Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#205001) galaxys80 válasza INMOTEP (#205000) üzenetére


galaxys80
veterán

Így csináltam. Angol is lett a messenger.
De csak a szám megadása gomb látszik alul félig.

(#205002) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Mostanában nagyon melegszik az iPhone X telefonom.
Mi okozhatja? Lehet valami vírus vagy malware?
Volt egy Lumia telefonunk, ami vírusos volt, lehet hogy megfertőzte wifin?

(#205003) dud998 válasza timelord1987 (#205002) üzenetére


dud998
őstag

Nincs vírus igazán ezekre szóval szerintem az biztos nem. Valami futhat nagyon a háttérben. Ha a kamerát használod akkor is melegedhet, illet most egyébként is nagyon meleg van és lehet amiatt is. Néha nekem is csinálja, de nincs különösebb gond vele.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#205004) lugosi válasza timelord1987 (#205002) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon furcsállnám ezt.

(#205005) galaxys80 válasza INMOTEP (#205000) üzenetére


galaxys80
veterán

(#205006) galaxys80 válasza galaxys80 (#205005) üzenetére


galaxys80
veterán

Ahogy elküldtem a képet rá 1 percre sikerült. :D

(#205007) Madwe válasza dud998 (#205003) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért akad :)
[link]
de wifin egy lumiatol nem fogja elkapni, az biztos :)

(#205008) dud998 válasza Madwe (#205007) üzenetére


dud998
őstag

Februárban szólt a Google, de csak nemrég adták ki a javítást. Ez most nem ment valami gyorsan.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#205009) Tibee86 válasza dud998 (#205008) üzenetére


Tibee86
veterán

A 12.1.4 februárban jött ki.

[ Szerkesztve ]

(#205010) dud998 válasza Tibee86 (#205009) üzenetére


dud998
őstag

Akkor teljesen elkavarodtam az időben. Nekem emlékeim szerint nemrég volt. Érdemes néha ránézni a naptárra. Nagyon egybefolynak a napok-hetek-hónapok. :(

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#205011) Prowler válasza dud998 (#205010) üzenetére


Prowler
senior tag

Az a 12.4.1 volt - egyszerű belezavarodni abba a sok számba 😁

Veremivadék Undorkutya

(#205012) dud998 válasza Prowler (#205011) üzenetére


dud998
őstag

:DDD

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#205013) bbdzyx válasza FuRiONight (#204982) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Lesüllyedtek egy másodvonalbeli kínai gyártó nevezéktanjáig...

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#205014) MasterMark válasza timelord1987 (#205002) üzenetére


MasterMark
titán

Se Lumián se iphone-on nincs vírus.

Switch Tax

(#205015) Madwe válasza MasterMark (#205014) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez igy nem igaz, max nem jellemzo

(#205016) MasterMark válasza Madwe (#205015) üzenetére


MasterMark
titán

Miután egy app csak a saját fájljaihoz fér hozzá mindkét rendszeren, így lehetetlen is lenne.

Switch Tax

(#205017) nyogo83 válasza MasterMark (#205016) üzenetére


nyogo83
senior tag

Ez sem igaz a nemreg kiderult Project Zero altal talalt biztonsagi jelentes alapjan. :(
10 eve fejlesztek iPhone/iPadre es ledobbentem a talalt hibak alpjan, mi mindenhez hozza lehet ferni. Gyakorlatilag a sandboxos futtatas mintha nem is lenne...

(#205018) sethi válasza nyogo83 (#205017) üzenetére


sethi
senior tag

Arra gondolsz amit most a Google jelentett be? Szerinted igaz? Sehol semmi konkrétumot nem találtam a neten. Olyat sem akinek a lopott adataival visszaéltek

(#205019) Madwe válasza MasterMark (#205016) üzenetére


Madwe
nagyúr

Van zár az ajtómon, így az h betörjenek hozzám az lehetetlen lenne :)?

(#205020) nyogo83 válasza sethi (#205018) üzenetére


nyogo83
senior tag

Vegigolvastam a teamnek az osszes leirt lehetseges modszeret, amivel siman root jogokkal rendelkezo "malwaret" tudnak futtatni a telon. Az alapjan technikailag teljesen lehetseges.

A nagyobb gondom az az, hogy nem hoztak nyilvanossagra melyik websiteokon fordulhatott elo ez a hack, mert utolag semmi eselye hogy kideritsd.

Amugy erdekes...minden nagyobb techportalon lehoztak a hirt, de valahogy a keynote-al es az uj iPhone modellekkel kapcsolatosan folyamatosan erkezo hirek tomegeben kb "elveszlik".
Ami tobb mint furcsa hogy nem foglalkoznak vele, mert azert akarhogy nezem, ez kb alapjaiban rengeti meg az iPhone biztonsagaba vetett hitet, mert ez a hack beavatkozas nelkul(tehat nem kell semmit felraknod, letoltened stb) keruli meg az egesz sandbox es egyeb biztonsagi rendszeret.
Hiaba van patchelve jelenleg, ha azokat az adatokat mert lenyultak.

(#205021) FuRiONight válasza nyogo83 (#205020) üzenetére


FuRiONight
őstag

A Google pedig épp a Keynote előtt hozza napvilágra ezeket, kb. nulla bizonyíték nélkül. Véletlenek sokasága, nem igaz? :U

(#205022) dud998 válasza nyogo83 (#205020) üzenetére


dud998
őstag

Na igen, ezt én sem láttam sehol sem. Jó lett volna egy lista az oldalakról.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#205023) Prowler


Prowler
senior tag

Anyukám telefonja a végsőket rúgja, vennék neki egy iPhone-t karácsonyra mikor megyek haza. Két verzió között vacillálok: új 6s vagy refurb 7. Anyukám idős már, nem böngészik/játszik a telefonon. Egyedül normál telefonálásra és Facetime/iMessage-re lenne használva a telefon. Láttam, hogy mindegyikőtök a 7-est ajánlja manapság, kérdésem hogy megéri használt 7-et venni egy új 6s ellenében ez esetben is? Vagy bőven kiszolgál a 6s még 1-2 évet ilyen felhasználással?

Veremivadék Undorkutya

(#205024) nyogo83 válasza FuRiONight (#205021) üzenetére


nyogo83
senior tag

Az hogy mikor hozta nyilvanossagra irrelevans, maximum ilyen konteo gyartasra adhat okot.

A teny, hogy ezt a biztonsagi rest es hibat jeleztek az Applenek, aki meg februarban egy eleg gyorsan kiadott javitasban be is patchelte. Az, hogy a teljes technikai elemzes illetve a biztonsagi res nagysaga a nagyvilag fele most kerult ki, lehet akar jol idozitett "kampany" resze, mindenesetre nem teszi semmisse a hibat. Tobb portal is(The Verge, 9to5mac, Techcrunch stb) is megkereste az Apple-t ezzel kapcsolatban, aki egyelore nem nyilatkoznak.
Igazabol igy a keynote elott en se nyilatkoznek, vagy megprobalnam valahogy "lagyitani" a problemat.

Akarhogy is van, nem vagyok en sem boldog, de csak azert nem fogom letagadni vagy felvallrol venni a hirt, mert a Google-hoz kotheto a team. Tobbek kozott talaltak ok biztonsagi reseket a Windowsban, a Cloudfare-nel illetve reszt vettek a Meltdown meg a Spectre sebezhetosegek feltarasaban, szoval nem epp egy besarozasra osszerakott team alaptalan vadakkal.

(#205026) DaveHutt válasza Prowler (#205023) üzenetére


DaveHutt
őstag

Ki tudja meddig fog régebbi telefonokon menni a FB Messenger. Inkább az újabbat venném.

(#205027) Prowler válasza #72445440 (#205025) üzenetére


Prowler
senior tag

6s Apple garancia, 7 giffgaff (angol szolgáltató) garanciás.
Talán a 6s jobb lenne ez esetben?

Veremivadék Undorkutya

(#205028) Prowler válasza DaveHutt (#205026) üzenetére


Prowler
senior tag

Nem nagyon használja anyukám, de mivel a 6s-re is kijön az iOS 13 így gondolom még működni fog egy darabig.

[ Szerkesztve ]

Veremivadék Undorkutya

(#205029) Arellig


Arellig
tag

Ez az Air matters app nem igazan mukodik..esetleg vkinek egy jo Air qualitys info appja?

(#205030) Serpiko válasza Arellig (#205029) üzenetére


Serpiko
addikt

Nálam megy tökéletesen iPhone SE.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#205032) Dave™


Dave™
nagyúr

Sziasztok!

Feleségem 6S-e az alábbit produkálta ma: elkezdett veszettül melegedni, majd eldobta a wifit, ez újraindítást követősen sem változott, a hálózatokat hol látta hol nem, csatlakozni előbbi esetben sem tudott, azt írja rossz jelszó pedig az biztosan jó volt. Az ötödik újraindítás után (közben töltöttük is, mert merült rendesen) nem láttunk más opciót mint hagyjuk lemerülni (jut eszembe, network reset is volt meg gombos hard reset is), le is merült szépen ahogy kell, azóta se kép se hang. Garanciális, tehát szerviz lesz belőle, de hátha ismert és van valami házi voodoo amit érdemes megpróbálni.

Köszi!

(#205033) galaxys80


galaxys80
veterán

Tegnap addig tököltem egy 4S-en a Safari könyvjelzők szinkronizálásával (nem jártam sikerrel) amíg I7-en és az iPad-en is eltűntek a gyakran felkeresett oldalak.
Azóta hiába neteztem már egy csomót mégsem tett vissza egyet sem.
Van ennek valami trükkje?
Vagy egyszer csak valamikor végre elkezdi kitenni őket?

Szerk:
Na basszus mire leírtam meg is jelent az első. :)

[ Szerkesztve ]

(#205034) lugosi válasza Prowler (#205023) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A külföldi szolgáltatónál (valószínű hivatalos forgalmazó?) vett telefont ugyanúgy szervizelik a világgari keretében, így a 7 is nagyon jó választás lenne. Szerintem mindig ajánlott az újabb.

(#205035) lugosi válasza Dave™ (#205032) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha vesz fel töltést, akkor esetleg egy DFU módban szoftver újratöltése, de gyanúgy hogy valami elromolhatott benne.

(#205036) Dave™ válasza lugosi (#205035) üzenetére


Dave™
nagyúr

Teljesen sötét a kijelző, gondolom valamit illene látni. Andoridom van, ő meg sose kapcsolta ki, így nem tudom mit kellene látnom ha vesz fel töltést.

(#205037) sutyesz96 válasza sutyesz96 (#204873) üzenetére


sutyesz96
őstag

Senki? :F

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#205040) herdsman12 válasza sutyesz96 (#205037) üzenetére


herdsman12
őstag

Kipróbálnám csak 2G, majd 3G és LTE módban mizu, aztán irány a szerviz.

(#205041) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló

Segítsetek kérlek egy igen érdekes és szívatós bajom van 1-2 napja.
Azt vettem észre hogy a telefon nem fogadja el a jelkódom. első nap még betudtam annak siettem elüthettem stb, de ugye face id mellet nem sokszor kell. Illetve volt hogy azt hitem a jelkóddal lépett be de közben csak felismerte később a Face ID-t.

Szóval ma megnéztem és tényleg.
3 éve ez a kódom a telóhoz bebaszna ha nem jól adnám meg...
Namármost módosítani ezért megint nem tudom, mert ott se fogadja el.
Most már eljutottam oda hogy elsőre letiltotta a sok helytelen miatt 1 percre a telót. Na mármost tiltás után nem megy a face mert mindenképp jelkód kell... itt jön a cumi...
második letiltásnál 5 perc van most.
Nyomtam egy resetet fel - le - kikapcsgomb
Elöről kezdte az 5 percet.

Most ez mi a lóf....z ?

Iphone X legfrissebb

Help
Köszi

ezután egy rossz és rögtön tovább tilt most 15 perc...

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#205042) HarleyCustom válasza Kiskokó (#205041) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Jó a kód és nem fogadja el?
Az igen. :Y
Na ilyen még nem történt velem, de nem is hallottam róla...csak most, tőled először.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#205043) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok !
Olyan appot keresek amivel látom
hol tart az adatkeretem?
Amiket találtam nem értem,
nekem elég ha ki írja hány MB.
és tudom nullàzni számlázáskor.
iPhone5

(#205044) -secret- válasza cooi11 (#205043) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Dataflow.

Nem kell nulláznod mert mindegyik már tudja automatikusan.

(#205045) aujjobba válasza cooi11 (#205043) üzenetére


aujjobba
addikt

A szolgáltató appja erre a legalkalmasabb.

(#205046) Prowler válasza #72445440 (#205031) üzenetére


Prowler
senior tag

Köszönöm szépen a segítséged :R

#205034 lugosi: A szolgáltatónál vásárolt 7 használt lenne, garanciális probléma esetén hozzájuk kéne visszaküldeni a telefont, nem az Apple-höz. Magyarból Angliába meg nem szívesen postáznék szívesen ilyen esetben.

Veremivadék Undorkutya

(#205047) markknight válasza Kiskokó (#205041) üzenetére


markknight
veterán

Restore? Esetleg?

(#205048) rvari válasza Kbali (#204951) üzenetére


rvari
friss újonc

Igen, ki is kapcsoltam az időzítőt, és az energiabeállítások is rendben vannak. Meg már 1 perc alatt is eldobja a kapcsolatot.

(#205049) Kiskokó válasza HarleyCustom (#205042) üzenetére


Kiskokó
veterán

Igen.
Jó a jelkód és nem fogadja el! Pontosan.

Egyszerűen idegbajt kapok olyan ideges vagyok....
Nagy nehezen csináltam egy biztonsági mentés vissza állítást de nagyon nem akartam mert 2 hónapnyi kép és SMS veszett el most így..

A poén az hogy az Icloud beállításoknál Minden adat visszatöltéséhez kéri a "régi iphone" jelkódját ahol szintén nem fogadja el még most sem a helyes jelkódot.

Ennyire degenerált nem vagyok hogy a 3 éve használt jelkódom ne tudjam....
Elállítódott volna vagy egyszerűen nem tudok rájönni hogy ez most mi a franc...

Rettentő ideges vagyok...

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#205050) lugosi válasza Kiskokó (#205041) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Számlával vidd be egy hivatalos szervizbe, esetleg előtte kérdezz rá otthon gyerekre / vicces kedvű barátokra akik esetleg babráltak a telefonnal, hogy nem-e ők voltak.
Ja, látom közben megoldottad a restore-ral. Így némi adat elveszett.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.