Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#191001) -secret- válasza Kicsikatona7 (#191000) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Igen, gyorsabb lett minden telefon és érdemes frissíteni!

[ Szerkesztve ]

(#191002) Wajk válasza Kicsikatona7 (#191000) üzenetére


Wajk
addikt

sebesség érezhetően javult/másabb, de nem egetrengetően. Az akksi időben pedig érezhető a visszalépés. :K 11-ről érdemes, 10-ről én még lehet várnék a helyedben hacsaknem valamelyik új fícsör nélkülözhetetlen számodra.

Ez ami engem aggaszt az iOS12-t illetően, és több összehasonlító videóban megfigyelhető:

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#191003) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

iOS 12 hívásnál instant hangposta csak nálam?

(#191004) Giovan! válasza nji (#190978) üzenetére


Giovan!
addikt

A warez tilos mindenütt a PH!-n.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#191005) MasterMark válasza Giovan! (#191004) üzenetére


MasterMark
titán

Egyébként még torrent remote alkalmazás sincs.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#191006) zzola válasza nji (#190978) üzenetére


zzola
félisten

Mi ebben a lehúzás?
Ha nincsen pénzed kaviárra, akkor ellopod a boltól?

Vagy mit szólnál ahhoz, ha dolgoznál, de a munkád csak egy részét fizetnék ki?

[ Szerkesztve ]

(#191007) Noxy válasza MasterMark (#191005) üzenetére


Noxy
veterán

Minek? A Transmissionak + az uTorrerent-k is van remote hozzáférése a Safari vagy más böngészőn keresztül. [kép]

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#191008) MasterMark válasza Noxy (#191007) üzenetére


MasterMark
titán

Ezek nem épp mobilbarát UI-k.

Switch Tax

(#191009) Kicsikatona7 válasza Wajk (#191002) üzenetére


Kicsikatona7
tag

Semmi olyan fícsör nincs, ami miatt váltani akarok, csupán az új OS.
Anno 11-ről épp az utolsó pillanatban sikerült visszaállnom, szóval maradok itt, ez egész stabilnak mondható. Főleg az akku idő miatt, így is katasztrófa, mennem kellene cseréltetni már, még az idén ugyebár akciós.

Apropó: Safariban titeket sem enged bejelentkezni oldalakra, pl. ide sem? Gondolkodtam, hogy ez valami iOS 10 bug lett, de ismerősömnek iOS 12-nél is jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

(#191010) pauliboy23 válasza Kicsikatona7 (#191009) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Én 12-ön vagyok, de nem volt ilyen gondom a safariban.

[ Szerkesztve ]

(#191011) leslieke válasza pauliboy23 (#191010) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szintén nincs gond 12 alatt a bejelentkezéssel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#191012) Noxy válasza MasterMark (#191008) üzenetére


Noxy
veterán

Arra tökéletesen megfelel, hogy pld Németországban leszedjek valamit vele az itthon lévő NAS-ra és utánna meg is tudjam nézni vagy halgatni.
De lehetne (meg volt is) a JB iPad-n torrent kliens de sok értelmét
nem láttam a seed meg a 16GB tárhely miatt. A NAS-t bárhonnan bármikor elérem.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#191013) hemaka válasza Kicsikatona7 (#191009) üzenetére


hemaka
nagyúr

Itt a lapcsaladon nekem is kinlodik, pedig manualisan is bevittem neki a keychainbe, de nem igazan szereti valamiert.
Egyebkent minden mas weboldalon mukodik rendesen.

(#191014) sledgebandit


sledgebandit
csendes tag

Sziasztok!

Egy nálam okosabb embert szeretnék megkérdezni akksi témában. Van egy iPhone SE-öm, most volt 2 éves és eszembe jutott, hogy még tart a kedvezményes akksi csere akció. Gondoltam jó lenne igénybe venni, ezért telefonon csináltattam az ügyfélszolgálattal egy diagnosztikát és azt mondta az ügyintéző, hogy a rendszer szerint az akksi vértuti állapotban van, 100%, 282 ciklussal (nem vagyok egy heavy user, tudom, de azért itt elkerekedett a szemem) - egyedül az iOS verziót kritizálta, mert az a 10.3.3, khmm...

Hívás után ráengedtem az aidát, illetve a battery life-ot. Az első 1,48%-ot, a másik 1%-ot mutatott elhasználódásra. Nekem elég furcsa ez az eredmény, mert egy 7 órás éjszaka alatt merül 6-7%-ot simán, illetve ma hajnalban neteztem vele vagy 10 percet a sötét szobában és az alatt is esett 7%-ot. Nem tudom mennyire relevánsak ezek az értékek, de így nem merek bemenni egyik hivatalos szervízbe sem, mert nem akarom, hogy csúnyán zavarjanak el a diagnosztikai eredmények miatt :DDD - mert gondolom náluk se jönne ki más. :F

"-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

(#191015) -secret- válasza sledgebandit (#191014) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Engedd el, nem kell azt cseréltetni! Egyedül annyi, hogy frissítsd le iOS 12-vel és rendbe fogja rakni a telefont. Barátnőm SE-je éjszaka 1-2%-t merül max és az is már jó 1,5 éves telefon legalább.

[ Szerkesztve ]

(#191016) MasterMark válasza sledgebandit (#191014) üzenetére


MasterMark
titán

De nem úgy van, hogy mindegy milyen az akku, akkor is kicserélik ha kéred?

Switch Tax

(#191017) -secret- válasza MasterMark (#191016) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

De, de felesleges lenne neki cseréltetni.

[ Szerkesztve ]

(#191018) sledgebandit válasza MasterMark (#191016) üzenetére


sledgebandit
csendes tag

Igazából nem tudom. Év elején azzal az információval raktam el ezt a kérdést, hogy akik beleesnek a kedvezményezettek körébe a diagnosztika által, azok igényelhetik - ezek szerint ez is változott? Én akkor még úgy gondoltam, hogy biztos nem esek ebbe bele. Nade, hogy most sem és ennyire?! :DD

"-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

(#191019) atala válasza joey04 (#190981) üzenetére


atala
addikt

Valószínűleg a 2kB, az két kilóbájtot akart jelenteni.
Szerintem arra akart csak utalni, hogy egy olyan régi ipad-ja van, hogy már semmire nem lehet használni.
De ez csak találgatás. Nekem így jött le, így meg nincs semmi lehurrogó abban a hozzászólásban.

(#191020) oszy válasza Kicsikatona7 (#191000) üzenetére


oszy
veterán

Számomra semmi pluszt nem adott a 10.3.3-hoz képest a 12. Ráadásul akksi idővel még vannak gondok. Ezt reméljük hamarosan orvosolják. Ha vissza lehetne rakni azonnal megtenném. :DDD

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#191021) Madwe válasza atala (#191019) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az egy ipad air 2 lesz amit kábé poháralátétnek használ:)

(#191022) sledgebandit válasza -secret- (#191015) üzenetére


sledgebandit
csendes tag

A frissítéssel még várok a 12.1-ig.

"-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

(#191023) -secret- válasza sledgebandit (#191022) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Mert?

(#191024) MasterMark válasza sledgebandit (#191018) üzenetére


MasterMark
titán

Én ilyenről nem tudok, hogy bármilyen dolognak meg kellett volna felelni. Annyi volt hogy 6-ostól felfele lehet cseréltetni.

Switch Tax

(#191025) sledgebandit válasza oszy (#191020) üzenetére


sledgebandit
csendes tag

Megkérdezhetem, hogy miért raknád vissza azonnal? Én pont 10.3.3-ról készülök ugrani.

"-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

(#191026) sledgebandit válasza -secret- (#191023) üzenetére


sledgebandit
csendes tag

Mert elég sok bugról olvasok ( hívás bug, durvábban merülő akksi, értelmezhetetlen screen time, meg nem jelenő opciók, aminél ott van a csúszka, stb...) Nekem nem kellenek az új fícsörök, nem használom ki. De egy stabil, biztonsági szempontból friss és bugmentes telefon annál inkább. Ezért megvárom a 12.1-et.

[ Szerkesztve ]

"-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

(#191027) tuzpenge válasza sledgebandit (#191022) üzenetére


tuzpenge
őstag

Akkor tedd fel a bétát az már 12.1-es verziójú. Bár semmivel sem másabb mint a official 12.0. Az akkuidő lehetne acélosabb is. Nálam ez kb a 9-10.bétától lett rosszabb. Addig teljesen rendben volt az is és elment 2 napot a teló. Most a GM és a legújabb béta óta 1-1.5 nap amit bír úgy hogy a szokásaim semmit nem változtak (ergo ugyan úgy és ugyan azokat használom).

ˣ

(#191028) MasterMark válasza tuzpenge (#191027) üzenetére


MasterMark
titán

A béta pont az ellentéte lenne annak amit szeretne...

Switch Tax

(#191029) oszy válasza sledgebandit (#191025) üzenetére


oszy
veterán

"Mert elég sok bugról olvasok ( hívás bug, durvábban merülő akksi, értelmezhetetlen screen time, meg nem jelenő opciók, aminél ott van a csúszka, stb...) Nekem nem kellenek az új fícsörök, nem használom ki. De egy stabil, biztonsági szempontból friss és bugmentes telefon annál inkább."

Ezért! :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#191030) sledgebandit válasza oszy (#191029) üzenetére


sledgebandit
csendes tag

Jó, elismerem... Hülye volt a kérdés. 😅

"-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

(#191031) FollowTheORI válasza oszy (#191020) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én nem hiszem hogy itt nagy javulás lesz... a sebességnek az az ára most hogy picit jobban igényli az akkut... és persz annak állapotától is függ, mennyivel gyorsabban merül emiatt.

Én azt mondom inkább legyen gyors és veszítsek 10-20 perc üzemidőt, mint hogy röcögjön egy sima görgetés is a régi telókon. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#191032) Wajk válasza FollowTheORI (#191031) üzenetére


Wajk
addikt

11-eshez képest igen, de a 10-eshez képest mégsem értem az "indokot", hogy jobban igényli az akkut.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#191033) FollowTheORI válasza Wajk (#191032) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem ahhoz képest is hamarabb reagál a teló... jobban tekerik a procit, meg egyéb cache-elések miatt jobban igénybe veszi a hw-t, azért elsősorban.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#191034) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Sziasztok

Van egy 5S-em, 2013ban vettem, idén júliusban cseréltettem benne akkumlátort. Ennek ellenére, 1,5 - 2 óra használat után lemerül. (használat: hírek olvasása, emailek, messenger, tehát semmi nagyigényű játék vagy video...)
Próbáltam újratelepíteni, megkapta a IOS12-t is, de semmi.
Éjszaka is képes 20-30%-ot merülni, annak ellenére hogy repülő módba van rakva és minden alkalmazás be van zárva.
Mit tudok ezzel kezdeni?

Szerk: az előbb kimaradt, hogy az akksi cseréje óta a töltöttség %-ot is össze-vissza jeleníti meg, van hogy rajta van egész nap a töltőn és 80%-ra megy csak fel, de amint bedugom újra a kábelt frissül 100%-ra...
Ezenkívül a beállítások alatt az akkuhasználatnál nem mutatja az appoknak a listáját.

[ Szerkesztve ]

(#191035) tuzpenge válasza Cartman002 (#191034) üzenetére


tuzpenge
őstag

Hol cseréltettél akksit és milyen került bele? Ez itt a nagy kérdés!

ˣ

(#191036) FollowTheORI válasza Cartman002 (#191034) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Rakni kell bele egy rendes akksit. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#191037) oszy válasza FollowTheORI (#191031) üzenetére


oszy
veterán

Nekem a 10.3.3 nem röcögött! :) Amúgy igaz!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#191038) Kbali válasza sledgebandit (#191014) üzenetére


Kbali
nagyúr

Innen az info:"Az akkumulátor úgy lett megtervezve, hogy 500 teljes feltöltés és lemerítés elteltével eredeti kapacitásának akár 80%-át is megőrizze."

(#191039) kleinguru


kleinguru
addikt

Most olvasom, hogy a 12.1 betában már bekapcsolták z e-sim támogatást.

Persze nekem nem jelenik meg az új opció(i7 esetén nem is fog).

Van már aki használja?

Ha holnap nem jön közbe semmi, akkor bemegyek és kérek magamnak e-simet. Kipróbálom.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#191040) Peat76


Peat76
őstag

Előrendeltem az Iphone XS Max-et a Telekom-nál, ugye október 3. az átvétel időpontja, viszont most néztem a rendelés státuszát és "szállítás alatt" - ra változott!! Lehet hogy mégis beérkezett időben?
De jó lenne holnap átvenni! Aki szintén a Telekom-nál rendelte elő, nektek változott?

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#191041) totopad válasza kleinguru (#191039) üzenetére


totopad
senior tag

És 8 Plus-ban?

(#191042) tboldi válasza totopad (#191041) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak a XS, a XS Max és a XR támogatja az eSIM-et.

(#191043) Aaron14 válasza Wajk (#191002) üzenetére


Aaron14
őstag

Bocsi, de nem teljesen ertheto, mi is aggaszt.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#191044) Aaron14 válasza MasterMark (#191016) üzenetére


Aaron14
őstag

Én is pont ezen gondolkozom, mert márciusban cserélték gariban a 6S készülékem akkumulátorát, de már 8%-os az elhasználódottság és még szeretném legalább egy évig használni a készüléket, majd utána megtartani második telónak. Szerintetek érdemes lenne mondjuk decemberben kicseréltetni 10k-ért?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#191045) kleinguru válasza totopad (#191041) üzenetére


kleinguru
addikt

Pontosan, ahogy tboldi írja.

Először engem is megzavart, hogy miért nem látom.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#191046) Cartman002 válasza tuzpenge (#191035) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Egy helyi telefonos szervízben rakták bele az akksit. Elvileg Apple szakértők

(#191047) nji válasza Totheground (#190980) üzenetére


nji
aktív tag

Gondolom az Itunes segítségével kell biztonsági mentést csinálni a régi telefonról és ha utána visszarakom, akkor minden működik ?

A nem poháralátét "droidon" minden működik 100 %-osan, de az iPhone használó rokon ragaszkodik a 45 ezer db mp3-hoz és csakis ahhoz a gyűjteményhez, ami korábban is megvolt és nem fizetős helyről pl spotify. Ezt kellene valahogy átrakni. Most a VLC playerrel tudja lejátszani, de biztosan van jobb megoldás. Asztali gépen itunesba betenni és szinkronizálni?
Androidon csak külső tárolóként felmásolom a dolgokat vagy felrakom a 128 GB-os memóriakártyára és nem kell itunes.
Mindenkinek az az egyszerűbb, amit évek óta használ.

(#191048) nji válasza joey04 (#190981) üzenetére


nji
aktív tag

Sosem zavart, hogy ki mit gondol, én túlárazottnak tartom a telefont is és a hozzá kapcsolódó kiegészítőket meg a fizetős appokat is.

(#191049) MasterMark válasza nji (#191048) üzenetére


MasterMark
titán

De milyen fizetős appokról beszélsz? Eddig egy appért sem fizettem.

Switch Tax

(#191050) nji válasza arpi6k (#190982) üzenetére


nji
aktív tag

Szerintem meg ez nem válasz a kérdéseimre, már máskor is csináltam biztonsági mentést és próbáltam a zenéket is (mp3) "rányomorítani" de sokkal nehézkesebb, mint az android.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.