Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#286001) -secret- válasza m4tyik4 (#285999) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Gari 1 év lesz. Bontsa ki és rakja zsebre.

(#286002) balinlin válasza m4tyik4 (#285999) üzenetére


balinlin
senior tag

Megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#286003) lugosi válasza cotagg (#285996) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elvileg mennie kellene ugyanúgy esimmel is.

(#286004) ittakary válasza m4tyik4 (#285999) üzenetére


ittakary
nagyúr

én kétszer is meggondolnám, hogy USAból hozok telefont: nincs hagyományos SIM tálcájuk, csak eSIM, ami nem is lenne akadály, viszont ha bármi baja van a készüléknek (1 év gari alatt), akkor az itthoni hivatalos szervizek nem tudom, hogy mit mondanak. Nem tudom, hogy pl mennyi eltérés van alkatrészekben és nem tudom egyáltalán hozzálátnak-e. Mert pl régebben amikor olyan Apple Watch verziót vettél, amit nem forgalmaztak itthon (pl Hermes vagy egyéb Edition), akkor azzal mehettél vissza külföldre gariztatni

Simán lehet, hogy azt fogják mondani, hogy lehet visszafáradni a vásárlás országába garanciális ügyintézésre, ami USA esetén elég nyűgös téma.

Amit én vennék az inkább iPad, és azt sem Apple-től hanem BestBuy vagy Walmart stb

(#286005) Mike81 válasza joey04 (#285993) üzenetére


Mike81
senior tag

Igen ebben igazad van. Csak ugye régen állandóan azt szajkózták hogy azért van a beégés mert állandóan ugyan ott jeleníti meg az adott ikont. De tény, hogy tényleg sokat fejlődtek ebben a gyártók ami nem rossz teljesítmény szerintem :))

(#286006) KoNZoLik@ válasza ittakary (#286004) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Az Apple termékekre világ garancia érvényes, az aktiválást követő 1 évig bárhol vetted, tehát bármi baja lesz az USA régiós készüléknek, kötelesek itthon is javítani :K Amúgy pedig semmi eltérés nincs alkatrész szempontjából sem, iPhone az mindenhol iPhone...ez nem Android,hogy más procit tesznek bele, vagy eltérő más alkatrészt 😳

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#286007) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!
iPhone 12 Minit lehet/szabad tölteni gyári MacBook Air 2020 usb-c 30 töltővel? És fordítva?

(#286008) ittakary válasza KoNZoLik@ (#286006) üzenetére


ittakary
nagyúr

itt nem termékEKről, hanem 1 db országspecifikus termékről van szó

és ahogy nem azt mondtam, hogy nem ajánlom, hanem azt, hogy kétszer is meggondolnám... ;)

és attól, hogy egy zolibá nevű internetes profil beírta PéHára a 20 éve ismert világgarancia szöveget, attól még az a telefon nem lesz megjavítva, ha kiderül az ellenkezője... másnak a félmillájával könnyű verni a csalánt :D

(#286009) KoNZoLik@ válasza ittakary (#286008) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ez fordítva is igaz akkor, azért mert egy ittakary felhasználó ír valamit, akkor az biztos szentírás? Én is ugyan úgy leírtam a véleményem, plusz ami köztudott, tehát ahogy irtad az "ismert szöveget" gondolom nem véletlenül használják/mondják mindenhol, mert ha nem így lenne, akkor valószínűleg nem írnák :U.

És azért írtam direkt termékeket, mert az összes Apple termékre vonatkozik bàrhol veszed a világban, vagy amit emberünk felesége venne, az valami különlegesen más Apple termék lesz, a holdon gyártották :F Nem értem a gondolat menetedet😂

Amúgy pedig itthon már 400K alatt kapsz hivatalos forrásból 14Prot, tehát ha fél milla az USA-ban a sima 14, akkor semmi esetre sem éri meg ott venni...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#286010) -secret- válasza atika88 (#286007) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Töltheted.

(#286011) vargalex válasza ittakary (#286008) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem céges vásárlás lévén egy nem hivatalos viszonteladótól volt rendelve az iPhone 12 Mini-m (itt volt a legolcsóbb, cégként pedig úgyis csak1 év gari jár rá). Nem tetszett a beszédhangszóró hangja (lehet, hogy csak szokatlan volt, mert nem találtak hibát, de azóta odaadtam a fiamnak), így bevittem a munkahelyem mellett lévő iCentre-be. Diagnosztikát futtattak és megmondták, hogy ez egy Amazon-ról vásárolt, Franciaországba szánt készülék, de természetesen él rá az 1 éves Apple világgarancia...

Alex

(#286012) KoNZoLik@ válasza vargalex (#286011) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ennyi...👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#286013) Noxy válasza ittakary (#286008) üzenetére


Noxy
veterán

Amúgy meg normális szervizben simán behegesztik a SIM foglalatot, a SIM-l együtt, ha valakinek igénye van rá a gari után. [link] :DDD
Olyan kitétel meg nincs sehol leírva, hogy USA i14-t csak az USA-ban lehet gariba javítani. Ha találsz ilyent akkor légyszi linkeld be, oszt mindenki lenyugszik a világgarival kapcsolatban. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#286014) ittakary válasza KoNZoLik@ (#286009) üzenetére


ittakary
nagyúr

Tyű de besértődtél :) pedig lényegi különbség van a leírtak között:

- én utánanézésre és jól meggondolásra adtam tanácsot
- te meg lazán megvetetnél egy félmilliós telefont egy beböfögött "világgarancia" szóval elintézve, mint bizonyítékot az elmondottad alátámasztására

és amit utána, írsz, abból látszódik, hogy attól még hogy 13 éve a PéHán és gondolom 69ben születtél, jószerint fingod nincs arról amit írsz - ami azért megtévesztő, mert elég hitelesen próbálod leplezni, hogy közöd sem volt olyan termékekhez, amikre nincs egész világot érintő garancia

csak mondom: én vittem már Bécsbe acél Watch-ot, mert magyarországon elutasították a garanciális cserét, ert az a típusú termék nem került hivatalosan forgalmazásba Magyarországon ;) ugyanez a szitu most is: USA telefonok ország specifikusak az eSIM-only kialakítás miatt - után kell nézni, hogy elfogadják-e itthon, ennyit írtam, nem többet ;)

#286011 vargalex: kár hogy nem EU-n belüli készülékről, hanem US-EU régió különbségről beszélünk... EUn belül kis túlzással nulla különbség van a telefonok között... Ja és hatalmas diagnosztika kell hozzá - [link] :D

ja és hogy az Apple ÁSZF-et idézzem:

“Apple may restrict warranty service for hardware products to the country where Apple or its Authorized Distributors originally sold the device.”

...szóval bármikor megtagadhatják azt a világgaranciát ;)

[ Szerkesztve ]

(#286015) TheMarci válasza ittakary (#286014) üzenetére


TheMarci
addikt

Szerk.: Bocsi, közben látom, hogy nekünk valahogy sikerült megtalálni. :)

Persze elég lenne elovasni a garanciális feltételeket:

"IMPORTANT RESTRICTION FOR iPHONE, iPAD, APPLE TV and HOMEPOD SERVICE.
Apple may restrict warranty service for iPhone, iPad, Apple TV and HomePod to the country where Apple or its Authorized Distributors originally sold the device."

https://www.apple.com/legal/warranty/products/ios-warranty-document-us.html

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#286016) Noxy válasza ittakary (#286014) üzenetére


Noxy
veterán

Mielőtt elhajtottak Bécsbe beszéltél az Apple support-l, vagy csak simán tudomásul vetted, amit a magyar szervíz mondott? :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#286017) ittakary válasza Noxy (#286016) üzenetére


ittakary
nagyúr

hivatalos Watch Cellular magyarországi forgalmazás előtti történet :U

(#286018) Oldman2 válasza ittakary (#286014) üzenetére


Oldman2
veterán

Az "MT" Country Code mit jelenthet?

(#286019) Fritz Teufel válasza Oldman2 (#286018) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Biztos, hogy ez Country Code? Mert ilyent nem találok sehol. Lehet, valami vadi új ország lesz :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#286020) Oldman2 válasza Fritz Teufel (#286019) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, annyira nem lehet új, egy XS Max a készülék.

(#286021) vargalex válasza ittakary (#286014) üzenetére


vargalex
félisten

A diagnosztikát a hangszóróra és teljes telefonra értettem, nyilván nem arra, hogy milyen piacra szánt a készülék...

Egyébként erre reagáltam: "Simán lehet, hogy azt fogják mondani, hogy lehet visszafáradni a vásárlás országába garanciális ügyintézésre, ami USA esetén elég nyűgös téma.". Ez alapján az USA csak egy példa, tehát a Franciaország pont beleesik...

Szerk.: Egyébként a linkelt oldal alapján ugye nem deríthető ki, hogy Amazon vásárlás-e a készülék...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#286022) Noxy válasza Oldman2 (#286018) üzenetére


Noxy
veterán

iPhone model number country code: [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#286023) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Ez mi lehet? MLLE3HU/A? Magyar, mert a lista szerint az HC. :)

(#286024) Fritz Teufel válasza Oldman2 (#286020) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az (MT) country code egyébként Málta kódja: https://www.apple.com/mt/

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#286025) vargalex válasza Oldman2 (#286020) üzenetére


vargalex
félisten

Az XS Max esetén nálam is MT-vel kezdőik a modellszám...

Szerk.: Egyébként nekem nem egyértelmű a linkelt oldalról, mert ugye azt írja, hogy a / előtt lévő első 2 betű. Ehhez képest az oldalon lévő képen MH-val kezdődik a modellszám, amihez nem tartozik ország. Viszont a / előtt közvetlenül TH van, ami ugyen Thailand.

Ha viszont a / előtt álló 2 betűt nézzük, akkor az esetemben GH, ami ugye Hungary.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#286026) KoNZoLik@ válasza ittakary (#286014) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Oké, köszönöm a ledegradáló személyeskedő hsz-t, te biztosan ismersz engem ugye, gondolom 2db hsz-ből már mindent tudsz rólam, hát gratulálok :(
Amúgy pedig engem maximum karddal lehet megsérteni, egy ilyen arctalan internetes felületen szerinted ki nem sz*rja le, hogy ki mit mond/írogat 🤔

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#286027) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Úgy nézem, hogy az MT modellévet jelöl. Ezt a kódot kapta az Apple Watch Series 4, iPad Pro (11-inch) bizonyos modellek és az iPhone XR bizonyos modellek. NEM counry code.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#286028) Gardaai válasza vargalex (#286025) üzenetére


Gardaai
senior tag

Nekem elég egyértelmű. Első két betű ("csoport") a slash előtt.
MHGU3TH/A -> TH - Thailand

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#286029) gyapo11 válasza Oldman2 (#286018) üzenetére


gyapo11
őstag

Má megint elkéstem.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#286030) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Aki SwiftKey billentyűzetet használ nem tudja véletlenül, hogy a billentyűzet felső sorból el lehet e tüntetni a bing ikont? Mindig rányomok véletlenül és nagyon idegesítő! Miért kell erőltetni ezt nem értem. Persze androidon nincs ott (el lehet tüntetni) és sokkal kényelmesebb ezáltal.

(#286031) xhege


xhege
addikt

Valaki találkozott már azzal a hibával, hogy a gyári levelező alá behúzott outlookos e-mail címről el lett küldve a levél, de aztán annak semmi nyoma. A címzett nem kapja meg és az elküldött levelek mappába sem kerül be. Ez random szerűen fordul elő, nem nagyon lehet wifi-hez, adatforgalomhoz vagy akár címzetthez kötni.

(#286032) vargalex válasza Gardaai (#286028) üzenetére


vargalex
félisten

Ugye a linkelt oldalon a szöveg: "Next to Model Number, take note of the first two letters before the slash."
Informatikus fejjel gondolkodva az MHGU3TH/A esetén a slash előtti első két betű az az MH (hiszen a slash előtt a MHGU3TH string van, ennek az első két betűje az MH). A TH az a slash előtti utolsó 2 betű (vagy a slash-t közvetlen megelőző 2 betű, ahogy itt is írva van).

Szerk.: De ezen nem veszünk össze... :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#286033) Jorus válasza Imi1981 (#286030) üzenetére


Jorus
nagyúr

Beállításokban ki tudod kapcsolni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#286034) Imi1981 válasza Jorus (#286033) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát ezt nem értem. Már csomószor néztem a beállításokban és nem láttam! Most meg ott van. Végre kikapcsoltam. Köszönöm! :R

(#286035) Gardaai válasza vargalex (#286032) üzenetére


Gardaai
senior tag

Én programozó vagyok.
Bevallom scanningelve én is úgy értelmeztem, aztán amikor nem jött ki, el is olvastam. :DDD

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#286036) Revesz


Revesz
aktív tag

Tudtok ajánlani egy olyan “olcsó” Usb-A—Lightning kábelt amivel számítógépen nem kapok hibaüzenetet? Egy Devia-t vettem, de azzal nem ismeri fel a gép a telefont.
Jó lenne ha Media Markt-ban vagy Bestbyte-ban meg tudnám venni.

(#286037) col válasza Imi1981 (#286034) üzenetére


col
addikt

Eddig én sem találtam ezt meg, de úgy tűnik a legutolsó frissítéskor ezt is beletették :)
Kikapcsoltam szintén :C

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#286038) vargalex válasza Gardaai (#286035) üzenetére


vargalex
félisten

Én is programozó vagyok, de nekem ezt a szöveget elolvasva most sem úgy jön ki... :) A first szó nem kellene szerintem a szövegbe.

Alex

(#286039) Parson válasza vargalex (#286038) üzenetére


Parson
addikt

Angol nyelvterületen is van megannyi nyelvi hiba, ez sajnos ilyen. Olvasónak is figyelnie kell, hogy mire gondolhatott az író / költö... :D

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#286040) cotagg válasza lugosi (#286003) üzenetére


cotagg
tag

Hát igen, elvileg kellene, de nem megy. Yettelnél is feltették a kezüket, Apple szervízben sem tudtak többet tenni, mint amit ém magam is megtettem.

(#286041) Laca1212 válasza Imi1981 (#286030) üzenetére


Laca1212
őstag

El lehet. Legutolsó frissítéssel jött a lehetőség.

Settings-en belül legalul:
"Always Show Bing Hub Icon"

Látom kaptál választ már.

[ Szerkesztve ]

(#286042) vargalex válasza ittakary (#286014) üzenetére


vargalex
félisten

Közben megnézettem a fiammal a 12 Mini-t. Ott az ország kód ZD, azaz az általad linkelt oldal szerint lehet Austria, Belgium, France, Germany, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Switzerland. Tehát a szervíz csak többet tud, mert konkrétan Franciaországot mondtak...

Alex

(#286043) szabonagyur válasza vargalex (#286042) üzenetére


szabonagyur
félisten

A lista szerint nincs is HU végződés mint nálam :P

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#286044) col válasza szabonagyur (#286043) üzenetére


col
addikt

Az én SE2022-esem is HU :D

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#286045) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Akkumlátort hol érdemes cseréltetni a készülékben ?

(#286046) burgatshow válasza jenei1994 (#286045) üzenetére


burgatshow
veterán

Barmelyik hivatalos szervizben.

(#286047) esbii22 válasza jenei1994 (#286045) üzenetére


esbii22
őstag

Care Center

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#286048) Gardaai válasza jenei1994 (#286045) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ha nem hivatalos megoldás a cél (gari miatt mondjuk), akkor én tudok ajánlani egy komoly embert, akit bátran tudok ajánlani.
Nem a reklám helye, nem is ismerem, csak követem a munkásságát, én biztos vele csináltatnám, ha ilyen gondom lenne. Privátban elküldöm akire gondolok.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#286049) Szabi®


Szabi®
addikt

A fotók icludba való feltöltés sebességét lehet valahol állítani ? Elképesztő hogy "ökoszisztéma" néven csúfolt termék 2023-ban 4 képet is több percig tölt fel 400 mb/s-es nettel . . . Már-már szürreális, ahogy a saját felhőtárhelyét ilyen pocsékul kezelik az Iphone-ok. . . . :N

(#286050) MasterMark válasza Szabi® (#286049) üzenetére


MasterMark
titán

Attól hogy neked itthon belföldre milyen feltöltésed van, még nem biztos hogy külföldre az icloud szervereihez is annyi lesz.

Takarékos mód vagy adatforgalom csökkentő nincs bekapcsolva?
Nem írja hogy szüneteltetve van valami miatt?

Nekem pillanatok alatt felrakja.

Esetleg tedd töltőre is.

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.