Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165701) Noxy válasza Gabesz87 (#165699) üzenetére


Noxy
veterán

Ezen semmit, ha nem bírod értelmezni a képen látottakat.
Ellenben bármilyen böngeszőbe (IE, Firefox, Chrome) ÍRD BE: icloud.com .

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165702) Gabesz87 válasza Noxy (#165701) üzenetére


Gabesz87
addikt

Inkább nem írom le amit gondolok, mert akkor súlyos Apple-Droid vitát indítanék, de ekkora egy elcseszett programot....
A webes felületet ismerem, nyilván, onnan szoktuk megnézni a képeket, az legalább átlátható, világos, egyszerűen használható. Csak én olyat akartam, mint a Drive, hogy ott van egy mappa a fájlkezelőben, és minden további teendő nélkül azonnal látom benne a cuccokat, képeket, doksikat. És így nem kell neten külön megnyitogatni. Hogy ezt miért nem lehetett ugyanígy a cloud-al...na mindegy....töröltem a francba....a telefonon meg nyomni kellett egy hard resetet, mert kikapcsolni sem lehetett. A status bar-on néha megjelent valami aktivitást jelző kis ikon, és ha hosszan próbáltam nyomni a kikapcsoló gombot, lezárt, és előhozta a feloldást. De szerencsére a hard reset segített.

(#165703) RWD válasza 30z.Samu (#165686) üzenetére


RWD
tag

85-ért 16-os SE?! Merre láttad?:)

(#165704) RWD válasza RWD (#165703) üzenetére


RWD
tag

Vak tyúk is talál...gugli meg a haverom. "Nevenincs" oldalról rendelve, de gyári garit igényelve nagy gond nem lehet, nem? Mert így egy 15ezret simán lehet fogni a bulin. Vagy marad az iStyle.

(#165705) banánocska


banánocska
aktív tag

Volt bent az At&t-nél és mint kiderült van meg tartozás a telefonon(iPhone 6). Ezért s szolgáltató nem fogja függetleníteni a telefont hogy az EU-ban is működjön. Van bármi esély függetleníteni? Esetleg otthon egy gsmes megtudja csinálni?

(#165706) nord_ válasza banánocska (#165705) üzenetére


nord_
veterán

Van bármi esély függetleníteni?
Ezt most komolyan kérdezed? Gondolom, esetleg ötlet szintjén bennetek is felmerült, hogy ki kéne fizetni a tartozást...

(#165707) nord_ válasza Gabesz87 (#165702) üzenetére


nord_
veterán

Ez nem Apple-Droid vita lenne.

A fényképek terén minden földi jóval elhalmoz az Apple, ha az iOS - Mac vonalat használod.
Windows esetében? Megadja a szükséget minimumot - de azért egyrészt érezteti veled, hogy az egyszeri júzer akkor tenne magával jót, ha váltana asztali gépet is; másrészt teljesen érthető, hogy nem akarja egy tökéletes programmal arra bátorítani az embereket, hogy a konkurenciánál maradjanak. ;)

(#165708) Noxy válasza banánocska (#165705) üzenetére


Noxy
veterán

A hivatalos függ.. kívűl, minden más tiltott ezen a fórumon.
Ki kell fizetni, és a probléma megoldva.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165709) Noxy válasza nord_ (#165707) üzenetére


Noxy
veterán

Már bocsánat, mit éreztet vele?
Azt hogy induláskor megkérdezi melyik meghajtóra, mappába, szeretné letölteni a képeket.
Ellentétben a Google driv-l, ami telepítéskor KÉRDEZÉS nélkül a C meghajtóra rakja a g..drive mappát.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165710) nord_ válasza Noxy (#165709) üzenetére


nord_
veterán

Ebben igazad van, de nem erre gondoltam. Sokkal inkább arra, hogy Macen a gyári Fotók alkalmazás nem csak képek szerkesztésére alkalmas, hanem arra is, hogy ha bármilyen iOS eszközzel fényképezel, akkor a fotók (wifi hálózat esetén) azonnal megjelennek Macen is. Ha a képet bármelyik eszközön szerkeszted, az azonnal ugyanolyan lesz a többin is.
Akik Windowst használnak, sokszor nem értik, mi is a jó az Apple iCloud megoldásában. Hát ez, hogy mindegy, milyen eszközön szeretném megmutatni a legutóbbi nyaralás képeit, azok mindig up-to-date lesznek a Macen, az iPhone-omon és a zasszony iPadjén is.

(#165711) delon


delon
tag

Sziasztok

Mi lehet a baj hogy iPhone 6 om latja a wi-fi hálózatokat csatlakozik is de adat mennyiség meg se mozdul 10.3.3
Tudnátok segíteni?

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#165712) b.kov válasza delon (#165711) üzenetére


b.kov
senior tag

Melyik adatforgalomra gondolsz pontosan?
Ha a beállításokban a Jelenlegi periódusra, akkor az a mobilhálózati adatforgalomra vonatkozik.

(#165713) agabe válasza delon (#165711) üzenetére


agabe
addikt

Ha csak egy helyen csinalja akkor mondjuk lehet, higy nincs net csak wifi.
Modemet kellene ujrainditani.
Ha tobb helyen is ugyanez a helyzet, akkor egy hard reset-el inditsd ujra a telot talan megoldodik a problema.

(#165714) -secret- válasza delon (#165711) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

S net van?

(#165715) Cathfaern válasza Gabesz87 (#165699) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Most ezen a sz..on mit a fenét kell beállítani, hogy a képeket lássam, anélkül, hogy letöltené őket a gépre:"
Tudtommal nem lehet ilyet, csak ha böngészőből mész fel az iCloudra.

"Más: iPhone 6S-e van a páromnak. Most az előbb kezdett el oylat, hogy eszméletlenül villog, vibrál a kijelző, Facebook-nál is az egész eltánt, kicsit szürkén világított az egész kijelző, majd visszajött a kép, de uztána is össze-vissza vibrált, lefagyott pillanatra, szóval elég gáz volt. Rem. ez csak valami átmeneti, és nem lesz vele baj. Még garis mondjuk. Eddig soha nem csinált ilyet."
Ez nem normális, irány a szervíz szerintem.

(#165716) vasi89 válasza 30z.Samu (#165686) üzenetére


vasi89
addikt

persze mert itt az aprón sok "ismert" eladó azzal kampányol, hogy gsm boltokban csak kétes eredetű telefont lehet venni. De érdekes, hogy amíg ők nem tudnak vagy nem akarnak számlát adni, most már a legtöbb GSM bolt is ad számlát és gyári garanciát.

(#165717) ERipley válasza Noxy (#165709) üzenetére


ERipley
tag

Nekem pl. pont nem volt szempont, hogy megkérdezi-e, melyik meghajtóra szeretném, mert bármit választottam, nem vagy "éppencsak" működött.
Abban, hogy az Apple minimális szinten támogatja a PC-t, nem kevés igazság van. Ennek ellenére még egyszer sem gondoltam arra, hogy Mac-re váltsak az Iphone kompatibilitás miatt, mert minden másra tökéletes a PC (nekem).

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#165718) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap délután óta nem lehet Apple ID-t létrehozni bankkártya nélkül. Konkrétan eltűnt a "Nincs" opció. Ez valami Apple oldali hiba lehet, vagy olyan változtatás, amit nem kommunikáltak ki?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#165719) 30z.Samu válasza RWD (#165703) üzenetére


30z.Samu
félisten

Itt :) Mondjuk hozzátartozik az igazsághoz, hogy csak egy év garancia van rá itt. De ettől függetlenül ez már nem rossz ár szerintem.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#165720) b.kov válasza agyhalal (#165718) üzenetére


b.kov
senior tag

Hát az szuper. Én kivettem a bankkártyám, miután kétszer kifizetett egy alkalmazást ... :W

Szerk.: Öcsémnek pedig egyszerűen kínszenvedés volt lemondani az Apple Musicot, csak vonta, és vonta.. Elvoltunk a supporttal pár órát. Valami nem okés most náluk, vagy mi van? :F

[ Szerkesztve ]

(#165721) Gabesz87 válasza Cathfaern (#165715) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem. Erre volna kíváncsi, köszönöm.

A hard reset segített, de ha megint előfordul ilyen, akkor elvisszük. Még vagy fél év gari van szerintem.

(#165722) agyhalal válasza b.kov (#165720) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Nem tudom. Tegnap 9 Apple ID-t hoztunk létre és egyik esetben sem volt kötelező megadni bankkártyát. Ma reggel 9 óta már 4 esetben szembesültünk ezzel a problémával :(

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#165723) aujjobba válasza b.kov (#165720) üzenetére


aujjobba
addikt

Szerintem nem kétszer fizetett ki valamit, hanem első alkalommal beterheli a kártyát párszáz forinttal, ellenőrzés céljából, amit pár napon belül vissza is térítenek természetesen.

(#165724) sly54 válasza aujjobba (#165687) üzenetére


sly54
tag

Jó lesz az 115000-nek is

(#165725) -secret- válasza sly54 (#165724) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

-

[ Szerkesztve ]

(#165726) aujjobba válasza sly54 (#165724) üzenetére


aujjobba
addikt

Igen, lásd ezt a hsz-t,

(#165727) Atiballer


Atiballer
csendes tag

Sziasztok!

A családba bekerült az első iphone egy 7 plus személyében :) Első tapasztalatok áll leejtősek, viszont felmerült, hogy 3 különböző fiókból is kerültek be kontaktok és ezeket csak egyesével lehet összekapcsolni, vagy van rá valami gyorsabb mód?

Előre is köszönöm a segítséget

Kérdéseim szerintem később is lesznek :)

(#165728) RWD válasza 30z.Samu (#165719) üzenetére


RWD
tag

Köszi!

(#165729) -secret- válasza Atiballer (#165727) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Beállítások -> Kontaktok -> Fiókok

Itt tudod állítani, hogy honnan vagy hova szinkronizáljon.

(#165730) Atiballer válasza -secret- (#165729) üzenetére


Atiballer
csendes tag

Ez sikerült köszönöm, csak vannak névjegyek akik 4-5* is szerepelnek a kontakt listában. Őket összefűzni csak kézzel lehet? Vagy van valami megoldás, hogy az azonos nevűeket egy kontakt alá hozza?

Köszi

(#165731) 30z.Samu válasza RWD (#165728) üzenetére


30z.Samu
félisten

Megveszed ott? Vagy csak kíváncsiságból kérdezted?

Sic Parvis Magna

(#165732) dns86


dns86
tag

Sziasztok,
Mai nap én is elcsábultam egy Airpods-nak. Hát mit ne mondjak? Tipikus Apple. Kinyitod, és használod. Nincs felesleges menükurkászás, felesleges gombok - így nyomd meg, úgy nyomd meg, stb... -, berakod a füledbe és működik. Szerintem a hangja jobb mint a vezetékes társáé, nekem valahogy a fülembe is jobban illeszkedik.
Lehet mondani, hogy túlárazott, meg egyéb hasonló dolgokat, de jelenleg nem tudok olyan alternatíváról ami így teszi a dolgát. Nekem ez fontos szempont, hogy pl ahhoz hogy zenét hallgassak nem kell elővenni a telefont, stb... Ha használni akarom, beteszem a fülembe, és akár dupla tappal, akár Watchról, gyakorlatilag a telefon elővétele nélkül megtehetem mindezt.
Hangsúlyozom nem vitaindító. Nekem ezek a fontosak.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 14 Pro Max, Apple Watch S7, iPad 2022, Macbook Air, iMac, Apple TV 4K

(#165733) 30z.Samu válasza dns86 (#165732) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi a tapasztalatod! :R Lassan már én is megtérek és nem SE-t veszek hanem Airpods-ot. :DDD

Sic Parvis Magna

(#165734) szabogabor10 válasza dns86 (#165732) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nekem is ugyanezek a tapasztalataim. Egy percig nem bántam meg, hogy megvettem, pedig rendeléskor még arra is gondoltam, hogy esetleg elállok a vételtől. :DDD
A Watch-ról való irányíthatóság külön nagyon fasza.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#165735) b.kov válasza dns86 (#165732) üzenetére


b.kov
senior tag

Biztosan király!
Én azért örülnék, ha lejjebb tolnák az árát valamivel (mondjuk ha jönne egy AirPods 2), félek h elveszíteném. :D

(#165736) 30z.Samu válasza b.kov (#165735) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem nem tudod elhagyni pl tömegközlekedés során. Már csak azért sem, mert ha az egyiket kiveszed a füledből megáll a zene. Az pedig ugye feltűnik... :) Szóval szerintem nem tudod úgy elhagyni, hogy kipotyog a füledből, ha pedig a vezetékes nem esett ki, akkor ez se fog.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#165737) szabogabor10 válasza 30z.Samu (#165736) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én mondjuk tömegközlekedés közben azért nem nagyon merném használni, pláne BP-en. :DDD

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#165738) 30z.Samu válasza szabogabor10 (#165737) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jogos! :D Én amikor mászkálok Pesten, van hogy a telefont félénken veszem elő. :D Oké, hogy sok helyen van már kamera, meg minden, de akkor is.

Közben gondolkodom továbbra is az SE vételén a Vodánál. Lehet, hogy szülinapomra meglepem magam vele...végül is 3k havonta nem egy eget verő összeg. :N Viszont PH-n találtam egy 64GB-set 70-ért, igaz Telenor-os. :) De végre valaki, aki korrekt árat adott meg.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#165739) szekra válasza Atiballer (#165730) üzenetére


szekra
őstag

Akkor a kontakt listádban van a hiba, többször szerepel benne ugyan az. Amint kiveszed a pipát kitörli illetve behúzza az adott listát.

(#165740) atees válasza dns86 (#165732) üzenetére


atees
őstag

Jó vétel 🤘🏻Mégcsak kedd óta van meg, de nagyon jó, futásnál sem esik ki, ugysnugy bent a fullben ahogy az ember berakja. De ennek ellenére akkor is drága. De aki iphonet, watchot használ annek ez a legjobb, legpraktikusabb.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#165741) dns86 válasza szabogabor10 (#165737) üzenetére


dns86
tag

Megmondom őszintén, én nem Pesten élek, sőt nem is Magyarországon, így ebben a kultúrában nem jellemző, hogy ilyen előfordulna. Persze itt is van rossz környék. De abban egyetértek hogy sajnos amikor utazok Magyarországra, nem merem elővenni a telefonom, sőt még az órát is félve nézem meg.

Apple iPhone 14 Pro Max, Apple Watch S7, iPad 2022, Macbook Air, iMac, Apple TV 4K

(#165742) szabogabor10 válasza 30z.Samu (#165738) üzenetére


szabogabor10
veterán

Utcán szinte soha nem veszem elő én se a telóm.
Igen, hiába vannak már millió helyen kamerák, sajnos van egy szervünk (sok van, de most arra a bizonyos "szolgálunk és védünk" szlogenűre gondolok), amely egyszerűen képtelen normálisan ellátni a feladatát...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#165743) danilla válasza dns86 (#165741) üzenetére


danilla
őstag

Hol van magyarorszagon ennyire veszelyes kornyek ahol az orat felve mered megnezni? Budapest valamelyik kerulete, vagy valamilyen ciganytelepen?

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#165744) dns86 válasza danilla (#165743) üzenetére


dns86
tag

Pesten 500ft-ért leszúrnak, nemhogy egy Apple Watch-ért. Sajnos nekem Pestről rossz tapasztalatom van, így inkább nem kockáztatok.

Apple iPhone 14 Pro Max, Apple Watch S7, iPad 2022, Macbook Air, iMac, Apple TV 4K

(#165745) bzs73


bzs73
őstag

Jó isten! :D Kik ezek? Nem veszik elő a telót, meg az órát, meg félénken veszik elő. Gyerekek... :))
Inkább nem is folytatom.

If a second or you are the first to lose.

(#165746) mukibuci válasza szekra (#165739) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

pedig elég érthetően leírta a gondját

vannak kontaktok a gmail1, gmail2, gmail3 fiók alatt. mindegyik fiókban más kontaktok, azonban van egy közös halmazuk is. Nem opció kikapcsolni egyikből sem a szinkronizálást és hiba sincs benne.

a válasz pedig, hogy csak kézzel lehet összepárosítani őket :(

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#165747) Mr X válasza dns86 (#165744) üzenetére


Mr X
veterán

Ezért kérem én a fizetésem fém 200-asokban. Minden nap egyet viszek magammal, így nem szurkálnak le folyton. 😂

(#165748) b.kov válasza 30z.Samu (#165736) üzenetére


b.kov
senior tag

Van benne valami, de tudod, kell valami plusz, amivel nyugtatom magamat, h miért nem költök ilyenre. :DD

(#165749) b.kov válasza 30z.Samu (#165738) üzenetére


b.kov
senior tag

Itt esetleg néztél már körül?

Én egyszer vettem tőlük használt 5S-et, pöpec még mindig.
Mondjuk azért picit húztam a számat, mikor láttam az utángyártott töltőt mellette (annak ellenére, hogy weboldalon gyárit ígérnek)

Viszont az új készülék valszeg bontatlan, és az egyik legjobb áron van az SE náluk, nem kell fizetni 2 évig. :)

ui: természetesen van több színben/tárhellyel, a 32Gb-osak is jó áron vannak eléggé

(#165750) 30z.Samu válasza bzs73 (#165745) üzenetére


30z.Samu
félisten

Pedig van pár olyan környék, ahol az ember nem szívesen veszi elő a telefonját.

b.kov: Igen, itt is jó áron van. :) Bár az SE esetén már tényleg kérdéses, hogy elég-e a 16GB.

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.