Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Tibee86 válasza bigdady (#4000) üzenetére


Tibee86
veterán

Most látom, hogy 3G. Akkor passz.

[ Szerkesztve ]

(#4002) manchester85 válasza vadászcsiga (#3999) üzenetére


manchester85
addikt

Jogos, a szerkesztés utanit mar nem láttam. :)

i6 Silver

(#4003) DanielK válasza bigdady (#4000) üzenetére


DanielK
addikt

Milyen rendszered van? És milyen telefonnal? 4.0 óta alapértelmezetten benne van az iosban a magyar nyelv.

Grabowsky megelőzött. :DDD Ja nem, mert nem arra válaszolt, amire én gondoltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#4004) bigdady válasza DanielK (#4003) üzenetére


bigdady
nagyúr

3g 3.1.3-mal

[ Szerkesztve ]

(#4005) Atikusz válasza vadászcsiga (#3999) üzenetére


Atikusz
senior tag

akkor gondolom a foglalthoz hasonló jelzést hallja a hívó fél. hm nem tudom mennyire lehet ez hasznos, majd kiderül.

(#4006) vadászcsiga válasza Atikusz (#4005) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem sem létszükséglet régóta nincs olyan élethelyzet amikor valakit le kéne tiltanom, éjjel sem hív senki de eléfér a telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#4007) half333


half333
őstag

Üdv! Kérdezni szerteném h az iphone 4 az ios 5-el mennyivel jobb?

most akarok majd 1-2 hónapon belül venni telót és a Samsung Galaxy S II és az iphone 4 között vacillálok. Tudnátok segiteni a döntésben?

(#4008) Solar_Wind válasza half333 (#4007) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Tudunk. iPhone 4 :)

(#4009) vadászcsiga válasza half333 (#4007) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mint ios 4-el vagy mi a kérdés vége?

(#4010) bigdady


bigdady
nagyúr

Hol lehetne jb-elt 3.1.3-at letölteni 3g-hez?

(#4011) half333 válasza vadászcsiga (#4009) üzenetére


half333
őstag

Igen,mint ios 4el? 5alatt működik a Gwey sim?

(#4012) kisÁdi válasza bigdady (#4010) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

Neked kell jb-zni.

(#4013) bigdady válasza kisÁdi (#4012) üzenetére


bigdady
nagyúr

csak nem tudom hogyan kéne a 3.1.3-at :F

(#4014) icecave válasza half333 (#4011) üzenetére


icecave
Topikgazda

utóbbi egy egyszerű google kereséssel kideríthető.

Előbbi pedig: iCloud+értesítési rendszer miatt érdemes lehet feltenni.

(#4015) str4y válasza bigdady (#4013) üzenetére


str4y
tag

http://blackra1n.com/

http://appline.hu/ - Hírek, tesztek, tutorialok - Minden Apple termékről

(#4016) kisÁdi válasza bigdady (#4013) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

[link]
Én sem értek nagyon hozzá, de itt hátha találsz valamit.
Snowbreeze vagy redsnow

[ Szerkesztve ]

(#4017) half333 válasza icecave (#4014) üzenetére


half333
őstag

Kösz! Még csak annyit h a térerő milyen? 3 ill 2 G-n?

(#4018) icecave válasza half333 (#4017) üzenetére


icecave
Topikgazda

Eddig sosem vettem észre,hogy a szoftnak köze lett volna a térerőhöz (mármint iPhone esetében), de nem jobb és nem is rosszabb. Antenna gate-t nem szüntetni meg, hisz az hardveres para.

(#4019) half333 válasza icecave (#4018) üzenetére


half333
őstag

De ha 2G-re van állitva a hálózat,nem javúl? Bumper segit? Az iCloud win7-el kompatibilis?

(#4020) #35104512 válasza half333 (#4019) üzenetére


#35104512
törölt tag

Nem javul, bumper elvileg javít rajta (nem próbáltam), igen kompatibilis.

(#4021) icecave válasza half333 (#4019) üzenetére


icecave
Topikgazda

Sokszor ki lett ez tárgyalva, túl van lihegve, inkább olyan helyen jön elő, ahol alapból kevesebb a térerő (átfogalmazom: okoz problémát). Bumper segít persze, de a marticák egy része nem, tapasztalataim szerint.

Igen, kompatibilis. Mész szép.

(#4022) Tibee86 válasza half333 (#4019) üzenetére


Tibee86
veterán

Bumper, vagy egy sima hátlap tok is segít rajta, egyébként annyira nem vészes a dolog, de jelen van. Tok nélkül is simán használható, de ha úgy fogja az ember, akkor bizony el tudja dobni a hálózatot. De ez is nagyban hely- és lefedettség függő.

(#4023) half333


half333
őstag

Értem,hát kösz szépen. De mik azok a matricák?
Hát,úgy tünik,h megkockáztatom az iphone 4et,de szerintem várok őszig,akkor jobban lemennek az árak úgy is

[ Szerkesztve ]

(#4024) icecave válasza half333 (#4023) üzenetére


icecave
Topikgazda

Lehet venni csak a fémkeretre matricát, amivel körberagaszthatod, pl: [link].

[ Szerkesztve ]

(#4025) bigdady válasza str4y (#4015) üzenetére


bigdady
nagyúr

Asl.dll hiányzik...

(#4026) half333 válasza icecave (#4024) üzenetére


half333
őstag

nem rossz. ez kb hány százalékban segit,van olyan hatásos mint a bumber?

(#4027) icecave válasza half333 (#4026) üzenetére


icecave
Topikgazda

Annyira nem parás az egész anttennagate, mint amennyire parázol tőle... jobb lesz tőle, de nem annyira, mint egy bumper, de ez érthető, hisz egyik csak egy matrica, másik egy vastagabb műanyag.

(#4028) jimhun


jimhun
senior tag

icloud.com email addresses now available for iCloud mail users

Roviden az Apple elkezdte atvaltoztatni a @me-s cimeket @icloudra. Ami biztos jo valamiert, de ha a me nem forwarol esetleg, az azert kicseszes. Egyreszt emlekszem ugy igerte az Apple hogy "for life" vagy is orokre kapjuk ezt a cimet. Mar eppen kezdtem raszokatatni mindekit korulottem hogy ezt hasznaljak a Gmail helyett, most meg majd mondhatom hogy megse....

Mondjuk ez az Icloud email egyebkent is eleg szerencsetlen szerintem. Vagyis nem lehet csak ezt hasznalni, mivel mar eleve "belepni" kell egy masik email cim. Lehetetlen csak ezt az egy email-t hasznalni...sajnos, mert amikor jott en ugy gondoltam hogy kivaltja majd a tobbi cimemet.

(#4029) icecave válasza jimhun (#4028) üzenetére


icecave
Topikgazda

Nekem eddig is sokszor kiírta outlook, hogy nem elérhető a koszolgáló, mikor a leveleket ellenőrizte, szóval emiatt nem szoktattam át magam.

(#4030) fazr válasza jimhun (#4028) üzenetére


fazr
senior tag

Elvileg ugyan az lesz a menet, mint a @mac - @me esetében volt.
Tehát aki a @me-s időszakban regisztrált annak működni fog a @me és a @icloud email cím is, az újaknak pedig csak a @icloud. Remélem tényleg így lesz, mert a @icloud-os cím nem tetszik :D

mar eleve "belepni" kell egy masik email cim

Akik meglévő külső email címes Apple ID-n belül hozták létre a @me email címet, azoknál valóban így van, de akik új fiókot hoztak létre, azoknak független @me-s Apple ID-ja és email címe van.

[ Szerkesztve ]

(#4031) Xero válasza fazr (#4030) üzenetére


Xero
nagyúr

Pontosan. Nekem is működik még mindig a .mac account is. :K

(#4032) tomy25


tomy25
tag

Üdv!

Offline német szótárt keresek, aki tud, segítsen már milyen programok jöhetnek szóba.
Köszönöm!

(#4033) icecave


icecave
Topikgazda

iOS 6 béta 3, félnapos tapasztalatok:

1. 5 órát aludtam, azalatt 8%-ot merült, "do not disturb" mód bekapcsolva.
2. Előbb említett mód végre megbirkózik a rejtett számokkal is, nem engedi be azokat sem.
3. Ébresztőóra is megjavult, az elmúlt egyszeri ébresztéseket nem hagyja "on"-on.
4. Szerintem kicsit gyorsabb, mint a béta 2. Nem akadozik, szépen, simán teszi a dolgát.

Egyelőre ennyi, biztosan előjön még 1-2 dolog.

(#4034) #35104512 válasza icecave (#4033) üzenetére


#35104512
törölt tag

Kipróbálnám :) semmi trükk nincs arra, hogy sim nélkül aktiváljam a telefont?

(#4035) megema válasza tomy25 (#4032) üzenetére


megema
őstag

Én anno a BitKnights szótárakat használtam. Nem rossz szerintem, csak drága.

Más: 5.1.1-en a naptáraknál mit takar az alapértelmezett jelzésidő? SmartSync-val leszedtem a születésnapokat, be van állítva, hogy az esemény napján 9:00-kor jelezzen, de nem jön értesítés és napokkal korábban ott van az NC-ben az adott szülinap. Ez így normális? :F

iOS6-nál is jelen van az a hiba, hogy lezárva néha nem lehet elhúzni a csúszkát hívásfogadáshoz? Ha beregisztráltatom fejlesztőnél az iPhone-t, akkor OTA is tudok 5.1.1-ről iOS6 beta3-ra frissíteni?

(#4036) Solar_Wind válasza megema (#4035) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Érdekes ez a csúszka elhúzás. Mióta feltettem az 5.1-et, új iPhone-ként, nálam teljesen megszűnt ez a probléma. Eddig ezt nem is realizáltam, csak most, hogy megint szóba került.

(#4037) icecave válasza #35104512 (#4034) üzenetére


icecave
Topikgazda

Appstore még mindig olyan lassú, hogy kikészülök tőle. Ugyanaz a wifi hálózat, mint eddig, mégis, 5.1.1 alatt minden ok volt, de itt, mire betölti az appok képeit, vagy megnyit egyet, hogy megnézzem a rew-eket, elalszom.

megema: azt hiszem nem tudsz, shift+update kell iTunesban (le kell szedni a szofot, és betallózni), hogy feltedd az iOS 6 bármelyik bétáját, majd utána már a következőket tudod OTA-n.

[ Szerkesztve ]

(#4038) megema válasza Solar_Wind (#4036) üzenetére


megema
őstag

Eddig én se nagyon, de pár napja csinálta a 4S 5.1.1-en. :(

icecave: A véglegesnél is valószínűsíthetően ez lesz a módszer? Meghasalt a noti, amivel szinkronizálva van az iPhone... Szerencsére nem a HDD, csak most nem tudom áttenni másba.

(#4039) DanielK válasza megema (#4038) üzenetére


DanielK
addikt

A véglegest simán tudod otaval is feltenni, csak a betakat kell így.

(#4040) icecave válasza megema (#4038) üzenetére


icecave
Topikgazda

Szerintem ott már menni fog a sima update. Biztosan nem tudom, mert már régóta bétázgatok...

(#4041) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Lehet csak nekem újdonság de imzdl.com-ról tölthető már a beta 3.

(#4042) icecave válasza Brumi˘ (#4041) üzenetére


icecave
Topikgazda

Igen, csak neked :D

OTA-n keresztül is felmegy, akinek már fent van valamelyik béta. Egyébként olvastam, hogy ma lejár a béta 1, így aki még arról nem lépett feljebb, tegye, mert utána csak restore-al mehet a móka.

"Fontos tudnivaló még, hogy a beta 1 július 17-ével, tehát holnap lejár, így aki még nem frissítette az eszközeit, az mihamarabb tegye meg, mert utána elvileg már csak restore-t enged a készülék."

Forrás: [link]

(#4043) kali válasza icecave (#4042) üzenetére


kali
legenda

nekem a beta 1 és 2 kimaradt, de a 3 már elgondolkodtat, lehet kipróbálom.
5.1 esetében (is) a beta 3 volt nálam az első beta, és azzal nem volt problémám - persze az nem garancia arra, hogy a 6 beta 3 is annyira okés lesz...

(#4044) Brumi˘ válasza icecave (#4042) üzenetére


Brumi˘
addikt

Azt tudtam hogy OTA-n is felmegy, de tegnap este kerestem letölthető formában (mert nekem nincs még fent beta) és nem találtam. Ma viszont már fent volt. Ezért gondoltam hogy megosztom a közösséggel, hátha más is úgy járt mint én. ;)

(#4045) bobooo


bobooo
addikt

elnézést a láma kérdésért de a beta 3-at (tudom h shift+update-tel kell felrakni), de előtte az 5.1.1 az egy teljesen szűz rendszer legyen vagy rajta maradhatnak az adataim a telón ? :))

[ Szerkesztve ]

(#4046) icecave válasza bobooo (#4045) üzenetére


icecave
Topikgazda

Maradhatnak persze. Még backupot sem kell majd visszatenned. Csak egyre vigyázz,ha utána iOS 6 alatt backupolsz, akkor ugye felülírja az iOS 5-ös backupot, így ha valami miatt mégis vissza kell menned iOS 5-re, akkor a 6-os által felülírt backupot nem tudod felrakni.

Én úgy oldottam ezt meg,hogy alapból nekem iCloudba backupol. Így amikor még iOS 5 alatt voltam, átállítottam, hogy gépre csináljon egy backupot. Majd vissza iCloudra, és úgy tettem fel a 6-ost. Így nem írja felül azt, ami a gépen van, szóval ha downgradelnem kell vissza 5-re, akkor a gépen lesz olyan backup, amit visza tudok rá tenni.

Bocsánat a sok szóismétlésért.

u.i.: beta 3 bug: gépelés közben néha eltűnik a virtuális bill (csak egy pillanatra, aztán visszajön) :D

[ Szerkesztve ]

(#4047) StLui


StLui
veterán

Erről tudtok valamit?
szerk. közben nézem nem írják, hogy iOS-re lenne

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#4048) DanielK válasza StLui (#4047) üzenetére


DanielK
addikt

Ugyanezeket tudja nagyjából a Lookout Mobile is. (fotó készítése nélkül)
Ami létezik iOS-ra is, de ugyanez a helyzet a find my iphone-nal is.

Annyit nem írtak, hogy bármelyik telefont, ha kikapcsolják és utáne csinálnak egy restore-t, akkor semmit nem ér a program. Ez fenáll bármelyik rendszeren.

(#4049) half333


half333
őstag

Az aluminium bumper-től is jobb lesz a térerő,vagy attól roszabb lesz?

(#4050) DanielK válasza half333 (#4049) üzenetére


DanielK
addikt

Azt felejtsd el. Azok árnyékolnak! :K

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.