Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170001) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Elég érdekesen működik néha a Control Center, tegnap lecsatlakoztam a wifiről, de nem lőttem ki teljesen. Tudtam, hogy 5-kor vissza fog menni, de akkor már úgy is fent vagyok, szóval jó az úgy. Erre 4.25-kor arra ébredek, hogy a telefon bevilágítja a szobát és lekérdezett mindent. :F

Sic Parvis Magna

(#170002) #04441088


#04441088
törölt tag

Azt megtudja mondani valaki hogy vajon ugyanazt a fülest adják 5S hez és 8 plushoz is?

(#170003) 30z.Samu válasza #04441088 (#170002) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem biztos, az egyik fórumtárs régebben olyasmit írt egyszer, hogy van különbség. Én azt használom, amit kaptam anno az 5C-hez, amit az SE-hez kaptam még ki se bontottam. Kinézetre tök ugyanaz a kettő.

Sic Parvis Magna

(#170004) -secret- válasza #04441088 (#170002) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Sima Earpods-ot adnak, különben kiemelték volna a keynote-on, hogy másmilyen jár.

(#170005) B-L-A-C-K válasza -secret- (#170004) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem is, ugyan az az 5 ezer forintos... :P

(#170006) 30z.Samu válasza B-L-A-C-K (#170005) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jó az! ;]

Sic Parvis Magna

(#170007) B-L-A-C-K válasza 30z.Samu (#170006) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem nem, AirPods a király, az hangyafaszányival jobban szól, és alig drágább... :P

(#170008) #04441088


#04441088
törölt tag

Francba. Ez semmit nem szigetel. Köszönöm azért .

(#170009) 30z.Samu válasza #04441088 (#170008) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha szigetelne, ezt raknám az ablakba... ;]

Sic Parvis Magna

(#170010) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ma reggelre megszűnt működni az iMessages és a Face Time a készülékemen. Aktiválásra várakozik a tudtom nélkül. Központi hiba, vagy megint kifogtam valamit?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#170011) -secret- válasza TigerCat (#170010) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

iMessage ki-bekapcs? Home+power? Volt?!

[ Szerkesztve ]

(#170012) allein


allein
addikt

Sziasztok. I6sPlus készülékem mellé szeretnék vásárolni egy apple series 3 órát. Állítólag itthon nem támogatott az LTE, tudtok erről valamit? Potenciális készülék EU modell és nem US.

Szerk: frissítenem kell 11-re ahhoz, hogy működjenek együtt :U pedig nem akartam még frissíteni :N

#170014) -secret- minek EU-ban LTE funkció :C

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#170013) 30z.Samu válasza TigerCat (#170010) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem most az Időjárás hót meg, se kép se hang.

Sic Parvis Magna

(#170014) -secret- válasza allein (#170012) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Itthon LTE nélkül árulják.

(#170015) kchris78


kchris78
veterán

En mar 2 hete ezen ragodok erdemes e az Xre varni... de egyre inkabb a nemre hajlok.. plusz penz es ki tudja az amoled mennyire lesz tartos dolog... ha veszek is olyat max okosba gsm bolttol..

(#170016) allein válasza allein (#170012) üzenetére


allein
addikt

LTE nélkül nincs telefonálás és sms :C fantasztikus.

(#170015) kchris78 - én is gondolkodom érdemes-e egyáltalán váltani. OLED más tészta TV-ben, nem tudom milyen lehet telefonon :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#170017) 30z.Samu válasza allein (#170016) üzenetére


30z.Samu
félisten

Erre csak akkor kaptok választ, ha megjelenés után elmentek egy üzletbe és megnézitek.

Sic Parvis Magna

(#170018) kchris78 válasza kchris78 (#170015) üzenetére


kchris78
veterán

azon gondolkodtam meg hogy vajon az hogy az x egyszeri jubileumi keszulek (elvileg) hogy jon ahhoz hogy az “uj” trendi kijelzo stilus/technologia a kavamentesseg es az amoled... jovore lesz igazan erdekes a dolog.. vagy az x et megetetik jo dragan most a neppel...emiatt van eleg 8 csak..

(#170019) Cathfaern válasza kchris78 (#170015) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én tapasztalatom és elvem az, hogy mindig csak a "javított" verziókat szabad megvenni. 4 vs. 4s, 5 vs. 5s, 6+ vs. 6s+, mindegyik esetben az "úttörő" verziónak meg voltak a gyerekbetegségei, ezeket szépen kijavították a következő verzióra ami egy sokáig életképes telefon lett. Amennyi újdonság bekerült most az X-be, tuti lesznek vele problémák. Ez nem feltétlen gond annak aki évente cseréli az iPhoneját, de ha hosszabb távra tervez valaki, akkor érdemes szerintem legalább egy évet várni, hogy kiderüljön tényleg jó-e minden. Arra meg már akkor kijön a javított verzió is :)

(#170020) syIex


syIex
veterán


Erre valaki tud megoldást? Miért írja azt hogy van 1000 + üzenetem mikor a belépek sehol nem mutatja?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#170021) oba válasza kchris78 (#170015) üzenetére


oba
addikt

Nem érdemes... de nem azért mert rossz, hanem mert mocskosul drága. Ennyit nem ér egész egyszerűen. Az amoled szerintem sokkal jobb mint az ips, nekem tetszik hogy picit szaturáltabb (de persze ez állítható), a kontrasztaránya viszont köröket ver az ipsre, a feketék pedig feketék :) Kevesebbet is fogyaszt. Összességében egy jobb kijelző technológia, nem véletlen tér át rá az Apple. Ezzel együtt az iPhone 10 egy túlárazott telefon. Semmi forradalmi nincs benne, már ha a piacot nézzük, sőt, le is van maradva. iOS ide vagy oda... akinek az iOS és az "ecosystem" fontos az elvan egy SE -vel vagy 6S -el is. Akinek pedig fontos, hogy csúcs telefonja legyen, hardveresen is, az szerintem jobban jár egy csúcs androiddal majdnem fele annyiért.

(#170020) sylex1: lehet nem a bejövőben van hanem összesen az email fiókon... nézd meg a többi mappát is... bár nem használom a gyári mail appot

[ Szerkesztve ]

(#170022) allein válasza 30z.Samu (#170017) üzenetére


allein
addikt

Valóban, várni kell és majd kiderül. Hatalmas bukta anyagilag amúgy :U lehet inkább a házimozimat fejlesztem :C

(#170019) Cathfaern - 6sPlus-ommal amúgy teljesen meg vagyok elégedve, 2 év után is hasít. Gyakran azt érzékelem, hogy még a Macbookomnál is gyorsabb - MBPR 15" Late 2013, I7 :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#170023) batai15


batai15
félisten

Sziasztok ! Létezik a logitech g550hez hasonló gamepad ami pl az alin el érhető !?

(#170024) -secret- válasza batai15 (#170023) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

(#170025) batai15 válasza -secret- (#170024) üzenetére


batai15
félisten

Mondom hasonló ,a beépített akku miatt
. Ha nincs melyik az ajánlott ?

(#170026) consono válasza batai15 (#170025) üzenetére


consono
nagyúr

Az igazi kérdés az, hogy Jailbreak nélkül melyik a támogatott...

"In God we trust. All others must bring data"

(#170027) batai15 válasza consono (#170026) üzenetére


batai15
félisten

A logitech bt alapú csak nem kapható már

(#170028) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Iphone 8 plus-hoz jó lesz a 7 plus tokja és kijelzővédő üvege? Szeretnék előre rendelni aliexpress-ről, hogy ha már meglesz a telefon, egyből rá tudjam rakni.

(#170029) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Tudom hülye kérdés lesz, de hátha...azon gondolkodtam, hogy a mobilnetet folyamatosan hagynám bekapcsolva úgy, hogy az iMessage-et és az iPhone keresést engedélyezném, ha mást nem használok. Tudom, ezt a beállításokban egyenként be lehet állítani, de esetleg nincs valami mód arra, hogy egy csoportot csináljak és csak azt tudjam ki-be kapcsolni? Mert egyenként mindig ki-be kapcsolgatni mindent kicsit macerás lenne.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#170030) -secret- válasza Yushchenko (#170028) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:K

(#170031) Yushchenko válasza -secret- (#170030) üzenetére


Yushchenko
őstag

thanks!

(#170032) Tibee86 válasza 30z.Samu (#170029) üzenetére


Tibee86
veterán

Én csak azt nem értem minek kapcsolgatod ki-be állandóan a mobilnetet/wifit stb. -t?
Teljesen felesleges szerintem.

(#170033) Rage47 válasza Tibee86 (#170032) üzenetére


Rage47
veterán

megőrülnék, ha ilyen gondjaim lennének még :D sokan itt szerintem túlragozzák már ezt a kapcsolgatás témát.

(#170034) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Kezd beállni i7-en az üzemidőm iOS 11 alatt, 5 óra 50 perce vettem le a töltőről, 1 óra 5 perc volt ebből a használat, és még 93%-on van.

(#170035) vasi89 válasza 30z.Samu (#170029) üzenetére


vasi89
addikt

Sajna nem,ez iOs feature, ha ilyet szeretnél vegyél androidot :DDD vagyis általában ez a magyarázat de tényleg nem tudod ennyire személyre szabni.

@Tibee86: én meg az nem értem h miért baj, ha valaki ki be szeretné kapcsolgatni? Vagy ez iOs-en szentségtörés? :)

(#170036) 30z.Samu válasza Tibee86 (#170032) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mindig feljön ez a kérdés... Azért, mert ha gép előtt vagyok, akkor tök fölösleges, hogy menjen az internet a telefonon. Tudom, egy idő után lelövi magától, de én attól függetlenül kikapcsolom és mivel nincs Mac-em, így az iMessage-et nem tudom nézni, csak telefonon. Bár az sem feltétlenül igaz, hogy lelövi magától, mert pl. ha kapok egy üzenetet Messenger-en, de a gépen valamiért még nem néztem meg, akkor jelez a telefonon.

Sic Parvis Magna

(#170037) allein válasza 30z.Samu (#170036) üzenetére


allein
addikt

Amúgy én is mindig lekapcsolom a wifit meg a mobilnetet ha gépközelben vagyok :U nem látom értelmét, hogy bármelyik is aktív legyen ha gép előtt ülök :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#170038) Tibee86 válasza vasi89 (#170035) üzenetére


Tibee86
veterán

"én meg az nem értem h miért baj, ha valaki ki be szeretné kapcsolgatni?"
Nem baj, de az kicsit zavaró már, hogy hetek óta minden nap ez a téma és néhányan chat-nek használják a topikot... (akinek nem inge.... )
Kapcsolgassa, csak szerintem több energiát használ el vele mintha menne folyamatosan, mert nyilván más magyarázat nincs a kapcsolgatásra, mint hogy ezzel jobb lesz az üzemideje.

[ Szerkesztve ]

(#170039) 30z.Samu válasza Tibee86 (#170038) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az üzemidőt szóba se hoztam az előző hsz-ben, olvasd el figyelmesebben. :)) De mindegy, megkaptam már a választ, nem lehet. Túl van tárgyalva. :K

"néhányan chat-nek használják a topikot"
Az miért baj, hogy pörög egy topik?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#170040) Rage47 válasza Tibee86 (#170038) üzenetére


Rage47
veterán

az üzemidő pont hogy rosszabb, ha kapcsolgatják ezeket

(#170041) kbadam83 válasza Yushchenko (#170028) üzenetére


kbadam83
senior tag

A kijelző védő üveg ugyan az a méret az jó lesz hozzá, a toknál egy ici pici eltérés van, az i8 Plus egy hangyányit vastagabb.
Ha passzos tokot rendelnél akkor mindenképpen csak az i8 Plus-hoz valót. DE ha szilikon tokot rendelsz ( én a Nilkin átlátszó szilikon tokját preferálom, mert jó fogása van és a készülék szépsége is megmarad ), abból jó az i7 Plushoz való. Nekem is ami az i7 Pluson volt azt raktam az i8 Plusra :DDD
Üvegfóliát amit ajánlani tudok: ha kiadsz rá annyit iGlass
Nekem jelenleg egy olyan van rajta aminek a dobozán egy gorilla található és abból a hybrid fajta ( ujjlenyomatot nem gyűjti és nagyon kellemes tapintású )
Ami még nagyon jó a Nilkin 3D

(#170042) Diokhan válasza 30z.Samu (#170029) üzenetére


Diokhan
addikt

Nincs rá mód és szerintem szükség sincs erre. Amit akarsz engedélyezhetsz a beállításokban, amit nem akarsz, azt pedig kikapcsolhatod, ahogy írtad is. Ettől több nem kell szerintem. Én azt sem értem, hogy miért kapcsolgatod ki-be. A mai világban egy okostelefon, pláne az iPhone-ok nem életképesek mobilinternet vagy wifi nélkül, ráadásul most már nagyon olcsón lehet mobilinternethez jutni.
Értelmetlennek tartom, hogy minden nap ki-be kapcsolgassam a mobilnetet, mert amikor otthon vagyok wifi van, amikor elmegyek otthonról, akkor pedig azonnal át áll mobilnetre.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#170043) 30z.Samu válasza Diokhan (#170042) üzenetére


30z.Samu
félisten

Kicsit lentebb/fentebb (kinek hogy van beállítva) leírtam, hogy miért kapcsolgatom. Az üzemidőnek/adatforgalomnak ehhez semmi köze, csak szimplán feleslegesnek tartom, ha gép előtt ülök. :K

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#170044) Yushchenko válasza kbadam83 (#170041) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszi, utána nézek!

Most még bluetooth sim adaptereket nézek. Egyszer már kaptam tanácsot, és azt hiszem maradok a BT megoldás mellett. Valakinek esetleg lenne még ezzel kapcsolatban tapasztalata?

(#170045) Tibee86 válasza 30z.Samu (#170039) üzenetére


Tibee86
veterán

Mert elviekben ez egy szakmai topik lenne és jó ideje te és pár kolléga napi szinten beszélgettek a semmiről fergeteges poén kommentekkel megspékelve. Amive nem lenne probléma, ha napi minimum 30 komment nem ebből állna.
Furcsa is, hogy már lassan dél és még nem jött a hangos gondolkodás, hogy "megvárjam az X-et vagy vegyek 8-at" és társai.

Rage47: ezt írtam én is, hogy több energiát fogyaszt a kapcsolgatás, de már tudom, hogy nem az üzemidő miatt kell kapcsolgatni hanem mert felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#170046) 30z.Samu válasza Tibee86 (#170045) üzenetére


30z.Samu
félisten

A gyors merülést ne hagyd ki. ;] Egyébként jogos az érv, csak hát amióta én itt pötyögök ez a topik tényleg csak nyomokban tartalmaz szakmaiságot. Tudom, hogy részben miattam is, de nem csak én pötyögök ide offos dolgokat. :N

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#170047) Rage47


Rage47
veterán

Ma jöttem rá, hogy 3D Touch segítségével bizonyos appokban a szavakat arrébb lehet rakni. Bár lehet én vagyok béna, de nem mindig sikerül...

(#170048) Scholes9 válasza B-L-A-C-K (#170034) üzenetére


Scholes9
nagyúr

En is ezt vettem észre mind az iPaden, mint az iPhoneon :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#170049) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok
Ha én ismerőssel hozatok amerikából i8-at akkor lehet valami gond itthon vele?
Applestoreból lenne.

(#170050) -secret- válasza jeromosi (#170049) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

A falu aljzat nem eu.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.