Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#312001) jacis válasza icecave (#312000) üzenetére


jacis
nagyúr

Feleségem okosóráját akartam vele feltölteni. Azt hittem ez 2024-ben már egy alap funkció :U

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#312006) emeron


emeron
tag

Sziasztok!

Ideiglenesen (pár hónapig) szükségem lenne plusz egy SIM kártyára. Ezért arra gondoltam, hogy a jelenlegi fő kártyámat cserélném eSIM-re és a mostani helyére bekerülne ez a SIM kártya. Viszont az ideiglenes kártyát nem szeretném állandóan használni.

Van rá lehetőség, hogy ilyen felállásban valahogy ki- és bekapcsoljam a fizikai SIM kártyát anélkül hogy ki kellene venni a telefonból?

iPhone 14 Pro Max

(#312007) Zsolt,72 válasza emeron (#312006) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szia!

Beállítások/Mobilhálózat/SIM-ek menüpont alatt van ilyen kapcsoló:

 iPhone 15

(#312008) M1995 válasza Bondix (#311994) üzenetére


M1995
aktív tag

Csak kiderült, ezért kezdtem azzal iPhone Storage rész mit mutat.

(#312009) ssgk


ssgk
aktív tag

Milyen utángyártott tokok ajánlottak 15 prora? Lehetőleg vékony ami véd is. És nem karcolja meg idővel. (Ebbe például jobb a titán keret és színezés eljárás vagy csak marketig?)

(#312010) California1 válasza koxkids (#311950) üzenetére


California1
őstag

Köszönöm ! Megpróbálom .

(#312011) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok! Iphone 12 mini-t ti hova vinnétek akku cserére ahol nem húznak le valami gagyi utángyártott akksival ami ki sem írja a %-ot? Debreceni vagyok de itt nincs hivatalos partner :R

(#312012) Aureal


Aureal
senior tag

Ismerősömnek egy iphone 8 plussza van, 16.7 ios.
Az alkalmazásai (pl. Viber) nem adnak értesítést. Ha rátapint az ikonjára, rendkívül lassan kezd betolteni, majd kiírja, hogy “telepítés”. Whats up szintén, pedig kb.nnapi szinten használja.
Mi lehet ezzel a gond? Fagyasztja erőforrás managelés miatt az ios az appokat? Esetleg rendet kéne tenni az iphoneján vagy mit?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#312013) lugosi válasza ssgk (#312009) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a Pitaka tokokat használom már egy ideje.

(#312014) icecave válasza Szajo (#312011) üzenetére


icecave
Topikgazda

(#312015) szabonagyur válasza icecave (#312014) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ők is csak beküldik, nincs helyszíni javítás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#312016) M1995 válasza Szajo (#312011) üzenetére


M1995
aktív tag

(#312017) weri válasza ssgk (#312009) üzenetére


weri
senior tag

Pitaka MagEZ case 4 vagy a nagyobb magez case pro 4. Esetleg ha draganak talalod akkor Tactical :))
Nekem elobbibol van mind2 :DD

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#312018) Zsolt,72 válasza Aureal (#312012) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Kellemetlen helyzet, ami azért is meglepő, mert van a családban ugyanilyen kombináció mellett iPhone 8Plus és nem produkál hasonlót.

Ha nem írtad volna, hogy kb napi szinten használt appok esetén van ez az újra töltés, akkor erre gyanakodtam volna: Beállítások/App Store/Nem használt alkalmazások kiürítése, amit kapcsoljon KI az illető.

Valóban lehet, hogy érdemes volna egy mentést követően elvégezni a gyári beállítások visszaállítását.

Az iPhone tárhely menüpont mit mutat, mennyi szabad hely van rajta?

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15

(#312019) Aureal válasza Zsolt,72 (#312018) üzenetére


Aureal
senior tag

Köszi!
Konzultálok vele. A tárhely foglaltságot nem néztük még.

(#312020) sgeza válasza Aureal (#312019) üzenetére


sgeza
veterán

A kolléga által említett kapcsoló beállítása mellett még abban az esetben is eltávolításra kerülhet egy alkalmazás (csak az általa foglalt helyet szabadul fel, az adatai megmaradnak, még az ikonja is ottmarad a képernyőn, csak egy kis felhő ikon kerül a sarkába), ha a rendszerfrissítésnek szüksége van helyre, bár ez esetben úgy rémlik, hogy utána visszarakja. Illetve egyedileg, kézzel is megtehető egy alkalmazás által foglalt hely felszabadítása. Amúgy amikor visszarakod, akkor onnantól kezdve telepítve lesz, tehát egy következő megnyitáskor nem lehet olyan, hogy újra telepíteni akarja.

(#312021) Sungoo válasza weri (#312017) üzenetére


Sungoo
addikt

Szeretem ezeket a Pitakákat, egy gondom van csak velük, nulla a kijelző védelem.

(#312022) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!
Vettem egy vízszintesen tartó telefontartót a kocsiba. Hogy lehet beállítani, h a menü is meg minden elforduljon 90 fokban?
Valamint azt be lehet állítani h mindig a telefon hangszóróján szóljon a gps hang? Jelenleg ha a kocsival BT-n van párosítva és mondjuk a rádió van kiválasztva nem beszél a gps hang.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#312023) Wiz Khalifa válasza MikeWazowski (#312022) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Landscape mode-nak hívták, ha még mindig támogatott ez akkor a Plus/Pro Max széria tudja tudtommal.

Smoke some weed nigga!

(#312024) Sys85 válasza MikeWazowski (#312022) üzenetére


Sys85
veterán

Csak a Pro Max-ok tudják a landscape módot több helyen is (a többi modellhez képest több helyen), de nem mindenhol, tehát nem fog minden is elfordulni ha jól tudom.
Én személy szerint jobban szeretem állítva a navit, sokkal
jobban előre lehet látni az útvonalat, pont nem érdekel hogy jobbra/balra mi van.

Ha a rádió szól, akkor nem is fogod hallani a navi hangját, hiszen a bemeneted rádióra van állítva, a telefon meg a BT-re van rálőve, 2 külön input.
Ha van normálisabb adatkereted, akkor online rádió a megoldás, akkor van rádió és gps hang is egyszerre.
Nálam a Rádió1 a Zene appban (ami a TuneIn csatornáit használja) csak online megy a kocsiban és így fogyasztott el 2023 szeptember 27 óta 5,42GB-ot (havi kb 30-32óra rádióval) szóval nem eszik sokat, havi 1GB kb.
Ja és szebben is szól mint az analóg rádió. :)

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#312025) M1995 válasza Wiz Khalifa (#312023) üzenetére


M1995
aktív tag

iPhone 8 Plus volt az utolsó.

(#312026) fery02


fery02
addikt

Olyat nem lehet elérni a Fotók, Körbevágás opciójával ugye, hogy alapértelmezetten, képarányt megtartva állíthassam a körbevágni kívánt részt?
Esetek nagyobb részében így használom a Körbevágást és kíváncsi vagyok meg tudnék-e ezentúl spórolni a mindennapokban +2 tappolást.
Nyilván nem szakad le tőle továbbra sem a kezem, ha nem lehetséges ez.

(#312027) sgeza válasza MikeWazowski (#312022) üzenetére


sgeza
veterán

Wazén belül a hangbeállítások menüben be tudod állítani, hogy hol szóljon. Ugyanakkor ettől függetlenül is bármikor tudod változtatni a vezérlőközpontban a hang kimenetet. Tehát ha csatlakoztatva van BT eszköz aktívan, akkor is át tudod váltani, hogy hol szóljon. De most jelen esetben az előbbit célszerű állítanod, vagyis a wazén belül.

(#312028) gabor426


gabor426
csendes tag

Sziasztok! Fater 5s-ében :) akksit cseréltem, még a gyári volt benne, de másfél napot így is bírt, de nyüstölt hogy nem bír annyit mint régen.. :) Kicseréltem, de ha bármit csinálok rajta, hirtelen újraindul, először 1%-ot mutat, majd egy perc múlva beáll amennyin volt. Mondom szar az akksi, vissza a régi. Hát már azzal is ugyan ez a tünet. Felrakom töltőre, hozzá sem nyúlok, újraindul.....Nincs valami ötletetek hogy ez mi lehet? Elcsesztem valamit a cserénél? Nyílván nem egy nagy érték, csak idegesít, hogy nem tudom megcsinálni..Köszönöm ha valakinek van ötlete és megosztja :)

(#312029) icecave válasza MikeWazowski (#312022) üzenetére


icecave
Topikgazda

Ahogy írták már, nem fog elfordulni. Tehát lockscreen, homescreen ikonok, semmi. Annyi, hogy a Face ID felold fektetve is 13PM és felette. Plusz még, ha nézel fektetve valami tartalmat full képernyőn, akkor lehúzva a control centert, vagy a notif. centert, azok fektetve lesznek.

(#312030) sgeza válasza gabor426 (#312028) üzenetére


sgeza
veterán

Én azt gyanítom, hogy vagy egy csatlakozó lazult ki, vagy megtört egy szalagkábel. Azt nem gondolnám, hogy valami szoftveres dolog lenne, amin segítene egy rendszer újrarakás, de hátha. Viszont ebbe addig ne kezdj bele, amíg fennáll az esélye, hogy fw update közben újraindul. Esetleg nézd meg, hogy recovery módba lépve (vagy hogyishívják itt) ugyanúgy újraindul-e! Ha ott látványosan nem történik restart, akkor esetleg megpróbálhatod újrarakni!

[ Szerkesztve ]

(#312031) weri válasza Sungoo (#312021) üzenetére


weri
senior tag

a Pro tokjuk kijelzo fole nyulnak

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#312032) Zsolt,72 válasza M1995 (#312025) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Így igaz. Nekem hiányzik is, amíg volt 8Plus telefonom, nagyon megszoktam…

 iPhone 15

(#312033) Hatvan9 válasza gabor426 (#312028) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Számításba venném a xar akksit, az új esetében (is), nem igazán most gyártottak ilyeneket, ha sikerül is valahonnan rendelni simán lehet hogy X évet állt.

(#312034) MikeWazowski válasza sgeza (#312027) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Szuper, holnap meglesem. Egyébként a gyári gps appot használom, így akkor majd a vezérlőközpontban keresem.
Köszönöm szépen Mindenkinek!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#312035) sgeza válasza MikeWazowski (#312034) üzenetére


sgeza
veterán

Majd jobb felül a sok kis körbe mutató háromszögre kell nyomnod!

(#312036) Evolution55


Evolution55
csendes tag

Sziasztok! :R
Készülék: Apple iPhone XS 64G OS: iOS 17.4
Kamera appban fotó / videó készítésnél az alsó “1x” gombbal tudtam léptetni a nagylátószögű és a teleobjektíves kamera között, ezzel ugye 2x optikai zoomot tudtam vele.

Kb. frissítés óta - de lehet hamarabb óta fennáll - hiába nyomok rá a “2x”-re, egy pillanatra mintha átváltana, de visszaugrik “1x”-re. Ugyanitt a portré mód kiírja, hogy menjek közelebb / hátrébb, kb. 1-1 mpre be is fogja a pontot amire fókuszálnia kellene, de megtartani nem tudja, nem találja meg hogy mi lenne a portré alany, szintúgy használhatatlan.

Erre van valami megoldás? Hardveres probléma lenne, alaplap stb., vagy szoftveres oldalon nézelődjek?

(#312037) MikeWazowski válasza sgeza (#312035) üzenetére


MikeWazowski
addikt

:R :R :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#312038) batai15


batai15
félisten

Láma kérdés, de az ébresztő hangerőt hol lehet állítani ?

(#312039) sirkan13 válasza batai15 (#312038) üzenetére


sirkan13
aktív tag

Külön nem tudod, csak az egészség appban az alvás beállításoknál.

(#312040) batai15 válasza sirkan13 (#312039) üzenetére


batai15
félisten

Köszi , iOS így szeretlek .
Esetleg van valami értelmes akár fizetős alternatíva ?

[ Szerkesztve ]

(#312041) dvdbackuper válasza gabor426 (#312028) üzenetére


dvdbackuper
őstag

szia, az akku csatlakozo kozeleben van egy kis alkatresz, amit jo esellyel levertel, azert nem latja az akkut mar, vissza kellene tenni

itt meg tudod nezni [link]

vmelyik alkatresz hianyozni fog, nem biztos, h az, amelyik neki

[ Szerkesztve ]

(#312042) CharlieDrop válasza sirkan13 (#312039) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem találtam ott ilyet (nem az alvás vezérli nálam az ébresztést)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#312043) sirkan13 válasza batai15 (#312040) üzenetére


sirkan13
aktív tag

Vannak fizetős appok amik állítólag jók de én csak a sima gyári ébresztőt használom egyéni csengőhanggal

(#312044) batai15 válasza sirkan13 (#312043) üzenetére


batai15
félisten

Igen ez az evidens csak azért kérdeztem hogy meg spóroljam a keresést meg az appok próbálgatását.
Megjegyzem hogy igazán követhetnének az iOS appok valami dizájn elvet mert vannak appok hogy nézem amik marha régi kinézetűek és nem igazán illenek a modernebb ioshez.

[ Szerkesztve ]

(#312045) sirkan13 válasza CharlieDrop (#312042) üzenetére


sirkan13
aktív tag

Csak akkor tudsz emelkedő hangot kiválasztani ha az alvás vezérli az ebresztést

(#312046) sirkan13 válasza batai15 (#312044) üzenetére


sirkan13
aktív tag

Igen, némelyik alkalmazásnak elég gagyi kinézete tud lenni de ez az. IOS . Sajnos

(#312047) CharlieDrop válasza sirkan13 (#312045) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem emelkedőt akartam, csak hangerőt állítani, valamiért tök hangos volt 2x is a múlt héten, pedig se a csengő nem volt hangosra, se a média nem volt hagosra állítva

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#312048) sirkan13 válasza CharlieDrop (#312047) üzenetére


sirkan13
aktív tag

Az ugyan úgy abban tudod csak állítani , sajna ilyen az ios . Vagy mint kérdezted az appstorból keresel magadnak egy megfelelőt .A fizetőseknek is van ingyenes verziója

(#312049) gabor426 válasza dvdbackuper (#312041) üzenetére


gabor426
csendes tag

Hát ha igazad van akkor megszívtam, mert ilyet én nem tudok forrasztani. Szétszedem azért megnézem, mert idegesít, hogy mi lehet a baja. Pedig vigyáztam a szalagkábelekre is, igyekeztem óvatosan csinálni, cseréltem már akksit a régi ipodomban, macbook airben, pasztáztam, tisztítottam, minden gond nélkül, erre egy 5s akksit meg elcseszek....Köszönöm a válaszokat!

(#312050) fery02 válasza batai15 (#312038) üzenetére


fery02
addikt

Ha esetleg az is elég, hogy emelkedő hangerővel kezdjen ébreszteni a fapad ébresztő, akkor 3utools PC-s program “Make ringtone” opciójával felmásolhatsz bármilyen zenét vagy hangot a telefonra, bejelölve előtte az “emelkedő hang”-ot.

A felmásolt hang azonnal látható lesz a telefonon a kiválasztható hangok között.

Én is így oldottam meg, nincsen ingerenciám Egészség app-ban turkálni, hogy ébresztőt állítsak, plusz nem is teljesen látom át ott a működést.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.