Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165101) domerator válasza madgie (#165091) üzenetére


domerator
veterán

+1

Én ha lehet minden usb cuccot apple töltővel töltök. Amióta olvastam évekkel ezelőtt az első összehasonlító adapter tesztet hogy mennyivel jobb minőségűek az apple töltői, nekem nem kell reklám ezek számára... csak ne lennének ezek is túlárazva.
2 db másféle töltőm van, de a dán tesztoldalon a kínai verziója két zöld pipát kapott szóval igen jóféle. 2x2,4A a teljesítménye és akkora pufferkondi van benne hogy miután kihúzom a konnektorból még fél percig világít rajta a led. Mediamarktosak, 4500 volt darabja de nem bánom egy fillérjét se.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#165102) bigdady válasza B-L-A-C-K (#165056) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azzal nekem sem :)

(#165103) B-L-A-C-K válasza domerator (#165101) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Adapterben én is viszont csak gyárit használok, az utángyártott nonémek szétcseszhetik a telefont is ha sz@r, na meg le is éghet...Drágának az is drága de lehet okosan is venni, én így most vettem 560Ft-ért 2db iPad adaptert (ha veszel ne simát vegyél hanem iPad adaptert, hivatalosan is töltheted vele, és gyorsabban feltölti a telefont.)

[ Szerkesztve ]

(#165104) madgie válasza B-L-A-C-K (#165103) üzenetére


madgie
titán

Vettem volna én is kettőt, de a Telekom most a kuponozás miatt (?) nem küldi futárral ezeket, személyes átvételnél meg autózhatnék oda-vissza 100km-t :(

(#165105) Laca1212 válasza B-L-A-C-K (#165103) üzenetére


Laca1212
őstag

Berendeltem... 560,-ért megéri. :)

(#165106) syIex válasza Noxy (#165100) üzenetére


syIex
veterán

Igen, de az fix amennyiben jól tudom! :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#165107) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Ismét felteszem a kérdést, már zavar van a rendszerben nálam :DDD

Most akkor melyik kábelt érdemes megvenni? Linkelek kettőt :

1. [link]

2. [link]

Válaszokat várok, már valamit kell lépnem, mert nem tudom tölteni a telómat valamikor ( tesómtól csencsülök :DD )

(#165108) nofi válasza zeus_2k14 (#165107) üzenetére


nofi
őstag

A Blitzwolfot mert az tényleg MFI certified (nekem 2 BW kábelem is van 1,5 éve nyúzom őket), a másiknál még csak nem is kamuzzák, hogy az. Az is tölteni fog ideig-óráig, de bármikor bedobhatja az unalmast.

Xbox GT: nozsolt

(#165109) Tibee86 válasza zeus_2k14 (#165107) üzenetére


Tibee86
veterán

Egyértelműen a második. Egyik mfi-s a másik nem.. Több Blitzwolf termékem is van, azok közül is vagy 3 kábelem és mindegyik tökéletes a mai napig.
De miért nem a T-től veszel pár száz forintért két gyárit?

vasi89: Elhoztam a gyári szilikon tokot. Ez is nagyon jó, de bőven megéri a +2 ezer forintot a bőr, én annál maradok egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#165110) vasi89 válasza Tibee86 (#165109) üzenetére


vasi89
addikt

köszi, akkor bőr lesz :R

(#165111) ntomi0730 válasza Tibee86 (#165109) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Hogyan tudom bolti átvételre kérni? Még mindig feldolgozás alatt van a státusza, kiszállításra kértem. Nem vagyok T-s. Bocs az esetleges láma kérdésért!

(#165112) Tibee86 válasza ntomi0730 (#165111) üzenetére


Tibee86
veterán

Passzolom sajna,Telekom topikba kérdezz rá, ott biztos tudja valaki, vagy hívd fel őket.

[ Szerkesztve ]

(#165113) lugosi válasza Parson (#165083) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kicsit úgy érzem, hogy egy nagyon nagyon sok ember akinek tönkrement, abból a ‹10 felhasználóból lett leszűrve, akik panaszkodtak itt a fórumon. Tfh a szif 5 kiadása óta (lightning kábel) el lett adva sacc osztva kábével 1 milliárd iphone (a saccográfot ez alapján lőttem be: [link]). Ugye ez a saccolt szám úgy jön ki, hogy egy évvel ezelőttig összesen 1 milliárd, mínusz a szif 5 előtti 319 millió, plusz a tavaly július óta eladott darabok, a növekvő eladási számok alapján szerintem a szif 5 óta megvan az 1 milliárd. Kb ezek a lightning kábeles darabok.

Ebből pici ezrelékkel is "nagyon nagyon sok" kábel hibás lehet. Hány %-os meghibásodási darabszámot tarthatunk "gyártási, tervezési hibának", ha leszámítjuk a felhasználói hibából eredő meghibásodásokat?

Ezért nem szabad nagy szavakkal dobálózni, mert a végén lehet, hogy a nagyon nagyon sok %-os arányát tekintve tényleg nem több annál, mint hogy van akinél.

[ Szerkesztve ]

(#165114) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Örülök,hogy nem lett igazatok. :-) Szerintem ez csak mázli kérdése volt...
Szóval jelent meg új jailbreak.

Remélem sikerül megcsinálnom. (5s 9.3.5)

Ha volt már,bocsánat.

Szerk.: Elhamarkodtam. :-/// "32 bit devices only. Semi-tethered only."
Eddig meg 64-es kellett (9.3.3). :-////

[ Szerkesztve ]

(#165115) syIex válasza Elims (#165114) üzenetére


syIex
veterán

Egy 128 GB-os 7 és 6 közt milyen különbség van árban használtan? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#165116) Elims válasza syIex (#165115) üzenetére


Elims
veterán

Passz,80e. (?)

[ Szerkesztve ]

(#165117) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Lenne még egy elméleti kérdésem. Ha egy telefonnak meghalt a Home gombja (csak a gomb, Touch ID működik), azt ki lehet cserélni anélkül, hogy bántanánk a Touch ID-t? Ha igen, mennyibe fájna ez a produkció?

Sic Parvis Magna

(#165118) bnorci71 válasza B-L-A-C-K (#165103) üzenetére


bnorci71
addikt

és tényleg csak besétálok a tré üzletbe előrántom a Coop kártyám és 560Hu adják darabját?
vagy kel még valami varázsszó? :)

Az se feltétel, hogy előfizető legyek?

[B]Laca1212

neten, hogy rendelted be kódot honan vetted meg?

B-L-A-C-K

megtaláltam :)

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#165119) B-L-A-C-K válasza bnorci71 (#165118) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A link likjét is olvasd el, leírtam részletesen.

(#165120) syIex válasza Elims (#165116) üzenetére


syIex
veterán

Köszi, én is úgy körül saccoltam! :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#165121) tuzpenge válasza Tibee86 (#165109) üzenetére


tuzpenge
őstag

Sziasztok,
hol lehet megnézni a termékek listáját amit ezzel a coop kártyával lehet akciósan megvenni? Telekom oldalán eljutottam már addig hogy megnézzem milyen kedvezményt hoz ez a coop kártya, de hogy milyen tartozékra érvényes és hogy mennyi, vagy hogyan azt nem. Vagy minden tartozékra, és ha mondjuk veszek valamit 10.500 -ért akkor csak 500-at kell ténylegesen fizetni?
Köszi.

ˣ

(#165122) Tibee86 válasza tuzpenge (#165121) üzenetére


Tibee86
veterán

Az összes tartozékra érvényes, és ahogy írod a végösszegből lejön 10.000 forint. Vehetsz 10.000-nél olcsóbb terméket is, akkor 0ft fog szerepelni a számlán.

(#165123) Alex91 válasza tuzpenge (#165121) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, de ha hazhoz kered, akkor 950 ft szallitasi koltseg rajon! Sajna az iPad toltot nem lehet hazhoz szallitattni... (igy vettem egy Apple iPhone toltot, meg egy 32 gb-os pendrive-ot... :))

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#165124) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek, megéri még iPhone SE-t venni? Főleg telefon funkcióra, nyaraláson fényképezés és videózásra, netezésre, néha dokumentumok olvasására használnám. Most egy csodálatos Samsung Alpham van, amit lassan nekivágok a falnak, úgy voltam vele két éve, hogy nem akarok száznál sokkal többet kiadni egy telefonért amire nekem kell, amihez tartanám is magam és most 120 körül látok 32 gigás SE-t pár helyen. Kb. két évig szeretném ha stabilan, megbízhatóan működne.
Még nem érinti ugye ezt a szériát a szokásos szoftveres lassítás? Egy 6S-hez képest a méreten kívül nem vesztenék vele sokat jól gondolom?
Oneplus 5-n gondolkodom még, de annyira elment a kedvem az Androidtól hála a mostani telefonomnak, hogy nem biztos, hogy nyugodt szívvel belevágnék. Itthon Mac gépem van, az is egy érv az iOS mellett...
Köszi előre is.

(#165125) syIex


syIex
veterán

Sziasztok! Huawei P9+ mennyire visszalépés egy iPhone 7-hez képest? :D :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#165126) endre166 válasza Peetey91 (#165124) üzenetére


endre166
tag

A kettő közül már oneplus 5-öt venném

(#165127) B-L-A-C-K válasza Peetey91 (#165124) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lényegében egy 6S hardver van benne a 3D Touch-t leszámítva, ami azért jó dolog tud lenni ha megszokod, illetve ha dokumentumok olvasgatására kell akkor szintén előnyösebb a nagyobb kijelző. Méretben meg ahol elfér az SE ott a 6S is, de ha ragaszkodsz mindenképpen a kis mérethez akkor sem nyúlsz mellé, de én biztos 6S-t venném inkább. Használtan árban 120-130-ért találsz már normális garis 32/64GB-os verzióban.

[ Szerkesztve ]

(#165128) Tibee86 válasza Peetey91 (#165124) üzenetére


Tibee86
veterán

Jó választás, ha elég a kijelzőméret. 6S hardverét kapta meg szinte teljesen, 2 évig még biztosan kiszolgál hajtépés nélkül. Már 100 alatt kapni újonnan, persze nem hivatalos viszonteladóknál.

(#165129) Ufff válasza buci30 (#165079) üzenetére


Ufff
senior tag

Ma jött ki a negyedik.

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#165130) nikos21 válasza Peetey91 (#165124) üzenetére


nikos21
aktív tag

szia nem reklámozni akarom a web oldalt de én is már vettem tőlük meg az ismerősömék is 2-3 hónapja és megbízható telok vannak és még olcsók is nézegess. Új, bontatlan, Kártyafüggetlen, Magyar menü

[link]

(#165131) B-L-A-C-K válasza nikos21 (#165130) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Magyar menü egy iPhone-nál azért nem egy nagy extra...:)

(#165132) Peetey91 válasza nikos21 (#165130) üzenetére


Peetey91
senior tag

Köszi a linket ezeket is megnézem, valamint mindenki másnak is köszönöm a hozzászólásokat! :R

(#165133) Elims válasza B-L-A-C-K (#165131) üzenetére


Elims
veterán

De az ára igen. :-) Ennyiért korrekt.

(#165134) B-L-A-C-K válasza Elims (#165133) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ahol én vettem az i7-em ott még occcsób kicsivel (kemény 220Ft ;] ), de ott biztos hivatalos rendes számlát is kapsz mellé...:)

[ Szerkesztve ]

(#165135) Frozzy


Frozzy
őstag

Apple id-t hogy lehet megcsinalni h tudjam hasznalni normalisan UK-ban? Orszagot nem tudok valtani a magyar id-n sott a bank kartyamat sem tudom hozza adni mert ugye nem tudom at allitani az orszagot. Mindenképp kéne csinálnom egy új apple id-t? Csak ugye a fotostream miatt legalabb 20gb kep es video van fent es nem szeretnem h elvesztodjon.

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#165136) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

iPhone 7-nél törött home gomb javítható/cserélhető? Az oké, hogy a TouchID nem fog működni, de a "gomb funkció" sem fog?

(#165137) Noxy válasza Frozzy (#165135) üzenetére


Noxy
veterán

Gondolom az UK régiós app-k miatt kellene.
Csinálj egy UK-s Id-t. Ezután ezzel jelentkez be az Appstore-ba az iPhone-n.
Leszed vele az UK-s app-t. Ez az ID maradhat is. Ha a magyar app frissül akkor beírod annak a jelszavát. (Ha meg hun régiós app-t akarsz használni, akkor a hun id-l jelentkezel be)
Célszerű uazt a psw-t használni mind a 2 fióknál.
Az iCloudba viszont ne használd az UK-s ID-t.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165138) vasi89 válasza RazoR (#165136) üzenetére


vasi89
addikt

itt egy cikk. Lehet cserélni de azt írják használhatatlan lesz, kivéve ha az Apple cseréli.

[ Szerkesztve ]

(#165139) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Van egy JBL Charge 2+ töltőm, ami 5V 2.3A-t ad le. Ezzel biztonságosan feltölthetem gyorsabban a telefonomat?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#165140) buvartacsko válasza B-L-A-C-K (#165134) üzenetére


buvartacsko
addikt

megbízható ez a hely egyébként?

(#165141) default.


default.
őstag

Sziasztok.

Bejövő hívásnál kijelzőt lefelé fordítva nem némul a hívás? Vagy eleve lefelé fordított helyzetben nem kéne eleve némának lennie a készüléknek? Vagy rosszul emlékszem? Keverem valamivel?

iPhone 5S / iOS 9.3.5

Köszönöm!

(#165142) TheMarci válasza default. (#165141) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem némul, csak nem villan fel a kijelző. (Nem tudom, 5s tud -e ilyet, az újabb telók igen)

Do You Dream?

(#165143) Noxy válasza default. (#165141) üzenetére


Noxy
veterán

Miért lenne az jó ha valaki fordítva teszi le a telót, és így lemaradna egy fontos hívásról?
A power gomb, meg a némító pöcök ott van erre a célra.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165144) Ragnar95 válasza default. (#165141) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Power gomb 1x megnyomva némítja a hívást, 2x megnyomva elutasítja.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#165145) szabogabor10 válasza Frozzy (#165135) üzenetére


szabogabor10
veterán

A beállítások iTunes & App Store -> Apple ID -> View Apple ID menüben nem engedi módosítani az országot? Ha van UK bankkártyád, tudsz váltani UK-re.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#165146) Parson válasza lugosi (#165113) üzenetére


Parson
addikt

Csak neked válaszolok még ebben a témában ezegyszer.
Kicsit szarul érzed. Nézz már kicsit körül az interneten, Szingapurtól Amerikáig (és bizony itt Németországban is, ahol élek) mindenhol van sok problémás kábel, és azoknak az embereknek fogalmuk nincs erröl a forumról, ahol lehet hogy alig páran emlitették ezt a problémát, pedig biztos hogy többen is találkoztak vele - csak van, aki nem fog leállni itt gyözkodni téged - én se tudom már miért teszem.
Nem érezni kellene a dolgokat, hanem kicsit utánaolvasni, megannyi youtube videó van róla, meg oldal, cikkek, ahol azt magyarázzák, hogyan tudod utolag javitani, és elöre megerösiteni a kábel nyakát hogy megelözd a problémát. Nem fogok neked semmit linkelni, mert láthatóan még azt se hinnéd el. Menj utána magad. Vaaagy maradj vak, szived joga.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#165147) Noxy válasza Parson (#165146) üzenetére


Noxy
veterán

"és elöre megerösiteni a kábel nyakát"

Yeees. + nincs vita a társaságban, hogy ki é is az a kábel. Nem egy utángy.. sz@rt hozol el, a sajátod helyett.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165148) DonTuros


DonTuros
tag

Hogyhogy el tud törni a Home gomb 7-esen, illetve 7 Plus-on? Normál használat esetében is? vagy esetleg le lett ejtve?

https://www.akosturos.com

(#165149) B-L-A-C-K válasza DonTuros (#165148) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Normál használat esetén nálam lehetetlen kategória, gondolom leesett a készülék kijelzővel egy keményebb felületre, úgy már nem kizárt.

Noxy: Ez így oké, csak az nem hogy hogy egy ~250 ezres telefonnál még én erősítsem meg a kábelét hogy tartósan használhassam vicc kategória.

[ Szerkesztve ]

(#165150) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

Venni tervezek majd oktoberben egy iphone 7 plust ha kijöttek az ujak.
Ezt ukrajnába tervezem megvenni egy elméletileg hivatalos apple viszont eladotol, bontatlan dobozbol.
A kérdésem az lenne, hogy ha még ott a boltban kibontom, bekapcsolom akkor hol tudom megnézni, hogy biztosan eredeti a telefon? Mit kéne lássak?
Azért kérkedek, mert a 128 gigás csak 19ezer griveny ami kb 190ezer hufnak felel meg és nem akarnék ennyit egy hamisért kidobni.
Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.