Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164651) SFAkos válasza B-L-A-C-K (#164650) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Szia. Miutàn visszaallitottam eloszor nem raktam vissza a mentest, ugy se volt ott. A korlatozasoknal se latom. Egyedul a mobilhalozatnal van ott. Ha esetleg olyan orszagbol szarmazik van ra valami megoldas? Jailbreakkel? Gari mar nincs ra....

(#164652) B-L-A-C-K válasza SFAkos (#164651) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

JB passz, sose használtam, ha azzal se lehet nincs megoldás.

(#164653) Kommy válasza SFAkos (#164648) üzenetére


Kommy
veterán

Azért nincs Facetime-mert olyan országból származik a telefon ahol ez nem engedélyezett és így nincs is benne, tehát nem lehet sehogy előcsalogatni. Maximum JB-vel lehetne de mivel újraraktad így a legújabb rendszer van rajta és ahoz nincs jb és nagy valószínűséggel nem is lesz már.

(#164654) bjergerking válasza B-L-A-C-K (#164644) üzenetére


bjergerking
tag

Ha likeot kapsz egy kepre, akkor arrol alapbol nem kuld push ertesitest, csak egy kis piros egyes megjelenik az fb app ikonjanal. Anno en is probalkoztam vele, hogy rabirjam az ertesiteskuldesre de nem jott ossze..:D

[ Szerkesztve ]

(#164655) madgie válasza bjergerking (#164654) üzenetére


madgie
titán

Nekem az Insta nem mutat soha piros badge-et, akármit csinálok. Értesítésként megjön, akármi is történik... másfél órával később :D Csak az Insta ilyen, amúgy minden más app rendesen működik :)

(#164656) -secret- válasza madgie (#164655) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Szintén, insta kaki mostanában. Badge nincs...

[ Szerkesztve ]

(#164657) bjergerking válasza madgie (#164655) üzenetére


bjergerking
tag

Nalam eppenseggel van badge, de ha megnezem akkor sem tunik el😂

(#164658) Fricy78 válasza SFAkos (#164651) üzenetére


Fricy78
tag

Esetleg az appstoreból megpróbáltad már letölteni? Lehet csak törlésre került az ikonja.

"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odabaszol az ásóval, oszt haladsz tovább!"

(#164659) FhRossi válasza bjergerking (#164626) üzenetére


FhRossi
tag

Köszi! Sikerült!

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#164660) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok,

Elkezdtem hasznalni az Apple Pay-t. Egyelore nem igazan latom az ertelmet de hatha valaki tud olyan felhasznalasi modot amivel esetleg nem talalkoztam :F

Marhara orultem mikor azt olvastam vegre nincs £30 limit a Contactless vasarlasoknal es megsporolhatom a mocskos tapipadon a pin begepelest. A realitas az az , hogy ugyanaz ervenyes erre is mint barmelyik Contactless kartyara magyarul nem vagyok elorebb. Sot ha limiten belul vagyok akkor a kartyat kikapom erintek es kesz itt meg elo a telefont feloldas wallet feloldas erintes. Nagyon cool meg minden csak lassabb es korulmenyesebb. :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#164661) buvartacsko válasza Snoop-y (#164660) üzenetére


buvartacsko
addikt

nem igazán értem a gondod, dupla home gombra elvileg feldobja az apple pay felületet. nem kell feloldani a telefont, meg nem kell külön bemászni a wallet appba...

biztonságosabb mint a kártya, mert itt szükség van az ujjlenyomatodra is.

(#164662) szabogabor10 válasza Snoop-y (#164660) üzenetére


szabogabor10
veterán

Új szoftverű terminálok nem kérnek PIN-t.
A másik, hogy nem kell bemenned a Wallet appba, ha az alapértelmezett kártyáddal akarsz fizetni, hanem csak rárakod az ujjad a home gombra, odaérinted a telót terminálhoz és kész. Ha másik kártyával, akkor dupla home gomb, kiválasztod a kártyát, touch id, majd odaérinted a telót.
De ha még kényelmesebben akarsz fizetni, egy Apple Watch-csal megoldható.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#164663) domerator válasza szabogabor10 (#164662) üzenetére


domerator
veterán

Ti most orszagon kivuli felhasznalasrol beszeltek?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#164664) szabogabor10 válasza domerator (#164663) üzenetére


szabogabor10
veterán

Hogy érted? Bármelyik országban ugyanúgy lehet használni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#164665) Snoop-y válasza szabogabor10 (#164662) üzenetére


Snoop-y
veterán

A fo gondom az a limit. Ha nincs limit kiveszem a kartyam es fizetek vele (semmiben sem kulonbozik attol, hogy a telefont veszem elo max annyiban hogy nem a jobb zsebembe nyulok hanem a balba (tekintsunk el attol, hogy nincs beallitva az ujjlenyomat csak egy hosszu pin))
Ha van limit nem tudok Apple pay-el fizetni csak kartyaval+pinnel.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#164666) szabogabor10 válasza Snoop-y (#164665) üzenetére


szabogabor10
veterán

Terminálfüggő a dolog. Egyre több helyen lehet fizetni £30 felett is contactless módon Apple Pay-jel.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#164667) Snoop-y válasza szabogabor10 (#164666) üzenetére


Snoop-y
veterán

Olyankor a kartyara sincs?

En azt hittem ez ugy mukodik, hogy a telefonon letarolt kartyahoz kell kod vagy ujjlenyomat es akkor nincs limit kartyakra meg £30 tovabbra is. Ez igy nem tunik tul okos dolognak.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#164668) szabogabor10 válasza Snoop-y (#164667) üzenetére


szabogabor10
veterán

De, a fizikai kártyára marad a limit.
Jól hitted, így működik.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#164669) Snoop-y válasza szabogabor10 (#164668) üzenetére


Snoop-y
veterán

Akkor csak remenykedek, hogy eltuntessek minden Apple pay terminalrol a limitet :K :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#164670) domerator válasza szabogabor10 (#164664) üzenetére


domerator
veterán

Itt Magyarorszagon hogy hasznalod?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#164671) szabogabor10 válasza domerator (#164670) üzenetére


szabogabor10
veterán

Külföldi kártyával. Tapasztalatom szerint a nagyobb boltok termináljai már nem is kérnek PIN-t 5 ezer felett, tehát fel vannak készítve mobil fizetésre.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#164672) Subimp


Subimp
tag

Sziasztok!
Négy éve van iPhone telóm, de most fordult elő először, hogy elfogyott a netem. Tegnap este kaptam egy sms-t, hogy az üzleti adatbővítő 3GB elfogyott, rá egy órával, hogy a SIM kártyához tartozó 2GB 80%-át elhasználtam, majd szinte azonnal egy újabb smst, 100%-t, azaz no net. A gond csak az, hogy egyáltalán nem használtam a netet, a T-Mobil appon az első sms.-nél még megvolt a 2GB, rá 10 perccel pedig már nem. Az ügyfélszolgálat azt mondta, hogy csak azt látják, hogy elfogyott. Az adatforgalomnál sem látok eltérést a szokásoshoz képest. Tudnátok segíteni, hogy mi történhetett, már csak a jövő miatt is.

(#164673) B-L-A-C-K válasza Subimp (#164672) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nincs beállítva az app/rendszer frissítés mobilnetről is?

Beállítások -> iTunes és App Store -> Mobil adatforgalom pipa be (ha ez bevan kapcsolva, kapcsold ki).

(#164674) Subimp válasza B-L-A-C-K (#164673) üzenetére


Subimp
tag

Nincs bekapcsolva.

(#164675) Noxy válasza Subimp (#164674) üzenetére


Noxy
veterán

A Tré Mobilnál már nem kell csodálkozni semmin sem.
Tudom nem vigasztal de pld én 2 éve váltottam Vodafone-ra.
Nyár elején hozzám vágott 5 GB-t ajándékba aug. végéig.
Nem tudom elhasználni, mert ha feltöltöm a kártyát, hozzá adódik 0.5 vagy 1 GB-t.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#164676) lugosi válasza Subimp (#164674) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Wi-fi asszisztens?

(#164677) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Asszony elfelejtette az apple id jelszavát...
Adott email címbe bele tudunk lépni ,hogyan lehetne megoldani hogy ne legyen kuka a készülék?

:R

(#164678) vasi89 válasza TechN7ne (#164677) üzenetére


vasi89
addikt

https://support.apple.com/hu-hu/HT201487

De ha ez nem megy, telefonon is lehet őket hívni, mert nekem meg egyszer random nem fogadta el a beállított jelszót mert, hogy túl gyenge. 5 évig nem volt az, egyszer csak az lett :DDD aztán hívtam őket telefonon mert a biztonsági kérdésekre sem tudtam a választ.

[ Szerkesztve ]

(#164679) oba válasza TechN7ne (#164677) üzenetére


oba
addikt

iforgot.apple.com

(#164680) TechN7ne válasza vasi89 (#164678) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Köszöntem uraim ,rá probálok... :R

(#164681) student


student
őstag

tudtok ajánlani bevált lightning - hdmi kábelt vmi boltból ?
Nincs kedvem 17e ft-ot kiadni almás kábelért...ha van valami megbizható és olcsóbb alternatíva

(#164682) batai15


batai15
félisten

Sziasztok !screen mirror nincs iOS alatt ? Nem apple tvre hogy lehet akkor a képek kilőni ?

(#164683) TheMarci válasza batai15 (#164682) üzenetére


TheMarci
addikt

Kábellel, vagy a TV saját programjával, ha van.

Do You Dream?

(#164684) danilla válasza batai15 (#164682) üzenetére


danilla
őstag

Chromecast, mirecast. De en pl az xboxon keresztul csinalom a mirroringot.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#164685) batai15


batai15
félisten

Saját program ? Alkalmazásként le kell tölteni ?
Eddig droidon mirror sharere rá böktem és ment is a kép a tvre. Rokonéknak van Samsung okos tv ha lemegyünk akkor képet szoktam mutogatni néha így .

[ Szerkesztve ]

(#164686) univerzita válasza batai15 (#164682) üzenetére


univerzita
addikt

Van sok aplikáció. Nálam Samsungon pl.TV Assist

(#164687) danilla válasza batai15 (#164685) üzenetére


danilla
őstag

Akkor javaslom hasznalj tovabbra is droidot. Nem igen erdemes iphone-ban gondolkoznod. Ne legy a magad ellensege.

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#164688) oba válasza batai15 (#164685) üzenetére


oba
addikt

Miért támogatná alapból iOS szinten egy másik gyártó megoldását a rendszer? :) Örülj neki, hogy van rá app.

(#164689) batai15


batai15
félisten

kedves urak, nem kell a osztani az eszet , meg nem kell meg mondani nekem mi a jó.
Eddig a közösség is tök segítőkész meg normális, de már bocs ha ezt mondom de az ilyen fanboy szövegből nem kérek.
Itt vagyok amiért itt vagyok, kettő rosszat nem mondtam eddig , három pedig szerencsére van rá megoldás.
Bónuszként meg ott van az hogy nem sűrűn van rá szükségem.
Úgy hogy csak meg jegyzem, ha még más nem tette meg, vegyétek le a szemellenzőt, és felejtsétek el ezt a szöveget, hogy neked droid kell .Kellemesen csalódtam eddig az iosben, meg droidon se fenékig tejfel az élet. Tudom ifanság meg minden , de akkor is, hadd tudjam nekem mi a jó, és hadd alkossak véleményt is. Mondjuk mint írom ezt pont nem az volt mint írtam, csak kérdeztem. Pont .
Oba : Mert mondjuk okostelefonról beszélünk, de mondjuk szvsz fordítva ülsz a lovon erőteljesen.
Hogy ne offoljuk a topikot, ha esetleg nagyon megakarjátok beszélni, privátot írhattok nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#164690) danilla válasza batai15 (#164689) üzenetére


danilla
őstag

Volt egy kerdesed, amite kaptam valaszt, megoldasi javaslatokat. Erre te elkezded, hogy bezzeg droidon ez konnyen tok egyszerun mukodik. Megis milyen mas reakciora szamitottal? :)

https://twitch.tv/ddplayzone

(#164691) batai15 válasza danilla (#164690) üzenetére


batai15
félisten

fordítva ülsz a lovon te is nem is kicsit.Attól mert valami egyszerűbb még nem rossz, és nehogy már én legyek a hülye. Más lehet tolerálja , de én nem kérek belőle.
majd ha esetleg azt mondom leszállok a szifon vonatról majd leszállok , de ezt én fogom eldönteni, viszont nem leszek egyesekkel ellentétben szemellenzős user, mert velük értelmesen nem lehet meg beszélni semmit.
Befejeztem, nem fogok egy egyébként értelmetlen vitába szállni.
Következő hónapba megveszem magamnak az Se-t azt jól el leszek vele. +
Mint írtam van megoldás és ennyi . peace.

[ Szerkesztve ]

(#164692) oba válasza batai15 (#164689) üzenetére


oba
addikt

Nemrég óta van iPhoneom, évekig androidos telefonjaim voltak... tehát ifanboysággal nem vádolhatsz. Az android sem támogat iOS vagy Apple funkciókat... pedig okostelefon. Itt is egy kattintás... elindítod az appot és kész. Én távirányítom és tartalmat is küldök át a Samsung tvmre, és egyáltalán nem voltam meglepve azon, hogy egy másik gyártó telefonja dobozból kivéve nem kezelte ezeket a dolgokat. Mindegy... haladjunk tovább. Akkor ne töltsd le az appot :)

(#164693) batai15 válasza oba (#164692) üzenetére


batai15
félisten

" meg lett a megoldás mint írtam" ;) de hát az egész hszt- át olvasni luxus.
De ez mellékes, mert valami okosat kellett írni . :C

[ Szerkesztve ]

(#164694) oba válasza batai15 (#164693) üzenetére


oba
addikt

Tudom, hogy meglett a megoldás, hiszen többen is mondták, hogy mi az :) Én csupán azt furcsálltam ahogyan azon értetlenkedsz, hogy alapból nem megy át a kép az Apple telefonról a Samsung tvre. Lényegtelen... :) Csak hangosan hümmögtem, ne is figyelj ide. Befejeztem.

(#164695) Peterzon94


Peterzon94
tag

Sziasztok, megéri még iPhone SE-t venni? Esetleg aki használja, mondana pro és kontra érveket?
Köszönöm :)

(#164696) batai15 válasza Peterzon94 (#164695) üzenetére


batai15
félisten

Szia ! pont most irtam hogy nemsokára én is ezt veszek.
Leírom ahogy én látom a dolgot és amiért én is Se-t veszek
Jelenleg ez a legolcsóbb iphone amit kapni újonnan.
(nem hivatalos eladónál 100 k a 32 gigás változat)
Kombinálva a jó akkuidővel, és a 6s hardverével, aminek köszönhetően ütős telefon lesz még egy darabig.
4 coll nekem kellemes, jó haszálni az 5s-t is.
Szóval ha neked is elég a méret akkor határozottan meg éri.
Contra talán mint érv ugye a 4 coll, maga a ház, ami ugyan szép szép, de elések a sarkok, és kicsit vastag a telefon a többi iphone melett., valamint rebesgetik hogy a méret miatt majd egyszer sok app nem fogja támogatni már , mivel ugye nő a felbontás, meg a szifonok mérete is.
Remélhetőleg ez nem 1 év alatt fog végbe menni, valamint 50%50% eddig hogy lesz SE-nek utódja.
Ha lesz akkor viszont nem kellesz tartani ettől ,

[ Szerkesztve ]

(#164697) Peterzon94 válasza batai15 (#164696) üzenetére


Peterzon94
tag

Köszönöm, hogy leírtad. :) Én is hasonlóan látom a dolgokat, a ház pedig az egyik legszebb a telefonok közül számomra, ezért is ez lenne a kiszemelt. :)

(#164698) Šolaire válasza Peterzon94 (#164695) üzenetére


Šolaire
veterán

Szép kompakt telefon,erős hardver,jó kamera nem fogsz csalódni.

“Praise The Sun” \[T]/

(#164699) talamasca válasza Subimp (#164672) üzenetére


talamasca
senior tag

Ez Telekom probléma lesz...
Ma hajnalban jött az SMS, hogy elfogyott a 10 GB csomagom, mialatt aludtam, pedig tegnap még 2,8 GB volt.
Ma reggel nézem az alkalmazást és ott van.
A te példád alapján mindjárt fel is hívom őket, hogy most mi van.

Ha ellopják a maradékot, akkor “csomagolok” és irány a telenor...

“Black as midnight on a moonless night.”

(#164700) batai15 válasza talamasca (#164699) üzenetére


batai15
félisten

Én halistennek tegnap mondtam fel náluk a szerződést végre .
Sokszor tele volt már velük,no meg sikerült egy igen jó flottába be kerülni .

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.