Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) Blaise válasza DonThomasino (#20999) üzenetére


Blaise
veterán

Nem levonja, 2 EUR-t zárol a számlán, 1-2 hét átfutási idő után visszakapod a pénzt, a keresőben találsz róla bővebb infót.

(#21002) ZooLee válasza Redplee (#20998) üzenetére


ZooLee
őstag

Gyári állapotban (JB nélkül) nem tudod. Viszont a telefon funkcióban be tudod rakni a Kedvencek közé, ott ki kell jelölni azt, hogy a kontakt melyik számát akarod hívni és hogy hang vagy videóhívásként, és eként is tárolja le. ezután csak egy bökés a telefonnál, és azonnal hívja, nem kérdezget. Ez így egy vagy két kattintással több, mint ha a képernyőn lenne plusz ikonként. Viszont egy helyre vannak gyűjtve.

(#21003) hengelhof válasza Ragnar95 (#20991) üzenetére


hengelhof
senior tag

:) És beveszik? "kérem dobálja a hívásokat. Legyenek szívesek kicserélni a kártyát, és ha már cserélik, akkor nano-ra"
Az XSM ugye egy Apple bolt. Beviszem a SIM-et, és méretre vágják?

(#21004) hengelhof válasza Blaise (#20994) üzenetére


hengelhof
senior tag

Huhh.. már 2-4 munkanap. Én akkor rendeltem, amikor 1 hetet írtak ki. Be is tartják pontosan.

(#21005) majestic válasza Blaise (#20994) üzenetére


majestic
őstag

Hívtam őket: 1,5-2 hét, elírás van az oldalon...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#21006) majestic válasza hengelhof (#21004) üzenetére


majestic
őstag

Hívtam őket: 1,5-2 hét, elírás van az oldalon...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#21007) JNashville


JNashville
senior tag

Édesapám vett ma egy iPhone 4 16GB-ot, nekem ugyanez van, csak 8 GB-ost verzióban. Nemrég vettem észre, hogy maximális fényerőre húzva az enyém egyértelműen és látványosan erősebb, fényesebb képet ad, mitől lehet ez, amikor szinte semmiben sem különbözik a két telefon?

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#21008) Redplee válasza ZooLee (#21002) üzenetére


Redplee
senior tag

Szia,

JB nem lenne, mivel T-mobileos üzleti előfizuba venném őket társ csomagban.

Én samsungot használok, így nem tudom hogy néz ki ios pontosan, ez a kedvencek hogy van?

Főképernyőn van ilyen, hogy kedvencek, és akkor oda gyűjti? Vagy főképernyőről telefon gomb, és kedvencek? És akkor ha beállítom, hogy alapértelmezett hanghívás, akkor egyből tárcsázza?

Köszönöm :)

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#21009) Ragnar95 válasza hengelhof (#21003) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem kell mondani,h mire cseréljék, alapból olyat fognak adni valószínűleg, amiből mindhárom méretű SIM-et ki lehet pattintani és ha rossz a SIM kártya, kötelesek cserélni, nem szórakoznak a bevizsgálásával az alacsony ára miatt....
Az XMS pedig hivatalos Apple viszonteladó és nem veszik be a SIM kártyát,csak megkérdezek,h ki tudnák-e neked iPhone-hoz vágni azt, ők előhozzák a vágót és kb 30mp alatt meg is van a dolog és használhatod boldogan a Micro/nano SIMedet :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#21010) hengelhof válasza Ragnar95 (#21009) üzenetére


hengelhof
senior tag

Most már értem. Nem tudtam, hogy alapból már ilyen "mikró/nanósított" SIM van csak forgalomban.
Köszönöm a kimerítő infót.

(#21011) ZooLee válasza Redplee (#21008) üzenetére


ZooLee
őstag

Főképernyőn Telefon gomb, és azon belül az egyik fül a Kedvencek, ami egy lista. (Ha azon hagytad legutóbb, akkor rá sem kell kattintani) És azt kell beállítani minden egyes elemnél amit ide felveszel, hogy melyik telefonszámot (mobil, otthoni, stb.) és milyen módon (hanghívás, videóhívás) módon hívja.
És utána csak egy bökés a névre és hívja.

Viszont ha ez elsődleges szempont, akkor lehet, hogy jobban járnának egy Androiddal, ahol kirakhatod widget-ben a hívó képét közvetlenül a főképernyőre.

(#21012) r3dsnake válasza ZooLee (#21011) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szerintem meg mindenkép Windows Phone-t kéne nézni nekik, ott tudsz kirakni kontaktokat a csempére, nincs az OS-el gond, gyors, egyszerű, stb. Androidot semmiképp szvsz, azzal szerintem csak gondjuk lenne.

(#21013) Redplee válasza ZooLee (#21011) üzenetére


Redplee
senior tag

Csak a galaxy s3-al az a bajuk, hogy nem olyan szép, és jóval nagyobb.
mondjuk ezt meg is tudom érteni, én is inkább s2-t használok. majd talán s4 jövőre ;]

így az iphone tetszik nekik inkább.

talán ez nem lesz vészes. köszönöm!

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#21014) Redplee válasza Redplee (#21013) üzenetére


Redplee
senior tag

(#21012) r3dsnake
win8 az jó?

tényleg egyszeerű? régen, nagyon régen volt valamilyen okostelefonom ami valami windowst futtatott, talán samsung volt valami omnia, an az valami halál volt...

emiatt windowsosat nem is néztünk

[ Szerkesztve ]

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#21015) bobooo válasza Redplee (#21014) üzenetére


bobooo
addikt

Még nem elég kiforrott a rendszer, de idővel beléphet a nagyobbak közé is.

Használd a Szerkesztés gombot. ;)

(#21016) Redplee


Redplee
senior tag

köszönöm a segítségeket.

megveszem az almákat, és mivel nem 60 az IQ-juk, talán felfejlődnek basic user szintre :)

esetleg van valami, amit feltétlen tudni érdemes ezekről a telefonokról? tippek-trükkök, stb?

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#21017) turbobusa válasza Turbomann (#20944) üzenetére


turbobusa
senior tag

Aha, mozaik s-be ahogy én vagyok 123k az s3 és 160k az ötös.

(#21018) samgar


samgar
őstag

Ha elofizetek itunes match-ra es van mondjuk a gepemen 40 GB zene akkor miutan beazonositotta oket, az osszeset feltolti icloudba? De akkor az icloud tarhelyet is boviteni kell?

Oppo Find X5 PRO

(#21019) r3dsnake válasza Redplee (#21016) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szerintem mindenképp WP akkor is... Nem win8, sőt WP8 sem szükséges, csak egy egyszerű WP7.5-ös teló. Pl Lumia 710 és Lumia 800. Szerintem az iPhone 5 nekik jelentősen overkill. És a WP-t hamarabb meg lehet szokni.

(#21020) Injun


Injun
aktív tag

Az lenne a kérdésem,hogy hogyan oldható meg iPhone-on az,hogy ne qwerty billentyűzettel gépeljem az sms-t hanem a klasszik szám/betű kiosztással mint a nem touch screen telefonoknál.

(#21021) r3dsnake válasza Injun (#21020) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Gyárilag sehogy. JB után esetleg.

(#21022) turbobusa válasza Injun (#21020) üzenetére


turbobusa
senior tag

cydia maximum az ami segíthet, de nem tudom, miért jobb szopni a gépeléssel... nem s5230-as korszakba vagyunk :D

(#21023) TheMarci válasza turbobusa (#21022) üzenetére


TheMarci
addikt

Nekem is nagyon hiányzik amúgy, a sima billentyűzeten rengetegszer félreütök még egy ültő helyemben is, séta, meg vezetés közben meg értékelhetetlen a hatásfoka. :)

Do You Dream?

(#21024) Redplee válasza r3dsnake (#21019) üzenetére


Redplee
senior tag

ó, már mindegy, megrendeltem, a győri t-mobileban nincs készleten, pestről hozzák őket. :/
ennyire fogy? nekem egyáltalán nem tetszik, nem értem mi a jó egy ilyen korlátozott OS-ban :/

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#21025) privacy99


privacy99
senior tag

Üzembe helyeztem a T-től rendelt i5-öt, nagyon fasza, és semmi karc, vagy lepattogzás, most operáltam rá az Inv.shield HD-t, leszedtem 80 alkalmazást, úgyhogy most elvagyok. Android után az álom valóra vált érzésem van..

Ui.: A fólia egész gyorsan szárad, már alig látszik. Azt hittem 2-3 nap.

[ Szerkesztve ]

(#21026) Tibee86 válasza Redplee (#21024) üzenetére


Tibee86
veterán

Szerintem ezt a témát kár itt elkezdened...főleg úgy, hogy nem is használtad még ezt a "korlátozott OS"-t.

[ Szerkesztve ]

(#21027) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

üdv, szeretnék kérni segítséget, a telefonom törve van és vissza szeretném gyárira állítani mert akarom szervízbe vinni, tudnátok linkelni vagy segíteni?

(#21028) Tibee86 válasza -secret- (#21027) üzenetére


Tibee86
veterán

iTunes-Restore.

(#21029) Redplee válasza Tibee86 (#21026) üzenetére


Redplee
senior tag

Bocsi, nem akartam kezdeni semmit, csak meglepett, hogy egy ekkora városban nincs. :)
És köszönöm a segítségeket!

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#21030) Totheground válasza privacy99 (#21025) üzenetére


Totheground
addikt

Használd örömmel! :D

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#21031) -secret- válasza Tibee86 (#21028) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

restore csak a visszaállítás gombból áll?:)

(#21032) Tibee86 válasza -secret- (#21031) üzenetére


Tibee86
veterán

Ha magyarra van állítva az iTunes, akkor igen. :K
Kontaktokat azért szinkronizáld valahova, mert legyomlál mindent a telefonról. JB-s backup-ot én nem nagyon tennék vissza majd az új telefonra, de azt szokták mondani itt, hogy nem okoz galibát.

(#21033) Silencer83


Silencer83
addikt

Hali. Van aki kozuletek esetleg keszitett micro simet a simkartyajabol? Ergo szetnyirta e azt pl iphone miatt? Ha nem feltetlen kell nem rendelnek a tmobtol

(#21034) -secret- válasza Tibee86 (#21032) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

s akkor regeljek majd ujra itunesra? vagy csak elég ha nem importálom vissza rá a cuccokat vagyis állítom vissza majd a csupasz iphonet a mostanira?

[ Szerkesztve ]

(#21035) Onderon válasza Silencer83 (#21033) üzenetére


Onderon
senior tag

de miért nem rendelsz? jobb farigcsálni?

(#21036) Onderon válasza Redplee (#21024) üzenetére


Onderon
senior tag

ma rendeltem (végre megint, juhuu) t-mobile-tól, telefonon, budapesten. ügyfélszolgálatos srác mondta, hogy csak 16gb-os van fehér-fekete, 32gb-os, 64gb-os nincs. sőt azt mondta, amin meglepődtem, hogy szerinte 32gb-os nem is lesz már, csak 16gb-os és 64gb-os. ja és le akart beszélni a feketéről, mert hogy sok le van kopva gyárilag. meglepően őszinte beszélgetés volt :D

(#21037) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

na rá is nyomtam az Iphone visszaállításra, elvileg így leszedi a 6.0.akárhányat is..

(#21038) Tibee86 válasza -secret- (#21034) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem kell újra. A backup nem egyenlő az ID-vel. A backup egy teljes mentés a telefon jelenlegi állapotáról. App.-ok, beállítások minden. Visszarakhatod a backup-ot is majd a cserélt telóra, de én biztos újként állítanám be.
De mintha azt olvastam volna itt, hogy már a cserélt 4s-eken is 6.0 van, tehát JB-t úgy se fogsz még tudni tenni rá.

#21035: Mert mondjuk ha nem cserélik ki ingyen, én se fizetnék érte több ezer forintot.

[ Szerkesztve ]

(#21039) Kommy válasza Silencer83 (#21033) üzenetére


Kommy
veterán

Én farigcsáltam, nem nehéz.

(#21040) defymoto


defymoto
senior tag

Frissítés érkezett a Gmail-hez! Teljesen új felület, és sokkal jobb lett szerintem. :)

(#21041) icecave


icecave
Topikgazda

Felhívtam a T-t, mondták,hogy nem kell külön aktiváltatni az LTE-t annak, akinek eddig nem volt, de most bekerült a tarifacsomagjába (mint nekem Mozaik). Dec. 31-ig végeznek mindennel, plusz ugye majd kell jönnie frissítésnek az iPhone-ra.

[ Szerkesztve ]

(#21042) rayoliviero válasza Silencer83 (#21033) üzenetére


rayoliviero
veterán

Van aki ki is vágja pénzért, itt Debrecenben 300 Ft-ért vágják.

(#21043) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

van egy kis gond:

ez mi? :/

[ Szerkesztve ]

(#21044) Tibee86 válasza -secret- (#21043) üzenetére


Tibee86
veterán

iTunes hibaüzenet. ;]
"Error -1: a restore folyamat 60%-a körül kapod, legtöbbször iPhone 4 esetén, amikor az aktuális firmware-t, vagy baseband frissítés nélküli verziót akarsz feltenni. A hiba eredményeként a baseband nem kerül megfelelően frissítésre, így hibás marad. Ha van újabb verziós firmware, amiben így a baseband is frissebb az aktuálisnál, akkor az helyrehozhatja. Ilyen például, ha 4.3.5-öt tettél volna vissza, de a végén hibát kaptál: ezt egy gyári 5.0.1 helyrehozhatja, mert az 5.0.1-ben már újabb a baseband, így az újraírja a hibás frissítést."

#21045): Nem mehet sajnos mindig minden elsőre tökéletesen. :(

[ Szerkesztve ]

(#21045) -secret- válasza Tibee86 (#21044) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

köszi, le kábelről, visszadugtam és most jó ;]

(#21046) -secret- válasza Tibee86 (#21044) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

szóval most itunesbe új iphoneként állítsam be, ugye? hogy ne állítsa vissza a mentést

(#21047) Tibee86 válasza -secret- (#21046) üzenetére


Tibee86
veterán

Igen. :K

(#21048) turbobusa


turbobusa
senior tag

Érdemes most 5-re váltanom S3-ról vagy várjak 5s-re, ha a léptek úgy jönnek ki? Jövőre mennyiért tudnék kiszállni nagyjából az ötösből?

(#21049) -secret- válasza Tibee86 (#21047) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

és simán telefonról is tudok ugyanígy restore-t nyomni pl holnap mielőtt beviszem akkor.. addig is tudom legalább használni?

(#21050) Tibee86 válasza -secret- (#21049) üzenetére


Tibee86
veterán

Igen, csak a JB miatt kellett az iTunes.

turbobusa: Alig 2 hónapja jelent meg az i5. Elég korai ezen gondolkozni szerintem, hogy érdemes e a következőre várni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.