Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#276001) Sungoo


Sungoo
addikt

Automatizálásnál a wifi csatlakozásakor miért nem jelennek meg az engedély kérés, meg értesítés küldése gombok? Akkumulátor töltöttségi szintnél be tudom állítani, itt nem.

[ Szerkesztve ]

(#276002) burgatshow válasza Sungoo (#276001) üzenetére


burgatshow
veterán

Ezért. [link]

(#276003) Lali-213 válasza Micsurin (#275997) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,
Nekem egy öregebb készülékem van, de a csatlakozó még mindig rendben van, annyira nem aggódnék ezen. Volt androidos type-c nekem is előtte, ahhoz képest szerintem jobb. Vezetéknélküli füles nem lenne jó? Vagy más oka van amiért vezetékes (pl. jobb hangminőség) kell?

(#276004) Noxy válasza evo87 (#276000) üzenetére


Noxy
veterán

Igen, de a ha ott a felhő a nyíllal, akkor le lehet tölteni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#276005) Micsurin válasza Lali-213 (#276003) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem lett még pontos döntés a vezetékmentesből szóval most a legegyszerűbb a vezetékes és rágom még a vezmentes topikban ajánlottakat. :D
Köszi :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#276006) Joachim21 válasza Micsurin (#276005) üzenetére


Joachim21
senior tag

Én vagyok az alufóliasisakos csávó a vezetékmentesek szerint, de mérlegeld a bluetooth-os füleseknél az egészségügyi kockázatokat is. :R

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#276007) Sungoo válasza burgatshow (#276002) üzenetére


Sungoo
addikt

Ahha! A wifi akkor off. Köszi!

(#276008) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Nincs itt esetleg olyan aki iPhone 11 Pro-t használ iOS 16.1-el és viszonylag új akkumulátora van? Kíváncsi lennék hogy mennyi képernyőidőt lehetne kihozni a telefonból.

Gondolkodom az akku cserén, de ha csak +1 órát jelentene számomra, akkor nem biztos hogy meglépném a cserét. Ezért is kérdezek most itt.

Köszönöm.

(#276009) Gicz válasza Joachim21 (#276006) üzenetére


Gicz
addikt

BT füles pár miliwatt. Szar lefedettséggel telefonálni meg a telefon a füled mellett 2W. Plusz ez csak hőhatás. Gondold már el, a nap 1 négyzetméterre 250W teljesítményt sugároz, ráadásul 1000X magasabb terahertzes frekiken. Amiből az UV fotonoknak tényleg van annyi energiája hogy elektront szakítsanak le az atomokról. Egy BT füles kockázata, nemhogy szinte semmi, hanem konkrétan semmi.

(#276010) -Skylake- válasza Joachim21 (#276006) üzenetére


-Skylake-
addikt

fel tudnal minket is vilagositani az egeszsegugyi kockazatokrol ? csak hogy tudjuk mi is merlegelni.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#276011) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!
Itt kérdezem meg, mert az apm topic igen halott.
Vettem használtan egy eredeti airpods maxot, számlával, dobozzal, mindennel. A tulaj előttem jelentkezett ki vele a find my appból.
Ennek ellenére az iphoneom folyamatosan küldi az értesítést, hogy air pods max velem együtt mozog. Mit tudok tenni? istyle -ban vagy más hivatalos asp -ben számlával igazolva meg tudják nekem ezt oldani?

Szerk.: Egy ötletem maradt, hogy amikor törölte az appból, akkor már nem volt a telefonjára csatlakozva, és utána sem többet. Lehet fel kéne keresnem az eladót, hogy csatlakoztassuk már egy pillanatra a telefonjához? Ha lehet inkább az szervizhez ragaszkodnék, nem akarnám az eladót ezzel zargatni.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#276012) devil-k válasza anorche1 (#276011) üzenetére


devil-k
nagyúr

Törölve lett az eladónak az iCloudból, az eszközöknél? Mert ha nem, az okozhatja a bibit.

Skylake
Szerintem még ő sem tudja…

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#276013) anorche1 válasza devil-k (#276012) üzenetére


anorche1
őstag

Igen, át is küldte levélben:

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#276014) Perillustris válasza -Skylake- (#276010) üzenetére


Perillustris
senior tag

Hát, izé...

Perillustris

(#276015) markknight válasza Joachim21 (#276006) üzenetére


markknight
veterán

Legalább annyira veszélyes mint a Burger Kingben kajálni vagy mondjuk kenyeret enni :D

(#276016) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Billentyűzet alternatívát keresek, a gyárival az istennek se tudok megbékélni az iPohen-on a mai napig. Ki mit javasolna?

Eddig Miscrosoft SwiftKey használtam, gyakorlatilag tökéletesen elégedett voltam vele. Sajnos kinyírták iOS-re :( Ugyan telepítve van még, de bugos az új iOS verziók után szinte használhatatlan, legalábbis nálam.

Valami hasonlóan okos, és ügyesen tanuló billentyűzetet szeretnék újra, amin szinte élmény pötyögni.

(#276017) Imi1981 válasza atika88 (#276016) üzenetére


Imi1981
veterán

Csak Gboard maradt. Én is azt használom sajnos nincs más..

(#276018) markknight válasza atika88 (#276016) üzenetére


markknight
veterán

Sajna meg kel szokni a gyárit és imádkozni, hogy az Apple érdemben fejlessze. Sajnos ez a baj ezekkel a third party cuccokkal, hogy bármikor eltűnhetnek. Én nem tudok ilyen alternatívát, 1-2 alkalommal használtam csak ilyeneket, ám egyből kiszúrtam, hogy lassabbak ezek a külsős billek mint a gyári, így kukáztam őket évekkel ezelőtt.

(#276019) markknight válasza Imi1981 (#276017) üzenetére


markknight
veterán

Ezzel a Fleskyvel mi lett? Kukázták?

(#276020) Malfroy válasza markknight (#276015) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Miért,tök finom ott a kaja. :DDD

(#276021) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok vettem egy airtag-et és beraktam a biciklimbe.
Néha indulásnál elkezd csipogni. Ezt miért csinálhatja?

(#276022) markknight válasza Mr. Erikszon (#276021) üzenetére


markknight
veterán

Valami indikátor csak kiír valamit ilyenkor nem? (telefonon, órán) Magától elkezd prüttyögni aztán abbahagyja?

(#276023) burgatshow válasza Mr. Erikszon (#276021) üzenetére


burgatshow
veterán

Ha X ideig nem "találkozott" (kb. 24 óra de nincs pontos infó) a hozzá párosított iPhone-nal, akkor prüntyög. Ez azért van, hogy ne tudj valakit a tudta nélkül mondjuk követni.

Ha egy AirTag hangját hallja c. fejezet.

[ Szerkesztve ]

(#276024) atika88 válasza markknight (#276018) üzenetére


atika88
senior tag

Szuper, ja mégsem. Marad az ima, hátha felébred az Apple és figyelmet kap végre a billentyűzet. 2014 óta tökéletesen szolgált a Swiftkey, imádtam, most már ugye kevésbé ebben a kinyírt formában. Kár érte.
Ahogy mondod, minden más labdába sem rúg, a gBoard még csak csak. Nehéz idők jönnek, szokjam meg ami nem jó :U

[ Szerkesztve ]

(#276025) burgatshow válasza atika88 (#276024) üzenetére


burgatshow
veterán

Az a baj amúgy, hogy kb. mindent tud a gyári is amiket a GBoard meg a Swiftkey tud, csak azt a fránya elérhető nyelvek listáját kéne bővítenie az Apple-nek... Nem tudom az miért olyan nehéz...

(#276026) Leonardo91 válasza atika88 (#276024) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Ezt a gboardot hogy lehet alapértelmezett billentyűzetként beállítani mert egyik helyen a gyári jön elő a másik helyen a gboard :F

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#276027) herdsman12 válasza Mr. Erikszon (#276021) üzenetére


herdsman12
őstag

Kapcsold ki az “Értesítés megtalálásról”-t.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#276028) lugosi válasza Leonardo91 (#276026) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jelszó beírása esetén mindig a gyári jön elő.

(#276029) Fritz Teufel válasza Sungoo (#275992) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Remek! :C
Mondjuk a cicám inkább a mókuskás-csiripes videókért van oda. Ha a tévét éppen használom, akkor a telefonon művelődik. Akkor úgy kell kicsavarni a Phone-t a karmai közül :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#276030) Joachim21


Joachim21
senior tag

Androidról jöttem a 13PM-ra, de nem értem a billentyúzettel kapcsolatos kiakadásokat. Más, de simán meg lehet szokni.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#276031) divan válasza atika88 (#276024) üzenetére


divan
senior tag

Nem tudom milyen buggal találkoztál a Swiftkeyt használva. Én IOS 9 óta használom, semmi ilyesmit nem tapasztaltam.

(#276032) evo87 válasza divan (#276031) üzenetére


evo87
őstag

Nekem folyamatosan villódzott az utóbbi időben...kb használhatatlan lett és az újratelepítés sem segített rajta.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#276033) poli27


poli27
veterán

Hali

Tegnap szereztem egy Ipone 14 pro maxot ( első almás telóm) es a garinál 1 évet ír, ez miért van?

(#276034) Tibee86 válasza poli27 (#276033) üzenetére


Tibee86
veterán

Mert 1 év jótállás van minden Apple termékre. A sávos jótállás magyar jogszabály, 2.-3. évben a számlával tudod igazolni a kereskedőnél akitől származik a telefon, amennyiben az magánszemélyre szól.

[ Szerkesztve ]

(#276035) szabonagyur válasza poli27 (#276033) üzenetére


szabonagyur
félisten

Screenshot meg hangfel+bekapcsoló gomb ;]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#276036) markknight válasza poli27 (#276033) üzenetére


markknight
veterán

Mert 1 év a gari rá. Utána meg mehet a fenyegetőzés és a harc.

(#276037) atika88 válasza divan (#276031) üzenetére


atika88
senior tag

A kedves fórumtársunk egyel alattad meg is adta a választ, a miért nem jó már című részre. Nálam is ugyan ez volt/lett. Örülök, h esetedben még működik, addig van öröm is. 2 éve gyakorlatilag nem is jött újabb frissítés sem már hozzá, attól tartok ami főverzió kavarhatott be neki. De mindegy is, lényegében kaszát kapott iOS-en sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#276038) Imi1981 válasza markknight (#276019) üzenetére


Imi1981
veterán

Mi? Swiftkey-ra gondoltál vagy van még gboardon kívül más?

(#276039) Tibee86 válasza markknight (#276036) üzenetére


Tibee86
veterán

Hányszor hallgattuk ezt a dumát a nepperektől itt amikor bejött a sávos jótállás... :DDD

(#276040) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Minap leltem rá erre a Peak Design Everyday Case-re.
Használ valaki ilyet? :U
Nagy előnye számomra hogy MagSafe-es - kocsiban ilyen a tartó.

A PD cuccok amúgy kellően jó minőségűek, sok fotós kiegészítőm van tőlük.

(#276041) Malfroy válasza poli27 (#276033) üzenetére


Malfroy
aktív tag

utolsó 2 év a hivatalos viszonteladó intézi.

(#276042) poli27 válasza markknight (#276036) üzenetére


poli27
veterán

Egyébként ez azért röhej, egy 600+e ft os készüléknél, hogy 1 év garit mernek adni rá... :W
Szval akkor ha lejár, nem az iphone szervizbe kell vinni pl, hanem ahol vettem boltba, így kell érteni?

(#276043) divan válasza poli27 (#276042) üzenetére


divan
senior tag

Az egész világon 1 év garit ad az Apple. A magyar törvények biztosítják a további két évet.

(#276044) poli27 válasza szabonagyur (#276035) üzenetére


poli27
veterán

Mivel még nincs belakva, és az S21 ultrába van a kártyám meg mindenem, ezért azzal fotóztam :P (egyébként se tudtam amúgy :D , a Samsungnál csak elhúzom a tenyerem élét a kijelzőn és fotózza...)

(#276045) Uyuarasy válasza Malfroy (#276041) üzenetére

Garazscegeknel nem tudom hogy van, de pl. Telekomnal ez a folyamat ugy nez ki, hogy beviszem az ASP-hez az eszkozt es ha jogos a javitasi igeny akkor elfogadjak egybol.

(#276046) Malfroy válasza Uyuarasy (#276045) üzenetére


Malfroy
aktív tag

ezért irtam a hivatalos viszonteladót.

(#276047) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Komoly problémába ütköztem: van egy magán sim-em, amin van 10 gb net de drága a beszélgetés. És van egy céges sim-em amin korlátlan a beszéd de nincs net. A menűben be van állítva hogy adat forgalomra a sajátot használja, hívásokra meg a másikat. Szervizbe ment a telo, kivettem a céges simet belőle. Most visszajött és váltig a saját simről akar telefonálni. Azt is próbáltam hogy kidobtam az esim-et és újra aktíváltam, de nem jó. Minden egyes kontaktnál be kellene egyesével állítgatnom hogy mi a preferált vonal???? Van aminél jól hozza, másoknál meg meg a legutóbb használtként a saját simet jelöli meg. És a legjobb hogy kb 1,5 hónapja vettem az iPhone és ezeket a kontakokat nem is hívtam azóta. Előtte meg droidom volt.
Marha kényelmes hogy nem kell minden hívásnál vonalat választani, de ha megszívat és sok lesz a számlám ideges leszek. Csak ez miatt meg minek hordjak két telot?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#276048) devil-k válasza poli27 (#276044) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én meg koppintok kettőt a telefon hátulján és fotózza ;]

- mozi bolondéria -

(#276049) Big_Boss válasza 7Heads Drago (#276047) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Beállítások - Mobilhálózat - Alapértelmezett vonal hanghívásoknál jól van beállítva?

Esetleg még próbáld meg törölni az összes hívás előzményt.

(#276050) Uyuarasy válasza Malfroy (#276046) üzenetére

Nem ertem mi a kulonbseg, ha APR-tol veszi valaki vagy sem.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.