Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) B-L-A-C-K válasza Sn00k (#67000) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom mit kap meg de karcolódik, és mondom nem is nehezen, haverom 2. nap olyan karcot vert az 5S-re rossz volt nézni, és csak annyi volt hogy kulcs mellé berakta a zsebébe.....

(#66972) nord_: Onnan hogy családi és ismerősi körbe nem 1x láttam már hogy mi könnyen megkarcolódik, de szerintem itt is lehet olvasni ezekről...Szóval kb úgy írtad ezt a hozzászólást mintha csak úgy hasra ütés szerűen írtam volna, miközben jól tudod Te is hogy így van.

(#67002) madgie válasza B-L-A-C-K (#67001) üzenetére


madgie
titán

"és csak annyi volt hogy kulcs mellé berakta a zsebébe....."

Csak ennyi? Én is csak tolattam és csak egy fránya villanyoszlop volt az autó mögött.

(#67003) nord_ válasza madgie (#67002) üzenetére


nord_
veterán

:K :D

(#67004) B-L-A-C-K válasza madgie (#67002) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kb úgy írod mintha egy százasszeget végig húzott volna rajta erőből...:). Ha "állítólag" nem karcolódna, akkor egy ilyentől se kellene, mivel ez a kulcsmellé berakja valaki téma nem ritka dolog szerintem, és azért olyan nagy erőhatás nem éri...

De szerintem felesleges ezen lovagolni, mert köztudott hogy karcolódik....

[ Szerkesztve ]

(#67005) madgie válasza B-L-A-C-K (#67004) üzenetére


madgie
titán

Ne ragozd túl, értelmes ember a szemüvegét sem teszi be a kulcs mellé.

(#67006) B-L-A-C-K válasza madgie (#67005) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Véletlenül már nekem is rengetegszer előfordult, szóval itt nem arról van szó hogy szándékosan valaki kulcs mellé rakja.

(#67007) Ragnar95 válasza Sn00k (#67000) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az a probléma, h mikrokarcok ellen nem véd a GG, porszemek ugyanúgy megkarcolják, mint a sima üveget, csak a komolyabb karcok ellen véd jobban

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#67008) Keksz


Keksz
senior tag

Ja, mióta felraktam az új Plex klienst az ipad-on lejátszás közben semmi bufferelés...

(#67009) 206 cc


206 cc
senior tag

Olvasom a vitát a karcolódásról....de srácok volt már egyáltalán olyan telefon ami nem karcolódott??Minden felület megsérülhet bizonyos behatástól...nem kell ezt egyáltalán ennyire túlmisztifikálni.
Amennyiben vigyázunk rá akkor korrekt minőségben megmarad, ha meg nem akkor lehet az acélból is akkor is megsérülhet.
Nem is értem mire gondoltok néha...nem űrtechnika ez ,hogy valami hihetetlent produkáljon.Persze hirdetik így-úgy hogy milyen hiper karcálló de valljuk be volt már egyáltalán olyan kütyünk??
Talán egyedül a zafírüveg ami tényleg extrém keménységű anyag és a napi használati eszközök már amik a zsebben,asztalon előfordulnak nem tesznek benne kárt....ha jól tudom az ujjlenyomat olvasót az védi...

Csatlakozom nord_-hoz..nálam is kb újszerűen kerülnek eladásra a cuccok pedig kb 20 éve hurcolok már mobilokat.

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#67010) nord_ válasza B-L-A-C-K (#67006) üzenetére


nord_
veterán

Szunma szummárum: aki nem tud vagy nem akar vigyázni a cuccaira, vegyen rá fóliát, tokot, táskát.
Aki tud vigyázni, ilyenekre nincs szüksége, mert figyelmes használat közben nem lesz semmi baja a készüléknek. (Mielőtt jönne: 17 éve használok saját mobiltelefont, mindegyiket újszerű állapotban adtam el, mindegy, hogy egy hónapig vagy két évig használtam.)

(#67011) adp


adp
őstag

Sziasztok! Kaptam egy kulso aksi toltot az iphone 4s-emhez ami elvileg kompatibilis vele. De azt vettem eszre hogy csak akkor tolti ha nincs a kulso egyseg teljesen feltoltve.(mas ist toltottunk vele) Ha maxra fel van toltve akkor nem tolti valamiert. Viszont ha meg ki van kapcsolva es radugom bekapcsol a telo, szoval akkor is erzekeli, de mire bekapcsol nem tolti...A boltba ki lett cserelve es uj sem jo. Egyebkent egy power bank termek. Ez mitol lehet???

[ Szerkesztve ]

(#67012) bundli válasza nord_ (#67010) üzenetére


bundli
tag

Igen. És nálad véletlenek nem történnek, mert tökéletes vagy.

Az pedig már csak személyes véleményem, hogy egy telefon egy használati tárgy, nem pedig egy műtárgy, amit babusgatni kéne éjjel nappal. A telefonom azért van, hogy használjam amikor és ahogyan akarom, nem pedig arra kell figyelni, hogy hova rakom és azt milyen óvatosan teszem stb.

[ Szerkesztve ]

(#67013) nederlanden


nederlanden
senior tag

De mi a baj azzal,hogy használati karcok jelennek meg idővel egy telefonon?
Elcsúfítjuk/eltakarjuk a szépségét randánál randább műanyag tokokkal,de azért az 5c-t nem ajánljuk másoknak mert csúgya!?A tok nagyon jó biznisz,semmi más,-ha le van foliázva maximalisan védve van,azért meg,hogy lehet leejtem 3évente egyszer,én nem csúfítanám!röviden lehúzás

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#67014) B-L-A-C-K válasza nord_ (#67010) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó ez már megint felesleges rizsa az egész. Annyit kérdezett az illető karcolódik e a telefon! Igen! Ha táskában hordja, vagy fiókban persze nem, szóval nem kell ilyenekkel érvelni. Attól meg hogy te tudsz rá vigyázni nagyon ügyes vagy, más is tud szerintem de bármikor adathatnók véletlen nem várt helyzetek mivel mindenki ember és hibázhat. Azaz hogy kulcs/aprópénz mellé berakja, asztal sarkához üti, és még sorolhatnám milyen szituációk vannak bárkinél előfordulhat. Szóval a kérdésre nem az a válasz hogy hogy kell hordani/használni hanem hogy karcolódik vagy sem, azaz nem kell körülírni feleslegesen!

(#67015) nord_ válasza bundli (#67012) üzenetére


nord_
veterán

Kezdjem magam szarul érezni, mert egyrészt nem babusgatom a telefonom és nem voltam hajlandó '97 óta egyik telefonom se lezúzni? ;]
Jah, essünk át a ló túlsó felire és aki tud vigyázni a cuccaira, azt gunyorosan tökéletesezzük le. :W

B-L-A-C-K,
hagyjuk, nem vagy képes túllátni a saját kis világod határain túl. Leírtam világosan, hogy akinek kell, az vegyen, de baromi unalmas ezredszerre is azt olvasni tőled, hogy márpedig mindenképp kell...

[ Szerkesztve ]

(#67016) erdoke válasza Sn00k (#67000) üzenetére


erdoke
titán

1. Nem arany színű,
2. Szerintem vállalható akár "komoly" üzletember kezében is.
Először nekem is komoly fenntartásaim voltak ezzel a színnel kapcsolatban, de amikor élőben alaposan megforgathattam egy Apple Store-ban, megváltozott a véleményem.

A legjobb aláírás a héten

(#67017) bundli válasza nord_ (#67015) üzenetére


bundli
tag

Nem, dehogy. Inkább légy magadra büszke, hogy tökéletesnek születtél, hiszen ez elég ritka, lehet egyedülálló vagy ezzel a tulajdonsággal a világon. :K

[ Szerkesztve ]

(#67018) erdoke válasza B-L-A-C-K (#67014) üzenetére


erdoke
titán

Normál használat mellett nem karcolódik, legalábbis úgy nem, hogy használat közben látszódjon/érződjön. Utoljára rezisztív kijelzős PDA-ra tettem fóliát, és a ráppatintós tokokat is rühellem. Ha minimális odafigyelés nem fér bele, akkor inkább szavazok a belebújtatós bőrtokra.
Számomra is felfoghatatlan, hogy megvesz az ember egy 200-250e Ft-os prémium fém készüléket, amit aztán 800 Ft-os gumibugyiban hord. :F

A legjobb aláírás a héten

(#67019) Kicsikatona7


Kicsikatona7
tag

Egy megvásárolt videoklippet vagy zenet, hogy tudok veglegesen torolni? Töröltem de felhőbe maradt es ugyan ugy lejatsza.

(#67020) B-L-A-C-K válasza erdoke (#67018) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tokot én se preferálom már, a fóliát viszont igen. Nekem az i5 körbe volt fóliázva végig, kijelzőn semmi hátrányát sem éreztem, sőt ugye nem maszatolódott annyira a kijelző, de ezeket ugye többször mondtam már...Körbe meg ilyen karbon fólia volt, illetve a home gombon is, ami kényelmes tapintást adott. Azaz fóliával nekem kellemesebb volt a telefon, és a karcoktól is megvédte.

De ebbe a fólia/tok témába is amúgy felesleges belemerülni százhuszadjára, mert van aki preferálja, van aki ellenzi, azaz megint lehet napikig lovagolni rajta. Teljesen ember függő, és mindenki eltudja dönteni kell e neki rá a tok/fólia vagy sem...:)

Részemről lezárva a téma, már tényleg feleslegesnek tartom!

[ Szerkesztve ]

(#67021) Ragnar95 válasza erdoke (#67018) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Dehogynem karcolódik. Nekem sajna elég sokat kell tisztítanom a kijelzőt, mert gyakran izzad az ujjam és amikor letörlöm a kijelzőt, simán megjelennek hajszálkarcok a porszemektől, pedig mikroszálas törlőkendőt használok, úgyhogy csak és kizárólag fóliával használom a telót, mióta ezt megtapasztaltam...Ennyit a GG-ról... :U
A porszemek által okozott mikrokarcok ellen csak a fólia a megoldás, semmi mást nem tudsz tenni sajnos, mivel azok az összes üveget megkarcolják bármilyen edzett is az...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#67022) nederlanden válasza erdoke (#67018) üzenetére


nederlanden
senior tag

"Számomra is felfoghatatlan, hogy megvesz az ember egy 200-250e Ft-os prémium fém készüléket, amit aztán 800 Ft-os gumibugyiban hord. "

Uuááááá!!

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#67023) Carasc0


Carasc0
őstag

Nekem is azt mondták hogy ne vegyek arany színbe mert az nőies. Nem tudom, ennyi erővel egy férfi ne hordjon arany gyűrűt mert az nőies szín....Szerintem szép az arany szín és én olyat fogok venni.

Erdoke: Hát ebbe nem látok összefüggést. 200e Ft-os prémium készüléket miért vagyok köteles 10e Ft-os tokba hordani? Nekem speciel nem presztizs lesz a készülék, hanem használati cucc. Szerintem ki odafigyel rá az tud rá vigyázni. Karcmentes használt készülék meg nem létezik, így e téren nyugodt vagyok....

Veszek egy 2-3e Ft-os bőrtokot és kész. Next step: use it use it.....

Van aki sztem nem is hordja tokban szerintem.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#67024) bundli


bundli
tag

Egyébként még annyival kiegészíteném ezt a tok/fólia dolgot, hogy nem csak védelem miatt jobb, sokszor kényelem miatt is. Én nekem semelyik iPhone-t se kényelmes a kezemben tartanom, viszont tokkal 1000x stabilabbnak érzem a kezemben, mert nem szögletes csúszós fém éleket fogom, pedig nincs kis kezem se.

(#67025) erdoke válasza Ragnar95 (#67021) üzenetére


erdoke
titán

Mi baja lesz a telefonnak a "mikrokarctól"? Csak akkor látszik, ha direkt keresem, használat közben egyáltalán nem. Ahogy érezni se lehet. A 6-8-10 millás autót se szokták "körbefóliázni", pedig az is tele lesz mikrokarcokkal pár mosás után, akármennyire is jó helyre hordja az ember. Ezek használati tárgyak, és sokkal durvább magát a használatot korlátozni, mint bevállalni minimális kopást, amit a használat óhatatlanul okoz.

A legjobb aláírás a héten

(#67026) Sn00k válasza Ragnar95 (#67007) üzenetére


Sn00k
veterán

Na várj ez nekem kicsit magas mikró karcok ellen nem véd pl: amit egy porszem okozz;] ? Komolyabb karcok ellen meg igen, amit egy kulcs okozna? Ezt nem értem:)

(#67016) erdoke: Természetesen ahány ember, annyi féle ízlés. Valaki aranyban akarja férfi emberként venni/használni áldásom rá. Én csak azt írtam szvsz én biztos nem venném meg ebben a színben, mert számomra giccses lenne férfiként használni.

3njoy the Lif3

(#67027) B-L-A-C-K válasza nord_ (#67015) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Milyen saját világomról beszélsz? :D Nekem szerintem pont Te nagyon szövegeljél, én legalább leírom normálisan hogy mire érdemes vigyázni az illetőnek ha nem akarja hogy karcos legyen telefon, Te meg okosan benyögöd vigyázni kell rá. Feleslegesen szólsz hozzá ilyen alapon, elhiszem hogy unatkozol, de ne te oktass már engem. Tudjuk Te egy hibátlan ember vagy mert 17 éve alatt egy mikrokarcot se csináltál a telefonjaidban. Kicsit gondolkodj el mielőtt írsz valamit! Ha meg kötekedni akarsz ne egy szakmai topikba csináld, mert kutya nem kíváncsi rá!

[ Szerkesztve ]

(#67028) nederlanden


nederlanden
senior tag

De szeretem a kavicsfelverődés elleni bőrt a motorháztetőkön-)

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#67029) Spam123 válasza erdoke (#67025) üzenetére


Spam123
tag

Igen és a 10 milliós autón is a festést szoktad fogdosni órákig a hüvelykujjaddal minden nap és 10 centiről nézed naphosszat. Csodás példa volt.

A mikrokarc nem zavaró szerintem se, de ha eladod akkor sokat buksz azon, hogy nem tettél rá fóliát.

Egy rendes karc meg nagyon idegesítő tud lenni. (számomra)

Persze, mindent meg lehet szokni, ha nagy a kényszer.

[ Szerkesztve ]

(#67030) Ragnar95 válasza erdoke (#67025) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én mondjuk speciel pont látom használat közben a mikrokarcokat is és zavarnak. Amúgy van egy icipici különbség, mivel a telefonnak a kijelző az egyik legfontosabb alkatrésze, hiszen a használati idő 90%-ában azt bámulod. Ennyi erővel egy autónál se cseréltesd ki a kőfelverődés után a szélvédőt, mert nem zavar a használatban vagy ha végighúzzák az oldalát kulccsal, ne fényeztesd újra, mert a használatot nem zavarja és csak akkor látod, ha kívülről nézed az autót... :U
Sn00k: igen, mivel a por sokkal könnyebben karcol, mint egy kulcs... :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#67031) fazr válasza Sn00k (#67026) üzenetére


fazr
senior tag

Én egy ideig kerestem az arany iPhone-t Apple Store-ban, mire rájottem, hogy felváltva tették egymás mellé az ezüstöt és az aranyat. Képeken sokkal nagyobb a kontraszt - vagy csak a megvilágítás volt rossz :D

Minden esetre én ezüstöt választottam fekete Apple bőr tokban.

(#67032) Carasc0 válasza Ragnar95 (#67030) üzenetére


Carasc0
őstag

Én egyébként úgy gondolkodok hogy a telcsimre teszek egy fóliát és veszek egy bőrtokot. Szerintem ezzel a párosítással 3-4 évig kitart a telcsi, megőrízve a "jó" állapotát.

Én ezt aranyellenességet nem értem itt egyesekben. Gyönyörű szín, és unisex szóval abszolút nem értem.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#67033) B-L-A-C-K válasza Carasc0 (#67032) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sokaknak nőies, nagyzolós, azért sem szeretik...

(#67034) Sn00k válasza Ragnar95 (#67030) üzenetére


Sn00k
veterán

Én csak azt tudom , amit tapasztaltam, ebből kiindulva nekem egyedül a sony arcS volt, ami tele volt hajszálkarcokkal. Az utána következő telefonjaimon nem volt szerencsére(s2,nexus4, i5, s4), pedig nem vigyáztam kevésbe rájuk, mint az ArcS-re. Ja és egyiken se volt fólia...

(#67031) fazr: Jól döntöttél! Szerintem is a szürke a legszebb :DDD

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#67035) Martin107


Martin107
tag

8GB-os iPhone-nak hány GB tárhely áll rendelkezésre?

Nemtudom, hogy i4S 8GB ios6 vagy i4S 16GB ios7?
4.000Ft van köztük.

(#67036) bigdady válasza Martin107 (#67035) üzenetére


bigdady
nagyúr

16

(#67037) Martin107 válasza bigdady (#67036) üzenetére


Martin107
tag

Viszont az iOS6 nagyon csábító.

(#67038) kali válasza Martin107 (#67035) üzenetére


kali
legenda

picivel több, mint 6 gigabyte.
inkább a 16 gigabyte verzió, pláne ilyen minimális árkülönbözettel, ráadásul nem kizárt, hogy később azt is frissítenéd ios 7 verzióra.

(#67039) Ragnar95 válasza Martin107 (#67035) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

8GB nagyon kevés, mindenképp a 16-osat ajánlanám.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#67040) R a y válasza erdoke (#67025) üzenetére


R a y
senior tag

Mondjuk már az sem lehet sikeres ember aki 6-10 milliós autót MOL-os vmelyik benzinkút mosójában mossa, és nem ott ahol kézzel mossák le...

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#67041) erdoke válasza Spam123 (#67029) üzenetére


erdoke
titán

Érdekes a felvetés, de a saját tapasztalatom pont fordított: autón látom a mosás okozta mikrokarcokat, a telefonon nem. Emellett nem másnak veszem a használati tárgyat, így nem az a fontos, hogy aki megkapja 2 év után, annak okozzon maximális felhasználói élményt...

(#67040) R a y
Mondjuk inkább az nem lehet sikeres ember, aki nem tud értelmezve olvasni. :U

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#67042) ittakary válasza Martin107 (#67035) üzenetére


ittakary
nagyúr

4S 8GB is van már? LOL... hány másodperc videót tudsz felvenni vele? 40-50mp talán kifér rá xD

(#67043) B-L-A-C-K válasza ittakary (#67042) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, bevezették, ugyan úgy mint anno az i4-nél.

(#67044) Carasc0 válasza B-L-A-C-K (#67033) üzenetére


Carasc0
őstag

Sosem jutott még eszembe hogy egy szín lehet nagyzolós. Érdekes...Én ennek ellenére aranyba veszem mert ha van lehetőség ilyen színbe is venni valamit akkor nekem az arany tetszik a legjobban. Megjegyzem az ezüst is csodaszép az is nagyon tetszik. Fekete se rossz de az a legkevésbé.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#67045) B-L-A-C-K válasza Carasc0 (#67044) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez ember függő kinek mi, mindig azt tanácsolom ne mások véleményére adjanak ilyen esetekben, hiszen nem más fogja használni hanem az adott illető, és ha neki pl az arany tetszik azt kell megvenni...:)

(#67046) Kicsikatona7


Kicsikatona7
tag

Egy megvásárolt videoklippet vagy zenet, hogy tudok veglegesen torolni? Töröltem de felhőbe maradt es ugyan ugy lejatsza.

(#67047) FrankMonzano válasza Ragnar95 (#66996) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Network reset merre talalhato?

(#67048) Ragnar95 válasza FrankMonzano (#67047) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Beállítások>Általános>Visszaállítás>Hálózati beállítások visszaállítása. De vigyázz vele, mert az összes megjegyzett wifi jelszó is törlődik.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#67049) Rossi


Rossi
addikt

Karc, fólia, tok, egyéb témában:

Nálunk a cégben szinte már mindenkinek iPhone-ja van (4S, nagyrészt 5 és egy-két 5S).

Az egyik kollégám naponta legalább egyszer leejti, úgy néz már ki a telefonja, mintha a kutya szájából rángatta volna ki.

Már két 5-ös esett olyat, hogy bepókhálósodott a kijelzője, és lehetett 100k-ért cserélni.

Szóval én egyetértek a "telefon márpedig csak egy használati eszköz" filozófiával is, de én személy szerint baromira fogok vigyázni a készülékre, mert 1. makulátlanul tetszik a legjobban, 2. számomra nagy értéket képvisel.

Majd ha egy 5S újkori árának 2-3 szorosát keresem nettóban, akkor lehet, hogy kevésbé fog izgatni.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#67050) manchester85 válasza Carasc0 (#67044) üzenetére


manchester85
addikt

"Sosem jutott még eszembe hogy egy szín lehet nagyzolós."

Ja, egy kékről vagy liláról nekem se, de az aranyról még sose asszociáltál tetovált, Mercedes-es úriemberekre, vagy amerikai rapperekre? Nem mondom, hogy nyilvánvalóan nagyzolós, de azért ilyen szintű naivitással se találkoztam még. :) Kérdés nem férhet hozza, hogy az arany társadalmilag egy megosztó ékszer, es a gazdagság szimbóluma.

i6 Silver

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.