Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#283001) ittakary válasza Fritz Teufel (#283000) üzenetére


ittakary
nagyúr

nézd meg jobban azt a honlapot kérlek, illetve különben is a T-Systems nem operátor/szolgáltató, az egy informatikai cég :)

(#283002) Horovic


Horovic
aktív tag

Sziasztok! Feltennék egy láma kérdést, nem nagyon vagyok toppon ebben a témában. Androidos telefonról át tudom rakni a fotóimat és a videóimat iphone-ra? Ha igen akkor hogy tegyem?
A válaszokat előre is köszönöm. :R

(#283003) lugosi válasza Horovic (#283002) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Van egy move to ios app a play store-ban, szerintem az át tudja vinni.

(#283004) sethi válasza Horovic (#283002) üzenetére


sethi
senior tag

Feltöltöd google photosba majd ios-en letöltöd az appot és letöltöd a képeket

(#283005) yodamester10 válasza Horovic (#283002) üzenetére


yodamester10
őstag

Én ezzel csináltam, [link]

(#283006) kchris78 válasza ittakary (#282997) üzenetére


kchris78
veterán

viszont azok csak 0% szamlat adnak :).

(#283007) ittakary válasza kchris78 (#283006) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nem. Rendes 27%. Nem kell felni ezektol.

(#283008) -Skylake- válasza ittakary (#283007) üzenetére


-Skylake-
addikt

van ahol igen, van ahol nem. ahol nem ott altalaban leirjak hogy kulonbozeti szamlat adnak, szoval ez teljesen boltfuggo.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#283009) Revesz


Revesz
aktív tag

Na végre megjöttek a Caudabe tokok, a posta nem könnyítette meg a dolgot…
Minőségre még mindig nagyon jó, de a 12 pro maxhoz használt magsefe nélküli változat sokkal vékonyabb volt. Kicsit zavaró mert a gyári clear case egy millivel vékonyabb mint a lucid clear.

(#283010) Fritz Teufel válasza Revesz (#283009) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Jól néznek ki, grat! Használd egészséggel! :)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#283011) g@bo válasza Revesz (#283009) üzenetére


g@bo
nagyúr

jó, de honnan jött meg? vám, áfa, út? ;]

(#283012) Fritz Teufel válasza Revesz (#283009) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Tényleg, posta!

Szerintem a magyar postára nem érdemes panaszkodni, inkább örülj neki! Íme az alja:
Mangalia helyett Mongólia – „csak” 5700 kilométert tévedett a Román Posta :))

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#283013) yodamester10 válasza Revesz (#283009) üzenetére


yodamester10
őstag

Nem rossz,én ilyet rendeltem
[link]

(#283014) Revesz válasza g@bo (#283011) üzenetére


Revesz
aktív tag

Amerikából érkezett ingyen postával :D. Sikerült kupont is aktiválni az akció mellé, így nem lettem nagyon minuszos. A 27% áfát azt már a vételkor kifizettem, nincs opció az áfa mentességre sajnos, vámot meg nem kell fizetni ilyen összegnél. Bő egy hét alatt megérkezett az országba, és a probléma innentől kezdődött.
Jött az e-mail, hogy megtörtént a vámkezelés és fizessem meg a 27% áfát…amit már egyszer kifizettem. Más topikban kiokosítottak, hogy nincs mit tenni újra fizessem be az áfával emelt összeg után a 27%-ot megint ami így már 54% felett van bőven…és ha a nap-hold együttállása megfelelő akkor az összes dokumentumot benyújtva visszakapom azt a cirka 7000 forintot amit legombolt rólam a posta.
Sajnos hiába minden próbálkozás egy sablon e-mail lezárta az ügyet részükről. IOSS dokumentum hiányára hivatkozva mindent elutasítanak. EU-n kívülről kb. mindenki így jár aki nem ebay vagy aliexpressről rendel.
Bármilyen dokumentumot is csatolsz a bejelentésnél nem érdekli őket. Szar a rendszerük(direkt nem azt használják mint a többi ország) és emiatt igencsak megkárosítják az embereket.

[ Szerkesztve ]

(#283015) Fritz Teufel válasza yodamester10 (#283013) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Azt hiszem, ennek annyi az ára amennyit ér... :S

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#283016) yodamester10 válasza Fritz Teufel (#283015) üzenetére


yodamester10
őstag

Semmi gond vele,tökéletesen passzol,simán tapad a mágneses autós töltőhöz,tök jó a tapintása.

(#283017) g@bo válasza Revesz (#283014) üzenetére


g@bo
nagyúr

akkor happy end. :D csodás ez a balkanistan

(#283018) vigo85


vigo85
csendes tag

Üdv
Iphone 7 nem kapcsol be. Az Apple logo folyamatosan világít. Itunes-ben nem jelenik meg. A "hangerő le" gombot és az "ébresztő" gombot egyszerre nyomva újraindul majd ugyanígy az Apple logo folyamatosan világít. 1 órát töltőn volt de semmi változás. Mi lehet a gond?

(#283019) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
ha tok helyett első és hátsó üvegfóliát rakok fel, az mennyire véd törés ellen?

Utálom a tokokat, mert elrejti a telefont, nagy lesz tőle, és a fogása sem lesz olyan. Viszont céges az SE, így vigyázni kell rá még jobban. Csak a tok jó megoldás?

(#283020) -secret- válasza RAiN91 (#283019) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Toknál nem jobb, de véd azért.

(#283022) vm93hun


vm93hun
aktív tag

iPhone SE
iOS 16.2

Sziasztok!

Hogy tudom beállítani, hogy csak az olyan ismeretlen számokat blokkolja a telefon, amelyeknek a száma sem jelenik meg. Tehát nem azért ismeretlen, mert nincs benne a címjegyzékben, de egyébként a telefonszám megjelenik.

Az ismeretlen számok némítása funkció sajnos az utóbbiakat is blokkolja, ami nekem nagyon nem oké.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#283023) Sys85 válasza vm93hun (#283022) üzenetére


Sys85
veterán

Sajnos nem tudod csak a szám nélkülieket blokkolni.
Az iOS sok apróbb hiányosságával meg tudtam békülni,de ez az egy engem a mai napig nagyon bosszant.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#283024) vm93hun válasza Sys85 (#283023) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Kár.
Mondjuk ez céges teló, így annyira nem zavar. Ha privátba vennék, akkor már annyira nem volna meggyőző ajánlat ennek tudatában.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#283025) Diokhan válasza RAiN91 (#283019) üzenetére


Diokhan
addikt

Ki fogsz nevetni, de én wish-ről rendeltem carbon hatású tokot, ami semmit nem ront a fogásán a telefonnak (SE3). Az üveg inkább karc ellen véd, esés ellen viszont semmit.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#283026) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

A család csoportba fel tudtam venni semmi gond nélkül nélkül a kisebbik fiamat.
Feleségemnek küldtem sms-ben meghívót, de akkor nem tudott vele foglalkozni és azóta a meghívó lejárt.
Azóta sms-ben nem tudok küldeni neki, mert nem megy el az üzenet. Nem értem, hogy miért!
Emailben tudok neki küldeni, de amikor megnyitja van egy "gomb" csatlakozás de arra rányomva semmi nem történik!
Azt hiszem ez a személyes meghívás.
Segítséget szeretnék kérni, hogy ilyenkor mit lehet tenni?
Előre is köszönöm!

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#283027) bigrock


bigrock
addikt

Amikor beszélek valakivel és közben bejön egy hívás mástól, hogyan lehet kinyomni a hívót? Közvetlen lehetőség nincs rá?

(#283028) RAiN91 válasza Diokhan (#283025) üzenetére


RAiN91
őstag

Ez nekem nem egyértelmű, valaki azt mondja, a fólia véd törés ellen, valaki nem. Gondolom annak az alapja, hogy véd, csak az lehet, hogy sokszor ha leejtik, a fólia törik, és a kijelző ép maradt. De lehet a fólia jóval gyengébb, törékenyebb, és amúgy sem tört volna a kijelző?

(#283029) zzola válasza bigrock (#283027) üzenetére


zzola
félisten

Középső gomb.

(#283030) hitchins


hitchins
őstag

Lanyom iphone 12 minije 2 napja a kovetkezot csinalja. Este feltesszuk vezeteknelkuli toltore. Kb 81%-ig tolt aztan ejfelig igy marad. Ejfeltol a keszulek akkukapacitasa elkezd csokkeni. Reggel 7-8ra kb 20-30%-ig.
Akkuhasznalatban megneztem elvileg mindket nap csak lokator ment ejszaka.
Ujrainditas megvolt de semmi valtozas.
Van estleg tippetek hogy mitol lehet?

Tegnap este pont istyle fele jartunk igy beugrottam de nem igazan tudtak mit mondani azon kivul hogy bekuldik szervizbe 2-3 hetre ha akarom.

(#283031) #86564352 válasza hitchins (#283030) üzenetére


#86564352
törölt tag

iOS mennyi? Frissítsd naprakészre ha nem az. 16 megjelenésekor voltak Find My / Lokátor panaszok: [link]

Kábellel töltve is ilyen?

Hálózat és helymeghatározás reset talán segít:
Az iPhone alapértelmezett beállításainak visszaállítása

Vagy teljes gyári visszaállítás (mentés legyen)

(#283032) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Sziasztok!

Merjek 13 Pro Max-on frissíteni 16.3-ról 16.3.1-re? A 16.3-mal nagyon meg vagyok elégedve, atomstabil, nem tapasztalok hibát és kb. jobb az üzemidő, mint a 15.7-nél volt.

Van valami komoly known issue a 16.3.1-gyel vagy semmi ebbéli tapasztalat nincs?

Előre is köszönöm!

Get Moded!

(#283033) Jorus válasza DM-Fan (#283032) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én nem tapasztaltam semmilyen problémát frissítést követően. Üzemidő nekem változatlan, kb. 2,5 napot megy el, ahogy a korábbi verzióval is.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#283034) hitchins válasza #86564352 (#283031) üzenetére


hitchins
őstag

Legfrissebb van 16.3.1
Kabelt meg nem probaltuk de eddig ezzel a toltovel sem volt gond.

A gyari visszaallitast akartam elkerulni. :) Halozat resetre meg ranezek koszi.

(#283035) DM-Fan válasza Jorus (#283033) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Köszönöm! Milyen típusod van?

Get Moded!

(#283036) Jorus válasza DM-Fan (#283035) üzenetére


Jorus
nagyúr

13 Pro Max 512 GB Graphite.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#283037) DM-Fan válasza Jorus (#283036) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Köszönöm! :R Ráfrissítek.

Get Moded!

(#283038) Sys85 válasza DM-Fan (#283032) üzenetére


Sys85
veterán

Igaz nem 13 PM,hanem 13P,de ugye ugyanaz a 2.
Nálam hibátlan a 16.3.1,sőt nekem javított is kicsit az üzemidőn,úgyhogy elégedett vagyok vele.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#283039) DM-Fan válasza Sys85 (#283038) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Neked is köszönöm, már zajlik is a frissítés! :R

Get Moded!

(#283040) lorcsi


lorcsi
veterán

Eltunt a fooldalrol a beallitasok ikon
hogyan lehet visszstenni ?

(#283041) -Skylake- válasza lorcsi (#283040) üzenetére


-Skylake-
addikt

keresobe elkezded irni, amint megjelenik siman hosszu nyomassal ki lehet huzni mint egy sima ikont

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#283042) lorcsi válasza -Skylake- (#283041) üzenetére


lorcsi
veterán

:R

(#283043) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok,
tudnátok ajánlani egy kevésbé karcolódó, átlátszó kemény tokot? Gyári ill a speck kb 4-5 hónap használat után már cserés. Casetify esetleg?
Köszönöm.

® visions created with passion

(#283044) emeron


emeron
tag

Sziasztok!

Párom tegnap kapott egy 14 Pro Max-ot. A kezdeti beállítások után ma volt idő kipróbálni először a kamera képességeit.

Valami nagyon nem oké, minden rettentően homályos és olyan mintha egy vízfestékkel készült festményt nézne az ember. Az elkészült kép méret is siralmas 600Kb-1,5Mb között mozognak. Lényegében mindegy, hogy melyik kamerával lövöm el a képet.

Az előző 11 Pro készüléke komolyabb képeket készített. Összehasonlítottuk az én 13 Pro telefonommal is, az is bőven jobb képeket készít.

RAW módban persze egyből 48MP-es lesz a kép, és éles, de azért nyilván nem akarunk állandóan ilyen képeket és ekkora fájl méretben készíteni.

Mi lehet a baja? Anno a 13 Pro is hasonlóan gagyi képeket készítetett eleinte, de aztán “meggyógyult” a belakás után pár nappal. Itt is erre kell számítani?

Azért az több, mint szánalmas hogy egy ilyen értéket képviselő telefon 10 évvel ezelőtti telefonok szintjét hozza fotózás terén a dobozból kivétel után. 🙄

Nem sérült, nem maszatos a lencse.

Előre is köszönöm a tippeket és tanácsokat.

[ Szerkesztve ]

(#283045) Morgenstern válasza emeron (#283044) üzenetére


Morgenstern
junior tag

Egy példa kép segített volna eldönteni, hogy valóban baj van-e vele.

(#283046) Doki42 válasza emeron (#283044) üzenetére


Doki42
őstag

Képet tegyél fel. Olyan nincs, hogy csak úgy meg gyógyul …

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#283047) xhege válasza emeron (#283044) üzenetére


xhege
addikt

Én most vettem egy 14 Pro-t. Elég sokat fotózok telefonnal (Pixel 7 Pro és S23 Ultra volt előtt a), de nálam nincs gond a kamerával. Vagy hibás a telefon, vagy a beállításoknál van valami gond.

(#283048) Noxy válasza emeron (#283044) üzenetére


Noxy
veterán

Az elkészült kép méret is siralmas 600Kb-1,5Mb között mozognak.

Valamit te szerintem nagyon benézel, mert a 3GS is nagyobb méretű lépeket csinált ennél. A 4S-ről nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#283049) lugosi válasza emeron (#283044) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A legvalószínűbb valamilyen beállítási hiba. Ha teszel fel egy képet és egy screenshotot a beállításokról a kamera részben az segítene.

(#283050) emeron


emeron
tag

Jogos, példa képet elfelejtettem feltölteni.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.