Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119001) polonic válasza 30z.Samu (#118978) üzenetére


polonic
félisten

Ez nem óra. Ezért tényleg pofátlanul sok pénz.
Az óra nem itt kezdődik. Az óra mechanikus szerkezetű. Kész. pont. :)

(#119002) 30z.Samu válasza polonic (#119001) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jó tök mindegy. :D Sokat tud, ezt elismerem, de nekem ennyit nem érne meg attól függetlenül, hogy megszerettem az Apple-t.

Sic Parvis Magna

(#119003) polonic válasza 30z.Samu (#119002) üzenetére


polonic
félisten

Nem mindegy.
Ez egy valami. NEM ÓRA, pofátlanul drágán! :D

(#119004) #21715712


#21715712
törölt tag

Tudtok Bp-n olyan emberket aki gyari kabeleket es adaptereket ad el tisztesseges aron? (nem megsarcolva 10xer?)

(#119005) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Megvan a merules oka, ami baromi ironikus modon a LowPowerMode volt. Ma kikapcsoltam, system locations, background app refresh is bekapcsolva, es 79%-on vagyok reggel 6 ota.

Az okara is rajottem. A LPM visszaveszi a cellular radiok erejet, igy viszont a gyengebb jelszint miatt folyamatosan valtogat a halozatok kozott, es igy melegszik is a telo. Szoval lenyegeben a lowpowermode megeszi az akksit. :D

(#119006) galaxys80 válasza r3dsnake (#119005) üzenetére


galaxys80
veterán

Emlékeim szerint neked az IOS9 előtt is aksi gondjaid voltak nem?
Akkor pedig még nem volt lowpower mod.

(#119007) Adorjanksz válasza #21715712 (#119004) üzenetére


Adorjanksz
tag

Hardverapro, Mitogabor

i6s

(#119008) Laca1212 válasza catroot (#118999) üzenetére


Laca1212
őstag

Tegnap nekem is nincs szolgáltatást írt. Újraindítottam és megjavult.

(#119009) r3dsnake válasza galaxys80 (#119006) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Voltak, de feltehetoen az apple music miatt. Es tuti ez okozta a gondot, mert ilyenkor mar 40-50% korul szoktam jarni. Valoszinuleg legrosszabb esetben is 60%-kal erek haza ma. (2 napos a rendszer, tegnap 5 app volt fenn + lowpowermode es merult durvan)

Asszem Kommy is emlitette, hogy neki is jobban birja a telo anelkul.

(#119010) agabe válasza nofi (#118991) üzenetére


agabe
addikt

IOS 9 bug... a nem érzékelés is lehet akár az is.
Lehet, hogy aki megvette olyan app-ot telepített ami valahogy bekavar az os-nek (bár nem szabadna) ha nálad nem volt, vagy a gyári visszaállítás kavarta meg ... tegye vissza Itunes-al a 8.4.1-et a vevő, és minden O.K.. lesz.

(#119011) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Üdv!
Amennyiben újra akarom rakni az iOS-t és új telefonként beállítani, úgy az újra telepítés után az iCloud fiókomba bejelentkezve visszakerülnek a képek, telefonszámok, jegyzetek stb...(amik most is be vannak jelölve a beállításaiba)?
Illetve amennyiben rámegyek, hogy ne új telefonként állítsa vissza, hanem iCloud mentésből, úgy a programokat, illetve azok beállításait is visszatölti?
Köszi

(#119012) Ragnar95 válasza Sur1G (#119011) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, mivel azok nem a backupban tárolódnak, így az iCloud sync visszahúzza őket újként beállítás után is, ha bejelentkezel.
Ha visszaraksz mentést, minden visszakerül (kivéve amit direkt kikapcsoltál a mentésnél), így teljesen ugyanaz lesz a telefonod tartalma, mint visszaállítás előtt volt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#119013) Sur1G válasza Ragnar95 (#119012) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Köszi a gyors választ!
Látom, hogy az iCloud mentés igazából csak a letöltött programokban tárolt beállításokat tárolja (pl Here Maps 847 kB pedig le van töltve pár térkép stb... a programokat gondolom a store-ból újra lehúzza). Érdemes újként beállítani a telefont, ha úgyis visszateszem az eddigi programokat vagy felesleges? Illetve gondolom a telefonon lévő zenéket nem szinkronizálja az iCloud mentés.

(#119014) aero. válasza catroot (#118999) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mit kell nezni?

(#119015) istnag válasza aero. (#119014) üzenetére


istnag
addikt

Nincs szolgáltatás.

(#119016) Ragnar95 válasza Sur1G (#119013) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, AppStore-ból húzza le az appokat.
Az iTunesszal szinkronizált zenéket, videókat, képeket nem tárolja, hiszen azok gépen úgyis meg kell,h legyenek.
Érdemes lehet, ha problémáid vannak, volt, akinek segített az is, ha visszaállította a telefont, majd visszarakta az iCloud mentést.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#119017) polonic


polonic
félisten

A mail alkalmazás nem jelzi a leveleket. Mi lehet a baj?
Eddig működött rendben. 1-2-3 napja, lehet az ios9 óta van ez a baj.

(#119018) Ragnar95 válasza polonic (#119017) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

8.4.1 alatt tökéletes nálam.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#119019) He-Nike válasza #21715712 (#119004) üzenetére


He-Nike
aktív tag

Bár nem BP. de érdemes kivárni: [link]
Én innen rendeltem már kettőt (egy kéket és egy fehéret) mindkettő kiválóan működik IOS9-el is iTunes is felismeri...Én nem vagyok hajlandó kiadni egy sz@aros adatkábelér 1000huf-nál többet.

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#119020) leonel


leonel
aktív tag

Sziasztok,

kis segítséget kérnék ( ha volt már: bocs)

Ios8-ig ha hívni akartam egy kontaktot (simítás lefelé - beírtam pár betűt és már dobta is a megfelelő kontakot/kat)
Amióta Ios9 van - dobál fel mindent találatként, email, üzenet stb csak a kontaktokat nem.
Be lehet valahogy állítani? Kitépem a hajam. :)

Köszi

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#119021) polonic válasza Ragnar95 (#119018) üzenetére


polonic
félisten

Ott nekem is az volt.

(#119022) -secret- válasza He-Nike (#119019) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nekem is ilyen jött csak autós szivargyújtós töltővel együtt. Teljesen jó mindkettő, 1300-ért.

(#119023) fabko


fabko
tag

4S készülékemen 7.1.2 van, frissíteném 8.4-re. Működhet-e úgy, hogy frissítem 9-re, majd iTunesszal vissza a 8.4-et?

(#119024) aero. válasza leonel (#119020) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nekem felhozza oket, igaz pl. hosszabb nevu kontaktoknal majdnem vegig kell irni, illetve gyakran a kapcsolodo naptari bejegyzesek ala rakja.

(#119025) TheMarci válasza fabko (#119023) üzenetére


TheMarci
addikt

Elvileg még igen, habár bármikor bezárhatja az Apple a visszarakás lehetőségét.

http://osxdaily.com/2015/09/16/downgrade-ios-9-back-to-ios-8-4-1/

Do You Dream?

(#119026) Ragnar95 válasza fabko (#119023) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tök fölösleges így csinálja, ha 8.4.1-re akarsz menni, sokkal egyszerűbb shift+update-el rögtön 8.4.1-re menni. Sima 8.4-re nem tudsz upgrade-elni, mivel azt már rég nem írja alá az Apple.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#119027) polonic


polonic
félisten

Ez is erdekes.

(#119028) galaxys80


galaxys80
veterán

Egy kis zavart szeretnék tisztázni a fotók mentésével kapcsolatban.

Korábban ugye 4 lehetőség volt az icloud/fotók menüpontban:
fotókönyvtár
fotóstream
fotómegosztás
Fotótár
Nekem mindig csak az utolsó volt bekapcsolva, mert csak arra volt szükségem, hogyha visszaállítok egy mentést, akkor visszakerüljenek a képeim. Most ugye semmi nincsen bekapcsolva.

Most az icloud /tárhely kezelése menüben jelen van a fotótár is ami be van kapcsolva. Most akkor menti vajon a képeimet és visszateszi,ha szükség van rá?
A fotókönyvtár bekapcsolása esetén jól tudom, hogy ha telefonról törlök mondjuk egy képet akkor az iCloudból is törlődik?

Más:
Totál zavar van ebben az iCloudban. Tegnap este manuálisan csináltam egy mentést, mert nem ment automatán.
Ki is írta, hogy mikor történt a mentés. Most meg nézem az írja, hogy mentés-soha. :Y

[ Szerkesztve ]

(#119029) Sholom


Sholom
tag

Nem tudjátok melyik a legrégebbi iPhone amivel jelen pillanatban is működik a "Find iPhone"?
Régen a 3Gs-re volt valami módszer, nem tudom működik e manapság.
Igazából autóba kéne állandó "lopásgátlónak"

(#119030) Laca1212 válasza Sholom (#119029) üzenetére


Laca1212
őstag

Értelmetlen... GSM és GPS blokkoló minden tolvaj alapfelszereltsége szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#119031) TigerCat válasza Sholom (#119029) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tudom, nem ez a kérdés, de ez nem lenne jó? [link]
Egy kártya kell bele és némi áram. SMS-ben küldi a koordinátákat...
Szerelj be kettőt, egyet jól látható helyre a motortérbe, egyet pedig elrejtve.
Egy ismerősöm motorhoz vette, állítólag egész jó cucc.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#119032) aero. válasza Sholom (#119029) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem túl jó megoldás amúgy sem az akksi miatt. Főleg ha öreg. Nem lenne szép ha felrobbanna a kesztyűtartóban pl.

(#119033) #21715712 válasza He-Nike (#119019) üzenetére


#21715712
törölt tag

koszonom mindnekinek a segitseget,de 3 het azert most kicsit sok...nem tudom,hogy a gyari mikor adja be a kulcsot...elegge szetvan mar. :/

(#119034) univerzita válasza galaxys80 (#119028) üzenetére


univerzita
addikt

Nálam már műkodik a megosztás iCloud -ba,tegnap még nem.Igen ha törlöd a képet a telefonról akkor törlődik a iCloud -ból.

(#119035) fabko válasza Ragnar95 (#119026) üzenetére


fabko
tag

Köszönöm a választ, ha jól sejtem az iTunesba shiftet nyomok miközben a frissítésre kattintok és betallózom neki a .ipsw file-t?

(#119036) Sholom válasza Sholom (#119029) üzenetére


Sholom
tag

Köszi igazatok van, jobban belegondolva hülyeség. Azért gondoltam hasonlóra mert olvastam egy cikket ahol az elrejtett telefonnak hála lett meg a kocsi. Az én típusomat meg eléggé lopják manapság. Riasztó, váltózár, obd blokkolás van, de azt mondják ez már nem akadály nekik.

(#119037) Adorjanksz válasza Sholom (#119036) üzenetére


Adorjanksz
tag

Teljesen mindegy, hogy mit csinálsz. SAJNOS! Ha el akarják vinni, akkor elviszik. Lehet benne bármilyen überketyere, direkt nem mondok fajtát/típust, tudjuk, hogy melyiket reklámozzák nagyon. Akarják -> Viszik, a jelblokkolás pedig alap, már a szállító járműveket is úgy "tervezik" át, saját célra...

[ Szerkesztve ]

i6s

(#119038) Gsx-rr válasza Sholom (#119036) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ha mar Telefonos megoldas. Nezd meg ezt.

http://iblue.hu/immobilizer/?gclid=CK6u8subjcgCFU1sGwodVY0P2g

Adorjanksz: azert egy jol felszerelt (kutyukkel) autonak nem igazan all neki egy tolvaj. Inkabb valaszt konnyebb megoldast.

Es ez se rossz: http://sentinelprotect.com/mobil

[ Szerkesztve ]

(#119039) Adorjanksz válasza Gsx-rr (#119038) üzenetére


Adorjanksz
tag

Helyben már neki sem áll, felteszik kocsira, viszik, szétszedik, amit kell eladnak alkatrésznek...vagy, már rendelésre viszik a gépet. Egy laptop/célszerszám és elindítják a kocsit. :D

i6s

(#119040) Sholom válasza Adorjanksz (#119037) üzenetére


Sholom
tag

Teljesen igaz ... Sajnos.

Gsx-rr: megneztem, de nem tennem fuggove az autom inditasat meg egy iPhone-tol sem. Jon egy a mostaninal is "jobb" 9.1 es nem indul el az app pl. Kinos lenne.

(#119041) Gsx-rr válasza Sholom (#119040) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Akkor nezd meg a Sentinelt. Az olyan amit te akartal magadnak ,csak tobb funkcioval.

Adorjanksz: azert van tobb utolagos blokkolasgatlo amit csak ugy nem indit el ha fizikailag nem talalja meg ,hogy hol van.

[ Szerkesztve ]

(#119042) Ragnar95 válasza fabko (#119035) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, ez a menete.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#119043) Laca1212 válasza Sholom (#119036) üzenetére


Laca1212
őstag

Csak nem P3? :)

(#119044) bigdady válasza polonic (#119017) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ugyanugy nekem is szarakodik a mail alkalmazas...

(#119045) baro130


baro130
tag

Ilyenkor mi foglal el még 515 MB-ot? :F

[ Szerkesztve ]

(#119046) catroot válasza baro130 (#119045) üzenetére


catroot
veterán

Cache?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#119047) mr.robi


mr.robi
tag

i5S iOS 9 update óta nagyon dúrván szaggat, ahol csak tud. új telefonként volt beállítva. valami tipp? :)

(#119048) Sholom válasza Laca1212 (#119043) üzenetére


Sholom
tag

Nem.

Gsx-rr: neztem de hagyom inkabb az egeszet, tenyleg semmi nem gatolja meg hogy elvigyek.
Haverom markaszervizben szerelo es siman elvittek a kocsijat az udvarabol, pedig rendesen fel volt szerelve.

Lopas-Casco marad, de ha viszik a 10 millios kocsit, a 3 eves ertekvesztes utan orulhetek ha fizetnek 4 milliot, abbol meg ugyanolyat nem veszek .... Inkabb akadalyoznam, hogy elvigyek.

(#119049) szekfizsolt


szekfizsolt
senior tag

A Telenor vajon független Iphone-okat árul, vagy már rendesen Telenor függőek, mint a többi készülék? Telenor-os vagyok évek óta, nem is akarok váltani, csak kíváncsiságból kérdezem.... :R

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#119050) r3dsnake válasza szekfizsolt (#119049) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Fuggo.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.