Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164101) B-L-A-C-K válasza ntomi0730 (#164100) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia, biztos nagyon kimerült már ilyenkor... ;] :P

Egy home + power gombos újraindítást adj neki, hátha segít.

(#164102) kleinguru válasza ntomi0730 (#164100) üzenetére


kleinguru
addikt

Ugyan eg, de én azt vettem észre, hogy amiatt van, hogy a sleep gombbal teszem le a hívást, s mivel türelmetlen vagyok 3x megnyomom.

B-L-A-C-K: nem segít:(

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#164103) Clemi válasza bilon73 (#164078) üzenetére


Clemi
veterán

:R Igen, egy kapcsolót bekapcsoltam (Saját fotóstream) és máris szinkronizál a PC-re, legalábbis amit mostantól fotóztam, azt azonnal letölti a kijelölt download mappába.

(#164104) bilon73 válasza Clemi (#164103) üzenetére


bilon73
aktív tag

a többit, ami már fent van icloudban úgy tudod letölteni, hogy az icloud gyorsindító ikonra jobb klikk (ami az óra mellett van), majd fotók letöltése.
ekkor letölti az összes fotót icloudból.

[ Szerkesztve ]

(#164105) 30z.Samu válasza batai15 (#164098) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem is volt 710, utána egy 520, utóbbit nagyon szerettem, sajnáltam is eladni. De éreztem már akkor, hogy a fejlesztők nem igen kívánnak foglalkozni ezzel a platformmal. Android szóba se jöhetett, így maradt az iOS.

Sic Parvis Magna

(#164106) bilon73 válasza tuzpenge (#164080) üzenetére


bilon73
aktív tag

igen..ezt én sem értem. sajnos most nincs macem, de gondolom erre is van a time machine.
amúgy én manuálisan a pc-ről töltöm vissza icloud drive-ra...illetve töltöttem, mert mostmár NAS-ra mentem, hogy ne foglalja a helyet a laptopon...

(#164107) ntomi0730 válasza B-L-A-C-K (#164101) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Sajnos nem segített. Kizárom a közelségérzékelő hibát, mert amúgy működik, és csak hosszabb hívás után csinálja. Csak bosszantó, hogy befejezem a hívást, és nem tudom letenni, ill. csak a home gomb megnyomásakor látom a hívásbefejező gombot, mert nem villan fel a kijelző.

(#164108) lugosi válasza kalimist (#164073) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem így van. Ha a telefonon nem Icloud fotókönyvtár van bekapcsolva hanem csak a fotóstream, akkor lehet törölni a telefonról és a felhőben megmarad, ahogy le is írtam korábban. Lásd 130 giga fotóm van az Icloud fotókönyvtárban és 16 gigás telefonom.
Ha az icloud.com-on lépek be és nézem meg a fotókat, akkor is ott van a teljes fotókönyvtár, nem kell mac hozzá hogy ellenőrizhető legyen illetve hogy szervezze az ember a fotókat.

[ Szerkesztve ]

(#164109) Alex91 válasza lugosi (#164108) üzenetére


Alex91
félisten

Tegyuk hozza, hogy 1000 kepig...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#164110) lugosi válasza Alex91 (#164109) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tegyük hozzá, hogy 37 ezer kép van a fotókönyvtáramban.
A telefonon per pillanat ebből 46 db van fent.
Ha a fotóstreambe fel lett töltve, és elteszem az Icloud fotókönyvtárban egy albumba, simán lehet törölni a telefonról, mint ahogyan ez az elmúlt években történt is. Lehet, hogy fotóstreamként csak az utolsó 1000 látszik, de én a két megoldás kombinálásáról beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#164111) Xmodule válasza Xmodule (#164081) üzenetére


Xmodule
őstag

kivancsisagbol ramentem ujra a checkcoverage.apple.com oldalra es most mar a mult het pentek van beirva kezdei datumnak a garanciara. Szoval akkor tenyleg elsö aktivalasnal lep eletbe. most mar nem is kerte hogy adjam meg a vasarlas idöpontjat. szuper. Köszi a valaszokat.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#164112) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm a tippeket és a biztató szavakat, szerintem következő telefonom egy iphone lesz. :)

(#164113) kchris78 válasza lugosi (#164110) üzenetére


kchris78
veterán

jol hangzik ez a megoldas, lehet en is kikapcsolom a libraryt a telefonrol es csak a macbookon tartom meg.. viszont ha mindent oda be akarok huzni keves az 50GB, tobbet meg nem fizetek havonta.. Asszem at kell gondolnom a dolgot :).

(#164114) Clemi válasza lugosi (#164108) üzenetére


Clemi
veterán

Kipróbáltam valóban így van! Így fogom használni ezután.

Más: Ez a hívás után sötét marad a kijelző nálam is jelentkezik és nekem minden hívás után, legalábbis eddig azt figyeltem meg. De holnap ezt direkt ki fogom próbálni, hogy mennyi idő után jelentkezik. Egyébként tényleg bosszantó hiba!

(#164115) tuzpenge válasza lugosi (#164108) üzenetére


tuzpenge
őstag

Szia,
most a fotók és kamera beállításaiban megcsináltam amit írtál (icloud-fotókönyvtárat kikapcsoltam, és a fotóstreamet meg be), de sajna ha a gépen belépek az icloud.com-ra és nézem a képeket nem látom az azóta elkészültet. Mit kell még beállítani, vagy mit szúrhatok el?
Köszi!

ˣ

(#164116) 30z.Samu válasza lugosi (#164110) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egy full amatőr kérdés: Az iCloud nem butítja a képeket meg a videókat?

Sic Parvis Magna

(#164117) kchris78 válasza 30z.Samu (#164116) üzenetére


kchris78
veterán

Nem. Ez nem google... :))

(#164118) 30z.Samu válasza kchris78 (#164117) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor nekem nem tudom honnan jött, hogy butítja...köszi! :R

Sic Parvis Magna

(#164119) aujjobba válasza bilon73 (#164089) üzenetére


aujjobba
addikt

Irigyellek. Ez egy fejlesztői laptop, és az iCloud jelentősen lefogja, a ventilátor is pörög zúg, aztán ahogy kilövöm az iCloud folyamatokat minden helyreáll.
Pedig semmi másra nem használnám, csak hogy szedje le a fotóimat, aztán a google photos meg onnan töltse fel a google-höz is.
Mindegy, töröltem, ha ez ilyen szar megoldom máshogy.

(#164120) radi8tor válasza 30z.Samu (#164118) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez tömörít: [link]

⭐ Stella

(#164121) 30z.Samu válasza radi8tor (#164120) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor lehet ezzel kevertem. Köszi! :R

Sic Parvis Magna

(#164122) kchris78 válasza aujjobba (#164119) üzenetére


kchris78
veterán

Az iCloud for Win egy nagy rakás sz.r és akkor még óvatosan fogalmaztam... Mind tudásban mind ezek szerint implementációban... Azt látom hogy aktív Apple cuccok használatához kell az OSX-is backup/egyéb dolgok menedzseléséhez...

(#164123) szabogabor10 válasza kchris78 (#164122) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, Apple cuccokhoz erősen javallott a Mac.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#164124) vasi89 válasza kchris78 (#164122) üzenetére


vasi89
addikt

az itunes egész jól működik windows-on, egy biztonsági mentés miatt azért még senki ne vegyen mac-et.

[ Szerkesztve ]

(#164125) tylerddd


tylerddd
veterán

Hmm, most nézem, h a repülő üzemmód nem kapcsolja ki a wifit?!

szerk. Biztos valami bug volt: [kép]

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#164126) szekra válasza tylerddd (#164125) üzenetére


szekra
őstag

De.

(#164127) kispéé válasza szekra (#164076) üzenetére


kispéé
aktív tag

passz..
így kaptam meg a telenortól. :(

(#164128) CharlieDrop válasza tylerddd (#164125) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ilyen képet én is tudok, sőt a BT is be lehet kapcsolva mellette :)

csak előszőr a repülőgép módot kell aktiválni utána a WiFi-t és a BT-t visszakapcsolni és kész is :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#164129) r3dsnake válasza szabogabor10 (#164123) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mondjuk én Win-re meg Mac-re is pont ugyanannyiszor nem kötöttem rá a telómat eddig. :DDD

(#164130) tylerddd válasza CharlieDrop (#164128) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem az volt a lényeg, h ki tud ilyen képet csinálni. Csak meglepődtem először, aztán rájöttem, h kapcsolható repülő mellé a wifi. Most megnéztem, Win10 alatt is bekapcsolható a wifi a repülő mellett. Ez még nem tűnt fel soha. Kissé furcsa is számomra ...

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#164131) CharlieDrop válasza tylerddd (#164130) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ezt írtam, ha a sorrend először repcsi, utána simán be tudsz kapcsoli BT-t is, meg WiFit is

de ha BT és Wifi bent van és utána repülő mód, akkor kikapcsolja azokat is ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#164132) tuzpenge válasza tuzpenge (#164115) üzenetére


tuzpenge
őstag

Hát nekem ezekkel a beállításokkal az istenért sem tölti fel az icloudba. Mit rontok el vagy akkor Lugosi és Clemi kollégánál hogy működik ez?

ˣ

(#164133) Noxy válasza aujjobba (#164119) üzenetére


Noxy
veterán

Az enyém meg egy 9 éves Dual-Core T 4200 @ 2.00 GHz 4GB RAM.
1-4% proci használat úgy, hogy még az iTunes is fut mellette. [link]
Ja de nekem naprakész nincs semmi dolga, ellenben veled, akinek le kellene szednie ki tudja mennyi MB vagy GB-t. Olvasni, írni kell a hdd-re. Vagy gondolod, hogy csak úgy lejön a háttérbe? Akkor ennél izmosabb gépet kellene használnod.
Ja és ha nem érted, akkor nem kellene sz..ni, meg a h..séget terjeszteni.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#164134) Clemi válasza tuzpenge (#164115) üzenetére


Clemi
veterán

Nos nálam ugyanez a helyzet tegnap óta.... :W Kikapcsoltam az iCloud-fotókönyvtárt és bekapcsolva van a Fotostream és a sorozatfotók feltöltése valamint az iCloud-fotómegosztás. Tegnap egy próba képet lőttem, azt feltöltötte, majd lejött a PC-n lévő könyvtárba.
Azóta viszont semmit nem tölt fel az iCloud/Fotók mappába, :W :W :W vagyis csak a telefonon van meg a kép. Hol a hiba??? :F :F Ez így nagyon nem kóser! :( :(

(#164135) szabogabor10 válasza r3dsnake (#164129) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem is elsősorban az összekötés (mondjuk restore-hoz iTunes kell) miatt, hanem pl. a handoff, continuity, keychain ficsőrök kihasználása végett. Nameg hogy bele lehessen pillantani az eszközök logjába.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#164136) univerzita válasza tuzpenge (#164115) üzenetére


univerzita
addikt

Ne a ICloud.com -on nézd hanem a számítógépen a iCloud -ba. Szerintem ott lesznek.

(#164137) r3dsnake válasza szabogabor10 (#164135) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ezek egyikéhez sem kell kábel. Pláne nem a handoff/continuity pároshoz (csak Wifi + BT)

(#164138) szabogabor10 válasza r3dsnake (#164137) üzenetére


szabogabor10
veterán

De itt nem is a kábelre gondoltam, hanem konkrétan a MacOS-re.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#164139) Noxy válasza Clemi (#164134) üzenetére


Noxy
veterán

Amit második mondatod
elején írtál. Ott a hiba.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#164140) tuzpenge válasza univerzita (#164136) üzenetére


tuzpenge
őstag

most néztem. Sajnos ott sincs.

ˣ

(#164141) Clemi válasza Noxy (#164139) üzenetére


Clemi
veterán

Értem amit írsz, de a Fotóstream be van kapcsolva és alatta ott a szöveg, hogy "Az új fotók automatikus feltöltése és elküldése az összes iCloud eszközre, ha a készülék WiFi-hez csatlakozik."

(#164142) univerzita válasza Clemi (#164141) üzenetére


univerzita
addikt

A iCloud fotókönyvtár be legyen kapcsolva.

(#164143) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Elérhető az iOS 10.3.3!

(#164144) Noxy válasza Clemi (#164141) üzenetére


Noxy
veterán

Rakd fel a Flickr-be. 1TB ingyen van, feltöltés után meg azt törölsz amit akarsz. Egy hátránya van, hogy csak az app futása közben megy a feltöltés. Háttérben nem.
Vagy leszeded a PC-re. Ekkor is törölheted a képeid. Ha meg valami még is kell, akkor az iCloud for Win-l vissza is tudod tölteni az iCloud-ba, meg az iPhone-ra.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#164145) 30z.Samu válasza Noxy (#164144) üzenetére


30z.Samu
félisten

A Flickr-be csak képet lehet feltölteni?

Sic Parvis Magna

(#164146) Noxy válasza 30z.Samu (#164145) üzenetére


Noxy
veterán

Videók is felmennek.
Amúgy meg aki sokat fotózik, videózik, jobban jár egy NAS-l.
Legtöbb NAS-hoz van app iOs-re is, amiben alap a fotók videók autó.. feltöltése.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#164147) Clemi válasza Noxy (#164144) üzenetére


Clemi
veterán

Van Flickr fiókom és használom is, viszont elég ritkásan jut eszembe, hogy feltöltögessek, jobban szeretem, ha automatikusan történnek a mentések a háttérben.
Vissza kapcsoltam a Fotókönyvtárt és bekapcsolva hagytam a feltöltés saját fotóstreambe opciót. Így szinkronban marad a telefon és az iCLoud, de most letöltődik minden a PC-re is azonnal. Maradok ennél a felállásnál.
A mentésekre egyébként két külső HDD van nálam beállítva (NAS-t nem akartam) amit csak akkor kapcsolok be, ha mentek.

(#164148) Noxy válasza Clemi (#164147) üzenetére


Noxy
veterán

Ezek után mi is volt tulajdon képpen a problémád, amire megoldást kerestél?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#164149) Clemi válasza Noxy (#164148) üzenetére


Clemi
veterán

Onnan indultam, hogy a telón a 32 GB miatt nem túl sok a hely és ha képet törlök a telefonon, akkor az csak onnan törlődjön, a felhőben maradjon meg, hogy később máshonnan, más eszközről elérhessem. Ehhez jött képbe a családi megosztásba helyezés, de az mint kiderült nem erre való, pedig mintha ezt olvastam volna valahol. Aztán jött a photostream bekapcsolás, ami után letöltődik a PC-re automatikusan minden új kép, de ettől még ha egy régi képet akarok megnézni máshonnan, akkor az iCloudban nem lesz ott.

(#164150) Frozzy


Frozzy
őstag

10.3.3 tartalmaz valami lenyegi ujitast vagy valtozast ? Gondolok itt sebessegre vagy ilyesmi

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.