Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#299001) Fritz Teufel válasza TheMarci (#298995) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nekünk nincs nagy változás az idén, a MagSafe alapjain fejlesztették. A Qi2 15W-ról indul, a Qi csak 5-15W között tud delejt leadni.

Az Apple összeállt a vezetéknélküli technológiát fejlesztő konzorciummal és bele adta a MagSafe technológiáját. Ez is közös lesz az Apple és az Droid közösséggel, az idei évtől. Abban biztos vagyok, hogy az Androidra már jövőre jönnek az olyan töltők, amik lelépik a 15W-ot.

Az volt a baj a Qi-val, hogy nem lehetett megfelelően pozícionálni a mágneses tekercseket. Nem láthattad, hogy a telefon meg a töltő mikor vannak egymáshoz képest optimális pozícióba. Mivel a mágneses terek ne fedték egymást megfelelően, így az elérhető legkevesebbhez képest mindig nagyobb volt az átviteli veszteség, ami hővé alakult és melegedtek tőle a készülékek. Próbált ki, hogy úgy teszed fel a telefonodat tölteni, hogy még éppen töltse: baromira forró lesz a telefon és nagyon lassan fog tölteni.
Ebben volt zseniális a MagSafe, hogy a mágnes a megfelelő pozícióba kényszeríti az eszközt. Meg még mást is rá lehet aggatni. Két legyet egy csapára! Ez a szememben nagy ötlet volt még ha nem is tűnik annak.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#299002) Zsolt,72 válasza westcoastog (#298997) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Nem, ezzel egy teljesen szűz iPhone lesz a végeredmény. Azt tudod visszahozni, amit az iCloud-ba mentettél.

 iPhone 15

(#299003) westcoastog válasza Zsolt,72 (#299002) üzenetére


westcoastog
veterán

Értem, akkor jobb ha előbb csinálok egy mentést. Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#299004) Zsolt,72 válasza Fritz Teufel (#299001) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ebben volt zseniális a MagSafe, hogy a mágnes a megfelelő pozícióba kényszeríti az eszközt. Meg még mást is rá lehet aggatni. Két legyet egy csapára! Ez a szememben nagy ötlet volt még ha nem is tűnik annak.

Erről teljesen egyformán gondolkodunk. Nagyon tetszett a MagSafe, amikor bevezette az Apple. :K

 iPhone 15

(#299005) Qtyii válasza madkiller (#298971) üzenetére


Qtyii
tag

A wifi használat nagyon adja... Alig meríti az aksit. Nálam 9-11 óra sot is kijohet csak wifivel. (I12)
Tegnap én se tudtam lemeriteni pedig reggel 6kor vettem le toltőről és melóban is voltam( ott no wifi, csak otthon van wifi)
Éjfélre 5ora sot és volt még a telepben 35% :)
Igaz 2 hónapja cseréltettem aksit(eredetit)

(#299006) rankesz válasza Fritz Teufel (#299001) üzenetére


rankesz
veterán

Már idén is volt olyan gyártó aki a saját eszközét 50 w-al tudja tölteni

(#299007) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

[link] - Apple iPhone 15 Pro Max kamerateszt

Leendő és már meglévő boldog tulajdonosok számára, illetve azoknak, akik csak a partvonal mellől leskelődnek az aktuális csúcs iPhone kamerás képességei felé. :)

 iPhone 15

(#299008) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Mennyire igazak azok a pletykák, hogy a telefonhoz hozzáérve elváltozik a szín fekete vagy kék esetén?

(#299009) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

iPhone 15 Pro-hoz milyen kinyitható tokot javasoltok, amiben nem melegszik a telefon és jó minőségű?

(#299010) markknight válasza timelord1987 (#299009) üzenetére


markknight
veterán

Mobil fagyasztóláda

(#299011) M1995 válasza Zsolt,72 (#299004) üzenetére


M1995
aktív tag

Nekem nincs még, de tényleg jó ötlet volt. (ahhoz képest azt mondják nem fejlesztenek ;]) Kényelmes dolog.

(#299012) Aszpirin válasza niof (#298939) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Azért ne felejtsd el, hogy ezzel a "szakács csávóval" vált az Apple a világ legértékesebb cégévé.
Ami azért nem kis csínytett.

(#299013) Razzul válasza timelord1987 (#299008) üzenetére


Razzul
senior tag

A kezeden lévő zsír tapad rá a titánium keretre és hagyhat nyomot a gombok körül, de ez könnyen letörölhető a telefonról.

Stat crux dum volvitur orbis

(#299014) xedamen válasza markknight (#299010) üzenetére


xedamen
senior tag

:C :D

(#299015) Ricardo válasza Zsolt,72 (#299004) üzenetére


Ricardo
félisten

Arról végül lett valami hivatalos, hogy a magsafe milyen hatással van a pacemakerekre és az ICD- kre?
Voltak hírek, hogy bezavarhat, illetve a magsafe eszközök közelében nem megfelelően működnek. Például nem avatkoznak be amikor kellene, aztán egyszercsak " hirtelen" elcsendesedett a dolog, és nem nagyon jött infó, hogy végül mi is a helyzet ezzel. Vagy csak én nem futottam bele.

[ Szerkesztve ]

(#299016) Fritz Teufel válasza timelord1987 (#299009) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A telefon mindenképpen melegedni fog, ezt garantálom neked. Főleg, ha az új játékokat fogod futtatni rajta. Nincs új a nap alatt, a fizikát nem lehet megerőszakolni.

A tokoktól meg nem kell félni, nem fog bepállani egyikben sem ;-) A gondolkodásodat inkább abba az irányba terelném, hogy a tok legyen ütésálló mint vékony. Több haszna lesz, hidd el!

Ha tokban tartod a telefont, akkor nem maszatolod és ha csak nem átlátszó tokot választasz, a színével is akkor fogsz találkozni, amikor lecsupaszítod előre megfontolt szándékkal végzett takarítás céljából.

Ricardo: a MagSafe lényegében egy mágnesgyűrűnyivel különbözik a Qi-tól. Attól nem lesz zavar az erőben?? Nem kell megijedni, ha csak nem a mellkasodon akarod tölteni a telefont és még akkor sem vagyok biztos abban, hogy interferálna.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#299017) madkiller válasza Razzul (#299013) üzenetére


madkiller
őstag

Nekem kék van azon elég látványos tud lenni, de megtapiztam a naturt MMben és azon is meglátszott. Majdnem megbántam a kéket, de most hogy élőben is megtudtam nézni a naturt rájöttem nekem a kék jobban adja, de egyik szín sem rossz. Kivéve a sima 15ök, azok kicsit bazáriak, annyira nem adja a prémium érzetet. Inkább olyan iskolás gyerekeknek valószínek vagy csajoknak. kb úgy képzelem amcsiba azt vesz 6.ba gyereknek az átlag szűlő.

(#299018) Zsolt,72 válasza M1995 (#299011) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Nálam tervben van, hogy beszerezzek egyet.🙂

 iPhone 15

(#299019) joey04 válasza Zsolt,72 (#299007) üzenetére


joey04
titán

Bármit, csak ezt az idióta oldalt ne :D
Tegnap láttam, vicc...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#299020) zsoltyyy válasza madkiller (#299017) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Szerintem a fekete sima 15ös egész pofás.

(#299021) kulu22


kulu22
aktív tag

Ha esetleg valakit érdekel egy újabb sérülékenységi teszt: [link]

(#299022) lsebestyen válasza Bilux (#299000) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én múltkor lemondtam egyből aktiválás után, ennek ellenére tudtam használni 3 hónapig.

(#299023) Zsolt,72 válasza Ricardo (#299015) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Anno én is hallottam erről a kérdésről.

Egy tavaly február havi [tanulmány] alapján 1 cm távolság esetén okoz problémát a MagSafe, miközben a gyártó által javasolt biztonsági távolság használat alkalmával 15 cm. [kép]

 iPhone 15

(#299024) zsoltyyy válasza kulu22 (#299021) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

De legalább olcsóbb cserélni a hátlapot. :DDD

(#299025) Zsolt,72 válasza lsebestyen (#299022) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Igen, mert ugyanúgy működik, mint ahogy pl Apple Zene vagy Spotify, YouTube esetén: a már kifizetett időszakon belül továbbra is tudod használni (és ez így is van rendjén), hiszen kifizetted. :)
Ezzel azt is meg lehet előzni, hogy ha attól tartasz, hogy elmulasztod a lemondási határidőt, akkor se történjen további, nem kívánt előfizetés.

 iPhone 15

(#299026) Razzul válasza Zsolt,72 (#299007) üzenetére


Razzul
senior tag

Köszi a linket! :R

Stat crux dum volvitur orbis

(#299027) Zsolt,72 válasza joey04 (#299019) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ehh, én tényleg nem vagyok ebben járatos, teljesen alap módon fényképezek, asszem’ ezt hívják úgy, hogy „point and shoot”. :D Nem ismerem az adott oldalt, teszteket sem bújok, csak belefutottam. De köszönöm, ha azt mondod, nem mérvadó, akkor ma is tanultam valamit. :)

 iPhone 15

(#299028) Ricardo válasza Fritz Teufel (#299016) üzenetére


Ricardo
félisten

"a MagSafe lényegében egy mágnesgyűrűnyivel különbözik a Qi-tól"
Ezt tudom

" Attól nem lesz zavar az erőben??"
Elvileg nem. A mágnes maga az ami okozhatja a problémát.
Nem csak töltésről volt szó. A telefonban is van mágnesgyűrű.
Gondolom nem méterekről beszélünk. ( biztosat sehol nem olvastam), de semmi konkrét. A felröppent hír után csend lett és nincs infó. Gondoltam megkérdezem, hátha valaki tud erről valami konkrétabbat.

(#299029) xedamen válasza zsoltyyy (#299024) üzenetére


xedamen
senior tag

Nekem ezzel mindössze annyi a problémám, hogy egyáltalán nem valós körülmények, elég ritkán fordul elő, hogy egy vas súlyzót kalapálok a telefonommal, de ha kedvem támad, akkor is inkább a 3310-es Nokiával csinálom. Egymás után háromszor kőre dobni hátlappal, azért nem egy mindennapos use case, főleg, hogy a felhasználók 80-90%-a tokban tartja a telefont. Értem én, hogy mire megy ki az egész, de nagyon sok múlik a szerencsén. Aki egy 600 ezres telefont tok nélkül használ, úgy, hogy nincs biztosítása, az valószínűleg nem a lejárat közeli termékeket veszi a szupermarketben, tisztában van a kockázattal :U

(#299030) madkiller válasza Ricardo (#299028) üzenetére


madkiller
őstag

Valahogy tudja nézni az iphone, hogy MFI-s -e az a Magsafe töltő?
Azt írja az apple , QI-ban max 7,5W magsafe 15wal tud tölteni, mert a töltési időmet leosztogatom, simán 7,5W környéke jön ki az én töltőmre.

(#299031) Ricardo válasza madkiller (#299030) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez jó kérdés. Telepíts fel valami programot ami tudja mérni.

(#299032) Ricardo válasza Zsolt,72 (#299023) üzenetére


Ricardo
félisten

Köszönöm.
Akkor az ilyen eszközzel élőknek nem javasolt télen a kabát belső zsebében tartani magsafe-s telefont.
Az a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#299033) Razzul válasza Zsolt,72 (#299027) üzenetére


Razzul
senior tag

A DXOMARK egy olyan hasonló mérőoldal mint a Geekbench vagy az AnTuTu csak a kamerákra lefordítva. Természetesen mint minden hasonló oldalnak nekik is voltak már megkérdőjelezett és "botrányos" tesztjeik, de még mindig mérvadó oldal.

Stat crux dum volvitur orbis

(#299034) madkiller


madkiller
őstag

52% van az akksiban 4:55 óra sot. Jó lesz ez a 15 PM, ha teljesen beáll az akksi.

(#299035) Wajk válasza Zsolt,72 (#299004) üzenetére


Wajk
addikt

én is megörültem a Magsafe-nek ezek miatt is, meg hogy egyszerűen rá lehet pattintani mágneses autós- és asztali tartókra mindenféle extra lemez nélkül, stb. :K előtte sokáig szemeztem hasonló tartókkal, de sajnáltam a telefon hátuljára ragasztani bármit is.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#299036) markknight válasza xedamen (#299029) üzenetére


markknight
veterán

Az hát. Ez a Jerry is ilyenekkel jön, hogy fú mennyire meglepődött, hogy eltört a 15 Pro úgy, hogy full power szorította, feszítette a telefont aztán berepedt a hátlap. Hát tényleg nagy meglepetés. "Thats crazy" :D Idióta. Ha ketté térdelem a laptopom, akkor meg lehet leszakad a monitor a gépről.. lehet más laptop jobban bírja, de most akkor ne dobjam ki a mostanit?

[ Szerkesztve ]

(#299037) joey04 válasza Razzul (#299033) üzenetére


joey04
titán

volt már lefizetős balhéjuk, az meg vicc, hogy a find x6 pro, 13 ultra meg x90 pro + nem fér fel az elejére, holott mindenhol áradoznak róla, itt is van rengeteg kép a fotós topikban. A 15 pro max kamerái meg nem rosszak, itthon normális feltételekkel kapható készülék között a magic 5 pro meg a xiaomi 13 pro van ami hasonló vagy picit jobb, de azért a második hely túlzás. egyáltalán nem mérvadó oldal.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#299038) Årpi válasza xedamen (#298963) üzenetére


Årpi
őstag

Nálam nem melegebb, mint a 14 Pro volt.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#299039) sgeza válasza madkiller (#299030) üzenetére


sgeza
veterán

Amit én korábban linkeltem autós baseus töltő/tartót, arra is valahol ez volt írva, mégis megy a gyorstöltés. Sajnos sokszor nem felel meg a valóságnak, amilyen műszaki adatokat megadnak, főleg ezekre a gyorstöltésekre vonatkozóan.

[ Szerkesztve ]

(#299040) Zsolt,72 válasza Wajk (#299035) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Yep, az autóban nagyon praktikus, végre nem kell a kerettel játszani ki/be helyezés során. Csak “cuppan” és készen is van, megfelelő stabilitás mellett. 👌

A hátlapra történő ragasztás nekem sem opció, pedig a mostani tartóm mellé is csomagoltak egy fémdarabkát. Szerencsére anélkül is stabilan ül a telefon.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15

(#299041) BoneDragon válasza markknight (#299036) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ugyan ezt csinálja a többi telefonnal is. Itt azon volt a hangsúly, hogy az előző x évben egyszer sem fordult ilyen elő.

(#299042) markknight válasza BoneDragon (#299041) üzenetére


markknight
veterán

11 évig gyúrt, hogy végre be tudjon törni egy iPhone hátlapot. A sok edzés idén meghozta hatását. Áttörés.

(#299043) BoneDragon válasza markknight (#299042) üzenetére


BoneDragon
veterán

Egyéb hülyeség?

(#299044) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Egy biztos, az hogy betört, büdösül nagy blama szerintem is. Függetlenül attól, hogy mi a véleményem arról a tesztről. Nyilvánvaló, hogy nem szabadott volna ennek megtörténnie. Ha másra nem is jó a dolog a felhasználó szempontjából, arra mindenképpen elég, hogy óvatosabban bánjon a cuccal mint tenné egyébként. Még ha csak negyedannyiba is kerül a javítás mint eddig.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#299045) joey04 válasza markknight (#299042) üzenetére


joey04
titán

Az igazság most is félúton van. Szarabbul bírja mint az elődök, de ennek kiderítéséhez extrém tesztek kellettek. Normál használat során nem kell emiatt aggódni, de attól még gyengébb.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#299046) Årpi válasza Fritz Teufel (#299044) üzenetére


Årpi
őstag

Másik emberkénél, aki szintén hasonló fogással próbálta hajlítani, nem tört be. :D Aggasztó lehet ez így is, de nagyon kevés a minta, "hibás" darabok meg tömeggyártásban mindig is lesznek. Annak idején kifogtam egy olyan sárga (koszos?) kijelzős iPadet launchkor, hogy öröm volt nézni. Szar volt az az iPad széria? Nem.

Az 10 felpakolt törött kép Twitterre/Redditre is minden, csak nem bizonyíték. Ezt majd úgyis az idő dönti el, ha rengeteg ilyen teló lesz az elkövetkezendő hónapokban, akkor az már tényleg jelzés értékű. De 1 vagy 10 készülék alapján kihirdetni valamit eléggé meh.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#299047) vzsryl válasza joey04 (#299045) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Akkor a marsjáró is gyenge. :O

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#299048) pzstm válasza Årpi (#299046) üzenetére


pzstm
titán

kék pro maxom hibátlan, 4 másik ismerős pro max-a különbözős színekben szintén nem karcos/hibás és a színezés is abszolút pontos.....akkor most mi van? :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#299049) markknight válasza BoneDragon (#299043) üzenetére


markknight
veterán

Az egész teszt egy hülyeség ;) Majd ha gép által készítik ezeket akkor releváns lesz, addig úgy baromság ahogy van.

(#299050) xedamen válasza pzstm (#299048) üzenetére


xedamen
senior tag

Veled kellene barátkoznom, ha ennyi embernek jutott körülötted Pro Max :C
Én hiába rendeltem be 4 helyen 15-én 14:01-kor... :U

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.