iOS 14.3, legalábbis számomra ez oldotta meg 12 minin. 6 óra alatt 5% drop, azaz 0.8% óránként. Egyébként még egy dolgot változtattam: bekapcsoltam a Fotók optimalizálását, de ezt ki fogom kapcsolni, meglátjuk, megsínyli-e. Eddig úgy néz ki, a 12 mini simán bír 30 órát átlagos használattal.

.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#233023) nord_ válasza insight (#233022) üzenetére


nord_
veterán

Lám-lám, mégse hardverhiba...
Hát ha az optimalizálást kapcsolgatod, az aztán nem fog segíteni az akkuidőn. ;)

(#233024) BossBoss


BossBoss
őstag

Pitaka tok elérhető a hivatalos boltból, BF akcióba 39,99 dollar.

MagEZ Case for iPhone 12 mini/12/12 Pro/12 Pro Max – PITAKA-Europe (ipitaka.com)

Remélem hamar megjön! :C

(#233025) insight válasza nord_ (#233023) üzenetére


insight
aktív tag

Csak egyszer kapcsoltam ki, hogy ne zavarjon a tesztbe - aztán egyszer kapcsolom be, ha már 128gb tárhely van, ne függjek az adatkapcsolattól... :D

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#233026) CharlieDrop válasza Gaben92 (#233009) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nyugi, az iPhone világgaris, bárhol veszed is.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#233027) telefonmágus válasza CharlieDrop (#233026) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Nagyjából igaz,de azért van amit nem tudsz gariztatni itt magyarban

A Dual SIMesekkel elhajtanak(ZA)

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#233028) CharlieDrop válasza telefonmágus (#233027) üzenetére


CharlieDrop
veterán

mármint a valójában két fizikai SIM-re gondolsz?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#233029) telefonmágus válasza CharlieDrop (#233028) üzenetére


telefonmágus
senior tag

ZA igen

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#233030) natë


natë
nagyúr

Tegnap az i11-esem bezárta 2x az Apple Music alkalmazást rögtön indítás után, majd ma a fotózáskor fekete képernyővel megfagyott a kamera. Újraindítás után megszűnt a jelenség.
Valami beragadhatott?

(#233031) domerator válasza natë (#233030) üzenetére


domerator
veterán

Igen

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#233032) divan


divan
senior tag

Megnéztem én is az éjszakai merülést. XS, 14.2, akkumulátor 87%.
Semmit nem kapcsoltam ki, wi-fi, bluetooth minden ment, Ne zavarjanak bekapcsolva 22:00-6:00-ig.
Este 10-kor 50%, reggel 6-kor 40%.

Emlékeim szerint korábban kevesebbet merült éjszaka.

(#233033) lugosi válasza natë (#233030) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet de nem 100%. Nekem a kamerával vannak korábban nem látott bugjaim 14.2 alatt, például indul a kamera és fekete a kamera képe. Vagy helyrejön néhány másodperc alatt (4-6-ra kell gondolni, sokszor ennyi idő alatt elszalasztottam amit le akartam kapni), vagy crashel a kamera app és újra elindítom akkor oké.
Konkrétan a kamera app nálam nagyon problémás a jelenlegi ios alatt, egyértelműen rosszabb, bugosabb mint eddig bármikor (előtte nálam sose volt gond vele, folyamatosan és nagyon sokat használom).

(#233034) natë válasza lugosi (#233033) üzenetére


natë
nagyúr

Lehet érdemes lenne akkor most bétázni

(#233035) Šolaire válasza natë (#233034) üzenetére


Šolaire
veterán

Nekem nagyon ritkán fogja és lezár a képernyő 2-3 napba egyszer ha előfordult. 14.2 van fent nekem is.

“Praise The Sun” \[T]/

(#233036) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Milyen clipboard manager van iOs-re? (olyan mint Droidon a Clipper vagy ClipStack stb)
Copy/Cut előzményeket vissza szeretném keresni, újra kiválaszthatóvá tenni a könnyebb használhatóság érdekében. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#233037) Sungoo válasza Šolaire (#233035) üzenetére


Sungoo
addikt

Nincs beállítva a dupla koppos lezárás? Engem az viccel meg néha.

(#233038) Šolaire válasza Sungoo (#233037) üzenetére


Šolaire
veterán

De be van, és igazad lehet multkor képernyőmentést is csinált a telefon (3 kopp) észre se vettem. :DDD

“Praise The Sun” \[T]/

(#233039) radi8tor válasza Šolaire (#233038) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem a kocsiban aktiválódott néha a dupla meg tripla kopp menü. Ki is kapcsoltam. :D

⭐ Stella

(#233040) joey04 válasza telefonmágus (#233019) üzenetére


joey04
titán

:R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#233041) Šolaire válasza radi8tor (#233039) üzenetére


Šolaire
veterán

Egyébként jól működik én szeretem ezt a funkciót. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#233042) galaxys80


galaxys80
veterán

Nemrég új autónk lett. A kihangosító simán működik iPhone-al BT-n. Ezzel párhuzamosan az nem megoldható, hogy a YouTube music-ot is kitoljam a kocsira bt-n?
Vagy az csak CarPlay-n keresztül fog így menni?

(#233043) divan válasza galaxys80 (#233042) üzenetére


divan
senior tag

Annak is működnie kell, persze ez a fejegység tudásától is függ. Amikkel én találkoztam, ott vagy a forrásoknál, vagy a medianál lehetett kiválasztani, hogy bt-ről szeretnél lejátszani, és akkor ott hallod.

(#233044) lugosi válasza zoltanz (#233036) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az androidosokat nem ismerem egyáltalán (hátha majd más), de itt van egy válogatás: [link]

(#233045) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Régebben az Apple ügyfélszolgálatán meg az iStyle szervizben is azt mondták, akkunak az a jó ha 20-80% között tartom a töltöttséget. AirPods Pro-nál mi a helyzet? Ott is jobb ha nem rakom állandóan töltőre, már 10 perc használat után is?
Egyébként ebben lehet akkut cserélni, vagy csak a teljes készüléket? Illetve lehet ez nálunk nem érvényes. Nem tudom, hogy mennyi ciklust bír az akkuja.

[ Szerkesztve ]

(#233046) galaxys80 válasza divan (#233043) üzenetére


galaxys80
veterán

Egy egy Suzuki Scross. Forrásnál ha rá nyomok a BT-re akkor azt írja ki, hogy nincs lejátszható tartalom. Viszont az a fura, hogy ilyenkor a telefonon sem hallható a zene. Szóval lehet valamit én nem állítok be jól.

(#233047) insight válasza galaxys80 (#233042) üzenetére


insight
aktív tag

A telefonkihangosító nem ugyanaz, mint a bluetooth lejátszó. A kihangosító nem tud zenét streamelni vagy számot léptetni bluetoothon át, a bluetooth lejátszó viszont telefonálásra alkalmatlan, a mikrofon hiánya miatt.
Ha AUX (jack) bemeneted viszont van, akkor vegyél egy ilyet, nekem nagyon bevált: [Baseus BT to AUX] Emellett párhuzamosan csatlakozhatsz a kihangosítóra is, hiszen az iPhone tud kezelni többet is egyszerre - annyi, hogy bejövő hívásnál váltsd át a hangot a kihangosítóra.

Szerk: miután láttam a bejegyzésed, nem erről van szó. Ebben az esetben töröld a telefont és a telefonból is a kocsit, majd párosításkor engedélyezd a bluetooth hozzáférést a zenékhez is, vagy a menüben, már nem emlékszem mi az opció neve. Valószínűleg most csak telefonként párosítottad.

[ Szerkesztve ]

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#233048) divan válasza galaxys80 (#233046) üzenetére


divan
senior tag

Lehet, hogy kell még valamit engedélyezni, vagy a telefon, vagy a fejegység bt beállításaiban. Esetleg próbáld meg valami offline tartalommal, ami a telefonon van, bár nem hiszem, hogy a Youtube Music korlátozná.

(#233049) Noukoum válasza pinnacle (#233045) üzenetére


Noukoum
veterán

Mivel akkumulátor van benne ezért igen, úgy lenne érdemes. Más kérdés hogy szerintem airpods-nál senki nem csinálja ezt hiszen borzasztó macerás lenne. Lehetne egy beállítás hogy 80%-ig töltse az aksit. Sajnos ez még mindig hiányzik az egész iosből..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#233050) divan válasza insight (#233047) üzenetére


divan
senior tag

Szerintem ezekben az új autókban a kihangosító, és a lejátszó egybe van építve. Ha van a forrásoknál választható bt, akkor mennie kellene.

A szerkesztés utáni résszel egyetértek. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.