Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 09:31:23

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#227002) ittakary válasza Kbali (#226997) üzenetére


ittakary
nagyúr

ismétlem, 4éves technológia, milyen akkut vársz ezektől? főleg hogy kis fing akku van benne, ami a kis kapacitás miatt hamarabb elöregszik

én 60ért már 7Plus-t vagy i8at vennék, de ez én vagyok

(#227003) Luck Dragon válasza #40993792 (#227000) üzenetére

+1 Egyetértek veled.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#227004) gisssa válasza Sys85 (#226999) üzenetére


gisssa
csendes tag

Már meg is rendeltem :)

Köszi mindenkinek a segítséget !

(#227005) sutyesz96


sutyesz96
őstag

I8plus 64GB, szép állapotban, 80+ %-os akksival mennyit ér? Illetve mire lenne érdemes cserélni, X vagy XS inkább?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#227006) Wmwinters01 válasza lugosi (#226983) üzenetére


Wmwinters01
tag

+1, lehetne megint 2 évente és akkor érdemi szoftver frissítésekkel meg átgondolt újításokkal..

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#227007) sethi válasza gisssa (#226988) üzenetére


sethi
senior tag

Ugyan ezt a kombót használom, de nekem a műszerfalon van nem szellőzőrácson. Szépen tölti navi+zene hallgatás közben is. Nyárra visszatértem a kábeles töltésre mert néha nagyon felmelegedett és bedadogott a telefon. Sok volt neki a napsütés+qi töltés.

(#227008) Sys85 válasza sutyesz96 (#227005) üzenetére


Sys85
veterán

Az X az gyakorlatilag egy i8,csak amoled,meg más a kinézete,de belsőleg és tudásban szinte 1:1,pár dologban különböznek csak.Nem éri meg a csere szerintem.
Akkor már inkább XS.

(#227009) Imy


Imy
veterán

Iphone 6s telefonomon nem megy a hívás fogadása. 2. telefonnak hasznélom, és nem kellene. Nem rég frissítettem 14.0.0-ra, majd ajánlották hogy 14.0.1-re frissítsek, de nem jó. Minden más működik, de hívásnál mintha megfagyna a hívás lap. Feloldom a telefont, és háttérbe úgrik ahvíás, amit nem is tudok előcsalogatni. :F

(#227011) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sos kérdés, iPad-en hogy tudok könyveket megosztani, pl amit az illető emailben kapott, és letöltött a könyvekbe? Ha rámegyek a megosztasra csak a könyv címét küldi el...

(#227012) galaxys80 válasza ittakary (#227002) üzenetére


galaxys80
veterán

Annyira kis fing a 7-ben az aksi, hogy nagyobb, mint az új SE-ben. :U
Egyébként semmi köze a méretnek az elöregedéshez.

(#227013) ittakary válasza galaxys80 (#227012) üzenetére


ittakary
nagyúr

miért ne lenne köze?

egy kis segítség:

egy Plus/Max modellben lévő akku több plusz kapacitást tud, mint amennyivel a nagyobb kijelző többet fogyaszt, tehát megfordítva az egyenletet: a kicsi telefonok nem fogyasztanak annyival kevesebbet, mint amennyivel kisebb kijelzőjük és az akkujuk

ugyanolyan használat mellett egy kis telefon többet merül, többször kell tölteni, több ciklus kerül bele, hamarabb veszít az max kapacitásából

És igen, a kis fing 7esből, ha körbenézel aprón, a gyári akkus darabokból alig találsz olyat ami 90% felett lenne, de olyan is sok van ami 80-85% alatt van
Ami 100%-os akkusként hirdetnek, abban 99%ban cserélt, kókány, kínai akku van
Az SE ebből a szempontból tényleg vérszegény, mivel megkapta a 11 Pro prociját az egész gárdából a legkisebb akkuval... csodát nem szabad várni tőle, olyan mintha Trabantba raktak volna 200 LE motort, de a gyári kuplunggal

(#227014) telefonmágus válasza ittakary (#227013) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Tele vannak a raktárak bontatlan 7esekkel 94000Ft a nagykerár a 32GB

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#227015) persil


persil
nagyúr

Sracok

Mukodo elolapi kameraval, de rossz face id-val "szabad" telefont venni, vagy eleve javithatatlan esetleg aranytalanul sokba kerulne? Tobbet is hirdetnek, ahol a hibajelenseg az "emelje feljebb, nezzen lentebb".

Van errol valami velemeny, tapasztalat?

Elore is koszi!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#227016) Sys85 válasza persil (#227015) üzenetére


Sys85
veterán

[link]
Én ez alapján azt mondanám,hogy vagy javítható,vagy nem,szóval lutri.És ha nem garis a teló,akkor lehet egy csomó pénzt kifizetsz úgy,hogy vagy jó lesz,vagy sem.
Nem biztos,hogy megkockáztatnám.

(#227017) MasterMark válasza persil (#227015) üzenetére


MasterMark
titán

Se a Face ID se a Touch ID nem javítható, mivel hardveresen össze vannak kódolva a hozzá tartozó alaplappal. (Ugyebár azért, hogy ne lehessen átverni megmókolt Face ID vagy Touch ID hardverrel egy idegen telefont.)

Így ezek csak alaplap cserével együtt javíthatóak.

De egyébként az mindig gyanús ha a Face ID vagy a Touch ID-val problémák vannak.

Switch Tax

(#227018) Luck Dragon

Sziasztok. Tudtok olyan appot ajánlani amire csak rányomok és lezárja a képernyőt ? :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#227019) Tibee86 válasza Luck Dragon (#227018) üzenetére


Tibee86
veterán

(#227020) persil válasza MasterMark (#227017) üzenetére


persil
nagyúr

A touch id-rol tudtam, a face id-rol nem keresgeltem most infot, hatha tudtok valamit mondani itt a topikban.

Sejtettem, hogy ez a helyzet, koszi szepen mindkettotoknek!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#227021) Sungoo válasza Luck Dragon (#227018) üzenetére


Sungoo
addikt

Tudja a telefonod alapból. AssistiveTouch.

(#227022) Luck Dragon válasza Tibee86 (#227019) üzenetére

Tibee86 & Sungoo az rendben is van, de ezen kívül nincs más lehetőség app formájában :F

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#227023) aujjobba válasza Luck Dragon (#227022) üzenetére


aujjobba
addikt

Appot nem tudok, de
Beallitasok / Kisegito lehetosegek / Erintes / Koppintas hatul / Dupla koppintas / Kepernyo zarolasa.

Duplan koccolsz a telo hatuljara lezarja a kijelzot.

(#227024) Luck Dragon válasza aujjobba (#227023) üzenetére

Köszönöm.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#227025) Binglof


Binglof
csendes tag

Ide is felteszem, hátha tudjátok:
Valamiért az Apple Airpods bal fülhallgatója merül.
Se a tok, se a jobb. :W
Van ötletetek mitől lehet?
Köszi a választ

Soha ne hagyd abba a csüggedést!

(#227026) aujjobba válasza Binglof (#227025) üzenetére


aujjobba
addikt

Lehet korabban tobbet volt hasznalva es mar doglodik az akku?
Az enyemek most hogy bejott a huvos ido siman kikapcsolnak utcai hasznalatnal, mikozben azt mutatja 40% a toltottsege.

(#227027) lugosi válasza Binglof (#227025) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem hívás közben kattan egyet a bal airpods és elhallgat, utána rögtön 50-50% hogy a jobb megy tovább vagy nem. Ha visszateszem a tokba, majd kiveszem, működik tovább (a következő kattanásig). Én feladtam a vele való küzdelmet, vettem másik fülest. Amúgy olyan 8-10 perc beszélgetés után csinálja. Lehet hogy valami alkatrész elöregedett. Tied mennyi idős?

(#227028) Szabi® válasza persil (#227020) üzenetére


Szabi®
addikt

Iphone X-ben a face id sorozat hiba is volt, tehát annál a típusnál nem user error van a dologban.
Ha ilyet látsz hírdetésben,jobb elkerülni..... :)

(#227029) icecave válasza Binglof (#227025) üzenetére


icecave
Topikgazda

Ezt a hibát máshol is láttam, be kell vinni, cserélik (ha garanciás persze).

(#227030) joey04 válasza lugosi (#226983) üzenetére


joey04
titán

így van. 2 évente bőven elég lenne.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#227031) Binglof válasza lugosi (#227027) üzenetére


Binglof
csendes tag

Legalább 1,5-2 éves... :U

Soha ne hagyd abba a csüggedést!

(#227033) Binglof válasza #20749568 (#227032) üzenetére


Binglof
csendes tag

Ó hogy rohadna meg Bodor Juli... :W

Soha ne hagyd abba a csüggedést!

(#227034) Imy válasza Imy (#227009) üzenetére


Imy
veterán

Erre valaki? :W :U

(#227035) hotibi


hotibi
aktív tag

üdv, szeretett SE homgomb nyomáspontjával van bajom. Egy pici pattanás előzi meg a megnyomást, mintha egy porszem lenne a gomb alatt. Ezzel együtt kell élni vagy szervíz orvosolja?

(#227036) MasterMark válasza Imy (#227034) üzenetére


MasterMark
titán

Kapcsold vissza teljes képernyősre a hívást.

Switch Tax

(#227037) hackeeeee válasza MasterMark (#226905) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akár.. Android-on is így ment.. Onedrive app-on belül 1 kattintás, gondolom itt is megvan ez a funkció. (Az S9+ is 64GB-s volt, és elfértem rajta).

Nagyjából átköltöztem, nem annyira egyszerű, de megy minden, már. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#227038) MasterMark válasza hackeeeee (#227037) üzenetére


MasterMark
titán

Nem rosszbú mondom na. :DDD

Csak az iCloud sokkal jobban integrálva van a rendszerrel. Ettől függetlenül én is töltöm OneDrive-ba is mai napig a fotókat mint backup.

Switch Tax

(#227039) hackeeeee válasza MasterMark (#227038) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megszoktam a OD-t, plusz ott van 1TB. :) Én sem úgy gondoltam, sry ha úgy hangzott. :R

Más kérdés Auto frissítések, ha a mobil adatforgalomnál ki van kapcsolva az automatikus letöltés, akkor nem frissít app store-ból magától?

Azt látom, hogy az ios frissítések csak wifin töltődnek le maguktól. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#227041) MasterMark válasza hackeeeee (#227039) üzenetére


MasterMark
titán

Beállítások - App Store:

Automatikus letöltések
Alkalmazásfrissíések: Be

Mobil adatforgalom
Automatikus letöltések: Ki

Az adatforgalomnál ne vedd el a mobilnetet, mert akkor böngészni se tudsz az appstoreban ha nincs wifi.

Switch Tax

(#227042) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

kint van az iOS 14.2 beta 2 (dev). az akksi nálam eddigiek alapján jobban merül, mint az 1-nél. újdonságok kifejezetten nincsenek, néhány emojit leszámítva.

(#227043) oszy válasza kalanchoe (#227042) üzenetére


oszy
veterán

A legfontosabbak az emojik. :W Ez az epöl...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#227045) oszy válasza #20749568 (#227044) üzenetére


oszy
veterán

És ez sajnálatos. :(

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#227046) zolnagy


zolnagy
őstag

Nyomtatni szeretnék. A nyomtatóm airprint kompatibilis. A gond az, hogy nem látom a nyomtatás lehetőséget, ha a megosztásra megyek, ahogy az apple support is írja. Egy korábbi verzióban már nyomtattam vele, most nincs ez a lehetőség. Mit, hol kéne beállítani?

(#227047) Sys85 válasza oszy (#227045) üzenetére


Sys85
veterán

Lehet túl öreg vagyok a 35 évemmel,de kb nagyon max 10féle emojit ha használok.
Én szavakkal kommunikálok,nem emojikkal mint a tinik. :D

(#227048) hackeeeee válasza MasterMark (#227041) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az tiszta sor, köszi! :R

Ps. lehet bővítek 200 GB-re icloud-ot, és megy oda, mert itt nem tudja a OD törölni a képeket.. :( Ami szinkronizálva lett már. Viszont, keresnem kell alternatívát, hogy tudom Syno nassal szinkronizálni az icloud-ot.

Véleményem szubjektív...

(#227050) ittakary válasza oszy (#227043) üzenetére


ittakary
nagyúr

Egy kis információ, hogy ne csináljatok 🤡-t magatokból.

Az emojikat - ha hiszitek ha nem - nem az Apple találta fel, és nem véletlenül kerülnek bele az operációs rendszerbe

Mint minden beépített billentyűzet nyelvet, így az emojikat is szigorú szabványok szabályozzák, ezt Unicode néven találjátok meg, ha esetleg úgy hozná a sors, hogy rákerestek.

Az Unicode szabványt rendszeresen frissítik, ennek az ilyen-olyan internetes portálok által kiemelt, hírértékű része, amikor új emojik kerülnek bele, ezeket szokták cikkekben megemlíteni.
Ezeket nem az Apple írja/találja ki, hanem csak átveszi ezeket módosításokat, frissítéseket, mint ahogy átveszi őket mindenki, legyen az Windows, Android, macOS, iOS...

És az pedig, hogy ekézitek, hogy erre miért van igény, pont viccesen hangzik úgy hogy oszy kolléga mindkét hozzászólásában használt egy emojit :P

Aweriot nem egy szmájli bajnok, de azért ő is használja... [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.