Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) M@te válasza snooze (#36000) üzenetére


M@te
senior tag

:C közöd? :D

[ Szerkesztve ]

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#36002) danilerner96


danilerner96
csendes tag

Üdv, közeljövőben vennék I5-öt. Vélemények?

SGS

(#36003) snooze válasza M@te (#36001) üzenetére


snooze
veterán

semmi,csak pont olyan dolgot irtál itt,ami nem nagy dolog,bezzeg a másikat meg szépen leoltod a mellélkelt linken..ez nem szép dolog..ennyi..

GO Gunners!!!

(#36004) M@te válasza snooze (#36003) üzenetére


M@te
senior tag

de előtte 3 hozzászólásban magyaráztam hogy hogyan kell megcsinálni. sebaj.

off vége

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#36005) snooze válasza M@te (#36004) üzenetére


snooze
veterán

az oké,de uj felhasználo volt,és nem érthet mindenki egyböl mindenhez.. the end.. :) :)

GO Gunners!!!

(#36006) ittakary válasza danilerner96 (#36002) üzenetére


ittakary
nagyúr

Eleg szar telefon, es szerintem itt az iPhone topikban mindenki egyet ert velem. Ezuton lebeszelnelek a vasarlasrol!

;]

(#36007) vadászcsiga válasza M@te (#35998) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezt nem tudtam pedig azt hittem minden kis fogast ismerek. Köszi

(#36008) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!
iPhone 4 16GB 1:1-ben megéri elcserélni egy Galaxy SII-re?
Volt valakinek mindkettő? Melyik a "jobb". Nyilván nem hardverre gondolok, tudom, hogy a SGS üti az i4-et etéren, de mondjuk szoftver szinten, összeszerelési minőség, anyaghasználat. Értitek. :DDD Nem lesz nagyon "gagyi" érzete a kezemben a full üveg/fém iPhone után?
Mennyire jól van optimizálva a szoftver? Akadások előjönnek rajta? Újabb játékok mennek rajta (i4-en eddig nekem minden ment hibátlanul..)?
Hangminőség? Van olyan jó, mint az i?

Esetleg bármi más amit tudnom kellene?

Köszi!

:R

Bocsi, hogy ezzel ide írok, csak a Samsung fórumban mostanság megy a szinfon utálat, így szerintem ott elfogultak lennének :)

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#36009) Kashim válasza trisztan94 (#36008) üzenetére


Kashim
őstag

Magánvélemény, de én biztos nem cserélném el.

(#36010) Nescafé válasza trisztan94 (#36008) üzenetére


Nescafé
őstag

Én sem cserélném el...

Hát maga az hogy Android és IOS,nekem volt androidom és hát sztem laggol.
anyagban az iphone sztem jobban össze van rakva.minőségibb cuccokból.
Játékok mennek rajta sztem ugyan úgy.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#36011) trisztan94 válasza Kashim (#36009) üzenetére


trisztan94
őstag

+Nescafé:
Pont, hogy magánvéleményekre vagyok kíváncsi! :DD

Ti miért nem cserélnétek el?

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#36012) Ragnar95 válasza trisztan94 (#36008) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én tuti nem cserélném le az iOS stabilitását gördülékenységét az androidra, illetve az appok is jóval minőségibbek általánosságban az AppStore-ban + az SGS II kifejezetten csúnya szerintem + gagyi műanyag az egész...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#36013) Kashim válasza trisztan94 (#36011) üzenetére


Kashim
őstag

Volt a kezemben SGSII, az a fickó is iPhone-ra akarta cserélni akié volt.
Egyszerűen nem tetszik, panaszkodott hogy akadozik, nagyon hamar lemerül. Ezt nem tudom megerősíteni, mert huzamosabb ideig nem használtam. Kézben fogva nagy műanyag vacak benyomását kelti, kinézetre is. Én nem bírom az ilyesmit, lehet másnak bejön, ő dolga, magánügy. Mérete sem rokonszenves, túl széles, bár ez valószínű szokás kérdése. Kijelző idegen egy iPhone után, rikító az egész, zöld szín mintha ki lenne égve rajt, egyáltalán nem tetszik, nem is olyan éles. Ebben a tekintetben szerintem ég és föld a kettő.

Miért akarsz tőle megválni amúgy? Csak valami változatosságra vágysz? Még úgyis jobban jársz szerintem, ha külön eladod és az árából veszel egy használt SGS2-t a maradékot meg félrerakod. Árban nem egy szint a kettő szóval még buknál is rajt. Ráadásul a megvett programjaidat, játékaidat sem tudod használni rajta, azokat is bukod.

[ Szerkesztve ]

(#36014) trisztan94


trisztan94
őstag

Köszönöm szépen a véleményeket! :)

Igazából a változatosság húz, meg hát már kezd megmutatkozni rajta az idő, nem megy minden ugyan úgy, mint fénykorában, iOS4-gyel

SIII esetleg?

https://heureka-kreativ.hu

(#36015) Kashim válasza trisztan94 (#36014) üzenetére


Kashim
őstag

Miért nem frissítesz iOS6-ra? (nem mintha olyan óriási különbség lenne, de azért vannak új feature-ök) SGS3 biztos jobb, de az még rondább szvsz. :DDD Inkább nézz körül más vonalon, Nokia Lumia széria, vagy HTC droidok.

(#36016) trisztan94 válasza Kashim (#36015) üzenetére


trisztan94
őstag

iOS 6 van rajta, csak rosszul fogalmaztam. :D
Amikor iOS4-gyel kijött, akkor azért gyorsabb volt

https://heureka-kreativ.hu

(#36017) lanw


lanw
aktív tag

Hali! Ha kikapcsolom az alap e-mail appot ,attól mailboxon megkapom az üziket?

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#36018) Kashim válasza lanw (#36017) üzenetére


Kashim
őstag

Persze. A levelek alapesetben a kiszolgálóra jönnek, (Gmail) függetlenül attól, hogy melyik program húz be magának az adott levélből egy másolatot.

(#36019) theomo válasza trisztan94 (#36014) üzenetére


theomo
tag

Szerintem ha váltasz droidra 2 hónap múlva megbánod. Szerintem IOS-nél nincs jelenleg jobb alternatíva. Megjegyzem van a családban sgsII és 4-es meg 4s-es iphone is, tehát van öszehasonlítási alapom. Kollégának SGS III-van, gyönyörű a képe + óccsó műanyag, és pinpongozni is lehet vele, ja és biztos, hogy nem rakod csak úgy zsebre, feltéve ha nincs kib@szott nagy zsebed :D

[ Szerkesztve ]

Teomo

(#36020) Tomate


Tomate
veterán

Biztos, hogy a verizonos i5 csak CDMA hálózatot használ és itthon nem is tudom használni? Mert aki hirdeti állítja, hogy vodás és t-s kártyával is hibátlanul megy. Úgy is kipróbálnám, de felesleges köröket nem akarok futni. :R

(#36021) asprey válasza trisztan94 (#36016) üzenetére


asprey
tag

Droidot felejtsd el! Nem is a rendszerrel van a baj hanem a appok iszonyu minőségüek. Én 2x váltottam sgs2, sgs3 de a vége mindig iPhone lett. 4,4S és most 5.

(#36022) theomo válasza Tomate (#36020) üzenetére


theomo
tag

Én ezt talláltam, persze a kérdés ottmarad a végén:
Tehát a sávok különbözősége alapján látható, hogy az amerikai piacra szánt A1428-as GSM modell nem fogja támogatni az európai LTE-t. Ez az a készüléktípus, amit mondjuk egy Apple Retail Store-ban első kézből megvennénk, mint gyári független készülék.

Az érdekességet inkább a CDMA-s modell jelenti. Annak a GSM-slotja ugyanis szolgáltatófüggetlen (és az is marad), így bármilyen GSM-szolgáltató nano SIM kártyáját elfogadja, és “világtelefon” mivolta miatt támogatja az európai LTE sávokat is. A CDMA és a GSM rendszer egymással egyébként nem kompatibilis, így a CDMA-s telefonokba ezért külön GSM-modult is szoktak tenni, másképp ugyanis az ilyen készüléket használó előfizető Amerikából bárhová máshová utazva nem használhatná külföldön a készülékét, mert nem tudna roamingolni.

A Verizonnál a month-to-month csomagban listaáron kaphatjuk meg a készüléket, hűségnyilatkozat és gyakorlatilag előfizetés nélkül, ami így olyan, mintha itthon feltöltőkártyásan vennénk meg. Ugyanakkor mivel az ilyen készülékben a GSM-slot szolgáltatófüggetlen, így beletéve a saját nano SIM kártyánkat, elvben már használhatjuk is. (Azzal kapcsolatban nincs tapasztalatunk, hogy egy eredendően verizonos készüléket lehet-e a legelső aktiválásnál már rögtön a nano SIM kártyánkkal aktiválni, vagy ezeknél egyáltalán kell-e kártya az aktiváláshoz, hiszen a CDMA-s készülékek alapból nem használnak külön SIM kártyát, hanem a szolgáltató konfigurálja őket. Ha neked van ilyen tapasztalatod, azt oszd meg velünk hozzászólásban!)

Teomo

(#36023) madgie válasza Tomate (#36020) üzenetére


madgie
titán

Van az oldalán sim-slot? Ha igen, akkor nem csak cdma only.

Amúgy több helyen is azt írják (pl itt), hogy a Verizon-os i5 független és gsm is.

(#36024) Kommy válasza Tomate (#36020) üzenetére


Kommy
veterán

A CDMA-as IPhone 5 megegyezik a Magyarországon árult független telefonnal. iPhone 5 modellek

(#36025) trisztan94 válasza asprey (#36021) üzenetére


trisztan94
őstag

Igen, ebben teljesen igazad van. Viszont iPhone-on sokkal több minden fizetős :DDD

https://heureka-kreativ.hu

(#36026) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Hol tudom megnézni, hogy az iPhone-om független-e?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#36027) vadászcsiga válasza Mela Kehes (#36026) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sehol

(#36028) ittakary válasza Kommy (#36024) üzenetére


ittakary
nagyúr

Naugyehogyugye...

(#36029) rbence válasza Mela Kehes (#36026) üzenetére


rbence
senior tag

Otthon :))
Ha szoftveresen független,akkor a cydia appban ott figyel az ultrasn0w,a modem szoftver 6.15.00 (nincs gps) vagy 5.13.04,legalábbis 3GS-en így van,újabb típusokon passz :B

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#36030) kenny123


kenny123
addikt

Ezer éve volt valami zombis játék. Barikád mögül kellett lövöldözni, és ahogy jött a pénz, tudtál venni új embereket/fegyvereket magad melle. Voltak zombi kutyák is, stb.

Most belegondolva, tiszta plants vs zombies, csak jobb.
Valaki nem tudja a címet esetleg? :)

yo

(#36031) agabe válasza trisztan94 (#36008) üzenetére


agabe
addikt

a ketto kozott sok a kulonbseg es van amiben egyik jobbb van amiben masik.
mikrolag van, de s2 mar nem az az akados fajta. fogasra suly, es femkeret es a kemeny uveg hatlap miatt az iphone jobban egyben levonek erzodik, pedig s2-es muanyaga nem a gagyi fajta, de konnyeb az egesz telo mikozben nagyobb a felulete...tok mas. appokban sem olyan gaz a helyezt, de attol is fugg miket hasznalsz.
Ha nexus4-re valtanal nem lenne kerdes, hogy nagyon valoszinu nem akarnal visszaterni.
itt egy jo kis iras egy valoban apple manias hard userrol aki pl. atallt I5-rol nexus4-re, mert neki most az a jobb (I4-rol valtva sebessegben pl. meg nagyobb lenne a kontraszt), de ez egyeni izles kerdese.
szemelyes hasznalat/tapasztalat nelkul megmondhatatlan , hogy te jol ellennel-e androidon vagy sem.

janh..es s2-on is minden jatek elfut szepen.

[ Szerkesztve ]

(#36032) TommyNagz válasza agabe (#36031) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Szvsz ha 3gs es androidos telefon kozul kell valasztani akkor android. De ha i4-rol van szo, akkor egyertelmuen ios. En bealdoznam a teljesitmenynovekedest a minoseg oltaran.

encapsulation dot1q

(#36033) TigerCat válasza danilerner96 (#36002) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vegyél! Nekem nagyon bejött. Szép nagy a kijelző, brutális a teljesítmény, hozza a fílinget. Ez az első okostelefonom, így arról nem tudok nyiltakozni, mennyiben másabb, mint az előző modell. Munkatársaimnak 4S van és őszintén szólva semmi pénzért nem cserélnék. A nagyobb kijelző, vékonyabb és könnyebb kialakítás simán megéri az árát. 32 gigásat vettem, kényelmesen elférek rajta. Egyetlen negatívuma van csak, hogy gyorsan lemerül. Kb. másfél napot bír ki, ha WiFi-t használok, telefonálok, levelezek, FB-ozok. Ha sokat vagyok 3G-re korlátozva, akkor kis spórolással, de azért használva maximum 1 nap. Ha sokat jössz-mész autóval, érdemes venni egy autós töltőt mellé. Navigációhoz kötelező.
Egy szó mint száz, ahogy az elején is írtam: - Vegyél!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36034) Ragnar95 válasza Mela Kehes (#36026) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kipróbálod több SIM-kártyával, h felismeri-e mindet és ha igen és nem JB-elt, illetve nincs semmilyen chip a sim tálcában, akkor gyári független :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#36035) Mela Kehes válasza Ragnar95 (#36034) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Ezt a sim kártya cserés dolgot szerettem volna elkerülni.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#36036) Ragnar95 válasza Mela Kehes (#36035) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pedig sajna nincs más megoldás :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#36037) TommyNagz válasza Mela Kehes (#36035) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Levehetetlen tok? :)

encapsulation dot1q

(#36038) Mela Kehes válasza TommyNagz (#36037) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Nincs a közelemben T-s micro sim kártya.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#36039) Fulmi


Fulmi
senior tag

Sziasztok!

Tudtok abban segiteni, hogyan lehet megoldani, hogy a Shazam vagy a soundhound az TuneIn alkalmazasban meno szamokat is fel tudja ismerni?

Fulhallgaton keresztul hallgatok radiot, de a legtobb magyar radio nem kuldi el a szam cimet, es ezt szeretnem orvosolni ugy, hogy felismertetem valamelyik progival, vagy ha mondtok egy harmadikat, akkor azzal.

Koszonom,
Fulmi

(#36040) r3dsnake válasza Fulmi (#36039) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Vedd ki a fülest, és kihangosítva ismertesd fel.

(#36041) Fulmi válasza r3dsnake (#36040) üzenetére


Fulmi
senior tag

Persze, ugy oke lenne, de metron/buszon/villamoson nem fogom tudni/akarni ezt megtenni.

Esetleg mas otlet?

(#36042) r3dsnake válasza Fulmi (#36041) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Talán még megpróbálhatod azt, hogy a fülest odanyomod a mikrofonhoz, bár fogalmam sincs ez mennyire működne.

Ápdét: Kipróbáltam, működik simán. Ha headseted van, akkor természetesen nem a telefon, hanem a füles mikrofonjához kell tenni a fülhallgatót.

[ Szerkesztve ]

(#36043) Fulmi válasza r3dsnake (#36042) üzenetére


Fulmi
senior tag

Koszonom, ez tenyleg mukodik!

En valahogy egyaltalan nem olyan megoldasra gondoltam, hanem hogy valamit valahol kattintgatok es akkor a ket progi leveszi a hangot a telefon valamelyik belso buszarol, ahol a hangjelek kozlekednek...

(#36044) r3dsnake válasza Fulmi (#36043) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szerintem az iOS szoftveres korlátai miatt ez nem megoldható. De a mikrofonos is több, mint a semmi, még ha csak félmegoldás is.

(#36045) béke válasza rbence (#35966) üzenetére


béke
aktív tag

bele tettem a t-mobil kártyát de ugyan az aktiválás... aztán meg nem tud kapcsolatba lépni a ... szarság? mit kell csinálni ilyenkor? ötlet?

Alá írás :)

(#36046) TommyNagz válasza béke (#36045) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Mit ír ki? Meddig jutsz el vele?

encapsulation dot1q

(#36047) béke


béke
aktív tag

Előszőr így kezdődik:

És ez a vége:

Alá írás :)

(#36048) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Sziasztok!

Tudom kicsit buta kérdés, de szerintetek az 5S merőben el fog térni az 5-től? Vagy marad a megszokott 3G-3GS / - 4/4S féle "gyorsabb lett, semmi több" terv? :F

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#36049) ittakary válasza Barett 50cal (#36048) üzenetére


ittakary
nagyúr

Szia!

Szerinted majus 23-an delutan esni fog az eso?

Ja hogy nem latunk a jovobe?!?!? :D

(#36050) rbence válasza béke (#36047) üzenetére


rbence
senior tag

Hmm...tuti, hogy magyar t-mobilos kártyát elfogad? Nekem az aktiválás vodás kártyával néhány másodperc volt és elsőre engedte

"...Life is too short to remove USB safely..."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.