Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164301) B-L-A-C-K válasza mr.tamasbiro (#164299) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

iTunes-ban csak akkor figyel ott ha csinálsz oda is biztonsági mentést.

Ha meg még nem volt rákötve a lányodé az adott laptopra, akkor engedélyezni kell, rádugod, és a telefon rákérdez, hogy megbízható készülék e.

(#164302) Tibee86 válasza 30z.Samu (#164300) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem egy rossz dolog, de ha csak kezedbe veszel egyet ami tudja és próbálgatod nem egy hűde valaminek fog hatni, mivel leginkább a mindennapi dolgokat könnyíti meg.

[ Szerkesztve ]

(#164303) 30z.Samu válasza Tibee86 (#164302) üzenetére


30z.Samu
félisten

Már csak a telefon mérete miatt is érdemes lenne tenni egy próbát. Egyáltalán kézre esik-e. :)

Sic Parvis Magna

(#164304) hitchins


hitchins
őstag

Ha az apple id jelszavat elfelejtettuk es a regisztralt email cim mar megszunt akkor valahogy vissza lehet szerezni a jelszot vagy hogy lehetne torolni a telefonrol a rajta levo id-t?
Apple service esetleg tud ilyet?

(#164305) Alex91 válasza hitchins (#164304) üzenetére


Alex91
félisten

Vidd be, ha nem lopott, akkor nincs gond :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#164306) B-L-A-C-K válasza Alex91 (#164305) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt is tedd hozzá hogy számla is kell ilyenkor, mert anélkül nem kezdenek vele semmit.

(#164307) Alex91 válasza B-L-A-C-K (#164306) üzenetére


Alex91
félisten

Feljelentest se?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#164308) customer114 válasza Tibee86 (#164294) üzenetére


customer114
senior tag

Kaptam.

Köszönöm

(#164309) B-L-A-C-K válasza Alex91 (#164307) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Eleve számla nélkül nem kezdenek ilyennek hozzá, így azt se nézik meg hogy lopott e vagy sem.

(#164310) mr.tamasbiro válasza B-L-A-C-K (#164301) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Épp ez a gondom mert rá volt már dugva és most csak ujkent akarja beállítani vagy ratenni az én vagy az asszony menteset.

(#164311) kchris78 válasza #82471168 (#164295) üzenetére


kchris78
veterán

32-es a minimum ma mar! Tul sok a tul nagy app!

(#164312) hitchins válasza Alex91 (#164305) üzenetére


hitchins
őstag

Nem lopott. Unokahugom hasznalta de elfelejtette a jelszavat. Mar uj teloja van de azt egy uj id-val kezdte anno hasznalni mert mar akkor sem jutott eszebe a jelszo. Most viszont ugy alakult hogy szukseg lenne a regi telefonra.

(#164313) bilon73 válasza 30z.Samu (#164300) üzenetére


bilon73
aktív tag

én pl a 3d touchot nem használtam, de az tény, hogy a 6s képernyője szebb, illetve ami fontosabb, hogy az SE nekem a kijelző szélén nem valami érzékeny. Értsd, pl a bal felső sarokban tudok visszalépni az eredeti alkalmazásba..na ez nekem 3-ra jön össze...6s-en ilyen nem volt.

(asszony 5s-e is ilyen, és mivel ugyanaz a kijelző 5s és se esetén, így nem gondolom, hogy nálam a hiba :) )

(#164314) odrif válasza bilon73 (#164313) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

én is gondolkodom egy SE vásárlásán, de akkor így a 6S-re is ránézek.

20 éve a Prohardveren

(#164315) rsanyi20 válasza bilon73 (#164313) üzenetére


rsanyi20
tag

az 5s és az SE kijelzője elvileg nem ugyan az :)
az SE kijelzője elvileg valamivel "inteligensebb", (hogy pontosan miben ne kérdezd :DDD), pl egy SE kiejlző mehet egy 5s készülékbe, de egy 5s kijelző nem mehet egy SE-be mert nem fog tökéletesen működni :)

Szeretem az energiaitalt. Az energiaital is szeret engem.

(#164316) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Lányom se-n is a felső érintős része nem annyira patent.
6s az tényleg jó.

(#164317) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Remélem valaki tud segíteni.
Iphone 4s, feltehetően a legfrisebb elérhető fw-vel. Létezik hogy a telefon egyik pillanatról a másikra lezárja magát, és kéri az apple id email jelszavát?
Elvileg nem csináltak vele semmit, tényleg magától. Persze nyilván nővérem már használja mióta megjelent, semmit nem tud a jelkódról.
Valami megoldás? Csak az email visszaállítás van?

yo

(#164318) #82471168


#82471168
törölt tag

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat és a segítséget. Azt hiszem,hogy eléggé egyértelmű,hogy melyik készüléket fogom megvásárolni.

(#164319) russel87


russel87
csendes tag

Sziasztok!

Nem olyan régen vásároltam egy Iphone készüléket magamnak. Androidról váltottam IOS-re.
Van egy két dolog amit nem találtam meg a készülék beállításában.

A képek és a videók fájlnevének módosításra van lehetőség? Most jelenleg IMG_...fájlnévvel menti ezeket. Én azt szeretném, hogy a készítés dátuma szerepeljen a fájlnévben.

A következő, hogy bejövő és kimenő hívás esetén a kontaktok képei kis méretűek. Hogyan lehet azt beállítani, hogy teljes kijelzőn lehessen látni. Ezt keresgélve megtaláltam ,hogy mivel a kontaktok gmailra vannak szinkronizálva, nem pedig iCloud-ra ezért kicsik a képek. A továbbiakban is a gmaira-ra akarom szinkronizálni a névjegyzéket, ezért nem fogok váltani.

Válaszokat előre is köszönöm!

Készülék: Iphone 7

[ Szerkesztve ]

(#164320) bigdady válasza kenny123 (#164317) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha soknóráig nem használja az ember meg egy rakás dolog még teljesül akkor igen. Nekem hétvégén ezt szokta ha 12 órán túl hozzá sem érek pl

(#164321) bnorci71 válasza B-L-A-C-K (#164289) üzenetére


bnorci71
addikt

de ahol nem fér el a 6S, ott az SE sem ilyen alapon

ezt azért így nem mondanám egy SE simán elfér a zsebembe és nem jelent gondot a 6s már nem, majd 3,5cm a hossz különbség

de mindenki rakja zsebre fogja kézbe az a biztos

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#164322) B-L-A-C-K válasza bnorci71 (#164321) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kényelmesen elfér ott is, a i6+/7+ már nem, de a sima gond nélkül. Volt már 50+ iPhone-om, ha nem tudnám tapasztalatból nem írnék véleményt.

[ Szerkesztve ]

(#164323) kenny123 válasza bigdady (#164320) üzenetére


kenny123
addikt

Aha, király. :(

Most visszaállítottuk a jelszót, de a telefon le van blokkolva még mindig (gondolom ott még valahogy nem frissül. ) Ilyenkor mit kell tenni, ha nem akarjuk letörölni az egész telefont? Hogy lehet feloldani? :D

yo

(#164324) bigdady válasza kenny123 (#164323) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hard reset? Mindkét gombot nyomni alma logóig?
Hátha akkor újra felkapcsolódik apple szerverekre

[ Szerkesztve ]

(#164325) dmad válasza russel87 (#164319) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
A hívó képének megnagyitasara be kell lépned az adott névjegybe,jobb felül szerkesztés, maj rá kell nyomni a kép alatt a szerkesztesre,innentől nagyok lesznek a hívás közben a képek.

Élj úgy, hogy.......

(#164326) Audison válasza B-L-A-C-K (#164322) üzenetére


Audison
senior tag

Nekem az SE kényelmesebben elfér a zsebben mint a nagyobb testvére...

(#164327) russel87 válasza dmad (#164325) üzenetére


russel87
csendes tag

Köszönöm! :R Sikerült! :C

(#164328) lugosi válasza kenny123 (#164317) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez érdekes, mert ez alapján úgy tűnik mintha lost mode-ba került volna. Jelkódot kér vagy iCloud jelszót?

(#164329) kenny123 válasza bigdady (#164324) üzenetére


kenny123
addikt

és Lugosi : Újraindítás után már frissült, köszönöm szépen a segítséget! :R

yo

(#164330) vasi89


vasi89
addikt

Gariztatott már valaki telefonhoz kapott kiegészítőt? Kemény 3 hónap használat után már így néz ki a lightning jack kábelem. A legjobb az egészben h rénézésre olyan mintha becsípte volna egy zip-zár de mostanság nem volt rajtam susogós mackó :DDD szóval a lényeg, hogy semmiféle külső behatás nem érte de jól gondolom, hogy ezzel elhajtanak? Egyáltalán erre vonatkozik a garancia?

(#164331) bnorci71 válasza B-L-A-C-K (#164322) üzenetére


bnorci71
addikt

hopp most nézem
SE 123,8
6 138,1
6+ 158,1mm

szóval hülyeséget írtam az előbb :W
emag-on szarul van a méret

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#164332) -secret- válasza vasi89 (#164330) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Vonatkozik rá a gari persze viszont ezzel lehet elhajtanak...

(#164333) CharlieDrop válasza B-L-A-C-K (#164322) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Szerintem az SE még a normálisan zsebben hordható készülék, a 6S már véleményesebb (5s és 6s is van a családban és mindkettőt használtam hosszabb ideig is többféle ruhával)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#164334) oba


oba
addikt

Mindenki skinny jeansben járkál vagy mi? :D Nálam a 7 plus is gond nélkül elfér a zsebemben. SE vs. 6s témában egyértelmű hogy az utóbbi a jó választás. Még azon is át lehet érni a kijelző átlót a hüvelykujjal és nem csorbul Steve apánk elmélete sem, miszerint a telefont csak egy kézzel lehet használni és kötelezően el kell érned a hüvelykujjaddal minden egyes pixelt. Szerencsére haladtak a korral, az akkori tökéletes 3.5es méretet felváltotta a tökéletes 4, amitől nagyobb tényleg nem kell mert anatómiailag akkorra az ember keze, majd megnőtt a kezünk és a 4.7es méret lett az igazi tökéletes méret. :D

Ja és még valami... a "bezsebelhetőségnél" sokkal fontosabb szempont a vastagság mint a tényleges nagyság, mivel az a zsebeknél a szűk keresztmetszet ( :D ) Ilyen téren is jobb a 6s, mivel véknyabb mint az SE.

[ Szerkesztve ]

(#164335) madgie válasza oba (#164334) üzenetére


madgie
titán

Nem mindenki oldalzsebes gördeszkás gatyában, amiben keresztben elfér az 5.5" :D

Egyébként belefér az átlagos zsebbe a nagy telefon. Akkor van baj, ha bármit is szeretnél csinálni a gyalogláson kívül. Ülj le a munkahelyen, hajolj le levenni a cipőt, lépj át otthon mondjuk egy alacsonyabb vadászkerítésen... és mindig a francba fogod kívánni a tepsit. Persze az elrakom zsebre, munkahelyen kirakom az asztalra, hazafelé meg úgyis a kezemben nyomkodom rétegnek ez nem lesz idegesítő, azt elhiszem.

[ Szerkesztve ]

(#164336) joey04 válasza madgie (#164335) üzenetére


joey04
titán

Hát nekem sima farmerben nem okoz gondot lehajolni phablettel a zsebemben, meg mondjuk ha vadászkerítést nem is ugrok át, kolléga amikor kitesz hazafelé, akkor át kell lépnem a szalagkorláton, de az megy gond nélkül. átlagos farmer. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#164337) oba válasza joey04 (#164336) üzenetére


oba
addikt

Teljesen átlagos farmerem van nekem is, nem skinny de nem is bőgatya, és nekem sem okozott eddig semmi gondot a 7 plus. Ahogy a Oneplus 3 sem, vagy előtte a Note 4, vagy G4 sem.

(#164338) misiizsai válasza oba (#164334) üzenetére


misiizsai
tag

Szerintem is érdemesebb 6s t választani.Nekem 5s-6s em is van.De egy 4.7 colos kijelzőn jobb a tartalom fogyasztás.Az 5s-SE előnye max az hogy jobb a kézben tartani.

Steam:misiizsai1993 Battlenet:misiizsai93 Origin:misiizsai uPlay:misiizsai1993

(#164339) madgie válasza joey04 (#164336) üzenetére


madgie
titán

Lehet, hogy kicsi vagyok, az a baj. 170 centi mellett a fél combom egy 5.5-es phablet :D

(#164340) CharlieDrop válasza madgie (#164335) üzenetére


CharlieDrop
veterán

vagy ülj be az autóba, mondjuk olyanba, ahol alig van tárolórekesz, ahova betennéd a telefont... :S

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#164341) oba válasza CharlieDrop (#164340) üzenetére


oba
addikt

Autóban ülve is a zsebemben van a 7 plus :)

(#164342) madgie válasza oba (#164341) üzenetére


madgie
titán

Szerintem baromi kényelmetlen bárhová is menni 5.5" telefonnal a zsebben. Volt már két akkora tepsim, sose tudtam megszeretni őket. Most i7-em van, de a munkahelyen lévő 5S szerintem sokkal zsebbarátabb kényelmesebb és szerintem szebb is, mint ezek a kavics-szerű dizájnú 4.7"-5.5" iPhone-ok.

Ha meg nagyobb képernyő kell, meg munka, akkor otthon is az iPad-et veszem elő. Videót vágni, fotót retusálni jóval kényelmesebb akkora képernyőn.

(#164343) oba válasza madgie (#164342) üzenetére


oba
addikt

Ezért is jó, hogy van alternatíva, és több modellt gyárt az Apple. Mondjuk a Plus model screen/body ratioja még mindig elég szar. Érdekes lesz látni, hogy egy ugyanekkora 5,5 -es kijelző el fog férni egy mostani sima iPhone házában. Na az lesz az igazán jó telefon... remélem :)

(#164344) CharlieDrop válasza oba (#164341) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem tudom milyen magas vagy, de nekem rohadt zavaró a nadrágzsebben a 6S, vagy bármi ami ilyen nagy... Nem mondom, hogy nem tudok ülni benne, de zavaró nagyon

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#164345) bzs73


bzs73
őstag

Szerintem a 6s még pont jó. Határeset, de pont belefér még, és elég is a méret. Én 5s-ről váltottam 6s-re, persze sokat filóztam hogy se legyen-e inkább, de jól döntöttem.

If a second or you are the first to lose.

(#164346) vasi89 válasza -secret- (#164332) üzenetére


vasi89
addikt

hát de most mit csináljak? nem is használom minden nap, de akkor zsebben van a telefon, ugyan így mennek tönkre a töltőkábelek is. Ezzel nem tudok mit kezdeni h az apple 7e ft-os vacak átalakítója ennyit ér. Ha magam teszem tönkre akkor csöndben maradok, de ezt biztos h nem érte külső behatás. :(

(#164347) -secret- válasza vasi89 (#164346) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Próba szerencse!

(#164348) Tibee86 válasza CharlieDrop (#164344) üzenetére


Tibee86
veterán

Szintén zenész...
Az 5S után baromi kényelmetlen zsebben a 7. Nem azt mondom, hogy nem elviselhető de semmiképp nem kényelmes. A + verziós "kényelmesen elfér" kommentekre inkább nem mondok semmit.

(#164349) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Tegnap eladtam a telefont (mindent törölve értelemszerűen), most nézem iCloud.com-ra ha belépnék, kéri hogy "Az ellenőrző kódot tartalmazó üzenetet elküldtük a készülékeire. A folytatáshoz adja meg a kódot."

Na most ha valaki mint én eladja a telefonját, és jelenleg nincs iPhone-ja, hogy lépjen be ide? Vagy ha ellopják ugyan így, hogy adjam meg a kódot hogy töröljek róla mindent...? :D

[ Szerkesztve ]

(#164350) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#164349) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Közbe meg is van a megoldás, arra kell menni nem kaptam kódod, és lehet sms-be kérni utána, amit ugye a telefonszámomra megkapok.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.