Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165451) lugosi válasza Ragnar95 (#165443) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, ez a másik, ezt is olvastam. Akkuban nincsenek igazán ott, és egy vezeték nélküli eszköznél azért ez eléggé fontos.

Ez már másodlagos dolog, de elolvastam az egyiknek, talán a savfy-nak a beüzemelését. Nyomjam az egyik gombot x ideig, aztán mind a kettőn a gombot x ideig. Aztán várjak míg így, majd utána úgy villog. Utána kapcsoljam ki, majd kapcsoljam be mind a kettőt, és akkor nyomjak meg mind a kettőn gombot, és akkor próbáljam meg párosítani a telefonnal. Komoly, nem poén.
Namost ehhez képest az airpodsot kiveszem a tatyókájából, prüccög egy kicsit, és megkérdezi, hogy akkor ezt most én akarom-e használni? Nálam már itt eldől a kérdés, akar a fene ilyen morzenyomogatásokkal szenvedni.

Ez egy tipikus apple cucc. Lehet, hogy a többiek 150%-ot tudnak (pl hangminőség), de mire abból a 150%-ból kihozod a felét, elmegy a kedved az egésztől. Az apple megoldása lehet, hogy ehhez képest csak 100%-ot tud, de azt a dobozból kivéve barkácsolás nélkül kihozod belőle. Nekem ez az utóbbi jobban bejön.

(#165452) lugosi válasza bnorci71 (#165445) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Miért húztál rá rugót? 😱

(#165453) 30z.Samu válasza lugosi (#165451) üzenetére


30z.Samu
félisten

Néztem egy tesztet róla nem rég, a párosításnál azért kiszaladt egy "Not bad!". :)

Sic Parvis Magna

(#165454) kchris78 válasza lugosi (#165452) üzenetére


kchris78
veterán

ugy nehezebben torik meg. btw en azt latom ujabb apple kabelek vastagabbak picit. kivancsi vagyok azok is ugy elernek-e. sztem az apple racuppant erre a puha feher szilikonszeru anyagra mint kabel csak elerik. ami jo az o szamlajuknak is...

(#165455) szabogabor10 válasza lugosi (#165451) üzenetére


szabogabor10
veterán

A párosítas kurva jó, pláne hogy iCloud-ból a többi eszközöm is azonnal értesült, hogy van AirPods-om.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#165456) lugosi válasza kchris78 (#165454) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem biztos, hogy nehezebben törik meg, sőt lehet hogy ellenkezőleg. Így csak egy ponton hajlik, ahol nincs rajta rugó, szerintem pont hogy ellenkező hatást értél el vele. Plusz a rugó is koptatja, szerintem ez nagy hiba volt.

(#165457) lugosi válasza szabogabor10 (#165455) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Olvastam erről a feature-ről. Két napig keresgéltem a jó airpods alternatívát, a végén komolyan az fogalmazódott meg bennem, hogy nem is drága az airpods, meg kéne venni.

(#165458) bzs73 válasza lugosi (#165457) üzenetére


bzs73
őstag

Én pár napja vettem meg, azóta 2 ismerősöm próbálta ki az enyémet, mert már egy ideje filóznak ők is rajta hogy jó lenne, csak hát nem tudták kipróbálni sehol. Kipróbálták, és az egyik ma meg is rendelte, a másik is megveszi egyből ha összejött rá a pénz.

If a second or you are the first to lose.

(#165459) bnorci71 válasza agabe (#165450) üzenetére


bnorci71
addikt

szerintem olyan 3éves lehet a kábel
a teló talán 2 éve van nálunk és már gari nélkül vettük

Lugosi

az volt a törésgátló :))

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#165460) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Használ valaki huawei color band a1-et ios-en? Használható?

(#165461) lugosi válasza bnorci71 (#165459) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagy eséllyel segítette megtörni szerintem.

(#165462) batai15


batai15
félisten

Üdv ! Lehet e csekkolni valahogy iPhone se esetén hogy A1723 típusú ? Vagy mennyire lényeges ez ? Elvileg ez a verzió kezeli az összes magyar hálózatot .

(#165463) lugosi válasza batai15 (#165462) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Rajta van a modellszám a hátulján csak nagyon apró betűkkel.

(#165464) MarKoo


MarKoo
őstag

Tud valaki olyan programról, amivel meg tudnánk figyelni céges telefonokat? Lehető legegyszerűbb megoldás érdekelne, nem kell hogy láthatatlan program legyen - mert tudnak róla az alkalmazottak. Egyszerűen csak arról van szó, hogy nem szeretnénk ha üzleti titkok kerülnének ki, illetve ki szeretnénk zárni a telefonok magáncélú használatát.

Látni nem láttam még ilyen rendszert működésben, csak tudom hogy a nagyobb cégek már eleve így osztják szét az Apple termékeiket, legyen az iPad, iPhone, Macbook...

(#165465) #73596160 válasza MarKoo (#165464) üzenetére


#73596160
törölt tag

Nálunk a cég Sophos-t használ erre. Vissza is adtam a cégest. :)))

(#165466) aujjobba válasza bnorci71 (#165459) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem teljesen ertem egyebkent, hogy mit vartok egy tobbeves kabeltol.
Nalunk van itthon jopar gyari es egyeb microusb kabel, de rovid ido utan mind lötyög a portban, a fejénél törik vagy egyszeruen megszunik mukodni.
Ehhez kepest ez a villámkábel passzentosan tart es nem tort meg egy ev utan se.
Vannak itthon nagyra tartott blitzwolf microusb kabelek, azok is esnek szét már és lötyög az összes.
Azt sem ertem, hogyha a microusb csatlakozo egy szabvanyos dolog, akkor miert van az, hogy az egyik lötyög bedugva, a masik pont jó, a harmadik meg gyakorlatilag szorul.

[ Szerkesztve ]

(#165467) consono


consono
nagyúr

Sziasztok, újonc iPhone használóként lenne egy hülye kérdésem: gép nélkül be tudok állítani valahogy csengőhangnak OneDrive-on levő mp3-at? Jó lenne valami megoldás, mert még egy hétig nem vagyok gép közelben...

"In God we trust. All others must bring data"

(#165468) -secret- válasza consono (#165467) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem. Konvertálnod kell m4r-be mindenképp!

(#165469) bjergerking


bjergerking
tag

Visszaállítottam a telómat, mert már túl sok minden volt rajta és ideje volt gyalulni, viszont, amikor a kétlépcsős hitelesítésnél kaptam a kódot telefonhívással, akkor nem fogadta el, háromszor kértem újra és nem fogadta el pedig 1000%, hogy jó kódot írtam be, most azt írja, hogy próbáljam később.

Tehát ha jól értem, akkor az Apple fos rendszere miatt kell órákra (?) nélkülöznöm a telefonom, mert nem tudok belépni az apple id-be? :U mit takar, az a próbáljam később dolog? Volt már másnak hasonló? :W

[ Szerkesztve ]

(#165470) vasi89 válasza Noxy (#165412) üzenetére


vasi89
addikt

Jaja mindent. De ma reggelre megjavult :F mindegy van ingyen net :D

(#165471) Ragnar95 válasza bjergerking (#165469) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Lépj ki, majd vissza iCloudból. Nekem most épp Macen nem akarta az iCloud keychaint beaktiválni, fel se jött az ablak a kétlépcsős azonosításhoz, csak a kijelentkezés oldotta meg.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#165472) Wucky


Wucky
senior tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség. Hard reseteltem az Iphone 7 plust, és sehogy sem akar vissza engedni az Apple ID-vel. Ha eljut nagy nehezen a 2 lépcsős azonosításig akkor a kapott 6 jegyű kódót beütve is azt írja hogy azonosítás sikertelen, nem tudott kapcsolódni a szerverekhez. De egyébként meg nem jut el addig. Sem biztonsági mentésből, sem új Iphonként nem lehet a telefonon bejelentkezni. Pc-ről megy az Apple ID-be való bejelentkezés. Telefonról viszont nem. 2 hónapos és csak a gond van vele. Egyre több funkció mondja be az unalmast, úgy hogy nem is volt a telón egyéb, mint messenger, gmail, skype, viber, discord.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#165473) Ragnar95 válasza Wucky (#165472) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

3hsz-t kellett volna visszaolvasnod, másnak is ugyanez a problémája :U Úgy tűnik, gond van az Apple szervereivel, várj egy kicsit, majd megjavul.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#165474) Wucky válasza Ragnar95 (#165473) üzenetére


Wucky
senior tag

Bocs. Igaz most nem olvastam vissza mert már 4 órája szívok. Kicsit ideges vagyok. Akkor elnézést! Nem görgettem a lap aljára.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#165475) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Elsőre nem érkezett rá válasz, ezért felteszem még egyszer, hátha. Szóval ha maga a Home gomb nem működik, de a Touch ID igen, akkor azt ki lehet úgy cserélni, hogy csak a Home gombot, de az ujjlenyomat olvasót nem?

Sic Parvis Magna

(#165476) danilla válasza 30z.Samu (#165475) üzenetére


danilla
őstag

Nem.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#165477) bigdady


bigdady
nagyúr

Fitbit flex 2-je van valakinek? Hogy muzsikál iphone-al?

[ Szerkesztve ]

(#165478) Aurig@ válasza hitman77 (#165446) üzenetére


Aurig@
őstag

Létezik 3 kimenetes USB hálózati töltő? Eddig csak párban lévő kialakítást láttam: 1A-2,1A, 2*2,1A.

Pl. ez!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#165479) bnorci71 válasza lugosi (#165461) üzenetére


bnorci71
addikt

nem megtört hanem elkezdett kiszakadozni a gumi borítás ez az a fajta volt aminek nagyobb volt a gumi borítás mint a kábel benne lötyögött rajta
nem hiszem hogy segített megtörni pont ellenkezőleg, az én kábelemen is van most megnéztem, szépen ívbe halik a rugó ha visszahajtod akkor is és a rugó után se törik meg, alkalmazzák ezt a megoldást hidrulika és pneumatika csöveken is

aujjobba

semmit, nem is írtam ilyet, hogy szar, vagy jó csak közöltem egy fényképet és tényeket hozzá

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#165480) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Valaki szokott autóba használni ipad-et? Ha igen, akkor Ipad mini Retinához milyen tartót ajánlotok? Akár ebay-ről is jó, tehát külföld is játszik

(#165481) Kbali válasza zeus_2k14 (#165480) üzenetére


Kbali
nagyúr

Fejtámlára akarod tenni? Ozakinak van ilyen típusú tokja, nekem mentette meg az ipad-et leeséskor is. Asszem versatil-t keress.

(#165482) zeus_2k14 válasza Kbali (#165481) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

nem, szélvédőre akarom :D GPS-nek akarom használni

(#165483) Noxy válasza zeus_2k14 (#165480) üzenetére


Noxy
veterán

Ha külföld is jatszik akkor eBay, Aliexpress, stb oldalak keresője.
iPad Mini car holder
Már 2e Ft alatt is sokat lehet találni.
Pld ez:
https://www.ebay.com/itm/171867302918

Előnye hogy hűti a klímás kocsi használat közben.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165484) ..YanoStar..


..YanoStar..
újonc

Sziasztok!

Feleségem iPhone 7 plus típusú telefonján borzasztó lassú lett a mobilnet (4g, 3g nem számít, speedtesttel ellenőriztem rengeteg helyen, 0,2mb/sec).
Beállításokban nem találok hibát, az oprendszer up to date, resetet, 4g ki-be kapcsolást próbáltam.

Valakinek valami ötlet a megoldásra?
Elképzelhető, hogy hardveres probléma?

Előre is köszi

(#165485) atees válasza ..YanoStar.. (#165484) üzenetére


atees
őstag

Bocs, hülye kérdés, de nem fogyott el a mobilnet??

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#165486) Zolom89 válasza atees (#165485) üzenetére


Zolom89
senior tag

Nekem is ez jutott eszembe elsőnek... :D

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#165487) California1


California1
őstag

Üdv urak!
Az miért van ,hogy ha ezen a telenoros kártyán hívást inditok elmegy a mobilnet.
Alapból 4G szokott mutatni de abban a pillanatban ahogy hívás érkezik vagy hívást kezdek nincs mobilnet.
Nem 3G-re kellene leváltania? Igen van 3G lefedettség mert ha 3G-re van állitva a telefon akkor hívás közben is van net.

valaki segitene ,hogy mi is van ? thxx

(#165488) zeus_2k14 válasza Noxy (#165483) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Rendben köszönöm a választ :D Lehet már az agyatokra megyek a sok kérdésemmel , de máshol sajnos nem tudom feltenni :D

Srácok, lenne még 1 problémám .. Sajnos a 2015 Novemberében vásárolt Iphone 5s-em akkumlátora szerintem meghalt, vagy haldoklik, naponta 3x töltöm valamikor , de 2x minimum.. Szerintem cserés az akkumlátor. Lenne ismerősöm aki kicserélné, azonban be kéne szereznem hozzá az akksit. Valaki tud valami megbízhatót , akár ebay-ről akár alliról , bárhonnan ( aki akár rendelt is már és bevált neki az adott termék )

Köszönöm.

(#165489) ny.erno válasza zeus_2k14 (#165488) üzenetére


ny.erno
tag

Én tőle vettem a múltkor. Gyorsan megjött és jó a termék.

(#165490) zeus_2k14 válasza ny.erno (#165489) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

és mennyire vált be?

(#165491) nacper


nacper
csendes tag

Valaki ha tud segíteni a Hívó ID bekapcsolása a prblémám.
IOS 11 Beta 5 nél.
Nem jelzi ki a telefonszámomat,ki-be kapcsolgatom állandóan.
Beállítások törlése,és a Hálozati beállítások törlése megtörtént.
Minden nap ki be kell kapcsolgatnom a hívó ID-t.
Köszönöm.

Nacper

(#165492) Noxy válasza nacper (#165491) üzenetére


Noxy
veterán

Vagy nem bétazol és minden OK, vagy kapcsolgatod.
Ennyi.
Apple feedback volt már?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#165493) szabogabor10 válasza California1 (#165487) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez akkor fordul elő, ha B20 4G-n van a teló. Ilyenkor gyakran 2G-re vált le híváskor még akkor is, ha amúgy 3G-vel is lefedett helyen vagy. Sajnos nem nagyon lehet mit tenni ellene. A megoldás az lesz, ha a Telenor is bevezeti végre a VoLTE-t. Telekomos vagyok, ugyanez volt nálam is, de mióta VoLTE-t használok, végre mindig van netem hívás közben is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#165494) GrandS


GrandS
senior tag

Láma kérdés, de hívás közben nekem nem mutatja a kontakt képet pedig icloudban szerkesztettem és a névjegyzékben is ott van.

(#165495) California1 válasza szabogabor10 (#165493) üzenetére


California1
őstag

i6 telóm van nem értem ezt a B20as dolgot . Nem megy le 2G-re se ez látszik a képen is . Tehát hivaskor nincs net. A Vodas kartyamnál simán 4G-ről levált 3G-re.

(#165496) jeromosi válasza GrandS (#165494) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Amikor hívnak,akkor mutatja?

(#165497) sly54 válasza szabogabor10 (#165493) üzenetére


sly54
tag

Szia,hogy használsz VoLTE.t,én tegnap baszéltem a telekommal és az a helyzet,hogy a voLTEmég nem érhető el iphonokra?

(#165498) GrandS válasza jeromosi (#165496) üzenetére


GrandS
senior tag

Igen.

(#165499) szabogabor10 válasza California1 (#165495) üzenetére


szabogabor10
veterán

2G-n nem lehet egyszerre telefonálni és netezni, ezért nincs hívás közben mobilnet.

sly54: működik már egy ideje iPhone-okon is (6-tól felfelé és SE-n), csak hivatalosan még mindig nem ismerik ezt el valamiért. Én a 1414-en aktiváltattam, azt mondtam a srácnak, hogy Telekomos Galaxy S7-em van és nem akar működni a VoLTE. :P

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#165500) California1 válasza szabogabor10 (#165499) üzenetére


California1
őstag

Értem ! De miért nem 3G-re vált le 4G-ről?

Ellenben Vodánál miért megy rendelésen Telenornál meg nem?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.