Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#292001) Henry1990


Henry1990
tag

Sziasztok. 7 év után gondoltam veszek Iphone-t újra... a jelek szerint marha nagy hiba volt, ugyanis én naív azt hittem, hogy majd a 15 éves Apple ID-mmal bejelentkezek. Csodával határos módon be is léptem, minden rendben ment. Nyilván semmilyen más app jelszavát nem tudtam, így 2 banki hitelesítő program, 1 google authenticator, és egyéb jelszóresetek után kb 3 órával később sikeresen elfelejtettem az Apple ID jelszavam, ami után természetesen letiltották a fiókot. Nem is lenne semmi baj, ha a biztonsági emailcím nem lenne 10éve inaktív, és a telefonszám amivel regisztráltam is élne... szóval számlát lefotóztam, és írtam a supportnak hogy jó lenne ha a telefonról a régi ID-t törölnék. Van esély rá hogy válaszolnak? Közben regisztráltam új ID-t friss fiókkal.... Van esetleg más megoldás erre?

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#292002) szabonagyur válasza Henry1990 (#292001) üzenetére


szabonagyur
félisten

Segitenek majd persze, telon lehet gyorsabb a dolog.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#292003) Henry1990 válasza szabonagyur (#292002) üzenetére


Henry1990
tag

igen, lehet hogy hétfőn felkeresem őket, csak nem tudom hogy telefonon hogy bizonyítom hogy az én telefonomról van szó, és nem a buszon találtam :D

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#292004) Remus389 válasza markknight (#291994) üzenetére


Remus389
veterán

Köszi a választ, remélem a sima iPhone 15 már a 48 megapixeles kamerával jön, az szerintem várós nekem. Külön jó lenne ha feljebb tolnák a notch-ot, de ha annyira nem zavar be akkor elfogadható lesz nekem.

De egy használt 14 pro-n is gondolkodom, kéne nekem az új kamera.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#292005) kakuk.tamas válasza Henry1990 (#292003) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Hát könnyen.
Ha a Te Apple ID-d volt az első rajta, és azt tudod bizonyítani, hogy a tiéd (néhány régi adattal), sima ügynek kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#292006) markknight válasza Remus389 (#292004) üzenetére


markknight
veterán

Én azt várom, hogy végleg eltüntessék a notch-t úgy ahogy van.

(#292008) Remus389 válasza markknight (#292006) üzenetére


Remus389
veterán

Hát majd meglátjuk mi lesz.

Viszont a bordó színben a 15 nagyon bejövős nekem [link]

Még a dinamikus szigetet is elnézem, ha kapok 48 mp kamerát és szép színt, meg állítólag lekerekített alja is lesz, tehát kisebbnek fog érződni, bejövős. Nem lehet minden tökéletes persze.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#292009) Skynet258 válasza Remus389 (#292008) üzenetére


Skynet258
veterán

Engem nem zavar a dinamikus sziget, nem akkora truváj mint aminek szerették volna előadni, de abszolút nem zavar. Persze mindenki más, de manapság vagy lyukasztott kijelzőt kapsz, vagy notch-ot, sok választás nincs és mindegyik hülyén néz ki a maga módján. Pár év és remélhetőleg eltűnik teljesen - majd valamelyik elkezdi aztán hopp a többi is követi. :U

https://geekpulse.hu

(#292010) Remus389 válasza Skynet258 (#292009) üzenetére


Remus389
veterán

És áltagos youtube videoknál nem zavar be szerinted se?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#292011) Skynet258 válasza Remus389 (#292010) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha nem nagyítasz bele akkor bele sem lóg a képbe. Nagyítás után már viszont igen... Hogy neked mennyire zavaró ez azt élőben csekkold le valahol szerintem, mert az a tuti...

https://geekpulse.hu

(#292012) icecave válasza Skynet258 (#292011) üzenetére


icecave
Topikgazda

Van pár, amibe alapból belelóg, de nagyon kevés, aminek a képaránya már úgy adja ki. Viszont ahogy téged sem, engem sem zavar maga a dinamikus sziget. Persze, összességében egy kis lyukkal megáldott sokkal szögletesebb kijelző tartalomfogyasztás szempontjából jobb volt, ezt be kell vallanom (pl. Note 10+,S23U).

[ Szerkesztve ]

(#292013) Sys85 válasza Skynet258 (#292011) üzenetére


Sys85
veterán

Ezt azért cáfolnám és árnyalnám kicsit.
Az hogy belelóg-e a képbe erősen függ az adott YT videó képarányától.Nálam sok yt videó képébe belógott a sziget.
Igaz nem vészesen és engem az sem zavart,de belelógott sokszor és ehhez belenagyítás sem kellett.

icecave:
Az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek.
Videókat nézni sokkal jobb most az S23 Ultrán mint előtte a 14 Pro Max-on.
A szögletesebb forma és a kis kameralyuk sokat számít,legalábbis nekem.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#292014) Qtyii válasza Remus389 (#292008) üzenetére


Qtyii
tag

Már elnézést mindenkitől de ez a szín hányinger :D

(#292015) zzola válasza Qtyii (#292014) üzenetére


zzola
félisten

Pedig jó ez a szín. Azért mindenki megtalálja a magának való színt.

(#292016) Remus389 válasza zzola (#292015) üzenetére


Remus389
veterán

:C

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#292017) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Betársulok. Nekem csak a Lila... :C

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#292018) markknight válasza Qtyii (#292014) üzenetére


markknight
veterán

Nálam is kapufa, pont úgy mint a Sierra Blue.

(#292019) gyapo11 válasza juve600 (#291997) üzenetére


gyapo11
őstag

Offline térképhez nem kell adat, minden benne van a térképben. Ha élő adat kell a forgalomról akkor persze igen.
Évekkel ezelőtt teszteltem egy pc-s programmal a google-től térkép leszedést, akkor volt vagy 7 nagyítási szint és mindegyikhez más csempék tartoztak, raszteres képekből állt baromi nagy helyfoglalással. nem tudom változtattak-e ezen, mert egy vektoros Magyarország térkép az lehet 100 MB alatt is, sok appnál 200-300 MB.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#292020) TheMarci válasza gyapo11 (#292019) üzenetére


TheMarci
addikt



Ennel nagyobbat nem enged kijelolni.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#292021) lugosi válasza Henry1990 (#292001) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Milyen végződésű a régi Apple id-d?

[ Szerkesztve ]

(#292022) markknight válasza TheMarci (#292020) üzenetére


markknight
veterán

Ez is mekkora talány. Nem országot meg régiókat választhatsz, hanem egy NAGY NÉGYZETET… anyám.

(#292023) merqree válasza TheMarci (#292020) üzenetére


merqree
őstag

A googlemaps sem tud egyben ennél nagyobbat lementeni. Magyarország ott is legalább 2 területből áll össze, ha nem akarsz picit "rátartani".

(#292024) merqree válasza markknight (#292022) üzenetére


merqree
őstag

Lehet, a maximális file méret lehet az oka....

Ezen weboldal szerint 1,7 GB a maximális file méret.

[ Szerkesztve ]

(#292025) TheMarci válasza markknight (#292022) üzenetére


TheMarci
addikt

Asszem ez a Googlenal is igy van, egyebkent meg ott van a Mapy, ahol tudsz orszagokat / regiokat letolteni.

[kép]

Do You Dream?

(#292026) kchris78 válasza TheMarci (#292020) üzenetére


kchris78
veterán

pedig a meretezes atmenetei alapjan azt gondolnam hogy a terkepek vektoros...

(#292027) Remus389 válasza icecave (#292012) üzenetére


Remus389
veterán

A 48 megapixeles kamerával mik a tapasztalatok?

Engem az Apple ProRAW nem is érdekel annyira, sima fotókat lőnék, mekkorák a 48 mpixeles fotók jellemzően, nem ProRAW-ban?

Illetve azonkívűl hogy jobban rá lehet nagyítani a részletekre, van-e más javulás? Könnyű átkonvertálni 12 mpixeles-re, ha nincs szükség az extra kinagyítási lehetőségre?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#292028) TheMarci válasza kchris78 (#292026) üzenetére


TheMarci
addikt

Valoszinuleg az, se lement szerintem minden mast is, poik minden tulajdonsagat, stb..

Do You Dream?

(#292029) Adee_91 válasza bbendre (#291996) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Igazad van. Én arra gondoltam,hogy pl. apple watch-al fizethetek akárhányszor (de legalább is biztos,hogy 10-nél többször),úgy hogy nincs nálam a telefon, míg google pay-nél azt hiszem 10db offline tokened van,és utána kell neki a net,hogy újabbakat töltsön le.

(#292030) markknight válasza merqree (#292024) üzenetére


markknight
veterán

Szerintem a guglinál nem akkora, legalábbis mikor kijelölöm magyarországot egy VERTIKÁL téglalaponon akkor maximum 500 megát ír. Mondjuk azt se értem, hogy azt az álló formát miért nem lehet mondjuk elforgatni vagy ilyesmi.

Meg ugye ha iOS-en az van bekapcsolva, hogy csak wifin keresztül updateljen, akkor ugye meg kell otthon nyitni az appot és várni. De hát otthon miért nyitnám meg az appot 2-3 percnél tovább?

(#292031) icecave válasza Remus389 (#292027) üzenetére


icecave
Topikgazda

Nem igen használom. "Hobbifotós" vagyok, megörökítek pár számomra fontos pillanatot, a képek jól sikerülnek, ennyi. Nem nézegetem utána, meg pixelezgetem (pedig grafikus vagyok). Úgy gondolom, lényegi előrelépés a 11-es széria óta nem történt. 48mp-ben fényképezve már lehet, de az is akkor, ha belenagyítasz ugye, egyébként alapban nézve a képeket nem észrevehető számottevően (max más a szoftveres utómunka, az észrevehető, sajnos nem feltétlen ment el az sem jó irányba (túlélesítés, stb)).

(#292032) Remus389 válasza icecave (#292031) üzenetére


Remus389
veterán

Igen én is hobbifotós vagyok maximum, semmi komoly.

Amúgy utánanéztem, hogy egyszerű mezei felhasználónál (tehát nem profi tesztelőnél) mik a különbségek, hogy ha 12 mpixeles mindkettő, akkor nemigen van különbség a részletekben [link]
Színekben egy kicsit, talán a 12 pro élénkebb (pl a faház, vagy a sárga műanyag vagy kicsit a fák levelei), az is lehet kicsit túlszínezett, de simán lehet az a realisztikus, nem tudom nem volt ott ahol készültek a képek.

Rázoomolsz a részletekre és nemigen van különbség, hol egyik, hol másik minimálisan jobb talán, de az is csak azért mert lehet kicsit másképp fogta a telót.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#292033) juve600


juve600
nagyúr

Sziasztok !
Az App Store alapértelmezett értesítésti hangját milyen néven találom a hang beállításokban ?
:R

(#292034) gyapo11 válasza Remus389 (#292032) üzenetére


gyapo11
őstag

Könnyű átméretezni, az algoritmust ki kell kísérletezni, hogy melyik adja a legjobb eredményt, sőt még az arány sem mindegy. Fölfelé átméretezni is könnyű, de ott még jobban számít az algoritmus, és ahogy fejlődik az AI pogramozás, várhatóan lesznek egész jó bitszaporító módszerek. A nagyobb felbontású szenzort sose fogja lekörözni, de olcsóbb lesz.
Tkp. azt kellene megnézni telefonoknál, hogy a lencse mit tud a szenzor előtt, mert ha ott már nincs meg az a felbontás, akkor a szenzor csinálhat amit akar, nem lesz annyi részlet amit egyébként tudna.
A másik a kijelző amin a képet nézzük. Az én monitorom pl. full HD, ami 2 Mpixel, vagyis a 20 éves 2 Mpixeles féltégla digit kamera képe is olyan jó, mint a csillió pixeles kép, mert a win vagy bármi más oprendszer röptében átméretezi 2 Mpixelre. Persze egy több pixeles képbe bele lehet zoomolni, egy 2 Mpixelesbe nem érdemes, semmi új részlet nem fog megjelenni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#292035) Kbali válasza gyapo11 (#292034) üzenetére


Kbali
nagyúr

Bocs, de a lencsének mióta van felbontása?

(#292036) Remus389 válasza gyapo11 (#292034) üzenetére


Remus389
veterán

A technikai részletek helyett, meg lehet nézni a végeredményt is, hogy milyenek lettek a fotók.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#292037) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Sziasztok! Dual simnél be lehet állítani valahogy, hogy különböző legyen a csengőhang?

(#292038) Noxy válasza Thewent12 (#292037) üzenetére


Noxy
veterán

Bármilyen csengőhangot beállíthatsz, bármelyik kontakthoz.
Innen meg már egyértelmű.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#292039) merqree válasza Noxy (#292038) üzenetére


merqree
őstag

Kb 1200 kontakt mellett elég macera.
pl azért jó a SIM függő csengőhang, mert abból már tudod, hogy a privát szám, vagy a céges csörög.

(#292040) merqree válasza Thewent12 (#292037) üzenetére


merqree
őstag

Igen, bár én már 17es bétán vagyok jó ideje már. Itt biztos lehet állítani, 16nál nem hiszem, hogy volt ilyen.

(#292041) Thewent12 válasza merqree (#292039) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Igen, pont ezért szeretném én is. Külön kontaktoknál állítgatás nem játszik, rengetegszer keresnek új számról is. De akkor, ha a 17-ig várni kell, akkor ezt a 2 hónapot már kibírom.

(#292042) lugosi válasza Kbali (#292035) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Van neki, bár pontosabb ha feloldóképességnek nevezik, a fotózásban inkább ezt a kifejezést használják.

(#292043) boltvarazs


boltvarazs
csendes tag

Sziasztok,
"Friss" (kb összesen 3 hó) ios használóként lenne néhány kérdésem, amikre eddig nem találtam választ (az alany 14 PRO). Lenne 4 kérdésem amiben a segítségetek kérném:

- Mi a technikai magyarázat arra, hogy itt a fekete /sötét mód esetén nem fekete a kijelző, hanem inkább sötétszürke? Samsung esetén az oled/amoled ugye elvileg lekapcsolja ezeket a pixeleket - így effektíve nem fogyasztanak, illetve szerintem jobban is néz ki.
Elvileg a kijelző itt is tudná hiszen már nem IPS.
Szerk: időközben egy olyan megoldást találtam hogy a "fehérpont csökkentése"-t bekapcsolom (80% körül) akkor fekete lesz a szürkéből. Ez a jó megoldás?

- A másik kérdésem az Értesítési Központtal kapcsolatos.
Androidon megszoktam, hogy ha jönnek értesítések (pl gmail, outlook emailekről, messenger, viber, stb) de például megnyitom a gmailt és végig olvasom/kitörlöm az adott emaileket, akkor az az értesítési sávból is eltűnik - hiszen érzékeli hogy láttam, annak ellenére hogy nem az értesítési központból megyek bele egyenként. Van erre mód IOS-en is? Ha igen milyen beállítást használjak?

- A harmadik dolog: szöveg kijelölése: ha pl egy piszkozatba mentett hosszabb szöveget szeretnék kijelölni, megjelenik ugye a szó kijelőlésének a végén és az elején a "csúszka" amit megérintve le/fel húzva jelöli ki soronként a szöveget. Nekem sokszor előfordul hogy ha húzom lefelé, de már a kijelző aljára érek, nem tovább görgeti hanem visszaugrik a képernyő közeépre és 4-5x alkalomra sikerül neki lefelé görgetni. Van valami egyszerűbb mód? (androidon volt egy teljes szöveg kijelölése opció)?

- Két sim-et használok (tudom, tudom, ezt az ios használók 90%a nem használja), azt hogy a sim-et nem tudom kiválasztani híváskor azon már túlléptem, viszont sokszor előfordul hogy ha kapok egy smst, válaszolok rá (nyilván az adott számmal amire jön), akkor 20-30 perccel később kiírja hogy nem sikerült elküldeni az üzenetet. imessage be van kapcsolva mindkét számnál de elvileg ha a másik félnek nem iphone va akkor automatikusan át kellene váltania sms-re nem? Vagy ez mással függ össze?

Egyelőre ennyi, köszönöm a segítséget előre is!

(#292044) kakuk.tamas válasza Thewent12 (#292037) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az iOS17-el jön ez a lehetőség.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#292045) merqree


merqree
őstag

"...Két sim-et használok (tudom, tudom, ezt az ios használók 90%a nem használja), azt hogy a sim-et nem tudom kiválasztani híváskor azon már túlléptem..."

Kár volt túllépni.
Miután beírtad a telefonszámot, kiválasztod melyik SIMről telefonálsz, és megnyomod a nagy zöld gombot.

(#292046) Henry1990 válasza lugosi (#292021) üzenetére


Henry1990
tag

pontosan mire gondolsz? gmail.com vagy nem ez lenne a kérdés?

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#292047) BeastMode válasza Remus389 (#292027) üzenetére


BeastMode
őstag

A 48 MP kamera szó szerint egy átb@szás.
11 Pro Maxot váltott a 14 Pro és nagyon megbántam.
Egyedül a kényelmesebb fogás és a ProMotion, ami jobb.
Szerintem szebb képeket csináltam a 11 Pro Max-szal, mint ezzel.
A régebbi kérdésedre is válaszolva: a Dynamic Island iszonyatosan zavaró és mellékesen még buta is.

Még mielőtt kapnám a flame áradatot, le szeretném szögezni, hogy ezek 100 százalékban egyéni vélemények.

(#292048) gyapo11 válasza Kbali (#292035) üzenetére


gyapo11
őstag

Bocs, de a lencsének mióta van felbontása?

A lencse analóg eszköz, nem felbontása van, hanem lpi értéke. Vagyis hogy hány vonalpárt tud rajzolni egy inchre. Van valami határérték, hogy mit fogadunk el vonalnak, minél sűrűbb, annál inkább elmaszatolódnak.
Egy kis számolás. A kompakt digitális gépek szenzora többnyire 1/2.3 inch átlójú, ha 4:3 az oldalarány, akkor a hosszabb oldal 0.35 inch, ha a szenzor 14 Mpixel, 4-gyel osztva a színek miatt 3.5 Mpixel, a hosszabbik oldalon 2160 pixel van, az 1080 vonalpár, az pedig 1 inchre számítva 3086 lpi. A szenzor valóban ennyi pixelen érzékeli a fényt, de mit tud a lencse? Nekem olyan 200-300 lpi dereng, de nem könnyű erre adatokat találni, mindenesetre sokkal nehezebb és egyúttal drágább jó felbontású lencsét csinálni mint szenzort.
Mondok egy gyakorlati példát. Előállítottam egy fullhd 1920x1080 méretű képet, aminek a pixelei felváltva feketék és fehérek, mint a sakktáblán. Ezt kitettem a monitorra, nagyítóval láthatók a váltakozó pixelek, lefotóztam olyan távolságról, hogy a szenzoron is 1920x1080 pixelnyi helyen legyen a monitor képe. És az eredmény egy egyenletes szürke. Tehát a rendszer együtt képtelen volt rögzíteni ezt a sűrűséget, objektív, AA szűrő, Bayer szűrő, szenzor. Raw-ban fotóztam, tehát feldolgozás a gépben nincs. Biztos lehet találni ilyen mérőábrákat a neten, vagy nyomtatni, amivel meg lehet állapítani a rendszer felbontóképességét, lesznek meglepetések. Pont olyan, mint egy luxusautó Trabant motorral, vagy Trabant F1 motorral, mindkettő messze alulteljesít, mert van a láncban egy gyenge szem.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#292049) gyapo11 válasza BeastMode (#292047) üzenetére


gyapo11
őstag

Igen, növelni kellene a méretet hogy csökkenjen a zaj és az lpi elvárás az objektívtől, de telefonnál ezt nehéz megoldani. Jobb és nagyobb méretű objektív kellene, de az drága, viszont a kis méretnél fizikai korlátok is vannak (diffrakció). Lehet növelni a szenzoron a pixelek számát, teljesen felesleges, viszont jól eladható.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#292050) xhege válasza gyapo11 (#292049) üzenetére


xhege
addikt

Annyira azért nem megoldhatatlan a feladat. Most azért több 1”-os szenzorral rendelkező telefon van a piacon. Képminőségben meg is eszik az almát rendesen. :(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.