Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Kommy válasza icecave (#12999) üzenetére


Kommy
veterán

Én csak azt nem értem, hogy honnan van meg nekik a lightning csatlakozóban levő chip, vagy pedig a saját kábelünket kell belerakni?

szerk: már látom, hogy kábel kell hozzá., így már értem, de egy aludarabért akkor ennyit elkérni kicsit sok.

[ Szerkesztve ]

(#13002) jilian


jilian
addikt

Tudnèk venni egy 3G /3GS -t 30 € -èrt.

- honnèt tudom, hogy 3G, vagy 3GS?
- angolon van most ès nem talàlom, nincs rajt magyar nyelv?
- a 7,1 Gb -bòl 6,5 Gb szabad tehàt nincs tele szemèttel
- JB van rajta
- hogyan tudom megnèzni, h független-e?

- version : 3.0.1 (7A400)
- modem Firmware 04.26.08
- model MB489T

(#13003) kristee válasza Kommy (#13001) üzenetére


kristee
tag

Miért nem jó az embereknek a régit átalakító csatlakozó a dokkokra?
Az van hivatalos epül...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kristee

(#13004) Kommy válasza jilian (#13002) üzenetére


Kommy
veterán

Ez biztos, hogy 3G ami kiderül a modell számból:MB489T
iPhone OS 3-on még nem volt magyar nyelv csak iOS 4-től.
a maradék hely a rendszer foglalja el
cydia elindít és megnéz, hogy fenn van e az ultrasn0w , ha nincs akkor meg kell nézni, hogy a kártyánál nincs e akiegészítő kártya a sim alatt, de ha 100%-osan akarod tudni akkor restore 4.2.1-re és utána kiderül, ha utána nem fogadja el a kártyádat akkor nem független. VIszont ehhez számítógép kell mivel aktiválni kell a telefont (csak akkor fogja minden kártáyval aktiválni, ha független. )

(#13003) kristee: Gondolj csak bele abba, hogy kb 5 centivel megemeli a telefont az átalakító, mekkora erőkat hathat a 30pin-es csatira, ráadásul az átalakító sem pont akkor mint a telefon (mint 3G/3GS/4/4S), így már a dokkban alapból feszítve lesz , meg még rámegy a telefon súlya is.

[ Szerkesztve ]

(#13005) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Csak összehasonlításképpen én is végigfutattam a teszteket:
i4S
Linpack: Max Mflop/s: 133,60, Avg Mflop/s: 126,97
Pawamark: Total Score: 8797
Gpubench: Absolute: 38001, Relative: 37482

(Esetleg, ha valaki megcsinálná i4-el is, csak úgy kíváncsiságból)

(#13006) icecave válasza Sur1G (#13005) üzenetére


icecave
Topikgazda

Mondjuk ezek alapján az első kettőben igen durván alázza az i5 az i4S-t. Persze, nekem ez nem sokat mondd, majd ha látom/érzem ezt valamin, akkor azt mondom,hogy van értelme, de így pusztán számokban előnyöm nem származik belőle.

kommy: igen, saját kábelt kell belebiggyeszteni, vagy lehet hozzá kérni plusz pénzért. Viszont most így állandóan csak lóg egy kábelem a asztalon, régen legalább ez "dockban végződött", most meg csak ott feszeng magában. :D

(#13007) StLui válasza kristee (#13003) üzenetére


StLui
veterán

Szerintem tuti gond 1-2 dock-nál ha magasabban lesz a telefon az átalakító miatt.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13008) nord_ válasza D@niel (#12997) üzenetére


nord_
veterán

Nézd meg az iTunesban az adott számoknál (jobb gomb - infó mutatása - infó), hogy az adott számoknál az album neve megegyezik-e. Ha igen, akkor még pluszban pipáld be mindegyiknél a Válogatás része pontot is. Néha ez elsőre nem elég, akkor mindegyikből pipa ki - OK, majd újból megnyit és pipa be.

(#13009) StLui válasza jilian (#13002) üzenetére


StLui
veterán

3gs-3g: ha jól gondolom gs-ben van csak iránytű?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13010) Kommy válasza icecave (#13006) üzenetére


Kommy
veterán

készíttess saját dockot, meg tudod rajzolni :DDD után meg add el a terveket

(#13011) Sur1G válasza icecave (#13006) üzenetére


Sur1G
aktív tag

A harmadikban azért ekkor csak a különbség, mert ahogy néztem 60 fps-re le van korlátozva, tehát semmit nem ér az a teszt.

(#13012) icecave válasza Kommy (#13010) üzenetére


icecave
Topikgazda

Nem hülyeség, CNC-vel simán ki lehetne maratni :)

(#13013) Kommy válasza Sur1G (#13005) üzenetére


Kommy
veterán

megnéztem 3GS-en énis teszteket, hát látszik, hogy nem mai telefon:
Linpack: Max Mflop/s: 19.35, Avg Mflop/s: 18.50
Pawamark: Total Score: 3687
Gpubench: Absolute: 33950, Relative: 36547

(#13014) Zoleee85


Zoleee85
csendes tag

Sziasztok!

Másik topicban már érdeklődtem, de mielőtt neki ugrok azért rákérdeznék.

I4S-.el frissítettem IOS6-ra, és az IGO primo 3-5 perc használat után kikapcsolja a fényerőt. Csak fő/képernyő gombra áll vissza az eredeti fényerő. Azt a tanácsot kaptam, hogy frissítsem az IGO-t, mert az IOS6 miatt rosszalkodik. Állítólag az IGO-val van gond. Ja és már volt bugfix.

Szerintetek?

Előre is köszönöm!

Z

(#13015) JamesHun válasza Zoleee85 (#13014) üzenetére


JamesHun
addikt

igo nekem a in app ba megvett térképeimet nem látja most
De legalább IPAD on már jól nézz ki

SeriesX: JamesSHun

(#13016) Blyan válasza icecave (#12996) üzenetére


Blyan
félisten

Számháború ide vagy oda, a linpack eredmény büntet. :DDD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#13017) Turbomann válasza Blyan (#13016) üzenetére


Turbomann
tag

Viszont a pavamark -ban van aggasztó érték is benne! Így a z a 2d 3D csak 100 pontal jobb!

A másik a GPU számít nagyon a játékoknak. Így én tuti 3 évig nem váltok, mert nincs értelme. Köszönet érte.

[ Szerkesztve ]

(#13018) D@niel


D@niel
addikt

Google Maps Street View available - The Verge

nekem rémlik, hogy a google ki fogja adni a maps-ot, és a böngészőben is elérhető lesz.

Apple térkép: mennyi idő kell egy bejelentett hiba kijavításához? - beszeljukmac

...

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#13019) macikos válasza D@niel (#13018) üzenetére


macikos
addikt

Jó lenne. Na meg a youtube app-al is csinálhatnának valamit, mert botrányosan gyenge.

(#13020) Brumi˘ válasza Sur1G (#13005) üzenetére


Brumi˘
addikt

i4
Linpack: max: 21,35 avg: 21,02
Pawa: 4383
Gpubench: absolute: 33630 relative: 28255

(#13021) DanielK


DanielK
addikt

Mi van srácok, ha nincs akksi üzemidő, akkor jönnek a benchmark eredmények? Most mindenki belinkelgeti ide? :DDD

(#13022) D@niel válasza macikos (#13019) üzenetére


D@niel
addikt

miért, mi a gondod vele? nekem elfogadható a sebessége, belépek, előzmények, kedvencek, feliratkozások, vertikálisan-horizontálisan is jól működik, átlátható, google stílus.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#13023) macikos válasza macikos (#12938) üzenetére


macikos
addikt

Restore és utána backup megoldotta a problémát.

Érdekes hogy alapból augusztus 16-i iOS 6 volt a telefonon!

D@niel:

1. Az előző sokkal jobb volt, ez nagyon buta, nem átlátható.
2. Nincs iPhone 5-re optimalizálva, kicsi a képernyő.

[ Szerkesztve ]

(#13024) D@niel válasza macikos (#13023) üzenetére


D@niel
addikt

de még mindig nem mondod mi vele a gond :) a gyári egy csomó keresésre nem dobta ki a megfelelő találatokat, nem is tudom konkrétan miért ilyen, de le van írva valahol, a sebességével sincs gond még gs-en sem. konkretizáld.

írod, hogy nem átlátható. nézd, ha rákeresel valamire, ugye lefele scrollozol ott vannak a találatok, egy videonál jobbra-ballra tudsz lépkedni, és meg tudod nézni a hozzá kapcsolódó dolgokat, a kommenteket; ha a menüt előhívod értelem szerűen ott van minden. ez nekem baromi egyszerű, és tovább nem kell egyszerűsíteni. flexibilis app.

az update meg hamarosan meg fog érkezni ahogy minden nagyobb nevű app-nak is, meg persze iOS6 update-el (ami nem tudom konkrétan mit jelent :) ).

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#13025) macikos válasza D@niel (#13024) üzenetére


macikos
addikt

Az a gond, hogy a régi jobb volt, mivel azt szoktam meg, egyszerűbb volt, hogy alul voltak a gombok. Most sokkal nehezebben érhető el a history, kedvencek, stb. Abba bele se merek gondolni, hogy iPad-en milyen lesz ez az új youtube alkalmazás... ezért azon nem is frissítek.

Jó, lehet csak meg kell szoknom, de akkor sem tetszik ez a váltás.

[ Szerkesztve ]

(#13026) irgum válasza D@niel (#13024) üzenetére


irgum
addikt

Nekem is tetszik csak még nem iPhone 5 kompatibilis. Az airplay se megy vele, ellenben ha böngészőből indítom a videot, ki tudom tenni apple tv-re.

(#13027) jilian válasza Kommy (#13004) üzenetére


jilian
addikt

Ha hazaèrtem, megnèzem wifin mit mond Cydia.
A sim alatt nincs semmi, most sincs benne kàrtya.
Ha nyomok rajta egy restore- t nem a legfrissebb ios-t rakja fel? :F
Ehhez a telcsihez melyik a legjobb/gyorsabb Jb-elhetö ios?

(#13028) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Az miert van zenet hallgatok, elkezdenek safarival bongeszi es megall a zene?
Ios6 iphone5. Koszi!

(#13029) Kommy válasza jilian (#13027) üzenetére


Kommy
veterán

De a legújabbat amit 4.2.1 3G-re.
Mindegyik IOS jailbreakelhető rajta, de a 3.1.3 a leggyorsabb.

(#13030) irgum válasza Gergőke88 (#13028) üzenetére


irgum
addikt

Nálam csak a youtube-os oldalakon állítja le. Mindenhol jelentkezik a probléma?

(#13031) hatesz


hatesz
tag

2 éve használom az i4emet. Múlt héten még 5.1.1
volt rajta. Simán bírta estig (20% fölött volt simán),
úgy hogy reggel vettem le a töltőről.
Hétvégén tettem fel a 6.0-át, akksitapasztalataim:
Push kikapcsolva
Idő auto beállítás ki Bt, wifi ki
Fényerő auto 50%on
Egyszerű böngészés a legtöbb használat
Multitask listából minden kilőve
Operával, semmi video vagy játék vagy navigáció
A véveredmény: délre 25 %-on van az akksi!!! Ez basszus nagyon durva! Szerintem az i4esnél így
csinálták meg direkt az IOS-t, hogy vegyek meg az
5-öst. Nem szoktam reklamálni meg hőbölögni, de
ez kib@szás!
Mit kapcsoljak még ki? A telót?!?

Hogy mire való a nyomtató? Lassítja a papír haladását a szemetes felé...

(#13032) Keksz


Keksz
senior tag

Itt a busz-t ismeritek?
Most akadtam rá, remélem jobban működik majd mint a BPMenetrend, mert az elég hulladék...

(#13033) Mtt


Mtt
tag

Sziasztok,

Valaki mellett nincs ott véletlen egy iPhone 4-hez kapott töltő adapter? (Ez) Esetleg a méreteit le tudná írni? Suliba kéne...

Köszi,
Matt

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#13034) Brumi˘ válasza hatesz (#13031) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nyomj neki egy restort, nekem megoldotta a merülést (icloud backup-ot is visszaraktam)

(#13035) Blyan válasza Turbomann (#13017) üzenetére


Blyan
félisten

A játékokban főleg a shader számítás a fontosak, abban meg kb 2x-ét hozta az i5 az i4S-nek.
De ha Te kizárólag GPU alapján veszel iPhone-t akkor perszer várjál csak. Csak nincs értelme. Az i4Snek úgysem a GPU lesz a szűk keresztmetszete jövőre, hanem az 512MB RAM

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#13036) Mappa válasza Mtt (#13033) üzenetére


Mappa
addikt

6.5 x 3.5 x 1.5 cm

nem kötelező megadni

(#13037) vadászcsiga válasza Zoleee85 (#13014) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem is így viselkedik 4S-sen az igo europe. Frissíteni nem tudod mivel nincs frissebb. Egy dolgot tehetsz hogy amikor elinditod a navit "sohára" állítod a képernyő automata lezárását. A hun-ro primo tegnap feissult, du kiprobalom javult e ilyen tekintetben.

(#13038) Turbomann válasza Blyan (#13035) üzenetére


Turbomann
tag

Szerintem meg a gpu nem számít semmi:
"A Graphics Processing Unit, vagy röviden a GPU, a grafikus vezérlőkártya központi egysége, amely az összetett grafikus műveletek elvégzéséért felelős. A GPU feladata a grafikák létrehozásával és megjelenítésével közvetlenül kapcsolatban hozható magas szintű feladatok átvétele a CPU-tól, hogy annak számítási kapacitása más műveletek elvégzésére legyen felhasználható.

A modern GPU-k 2D és 3D műveletek elvégzésére egyaránt alkalmasak, számítási teljesítményük akár a CPU-k ötvenszeresét (1 teraflops) is meghaladhatja.[1], de utóbbival szemben csak műveletek szűk körét tudják elvégezni."

A RAM nem lesz kevesebb, mert nem teljes értékű multitask van benne.:) Ha ezt meglépik, akkor lesz ön tökön szúrás.:) 1 Giga is kevés lenne és mehetnénk át pityogni s3 hoz.:)

[ Szerkesztve ]

(#13039) Mtt válasza Mappa (#13036) üzenetére


Mtt
tag

:R

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#13040) Blyan válasza Turbomann (#13038) üzenetére


Blyan
félisten

A shader eredmények a GPU-ból számolódnak, tehát nem értem miről beszélünk. Az pedig bő 190%-kal jobb mint a korábbi genarációban.

Miért lenne kevesebb? Azt mondom, hogy az i4s amiben most 512 van, az kevés lesz jövőre (sokszor most is kevés tud lenni, bár az iOS jellegéből adódóan ez csak ritkán tűnik fel).

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#13041) DanielK


DanielK
addikt

Most jött a G4S-től a levél, hogy holnap hozzák a telefonomat! :C :))

(#13042) crey válasza macikos (#13025) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Szerintem speciel megváltás volt az új YT app, a régihez képest... nekem az valamiért rendszeresen szakadt mint az őrült, ha valami hosszabb klippet ráengedtem (pl. egy keynoteot), de ez tökéletesen működik.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#13043) Turbomann válasza Blyan (#13040) üzenetére


Turbomann
tag

Szerintem meg 2d 3d botrányosan tud kevesebbet. Ha paraszti józan ésszt adok magamnak és ezt trabant ferrarira vetíteném, akkor: Trabant kaszniba ferrari motort raknék bele. Hihetetlenül gyors lenne, de a trabant papír kiképzése miatt vissza kell fognom a sebeséget, mert még megálni se tudnék, nem hogy egy kanyart be vegyek 50-el-.:) Magyarán ez vissza húzza a teljesítményt.:) Ha textura miegymás már lassaban rajzolodik ki. Remélem tudtam segíteni.:)

[ Szerkesztve ]

(#13044) icecave


icecave
Topikgazda

Csak nehogy kihozzátok nekem azt az egészből, hogy egy játéknál csak a shader számítás felel a látványért, mert akkor felhagyok a játékfejlesztői karrieremmel :D

A helyzet az, hogy fontos, hogy mekkora méretű texturákat lehet kezelni egyszerre/olvasni be memóriába (amit szintén tömörítenek kóddal, és realtime mikor szükség van rá, ki van csomagolva). Nyilván egy alapból kisfelbontású textura esetén egy adott objektet shaderelhetsz generált mappal, vagy kóddal, vagy ezek kombinációjával, attól nem lesz szép a végeredmény (mint a mondás, szarból nem csinálsz vitamint). Persze, egy alap texturázott modell meg nem néz ki jól shaderek nélkül (gondolok itt specular color/level, reflection, stb-re). Szóval inkább az a kihívás,hogy megtalálni az arany középutat úgy,hogy az realtima rendelkezésre álljon a játék adott pontján, úgy, hogy elfér az erre fenntartott memóriában.

(#13045) Blyan válasza Turbomann (#13043) üzenetére


Blyan
félisten

A textura nem rajzolódik ki lassabban, ezt értsd meg, pont hogy gyorsabban. Sokkal. Amiről Te beszélsz a 3d gyorsítási sebesség, nem annak renderelése.

Másrészt minden benchmark kétszeres eredményt igazol.

De tudod mit, igazából mindegy. Ne vegyél, várd meg a iphone 8-at, az talán megfelel ... a nem is tudom minek is kell megfelelnie. :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#13046) Kommy


Kommy
veterán

Ingyenes Stylus pen :[link] szállításért kell csak fizetni 7dollár-t

icecave: Énis akkor rendeltem miután írtad.

[ Szerkesztve ]

(#13047) icecave válasza Kommy (#13046) üzenetére


icecave
Topikgazda

Majd ha ideér a 2 ingyen iPhone tokom szintén erről az oldalról, akkor majd ilyet is rendelek,ha lesz még :D

szept. 22-én rendeltem, 2-3 hetet írtak. :) Majd szólj,ha megjött, én is fogok :)

[ Szerkesztve ]

(#13048) Turbomann válasza Blyan (#13045) üzenetére


Turbomann
tag

Köszönöm, hogy te is leigazolod az én egyszerű kis példámat.:)

Icevave: Pedig szarból letünk, szará leszünk elven már lehetne benne valami kis vitamin is.:) A legyeknek kiszól, hogy rossz helyen keresik a vitaminokat.:)

Akkor ezt egy mezei user megértse leírhatnád, mert én csak vikipedálozok és nem áll bennem össze az írományod. A szar része lejött, de a többi része is hasonlít erre, vagy ezt már csak a legyeknek ismerős?.xD

[ Szerkesztve ]

(#13049) crey válasza Kommy (#13046) üzenetére


crey
MODERÁTOR

kísértetiesen hasonlít arra a tollra, amit én rendeltem az ebayről, csak 1$-ért, és ingyen volt a shipping :P

Tessék, ez még meggyőzőbb :D

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#13050) vadászcsiga válasza DanielK (#13041) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Te is lőheted majd a gyerekes benchmark eredményeket :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.