Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163001) Adam8199


Adam8199
tag

Sziasztok.
Tudnátok ajánlani autós tartót iphone-hoz amit,szellőzőnyílásra lehet tenni?Esetleg valakinek van tapasztalata hogy,melyik az amelyik jobban bírja a strapát?
Válaszokat előte is köszönöm.

Audi A4 B5

(#163002) bnorci71 válasza Adam8199 (#163001) üzenetére


bnorci71
addikt

én egy mágnesest használok
hátránya, hogy kel egy fém lap a telefon hátára, sajna a Nillkin tok amibe benne van már nem kapható 5/5S/SE-re

előnye 1 kézzel odarakod leveszed a telefont

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#163003) Adam8199 válasza bnorci71 (#163002) üzenetére


Adam8199
tag

Iphone 7-hez kellene.

Audi A4 B5

(#163004) Rage47 válasza Clemi (#163000) üzenetére


Rage47
veterán

https://support.apple.com/kb/PH19450?locale=en_US&viewlocale=hu_HU

(#163005) univerzita válasza Clemi (#163000) üzenetére


univerzita
addikt

A illető a iCloud Drive - ba akarja menteni a képeket. Az igaz hogy ha törlöd a képet a telefonról akkor a iCloud -ból is törlődik. De ha van létrehozva egy megosztot mappa akkor onnan nem törlődnek. A iCloud for Windows arra a legjobb hogy számítógépre másold a képeket.

(#163006) bnorci71 válasza Adam8199 (#163003) üzenetére


bnorci71
addikt

ahhoz van

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#163007) nord_ válasza Clemi (#163000) üzenetére


nord_
veterán

Nem felesleges, mivel a Drive-ban nem csak fotókat, videókat tárolhatsz.

(#163008) Noxy válasza Clemi (#163000) üzenetére


Noxy
veterán

Rosszul tudod, mert magadból indulsz ki.
Van akinek ott a MAC, 1 vagy 2 iPhone, iPad. Ezeknek csak a bizt.. mentéseire már nem is elég az 5GB.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#163010) Diokhan válasza Noxy (#163008) üzenetére


Diokhan
addikt

Egyet értek. Teljesen szubjektív, hogy kinek mennyi tárhely kell.

Ha csak egy iPhone-t számolunk de emberünk egész nap David Attenborough-t megszégyenítő bátorsággal járja a természetet és minden hangyát le fényképez, a 128 gigás készülék és 50 giga tárhely is kevés lesz.
Nekem, aki naponta kétszer veszi elő a telefont, a 16 giga belső tárhely is sok.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#163011) Cathfaern válasza Noxy (#163008) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Plusz ugye be lehet kapcsolni a tárhely optimalizálást, és akkor ha kevés a hely az iPhone-on, csak egy csökkentett felbontású verziót hagy a képekből / videókból, és iCloudban lesz a teljes felbontású.

(#163012) -secret- válasza Clemi (#163000) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nekem a 128GB tárhely mellé van 50GB iCloud-om. Nem mentegetem a képeket sehova viszont nem izgulok ha esetleg rosszul csinálná a telefon a biztonsági mentést és elszállna minden.

(#163013) tuzpenge válasza Clemi (#163000) üzenetére


tuzpenge
őstag

Pont ezért van /lenne értelme az 50 GB tárhelynek mert ha az icloud fotókból egyszerre át tudnám helyezni a képeket az icloud driveba akkor azok ott addig maradnak amíg akarom. Ezek után magáról a készülékről törölhetem a képeket de mégsem vesznek el mivel a driveon ott lesznek. Erre keresem a megoldást.

ˣ

(#163014) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok!

Tudom, hogy nem szorosan ide tartozik de hátha valaki hasonló cipőben jár. Páromnak és nekem is van Apple watchom. Nála be van kapcsolva az automatikus frissítés és a messenger üzenetek esetén nem rezeg az órája néhány frissítés óta. Semmi nem oldja meg a problémát már mindennel próbálkoztam. Más is találkozott már ilyen hibával? Legújabb szoft van mind a telefonon mind az órán. Érdekesség, hogy nekem megy én mondjuk azóta nem frissítettem a messengert és ha az ő óráját párosítom az én telefonommal akkor rendesen rezeg üzenetek érkezésekor. Emiatt úgy gondolom h a messenger appban van valami elszúrva. Mi lehet a megoldás? Másnál minden rendben?

Battletag: Myth#1775

(#163015) Adam8199 válasza bnorci71 (#163006) üzenetére


Adam8199
tag

Köszönöm.

Audi A4 B5

(#163016) Clemi


Clemi
veterán

Ok ok igazatok van, szubjektív, hogy kinek mennyi tárhely kell és ha több apple termék van, valóban nem elég az 5GB hely. DE! Azt vágom, hogy ha optimalizálom a telefon tárhelyét és így csak az optimalizált nem teljes méretű kép tárolódik a telefonon. Na de tudtok olyan alkalmazást, (mint pl a OneDrive) amivel hozzáférek a telefonon az iCloud tárhely mappáiban tárolt egyéb tartalmakhoz és onnan tovább tudom küldeni, mondjuk a teljes méretű képet Viberen? Eddig kettőt néztem meg az Appstore-ben, az egyik semmit nem listázott (bezzeg a DropBox tartalmat igen) a másik meg csak egy hónapos alap előfizetés jóváhagyás után engedi még a felületet is megnézni, úgyhogy esély nincs a működést kipróbálni.

(#163017) aujjobba válasza Clemi (#163016) üzenetére


aujjobba
addikt

Magától letölti emlékem szerint a teljes méretű képet az iCloud-ból mielőtt elküldöd Viber-en.
Bár azt nem tudom mi van olyankor, ha nem tudja letölteni, mert pl. nincs engedve neki hogy mobilnetet használjon.

(#163018) Noxy válasza tuzpenge (#163013) üzenetére


Noxy
veterán

Az icloud drive-t sztm felejtsd el képtárolásra.
Erre ott van a Flickr a beállításokban. Felrakod, és kapsz 1TB tárhelyet ingyen. Nem butítja le, nem csökkenti a képméretét. Annyi vele a macera, hogy a feltöltéshez el kell mindig indítani az app-t.
Ha meg offline akarsz 1-2 képet tárolni, 1xuen visszatölti az iPhone-ra.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#163019) FhRossi válasza Clemi (#163016) üzenetére


FhRossi
tag

A Viber leamortizálja a képeidet, csak szólok.

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#163020) bobooo válasza FhRossi (#163019) üzenetére


bobooo
addikt

Van már eredeti fájl küldés Viberen

(#163021) ERipley válasza Clemi (#162962) üzenetére


ERipley
tag

Valami más gond lehet... nincs megnyitva, feladatkezelőben sem látom, de ahogy rádugom a gépre, azonnal pittyegni kezd a pc és villog a telefon kijelzője. (csatlakozik - lecsatlakozik kb. 2 másodpercenként) Pont ezt csinálta egyébként amikor a 3u Tools-t akartam kipróbálni... Ötlet esetleg? Win 10 - iOS 10 3.2

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#163022) domojko válasza ERipley (#163021) üzenetére


domojko
senior tag

Próbáld meg fogpiszkálóval óvatosan kitakarítani a telefon töltőaljzatot. Lehet h szösz van benne, ezért kontaktos.

(#163023) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,

Nem vagyok még rutinos iPhone 7 felhasználó, PC-m van mellette, semmilyen más apple gép. Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudom a telóra visszamásolni a PC-re lementett fotókat, videókat, live képeket? Kezd betelni a helyem, de szeretnék néhány képet visszamásolni, nem tudom ezt hogyan a legjobb csinálni PC-vel.

Lementeni a képeket/videókat simán úgy szoktam, hogy rákötöm PC-re, majd jobb gomb, és Fotók Videók importálása opciót választom. Ez jó megoldás, vagy van jobb is?

Köszi előre is!

(#163024) Serpiko válasza Adam8199 (#163001) üzenetére


Serpiko
addikt

Nekem ilyen [link] tartóm van tökéletesen megfelel, rendkívüli jelenségektől mentesen működik.

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#163025) ERipley válasza domojko (#163022) üzenetére


ERipley
tag

...amint uninstalláltam a Waltr progit rögtön "tiszta" lett a csatlakozó. :))
Valami (valamiért) összeakad.

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#163026) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Skacok! Ha a kezembe kerül a telefon, az iCloud fiókkal nem lesz gond ugye? Régebben mintha olyasmit olvastam volna, hogy egy telefonnal legfeljebb X különböző fiókkal lehet bejelentkezni.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#163027) Noxy válasza 30z.Samu (#163026) üzenetére


Noxy
veterán

Ha jól tudom max 3 vagy 5 fiókot lehet csak létrehozni. Bejelentkezésnek ehhez nincs köze.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#163028) 30z.Samu válasza Noxy (#163027) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor jó, ugyanis létezik már fiókom. :) Köszi! :R

Sic Parvis Magna

(#163029) DJosef


DJosef
őstag

Udv Urak!

Az Apple id-nel az iCloud beallitasokban a tarhely kezelesnel a biztonsagi menteseken belul ahol kilehet jelolni, hogy melyik alkalmazas adatait mentse ott van egy "Fototar" nevu resz.

Ez mit takar pontosan?

Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#163030) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Hetek óta már szenvedek a Telekommal.
Egyik pillanatról a másikra jött elő hogy a böngészés egyszer csak belassul. Van korlátlan adat opcióm böngészésre, és hónapok óta ez jól is működik, de pár hete nem éppen.
Ez ugyanúgy van Safarin, Chrome böngészőn keresztül is, szóval nem böngészőfüggő.
Már a T-vel is többször beszéltem, volt hogy lecsatlakoztattak a hálózatról bentről, teló újraindítás és akkor pár napig jó. Még volt egy másik dolog amit csináltak, azzal is pár napig volt jó.
Múlt héten újra előjött, megint hívtam őket és mondták hogy próbáljam meg a SIM cserét, megtörtént a SIM csere, erre pár nap után ma megint előjött ez a lassulás.

Szerintetek lehet a 4g modemmel valami a telefonba, vagy ez mindenképp szolgáltatós hiba? A telefon semmi hibát nem produkál, wifin is tökéletesen működik minden csak a mobilneten szar ilyenkor a böngészés.

Köszönöm! :R

Ja és még annyi hogy nem mindegyik weboldalnál jön elő. Pl Prohardver vagy szifon oldala bejön tök gyorsan. De egy Blikk - Origo - Index fórum - Apple blog - iMagazin - hardverapró már nem, csak tölt és tölt. Ja és az a fura hogy pl. youtube meg hibátlanul megy, de mondjuk az már a legeleje óta.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#163031) bobooo válasza jozsi252 (#163030) üzenetére


bobooo
addikt

Napok óta fos a Telekom. Most az app sem működik... Domino egyeztetés van és gondolom lehal minden

(#163032) jozsi252 válasza bobooo (#163031) üzenetére


jozsi252
veterán

De ahogy írtam, hetek óta szenvedek ezzel! És ugyanúgy az a néhány weblap eddig is bejött mint ahogy most is, szóval nem emiatt van ez.

iPhone 13 Pro Max

(#163033) Šolaire


Šolaire
veterán

Üdv ma végre megkaptam az első iPhone-om előtte sajnos hibásat hoztak,eddig nagyon tetszik jelenleg frissül.
Beállítottam mindent egyszerű gyors nem csalódtam :)

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#163034) DJosef válasza Šolaire (#163033) üzenetére


DJosef
őstag

Legy udvozolve!

Forget about it

(#163035) lugosi válasza Noxy (#163018) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az Icloud se butítja le a képeket szerintem. Legalábbis még nem találkoztam ilyennel. Két gépre szinkronizálom a képeket az icloudon keresztül, volt hogy összenéztem a képméretet mert olvastam ezt már itt a fórumon, és semmilyen változás nem volt. Volt köztük dslr-rel készült kép amit úgy másoltam a számítógépre, és olyan is amit a telefonnal csináltam.

(#163036) Šolaire válasza DJosef (#163034) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszönöm :) jó kis teló ez az SE. Előtte minden rendszert kipróbáltam már kellett egy kis újdonság.

“Praise The Sun” \[T]/

(#163037) 30z.Samu válasza Šolaire (#163036) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én adtam egy utolsó esélyt az Androidnak..amit egy éven belül el is játszott. Vissza az iOS-re! :)

Sic Parvis Magna

(#163038) Šolaire válasza 30z.Samu (#163037) üzenetére


Šolaire
veterán

Anno mikor kinyírták a wint hirtelen androidra menekültem. Stock droid nem volt rosz de alaplapos lett az 5x. Így nem volt kérdés mit választok. Kis telefont szerettem volna és ráadásul nagyon erős, gyors. :) kollégám elcserélné van egy használt 6s telója :D

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#163039) 30z.Samu válasza Šolaire (#163038) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én WP-ről váltottam iOS-re..előtte az Androiddal fürödtem be. Aztán én hülye gondoltam egy merészet és úgy voltam vele adok egy utolsó esélyt az Androidnak. Ha most elbukik, akkor kész, vége! Hát nem kellett egy év és úgy döntöttem ismét iPhone-t szeretnék használni. Nekem nincs türelmem a kifagyásokhoz, meg a rendszer mókolgatásokhoz. Az egyik ROM-mal ez nem megy normálisan, a másikkal az. Mostanában az sem ritka, hogy a billentyűzet (!) fagy ki..az volt az utolsó csepp. Inkább legyen egy kicsit régebbi mobilom stabil rendszerrel, mint sok magos valami egy instabil rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#163040) aujjobba válasza 30z.Samu (#163039) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem tudom milyen telefont hasznaltal, bar a tunetek alapjan samsungot.
Megvan meg a 4 eves sony z nekem, mindig is tokeletesen mukodott midenfele mokolas nelkul, most is megy meg es gyorsbb mint sokan a mostani also es kozepligaban.
A droidos telefonod is abban a ketgoriaban mozgott, amiben most a szifonod?

(#163041) 30z.Samu válasza aujjobba (#163040) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nagyjából, aha. Nem Samsung volt, de ugyanúgy ázsiai. :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#163042) hitchins válasza 30z.Samu (#163041) üzenetére


hitchins
őstag

Szoval valami kinai csodat hasonlitasz iphonehoz? Korrekt ;)

(#163043) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!
Normális hogy halk az i7 telefonálás közben? Az utcán (még csak nem is metrón, vagy forgalmas úton) csak akkor hallom amit mondanak ha rászorítom a fülemre és nagyon figyelek, egyébként mindig vissza kell kérdeznem. Másnál is ilyen?
Más: ha beviszem az istyleba mert nem érzékeli rendesen a töltőt (többet is próbáltam, ki is pucoltam de ugyanaz) akkor megcsinálják helyben hogy valamennyivel jobban kipucolják mint én otthon, vagy ott kell hagyni?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#163044) 30z.Samu válasza hitchins (#163042) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem az iPhone-hoz, én a rendszert figyeltem...és egy olyan telefont választottam ami elmondások szerint a legjobb 5-ben világ szinten. Végül is nem titok, ez a Xiaomi. Agyba főbe dicsérték az oldalon, ár/érték arányban verhetetlen. Egy olyan ismerősöm is ajánlotta, aki telefonokat tesztel (nem publikus ki az és melyik oldalon) Ami igaz is a mai napig, csak a rendszerrel/rendszerekkel valahogy nem sikerült szoros barátságot kötni. Pedig az elején azzal a rendszerrel használtam, amit kaptam hozzá, szóval nem mókolgattam ide oda. Egy idő után elkezdett lassulni, fagyni. Még nem mondtam le róla, néztem egy frissebb rendszert. tiszta telepítéssel felraktam rá. Talán még ez sem hívható mókolásnak. Itt egy idő után más gondok jöttek. Aki szeret bíbelődni vele, annak biztos bejön, ismeretségi körömben kenik vágják a témát. De nekem ehhez nincs türelmem. De hogy ne csak rosszat mondjak, maga a rendszer nagyon sokat fejlődött, amin meg is lepődtem rendesen. Lehet, hogy nem a legjobb választás volt a Xiaomi, viszont a Samsungokkal befürödtem többször. A Sony-ra is gondoltam, mint alternatíva, de ott nagyon vegyes volt a közvélemény.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#163045) bigdady válasza 30z.Samu (#163044) üzenetére


bigdady
nagyúr

Samsung mi volt?

(#163046) 30z.Samu válasza bigdady (#163045) üzenetére


30z.Samu
félisten

Volt Omnia 2-m (mondjuk azt szerettem..bár nem is Android volt rajta :DDD ), Galaxy Trend, Galaxy Mini, majd egy S4

Sic Parvis Magna

(#163047) bigdady válasza 30z.Samu (#163046) üzenetére


bigdady
nagyúr

S4-et 5S-el hasonlítsd azok jöttek ki egy időben

(#163048) 30z.Samu válasza bigdady (#163047) üzenetére


30z.Samu
félisten

Most rám száll egy sima 5-ös, ami most nagyon kapóra jön. Aztán majd a későbbiekben váltok egy SE-re a tervek szerint.

Sic Parvis Magna

(#163049) Diokhan


Diokhan
addikt

Elérhető az iOS 11nyilvános béta.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#163050) nord_ válasza Diokhan (#163049) üzenetére


nord_
veterán

Eddig mindig feltettem elsőre a bétákat, de úgy érzem, ezzel várok péntek estig. :)
Szerk.: az SE-n még nem is látom, hogy megjelent volna, nekem a 10.3.3 továbbra is a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.